Перейти до вмісту

Бучак

Бучак

В цій темі немає відповідей

#1 Тимофій

    Профі

  • Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 12.03.2017 – 11:16

  • 2
Зображення

Цитата

Село Бучак знаходиться на березі Канівського водосховища за 13 км на північ від міста Канів. Іноземці ,які побували тут порівнюють цю місцевість зі Швейцарією. Порізана глухими ущелинами, вкрита незайманими лісами місцевість здавна вабила до себе людей.Рідко ще де сьогодні можна побачити таке дике буяння природи.Місцевість навколо села насичена археологічними пам'ятками ранньослов'янського періоду.З 1970 -х років минулого століття село користувалось популярністю як місце літнього відпочинку мистецької інтелігенції.Завдяки мальовничій природі в селі неодноразово знімались фільми,зокрема тут працював Юрій Іллєнко.

Занепад села почався з 1974 року,коли почалося заповнення чаші Канівського водосховища і продовжився,коли в 1984 почалося будівництво Канівської ГАЕС.Частину села відселили і почалось нищення природного ландшафту,милуватися яким раніше приїздили люди з найвіддаленніших куточків тодішнього СРСР.Була зрізана потужними бульдозерами історична гора Лисуха,під час копання верхнього і нижнього котлованів було знищено реліктовий дубовий ліс, дуби в якому були не молодші за Дуб Залізняка.Мабуть,неможливо порахувати скільки збитків завдано природі під час цієї будівельної вакханалії.Але після розвалу Союзу на це будівництво перестали виділяти гроші,і будівельники,покинувши все,хутко зникли.В той час,коли верхній котлован гіпотетичної ГАЕС заріс бур'яном та акацією,нижній несподіванно ожив.Вньому прокинулися джерела,які поступово заповнили водою котлован,перетворивши його на озеро.Пізніше береги озера заросли лісом.Цікаво,що рівень води в озері вищий ,чим в Дніпрі,що підтверджує факт живлення озера джерелами,а не дніпровою водою.

Бучак

Цитата

Навколишня місцевість насичена археологічними пам'ятками ранньослов'янського періоду. 2 км нижче за течією Дніпра розташована Бабина гора, яку Борис Рибаков відносив до провідних святилищ цього періоду на Середньому Подніпров'ї.
На північній околиці, в урочищі Грибіней, знаходиться під охороною держави пам'ятка історії IX століттяРожена криниця. Згідно з легендою Великі Київські Князі Святослав, Ігор та Володимир, прямуючи на рать з половцями зупинили князівське військо в урочищі, щоб втамувати спрагу і зробити запас води. Зустрічала і проводжала ратників місцева красуня РоженаКількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних