Перейти до вмісту

Як називається сучасний економічний устрій?

Повідомлень в темі: 273

#181 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4455 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 26.03.2018 – 20:38

Перегляд дописусерпинка (26.03.2018 – 09:29) писав:

Яблука оприскують, я бачила, знаю, і тому там нема хробаків. Але яблука від того смак не втрачають.
Зі смаком все ОК. Ось навіть дощі хімічні трапляються, так що вам не треба на хімікати витрачатись.
При цьому, я не кажу вам все базарне купувати. Там теж хімя і не тільки. Люди просто окремо вирощують для себе, і на продаж. Це бізнес, як з великими виробниками, так і з малими, нічого особистого.
Єдине, що ви можете знайти багато сайтів, де розказують, яке базарне шкідливе. Це звичайна боротьба з конкурентами, антиреклама проти конкурентів. Так само як малі виробники для себе окремо вирощують, так само і великі по життю не дотримуються навіть досить ліберальних норм, якщо дотримання їх збільшує собівартість і зменшує прибуток.

Повідомлення відредагував kalamar: 26.03.2018 – 20:41

• 0

#182 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1630 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 26.03.2018 – 21:03

Перегляд дописуkalamar (26.03.2018 – 17:53) писав:

Рахуємо далі. Корова, це просто корова. ЇЇ треба десь тримати. Хай ойроферма на 30 корів за півтора. На ойроферми треба ще 250 мільярдів. Далі, коровам потрібні бики, як вони бігати почнуть :wink2: (самі прахуйте). Корів треба годувати, щоб вони давали молоко і не здохли з голоду. За коровами треба доглядати і доїти (тут саме собою рішення, ліквідувати бухгалтерський облік, який не прибутковий, і перевести всіх бухгалтерш в доярки-ударниці капіталістияної праці без зарплати, давати по три літра молока на день). Коровам потрібні ветеринари (ооппс. ветеринарів система освіти готує, а її ми вже того, ліквідували), коровам потрібні ліки.

Перегляд дописуkalamar (26.03.2018 – 17:21) писав:

Принаймні в університеті рахувати колись учили. Давайте рахувати. 5 мільйонів корів. Ціна доброї корови 20 000. Множимо, виходить 100 мільярдів. грв. На всю освіту в Україні (школи, університети, ПТУ, технікуми..) витрачається 215 мільярдів грв. Тобто ми можемо закупити корів ліквідувавши не тільки КДУ, а взагалі всю освіту.
В принципі, я за.
Нащо вам стільки корів?? Ви скільки того молока глушите в день? Таких, як ви багато? :D
По-перше, можна купити телят, вони дешевші. Через 2 роки вони стануть дійними коровами і готовими до подвигів биками.
Прихований текст
Биків, до речі, щоб ви знали, багато не треба. :yes:
Потім вони ж плодитись почнуть, поголів'я збільшиться, на експорт можна буде давати навіть.
Ви все утрируєте, все утрируєте. Не треба там стільки грошей. І я б на вашому місці не бралась за розрахунки, ну не може фізик розумітись на кошторисі.

Ви свідчення того, що освіта тепер у нас не дає освіти.
Та про мене не цікаво, тупішого валянка за мене тяжко знайти. Ви краще розкажіть, в якому селі Вінницької області вирощують таких дотепних розумників, як ви? :D

Невже ви магазинне м'ясо купуєте? :wink2: Спробуйте базарне, зрозумієте різницю.
Ще в першій половині 2000-х ваша улюблена Польща закидала наш ринок третьосортними продуктами, не пам'ятаєте? Принаймні цей демпінг виготовлених для нас з відходів польських продуктів зуміли подолати.
Я не капризна, я всяке їм.

Повідомлення відредагував серпинка: 26.03.2018 – 21:19

• 0

#183 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6914 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 26.03.2018 – 21:43

Перегляд дописусерпинка (26.03.2018 – 21:03) писав:

Нащо вам стільки корів??
я би хотів сиру твердого їсти значно більше
  • 1

#184 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 26.03.2018 – 23:40

Нащо вам стільки корів?? Ви скільки того молока глушите в день? Таких, як ви багато? :D
Я просто рахую. Зараз корів менше 2 мільйонів. Я не знаю по конкретно коровам по СССР, але поголів’я скоротилось більш як у 6 разів. Тобто для рівня СССР треба ще 10 м. корів. Оскільки надої від корови вищі (ударниці-доярки того сучасного колгоспу на хмельниччині побили свої колишні рекорди вдвічі, зараз в тому колгоспі 25-30 л.), то я розділив на 2, вийшло, що треба ще порядку 4-5 мільйонів корів, щоб вийти на радянський рівень забезпечення молоком.
Це зовсім не багато. Розділіть 45 на 5. Це одна корова на 9 людей. Корова не тільки молоко дає, а і сировину дя сиру, сметани, творогу, йогуртів, вершків, кондитерки.
  • 0

#185 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 27.03.2018 – 00:16

По-перше, можна купити телят, вони дешевші. Через 2 роки вони стануть дійними коровами і готовими до подвигів биками.
В перспективі, в Білорусі живе 9.5 мільйонів. там 1.5 мільйона корів. (В них колгоспи залишились).
Відчувається, що ви бухгалтер, який корів здалека бачив. Телят два роки треба годувати, за ними комусь треба ходити і платити тому комусь зарплату. Якщо ви з цим порахуєте, не вийдуть у вас телята дешевші.
  • 0

#186 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 27.03.2018 – 01:32

Потім вони ж плодитись почнуть, поголів'я збільшиться, на експорт можна буде давати навіть.
Ви все утрируєте, все утрируєте. Не треба там стільки грошей. І я б на вашому місці не бралась за розрахунки, ну не може фізик розумітись на кошторисі.
Ви утрируєте. Оцінки порядку величин це те, на чому фізики прекрасно розуміються. Мені навіть не треба точних цифр, я вам порядки величин без них оціню (без кошторисів :wink2: ). В випадку з коровами порядки потрібних коштів не мільярди, а сотні мільярдів грв. І я вам то показав.
Але навіть це чиста абстракція, яка не враховує реальності капіталістичної економіки. А реальність така, що ваші новостворені ферми з закупленими коровами виявляться глибоко збитковими, бо ж купівельна спроможність населення не збільшилась, корма не подешевшали (хоч молока зараз і вживають втричі менше, ніж за союза, молоко, муляжі сирів, муляжі вершкового масла лежать в магазині, бо вони дорогі для більшості). Тому не тільки телят ви експортувати не будете, а новозакуплені корови швидко підуть на м’ясо, як на м’ясо пішло поголів’я, яке дісталось від союза.
  • 0

#187 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 27.03.2018 – 02:58

Я вже змучилась з вами сперечатись, треба срочно якогось фізика сюди заблукавшого, чи історика, чи Манфреда :D , щоб з вами посперечався, а я б почитала, позловтішалася з жертви.
Ну та й що, що дроби забули. Я он теж забула, а цього року, коли в школах був карантин, пройшла дома піврпограми для 6 класу, бо самостійно надавали робити дома уроків, самостійно теми нові проходити. Ото наново практично вивчила, як додавати, віднімати, множити, ділити дроби, позичати одиницю в цілої частини чи виділяти цілу частину, адже спільний знаменник - це найпростіше в дробах, а ньюансів там огого яких треба знати, щоб приклади розв'язувати з підручника. І в математиці головне не пам'ятати шкільну програму, а вміти розібратися. Я наново вивчила математику для 6 класу, не згадувала, а наново розібралась, нічого в цьому смішного чи позорного нема. Це я вам як математик кажу. Хоча я математик-невдаха, бо мені просто пощастило здобути хоч якусь вищу освіту, я не прагнула сильно на матфак, так получилось. Але на роботі заставили ще економічну освіту здобути. Послухала бабів і пішла на облік і аудит, блін. Треба було на фінанси йти. Чому я така дурна і їх послухала? Я фінансист, який щоправда співпрацює з бухгалтерами, але я не бухгалтер, не називайте мене так.
Людина, яка називає себе математиком, і яка згадувала, як додавати прості дроби, це не тільки не смішно, це неймовірно. Як ви поступили на мат. фак., і як ви там вчились. Адже там топологія, аналіз, абстрактна алгебра...

А економісти - то якраз і є математики-невдахи, які придумують економічні закони, що в житті насправді не працюють.
Так прекрасно працюють, і я вам на прикладі корів і молока тут то демонструю. Все відбувається так, як передбачають "непрацюючі" економічні закони.
Економісти не є математиками жодною мірою, рахівництво не математика, в економіці є елементарна математика, трохи аналізу, і статистика. То занадто примітивно, щоб вважатись математикою.

Тому закон попиту і пропозиції діє лише на ринку досконалої конкуренції, наприклад, на ринку того ж зерна. Але я дуже сумніваюся, що у нас ціни на зерно встановлюються на біржах. У нас нема ринку досконалої конкуренції. Доведіть, що є?
При чому тут ми. Зерно експортний товар і тому ціна на зерно у нас получається прив’язаною до світової. Тому і без кормів тваринники наші. Адже це геть просто, я вам кілька разів пояснював. У нас працюють звичайні економічні закони. Є виробник фуражного зерна. Є ойрофермерник. Є переробник молока. Є покупець. Покупець бідний, він не може купувати товар по нормальній ціні. Тому ойрофермерник змушений дешево продавати молоко. Якщо він піднімає ціну, молоко просто перестає продаватись (закон попиту-пропозиції). Але корма ойрофермерник купує у виробника зерна. А виробник зерна спокійно може експортувати фуражне зерно за бугор. Тому знову закон попиту-пропозиції, відбувається конкуренція покупців, нашому ойрофермернику, щоб купити зерно, треба конкурувати із закордонним. Це як на аукціоні. Знаєте, як товари продають на аукціоні? Хто заплатить більше. Закордонний покупець нашого зерна піднімає ціну на зерно для нашого ойрофермерника.

Перегляд дописусерпинка (26.03.2018 – 13:24) писав:

Такі яблука просто треба добре помити перед вживанням, хоча їх і так миють ще й парафіном зверху обробляють. Ніякої шкоди такі яблука не несуть. Чому в Гамериці люди доживають до 90-100 років, а у нас це вкрай рідкісне явище, не задумувались чому? Мабуть яблука там трохи таки кращі, ніж у нас, і отрути менше.
У нас теж доживають. Моїй бабі було далеко за 90, і батькам уже за. А загалом, отрути в яблуках там більше, то просто рівень медицини.
Щодо миття яблук.
  • 0

#188 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1630 повідомлень

Відправлено 28.03.2018 – 09:19

Перегляд дописуkalamar (26.03.2018 – 23:40) писав:

Я просто рахую. Зараз корів менше 2 мільйонів. Я не знаю по конкретно коровам по СССР, але поголів’я скоротилось більш як у 6 разів. Тобто для рівня СССР треба ще 10 м. корів. Оскільки надої від корови вищі (ударниці-доярки того сучасного колгоспу на хмельниччині побили свої колишні рекорди вдвічі, зараз в тому колгоспі 25-30 л.), то я розділив на 2, вийшло, що треба ще порядку 4-5 мільйонів корів, щоб вийти на радянський рівень забезпечення молоком.
Це зовсім не багато. Розділіть 45 на 5. Це одна корова на 9 людей. Корова не тільки молоко дає, а і сировину дя сиру, сметани, творогу, йогуртів, вершків, кондитерки.
Чому ж тоді при радянському союзі з таким поголів'ям я стояла по півдня в черзі поперемінно з братом за молоком, сметаною. А тепер при страшному дефіциті молока (з ваших слів) проблем з завозом молочки чомусь нема. Я знаю, що ви скажете, що то не молоко, хімія, все розведене, дорого, люди не купують. Але ж і під магазином молока вдосталь, люди продають з сіл, і не розведене, пінка така як треба. Ну нема зараз проблеми купити молока. Молокія ніби нормальне молоко, від корови, не хімія, якщо заокруглити, то 20 грн. за літр, приблизно 0,3% від середньої з/п в 7000 грн. Ціна молока в срср 28 коп., при зарплаті 160 крб., це 0,2%. Не така вже й велика різниця.
Може справа не в коровах таки? Може наші корови в срср годували не нас, а інших 15 республік? А те, що залишалось в урср ледь нам вистачало.

Перегляд дописуkalamar (27.03.2018 – 00:16) писав:

В перспективі, в Білорусі живе 9.5 мільйонів. там 1.5 мільйона корів. (В них колгоспи залишились).
Відчувається, що ви бухгалтер, який корів здалека бачив. Телят два роки треба годувати, за ними комусь треба ходити і платити тому комусь зарплату. Якщо ви з цим порахуєте, не вийдуть у вас телята дешевші.
Чому не вийде. Через 2 роки корови можуть і дорожче коштувати, інфляція ж.

Перегляд дописуkalamar (27.03.2018 – 01:32) писав:

Ви утрируєте. Оцінки порядку величин це те, на чому фізики прекрасно розуміються. Мені навіть не треба точних цифр, я вам порядки величин без них оціню (без кошторисів :wink2: ). В випадку з коровами порядки потрібних коштів не мільярди, а сотні мільярдів грв. І я вам то показав.
Але навіть це чиста абстракція, яка не враховує реальності капіталістичної економіки. А реальність така, що ваші новостворені ферми з закупленими коровами виявляться глибоко збитковими, бо ж купівельна спроможність населення не збільшилась, корма не подешевшали (хоч молока зараз і вживають втричі менше, ніж за союза, молоко, муляжі сирів, муляжі вершкового масла лежать в магазині, бо вони дорогі для більшості). Тому не тільки телят ви експортувати не будете, а новозакуплені корови швидко підуть на м’ясо, як на м’ясо пішло поголів’я, яке дісталось від союза.
Ой, пішло, поїхало, запахло песимізмом. :rolleyes: Та за вашими підрахунками ми зараз взагалі з голоду вмираємо, молока не п'ємо.

Перегляд дописуkalamar (27.03.2018 – 02:58) писав:

Людина, яка називає себе математиком, і яка згадувала, як додавати прості дроби, це не тільки не смішно, це неймовірно. Як ви поступили на мат. фак., і як ви там вчились. Адже там топологія, аналіз, абстрактна алгебра...
Нормально поступила, без грошей, добре вчилась, навіть підвищену стипендію мала за успішність, була однією з найкращих :shy: .
Абстрактну алгебру ми не вчили, тупологію так трошки. Матаналіз да, мій улюблений предмет був, 3 роки вчили.
А дроби при вступі мене не питали. В універі ж ми тим займались що теореми доводили без кінця. Арифметикою не займались, навіть було таке, що задачі залишали без остаточного розв'язку, головне принцип уловити було. Я коли на 4 курсі пішла в школу на практику, зіткнулась з тим, що напроч забула шкільну програму. Я ж в універі інтеграли різного роду брала, ряди, дифури розв'язувала, огого яка була, це я тепер скотилась нижче плінтуса, нічого з того не пам'ятаю, але якби прийшлося, то, думаю, розібралась би. А коли прийшла в школу, то капець був. Дивуюсь як мої однокурсники пішли вчителювати потім після закінчення, але може то лише в мене така амнезія відбулась, мозк від перенавантаження просто витер з пам'яті все непотрібне. Деякі однокурсники все-таки репетиторством підробляли, тому може й не забули шкільну програму.

Так прекрасно працюють, і я вам на прикладі корів і молока тут то демонструю. Все відбувається так, як передбачають "непрацюючі" економічні закони.
Економісти не є математиками жодною мірою, рахівництво не математика, в економіці є елементарна математика, трохи аналізу, і статистика. То занадто примітивно, щоб вважатись математикою.
Я й не кажу, що економіка - це математика. Я кажу так, як один викладач казав нам, що економіку придумали математики-невдахи.

При чому тут ми. Зерно експортний товар і тому ціна на зерно у нас получається прив’язаною до світової. Тому і без кормів тваринники наші. Адже це геть просто, я вам кілька разів пояснював. У нас працюють звичайні економічні закони. Є виробник фуражного зерна. Є ойрофермерник. Є переробник молока. Є покупець. Покупець бідний, він не може купувати товар по нормальній ціні. Тому ойрофермерник змушений дешево продавати молоко. Якщо він піднімає ціну, молоко просто перестає продаватись (закон попиту-пропозиції). Але корма ойрофермерник купує у виробника зерна. А виробник зерна спокійно може експортувати фуражне зерно за бугор. Тому знову закон попиту-пропозиції, відбувається конкуренція покупців, нашому ойрофермернику, щоб купити зерно, треба конкурувати із закордонним. Це як на аукціоні. Знаєте, як товари продають на аукціоні? Хто заплатить більше. Закордонний покупець нашого зерна піднімає ціну на зерно для нашого ойрофермерника.
Є у нас агробіржа виявляється, де ціни встановлюють на зерно, наскільки там все чесно і прозоро ніхто не знає. Аукціони то ... Бачили фільм "Найкраща пропозиція" з Джефрі Рашом? Отам дуже гарно показано як аукціони працюють, все так "чесно і прозорро".

У нас теж доживають. Моїй бабі було далеко за 90, і батькам уже за. А загалом, отрути в яблуках там більше, то просто рівень медицини.
Щодо миття яблук.
Всі бистренько порахували скільки ж це каламарю років може бути (50 як мінімум, а то й всі 70) :) . Я так і знала, що на вас ображатися нема смислу (на людей в поважному віці не ображаються)))

Повідомлення відредагував серпинка: 28.03.2018 – 09:21

• 0

#189 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 28.03.2018 – 13:23

Перегляд дописусерпинка (28.03.2018 – 09:19) писав:

Чому ж тоді при радянському союзі з таким поголів'ям я стояла по півдня в черзі поперемінно з братом за молоком, сметаною. А тепер при страшному дефіциті молока (з ваших слів) проблем з завозом молочки чомусь нема. Я знаю, що ви скажете, що то не молоко, хімія, все розведене, дорого, люди не купують. Але ж і під магазином молока вдосталь, люди продають з сіл, і не розведене, пінка така як треба. Ну нема зараз проблеми купити молока. Молокія ніби нормальне молоко, від корови, не хімія, якщо заокруглити, то 20 грн. за літр, приблизно 0,3% від середньої з/п в 7000 грн. Ціна молока в срср 28 коп., при зарплаті 160 крб., це 0,2%. Не така вже й велика різниця.
Може справа не в коровах таки? Може наші корови в срср годували не нас, а інших 15 республік? А те, що залишалось в урср ледь нам вистачало.
Ну тому що ви брешете.
Скільки ж вам років цікаво. За 50?
При совку я ще школяр був, і жив в селі, і природно за молоком в черзі ніколи не стояв. В сусідки, як і тепер в селі. В сільський магазини і тепер ніхто заводського молока не везе, воно там цілком неконкурентноздатне. А сметану чи масло, на велосипед. і спокійнісінько купував в сільському магазині з чергою меншою, ніж тепер вистоюю в супермаркеті, щоб заплатити за товар. Ковбасу в містечку без черги.
Коли студентом був, спокійно без черги купував кефір, масло, чи оту супердефіцитну ковбасу в Києві. З курсу третього, кали союз розвалився, справді з’явились черги. Але навіть тоді не на пів дня.
Ну не було молоко, масло, сметана в СССР дефіцитом. Принаймні на території України. Можливо десь в якихось частинах Союза і було, я не знаю, а в Українв ви просто заходили в магазин і то купували. :wink2:
Цитрусових не можна було купити в містечку, деяких видів кондитерки. В обласний центр треба було їхати.

Чому не вийде. Через 2 роки корови можуть і дорожче коштувати, інфляція ж.
Інфляція не робить корови дорожчими, вона гривню робить дешевшою.

Ой, пішло, поїхало, запахло песимізмом. :rolleyes: Та за вашими підрахунками ми зараз взагалі з голоду вмираємо, молока не п'ємо.
Де ви бачите песимізм. То реальність, то не песимізм. Ми про системи говоримо. З погляду СССР, чи розвинених суч. країн у нас більшість таки нормально не харчується, то факт.

Нормально поступила, без грошей, добре вчилась, навіть підвищену стипендію мала за успішність, була однією з найкращих :shy: .
Абстрактну алгебру ми не вчили, тупологію так трошки. Матаналіз да, мій улюблений предмет був, 3 роки вчили.
А дроби при вступі мене не питали. В універі ж ми тим займались що теореми доводили без кінця. Арифметикою не займались, навіть було таке, що задачі залишали без остаточного розв'язку, головне принцип уловити було. Я коли на 4 курсі пішла в школу на практику, зіткнулась з тим, що напроч забула шкільну програму. Я ж в універі інтеграли різного роду брала, ряди, дифури розв'язувала, огого яка була, це я тепер скотилась нижче плінтуса, нічого з того не пам'ятаю, але якби прийшлося, то, думаю, розібралась би. А коли прийшла в школу, то капець був. Дивуюсь як мої однокурсники пішли вчителювати потім після закінчення, але може то лише в мене така амнезія відбулась, мозк від перенавантаження просто витер з пам'яті все непотрібне. Деякі однокурсники все-таки репетиторством підробляли, тому може й не забули шкільну програму.
Це мехмат КДУ?
Я абсолютно не здатен сприйняти того, що людина здатна щось там зрозуміти в матані, і забути, як додавати дроби. :wink2: Не розказуйте нікому, що ви після мехмату забули програму 6-го класу.

Я й не кажу, що економіка - це математика. Я кажу так, як один викладач казав нам, що економіку придумали математики-невдахи.
Наскільки знаю в економіці є деякий абстрактно-теоретичний напрямок, який розробляє складні і неправильні (тому що складні) математичні моделі, і виводить наслідки. Але то тільки напрямок.
А так, я гадаю при сьогоднішньому капіталізмі, справжні економісти (не люди з дипломом економіста, а люди, які крім диплому, знають предмет, таких і серед викладачів у нас мабуть небагато) на вагу золота.
Одна справа, взятися за вирощування малини в малому масштабі. Але коли йдеться про великі гроші, потрібна і модель, яка моделюватиме ринок (отой закон попиту, якого ви не визнаєте), і модель, яка дасть напр. собівартість продукції, як функцію кількості, звідси, скільки треба випускати продукції, щоб мати максимум прибутку, а отже в який об’єм виробничих потужностей інвестувати гроші. Для буржуя може бути досить неприємною ситуація, коли він вклав кільканадцять мільйонів в завод, щоб виявити, що реально, щоб не обвалити ціни, він мусить використовувати завод на четвертину потужносі, і будувати треба було вчетверо менший. В СССР простіше з тим було, бо там мета забезпечити населення, тут складніше, бо тут треба не населення забезпечити, а максималізувати прибуток.
Тому і нічого песимістичного з молоком нема. Адже з капіталістичної точки зору погано, щоб молоко всі могли легко купувати. Тоді ринок насичений і ціна падає до мінімума.
Чим менше на ринку молока, там по більшій ціні він його продає, більший прибуток з літра. Однак, якщо ціна занадто висока, то загальний прибуток малий, бо кількість проданого мала. Одним словом, його прибуток є деяка функція від об’єму виробництва, яка має максимум. Йому треба по об’ємах вийти на той максимум, але не перевищувати тих об’ємів, щоб зрубати максимум бабла. Але, у випадку такого товару, як молоко, спочатку треба ліквідувати конкурентів.
  • 0

#190 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 28.03.2018 – 14:08

Є у нас агробіржа виявляється, де ціни встановлюють на зерно, наскільки там все чесно і прозоро ніхто не знає. Аукціони то ... Бачили фільм "Найкраща пропозиція" з Джефрі Рашом? Отам дуже гарно показано як аукціони працюють, все так "чесно і прозорро".
Ще раз, зерно експортний товар, тому ціни в Україні визначаються світовими. Закон попиту-пропозиції працює незалежно від "чесності і прозорості". Навіть при монопольному ринку він працює. Навіть якщо ви повністю монополізуєте виробництво картоплі, у вас не получиться продавати картоплю по 1000 баксів за кілограм. Покупці просто взагалі відмовляться від картоплі. (Деяка невелика кількість купуватиме, щоб їсти її з кав’яром :wink2: )
Я в тих розрахунках по коровах все спримітивізував. Насправді звичайно все ще дорожче і складніше. Напр. ойрофермер не прямо фуражне зерно купує, він купує комбікорм. Відповідно, до ойроферм на 5 мільйонів корів, добавте побудову комбікормових заводів, які забезпечать переробку зерна на корми. На корми треба не тільки зерно... і. т. д. Далі, трудові ресурси. Оскільки з розвалом СССР колгоспи ліквідували, а колгоспи в селах були основні роботодавці, села спустіли. Зараз там прото нема бажаючих працювати на ваших малоприбуткових ойрофермах. Ті одиниці, які залишились, і які хочуть займатись сг бізнесом, виберуть щось прибуткове (ту ж малину тепер), чи органіку, щоб в Європу продавати. І це правильно. З сухого молока і пальмового та кокосового масла зараз роблять цілком гарні на вигдяд муляжі молокопродуктів, тому ту нема проблем.
Це вам не фінанси. :wink2: Виробництво це складна багатоланкова система, і що сумно, досить вибити одну ланку, і виходить ефект доміно.

Повідомлення відредагував kalamar: 28.03.2018 – 14:15

• 0

#191 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1630 повідомлень

Відправлено 28.03.2018 – 15:48

Перегляд дописуkalamar (28.03.2018 – 13:23) писав:

Ми про системи говоримо.
Ви мені тут вже пару раз це нагадуєте. Добре. Давайте, хлопці, зберіться, балакаєм про системи, досить відступів про особисті теми. Але я вже не хочу про системи, вже наїлась. :D

Інфляція не робить корови дорожчими, вона гривню робить дешевшою.
:rolleyes:
Ви ж корови чи телята за доляри купуєте, ви ж імпортувати їх збираєтесь. Так же ж? Купите корову за 700 доларів що тепер, що через 2 роки. Але потім вам це дорожче обійдеться, в більше гривеньок.

Наскільки знаю в економіці є деякий абстрактно-теоретичний напрямок, який розробляє складні і неправильні (тому що складні) математичні моделі, і виводить наслідки. Але то тільки напрямок.
А так, я гадаю при сьогоднішньому капіталізмі, справжні економісти (не люди з дипломом економіста, а люди, які крім диплому, знають предмет, таких і серед викладачів у нас мабуть небагато) на вагу золота.
Одна справа, взятися за вирощування малини в малому масштабі. Але коли йдеться про великі гроші, потрібна і модель, яка моделюватиме ринок (отой закон попиту, якого ви не визнаєте), і модель, яка дасть напр. собівартість продукції, як функцію кількості, звідси, скільки треба випускати продукції, щоб мати максимум прибутку, а отже в який об’єм виробничих потужностей інвестувати гроші. Для буржуя може бути досить неприємною ситуація, коли він вклав кільканадцять мільйонів в завод, щоб виявити, що реально, щоб не обвалити ціни, він мусить використовувати завод на четвертину потужносі, і будувати треба було вчетверо менший. В СССР простіше з тим було, бо там мета забезпечити населення, тут складніше, бо тут треба не населення забезпечити, а максималізувати прибуток.
Тому і нічого песимістичного з молоком нема. Адже з капіталістичної точки зору погано, щоб молоко всі могли легко купувати. Тоді ринок насичений і ціна падає до мінімума.
Чим менше на ринку молока, там по більшій ціні він його продає, більший прибуток з літра. Однак, якщо ціна занадто висока, то загальний прибуток малий, бо кількість проданого мала. Одним словом, його прибуток є деяка функція від об’єму виробництва, яка має максимум. Йому треба по об’ємах вийти на той максимум, але не перевищувати тих об’ємів, щоб зрубати максимум бабла. Але, у випадку такого товару, як молоко, спочатку треба ліквідувати конкурентів.
Ще раз. На даний час ви можете купити молоко в магазині, на базарі, під своїм під'їздом, у сусідки в селі, чи самі надоїти в ванній. :D Це називається змішана економічна система. Бо при ринковій економіці ви навіть на своїй фірмі молоко будете з магазину купувати, красти ви ж самі собі не дозволите, бо інакше і ваші працівники будуть красти.

Ви в жизні не розробите модель, у якій всі учасники працювали б як годинник. Так, можна прослідкувати якісь закономірності, але законами їх тяжко назвати, бо:

Цитата

Тому економічні закони, що виявляють тільки самі загальні, типові властивості й ознаки процесів виробництва, розподілу, обміну й споживання, варто вважати скоріше закономірностями, чим законами. Вони не носять абсолютного характеру, окремі люди й групи людей можуть у своєму економічному поводженні відхилятися від лінії, що диктуються економічними законами. До того ж сукупність економічних законів не встановлена однозначним образом економічною наукою.

• 0

#192 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 28.03.2018 – 17:07

Перегляд дописусерпинка (28.03.2018 – 15:48) писав:

:rolleyes:
Ви ж корови чи телята за доляри купуєте, ви ж імпортувати їх збираєтесь. Так же ж? Купите корову за 700 доларів що тепер, що через 2 роки. Але потім вам це дорожче обійдеться, в більше гривеньок.
Це ви зібрались імпортувати 5 мільйонів корів.

Цитата

Можна взяти і імпортувати))

https://www.kmu.gov....rogatoyi-hudobi
Скоро корови-австріячки у нас з'являться. Конкуренція буде вашим сусідським коровам.
Я ж просто вам пояснював, що до такого брєду навіть наш уряд не додумається. Я взагалі не знаю скільки корова на міжнародних ринках коштує, в нас нормальна, не дуже добра корова, в районі 20 000 зараз. Я підозрюю, що у нас насправді дуже дешево.
Буржуйська корова десь 2000$ (я в інтернеті знайшов). Так що, беріть тільки на корови не 100, а 300 мільярдів, але то корови будуть, якщо на наших кормах не повиздихають. :wink2: А по теличках, я просто відповів на черговий брєд. Пояснив, що не є купівля телички вигідніша, бо прибутки вона тільки через два роки давати буде, а два роки чисті збитки.
В сумі, з врахуванням усушки і утруски, я не певен, що ви в трильйон гривень вкладетесь. :)

Ще раз. На даний час ви можете купити молоко в магазині, на базарі, під своїм під'їздом, у сусідки в селі, чи самі надоїти в ванній. :D Це називається змішана економічна система.
Ні, це немонополізований ринок.

Бо при ринковій економіці ви навіть на своїй фірмі молоко будете з магазину купувати, красти ви ж самі собі не дозволите, бо інакше і ваші працівники будуть красти.
Ні, це просто монополізований ринок. Так станеться, якщо певна категорія виробників молока зіб'ється в групу (асоціація молоковиробників України???), і прочавить відповідний закон через парламент, щоб ліквідувати виробників із конкурентних груп і отримати можливість диктувати ціни, і через ціни регулювати попит. Далі, вони діятимуть так, як в мому дописі вище. Наймуть економіста, який їм порахує, скільки треба виробляти молока, щоб максималізувати прибутки, і домовляться між собою про квоти, щоб не певевищувати виробництво.
Це молочний ОПЕК. Це теж ринок, просто монополізований, на якому продавець регулює попит через отой "недіючий" закон.
  • 0

#193 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 28.03.2018 – 18:42

якщо заокруглити, то 20 грн. за літр, приблизно 0,3% від середньої з/п в 7000 грн. Ціна молока в срср 28 коп., при зарплаті 160 крб., це 0,2%. Не така вже й велика різниця.

Цитата

В Украине продолжается рост зарплат. По данным Госслужбы статистики, за год — с июня 2016 г. по июнь 2017 г. — заработки наемных работников увеличились почти на 40%, достигнув в среднем 7360 грн без вычета налогов. Увеличилась и реальная зарплата, учитывающая рост цен. Теперь на средний заработок можно купить на 18,9% больше, чем год назад. В то же время эксперты называют такие цифры слишком идеальными и говорят, что Госстат не учитывает ряд малооплачиваемых категорий, например рыночных торговцев и мелкий сервис, где заработки ниже.
7000/20 = 350
16000/28 = 571

Цитата

Середній розмір пенсій після перерахунку збільшився на 559 грн 78 коп. і, якщо до закону середній розмір пенсії в Україні становив 1886 грн 78 коп., то тепер він становить у середньому 2446 грн 56 коп., – сказав він.
2446/20=122
Хай пенсія в СССР 100.
10000/28 = 357
Мінімальна пенсія в СССР до 86 року 35 (від не працюючих, до стажу менше 20 років), з 86 - 76.
3500/28 = 125

Повідомлення відредагував kalamar: 28.03.2018 – 18:46

• 0

#194 kozitsci

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 31 повідомлень

Відправлено 28.03.2018 – 19:08

Ж**А!
  • 0

#195 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6914 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 28.03.2018 – 20:09

заповідник совкового періоду
Зображення
Зображення
  • 0

#196 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1630 повідомлень

Відправлено 29.03.2018 – 09:22

Перегляд дописуУповноважений (28.03.2018 – 20:09) писав:

заповідник совкового періоду
Зображення
Зображення
10 років назад у нас в столовій теж були такі ціни, пару раз я ходила, не наїлась, через годину їсти хочеться знов, після того беру обід з собою, в 3 рази менше їжі беру, але більше наїдаюсь.

Перегляд дописуkalamar (28.03.2018 – 18:42) писав:

7000/20 = 350
16000/28 = 571

2446/20=122
Хай пенсія в СССР 100.
10000/28 = 357
Мінімальна пенсія в СССР до 86 року 35 (від не працюючих, до стажу менше 20 років), з 86 - 76.
3500/28 = 125
Поясніть, шо це ви імєлі ввіду.

Перегляд дописуkalamar (28.03.2018 – 17:07) писав:

Це ви зібрались імпортувати 5 мільйонів корів.
Не я, уряд. Але уряд цифру не називає, це ви цифру таку звідкись взяли.

Я ж просто вам пояснював, що до такого брєду навіть наш уряд не додумається. Я взагалі не знаю скільки корова на міжнародних ринках коштує, в нас нормальна, не дуже добра корова, в районі 20 000 зараз. Я підозрюю, що у нас насправді дуже дешево.
Буржуйська корова десь 2000$ (я в інтернеті знайшов). Так що, беріть тільки на корови не 100, а 300 мільярдів, але то корови будуть, якщо на наших кормах не повиздихають. :wink2: А по теличках, я просто відповів на черговий брєд. Пояснив, що не є купівля телички вигідніша, бо прибутки вона тільки через два роки давати буде, а два роки чисті збитки.
В сумі, з врахуванням усушки і утруски, я не певен, що ви в трильйон гривень вкладетесь. :)
Це ще хто тут чий брєд спростовує? Але ваша зарозумілість не дозволяє вам це визнати, ви називаєте брєдом будь-які думки, що розходяться з вашими впертими переконаннями. :wink2: Що ви взагалі знаєте про корів? Ви ж корови дома ніколи не мали, бачили в сусідки лише і то невідомо, чи хоч до стайні колись заглядали. Подивіться наступного разу, чи дуже обісрані корови у вашої сусідки, чи їх миють (корови вони такі - неакуратні).

Дивіться, якщо корови чи телята буде закуповувати держава, то збитків особливих вона не понесе, адже вона має постійний дохід (податки, експорт і інше). Крім того, якщо одна галузь є збитковою, то в запасі обов'язково є галузі не збиткові, які покриють витрати, так само як є дотаційні регіони, яких підтримують розвинутіші. Навіть наші артисти вже зрозуміли, що варто, крім основної діяльності, мати ще якийсь бізнес (ресторанчик чи бутік).

Ні, це немонополізований ринок.
Який же ж це немонополізований ринок, коли ціна на молоко в магазині одна, на базарі інша, у вашої сусідки третя, а у ванній безкоштовно.

Ні, це просто монополізований ринок. Так станеться, якщо певна категорія виробників молока зіб'ється в групу (асоціація молоковиробників України???), і прочавить відповідний закон через парламент, щоб ліквідувати виробників із конкурентних груп і отримати можливість диктувати ціни, і через ціни регулювати попит. Далі, вони діятимуть так, як в мому дописі вище. Наймуть економіста, який їм порахує, скільки треба виробляти молока, щоб максималізувати прибутки, і домовляться між собою про квоти, щоб не певевищувати виробництво.
Це молочний ОПЕК. Це теж ринок, просто монополізований, на якому продавець регулює попит через отой "недіючий" закон.
Ну нема в світі ринкової економіки, скільки б прикладів ви тут не наводили:

Цитата

Отже, ринкова економіка - це економічна система, господарська діяльність якої базується на рівноправності різних форм і масштабів власності та економічної ініціативи, свободі учасників підприємницької діяльності, вільному ціноутворенні та вільній конкуренції.
Водночас зазначимо, що економічна система з названими ознаками не існувала і ніколи не може стати реальною. Це, власне, теоретична модель ринкової системи, до якої суспільство мало спрямовувати свій розвиток. Певною мірою такій моделі відповідав "чистий" капіталізм XIX ст. Суттєвим недоліком такої економічної системи є те, що вона не в змозі врегулювати питання виробництва і справедливого розподілу необхідних суспільних благ, непривабливих для приватного товаровиробника; не може запобігти забрудненню довкілля; спричиняє явища масових банкрутств різних виробників, безробіття. Ринкова система не забезпечує також соціальних гарантій та не в змозі нейтралізувати надмірну диференціацію в розподілі ресурсів і доходів, розшарування суспільства на бідних і багатих.
http://pidruchniki.c...i_konkurentsiyi
І нема в Україні змішаної економіки, Гройсман бреше, що у нас закінчився перехідний період, бо ознаками змішаної економіки є:

Цитата

Змішана економічна система притаманна сучасним економічно розвиненим країнам. їй властиві такі основні риси:
– високий рівень розвитку продуктивних сил з високорозвиненою ринковою інфраструктурою;
– широке різноманіття форм власності та господарювання за рівноправного становища всіх суб'єктів підприємницької діяльності;
– оптимальне поєднання механізмів ринкового саморегулювання з широким використанням державних методів регулювання економіки за їх органічного переплетення та доповнення один одного;
– орієнтація на посилення соціальної спрямованості розвитку економіки через збільшення витрат на освіту, охорону здоров'я, поліпшення захисту членів суспільства від загальних ризиків.
У нас держава поки дуже мало що регулює.

Повідомлення відредагував серпинка: 29.03.2018 – 09:29

• 0

#197 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 29.03.2018 – 14:58

Перегляд дописусерпинка (29.03.2018 – 09:22) писав:

Поясніть, шо це ви імєлі ввіду.
Ну ви ж математик. Порахував суч. зарплати і пенсії в молоці. Вийшло. Що ідеалізовані держстатом сучасні зарплати такі, як тогочасні пенсії, а сучасні пенсії такі, як тогочасна мінімальна пенсія в 35 р. Студентська стипендія тоді 30 була.

Навіть з зарплатами, які як тогочасні пенсії, порівняння неадекватне. Бо зараз багато безробітних, і людей з непостійним заробітком, держстат їх не вхаховує і дає вкрай ідеалізовану картину, беручи до розгляду тільки людей, які мають добру постійну роботу.
  • 0

#198 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 29.03.2018 – 15:29

Дивіться, якщо корови чи телята буде закуповувати держава, то збитків особливих вона не понесе, адже вона має постійний дохід (податки, експорт і інше). Крім того, якщо одна галузь є збитковою, то в запасі обов'язково є галузі не збиткові, які покриють витрати, так само як є дотаційні регіони, яких підтримують розвинутіші. Навіть наші артисти вже зрозуміли, що варто, крім основної діяльності, мати ще якийсь бізнес (ресторанчик чи бутік).
Ви городите таке, що не лізе ні в які ворота.
Ще раз, ваша ідея з закупленням корів в районі трильйона гривень. Ну де державі зраз дістати 10 мільярдів доларів тільки на корови, ще 10 на ферми, і ще 5 на комбікормові заводи і подібні дрібниці, і ще 5 на усушку і утруску. Це як в китаї з виробництвом чавуну колись, треба всі ресурси кинути на корови. Ви марите.

Який же ж це немонополізований ринок, коли ціна на молоко в магазині одна, на базарі інша, у вашої сусідки третя, а у ванній безкоштовно.
В магазинах різна ціна буде навіть на монополізованому ринку. Навіть при наявності картелю роздрібні ціни різні будуть. А взагалі, сильний розкид цін то одна з ознак саме немонополізованого ринку. Бо різні виробники боряться між собою за покупця, і використовують також і ціни, щоб привабити покупця саме своїм товаром.
Магазинне пастеризоване молоко і базарне, це різні товари, тому і ціни на них різні. Але один з цих товарів може бути альтернативою иншому, а наявність альтернативного товару заважає монополізації. Подібно яловичина, свинина, курятина. Це різні товари, але вони можуть заміщати один одного. Що напр. в нас відбувається з цінами на свинину. Коли вробник намагається підняти ціну, щоб зробити свинарство рентабельним (здавалося б покупець змушений платити більше, бо їсти хочеться), але насправді покупець просто відмовляється від дорожчої свинини і переходить на курятину. Так само в світі колись залізничні картелі ставили великі ціни, що призвело до розвитку автотранспорту. Якщо картель тримається на чистому ринку, зазвичай рано чи пізно картельна змова руйнується, але картель цілком життєздатний в змичці з урядом. Я ж написав, базарне молоко не переможуть конкурентно, а просто законодавчо заборонять, як то в США.
Якщо ви здобували платну економічну освіту, раджу вимагати в учбового закладу, де ви вчились, щоб вам повернули гроші.

Повідомлення відредагував kalamar: 29.03.2018 – 15:29

• 0

#199 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4455 повідомлень

Відправлено 29.03.2018 – 19:26

І нема в Україні змішаної економіки, Гройсман бреше, що у нас закінчився перехідний період, бо ознаками змішаної економіки є:
Гройсман не бреше. Він принаймні на вінницькому ринку економіки вчився, а не по вікіпедії.

У нас держава поки дуже мало що регулює.
Та регулює у нас держава багато. Ті ж ціни на молоко тільки недавно відпустили. Спроби держави регулювати капіталістичний ринок звичайно закінчується або провалом, або корупцією. То тільки в фантазіях з тих ваших цитат все гарно і гладенько. Реально криза на кризі, і у нас, і в розвинутих країнах.
Ну от пообіцяв Гройсман якійсь копійки на підтримку фермерів. Так зараз бійка, одні вже давно звинувачують инших в корупції. Практично неможливо справедливо розподілити кошти. Адже виробники конкуренти. Якщо ви виробляєте молоко (просто для прикладу), вам вигідно щоб ваша корова якнайбільше давала, а в сусіда взагалі здохла. :wink2: І коли в цей серпентарій лізе Гройсман зі своїми дотаціми, він неминуче дає комусь преференції, бо отримують гроші не всі. Ну от напр. моїй сусідці точно нічого не дістанеться, а вона теж виробляє молоко.
В СССР дотації то було нормально, бо метою виробництва було забезпечення потреб. При капіталізмі, коли метою виробництва є прибутки капіталіста, дотації завжди корупція. Так зване регулювання ринку, фактично теж завжди означає корупцію. Бо регулювання ринку змінює зверху, зміною правил, співвідношення сил між конкурентами, внаслідок прийняття тих чи инших регуляцйних законів хтось виграє, а хтось програє. Тому нема ніякої змішаної економіки, є планова, ринкова, і корупційна.

Сама ідея ринку це саморегуляція. Маркс в 19 ст. показав, що працює вона геть кепсько. Регулювання ринку це нонсенс навіть з точки зору логіки. Регулювання системи яка регулює сама себе. :wink2: Або у вас ринок, тобто саморегулювання, або ви ззовні регулюєте, тоді ринку нема, є план (соціалізм), або корупція (капіталізм).

P.S. Поняття змішаної економіки не має чіткого визначення, і стосується більше політичної пропаганди певних сил (соціалісти, соціал-демократи, і подібне йолопство, яке не дочитало Маркса :wink2: ), а не економіки. Це просто фіговий листок, яким ті сили намагаються прикрити суперечності капіталізму. :8:

До речі, успішні агрофірми (візьміть МХП) у нас не покладаються на ринкові відносини, а фактично працюють по внутрішньому плану. Адже Наша Ряба то не тільки птахофабрики, а з основ планово організований повний цикл виробництва курятини. З землею, своїми кормами, своїми комбікормовими заводами, своїми курчатами...

Повідомлення відредагував kalamar: 29.03.2018 – 19:55

• 0

#200 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1861 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 29.03.2018 – 21:35

панове, не зволікайте з основним напрямком дискусії. :D
Зображення