Перейти до вмісту

хрест

Повідомлень в темі: 112

#41 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 13.03.2007 – 14:48

Привіт усім! У цей особливий для усіх християн час - час великого посту не можна не поговорити про хрест, здавалося б не важливий знак (бо не хрест нас спас, а Ісусу Христос). Його значення у всі часи було величезне (адже чому ми й досі у найшанованішому місці нашої халупи вішаємо цей знак спасіння?)
Хотів би одразу попередити, що мене не цікавить якийсь текст із Google але ваша особиста думка...
Шкода, але в наш час значення хреста зменшується. Часто це не символ спасіння, а ще одна прикраса у нашому гардеробі.... :cool1: :)
  • 0

#42 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 13.03.2007 – 15:17

Перегляд дописуEqilibrium (13.03.2007 14:45) писав:

Привіт усім! У цей особливий для усіх християн час - час великого посту не можна не поговорити про хрест, здавалося б не важливий знак (бо не хрест нас спас, а Ісусу Христос). Його значення у всі часи було величезне (адже чому ми й досі у найшанованішому місці нашої халупи вішаємо цей знак спасіння?)
Хотів би одразу попередити, що мене не цікавить якийсь текст із Google але ваша особиста думка...
Шкода, але в наш час значення хреста зменшується. Часто це не символ спасіння, а ще одна прикраса у нашому гардеробі.... :cool1: :)
Здається хрест - це символ спасіння для християн, через те, що в цей час була поширена практика розпинати на хресті інакомислячих. І його на ньому розіп'яли. А якби Христос жив у Франції 1789-1795 роках, і його стратили на гільйотині, то гільйотина була б символом спасіння? ;) Не кажу вже про електричний стілець...
  • 0

#43 Evol

Старійшина

• Користувачі
  • 1846 повідомлень

Відправлено 13.03.2007 – 15:23

для мене хрест не є символом спасіння чи ще чогось. хрест для мене, як і будь-які інші символи, наприклад образи і т. ін., є ознакою ідолопоклонства. власне тому й негативно ставлюсь до церки як інстанції.
  • 0

#44 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень

Відправлено 14.03.2007 – 19:19

Шкода, що ти так думаєш, бо ні хрест, ні ікони не є "істотними". Це не предмет поклоніння, вони повинні нам допомогти перемогти давнє прислівя "Очі не бачать вуха не вірять" :angry1: Ми не поклоняємось хресту, А Ісусу Христу на якому він розіпятий.....
  • 0

#45 Evol

Старійшина

• Користувачі
  • 1846 повідомлень

Відправлено 15.03.2007 – 00:16

Перегляд дописуEqilibrium (14.03.2007 19:16) писав:

Шкода, що ти так думаєш, бо ні хрест, ні ікони не є "істотними". Це не предмет поклоніння, вони повинні нам допомогти перемогти давнє прислівя "Очі не бачать вуха не вірять" :angry1: Ми не поклоняємось хресту, А Ісусу Христу на якому він розіпятий.....
"істотними" це як? як же вони не є предметом поклоніння, коли ми до них молимось, стаємо перед ними на коліна... не зрозумів суть прислів'я. хіба вони не підтверджують це прислів'я? (люди ж для того їх придумали, щоб вірити тільки в те, що бачать) навіщо ж тоді всюди використовувати хрестики, якщо ми не поклоняємось цьому символу? це всього лиш річ... а поклонятись треба не Ісусові, а Богу. така моя думка.
  • 0

#46 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 18.03.2007 – 23:50

Перегляд дописуEvol (15.03.2007 00:16) писав:

"істотними" це як? як же вони не є предметом поклоніння, коли ми до них молимось, стаємо перед ними на коліна... не зрозумів суть прислів'я. хіба вони не підтверджують це прислів'я? (люди ж для того їх придумали, щоб вірити тільки в те, що бачать) навіщо ж тоді всюди використовувати хрестики, якщо ми не поклоняємось цьому символу? це всього лиш річ... а поклонятись треба не Ісусові, а Богу. така моя думка.

Для одних це символ, який сиволізує ідею. Для інших, яких, мабуть, набагато більше - об'єкт поклоніння, ідол, фетиш, талісман, навіть якщо прямо вони це заперечують. Хоча не потрібно забувати, що й "талісмани" можуть трансформувати свідомість, особливо, якщо індивідум у силу свого світосприйняття не може сприйняти трансцидентне.

А поклонятися взагалі нікому і нічому не потрібно. Краще, сиили на поклоніння потратити на виконання волі Абсолюта і не формально, а фактично.
  • 0

#47 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 06.04.2007 – 10:52

Перегляд дописуБоривітер (21.12.2006 00:47) писав:

хрестик дає мені силу і наснагу,зміцнення моєї віри в Господа Бога :unsure: ;) :P
А якщо два хреста - удвічі сильніша віра? :yes:

Перегляд дописуEqilibrium (13.03.2007 15:48) писав:

Його значення у всі часи було величезне (адже чому ми й досі у найшанованішому місці нашої халупи вішаємо цей знак спасіння?)

Тому що його малювали там ще задовго до того, як дехто його одноосібно собі привласнив :D І тоді він був лише оберегом, а не "знаком спасіння".
  • 0

#48 Nikoli

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 167 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 04.05.2007 – 20:04

Хрест!
важко сказати що він для мене означає.
щось дуже важке, величезний тягар, який лише одна людина взяла, за нас!!!, на себе!
раніше незадумувалась. тепер троха є.

а ви подумайте про таке!

люди носять хрестик на ланцюжку, одівають його як прикрасу?!?
так можна собі уявити маленький електричний стілець, весь прекрашений! або "висилица" (пардон неможу перекласти вдало)!

Чому?
?чому ти маєш той хрестик,
?чи ти його носиш з привички,
?з якихось традицій,
?бо хтось носить,
?так заведено, ...

напевно, треба добре усвідомлювати чому!
  • 0

#49 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень

Відправлено 23.06.2007 – 08:40

Перегляд дописуBureviy (24.12.2006 20:49) писав:

Мав хрестик дерев'яний. З розп'яттям.
Зараз не ношу.

Шукаю хрестика без розп'яття або кельтського хрестика
Не робіть із хреста прикраси !!!!!!!! :gryzin:

Перегляд дописуEvol (13.03.2007 16:23) писав:

для мене хрест не є символом спасіння чи ще чогось. хрест для мене, як і будь-які інші символи, наприклад образи і т. ін., є ознакою ідолопоклонства. власне тому й негативно ставлюсь до церки як інстанції.
Ніхто з християн не поклоняється ні іконам, ні іншим знакам безпосередньо. Це не наші ідоли і не якісь там тотеми. Ікона - це не простий релігійний знак. Писання ікон було святим діянням. Народжена в молитві, вимагала перед приступанням до роботи від автора спеціальних постів, він малюввав її на колінах, як символ особливого Божого проведіння ("Нехай сам Господь покерує мене у цій справі").

Ікони мають поглиблювати духовне життя, впроваджувати до молитви. Молитва перед іконою звязана із спеціальним ритуалом. Вогонь свічки є символом піднесення душі до Бога. Поклін нагадує нам про те, що не тільки душа, але і тіло мусить брати участь у молитві
  • 0

#50 Valandil

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 68 повідомлень
  • Місто:Києва

Відправлено 24.06.2007 – 15:37

Хрест - символ сонця, символ бескінечності.
Наші предки використовували його як оберіг у різних орнаментах на посуді, одязі, в розписах приміщень.
І це було задовго до того, як завдяки випадковості хрест став символом християнства.
Маємо відновити забуте сакральне значення цього символу, позбутися того сліпого поклоніння йому, що так практикує християнська церква.

P.S. Взагалі християни у питанні ідолопоклонництва займають чи не найперше місце серед релігіїй світу. І марно з цим сперечатись :gryzin: .
  • 0

#51 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 24.06.2007 – 17:12

Перегляд дописуValandil (24.06.2007 16:37) писав:

P.S. Взагалі християни у питанні ідолопоклонництва займають чи не найперше місце серед релігіїй світу. І марно з цим сперечатись :gryzin: .

Причому ідолопоклонництва в найбрутальнішому вигляді. Навряд чи якомусь папуасу, хіба що дуже вже дикому, прийшла б в голову думка розчленити свого мертвого шамана і розібрати на реліквії - а ці спокійно це роблять. Он тільки вчора до Києва привезли голову Луки, тіло якого "в більшій мірі" знаходиться в Афоні - черга ціла вишикувалася вклонитися.
  • 0

#52 Leia

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 263 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 24.06.2007 – 22:23

Хрест як символ- лише покоцана свастика, символ неба, Сварги, єдності всього сущого. Принаймі я так його розумію. Християни кажуть шо того всього в ньому нема, але хто його знає. Швидше вони просто перенесли чужі символи в свою релігію. І узурпували їх. В християнстві тьма мотивів передертих з давніших релігій.
  • 0

#53 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 25.06.2007 – 00:57

Перегляд дописуValandil (24.06.2007 23:36) писав:

Ага.
Передерли як і фашисти.
Ну у фашистів, точніше гітлерівських нацистів він мав одночас два значення. Це подвійна руна перемоги і Сварга.
  • 0

#54 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень

Відправлено 25.06.2007 – 13:45

Перегляд дописуValandil (24.06.2007 23:36) писав:

Ага.
Передерли як і фашисти.
Чи схожий цей хрест на нацистську свастику, а Господь Ісус на фашиста ??????7
Люди схаменіться!!!!!!!!! Мені аж соромно і страшно за вас :gryzin:

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  1825.jpg   23.66К   0 Кількість завантажень:

• 0

#55 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 25.06.2007 – 14:09

Перегляд дописуEqilibrium (25.06.2007 14:45) писав:

Люди схаменіться!!!!!!!!! Мені аж соромно і страшно за вас ;)
Ні, не схожий. На таких хрестах розпинали злочинців. І був він символом злочинців, аж поки голосуванням епископів його не перетворили на символ християн.
Доречі, початкова його форма була Т-подібною.

Повідомлення відредагував Білий_Дракон: 25.06.2007 – 14:09

• 0

#56 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 25.06.2007 – 15:21

Ну, по-перше говорилось не так буквально. По-друге - цей може й не схожий, а от гамма-хрест, або ж Гаммадіон - невже не знайомий?

Зображення

Названий через його форму, викладену з грецьких літер "гамма". Він символізує Христа як "наріжний камінь Церкви", часто такий хрест можна побачити на одязі священиків православної церкви.

А де ми його ще бачили? ;) правильно

Зображення

Panzerkampfwagen III Ausf. H, він же «Тип-3» за радянською класифікацією.
  • 0

#57 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 27.06.2007 – 18:12

Люди схаменіться!!!!!!!!! Мені аж соромно і страшно за вас :)
І мені страшно від засилля і зомбування різними сектами...Але говорити про це тут? Воювати з вітряками чи розсипати бісер перед кимось? марно. Я давно полишила цю тему для тих, хто в сектах...
  • 0

#58 Valandil

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 68 повідомлень
  • Місто:Києва

Відправлено 27.06.2007 – 18:26

Стривайте! Я не сказав, що фашистська свастика схожа на християнсикий хрест. І на думці такого не мав, бо намагаюсь не ставитись негативно до чужих релігій.

Малось на увазі, що фашисти вкрали давньоарійську свастику (символ сонця, безкінечності - перетворивши її на символ зла і страждань...), а християни теж взяли свій головний хрест з інших релігій, трохи спотворивши його первісне значення...

Я ж процитував попереднє повідомлення саме для того, щоб можна було прослідкувати зміст... Вибачайте, не хотів образити чиїсь релігійні почуття... :)
  • 0

#59 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 27.06.2007 – 23:32

Упередженість - страшна сліпота. Побачили слово - "фашизм" і відразу приклеїли до християнства. Хоча в принципі таки не дарма бо "фашизм"<->"християнство". І в цьому нема нічого поганого...для його засновинків. Ну а для решти - ((
Якби Гітлера не недодумались вбивати, то на світі була би ще одна світова релігія, заснована по принципу християнства. І не дивно що обоє намагались використовувати сваргу.
А здоровенні хрести у священників...що репери якісь, у кого більший і проба золота краща. Без цього ніяк не можна з Богом звязатись. Так само як без навороченого мобільного телефону. Сьогодні Господь тільки MMSки читає і спілкується через багатопіксельні камери. А ще обовязков на Мерседесі їздити треба. Інакше, як на ньому, в рай не заїхати.
Сектант кажете я? Чи мо сатаніст? Чи атеїст? А яка різниця між ними і вище описаними "божими слугами"? Ніякої!!! Як можна відносити себе до християнства і свідомо будити часткою того всього ***** я не знаю %)
Так, є хороші і щирі отці, але вони загальної картини не будують.
Бог є в тобі. Йому не треба ні хрестів, ні поклонів, ні золотоверхих церков. А якщо Йому це все треба, тоді я йду в опозицію до Нього. Добре, що моєму Богу цього всього не треба.

Повідомлення відредагував Сварус: 27.06.2007 – 23:34

• 0

#60 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 28.06.2007 – 00:21

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%...%B5:L-Kreuz.png

Для когось - символ, для когось - фетиш, для когось - прикраса...

Повідомлення відредагував Aleph: 28.06.2007 – 00:25

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних