Перейти до вмісту

"Мій нікому нецікавий блоґ" або записки за UEFI.

GPT UEFI FAT

Повідомлень в темі: 131

#41 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1278 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 28.01.2017 – 18:10

Перегляд допису_Ex (27.01.2017 – 23:08) писав:

запустять собі програму з дееволюціонування назад до стану бонобо і будуть днями напрольот спаровуватися, типу ми передали естафету, хвате цього інтіліктуального мучєнія, тепер до розваг! :lol:
А Шерлок би з тобою не погодився :8:
Він би сказав: "Секс мене не цікавить" (це реальна цитата з серіалу, до речі). Розваги для нього - це коли "Гра почалась!" :D , тобто оте, що ти називаєш інтіліктуальним мучєнієм)
Коротше, цитати з цього серіалу є на всі випадки життя))

дяаакую. підозрюю, "цікаве" тут лише те, чого власне тут не мало б бути.)
Як для кого напевно))

(касандро, це не означає, шо ти маєш вмикати свої очищувальні здібності, хай тут всьо буде як є, будь ласка))
Дивись, бо отак попустиш, потім ще будеш всіх гнати звідси за те, що тему зафлудили, як колись з флуду гнали за релігію і ін.))
І Вона не читає, розслабся)
  • 1

#42 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1623 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 14.02.2017 – 09:34

ну шерлок, він же красівий, йому можна й пококетувати. :D е яке я слово вигадав.)))

нічого поки нового мені сюди написати, я й сам би радий, але це ж до біса складне діло!) (фірмваря, не писати :D)

просто додам трохи роздумів про відмінності в різних імплементаціях. зовсім трохи - планшет.

на інтелівських платформах я правда не знаю чи це валідно для x86, основної власне, тож мабуть теж так; а от на ітаніумах точно для pei фази оперативною пам'яттю є кеш процесора (якогось рівня) сконфігурований діяти як оперативна пам'ять. ясно, шо це дуже тимчасова конфігурація, адже всі хочуть мати кеші увімкненими, і фірмваря хоче - це ж пришвидшує роботу. тож у них там постає питання так званої міграції пам'яти - коли dram ініціалізовано, багато чого перенести з тимчасової пам'яти туди. і відпустити кеші, дати бути їм чим вони мають бути. це геморой.
але у нас нема такого! і того шо мабуть арм і міпс не мають зараз такої фічі - перемикати кеші на різні ролі, але це здогадка, головна причина та, шо у нас є sram з самого початку. і він лишається таким увесь час. і його на певних платформах не так і мало. як для ФВ. я вже не раз тут казав, на мурані, це десь 108 КБ, непагано. і це не тимчасова пам'ять. але навіть на йоді, тобто на міпс машині, у нас є таке тіке дуже мало, 14КБ, казав уже теж. але це знову не тимчамова пам'ять.
от оця різниця в кількості sram'у і змушує нас робити трохи по-різному на цих двох перших платформах.
і ця різниця полягає в наповненості функціоналом pei фази. специфікація так і каже - pei є тим багатше, чим більше відповідних ресурсів має платформа. і ми, схоже, маємо тут два екстремуми. бо головний ресурс, який визначає функціональну наповненість pei фази - це є звичайно доступна пам'ять. тут, в мурані, ми маємо значно багатше середовище, ніж навіть на інтелівському варіанті, з кешами. у нас багато sram'у, і нам не треба робити міграцій. а на міпсівській машині, у нас хоч і sram, але занадто мало.
от того ми розділяємо імплементацію. перша, армівська, на мурані, матиме багату pei фазу, яка робитиме всю нижньорівневу ініцалізацію, а не лише ініціалізуватиме dram, відтак dxe фаза стає формальністю - ми одразу почнемо (після того як pei одробе), розгортати uefi сервіси драйвери і протоколи, і переходитимемо до bds фази, і це, шоб ви знали, нічого не має до садо-мазо, це boot device selection фаза, фаза вибору завантажувального пристрою, там, де імплементується "політика" вантажувального менеджера, є такий в uefi специфікації. тут і інтеракція з користувачем, і uefi-шний gui, те, шо ви бачите на своїх нових новтах, коли заходите в "bios". бо "біос" на них уже не зовсім біос, а уефі. :)
а на міпсі, навпаки, нам просто ніде розгорнутися з усіма цими pei речами - диспетчер, сервіси, обчислення залежностей... того тут у нас інша крайність - pei відсутня взагалі, dram ініціалізуватиме sec фаза, яка буде голим бінарником, який має влізти в 14 КБ, і ініціалізувати dram. все шо буде далі, це вже буде dxe, який тут навпаки матиме робити всю нижньорівневу ініціалізацію, своїми засобами. які дуже схожі на pei засоби, тіке називаються по-іншому, в pei це пейми як модулі і ppi як їхні інтерфейси, в dxe - це драйвери, як модулі, і протоколи як інтерфейси. ну і сервіси у кожного трохи різні. залежності у dxe трохи складніші, а так дуже схоже - є в обох і "фундація" і "диспетчер".
ну ясно чого таке розділення - того шо pei впершу чергу має ініціалізувати dram. на міпсі криейторі, у нас нема можливості розгортати повнофункціональну pei, того ініціалізація dram'у передається попередній фазі зробити це без усяких свистульок. ну а далі, раз уже dram є, то хай буде dxe, адже саме так наче задумавалося насправді dxe очікує, шо dram уже робе. власне, ця різниця - шо як називати. ну не зовсім, все ж є тонкі відмінності в внутрішніх інструмантах, між pei і dxe, в тому як вони працюють.
на кінець, ще трохи за dxe. вона якби розбита на дві частини - низова, це т.зв. платформні (архітектурні) протоколи - драйвери шин, контролерів, процесора, чипсета. вони ці драйвери не слідують моделі драйверів uefi, udm (uefi driver model), покладаються на depex'и як і пейми. і верхня це вже т.зв. уефі-драйвери, які слідують uefi driver model, і не використовують depex'и. власне ця частина є uefi частиною. але от uefi сервіси виробляються спільно мабуть. або ж навіть нижньою частиною. принаймні на час роботи нижньої частини не всі uefi-сервіси роблять.
тобто в світлі сказаного, через різну кількість sram' у на двох машинах, на армівській у нас pei гратиме роль "ядра", яка все вироблятиме для uefi, своїми засобами, тобто ppi інтерфейсами. а на міпсовій машині, dxe все це робитиме, pei буде відсутня, а dram ініціалізуватиме sec фаза.
шоб ви розуміли, між ppi і dxe-протоколом нема майже різниці. обидва ідентифікуються guid'ом, обидва диспетчеризуються на виконання через використання depex'ів (dxe-шні є надмножиною pei-ових), і в обидвох "робочою точкою" є вказівник на специфічну структуру, яка й містить всі функції й дані, які цей протокол/інтерфейс постачає.
на решті, tianocore, інтелівська імплементація pi+uefi, теж так робе, а саме, на beagleboard (не плутати з beagle bone black, як у нас муран, перша є ранішим продуктом і має omap soc від ti, а в нас - sitara, родичі, та все ж не одне й теж), у них теж нема pei фази. але й dram вони не ініціалізують, вони там використовують можливість ром-коду це зробити. ми так не робитимем. в першу чергу, того шо задокументований цей інтерфейс паскудно. ну і нам нема причин оминати вчитися як ініціалізувати dram. :)

Повідомлення відредагував _Ex: 14.02.2017 – 09:46

• 1

#43 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1278 повідомлень

Відправлено 14.02.2017 – 10:27

Перегляд допису_Ex (14.02.2017 – 09:34) писав:

ну шерлок, він же красівий, йому можна й пококетувати. :D е яке я слово вигадав.)))
Я б сказала, що він у категорії розумних))
І ще цитата з Шерлока (як же без цитат))
Шерлок Холмс - Еврус Холмс:
- Що скажеш?
- Прекрасно... Я про твою гру.
- Музика? Я не знаю чи я граю гарно, але завжди правильно.
- Часто це одне й те саме.
- Якщо одне й те саме, який сенс у красі?
  • 1

#44 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1623 повідомлень

Відправлено 22.02.2017 – 15:30

^ мені цікаво, а звідки ти береш ці цитати? може тупе питання та все ж - занотовуєш на льоту? :D

Ще одна нотатка: ми якось упустили, шо на Pei фазі може початися розгалуження шляхів завантаження, які з'являються внаслідок різних режимів з яких система виходе заходячи в reset так би мовити. ну тобто - чи це т.зв. "холодний ресет" - користувач ввімкнув свій апарат після повного знеструмлення, чи це теплий ресет - користувач натиснув кнопку перезавантаження, чи це ще цікавіше - вихід з якогось з сонних режимів (S1, S2, S3, S4 - Power On Suspend, Suspend To RAM, Hibernate тощо). Звичайно ця різниця зачіпає ФВ в плані того, шо і скіке вона має робити. І якшо найпершим фазам (SEC0, SEC1 в нашій термінології дивись десь вище) це майже нічого не міняє, то для наступних - Pei, Dxe - міняє. Фактично треба робити зовсім іншу роботу в різних режимах, і це ще треба вміти розпізнати - який саме режим є зараз.
Але головне навіть не це, а те, шо для того, шоб це робити, треба притягати якийсь крутий стандарт, який цим займається. Нажаль в ARM/MIPS космосі такого майже немає - крепекс як не як тут домінує, а це значить - нема стандартів - самі костилі (як наприклад висмикнуте з OpenFirmware дерево пристроїв)... Ну ви вже мабуть здогадались, який "крутий" стандарт тут мається на увазі? ACPI звичайно!
Я завсіди планував його ангажувати в свої поробки. Просто якось думалось, шо це треба буде трохи пізніше, все ж таки - це інтерфейси для ОС в першу чергу. Але, виявилось, шо прикручувати його треба вже зараз. От саме за це ця нотатка - ми маємо провести аналіз можливостей трансляції статичної конфігурації наших машин, яка поточно реалізована в вигляді пласкої (big-endiann'ої на little-endiann'их машинах :facepalm: - так, всі мої ФВ-арні цільові машини саме такі) репрезентації дерева пристроїв (FDT, Flat Device Tree) в ACPI таблиці з усіма іншими атрибутами цього стандарту - AML один чого стоє, а ще ж простір імен, методи, стани (G, C, S, P, D) - покрито все, від контроллера переривань і карти пам'яти до вентиляторів і бутових корцінок. Спочатку провести цей аналіз, а потім взятися за його реалізацію. Уявляєте ACPI на міпсівських і армівських ОПК! Охрініти. Чи не круто принести туди "сонний режим", "режим чекання"? крепексоїди таким "не паряться". Але це було б круто. Головне - покращити ефективність споживання енергії. Маючи потужний пророблений механізм керування цим (павир мениджминт) чим ACPI безумовно є, це стає можливим. Я не знаю, шо там зроблено в Відроїді (не ACPI очевидно), але на ОПК, де ганяють крепекс, а SoC'и там ті ж, шо й на мобільному (відроїдному) сегменті, так от крепекс призводить до значно вищих споживань електрики і нагрівання компонентів - навіть за idle'а машини не суть такими ж ефективними якими могли б бути. Ну нема там ефективного тонкозернистого (fine-grained) керування всіма можливостями заліза як от вмикання вимикання компонентів, нема стандарту робити це уніфіковано, шоб легше адаптувати на якомога більше платформ - якшо хтось для чогось одного напише - ну, добре, це максимум можливостей там. Тобто маємо класичну картинку опинсорсного ламерства - в вдроїді "шось" невідоме, нестандартизоване ніхто толком не знає шо за механізми - костилі попросту. В крепексі - ніц взагалі, бо в першому варіанті копрорація Кукл і його вендори платять копійчину за пиляння костилів під кажен SoC, а в другому - нє, сама швабодка. От і скаржаться пользуни, мовляв, ех, чогож наші крепексові плати гріються до 90C, тоді як ті ж самі процесори в таблетках і смартфонах з відром і відео ганяють і батарею тримають. І то без жужика, в затиснутому корпусі! а тут - яка там батарея, жужика треба чіпляти і радіатор, і погладкіше :unsure: ... Коротко, це того шо там в крепексі зайняті більше власними комплексами, ніж вашими інтересами - їм не подобається ACPI, бо його придумав МС, Інтил і решта "злих і жадібних корпорацій"® (не те шо Кукл, якого крепексоїди люблять ірраціонально і до дірок). От і смажте ваші яйця на ваших платах.
Ну грець з ним з тим крепексом. Наше завдання спробувати адаптувати сюди, в ОПК простір, ACPI. Це треба робити зараз, в цій фазі, того я за це згадав. Далі буде.

Повідомлення відредагував _Ex: 22.02.2017 – 15:35

• 0

#45 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1278 повідомлень

Відправлено 22.02.2017 – 16:36

Перегляд допису_Ex (22.02.2017 – 15:30) писав:

^ мені цікаво, а звідки ти береш ці цитати? може тупе питання та все ж - занотовуєш на льоту? :D
Я їх пам'ятаю. Після виходу 4-го сезону передивлялась Шерлока спочатку, щоб якось звести кінці з кінцями (там все так заплутано), от і свіже в пам'яті. Але щоб дослівно тут написати, вмикала фільм, щоб часом нічого не наплутати) Нещодавно знайшла сайт з російським перекладом цитат, але там трохи навіть зміст не такий, як у нашому перекладі, іноді гірший, іноді кращий. Українських цитат з Шерлока в неті небагато, на 1+1 трошки є. І навіть на російському сайті не всі знайшла, які мені запам'ятались із фільму.

Перегляд допису_Ex (22.02.2017 – 15:30) писав:

От і смажте ваші яйця на ваших платах.
Якраз дивилась сковорідки в неті, і тут кинулась в очі фраза про смажені яйця))
От не знаю, які кращі чавунні чи алюмінієві. Що порадиш?

Повідомлення відредагував серпиня: 22.02.2017 – 16:37

• 1

#46 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1623 повідомлень

Відправлено 22.02.2017 – 17:39

від ACPI до сковорідок. :D Ти знаєш, я чесно не знаю, вдома є й ті й ті, використовуємо алюміньові. Ну алюмінь от тепло швидше проводе ніж чавун. І струм. :D

Повідомлення відредагував _Ex: 22.02.2017 – 17:40

• 1

#47 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1278 повідомлень

Відправлено 23.02.2017 – 22:47

Перегляд допису_Ex (22.02.2017 – 17:39) писав:

від ACPI до сковорідок. :D
Давно не було цитат)
Шерлок - Ватсон:
- Невже хтось читає твій блог?
- А звідки по-твоєму беруться клієнти?
- У мене свій сайт є.
- На якому ти перелічив 240 видів тютюнового попелу. Ніхто його не читає.
:D
Так. Ватсон веде блог, а Шерлок має свій сайт.

Перегляд допису_Ex (22.02.2017 – 17:39) писав:

Ти знаєш, я чесно не знаю, вдома є й ті й ті, використовуємо алюміньові. Ну алюмінь от тепло швидше проводе ніж чавун. І струм. :D
Замовила й таку й таку, і тією і тією можна вбити, одна важка, а друга струм добре проводить :happy1:

Повідомлення відредагував серпиня: 23.02.2017 – 22:45

• 2

#48 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 928 повідомлень
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 24.02.2017 – 06:36

Нарешті і я шось можу сказати у цій айтішній темі: чавунна пательня найкраща! Тяжка, зараза, але нема нічого кращого за масивну, з чорним полиском, що рівномірно розділяє тепло і не дає пригоріти. Нову певно треба довести до кондиції, хоч продаються і вже готові чорні. Ще їх не можна мити, лиш папером витирати до блиску. У Штатах колись, як люди варили самі, то такі пательні в наслідство передавались. Навіть нержавійка з потовщеним дном не зрівняється. Не по-темі, зато не простИрало :)
  • 1

#49 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1278 повідомлень

Відправлено 24.02.2017 – 14:36

Перегляд дописуAquarius-ka (24.02.2017 – 06:36) писав:

Нарешті і я шось можу сказати у цій айтішній темі: чавунна пательня найкраща! Тяжка, зараза, але нема нічого кращого за масивну, з чорним полиском, що рівномірно розділяє тепло і не дає пригоріти.
Я аж зараз помітила, що та, яку я замовила (а то швидше казанок, а не сковорідка) має майже 3,5 кг!)))

Нову певно треба довести до кондиції, хоч продаються і вже готові чорні. Ще їх не можна мити, лиш папером витирати до блиску.
Ага, на сайті пише, що додається інструкція, як за нею доглядати і що робити перед першим використанням)

У Штатах колись, як люди варили самі, то такі пательні в наслідство передавались. Навіть нержавійка з потовщеним дном не зрівняється. Не по-темі, зато не простИрало :)
Звичайно що по темі, _Ех дозволив)) А що, у штатах ніхто вже сам не готує, усі по ресторанах лише харчуються?
  • 1

#50 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 24.02.2017 – 17:06

Перегляд дописусерпиня (24.02.2017 – 14:36) писав:

Звичайно що по темі, _Ех дозволив)) А що, у штатах ніхто вже сам не готує, усі по ресторанах лише харчуються?
Раз Ех дозволив - то трохи позловживаю )) Готують, трохи, переважно заморожений ТВ-диннер у мікрохвильовій, або люди старої дати, як я. Я от нарікаю, що не люблю, але для здоров'я таки варто. На більші гостини - то мужчини тут займаються всякими м'ясами / барбек'ю /креветками, або і по сніданках спеціалізуються, як мій ніби зять )) Він гордиться, що завжди гостям готує "південний сніданок", там кукурудзяну крупу десь у спеціальному млині в Джорджії замовляє, я не бачу різниці, але сам факт чого вартий!
  • 1

#51 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1278 повідомлень

Відправлено 25.02.2017 – 18:47

Я теж люблю на сніданок кукурудзяну кашку, або вівсянку.
А от млинці у вас самі смажать? Панкейки оті всякі? Чи лише в кафешках замовляють. На чавунній сковорідці трохи тяжко мабуть їх готувати, треба легеньку сковорідочку, бо її часто піднімати доводиться)
Погостювали у _Еха, треба й честь знати)), забиратися зі сковорідками у сковорідочну тему.

Повідомлення відредагував серпиня: 25.02.2017 – 18:48

• 1

#52 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 25.02.2017 – 20:19

Давай, Серпине, винайди якусь відповідну кулінарну тему і переселимся ))
  • 0

#53 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1278 повідомлень

Відправлено 25.02.2017 – 22:24

Перегляд дописуAquarius-ka (25.02.2017 – 20:19) писав:

Давай, Серпине, винайди якусь відповідну кулінарну тему і переселимся ))
Переглянула форум - все, що хоч є, а кулінарїї нема)) Навіть не знаю де тему відкривати, в "Балачці", "Здоров'ї", "Дім та сім'я"...
В принципі ми з вами зараз в правильній рубриці - "Hardware" (Обговорення питань та проблем пов'язаних з залізом, допомога з вибором, голосування і т. д.) :)
Сковорідки бувають і залізні)

Повідомлення відредагував серпиня: 25.02.2017 – 22:25

• 1

#54 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1278 повідомлень

Відправлено 25.02.2017 – 23:11

_Ех, ти пиши, не стісняйся, ти нам не заважаєш :D

Повідомлення відредагував серпиня: 25.02.2017 – 23:12

• 1

#55 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1623 повідомлень

Відправлено 26.02.2017 – 14:20

Перегляд дописусерпиня (25.02.2017 – 23:11) писав:

_Ех, ти пиши, не стісняйся, ти нам не заважаєш :D
ви ета, давайте, ідіть замутіть по сусідству свій блог про сковорідки і за життя в Омериці, і я почитаю, цікаво (про Омерику особливо).
  • 1

#56 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1278 повідомлень

Відправлено 26.02.2017 – 15:15

Перегляд допису_Ex (26.02.2017 – 14:20) писав:

ви ета, давайте, ідіть замутіть по сусідству свій блог про сковорідки і за життя в Омериці, і я почитаю, цікаво (про Омерику особливо).
Ну все, я обідилась і забираюсь зі своїми сковорідками) Але куди йти? Нема куди приткнутись. У флуд податись чи шо... Отако на тобі, з чужого воза й серед дороги злізай)
  • 2

#57 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1623 повідомлень

Відправлено 26.02.2017 – 15:32

Перегляд дописусерпиня (26.02.2017 – 15:15) писав:

Ну все, я обідилась і забираюсь зі своїми сковорідками) Але куди йти? Нема куди приткнутись. У флуд податись чи шо... Отако на тобі, з чужого воза й серед дороги злізай)
та тут розділів як у собаки блох. колись форум гудів як рій фруктових мушок.
  • 0

#58 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1278 повідомлень

Відправлено 26.02.2017 – 23:01

Перегляд допису_Ex (26.02.2017 – 15:32) писав:

та тут розділів як у собаки блох. колись форум гудів як рій фруктових мушок.
А можна тут залишитися? :shy:
Та жартую)
  • 2

#59 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1623 повідомлень

Відправлено 27.02.2017 – 00:06

Звичайно можна. Хтось же має читати мою пустопорожню писанину. Крім мене. Читати а також дискутувати на тему. :)

До речі, про пустопорожню писанину. Все ж я вирішив скинути Pei фазу і на мурані. :( Сумно трохи, назва класна. Але все, шо я понавигадував в плані диспетчеризації (картинка-схема вгорі), нікуди не зникає, Dxe має все те саме, назви просто трохи інакші.
Чого я так зробив? Коротко з двох причин. Для уніфікації. Я вже пояснив чого пропускатиму Pei на йоді. Тут, на мурані, просто більше SRAM'у, вся решта те саме. Але SRAM ми можемо використовувати і в Dxe. Тепер у нас однакові підходи до обох перших цілей (виділено, шоб підкреслити, шо це про платформи, а не про мету Ж)). Друга причина, найголовніша, - це того, шо Dxe є за визначенням інтегрованішою з UEFI. Я вже казав, шо між Pei-йовими PPI і Dxe-шними протоколами принципово нема різниці, але, ці останні дуже схожі, майже не відрізняються від UEFI-шних в структурному плані, власне це "особливі" UEFI-протоколи, особливі тим, шо вони працюють, коли ще сама UEFI нормально не розгорнута, це накладає на них певну особливість. А наша ж мета власне розгорнути саме повне UEFI середовище. Практично цей зсув наприклад нам дасть, шо нам не доведеться дублювати внутрішні структури, а саме - для Pei була б потрібна своя БД. А тут, маємо надію, шо Dxe-шні протоколи ставитимуться в загальну UEFI-шну БД протоколів/гендлів. І навіть якшо там суть нюанси (недоступність для Dxe UEFI-шних бутових сервісів, які оперують на цій базі, власне Dxe має їх породити), є надія, шо принаймні Dxe ранні протоколи використовуватимуть те саме сховище, просто може якось окремо, в окремій ділянці, і з окремими функціями доступу. Але вже мання тієї самої структури неабияк спрощує. І навіть в думках, воно якось чіткіше тепер викреслюється. Ну і ще, власне в документації Dxe називається головним ініціалізатором, як заліза так і внтурішніх структур Uefi, а Pei вигадана як дуже схожий аналог для попередьної до цієї головної ініціалізації, який повторює багато чого, але в значно меншому обширі і об'ємі. Власне пам'ять ініціалізує. Оскільки у нас SoC-система, - така потужна система диспетчеризації там тіке для дуже первинної ініціалізації процесора і кореневої логіки, і пам'яти була б занадтою. А використовувати її замість Dxe як ми спочатку рішили, о тут і виникала деяка складність - попри її аналогічність вона для цього не налаштована - в документації не вигадали всіх інтерфейсів які б були треба. Це треба було б робити самому, використовуючи розширюваність стандарту. Але, от, в Dxe вже начебто все це прописано. Тож чого не братися до імплементації саме так? Тож все шо ми понавигадували, переносимо на Dxe рейки. Шодо різних бутових режимів згаданих недавно вище - те саме, Dxe возитиметься з ними.
Шо міняється помітніше, так це SEC. Оскільки архітектурно Dxe думає, шо пам'ять уже є, нам треба ініціалузувати її в SEC. Пам'ятаєте той шматок асемблерного коду, який я постив, маєте пам'ятати, він же називається Sec.S! То от тепер завдання йому додається. Він явно збільшиться в розмірах. Тепер йому треба робити таку ахтунгову річ, як ініціалізація DDR2/DDR3! На мурані, це змінить розкрій сховища. Який ми вже зґенерували і записали в SD картку, пам'ятаєте, це, власне з цього і почався цей блог - GPT, BFV, CFV, SYSP, USERP, фотачки з Гаврилівною!!111. Нічого страшного, це було очікувано, це розробницька стадія, пам'ятайте. Тепер Sec блоб буде гладкіший (ще треба взнати наскільки). А розподіл BFV/CFV ми не прибираємо. Бо він зумовлений платформною реальністю SRAM/DRAM. Це нікуди не дівається. Просто тепер в BFV лежатиме частина Dxe. BFV - це XIP сховище, яке нам вантажить ROM код в SRAM, і ми маємо з цього перевагу. Перші файли Dxe - Dxe фундація, бачите, тут навіть назви ті самі, і найперші драйвери (які інсталюють найперші протоколи) ітимуть сюди. Вся решта (яку ми вже самі завантажуватимемо в DRAM) ітиме в CFV.
Власне, якшо подумати, то різниця в тому, шо як інтерфейси ініціалізації, ми вибираємо Dxe протоколи замість Pei-ових PPI. Ми й ініціалізацію DRAM могли б туди впхнути. Зрештою SRAM теж постійна пам'ять, вона у Dxe є, але з SEC ініціалізацією DRAM, ми, сподіватимемось, матимемо цей код швидше! Бо непотрібно розгортати марудну і вередливу внутрішню інфраструктуру, яка сама на себе забере огого скільки уваги. В SEC блобі, роби просто тіке саму ініціалізацію. Нінашо покладатися, але разом з тим, нема й купи додаткової роботи. Тобто нарешті матимемо шось, шо можна ганяти на риальному залізі! В найшвидші можливі терміни! В випадку йоду, це взагалі критична вимога, там просто необхідно інціалізувати DRAM в першу чергу.
Звичайно, в SEC тепер треба впхнути ще дещо, - можливість вимикати плату на критичних помилках (FatalError() функція, в принципі вона там і була), і принаймні робити лог-буфер (і відповідні писальні функції), ділянку пам'яти, куди ми писатимемо наші налагоджувальні сповіщення. А потім, коли Dxe драйвери, які роблять можливим записати це все принаймні в послідовний порт, розкочегаряться, ми зіллємо це туди! А колись ми писатимемо на дисплей, використовуючи LCD/HDMI. :)
Все це відкриває нам можливість писати перший стартовий код, який можна (відносно скоро) пробувати запускати. Ото буде вирішальна точка в проєкті насправді. Тож, як то кажуть я лукинг форвард і со ексайтид (прикол, читаючи все по-англійськи і спілкуючись (письмово) переважно по-англійськи починаєш думати по-англійськи, навіть толком не знаючи мови :facepalm:)

Повідомлення відредагував _Ex: 27.02.2017 – 00:12

• 0

#60 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1278 повідомлень

Відправлено 27.02.2017 – 00:09

Я не правильно спитала) Виправляюсь: а можна тут залишитися зі сковорідками? :)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua