Перейти до вмісту

Мікроракета Пегас - нова мода ракетобудування


В цій темі немає відповідей

#1 Shybaygolova

    Ледар

  • Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 09.09.2017 – 12:17

  • 0
На сьогодні найлегша серійна космічна ракета - це Pegasus від компанії Orbital Sciences, що стартує з-під крила літака. Її вартість складає $ 56 млн і несе вона до 450 кг корисного вантажу на низьку навколоземну орбіту. У перерахунку на кілограм - це найдорожча ракета сучасності, але при цьому вона літає з державними апаратами США та знаходить комерційних замовників.

Мініатюрні ракети для супутників класу «мікро» (масою 10-100 кг) і «нано» (масою 1-10 кг) - мікроракети (до цього терміну відносяться ракети для запуску будь-яких апаратів масою менше 500 кг) - стали новим модним трендом в ракетобудуванні і навіть модніші багаторазових ракет. Зараз, здається, тільки лінивий не робить мікроракети - починаючи від співзасновника SpaceX Джима Кантрелла і закінчуючи студентами-любителями із сусіднього гаража. Ініціаторів подібних проектів не зупиняє той факт, що десятки наносупутників щорічно відправляють за борт з Міжнародної космічної станції, а пуски великих ракет різних країн виводять відразу кілька попутних супутників.

Проблема легких і надлегких ракет в тому, що зі зменшенням ракети її вартість падає непропорційно масі корисного навантаження. Якщо умовний «Протон», що виводить 20 тонн на низьку орбіту, - коштує $ 70 млн ($ 3 500 / кг), то 3 тонний умовний «Дніпро» виводить - $ 20 млн ($ 6 600 / кг). А нова новозеландська мікроракета Electron запускає лише 150 кілограм - обійдеться в $ 5 млн. ($ 33 ​​тис / кг). Здавалося б, вибір на користь важких ракет очевидний: плати менше, вози більше. Але все не так очевидно - часто долю проекту вирішує оперативність пуску, вибір орбіти та проведення досліджень фінансової вигідності на прикладі першого етапу - ось складові успіху мікроракет.

Мікросупутникова революція успішно використовує доступні на сьогоднішній день ресурси виведення апаратів в космос: МКС і великі ракети. З іншого боку по всьому світу розвиваються проекти створення мікроракет. Ситуація, що складається обіцяє високу конкуренцію на світовому ринку і сильно залежить від комерційного успіху нано- та мікросупутникових проектів. Тому можна очікувати, що виживуть лише кілька виробників мікроракет нової хвилі.
Великим успіхом для мікроракетних стартапів можна вважати фактичне закриття російсько-українського конверсійного проекту «Дніпро», з яким практично неможливо було конкурувати через низьку вартість балістичних ракет, вироблених ще в СССР.

Прикріплені файли

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних