Перейти до вмісту

Легітимізація бєспрєдєлу системи. Про заборону вк.

Повідомлень в темі: 94

#81 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1623 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 14.06.2017 – 13:55

Так, на Столмана не дуже схожий. :D На Лінукса Торвальдса схожий. Думаю карикатурист з нього малював. Лише зачіска інша.)

Протоколи хай би були відкриті і перевідкриті. Я казав про інше - не треба не треба було робити їх текстовими, шоб програми одна з одною спілкувались за допомогою рядків тексту, це злочин. Важко навіть уявити скільки КВтгодин змарнованої енергії це коштувало і продовжує звичайно коштувати.
Такі речі як HTTP, HTML, CSS, SMTP, FTP, javascript - це пік ламерства в технлогіях. Веб-стек на аплікаційному рівні мав би бути бінарним, клієнтські скрпити мали б принаймні бути байт-кодом, преокмпліьованим на сервері на різні варіації, і кешованим. Маркування і форматування теж. І це лише частка, яка мені особливо муляє. Люди грамотні наведуть ще вагон інших речей, таких як stateless природа HTTP, шо теж марнує ресурси. Вебстек - це жах.
Корпорації зробили б краще, якшо ви питаєте - просто гірше вже неможливо зробити. І до речі, існує купа стандартів розроблених ними і зроблених відкритими. USB, UEFI, ACPI, HDMI. Перше, шо в голову прийшло.

Ваші уявлення про корпорації теж цілком стереотипні і наївні - злі жадібні корпорації які мріють зідрати з вас побільше бабок. Але ви завсіди маєте свободу користуватися чи не користуватися їхніми послугами. Це і є свобода. Там де ви її справді маєте. Корпорації відтак залежать в своєму визначенні якости від споживачів. Якшо ці останні не побачать запропонований продукт якісним, вони не куплять його і навіть не вкрадуть по-піратськи, і корпорація побреде лісом з своїм бажанням заробити побільше бабок. А якшо вона зробе якісний на думку користувача продукт, ситуація буде іншою. Як з Мікрософтом - їхні продукти купують, їхні продукти крадуть, у величезних кількостях, кількостях, про які жоден лінукс навіть не міг би й мріяти. Того шо ця корпорація запропонувала людям продукт, який їм подобається і їх задовільняє. Лише у ваших наївних мріях, Мікрософт має таку частку ринку. бо "вона всіх змусила". :D
Я ж наголошував на іншому аспекті - дисципліні і ресурсах - корпорація має їх. Того, може робити якісніші продукти. За ті, які робляться по вечорах адептами швабодки якшо настрій є, і пива випито не так багато.

На завершення ще раз скажу, як користувач, на 100 + 1 відсоток - з усіх ОС, якими мені довелося користуватися, лише Віндовс мені подобається. Це найякісніша ОС. Принайнмі на споживацькому, десктопному сегменті. вся решта не може навіть і близько стояти. Мені особливо важлива раціональність - низьке споживання часу процесора, пам'яти, правильне керування енергоспоживанням тощо. Віндовс в цьому - це мерседес, лінукс - це єврейський броньовик, :lol: як у нас називають. Це такі сов'єцькі тачки, які видавали за інвалідністю. Навіть не знаю хто їх робив, може ЗАЗ, а може й ні. :D

І я не є фан-хлопчиком готовим одобряти все шо виходе звідти. Мені наприклад абсолютно не подобається рішення закинути ARM як відкриту (так як це є в x86) платофрму, де можна було б ставити Windows і будь які програми які ти хочеш. Це якесь тупе рішення. Маючи NT на армі, зробити там еплоподібну цяцьку для блондинок з тими "магазинами" - це тупо.
Чи рішення загравати з опиносорсом, "ми любимо лінуск" - це агидно. :D Нічого там любити.
Або ці тупєйші "хмарні" речі. Азуре. Чи взагалі - хардварна віртуалізація. Це ще більше марнування ніж убогий веб-стек. Але тут схоже, корпорації не мають виходу, вони втрапили у власну ж маректингову bullshit пастку, тепер нема вихоуд, пользуни привчені шо хмари і HV це "потрібна" річ. :facepalm:
Я люблю Віндовс, прикланяюсь перед її елегантною і потужною архітектурою, і через це, поважаю її творців, і інженерів, які це вигадали і корпорацію яка це затіяла, і дала все, шоб цьому втілитися.
Опинсорс рух - це просто якийсь дивний бзік, підхоплений стадним інстинктом. Не більше. Писання програм - це є і буде джерелом заробітків для людей, бо це праця. Ідея замінити це якимись примарними і неясними метафізичними мотивами - це така локальна спроба погратися в комунізм. Без грошей і з вождем. Іронія, шо саме завдяки "злим і жадібним" корпораціям, і саме через їхнє бажання "заробити побільше бабок", цей рух має на чому стояти. Без них, це було не більше ніж шось накшталт хайку чи реактос - зацвіле болотце з жменьки фріків.
Розумієте, якшо ви ентузіаст, який шось там напрограмував і не париться з ліцензіями і доходами з цього, то тут все давно вже існує без зайвої мороки - Public Domain, BSD. Все, більше нічого не треба. GPL це політика, базована на божевільних мріях перетворити один тип людської діяльности у неприбуткову працю. Для чого, кому від цього стане легше, крім Столмана? Якшо забути про фанатичність спіьноти і її гидку пихатість, то вся ідея це просто брєд сивої кобили.
  • 0

#82 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3942 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 14.06.2017 – 14:53

Перегляд допису_Ex (14.06.2017 – 13:55) писав:

Протоколи хай би були відкриті і перевідкриті. Я казав про інше - не треба не треба було робити їх текстовими, шоб програми одна з одною спілкувались за допомогою рядків тексту, це злочин. Важко навіть уявити скільки КВтгодин змарнованої енергії це коштувало і продовжує звичайно коштувати.
Такі речі як HTTP, HTML, CSS, SMTP, FTP, javascript - це пік ламерства в технлогіях.
Так, ви висловили типово ламерську думку людини, яка не розуміє, які протоколи мусять бути текстовими, і де слід використовувати бінарні протоколи.

Цитата

When you feel the urge to design a complex binary file format, or a complex binary application
protocol, it is generally wise to lie down until the feeling passes. :rolleyes: If performance is what you’re
worried about, implementing compression on the text protocol stream either at some level below or
above the application protocol will give you a cleaner and perhaps better-performing design than a
binary protocol (text compresses well, and quickly).

• 0

#83 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1623 повідомлень

Відправлено 14.06.2017 – 15:34

ліл, так, до непотрібної обробки тексту, треба додати ще стиснення/розтиснення. :lol: аааа. оце якшо жидомасони і змови існують - це одна з них - угатити стільки ресурсів. нашо воно їм? все ж, я вірю в простіші пояснення - ламери.
  • 0

#84 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3942 повідомлень

Відправлено 14.06.2017 – 16:36

Перегляд допису_Ex (14.06.2017 – 15:34) писав:

ліл, так, до непотрібної обробки тексту, треба додати ще стиснення/розтиснення. :lol: аааа. оце якшо жидомасони і змови існують - це одна з них - угатити стільки ресурсів. нашо воно їм? все ж, я вірю в простіші пояснення - ламери.
Текстовий простіше підтримувати і розширювати в умовах різних архітектур, текст це універсальний інтерфейс. Протокол це не программа, протокол може жити десятиліттями, коли архітектура зміниться. Ви не знаєте, якою буде домінуюча архітектура через 15 років, а замінити протокол важко, ви мусите підтримувати і старі і нові клієнтські програми. Скажімо, років через 20 з'являться квантові комп'ютери, :wink2: напишете зараз для них протокол?

Повідомлення відредагував kalamar: 14.06.2017 – 16:40

• 0

#85 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1623 повідомлень

Відправлено 14.06.2017 – 20:14

я нічого не знаю про квантові компутери, але підозрюю, шо текстові протоколи смокчуть всюди. текст це для людей. програмні компоненти мають спілкуватися в найефективніший для них спосіб. репрезентація протоколу може бути текстова, для зручности людей, які мають з ним справу, той же TCP він має текстові імена навіть для однобітних флажків. І розуміти і вивчати його людині легко, і працює він швидше. Ніж якби він теж був текстовим. Текст має бути лише там, де є прямий інтерфейс з людиною. Наприклад заголовки протокольних месаг до цієї категорії не належать.
  • 0

#86 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3942 повідомлень

Відправлено 14.06.2017 – 21:41

Перегляд допису_Ex (14.06.2017 – 20:14) писав:

я нічого не знаю про квантові компутери, але підозрюю, шо текстові протоколи смокчуть всюди. текст це для людей. програмні компоненти мають спілкуватися в найефективніший для них спосіб.
А який спосіб ефективний, якщо обмінюються даними комп’ютери з різною архітектурою, в яких дані представлені в різних бінарних структурах? Власне, текст теж бінарний, просто це бінарна спільна мова, яка суто випадково :wink2: збігається з однією з людських мов. Ніхто не нав’язував тих текстових протоколів, на різних етапах їх історії були їх бінарні конкуренти, які відмирали, і змінювались иншими конкурентами. Все по Дарвіну, survival of the fittest, маєте щось проти Дарвіна?
По темі, про перехід ворожого mail.ru на 64 bit і бінарні протоколи.
Прихований текст

Перегляд допису_Ex (05.06.2017 – 21:54) писав:

загалом під Внідовс інструментів в рази рази більше. тож ваш аргумент тягне тільки на констатацію, шо вас затягло в лінуксовий реалм.
Сміливий висновок, от тільки в цій області певний користувач віндовз в мому відділі поставив лінукс, щоб мати змогу використовувати певну програму.
Науковий софт має дуже обмежений ринок, тому він не цікавий корпораціям (нема бабок). Його водночас просто і складно писати, з програмної точки зору він не складний, там зазвичай ООП зайве, але алгоритми бувають складні, математична модель складна (навряд чи ви зможете написати пакет напр. з кристалографії), відповідно пишеться він в більщості як відкритий софт, з контрибуторами і тестерами з усього світу. І цей софт часто пишеться з розрахунку на HPC, буржуйські вчоні мають досить простий доступ до суперкомп’ютерів, а це автоматично означає лінукс як основну систему. І навіть студентів, які тому вичаться, вони одразу привчають саме до роботи в unix оточенні, бо це саме те оточення, в якому вони згодом найімовірніше працюватимуть вже на роботі.

Повідомлення відредагував kalamar: 14.06.2017 – 21:42

• 0

#87 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1623 повідомлень

Відправлено 14.06.2017 – 21:49

бінарні протоколи з успіхом можуть бути універсальними між різними архітектурами. вони просто лаконічні порівняно з текстом, який не придатний для обміну даними між програмами.
TCP, UDP, SCTP - та й усі інші з цього рівня і нижче - це бінарні протколи, і вони цілком інтероперабельні між різними архітектурами. Хоча, звичайно, якби трохи більше думали, могли б вбудувати в них негоціацію по endianness, на льоту, шоб не робити це дурне совання байтів. Ну'. ¯\_(ツ)_/¯ Треба дякувати шо хоч без тексту. :)

я ось, в своїх прожектах, думав зробити в реєстрі і просторі імен об'єктного менеджера нетекстові шляхи, а GUID'ові. Або мішані. Потім передумав, бо тут все ж є інтерфейс з людиною, і крім того, обробка шляху тут - це рідкісна операція - програма просе відкрити гендл на об'єкт, даючи ключ у вигляді текстового шляху в якомусь просторі імен (фс, реєстр, простір імен об'єктного менеджера) і все, далі увесь час працює з ним, з гендлом, як ключем, який є числом.
  • 0

#88 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3942 повідомлень

Відправлено 14.06.2017 – 21:50

Перегляд допису_Ex (14.06.2017 – 21:43) писав:

бінарні протоколи з успіхом можуть бути універсальними між різними архітектурами.
Залежно від того, що ви вкладаєте в поняття бінарного протоколу.
Пропонуєте передавати текст в bmp форматі?
  • 0

#89 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1623 повідомлень

Відправлено 14.06.2017 – 22:05

Перегляд дописуkalamar (14.06.2017 – 21:50) писав:

Залежно від того, що ви вкладаєте в поняття бінарного протоколу.
Пропонуєте передавати текст в bmp форматі?
текст як пейлоад передається як текст (можна стиснений :D), не валяйте дурника.) а для метаданих, в бінарних протоколах, він не використовується.

про науковий софт, правильно, ви самі визнаєте - це глибока ніша, тож це не означає шо я там збрехав в цитаті. але я вважаю, шо це недолік з боку корпорацій, МС зокрема, це був би правильний, корисний іміджевий чин, якби вони надали туди підтримки. Не "лінукс любити" на всяких конференціях, а вкинути в науку безкоштовних ніштяків. Для бідних буржуйських вчених. Трохи б потратились, але це б окупилось. Я так думаю. І вчоні мали б значно кращий компутерний інструментарій ніж вони так мають.
  • 0

#90 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3942 повідомлень

Відправлено 15.06.2017 – 01:26

Перегляд допису_Ex (14.06.2017 – 22:05) писав:

текст як пейлоад передається як текст (можна стиснений :D), не валяйте дурника.) а для метаданих, в бінарних протоколах, він не використовується.
Ви також html згадували, його в bmp?
http/2 юзайте. ASN.1.

про науковий софт, правильно, ви самі визнаєте - це глибока ніша, тож це не означає шо я там збрехав в цитаті. але я вважаю, шо це недолік з боку корпорацій, МС зокрема, це був би правильний, корисний іміджевий чин, якби вони надали туди підтримки.
А що вони там можуть? У них нема потрібних фахівців, їх індуські аутсорсні кодери прискореної підготовки того не накодять. З компаній тим займаються тільки спеціалізовані компанії, які роблять MathLab, Maple, Origin, Matematica, NAG... тобто науковий софт загальнонаукового призначення, на якому можна непогано заробляти. Ніяка компанія просто не зможе розробляти вузькоспеціалізовані пакети, тільки якась наукова установа, яка проводить відповідні дослідження, або міжнародне ком’юніті.

Не "лінукс любити" на всяких конференціях, а вкинути в науку безкоштовних ніштяків.
Хто вам сказав, що вони лінукс люблять? Скайп для лінукса вони уже не підтримуватимуть. До речі, в світі ще десь 7 відсотків Windows XP, і для нього скайп вони, наскільки знаю, теж уже не підтримують. Вся афера з лінуксом це спроба embrace, extend, extinguish. Аж 2 ex. :wink2: Вони, на відміну від вас, уже помітили лінукс і його похідні не тільки на серверах.

Повідомлення відредагував kalamar: 15.06.2017 – 01:33

• 0

#91 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6471 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 15.06.2017 – 08:26

легалізація безпредєлу систем віндовс і лінукс :)
  • 0

#92 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3942 повідомлень

Відправлено 15.06.2017 – 14:50

Перегляд допису_Ex (14.06.2017 – 13:55) писав:

Корпорації зробили б краще, якшо ви питаєте - просто гірше вже неможливо зробити. І до речі, існує купа стандартів розроблених ними і зроблених відкритими. USB, UEFI, ACPI, HDMI. Перше, шо в голову прийшло.
Прошивки фірмварі то геть инша історія. До речі, на пропраєтарні навіть закриті фірмварі не дивляться особливо косо в опен сорсі.

Цитата

На основе данных критериев можно сделать вывод, что прошивки бытовых устройств вполне безопасно могут поставляться с закрытым кодом, а операционные системы и офисные пакеты — нет. Вред привязки к вендору и положительные сетевые внешние факторы в случае тостера или лифта отсутствуют в принципе. Прошивка имеет небольшой вред от ненадёжности — в случае ошибки в коде устройство просто перестанет работать, и небольшой вред от невозможности изменить код — даже имея возможность изменить прошивку, пользователь вряд ли сможет добавить в устройство новую функциональность.
Коли за допомогою закритого формату чи протоколу ви отримуєте можливість монополізації ринку, прив'язки споживача до себе,
нав'язуєте свое посередництво - це зло. :wacko:

Повідомлення відредагував kalamar: 15.06.2017 – 14:53

• 0

#93 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1623 повідомлень

Відправлено 15.06.2017 – 15:17

знову за рибу гроші. я вам казав за ефективність бінарних протоколів порівняно з crappy текстовими, а ви знову за "закритість". справа в не в фірмварності чи нефірмварности протоколу, я навів приклади, сходу, USB це не "фірмварний" стандарт. протоколи які хочуть бути індустріальними стандартами, мають бути відкритими. і під "відкритими", тут мається на увазі не психоделічна бузина від фсф, про відкритість коду, а мається на увазі, відкритість специфікації, вільність її від патентів.

А ота ваша цитата, де опиншмопин адепти балакають про тостери, то знаєте, вже аніхдот. Столман так багато балакав за швабодку, всі розвісили вуха, а в кого й щелепа відвалилась від спогляднання того чуда... і тут прийшли тролі і сказали: "гей, йолопи, а ви шо не знали, шо в кожному контроллері ЖД, baseband процесорі, тостері, пральній машинці, фаллоімітаторі Столмана, тощо ганяється цілком клозед сорсний код, як там ваша швабодка, не свербить жопа від того, шо там клозед сорс, чи вам тіке те про шо ви знаєте має бути відкрите? ліл"... і тут вони поняли, шо треба вигадувати якусь відмазку... а то виглядає тупувато. і вигадали. як зуміли. ото вище - одна з інстанціацій такої херні. такої ж неадевкатної як і весь мувмент. а для небожевільних людей нема ніякої різниці між прошивкою тостера, телефона і пісюка. це код який керує пристроєм, і його функціоанльністю.
  • 0

#94 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3942 повідомлень

Відправлено 15.06.2017 – 15:29

Перегляд допису_Ex (15.06.2017 – 15:17) писав:

знову за рибу гроші. я вам казав за ефективність бінарних протоколів порівняно з crappy текстовими
Я відповів. Юзайте ASN.1. Свого часу бінарні протоколи чесно здули конкуренцію існуючим текстовим. Невеликий виграш в ефективності не переважив програшу в легкості розширення і зневадженні. Я не винен, Дарвін вінен. :wink2:

Перегляд допису_Ex (15.06.2017 – 15:17) писав:

А ота ваша цитата, де опиншмопин адепти балакають про тостери, то знаєте, вже аніхдот. Столман так багато балакав за швабодку, всі розвісили вуха, а в кого й щелепа відвалилась від спогляднання того чуда... і тут прийшли тролі і сказали: "гей, йолопи, а ви шо не знали, шо в кожному контроллері ЖД, baseband процесорі, тостері, пральній машинці, фаллоімітаторі Столмана, тощо ганяється цілком клозед сорсний код, як там ваша швабодка, не свербить жопа від того, шо там клозед сорс, чи вам тіке те про шо ви знаєте має бути відкрите? ліл"... і тут вони поняли, шо треба вигадувати якусь відмазку... а то виглядає тупувато. і вигадали. як зуміли. ото вище - одна з інстанціацій такої херні. такої ж неадевкатної як і весь мувмент. а для небожевільних людей нема ніякої різниці між прошивкою тостера, телефона і пісюка. це код який керує пристроєм, і його функціоанльністю.
З точки зору безбеки закриті фірмварі теж зло, але якщо ви виробляєте якийсь дивайс, ви ж пишете для нього прошивку, і комусь иншому та прошивка не цікава. Напишете погано, не буде ваш дивайс працювати, і все. Ви звичайно не прив'язуєте мене до свого дивайсу прошивкою. Але якщо ви пишете текстовий редактор з закритим форматом, і я по дурості зберігаю свої документи в вашому закритому форматі, ви мене прив'язали до себе, бо без вашого софта, я не можу прочитати свої документи. Так складно побачити ріницю? :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 15.06.2017 – 15:31

• 0

#95 Quicksilver

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 65 повідомлень

Відправлено 08.07.2017 – 16:38

Ну, взагалі-то не заборонено відвідувати ці сайти. Провайдери не мають права пускати на ці сайти. Користуватись іншим провайдером або проксі або сервером поки не заборонено. Хтось не хило проплатив презику, щоб він так попустив укрбізнес у ВК, що давно там заробляє. Його американські друзі збільшили укртрафік на пздюк, перепрошую, фейсбук, остання у свою чергу збільшила прибутки. Згодом, збільшать ще за рахунок рекламних кампаній. Чи це мало? - спитаєте Ви. Достатньо для бананової республіки, що заробляє на війні - відповім я до Вас.
Боротьба з роспропагандою та інше - брехня. Україна - є осердям руSSкого міра з одвічним прагненням до одномовності, ненависті до фіно-угрів та расизму. Підігріває це все корупція. Ото всьо й принесла Україна на терени сучасної Росії, а потім Росія й перейняла і дарма, що під боком Фінляндія та Швеція - куди там! Українські князі наполегливо прищеплювали інше мислення. Тепер, європейцям доводиться боротись з україно-російською пропагандою, а ще вони - Україна та Росія борються поміж собою, заробляючи на цій війні. Перші, родичі пушту, таджиків та татарів вважають себе європейцями, другі будучи різношерстям народів та опріч чорних республік родичами естів, фінів та решти скандинавів - нащадками тюркської Київської Русі. Ото місиво, ото замєс. І одні борються, бляха проти інших. Тут важко підтримувати цих дебілів, можна лише поспівчувати.

ВК був створений інгерманландцем. То є одвічна частина Швеції у складі Фінляндії під керівництвом Карелії. ФБ створений ЦРУ під патронатом Цукра Багряного. Особисто мені, ВК подобається більше. Інтерфейс не викликає роздратування.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 3

0 користувачів, 3 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua