Перейти до вмісту

ЧАС. В просторі немає часу. Часопростір - хибне формулювання.

час системи відліку

Повідомлень в темі: 180

#101 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3989 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 23.03.2017 – 22:21

Перегляд дописуVinja (23.03.2017 – 21:56) писав:

) Тобто, коли сила "ДІЯЛА" вона НЕ МОГЛА НІ на мм прискорити чи НАБЛИЗИТИ вантаж до центру ?? ТАК ?
ДО розриву мотузки величина швидкості вантажу відносно центру = нуль ?? ТАК ??
Швидкість наближення вантажу до центру - нуль. Але швидкість вантажу відносно центру не нуль, вона задається формулою, яку я вам вище давав.

Система координат з початком в центрі, і омега*t це кут, який в цей момент радіус-вектор вантажу утворює з вибраною вами віссю х. Вісі вибераєте в площині кола.
Ото в дужках просто вектор, який задає напрямок дотичної до кола, тому можна як в букварі, сказати словами, за величиною щвидкість рівна , а за напрямком швидкість завжди напрямлена по дотичній до кола.
Коли ви стоїте біля залізниці і дивитесь перпендикулярно до колії на вагони потяга що проїжджає, чи коли в стоїте в центрі кола, по якому рухається потяг, ви ж не скажете, що швидкість потяга нуль. А між тим, потяг до вас не неближається.
  • 0

#102 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1629 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 23.03.2017 – 22:21

Перегляд дописуVinja (23.03.2017 – 22:14) писав:

Ось, бачите ... каламар, чи то гострий математит чи то шизофренія привели вас до абсолютної системи відліку ... :D
от шо шо а корчити дурня ти вмієш. :yes:
дивись, ти не знаєш поняття "абсолютна величина швидкости". ти не думав, шо спростовувати те чого не вивчив це трохи не академічно. тобто шо це карикатурний ідіотизм. подумай. і років через п'ять створиш тут тему в якій вибачишся перед здоровим глуздом.
  • 0

#103 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6530 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 23.03.2017 – 22:45

Перегляд дописуVinja (23.03.2017 – 21:31) писав:

Далі ...
Фактом є те, що при розриві мотузки швидкість вантажу відносно центру обертання дуже швидко зросте ...
*час зростання швидкості визначається часом руйнування зв'язку (розриву мотузки).
А це означає, що вантаж "відчує" прискорення ...
Причому не віртуальне, а РЕАЛЬНЕ вимірне ...
Отже, самоочевидно , що :

маса вантажу - є
прискорення вантажу - є

Але ... !!!
Згідно з ортодоксальними уявленнями : F=a*m
* в ортодоксальній "фізиці" це носить назву "другий закон Нютона"

А тепер УВАГА запитання :
ЩО за сила подіяла на вантаж спричинивши прискорення ???
Який об'єкт чи середовище створили цю силу .. ??? :)
бугогагагашеньки-бугога, оце так анекдот...
не було прискорення не було, а тут раптом з'явилося, гг. і ніби й існування сили визнав, але заявив, що сила з'являється тоді, коли на справді зникає. дістаньте мене з під столу.
сидів я в каруселі, крутило мене мутило нудило, але ніякого прискорення я не відчував. випав я з каруселі, мене попустило, але виявляється я відчув прискорення. он як воно в паралельній реальності.

Перегляд дописуVinja (23.03.2017 – 21:17) писав:

головний вклад, з моєї точки зору, в створення доцентрової сили робить власне мотузка...
так доцентрова сила існує? і чому рівна доцентрова сила при нульовому прискоренні?

Перегляд дописуVinja (23.03.2017 – 21:17) писав:

Тобто, "мамою" того, що ми називаємо силою "інерції" є зв'язки, на котрих "висять" об'єкти котрі рухаються за "інерцією" ...
не зрозумів, і це не дивно, ну і нехай, забув.

Перегляд дописуVinja (23.03.2017 – 21:49) писав:

OMG ... ЯК тіло може прискорюватись ДО центру кола з величиною 100 м/с^2, і при цьому НІ НА МІЛІМЕТР НЕ НАБЛИЖУВАТИСЬ до цього центру ??!!
У вас, що шизофренія ...???
спеціально для Віні, спрощуємо задачу ще більше.
момент часу Т1. точка О1 і точка А1.
момент часу Т2. точка О2 і точка А2.
момент часу Т3. точка О3 і точка А3
О1-О2-О3 пряма лінія
А1-А2-А3 пряма лінія.
ці дві лінії паралельні.
об'єкт А рухається від точки А1 до точки А2. В момент часу Т2, на об'єкт А починає діяти сила в напрямку від А2 до О2.
Об'єкт А мав би продовжити рух до точки А3, але під дією сили, його траекторія змінилась.
Об'єкт А став наближатися до відрізка О2-О3, але відстань до точки О2 не зменшилась. зменшилась відстань до точки О3, зменшилась відстань до відрізку О2-О3, але не зменшилась відстань від об'єкта А до точки О2. неможливо?

Повідомлення відредагував Феєричний неук :): 23.03.2017 – 22:46

• 0

#104 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3989 повідомлень

Відправлено 23.03.2017 – 22:47

Перегляд дописуVinja (23.03.2017 – 22:14) писав:

Ось, бачите ... каламар, чи то гострий математит чи то шизофренія привели вас до абсолютної системи відліку ... :D

Цитата

Абсолютною величиною (або модулем) вектора називається довжина відрізка, що зображає вектор.
Абсолютна величина вектора a позначається |a|.
Я просто намагаюсь вживати шкільну термінологію. Взагалі то я би сказав норма, але ви можете не зрозуміти.
  • 0

#105 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6530 повідомлень

Відправлено 23.03.2017 – 22:49

Перегляд дописуVinja (23.03.2017 – 21:56) писав:

) Тобто, коли сила "ДІЯЛА" вона НЕ МОГЛА НІ на мм прискорити чи НАБЛИЗИТИ вантаж до центру ?? ТАК ?
ДО розриву мотузки величина швидкості вантажу відносно центру = нуль ?? ТАК ??
це в обертальній системі відліку швидкістюь нуль. ти щоб за вуха притягнути свою позицію тишком нишком перетворив систему відліку на обертальну а точку на нерухому. а в обертальній системі відліку діють інакші закони.
  • 0

#106 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3989 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 00:25

Перегляд дописуФеєричний неук ':)' (23.03.2017 – 22:45) писав:

спеціально для Віні, спрощуємо задачу ще більше.
момент часу Т1. точка О1 і точка А1.
момент часу Т2. точка О2 і точка А2.
момент часу Т3. точка О3 і точка А3
О1-О2-О3 пряма лінія
А1-А2-А3 пряма лінія.
ці дві лінії паралельні.
об'єкт А рухається від точки А1 до точки А2. В момент часу Т2, на об'єкт А починає діяти сила в напрямку від А2 до О2.
Об'єкт А мав би продовжити рух до точки А3, але під дією сили, його траекторія змінилась.
Так, у Ньютона є подібне міркування. Відстань від центру кола до точки не змінюється. Але треба згадати перший закон. Якби на тіло не діяли сили, воно рухалося би по прямій дотичній до кола. Натяг мотузки змущує тіло зійти з дотичної і наблизитись до центру кола. Так що саме тому, що тіло ввесь час "наближається" до центру кола, воно по колу і рухається. Швидкість напрямлена по дотичній, а прискорення перпендикулярне дотичній, тому прискорення не може змінити величину швидкості, але воно ввесь час повертає напрямок швидкості. Треба згадати палички з загостреним кінцем, але для віні то заскладно.

Зображення

Повідомлення відредагував kalamar: 24.03.2017 – 00:30

• 0

#107 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 618 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 12:49

Перегляд дописуkalamar (23.03.2017 – 21:27) писав:

Оце прискорення
,
Ні, це не прискорення ... А для чого ви приліпили "одиничний вектор" ..? Зможете пояснити ...)
І, взагалі, ЗВІДКИ ви взяли що прискорення має, прости-господи "нормальну компоненту" .. ? З геометрії, чи з припущення що швидкість - вектор ..? (коло замкнулося) ..)

бугогагагашеньки-бугога, оце так анекдот...
сидів я в каруселі, крутило мене мутило нудило, але ніякого прискорення я не відчував. випав я з каруселі, мене попустило, але виявляється я відчув прискорення....
Тільки такі феєричні бовдури можуть ляпнути - "відчувати прискорення", Неуку, запам'ятай - відчути можна тільки дію "СИЛИ" ! ПРИСКОРЕННЯ відчути НЕМОЖЛИВО, по тій простій причині, що прискорення - розрахункова величина ! Прискорення , бовдуре, не може ДІЯТИ, оскільки існує тільки на папері чи в башці аналітика ...

так доцентрова сила існує?
Ага ...

і чому рівна доцентрова сила при нульовому прискоренні?
:facepalm: ... Чому рівна сила вітру якщо дерева не гнуться ...

Повідомлення відредагував Vinja: 24.03.2017 – 12:50

• 0

#108 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6530 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 13:21

Перегляд дописуVinja (24.03.2017 – 12:49) писав:

Тільки такі феєричні бовдури можуть ляпнути - "відчувати прискорення", Неуку, запам'ятай - відчути можна тільки дію "СИЛИ" ! ПРИСКОРЕННЯ відчути НЕМОЖЛИВО, по тій простій причині, що прискорення - розрахункова величина ! Прискорення , бовдуре, не може ДІЯТИ, оскільки існує тільки на папері чи в башці аналітика ...

Перегляд дописуVinja (23.03.2017 – 21:31) писав:

А це означає, що вантаж "відчує" прискорення ...
в тебе навіть вантаж має відчуття, тому я й глузую.

:facepalm: ... Чому рівна сила вітру якщо дерева не гнуться ...
нулю. бо дерева таки гнуться під дією сили.
все отримує прискорення під дією сили. А потім вирівнюються під силою своєї пружності.
прискорення немає тільки тоді, коли проти сили діє інша сила, що врівноважує її.
предмет падав з висоти - мав прискорення. предмет упав на поверхню - діє сила пружності, що компенсує силу гравітації
  • 0

#109 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3989 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 16:52

Ні, це не прискорення ... А для чого ви приліпили "одиничний вектор" ..? Зможете пояснити ...)
І, взагалі, ЗВІДКИ ви взяли що прискорення має, прости-господи "нормальну компоненту" .. ? З геометрії, чи з припущення що швидкість - вектор ..? (коло замкнулося) ..)
Я вивів вище ту формуле. Ніяких припущеня щодо того, що швидкість, це вектор, я не робив. Я вивів ту формулу із означень. Означення не є припущення. Означення за природою є тавтологія. Ви наприклад означуєте швидкість як (я вже не знаю, як ви її означуєте), нема сенсу говорити, що ваше означення не правильне, є сенс говорити, що ваше означення погане, нездале.
Я використав стандартне означення швидкості як границі середньої швидкості, а середньої швидкості, як переміщення на час. Оскільки перемішення це вектор, з означення швидкості і прискорення з необхідністю слідує, що вони теж вектор і слідує та формула для руху по колу. Швидкість і прискорення це просто слова, які можна причепити до різних понять.
Ви наприклад, зі своїм означенням швидкості можете тільки видавати гуки-пуки на форумах, але не можете розв’язати жодної задачі, в якій тіло рухається не по прямій. Жодної, бо якщо тіло не по прямій рухається, його прискорення не може нулю рівним бути. Звичайно, прискорення у вас теж своє, я розумію, тому я маю на увазі справжній розв’язок, а не гуки-пуки, які ви звикли видавати за розв’язоки. Я маю на увазі розв’язок який дозволяє передбачати рух.
Розв’язок можна експериментально перевірити згадавши другий закон Ньютона, і помірявши силу, яку треба прикласти до тіла, щоб воно по колу рухалось. Загальнішу формулу можна використати для оючислення руху планет, а потім спостерігати, чи планети рухаються так, як передбачено.
Різниця між ознвченням швидкості "ортодоксальної" науки і вишими не в тому, що якесь із них правильне, бо означення є тавтологія, воно не може бути правильним чи не правильним (коли в школі говорять, що якесь означення не правильне, мають на увазі, що воно не відповідає означенню даному в підручнику), різниця в корисності означення, в тому чи дозволяють міркування на його основі передбачати поведінку природи, чи дозволяють тільки видавати пуки на форумі. :)
Ви можете відмовитись від векторів, і вважати швидкість скаляром, і автоматично повернути науку непарнокопитних в часи Птолемея. Коло ідеальна хвігура, і тому планети по колах літають. Все. Будь-який рух, який виходить за межі руху по прямій, і постульованого ідеального божественного рівномірного руху по колі, який не потребує пояснення в силу своєї божественної прироти, то тайна віків не підвладна непарнокопитному розуму. Хіба гарно так чинити по відношенню до ваших непарнокопитних братів, так гальмувати їх прогрес? :)

На каруселі сили діють фіктивні, а прискорення якраз справжні. Дивно, пррискорення, які по непарнокопитній науці мовляв існують тільки в башці аналітика, викликають справжню втрату свідомості в пілотів.

Повідомлення відредагував kalamar: 24.03.2017 – 16:47

• 0

#110 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 618 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 17:34

Перегляд дописуkalamar (24.03.2017 – 16:52) писав:

На каруселі сили діють фіктивні, а прискорення якраз справжні.
:facepalm: Во ... Весь матонаністичний бредняк у повній "красі" .. !!!
ЯК фіктивні сили (НЕІСНУЮЧІ) можуть ДІЯТИ !?
Каламар, що далі :

"балки котрі висять на площі"
"тарілка котра складається з радіусів"
"маса, котра деформує периметер"
"вісь котра треться об потенціал"

Перегляд дописуkalamar (24.03.2017 – 16:52) писав:

Дивно, пррискорення, які по непарнокопитній науці мовляв існують тільки в башці аналітика, викликають справжню втрату свідомості в пілотів.
Дивно, тим в кого гострий математит головного ганглія ...
А втрату свідомості у пілотів виклакає дія "СИЛИ", котра вдавлює пілотів в крісло.

Повідомлення відредагував Vinja: 24.03.2017 – 17:39

• 0

#111 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6530 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 17:53

Перегляд дописуVinja (24.03.2017 – 17:34) писав:

А втрату свідомості у пілотів виклакає дія "СИЛИ", котра вдавлює пілотів в крісло.
а на каруселі яка сила вдавлює в крісло, і яке прискорення?

Віня сказав "Ага" про те, що доцентрова сила існує.
наступне питання - а відцентрова сила існує? Що вдавлює в крісло?

крісло тисне на пасажира, пасажир тисне на крісло. через крісло на пасажира діє доцентрова сила, через пасажира на крісло діє відцентрова сила.

чи як що куди?
  • 0

#112 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 618 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 18:02

Далі:
Це ж тільки в "механіці" Нютона "матеріальна точка без розміру" крутиться навколо центру обертання на "нерозтяжному стержні без маси" ...
Зрозуміло, що таке уявлення про явище природи, яким є рух вантажу на мотузці по колу, не залишає місця ніяким іншим версіям крім
"вродженого прагнення зберігати стан ..." (1ЗН)
Якщо ж повернутись в дійсність ...
То ви зразу зауважите, що чим швидше тіло обертається тим далі воно від центру обертання ...
Просто тому, що звязок (мотузка) пружно розтягується ...
І навпаки ...
Прямі вимірювання невблаганно свідчать, що в міру того, як обертання сповільнюється, - скорочується і радіус обертання ...
Тобто, видно очевидний ЗВ'ЯЗОК між лінійної швидкістю обертання Об'єкту v, і величиною радіуса обертання R ...

Чи є цей Зв'язок Причинно-Наслідковий ?

ЧИ Параметричний ?

Якщо Зв'язок Причинно-Наслідковий, то ЩО тут Причина? А що - Наслідок ?
Якщо ж і v і R залежать від cпільного Параметра, то що це за Параметр?
Ваша версія ?

Бачите!

Реальна Поведінка Реальних Предметів в реальних обставинах ставить ЗОВСІМ ІНШІ ПИТАННЯ перед Дослідником ...

Питання, які просто НЕ виникають, якщо ви "досліджуєте" Обертання "матеріальної точки" в "інерційній системі відліку" ...

Сучасна ортодоксальна "фізика" взагалі не займається виявленням Причинно-наслідкових зв'язків природних явищ ...
(По ФН - "вітер дме - тому що дерева гнуться", по каламару - "фіктивні сили" - діють, "прискорення" - викликає втрату свідомості).

Вона самовіддано грається з формулами, виробляючи апроксимуючі поліноми в кількості, достатній, для забезпечення Нобелівками косяка яйцеголових матонаністів ...

Повідомлення відредагував Vinja: 24.03.2017 – 18:05

• 0

#113 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3989 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 19:08

Перегляд дописуVinja (24.03.2017 – 17:34) писав:

Дивно, тим в кого гострий математит головного ганглія ...
Це по фізиці непарнокопитних так? Десять балів. Тоді чому страждає голова, а не задниця?
І чому перегрузку міряють саме в одиницях прискорення, а не в одиницях сили?
Бачите, Віня, реальність і тут чхає на вашу непарнокопитну науку.
  • 0

#114 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 618 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 19:09

Перегляд дописуФеєричний неук ':)' (24.03.2017 – 17:53) писав:

наступне питання - а відцентрова сила існує? Що вдавлює в крісло?
Існує.
Джерело відцентрової сили - "Гравітація".

Ти ж, звичайно, подумав про "інерцію" ...))
Див. "Велике закриття-2"
  • 0

#115 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6530 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 19:10

Перегляд дописуVinja (24.03.2017 – 18:02) писав:

То ви зразу зауважите, що чим швидше тіло обертається тим далі воно від центру обертання ...
зазвичай, коли говорять про швидкість обертання, то мають на увазі кількість обертів за одиницю часу а не пройдений шлях. у нас так прийнято. з людьми жить, треба говорить так як і інші.
а більша кількість обертів за одиницю часу якраз в тому випадку, коли відстань до центру менша. по телику в якійсь передачі як приклад показували - коли фігурист прижимає руки до тіла - робить більше обертів, тобто обертається швидше, ніж коли розставляє руки в сторони.
Бо якщо об'єкту дано імпульс, то його скалярна швидкість залишається незмінною, але чим менший радіус, тим більше обертів за одиницю часу, при однаковому пройденому шляху.

А якщо ти хочеш сказати, що чим більшого імпульсу надано тілу, тим більш воно розтягує мотузку - то так і скажи.
  • 0

#116 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 618 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 19:14

Перегляд дописуkalamar (24.03.2017 – 19:08) писав:

Тоді чому страждає голова, а не задниця?
))) Тому, що кров, з мозку відтікає ... !
У вас точно би постраждала задниця .. ))) :D

І чому перегрузку міряють саме в одиницях прискорення, а не в одиницях сили?
)) Справді, часом не в "g" ... N/kg ... :D

Бачите, Віня, реальність і тут чхає на вашу непарнокопитну науку.
))) Тепер, ви зрозуміли хто і що на кого чхає ... )))

Повідомлення відредагував Vinja: 24.03.2017 – 19:16

• 0

#117 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6530 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 19:16

Перегляд дописуVinja (24.03.2017 – 19:09) писав:

Існує.
Джерело відцентрової сили - "Гравітація".

Ти ж, звичайно, подумав про "інерцію" ...))
Див. "Велике закриття-2"
тобто в горизонтальній каруселі, на людину в кріслі діє гравітація, і її напрям не збігається з напрямком до центру масивного об'єкту, а напрям цієї залежить лише від вісі обертання каруселі. Ця сила напрямлена в площині перпендикулярній вісі каруселі, напрямлений від вісі каруселі, і джерело цієї сили - гравітація?! Гравітація кого? вісі каруселі?
Тобто по твоєму є відцентрова сила, і є доцентрова сила, вони компенсують одна одну, і тому прискорення відсутнє?
яка дивовижна наука, давай, пищи ще.
  • 0

#118 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3989 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 19:25

Перегляд дописуVinja (24.03.2017 – 18:02) писав:

Це ж тільки в "механіці" Нютона "матеріальна точка без розміру" крутиться навколо центру обертання на "нерозтяжному стержні без маси" ...
Та ні, це тільки в механіці непарнокопитних, ви не можнте відійти від ідеального кола. В в механіці Ньютона тіла обертаються по складним траєкторіям. Для планет, траєкторії близькі до еліпсів, але, якщо врахувати вплив инших планет, не еліпси. Механіка ньютона дозволяє робити точні розрахунки складної траєкторії потрібної, щоб долетіти до комети Галлея, а по вашій механіці....

Цитата

Серйозно? Це так тільки у вашому непарнокопитному Всесвіті. :) В звичайному Всесвіті принаближенні тіла до осі обертання кутова швидкість зростає, при віддаленні - зменшується.

• 0

#119 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 618 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 19:33

Перегляд дописуФеєричний неук ':)' (24.03.2017 – 19:16) писав:

Гравітація кого? вісі каруселі?
"гравітація" Землі, якщо карусель на Землі.
Ми ж це вже проходили ...
Див. "Велике закриття-2"
  • 0

#120 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6530 повідомлень

Відправлено 24.03.2017 – 20:01

Перегляд дописуVinja (24.03.2017 – 19:33) писав:

"гравітація" Землі, якщо карусель на Землі.
Ми ж це вже проходили ...
Див. "Велике закриття-2"
та нащо його дивитися, якщо все це маячня, що Земля є джерелом сили, напрямленої куди попало, перепендикулярно і не обов'язково перпендикулярно

бо ти і там не зміг і ніяк не доведеш, що Земля є джерелом сили з такими напрямками, тим більш, що в тебе з напрямками величезні проблеми.

А що, якщо карусель буде десь подалі від Землі, і сили гравітації будуть мізерними, то що, відцентрової сили в каруселі не буде? як карусельку не крути, людину в крісло не вдавлюватиме?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua