Перейти до вмісту

Як називається сучасний економічний устрій?

Повідомлень в темі: 273

#201 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4455 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 29.03.2018 – 21:36

Перегляд дописусерпинка (29.03.2018 – 09:22) писав:

Крім того, якщо одна галузь є збитковою, то в запасі обов'язково є галузі не збиткові, які покриють витрати, так само як є дотаційні регіони, яких підтримують розвинутіші. Навіть наші артисти вже зрозуміли, що варто, крім основної діяльності, мати ще якийсь бізнес (ресторанчик чи бутік).
Ви в якій країні живете? Покриємо за рахунок машинобудування, текстильної промисловості, металургії, фінансової промисловості :wink2: ... В Україні, в порівнянні з УРСР кругом, жопа. В инших галузях жопа ще більша, ніж з коровами. Я зразу вам написав, що напр. США фінансує своїх фермерів, а Україна навпаки зараз сподівається, що фермери з жопи витягнуть.
  • 0

#202 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1630 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 29.03.2018 – 21:56

Перегляд дописуkalamar (29.03.2018 – 21:36) писав:

Ви в якій країні живете? Покриємо за рахунок машинобудування, текстильної промисловості, металургії, фінансової промисловості :wink2: ... В Україні, в порівнянні з УРСР кругом, жопа. В инших галузях жопа ще більша, ніж з коровами. Я зразу вам написав, що напр. США фінансує своїх фермерів, а Україна навпаки зараз сподівається, що фермери з жопи витягнуть.
У нас дуже освіта зараз прибуткова галузь. Всі гроші йдут туда. Але відтіу не вертаються, золоте дно, бездонна бочка.
Я от що подумала, ви ж напевно і вермишель самі з тіста робите.

Перегляд дописуkalamar (29.03.2018 – 15:29) писав:

Ще раз, ваша ідея з закупленням корів в районі трильйона гривень. Ну де державі зраз дістати 10 мільярдів доларів тільки на корови, ще 10 на ферми, і ще 5 на комбікормові заводи і подібні дрібниці, і ще 5 на усушку і утруску. Це як в китаї з виробництвом чавуну колись, треба всі ресурси кинути на корови. Ви марите.
Ще раз прочитайте те посилання, таке враження, що ви його не читали.

Цитата

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа обговорив із представниками австрійської Асоціації племінної великої рогатої худоби (ВРХ) питання потенційного імпорту племінної великої рогатої худоби із Австрії з метою розвитку генетики та нарощення продуктивності стада, розведення племінної худоби в Україні.
Розвитку генетики та нарощення стада. Бачите? Тобто, може вони взагалі одного бика куплять, а ви зразу з мухи слона зробили. 5 мільйонів... Та ви тролите просто)

Перегляд допису_Ex (29.03.2018 – 21:35) писав:

панове, не зволікайте з основним напрямком дискусії. :D
Зображення
взято з гумор українською на ФБ.
Лиш не кажи, що ти це все читав))

Ви городите таке, що не лізе ні в які ворота.
Може іноді й пишу, але ж не завжди, погодьтесь ;)

Повідомлення відредагував серпинка: 29.03.2018 – 21:54

• 0

#203 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 29.03.2018 – 22:53

Перегляд дописусерпинка (29.03.2018 – 21:56) писав:

У нас дуже освіта зараз прибуткова галузь. Всі гроші йдут туда. Але відтіу не вертаються, золоте дно, бездонна бочка.
Якшо при укр. ввп в Україні видатки на освіту на пару відсотків вищі, ніж в Німеччині, це не означає, що абсолютні суми співставні. Тому яке фінансування, така і освіта. Чого ви хочете?
Зрештою, навіть тепер чимало людей після здобуття тут освіти, в аспірантуру їдуть закордон. Не їх вина, що після здобуття освіти вони тут не потрібні.
  • 0

#204 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1630 повідомлень

Відправлено 29.03.2018 – 22:56

Книжка математика про фінансові ринки. Щось він там спростовує, пишуть. Про (не)слухняні ринки, які насправді поводять себе не так, як пишуть про них в підручниках.
https://rozetka.com....5305/p25265305/
Але я навряд чи буду читати. Може хтось прочитає та й переповість.
  • 0

#205 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 29.03.2018 – 23:00

Перегляд дописусерпинка (29.03.2018 – 21:56) писав:

Ще раз прочитайте те посилання, таке враження, що ви його не читали.

Розвитку генетики та нарощення стада. Бачите? Тобто, може вони взагалі одного бика куплять, а ви зразу з мухи слона зробили. 5 мільйонів... Та ви тролите просто)
Я читав то повідомлення, сперечався з вами, не з урядом. Бо звичайно ж в тому повідомленні не йдеться про вирішення проблеми поголівя просто купівлею.
Ви на моє завваження, шо навіть практично неможливо різко збільшити поголів’я, відповіли, що ви купите. Коли ж я поцікавився за які гроші. Відповіли, що не так вже й багато треба, он КДУ ліквідуєте, і на вивільнені кошти розв’яжете молочну проблему купівлею корів. Я ж вам просто оцінив, наскільки дешевою є купівля потрібної кількості корів і побудова потрібної для них інфраструктури.
  • 0

#206 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 30.03.2018 – 01:38

Перегляд дописусерпинка (29.03.2018 – 22:56) писав:

Книжка математика про фінансові ринки. Щось він там спростовує, пишуть. Про (не)слухняні ринки, які насправді поводять себе не так, як пишуть про них в підручниках.
https://rozetka.com....5305/p25265305/
Але я навряд чи буду читати. Може хтось прочитає та й переповість.
Там про фінансові бульбашкові ринки мабуть. Мене не цікавлять ті речі. То нудно. Фізика цікава, а економіка то нудота.
Візьміть вашу вікіпедію, пошукайте в інтернеті, і пересвідчитесь, що економічним законам приписують об’єктивний характер. Тобто, суттєвої різниці між ними, і законами фізики не вбачають.
Те, наскільки добре вони реальність відображають, визначається, як і в фізиці тим, чи добре побудована модель.
Адже і в фізиці, реальні системи складні. Напр. тільки для атома водню є аналітичний розв’язок, для багатоелектронних атомів, використовують модельні наближення. Теорія твердого тіла всуціль базується на моделях (коли моделюють істотні риси, і нехтують неістотними для даного питання). Тим не менше, якщо модель добра, розв’язки добре описують реальність. Те ж і в економіці. Якщо не вдається побудувати для чогось адекватної моделі, це звичайно не означає, що закони не правильні, це частіше просто означає, що економіст слабкий.
  • 0

#207 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 30.03.2018 – 03:57

Перегляд дописуУповноважений (28.03.2018 – 20:09) писав:

заповідник совкового періоду
Не думаю. Напр. борщ без м’яса. В совку з м’ясом був, щоправда м’ясо іноді важкувато розгризалося.

Загалом, якщо ефективність систем порівнювати, слід ше брати до уваги, що союз третину всіх ресурсів змушений був викидати на ВПК, бо він протисояв фактично половині земної кулі в холодній війні. Буржуїни всього світу прагнули його знищити. :rolleyes: Певна користь для цивільної економіки з того звичайно теж була, адже війна це рушій прогресу, але все ж, тільки певна. Якщо дивитись з врахуванням цього, то боюсь, що по ефективності совкова економіка не просто виграє в сучасної, вона рве сучасну ринкову буквально як тузик грілку. :wink2:
  • 0

#208 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1630 повідомлень

Відправлено 30.03.2018 – 09:06

Я ж написав, базарне молоко не переможуть конкурентно, а просто законодавчо заборонять, як то в США.
У нас закони не виконуються, тому ефективнішим буде не закон видати, а розкуркулити таких, як ваша сусідка, конфіскувати у людей корови. Так робили в хваленому вами СРСР.

Перегляд дописуkalamar (29.03.2018 – 19:26) писав:

Тому нема ніякої змішаної економіки, є планова, ринкова, і корупційна.
Та я зрозуміла, у впертих осликів своя класифікація. :wink2:

Перегляд дописуkalamar (29.03.2018 – 22:53) писав:

Якшо при укр. ввп в Україні видатки на освіту на пару відсотків вищі, ніж в Німеччині, це не означає, що абсолютні суми співставні. Тому яке фінансування, така і освіта. Чого ви хочете?
Зрештою, навіть тепер чимало людей після здобуття тут освіти, в аспірантуру їдуть закордон. Не їх вина, що після здобуття освіти вони тут не потрібні.
Бо економікою ніхто з розумних людей у нас не хоче займатись, вона їм нецікава. Люди ідуть вчитися (здебільшого) туди, де їм цікаво, а не де вони можуть бути корисні. От чому ви на економічний не пішли? Може б підняли економіку України))

Перегляд дописуkalamar (29.03.2018 – 23:00) писав:

Я читав то повідомлення, сперечався з вами, не з урядом. Бо звичайно ж в тому повідомленні не йдеться про вирішення проблеми поголівя просто купівлею.
Ви на моє завваження, шо навіть практично неможливо різко збільшити поголів’я, відповіли, що ви купите. Коли ж я поцікавився за які гроші. Відповіли, що не так вже й багато треба, он КДУ ліквідуєте, і на вивільнені кошти розв’яжете молочну проблему купівлею корів. Я ж вам просто оцінив, наскільки дешевою є купівля потрібної кількості корів і побудова потрібної для них інфраструктури.
Але я писала про мільйон корів, не про 5:

Перегляд дописусерпинка (26.03.2018 – 15:11) писав:

А ви думаєте, що на мільйон корів треба аж так багато грошей?
От вам звіт КНУ за 2017 рік. Четверта сторінка - витрати 1,5 млрд.грн. проїли за рік. І це лише одна установа. А таких установ у нас багацько. Так що пару мільярдів виділити нема проблем, тим більше, що галузь дає прибуток, не те, що унівеситет. :)
Дивіться, пане kalamar, навіть взяти лише одну освітню субвенцію (а субвенцій море є), яка йде не лише на ваш КНУ, а на всі навчальні заклади України, і не лише з цієї субвенції ви живете, є й інші програми, ця лише допоміжна, не основна. На 2018 рік, згідно з додатком 3 закону про держбюджет по цій субвенції (код 2211190) заплановано приблизно 62 млрд. Поділимо на 20тис.(ціна корови), вийде 3 млн. корів. А нам треба лише мільйон. Щоб вийти на 5 млн. корів, треба, щоб вони розплодилися, за рік будете мати ваших 5 млн. ще й з гаком. :)

Повідомлення відредагував серпинка: 30.03.2018 – 09:13

• 0

#209 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1630 повідомлень

Відправлено 30.03.2018 – 09:51

Я трохи помилилась, освітня субвенція йде лише на "оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах". Тоді вам взагалі нема чого боятися, без премії не залишитесь))
Боятися треба вчителям. Але їм теж нема чого боятися, багато хто репетиторством добре підробляє і навіть податків з того не сплачує. Та й взагалі, може їх взагалі повністю переведуть на утримання місцевих бюджетів з цією децентралізацією. І корови теж можна буде не з державного бюджету купувати, а з місцевого, через ОТГ.

Повідомлення відредагував серпинка: 30.03.2018 – 09:55

• 0

#210 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6914 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 30.03.2018 – 11:18

Перегляд дописуkalamar (30.03.2018 – 03:57) писав:

Не думаю. Напр. борщ без м’яса. В совку з м’ясом був, щоправда м’ясо іноді важкувато розгризалося.
це про не ринкове встановлення цін, а не про ностальгію за минулим.

Перегляд дописуkalamar (30.03.2018 – 03:57) писав:

Загалом, якщо ефективність систем порівнювати, слід ше брати до уваги, що союз третину всіх ресурсів змушений був викидати на ВПК, бо він протисояв фактично половині земної кулі в холодній війні. Буржуїни всього світу прагнули його знищити. :rolleyes: Певна користь для цивільної економіки з того звичайно теж була, адже війна це рушій прогресу, але все ж, тільки певна. Якщо дивитись з врахуванням цього, то боюсь, що по ефективності совкова економіка не просто виграє в сучасної, вона рве сучасну ринкову буквально як тузик грілку. :wink2:
Північна Корея тому приклад, і всі хочуть туди емігрувати, в черзі стоять, але не пускають. І весь світ, навіть з рашкою і китаєм разом прагнуть її знищити, але не можуть, бо північна корея сильніша

Перегляд дописусерпинка (30.03.2018 – 09:06) писав:

, навіть взяти лише одну освітню субвенцію (а субвенцій море є), яка йде не лише на ваш КНУ, а на всі навчальні заклади України, і не лише з цієї субвенції ви живете, є й інші програми, ця лише допоміжна, не основна. На 2018 рік, згідно з додатком 3 закону про держбюджет по цій субвенції (код 2211190) заплановано приблизно 62 млрд. Поділимо на 20тис.(ціна корови), вийде 3 млн. корів. А нам треба лише мільйон. Щоб вийти на 5 млн. корів, треба, щоб вони розплодилися, за рік будете мати ваших 5 млн. ще й з гаком. :)
якщо не планувати дурні провальні збиткові плани, як витрачати чужі гроші, а просто зменшити податки, то кожен сам собі за свої гроші вигадає план, і в когось вдасться витратити їх ефективніше.
хоча може бути що всі дурні, і накуплять майнінгових ферм для криптовалют.

І ось тут дилема - призначити когось, і сподіватися що він розпорядиться чужими грошима з розумом, тобто планова економіка; чи відпустити економіку людським недолікам - азарту, жадібності, чи просто дурості...
і так і так можна не вгадати. В еволюційній боротьбі за виживання повинні бути різноманітні способи. хтось загнеться першим, інший загнеться пізніше, а хтось може якось ще протягне...

Ми живемо в постіндустріальному суспільстві, і воно все більш схоже на постапокаліптичне - техніка все менш надійна, програмне забезпечення все менш надійне, екологія все менш стабільна, жах що коїться.
Ми вже не здатні зробити тих механізмів, що 100 років тому, і не здатні збудувати такі будинки як 200 років тому, ми страшно деградуємо.

Повідомлення відредагував Уповноважений: 30.03.2018 – 11:07

• 0

#211 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1630 повідомлень

Відправлено 30.03.2018 – 11:57

Перегляд дописуУповноважений (30.03.2018 – 11:18) писав:

якщо не планувати дурні провальні збиткові плани, як витрачати чужі гроші, а просто зменшити податки, то кожен сам собі за свої гроші вигадає план, і в когось вдасться витратити їх ефективніше.
хоча може бути що всі дурні, і накуплять майнінгових ферм для криптовалют.
Ну от отегешки активізовуються, молочні ферми відкривають.
  • 0

#212 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6914 повідомлень

Відправлено 30.03.2018 – 13:23

https://www.facebook...28435740621205/

чи буде тут відео?
все одно в Україні такі корови не розживуться, клімат не той

окрім того: https://ibigdan.live...m/20565120.html

а взагалі корови потрібне не для молока а для газу
Зображення

Повідомлення відредагував Уповноважений: 30.03.2018 – 13:23

• 0

#213 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 30.03.2018 – 14:01

це про не ринкове встановлення цін, а не про ностальгію за минулим.
Та не ностальгія це за минулим. В мене все ж не той вік, щоб мати ностальгію за минулим. Це прості обєктивні речі, які тобі важко даються, бо в суч пропаганді звикли прикалуватись із примітивного совка люди, які там ніколи не жили і знають з пропаганди.
Якщо серпині не вистачало наїстися, можна було взяти склянку сметани. :wink2: "Супердефіцитна" сметана в склянках продавалась в кожній столові вібчопіта.
То була не накрохмалена суч. сметана, після якої фігово, якщо її багато зїсти, а нормальна сметана.

Дивіться, пане kalamar, навіть взяти лише одну освітню субвенцію (а субвенцій море є), яка йде не лише на ваш КНУ, а на всі навчальні заклади України, і не лише з цієї субвенції ви живете
Я до КНУ маю тільки той стосунок, що колись його закінчував. Все. Я там не був останні 20 років. :wink2:
Жіноча логіка у вас. І до освіти я принаймні поки не стосуюсь.
Слід "фінансисток" перевести в дояроки, від них все одно нема користі, а не КНУ закривати. В КНУ, до речі, не тільки студентів учать. Ви певні, що там за останні років 20 нічого корисного не зробили
?

Якщо вся економіка вирощуванням малини обмежується то так. Але я хотів би подивитись, як ти сам з піску в сахарі (кремній) зробиш мікропроцесор.

Ми живемо в постіндустріальному суспільстві, і воно все більш схоже на постапокаліптичне - техніка все менш надійна, програмне забезпечення все менш надійне, екологія все менш стабільна, жах що коїться.
Ми вже не здатні зробити тих механізмів, що 100 років тому, і не здатні збудувати такі будинки як 200 років тому, ми страшно деградуємо.
Та не живемо ми в постіндустріальному суспільстві. Ми просто живемо в країні, яка колись була індустріальною наддержавою, і в якій все накрилось.

Північна Корея тому приклад, і всі хочуть туди емігрувати, в черзі стоять, але не пускають. І весь світ, навіть з рашкою і китаєм разом прагнуть її знищити, але не можуть, бо північна корея сильніша
Порівнювати Північну Корею і СССР повністю неадекватно. Північна Корея ніколи не викликала такої істерики в США, який викликав СССР ще в 60-ті (вони до репресій дійшли, до звільнень з роботи і цькування людей тільки тому, що була якась підозра, що ті симпатизують комуністам). І зміни памперсів Північна Корея не спричиняє, як під час карибської кризи.

Війна рушій прогресу. Оскільки холодна війна закінчилась, тому і прогрес зупинився. Адже навіть в буржуїв постійна червона загроза була стимулом для розвитку науки, освоєння космосу, нових технологічних розробок. Тоді була гонка озброєнь, а це неабиякий стимул. :wink2:
Азараз хто нову гонку озпроєнь зможе почати? Країна-бензоколонка з Жириновськими і Абрамовичами?

Повідомлення відредагував kalamar: 30.03.2018 – 14:03

• 0

#214 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6914 повідомлень

Відправлено 30.03.2018 – 16:04

ех ринок.
ось у нас досі ще жигулики їздять. їздять на газу для економії. провінційні таксопарки на жигуликах ще.
у жигуликів мотори зношуються, їх ремонтують потім замінююють.
є така не ринкова доцільність організувати виробництво двигунів для жигуликів на газу. не вигідно, бо товар цей має бути дешевим. на ньому не заробиш. а потреба є.
ми й без того не вміємо виробляти мотори, а тут ще й зпроектувати і організувати виробництво - без команди партії такого не зроблять.
  • 0

#215 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 30.03.2018 – 16:53

Перегляд дописуУповноважений (30.03.2018 – 16:04) писав:

ех ринок.
ось у нас досі ще жигулики їздять. їздять на газу для економії. провінційні таксопарки на жигуликах ще.
у жигуликів мотори зношуються, їх ремонтують потім замінююють.
є така не ринкова доцільність організувати виробництво двигунів для жигуликів на газу. не вигідно, бо товар цей має бути дешевим. на ньому не заробиш. а потреба є.
ми й без того не вміємо виробляти мотори, а тут ще й зпроектувати і організувати виробництво - без команди партії такого не зроблять.
Зележно від того, які мотори. Мотор-Січ напр. В СССР було безліч якісної продукції, від літаків іл, ан, (ці літаки досі конкурентноздатні) до ракети Сатана. <_<

Дивіться, пане kalamar, навіть взяти лише одну освітню субвенцію (а субвенцій море є), яка йде не лише на ваш КНУ, а на всі навчальні заклади України, і не лише з цієї субвенції ви живете, є й інші програми, ця лише допоміжна, не основна. На 2018 рік, згідно з додатком 3 закону про держбюджет по цій субвенції (код 2211190) заплановано приблизно 62 млрд. Поділимо на 20тис.(ціна корови), вийде 3 млн. корів. А нам треба лише мільйон. Щоб вийти на 5 млн. корів, треба, щоб вони розплодилися, за рік будете мати ваших 5 млн. ще й з гаком. :)
Не позортесь далі. Адже я вам оцінив, скільки то коштує. Дешевше не вийде. 20000 грв. корова в селі, в світі 2000$. Корів треба не мільйон, а від 3 до 5. Ше 3, якщо молоко тільки для себе, 5 якщо ви на експорті заробляти хочете. Не розплодяться за рік корови, не факт, що вони взагалі плодитись будуть. І ну що ви будете з самими коровами робити. Треба для них ферми побудувати. Потужностей наявних комбікормових заводів не вистачить, треба нові будувати. Треба змінювати структуру посівів, з акцентом на корми, а не на експорт зерна (знаєте, що таке альтернативна вартість, чи ви такого не проходили). Треба ветеринарну медицину. Оскільки освіту ви ліквідовуєте, то ветеринарів, інженерів на заводи, закупите за кордоном, забезпечите їх тут житлом, і дасте зарплату, вдвічі вищу, ніж в Європі, щоб привабити сюди фахівців. З доярками тільки проблем не буде, бо в доярки можна буде фінансисток перевести. :wink2: І забудьте про машинне доїння. Електрики не буде, вас АЕС примусить Європа закрити, коли дізнається, що обслуговують їх люди без будь-якої освіти. Ви станете небезпечними для людства.

Повідомлення відредагував kalamar: 30.03.2018 – 17:00

• 0

#216 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1630 повідомлень

Відправлено 30.03.2018 – 19:57

Перегляд дописуkalamar (30.03.2018 – 16:53) писав:

З доярками тільки проблем не буде, бо в доярки можна буде фінансисток перевести. :wink2:
Якщо фінансистки зуміли налагодити співпрацю з бухгалтерами, то і з коровами спрацюються.
  • 0

#217 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6914 повідомлень

Відправлено 30.03.2018 – 20:00

Відчепіться від тих корів, в нас не Аргентина. Заготовити на зиму корми - ніякої конкуренції не витримаєш.

Але якщо постає питання виживання - то тут не до чесної конкуренції. Не можливо вижити, якщо в боротьбі за виживання дотримуєшся чужих правил. Якщо правила нав'язують конкуренти.
  • 0

#218 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 30.03.2018 – 21:07

Перегляд дописусерпинка (30.03.2018 – 19:57) писав:

Якщо фінансистки зуміли налагодити співпрацю з бухгалтерами, то і з коровами спрацюються.
Звичайно, тижневих курсів підвищення кваліфікації досить.
Але ви на основне увагу не звернули. Ваша пропозиція цілком соціалістична. Ви хочете планово закупити корів, побудувати ферми, заводи, і виробляти молоко. А як же ринок, адже то повністю антиринкове, і тому не тільки неможливе через гроші, але навіть якби у держави був трильйон, вона би того не провернула, бо для того потрібна держава на кшталт СССР. Ви тут сперечаєтесь, але не вдумуєтесь, що вам пишуть.

Цитата

Там те, що я вам писав, що то в СССР можна було рішенням партії взятися за створення аерокосмічної промисловості. При ринку, ні.
Але напр. фінансисти при СССР в принципі не потрібні були би. І це теж ефективність радянської економіки. Рішення партії, і гайда Дніпрогес чи бам будувати. :wink2: Принаймні колишній капіталізм 19 століття, ще можна було сяк так вважати ефективним, але нинішній бульбашково-фінансовий капіталізм і ефективність то антоніми. З сучасними громіздкими фінансовими сисемами вихотить так, що зараз організовує виробництво і керує більше людей, ніж працюють. :8:

Повідомлення відредагував kalamar: 30.03.2018 – 21:08

• 0

#219 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1630 повідомлень

Відправлено 31.03.2018 – 21:28

В магазинах різна ціна буде навіть на монополізованому ринку. Навіть при наявності картелю роздрібні ціни різні будуть. А взагалі, сильний розкид цін то одна з ознак саме немонополізованого ринку. Бо різні виробники боряться між собою за покупця, і використовують також і ціни, щоб привабити покупця саме своїм товаром.
Магазинне пастеризоване молоко і базарне, це різні товари, тому і ціни на них різні. Але один з цих товарів може бути альтернативою иншому, а наявність альтернативного товару заважає монополізації. Подібно яловичина, свинина, курятина. Це різні товари, але вони можуть заміщати один одного. Що напр. в нас відбувається з цінами на свинину. Коли вробник намагається підняти ціну, щоб зробити свинарство рентабельним (здавалося б покупець змушений платити більше, бо їсти хочеться), але насправді покупець просто відмовляється від дорожчої свинини і переходить на курятину. Так само в світі колись залізничні картелі ставили великі ціни, що призвело до розвитку автотранспорту. Якщо картель тримається на чистому ринку, зазвичай рано чи пізно картельна змова руйнується, але картель цілком життєздатний в змичці з урядом.
Видно, що ви вчились бог зна коли, бо тепер нема в підручниках немонополізованих ринків. Я вчила (спеціально конспект підняла):
- ринок вільної (досконалої) конкуренції (якого в чистому вигляді не існує і де дійсно на ціну ніхто не впливає і де немає безробіття (уявляєте?), де повністю однорідна продукція, ніяких вам курей чи індиків, м'ясо, ніякої червоної картоплі, жовта,і куди держава вопше не втручається),
- монопольний (тут представлені галузі газу, енергії, комунальні служби),
- олігопольний (ринок вискотехнологічної продукції, отут ті картелі, синдикати, трести, коротше змови),
- монополістичної конкуренції (оцей ринок в осному скрізь і є, і виробники там виставляють ціну, звісно, оглядаючись на ціни інших виробників, на покупців всім чхати, їх ставлять перед фактом, хоча іноді в рідкісних випадках з покупцем таки домовляються про ціну, звісно не собі у збиток).
Про ціну от що книжка пише:

Цитата

За способом встановлення ціни поділяються на:

державні (встановлюються державою на продукцію державних підприємств, деякі ресурси, соціально значимі товари; поділяються на фіксовані і регульовані): ( :) наприклад на ліки держава ціну регулює)

договірні (встановлюються за домовленістю між продавцем і покупцем товару і можуть змінюватись за взаємною згодою сторін);

вільні (встановлюються підприємствами самостійно або на договірній основі із врахуванням попиту і пропозиції на ринку товарів; орієнтовані на економічну зацікавленість виробників у розширенні асортименту товарів та запобігання ажіотажного попиту і спекуляції);

ввізні (встановлюються на імпортні підакцизні товари, що оподатковуються податком на додану вартість (ПДВ) і підлягають обкладанню ввізним митом; основою розрахунків таких цін є митна вартість товарів, виражена в національній валюті).
http://library.if.ua/book/20/1631.html

Перегляд дописуkalamar (29.03.2018 – 23:00) писав:

Почалося з того, що ви написали:

Перегляд дописуkalamar (23.03.2018 – 17:23) писав:

Я взагалі не знаю, чи вона хоч щось продає на завод, так що не переживайте за неї, у неї товар користується попитом. А щодо того в вашого липня, не кажіть гоп, продовжать далі. Не побудували євроферм за 25 років, не побудують їх до першого липня. (Навіть з необмеженими ресурсами це неможливо, поголів’я корів треба нарощувати, знаєте, корова це не така штука, яку можна так взяти, і спустити з конвеєра).
Міль’ярд гривень це жалюгідні копійки. В США на 2000 рік йшло 60 мільярдів доларів, зараз значно більше. США тільки на підгодовування фермерів тратитить більше, ніж об’єм всього експорту (всіх товарів) України. Кредитів теж уже під зав’язку Украхна набралась. США може жити в борг, але у України то не пройде.
Я вам давала посилання, що є в нас ферми таки, будуються. І мільярди є, взяти пощипати з кожної субвенції по пару сотень тисяч і додати на програму по тваринництву, на яку 4 млрд. лиш заплановано цього року. Але для чого ще раз питаю вам аж стільки корів?))) Щоб як Кастро побити рекорд (читали посилання, яке Хмурий запостив?)? Хочете перегнати УРСР? Для того, щоб побити рекорди по ефективності потрібен ігнор прав людини і може навіть корови, а цього вже не буде, бо люди наїлись цього гімна вже, коли їхні права (елементарно поїхати за кордон) обмежувались. :8:

Перегляд дописуkalamar (30.03.2018 – 01:38) писав:

Там про фінансові бульбашкові ринки мабуть. Мене не цікавлять ті речі. То нудно. Фізика цікава, а економіка то нудота.
Візьміть вашу вікіпедію, пошукайте в інтернеті, і пересвідчитесь, що економічним законам приписують об’єктивний характер. Тобто, суттєвої різниці між ними, і законами фізики не вбачають.
Те, наскільки добре вони реальність відображають, визначається, як і в фізиці тим, чи добре побудована модель.
Адже і в фізиці, реальні системи складні. Напр. тільки для атома водню є аналітичний розв’язок, для багатоелектронних атомів, використовують модельні наближення. Теорія твердого тіла всуціль базується на моделях (коли моделюють істотні риси, і нехтують неістотними для даного питання). Тим не менше, якщо модель добра, розв’язки добре описують реальність. Те ж і в економіці. Якщо не вдається побудувати для чогось адекватної моделі, це звичайно не означає, що закони не правильні, це частіше просто означає, що економіст слабкий.
Що таке об’єктивний характер? Це коли дія законів не залежить від волі людини. Так? Але. Але людина може впливати на них:

Цитата

Економічні закони об'єктивні, вони внутрішнє притаманні виробничим відносинам, згідно з цими законами здійснюється розвиток виробничих відносин. Економічні закони не залежать від волі та свідомості людей, їх неможливо створити або відмінити.
На відміну від законів природи, які є вічними, існували ще до появи людей, економічні закони – історичні, проявляються лише в економічній діяльності людей, і деякі з них існують лише на певних відрізках історичного розвитку людства.
Не слід думати, що люди безсилі перед економічними законами (фетишизувати – фетиш, франц. «ідол», «божество»). Своїми розумними діями, що базуються на науковому дослідженні законів, вони можуть прискорювати природньо-історичні процеси, розвивати матеріальне виробництво і створювати умови для прояву інших законів. І навпаки, якщо люди не знають економічних законів або ігнорують їх, то можуть гальмувати розвиток суспільства чи навіть викликати його регрес.
http://www.bookss.co...ichni-kategori.
Людина й в природу втручається і порушує її здавалось би непорушні закони, от ті ж помідорки, людина зуміла обхитрити природу, щоб помідори довго зберігались (я то всьо не прочитала)

Перегляд дописуkalamar (30.03.2018 – 16:53) писав:

Не позортесь далі. Адже я вам оцінив, скільки то коштує. Дешевше не вийде. 20000 грв. корова в селі, в світі 2000$. Корів треба не мільйон, а від 3 до 5. Ше 3, якщо молоко тільки для себе, 5 якщо ви на експорті заробляти хочете. Не розплодяться за рік корови, не факт, що вони взагалі плодитись будуть. І ну що ви будете з самими коровами робити. Треба для них ферми побудувати. Потужностей наявних комбікормових заводів не вистачить, треба нові будувати. Треба змінювати структуру посівів, з акцентом на корми, а не на експорт зерна (знаєте, що таке альтернативна вартість, чи ви такого не проходили). Треба ветеринарну медицину. Оскільки освіту ви ліквідовуєте, то ветеринарів, інженерів на заводи, закупите за кордоном, забезпечите їх тут житлом, і дасте зарплату, вдвічі вищу, ніж в Європі, щоб привабити сюди фахівців. З доярками тільки проблем не буде, бо в доярки можна буде фінансисток перевести. :wink2: І забудьте про машинне доїння. Електрики не буде, вас АЕС примусить Європа закрити, коли дізнається, що обслуговують їх люди без будь-якої освіти. Ви станете небезпечними для людства.
Ви ще забули про сперму:

Цитата

Запліднюються корови, в основному штучним шляхом. Високоякісна сперма завозиться з Великої Британії, Штатів та Голандії. Ціна коливається від 35 євро за дозу до 180 і вище.
http://www.golos-nar...iv#.Wr_eRT8XfIV
Це так в Німеччині корів утримують. Почитайте статтю. Там пише, що 600 млн. євро Німеччина щорічно виділяє на популяризацію ферм сімейного типу. Але там не пише, що то насправді концлагер для корів, німці, що з них візьмеш, перепрофілювались з людей на корів.

Перегляд дописуkalamar (30.03.2018 – 21:07) писав:

Звичайно, тижневих курсів підвищення кваліфікації досить.
Але ви на основне увагу не звернули. Ваша пропозиція цілком соціалістична. Ви хочете планово закупити корів, побудувати ферми, заводи, і виробляти молоко. А як же ринок, адже то повністю антиринкове, і тому не тільки неможливе через гроші, але навіть якби у держави був трильйон, вона би того не провернула, бо для того потрібна держава на кшталт СССР. Ви тут сперечаєтесь, але не вдумуєтесь, що вам пишуть.

Але напр. фінансисти при СССР в принципі не потрібні були би. І це теж ефективність радянської економіки. Рішення партії, і гайда Дніпрогес чи бам будувати. :wink2: Принаймні колишній капіталізм 19 століття, ще можна було сяк так вважати ефективним, але нинішній бульбашково-фінансовий капіталізм і ефективність то антоніми. З сучасними громіздкими фінансовими сисемами вихотить так, що зараз організовує виробництво і керує більше людей, ніж працюють. :8:
Ви все зводите до ефективності.
Фінансові системи громіздкі? Так компи колись теж громіздкі були. :)

_Ех, так ти прочитав, що я не бухгалтер і інші інтимні подробиці чи ні? Взагалі скільки людей читає цю тему?)) Підозрюю, набагато більше, ніж я собі думаю. Ти ж знаєш скільки мені років приблизно, правда? А от kalamar неуважний на уроках, не слідкує за форумом.

Повідомлення відредагував серпинка: 31.03.2018 – 21:40

• 0

#220 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1861 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 31.03.2018 – 21:49

тобі правду казати, чи лєвду? :D Боти читають точно.
Але, оскільки були згадані "інтимні" подробиці, треба буде почитати на досугє.)
ти постила мало фотачок, того він і плаває в знаннях тебе. :lol:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 3

0 користувачів, 3 гостей, 0 анонімних