Перейти до вмісту

Атеїсти приречені на вимирання

Повідомлень в темі: 20

#21 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1382 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 29.07.2017 – 16:34

Перегляд дописуggg1089 (29.07.2017 – 08:35) писав:

Це ж одне слово, а не гра слів :) . І це слово має визначення:

або

Пропоную притримуватись одного визначення даного терміну, і не вигадувати нічого нового. Бо якщо кожний почне придумувати своє трактування якогось терміну, тоді з цього нічого конструктивного не вийде.

Ні, зовсім не так. :) Я писав про поширення атеїзму, котре корелює з розвитком науково-технічного прогресу. Ми ж тут говоримо ніби не про сам атеїзм як світогляд, а саме про його поширеність в суспільстві?
А прогрес скоріше побудований на прагненні людей дізнаватись щось нове (реалізується за допомогою наукового підходу) та бажанні наживи (котре із-за постійної конкуренції на обмежених ресурсів стимулює винаходити щось нове). Науковий підхід базується на піддаванні всього сумніву , а тому, як наслідок, в науці популярним світоглядом є атеїзм.
Вікіпедія у нас на Теревенях не авторитет :)
Я сприймаю атеїзм як протиставлення теїзму, його заперечення. Адже саме таке він має значення? А-теїзм, нетеїзм. Тому, оскільки теїзм є вченням про те, у що треба вірити, то атеїзм - вчення про те, у що не вірити. Саме вчення, а не світогляд. Світогляд значно складніший, він у кожної людини свій, його не можна уніфікувати. Знайдіть мені дві людини з однаковим світоглядом? :)
Атеїзм мабуть таки допомагає людям з науки відкидати свої якісь упередження, щоб могти робити нові відкриття. Науковці ним користуються, як вченням, але не думаю, що це їхній світогляд. Так само атеїзм може бути хорошою терапією для тих, хто був під сильною залежністю від якоїсь із релігій, це як оголосити війну, наприклад, своєму ожирінню і почати голодувати чи недоїдати, так само можна оголосити війну релігійній залежності і почати заперечувати релігійні догми. Але як людина не в змозі зовсім не їсти чи відмовитись назавжди від якоїсь приємної їй страви, так само не можна зовсім відмовитись від віри у щось неможливе чи від якихось солодких думок... Я звичайно не впевнена у всьому, що написала, але такі у мене думки, які відрізняються від ваших, як би вам це не подобалось :)
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних