Перейти до вмісту

"Мій нікому нецікавий блоґ" або записки за UEFI.

GPT UEFI FAT

Повідомлень в темі: 182

#181 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2127 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 21.08.2018 – 23:17

брехня, досконалість не набридає. :D
Зображення
  • 0

#182 фростыш_дурак(забанений)

У пошуках себе.

• Користувачі
  • 1503 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Село

Відправлено 22.08.2018 – 06:13

Вам мабуть подобалися її пісні в дитинстві, чи у підлітковому віці, а може Ви відкрили цю співачку досить не давно, маю на увазі почали слухати її пісні, коли вклали в її ім'я, отой ваший, подвійний зміст, який зараз дуже популярний?
Мені також було цікаво слухати пісеньки цього виконавця, там в основному біль та переживання, пошуки себе, тощо, замасковане під "повний відрив", наприклад пісенька "Sk8er Boi". Але її стара лірика, більш "жива", так сказати, більш від серця ніж нова, хоча можу помилятися. — Чисто моя думка.
  • 0

#183 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 2127 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 10.10.2018 – 20:30

треба шось написати, а то зовсім заглохло.

варто зізнатися, роботи над проєктом не йшли останнім часом - крокодил не ловився, кокос не ріс... ех, ця прокрастинація. тож борімося, може поборемо.

ну й нагадаймо й перелічмо, - шо за найближчі завдання стоять перед нами.
1) дописати парсер ДП (дерево пристроїв), який витягатиме інфу за інстальовану на системі оперативну память (база/розмір пари) і командний рядок, в якому ми передаємо (типу як на льоту) адреси куди убут завантажив наші образи. А в майбутньому - іншу інфу також. Парсер командного рядка і перевірка блоків памяти вже написані. Парсер ДП ще ні. Нескладно, але шось так нудно.
2) дописати утиліту трансляції з формату ELF в PE. Не хухри мухри прямо скажемо.
3) Розробити й імплементувати алгоритм, який завантажує образи в статичний регіон (як виконувані, тобто налаштовує в них все шо треба - прикладає релокації тобто; а також звязує їх - імпорт/експорт - це ж сама суть! шоб наприклад ant.exe міг легко використовувати функції з hal.dll і навпаки) і, одночасно, заливає відповідні записи в таблицях сторінок про сторінки куди він вантажить образи. тобто робить картування, для майбутньої трансляції, яку буде ввімкнено перед стрибком в ядро. Спочатку на прикладі aarch64 (64 бітний arm), далі 32 бітний. З mips-ом ситуація дуже нетипова - розказував вже мільйон разів за оте тривіальне мапування і весь геморой, яке воно приносить в керування памяттю. Того, з mips-ом треба трохи почекати в цьому плані. Зробити на армах, а потім, набивши руку, думати шо робити там.
Ну і власне написати заглушкові "Hello World" ant.exe і hal.dll, і в кінці всього - стрибнути на них, передати ядру керування. Ввімкнувши MMU, як уже казано, тобто - трансляцію між просторами - процес(ор)ним і системним. Варто також додати, шо на 64 бітах, ще треба перемкнутися в EL1 (бо убут запускає нас на EL2). Це цікаве саме по собі питання, зважаючи наскільки заплутаною в армівській архітектурі ця система рівнів винятків (ELx) є. Просто кажучи, нам треба "повернутися" з винятку, уявного, де ми типу є на рівні EL2 в якийсь стан який передбачає шо це рівень EL1. Цього чесно в деталях ще не чіпали, бо далекувато трохи до цього. Трансляційна утиліта - оце те, шо маячить перед очима як нагальне завдання.
Заглушки образів, згадані вище, давно вже написані, і там навіть більше за просто майже нічого. Але середовище для його, ядра ганяння, ще неготове.
Оце шо вгорі і є найближчі нагальні завдання, які треба зробити, шоб те середовище було.
А далі - наповнювати змістом ядро (ініціалізація Менеджера Памяти, Об'єктного Менеджера і Менеджера В/В) і HAL (платформне залізо - диспетчер винятків, таймери, а далі - приведення вторинних процесорів в консистентний стан - простоювання для початку, нагадаймо всі машини крім мурана у нас багатопроцесорні. далі - перелічування кореневих контроллерів - USB, UART, SD/MMC, AHCI, Ethernet тощо).

Ну і порція позитивчику у вигляді неповторної дівочої вроди. :wub: на яку важко спокійно дивитися. Ці очі питають мене - чого це досі PE генератор для її системи неготовий! :D
Зображення
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних