Перейти до вмісту

"Мій нікому нецікавий блоґ" або записки за UEFI.

GPT UEFI FAT

Повідомлень в темі: 182

#41 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 28.01.2017 – 18:10

Перегляд допису_Ex (27.01.2017 – 23:08) писав:

запустять собі програму з дееволюціонування назад до стану бонобо і будуть днями напрольот спаровуватися, типу ми передали естафету, хвате цього інтіліктуального мучєнія, тепер до розваг! :lol:
А Шерлок би з тобою не погодився :8:
Він би сказав: "Секс мене не цікавить" (це реальна цитата з серіалу, до речі). Розваги для нього - це коли "Гра почалась!" :D , тобто оте, що ти називаєш інтіліктуальним мучєнієм)
Коротше, цитати з цього серіалу є на всі випадки життя))

Перегляд допису_Ex (27.01.2017 – 23:08) писав:

дяаакую. підозрюю, "цікаве" тут лише те, чого власне тут не мало б бути.)
Як для кого напевно))

Перегляд допису_Ex (27.01.2017 – 23:08) писав:

(касандро, це не означає, шо ти маєш вмикати свої очищувальні здібності, хай тут всьо буде як є, будь ласка))
Дивись, бо отак попустиш, потім ще будеш всіх гнати звідси за те, що тему зафлудили, як колись з флуду гнали за релігію і ін.))
І Вона не читає, розслабся)
 • 1

#42 _Ex

  STATUS_OK

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2152 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 14.02.2017 – 09:34

ну шерлок, він же красівий, йому можна й пококетувати. :D е яке я слово вигадав.)))

нічого поки нового мені сюди написати, я й сам би радий, але це ж до біса складне діло!) (фірмваря, не писати :D)

просто додам трохи роздумів про відмінності в різних імплементаціях. зовсім трохи - планшет.

на інтелівських платформах я правда не знаю чи це валідно для x86, основної власне, тож мабуть теж так; а от на ітаніумах точно для pei фази оперативною пам'яттю є кеш процесора (якогось рівня) сконфігурований діяти як оперативна пам'ять. ясно, шо це дуже тимчасова конфігурація, адже всі хочуть мати кеші увімкненими, і фірмваря хоче - це ж пришвидшує роботу. тож у них там постає питання так званої міграції пам'яти - коли dram ініціалізовано, багато чого перенести з тимчасової пам'яти туди. і відпустити кеші, дати бути їм чим вони мають бути. це геморой.
але у нас нема такого! і того шо мабуть арм і міпс не мають зараз такої фічі - перемикати кеші на різні ролі, але це здогадка, головна причина та, шо у нас є sram з самого початку. і він лишається таким увесь час. і його на певних платформах не так і мало. як для ФВ. я вже не раз тут казав, на мурані, це десь 108 КБ, непагано. і це не тимчасова пам'ять. але навіть на йоді, тобто на міпс машині, у нас є таке тіке дуже мало, 14КБ, казав уже теж. але це знову не тимчамова пам'ять.
от оця різниця в кількості sram'у і змушує нас робити трохи по-різному на цих двох перших платформах.
і ця різниця полягає в наповненості функціоналом pei фази. специфікація так і каже - pei є тим багатше, чим більше відповідних ресурсів має платформа. і ми, схоже, маємо тут два екстремуми. бо головний ресурс, який визначає функціональну наповненість pei фази - це є звичайно доступна пам'ять. тут, в мурані, ми маємо значно багатше середовище, ніж навіть на інтелівському варіанті, з кешами. у нас багато sram'у, і нам не треба робити міграцій. а на міпсівській машині, у нас хоч і sram, але занадто мало.
от того ми розділяємо імплементацію. перша, армівська, на мурані, матиме багату pei фазу, яка робитиме всю нижньорівневу ініцалізацію, а не лише ініціалізуватиме dram, відтак dxe фаза стає формальністю - ми одразу почнемо (після того як pei одробе), розгортати uefi сервіси драйвери і протоколи, і переходитимемо до bds фази, і це, шоб ви знали, нічого не має до садо-мазо, це boot device selection фаза, фаза вибору завантажувального пристрою, там, де імплементується "політика" вантажувального менеджера, є такий в uefi специфікації. тут і інтеракція з користувачем, і uefi-шний gui, те, шо ви бачите на своїх нових новтах, коли заходите в "bios". бо "біос" на них уже не зовсім біос, а уефі. :)
а на міпсі, навпаки, нам просто ніде розгорнутися з усіма цими pei речами - диспетчер, сервіси, обчислення залежностей... того тут у нас інша крайність - pei відсутня взагалі, dram ініціалізуватиме sec фаза, яка буде голим бінарником, який має влізти в 14 КБ, і ініціалізувати dram. все шо буде далі, це вже буде dxe, який тут навпаки матиме робити всю нижньорівневу ініціалізацію, своїми засобами. які дуже схожі на pei засоби, тіке називаються по-іншому, в pei це пейми як модулі і ppi як їхні інтерфейси, в dxe - це драйвери, як модулі, і протоколи як інтерфейси. ну і сервіси у кожного трохи різні. залежності у dxe трохи складніші, а так дуже схоже - є в обох і "фундація" і "диспетчер".
ну ясно чого таке розділення - того шо pei впершу чергу має ініціалізувати dram. на міпсі криейторі, у нас нема можливості розгортати повнофункціональну pei, того ініціалізація dram'у передається попередній фазі зробити це без усяких свистульок. ну а далі, раз уже dram є, то хай буде dxe, адже саме так наче задумавалося насправді dxe очікує, шо dram уже робе. власне, ця різниця - шо як називати. ну не зовсім, все ж є тонкі відмінності в внутрішніх інструмантах, між pei і dxe, в тому як вони працюють.
на кінець, ще трохи за dxe. вона якби розбита на дві частини - низова, це т.зв. платформні (архітектурні) протоколи - драйвери шин, контролерів, процесора, чипсета. вони ці драйвери не слідують моделі драйверів uefi, udm (uefi driver model), покладаються на depex'и як і пейми. і верхня це вже т.зв. уефі-драйвери, які слідують uefi driver model, і не використовують depex'и. власне ця частина є uefi частиною. але от uefi сервіси виробляються спільно мабуть. або ж навіть нижньою частиною. принаймні на час роботи нижньої частини не всі uefi-сервіси роблять.
тобто в світлі сказаного, через різну кількість sram' у на двох машинах, на армівській у нас pei гратиме роль "ядра", яка все вироблятиме для uefi, своїми засобами, тобто ppi інтерфейсами. а на міпсовій машині, dxe все це робитиме, pei буде відсутня, а dram ініціалізуватиме sec фаза.
шоб ви розуміли, між ppi і dxe-протоколом нема майже різниці. обидва ідентифікуються guid'ом, обидва диспетчеризуються на виконання через використання depex'ів (dxe-шні є надмножиною pei-ових), і в обидвох "робочою точкою" є вказівник на специфічну структуру, яка й містить всі функції й дані, які цей протокол/інтерфейс постачає.
на решті, tianocore, інтелівська імплементація pi+uefi, теж так робе, а саме, на beagleboard (не плутати з beagle bone black, як у нас муран, перша є ранішим продуктом і має omap soc від ti, а в нас - sitara, родичі, та все ж не одне й теж), у них теж нема pei фази. але й dram вони не ініціалізують, вони там використовують можливість ром-коду це зробити. ми так не робитимем. в першу чергу, того шо задокументований цей інтерфейс паскудно. ну і нам нема причин оминати вчитися як ініціалізувати dram. :)

Повідомлення відредагував _Ex: 14.02.2017 – 09:46

 • 1

#43 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 14.02.2017 – 10:27

Перегляд допису_Ex (14.02.2017 – 09:34) писав:

ну шерлок, він же красівий, йому можна й пококетувати. :D е яке я слово вигадав.)))
Я б сказала, що він у категорії розумних))
І ще цитата з Шерлока (як же без цитат))
Шерлок Холмс - Еврус Холмс:
- Що скажеш?
- Прекрасно... Я про твою гру.
- Музика? Я не знаю чи я граю гарно, але завжди правильно.
- Часто це одне й те саме.
- Якщо одне й те саме, який сенс у красі?
 • 1

#44 _Ex

  STATUS_OK

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2152 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 22.02.2017 – 15:30

^ мені цікаво, а звідки ти береш ці цитати? може тупе питання та все ж - занотовуєш на льоту? :D

Ще одна нотатка: ми якось упустили, шо на Pei фазі може початися розгалуження шляхів завантаження, які з'являються внаслідок різних режимів з яких система виходе заходячи в reset так би мовити. ну тобто - чи це т.зв. "холодний ресет" - користувач ввімкнув свій апарат після повного знеструмлення, чи це теплий ресет - користувач натиснув кнопку перезавантаження, чи це ще цікавіше - вихід з якогось з сонних режимів (S1, S2, S3, S4 - Power On Suspend, Suspend To RAM, Hibernate тощо). Звичайно ця різниця зачіпає ФВ в плані того, шо і скіке вона має робити. І якшо найпершим фазам (SEC0, SEC1 в нашій термінології дивись десь вище) це майже нічого не міняє, то для наступних - Pei, Dxe - міняє. Фактично треба робити зовсім іншу роботу в різних режимах, і це ще треба вміти розпізнати - який саме режим є зараз.
Але головне навіть не це, а те, шо для того, шоб це робити, треба притягати якийсь крутий стандарт, який цим займається. Нажаль в ARM/MIPS космосі такого майже немає - крепекс як не як тут домінує, а це значить - нема стандартів - самі костилі (як наприклад висмикнуте з OpenFirmware дерево пристроїв)... Ну ви вже мабуть здогадались, який "крутий" стандарт тут мається на увазі? ACPI звичайно!
Я завсіди планував його ангажувати в свої поробки. Просто якось думалось, шо це треба буде трохи пізніше, все ж таки - це інтерфейси для ОС в першу чергу. Але, виявилось, шо прикручувати його треба вже зараз. От саме за це ця нотатка - ми маємо провести аналіз можливостей трансляції статичної конфігурації наших машин, яка поточно реалізована в вигляді пласкої (big-endiann'ої на little-endiann'их машинах :facepalm: - так, всі мої ФВ-арні цільові машини саме такі) репрезентації дерева пристроїв (FDT, Flat Device Tree) в ACPI таблиці з усіма іншими атрибутами цього стандарту - AML один чого стоє, а ще ж простір імен, методи, стани (G, C, S, P, D) - покрито все, від контроллера переривань і карти пам'яти до вентиляторів і бутових корцінок. Спочатку провести цей аналіз, а потім взятися за його реалізацію. Уявляєте ACPI на міпсівських і армівських ОПК! Охрініти. Чи не круто принести туди "сонний режим", "режим чекання"? крепексоїди таким "не паряться". Але це було б круто. Головне - покращити ефективність споживання енергії. Маючи потужний пророблений механізм керування цим (павир мениджминт) чим ACPI безумовно є, це стає можливим. Я не знаю, шо там зроблено в Відроїді (не ACPI очевидно), але на ОПК, де ганяють крепекс, а SoC'и там ті ж, шо й на мобільному (відроїдному) сегменті, так от крепекс призводить до значно вищих споживань електрики і нагрівання компонентів - навіть за idle'а машини не суть такими ж ефективними якими могли б бути. Ну нема там ефективного тонкозернистого (fine-grained) керування всіма можливостями заліза як от вмикання вимикання компонентів, нема стандарту робити це уніфіковано, шоб легше адаптувати на якомога більше платформ - якшо хтось для чогось одного напише - ну, добре, це максимум можливостей там. Тобто маємо класичну картинку опинсорсного ламерства - в вдроїді "шось" невідоме, нестандартизоване ніхто толком не знає шо за механізми - костилі попросту. В крепексі - ніц взагалі, бо в першому варіанті копрорація Кукл і його вендори платять копійчину за пиляння костилів під кажен SoC, а в другому - нє, сама швабодка. От і скаржаться пользуни, мовляв, ех, чогож наші крепексові плати гріються до 90C, тоді як ті ж самі процесори в таблетках і смартфонах з відром і відео ганяють і батарею тримають. І то без жужика, в затиснутому корпусі! а тут - яка там батарея, жужика треба чіпляти і радіатор, і погладкіше :unsure: ... Коротко, це того шо там в крепексі зайняті більше власними комплексами, ніж вашими інтересами - їм не подобається ACPI, бо його придумав МС, Інтил і решта "злих і жадібних корпорацій"® (не те шо Кукл, якого крепексоїди люблять ірраціонально і до дірок). От і смажте ваші яйця на ваших платах.
Ну грець з ним з тим крепексом. Наше завдання спробувати адаптувати сюди, в ОПК простір, ACPI. Це треба робити зараз, в цій фазі, того я за це згадав. Далі буде.

Повідомлення відредагував _Ex: 22.02.2017 – 15:35

 • 0

#45 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 22.02.2017 – 16:36

Перегляд допису_Ex (22.02.2017 – 15:30) писав:

^ мені цікаво, а звідки ти береш ці цитати? може тупе питання та все ж - занотовуєш на льоту? :D
Я їх пам'ятаю. Після виходу 4-го сезону передивлялась Шерлока спочатку, щоб якось звести кінці з кінцями (там все так заплутано), от і свіже в пам'яті. Але щоб дослівно тут написати, вмикала фільм, щоб часом нічого не наплутати) Нещодавно знайшла сайт з російським перекладом цитат, але там трохи навіть зміст не такий, як у нашому перекладі, іноді гірший, іноді кращий. Українських цитат з Шерлока в неті небагато, на 1+1 трошки є. І навіть на російському сайті не всі знайшла, які мені запам'ятались із фільму.

Перегляд допису_Ex (22.02.2017 – 15:30) писав:

От і смажте ваші яйця на ваших платах.
Якраз дивилась сковорідки в неті, і тут кинулась в очі фраза про смажені яйця))
От не знаю, які кращі чавунні чи алюмінієві. Що порадиш?

Повідомлення відредагував серпиня: 22.02.2017 – 16:37

 • 1

#46 _Ex

  STATUS_OK

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2152 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 22.02.2017 – 17:39

від ACPI до сковорідок. :D Ти знаєш, я чесно не знаю, вдома є й ті й ті, використовуємо алюміньові. Ну алюмінь от тепло швидше проводе ніж чавун. І струм. :D

Повідомлення відредагував _Ex: 22.02.2017 – 17:40

 • 1

#47 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 23.02.2017 – 22:47

Перегляд допису_Ex (22.02.2017 – 17:39) писав:

від ACPI до сковорідок. :D
Давно не було цитат)
Шерлок - Ватсон:
- Невже хтось читає твій блог?
- А звідки по-твоєму беруться клієнти?
- У мене свій сайт є.
- На якому ти перелічив 240 видів тютюнового попелу. Ніхто його не читає.
:D
Так. Ватсон веде блог, а Шерлок має свій сайт.

Перегляд допису_Ex (22.02.2017 – 17:39) писав:

Ти знаєш, я чесно не знаю, вдома є й ті й ті, використовуємо алюміньові. Ну алюмінь от тепло швидше проводе ніж чавун. І струм. :D
Замовила й таку й таку, і тією і тією можна вбити, одна важка, а друга струм добре проводить :happy1:

Повідомлення відредагував серпиня: 23.02.2017 – 22:45

 • 2

#48 Aquarius-ka

  Цьотка-з-Занзібару

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 946 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:На тамтім боці

Відправлено 24.02.2017 – 06:36

Нарешті і я шось можу сказати у цій айтішній темі: чавунна пательня найкраща! Тяжка, зараза, але нема нічого кращого за масивну, з чорним полиском, що рівномірно розділяє тепло і не дає пригоріти. Нову певно треба довести до кондиції, хоч продаються і вже готові чорні. Ще їх не можна мити, лиш папером витирати до блиску. У Штатах колись, як люди варили самі, то такі пательні в наслідство передавались. Навіть нержавійка з потовщеним дном не зрівняється. Не по-темі, зато не простИрало :)
 • 1

#49 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 24.02.2017 – 14:36

Перегляд дописуAquarius-ka (24.02.2017 – 06:36) писав:

Нарешті і я шось можу сказати у цій айтішній темі: чавунна пательня найкраща! Тяжка, зараза, але нема нічого кращого за масивну, з чорним полиском, що рівномірно розділяє тепло і не дає пригоріти.
Я аж зараз помітила, що та, яку я замовила (а то швидше казанок, а не сковорідка) має майже 3,5 кг!)))

Перегляд дописуAquarius-ka (24.02.2017 – 06:36) писав:

Нову певно треба довести до кондиції, хоч продаються і вже готові чорні. Ще їх не можна мити, лиш папером витирати до блиску.
Ага, на сайті пише, що додається інструкція, як за нею доглядати і що робити перед першим використанням)

Перегляд дописуAquarius-ka (24.02.2017 – 06:36) писав:

У Штатах колись, як люди варили самі, то такі пательні в наслідство передавались. Навіть нержавійка з потовщеним дном не зрівняється. Не по-темі, зато не простИрало :)
Звичайно що по темі, _Ех дозволив)) А що, у штатах ніхто вже сам не готує, усі по ресторанах лише харчуються?
 • 1

#50 Aquarius-ka

  Цьотка-з-Занзібару

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 946 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:На тамтім боці

Відправлено 24.02.2017 – 17:06

Перегляд дописусерпиня (24.02.2017 – 14:36) писав:

Звичайно що по темі, _Ех дозволив)) А що, у штатах ніхто вже сам не готує, усі по ресторанах лише харчуються?
Раз Ех дозволив - то трохи позловживаю )) Готують, трохи, переважно заморожений ТВ-диннер у мікрохвильовій, або люди старої дати, як я. Я от нарікаю, що не люблю, але для здоров'я таки варто. На більші гостини - то мужчини тут займаються всякими м'ясами / барбек'ю /креветками, або і по сніданках спеціалізуються, як мій ніби зять )) Він гордиться, що завжди гостям готує "південний сніданок", там кукурудзяну крупу десь у спеціальному млині в Джорджії замовляє, я не бачу різниці, але сам факт чого вартий!
 • 1

#51 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 25.02.2017 – 18:47

Я теж люблю на сніданок кукурудзяну кашку, або вівсянку.
А от млинці у вас самі смажать? Панкейки оті всякі? Чи лише в кафешках замовляють. На чавунній сковорідці трохи тяжко мабуть їх готувати, треба легеньку сковорідочку, бо її часто піднімати доводиться)
Погостювали у _Еха, треба й честь знати)), забиратися зі сковорідками у сковорідочну тему.

Повідомлення відредагував серпиня: 25.02.2017 – 18:48

 • 1

#52 Aquarius-ka

  Цьотка-з-Занзібару

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 946 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:На тамтім боці

Відправлено 25.02.2017 – 20:19

Давай, Серпине, винайди якусь відповідну кулінарну тему і переселимся ))
 • 0

#53 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 25.02.2017 – 22:24

Перегляд дописуAquarius-ka (25.02.2017 – 20:19) писав:

Давай, Серпине, винайди якусь відповідну кулінарну тему і переселимся ))
Переглянула форум - все, що хоч є, а кулінарїї нема)) Навіть не знаю де тему відкривати, в "Балачці", "Здоров'ї", "Дім та сім'я"...
В принципі ми з вами зараз в правильній рубриці - "Hardware" (Обговорення питань та проблем пов'язаних з залізом, допомога з вибором, голосування і т. д.) :)
Сковорідки бувають і залізні)

Повідомлення відредагував серпиня: 25.02.2017 – 22:25

 • 1

#54 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 25.02.2017 – 23:11

_Ех, ти пиши, не стісняйся, ти нам не заважаєш :D

Повідомлення відредагував серпиня: 25.02.2017 – 23:12

 • 1

#55 _Ex

  STATUS_OK

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2152 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 26.02.2017 – 14:20

Перегляд дописусерпиня (25.02.2017 – 23:11) писав:

_Ех, ти пиши, не стісняйся, ти нам не заважаєш :D
ви ета, давайте, ідіть замутіть по сусідству свій блог про сковорідки і за життя в Омериці, і я почитаю, цікаво (про Омерику особливо).
 • 1

#56 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 26.02.2017 – 15:15

Перегляд допису_Ex (26.02.2017 – 14:20) писав:

ви ета, давайте, ідіть замутіть по сусідству свій блог про сковорідки і за життя в Омериці, і я почитаю, цікаво (про Омерику особливо).
Ну все, я обідилась і забираюсь зі своїми сковорідками) Але куди йти? Нема куди приткнутись. У флуд податись чи шо... Отако на тобі, з чужого воза й серед дороги злізай)
 • 2

#57 _Ex

  STATUS_OK

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2152 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 26.02.2017 – 15:32

Перегляд дописусерпиня (26.02.2017 – 15:15) писав:

Ну все, я обідилась і забираюсь зі своїми сковорідками) Але куди йти? Нема куди приткнутись. У флуд податись чи шо... Отако на тобі, з чужого воза й серед дороги злізай)
та тут розділів як у собаки блох. колись форум гудів як рій фруктових мушок.
 • 0

#58 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 26.02.2017 – 23:01

Перегляд допису_Ex (26.02.2017 – 15:32) писав:

та тут розділів як у собаки блох. колись форум гудів як рій фруктових мушок.
А можна тут залишитися? :shy:
Та жартую)
 • 2

#59 _Ex

  STATUS_OK

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2152 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 27.02.2017 – 00:06

Звичайно можна. Хтось же має читати мою пустопорожню писанину. Крім мене. Читати а також дискутувати на тему. :)

До речі, про пустопорожню писанину. Все ж я вирішив скинути Pei фазу і на мурані. :( Сумно трохи, назва класна. Але все, шо я понавигадував в плані диспетчеризації (картинка-схема вгорі), нікуди не зникає, Dxe має все те саме, назви просто трохи інакші.
Чого я так зробив? Коротко з двох причин. Для уніфікації. Я вже пояснив чого пропускатиму Pei на йоді. Тут, на мурані, просто більше SRAM'у, вся решта те саме. Але SRAM ми можемо використовувати і в Dxe. Тепер у нас однакові підходи до обох перших цілей (виділено, шоб підкреслити, шо це про платформи, а не про мету Ж)). Друга причина, найголовніша, - це того, шо Dxe є за визначенням інтегрованішою з UEFI. Я вже казав, шо між Pei-йовими PPI і Dxe-шними протоколами принципово нема різниці, але, ці останні дуже схожі, майже не відрізняються від UEFI-шних в структурному плані, власне це "особливі" UEFI-протоколи, особливі тим, шо вони працюють, коли ще сама UEFI нормально не розгорнута, це накладає на них певну особливість. А наша ж мета власне розгорнути саме повне UEFI середовище. Практично цей зсув наприклад нам дасть, шо нам не доведеться дублювати внутрішні структури, а саме - для Pei була б потрібна своя БД. А тут, маємо надію, шо Dxe-шні протоколи ставитимуться в загальну UEFI-шну БД протоколів/гендлів. І навіть якшо там суть нюанси (недоступність для Dxe UEFI-шних бутових сервісів, які оперують на цій базі, власне Dxe має їх породити), є надія, шо принаймні Dxe ранні протоколи використовуватимуть те саме сховище, просто може якось окремо, в окремій ділянці, і з окремими функціями доступу. Але вже мання тієї самої структури неабияк спрощує. І навіть в думках, воно якось чіткіше тепер викреслюється. Ну і ще, власне в документації Dxe називається головним ініціалізатором, як заліза так і внтурішніх структур Uefi, а Pei вигадана як дуже схожий аналог для попередьної до цієї головної ініціалізації, який повторює багато чого, але в значно меншому обширі і об'ємі. Власне пам'ять ініціалізує. Оскільки у нас SoC-система, - така потужна система диспетчеризації там тіке для дуже первинної ініціалізації процесора і кореневої логіки, і пам'яти була б занадтою. А використовувати її замість Dxe як ми спочатку рішили, о тут і виникала деяка складність - попри її аналогічність вона для цього не налаштована - в документації не вигадали всіх інтерфейсів які б були треба. Це треба було б робити самому, використовуючи розширюваність стандарту. Але, от, в Dxe вже начебто все це прописано. Тож чого не братися до імплементації саме так? Тож все шо ми понавигадували, переносимо на Dxe рейки. Шодо різних бутових режимів згаданих недавно вище - те саме, Dxe возитиметься з ними.
Шо міняється помітніше, так це SEC. Оскільки архітектурно Dxe думає, шо пам'ять уже є, нам треба ініціалузувати її в SEC. Пам'ятаєте той шматок асемблерного коду, який я постив, маєте пам'ятати, він же називається Sec.S! То от тепер завдання йому додається. Він явно збільшиться в розмірах. Тепер йому треба робити таку ахтунгову річ, як ініціалізація DDR2/DDR3! На мурані, це змінить розкрій сховища. Який ми вже зґенерували і записали в SD картку, пам'ятаєте, це, власне з цього і почався цей блог - GPT, BFV, CFV, SYSP, USERP, фотачки з Гаврилівною!!111. Нічого страшного, це було очікувано, це розробницька стадія, пам'ятайте. Тепер Sec блоб буде гладкіший (ще треба взнати наскільки). А розподіл BFV/CFV ми не прибираємо. Бо він зумовлений платформною реальністю SRAM/DRAM. Це нікуди не дівається. Просто тепер в BFV лежатиме частина Dxe. BFV - це XIP сховище, яке нам вантажить ROM код в SRAM, і ми маємо з цього перевагу. Перші файли Dxe - Dxe фундація, бачите, тут навіть назви ті самі, і найперші драйвери (які інсталюють найперші протоколи) ітимуть сюди. Вся решта (яку ми вже самі завантажуватимемо в DRAM) ітиме в CFV.
Власне, якшо подумати, то різниця в тому, шо як інтерфейси ініціалізації, ми вибираємо Dxe протоколи замість Pei-ових PPI. Ми й ініціалізацію DRAM могли б туди впхнути. Зрештою SRAM теж постійна пам'ять, вона у Dxe є, але з SEC ініціалізацією DRAM, ми, сподіватимемось, матимемо цей код швидше! Бо непотрібно розгортати марудну і вередливу внутрішню інфраструктуру, яка сама на себе забере огого скільки уваги. В SEC блобі, роби просто тіке саму ініціалізацію. Нінашо покладатися, але разом з тим, нема й купи додаткової роботи. Тобто нарешті матимемо шось, шо можна ганяти на риальному залізі! В найшвидші можливі терміни! В випадку йоду, це взагалі критична вимога, там просто необхідно інціалізувати DRAM в першу чергу.
Звичайно, в SEC тепер треба впхнути ще дещо, - можливість вимикати плату на критичних помилках (FatalError() функція, в принципі вона там і була), і принаймні робити лог-буфер (і відповідні писальні функції), ділянку пам'яти, куди ми писатимемо наші налагоджувальні сповіщення. А потім, коли Dxe драйвери, які роблять можливим записати це все принаймні в послідовний порт, розкочегаряться, ми зіллємо це туди! А колись ми писатимемо на дисплей, використовуючи LCD/HDMI. :)
Все це відкриває нам можливість писати перший стартовий код, який можна (відносно скоро) пробувати запускати. Ото буде вирішальна точка в проєкті насправді. Тож, як то кажуть я лукинг форвард і со ексайтид (прикол, читаючи все по-англійськи і спілкуючись (письмово) переважно по-англійськи починаєш думати по-англійськи, навіть толком не знаючи мови :facepalm:)

Повідомлення відредагував _Ex: 27.02.2017 – 00:12

 • 0

#60 серпинка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1944 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 27.02.2017 – 00:09

Я не правильно спитала) Виправляюсь: а можна тут залишитися зі сковорідками? :)
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних