Перейти до вмісту

Пекло...

Повідомлень в темі: 245

#221 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1458 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 21.09.2008 – 13:08

Пекло можна собі і на землі створити. :) Кожний може уявляти його собі по-різному. А я думаю, що все буде ок. І після смерті буде умиротворення.
  • 0

#222 Юля Ільчишин

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 325 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 21.09.2008 – 13:24

пекло така червона яма в якій повно чортиків які мучають людей=)
  • 0

#223 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 25.09.2008 – 23:10

Флуд видалено
  • 0

#224 D1m{@}

Писар

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 429 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 19.11.2008 – 20:45

Перегляд дописуKassandra (8.12.2006 19:38) писав:

От як ви думаєте, яке те пекло..маю на увазі не церковну догматичну думку, а вашу власну...

Пекла після смерті не має, як і взагалі життя. Пекло - це наша планета, на якій ми живемо. Тобто, наші тріднощі які ми долаємо кожен день.
  • 0

#225 Ресторан

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 2 повідомлень

Відправлено 03.11.2011 – 22:42

Панове, жителі форуму, хто мені відповість - це байки про якесь там ПЕКЕЛЬНЕ ОЗЕРО чи істина?
А то стрьомно стало як переходив дорогу з одногрупницею (молодою мамою) і шось трохи мало нас ТАКСІ не розкатало...

Повідомлення відредагував Ресторан: 03.11.2011 – 22:46

• 0

#226 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 03.11.2011 – 23:10

Перегляд дописуРесторан (3.11.2011 22:42) писав:

Панове, жителі форуму, хто мені відповість - це байки про якесь там ПЕКЕЛЬНЕ ОЗЕРО чи істина?
А то стрьомно стало як переходив дорогу з одногрупницею (молодою мамою) і шось трохи мало нас ТАКСІ не розкатало...
Почитай Біблію, там знайдеш синоніми слова "пекло", починаєш їх гуглити (саме слово "пекло" також можеш погуглити), читаєш, робиш висновки і буде тобі щастя!

P.S. Переходячи дорогу потрібно подивитися ліворуч, потім - праворуч, і тільки тоді, за відсутності транспорту, переходь дорогу.... Крім Біблії рекомендую почитати Правила дорожнього руху... знадобиться в житті...
  • 0

#227 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 03.11.2011 – 23:18

Мені там пофіг, яке там пекло є, і його природа. Та для мене пекло - це відсутність справжньої радості. Усе може бути, але справжньої радості (!) ані найменшої воно не приносить - оце є пекло. І тут маю на увазі справжню радість, але аж ніяк не злорадість і потіху з чужого горя, чи ще багато чого подібного.

Та не треба зациклюватися на тому, не вартує пекло того, щоби таку увагу йому приділяти, щоби аж життя своє заповняти пошуком відповіді на питання, що воно таке є.

Та я не претендую на те, що мої думки є єдино правильними щодо цього.
  • 0

#228 Ресторан

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 2 повідомлень

Відправлено 04.11.2011 – 00:55

http://uk.wikipedia.org

Аваддон (Abaddon) — руйнування, місце згуби, єврейське ім'я (грец. Аполліон, тобто, руйнівник) «ангол безодні» (англ. «ангол безодньої ями») (Об'явлення 9:11).

У Старому Завіті це єврейське слово зустрічається шість разів, зазвичай воно стосується царства мертвих Йов 26:6; 28:22; 31:12; знищення Псалтир 87:12; місце тління Притчи 15:11; 27:20. Це синонім шеола, який перекладається як «пекло», «смерть», «могила» або «згуба». Це ж єврейське слово один раз використовується у Новому Завіті поряд з його грецьким еквівалентом Аполліон Об'явлення 9:11. Тут ідея згуби персоніфікована у «янголі безодні» і, таким чином, у цьому місці це слово перекладається як «Згубник». Аваддон (або Апполіон) — це янгол, який керує царством мертвих, який у видінні Івана з'являється після п'ятої труби Об'явлення 9:1.

http://ru.wikipedia.org
Ад в Библии

Лк.16:19-31 Некоторый человек был богат, одевался в порфиру и виссон и каждый день пиршествовал блистательно. Был также некоторый нищий, именем Лазарь, который лежал у ворот его в струпьях и желал напитаться крошками, падающими со стола богача, и псы, приходя, лизали струпья его. Умер нищий и отнесен был Ангелами на лоно Авраамово. Умер и богач, и похоронили его. И в аде, будучи в муках, он поднял глаза свои, увидел вдали Авраама и Лазаря на лоне его и, возопив, сказал: отче Аврааме! умилосердись надо мною и пошли Лазаря, чтобы омочил конец перста своего в воде и прохладил язык мой, ибо я мучаюсь в пламени сем. Но Авраам сказал: чадо! вспомни, что ты получил уже доброе твое в жизни твоей, а Лазарь — злое; ныне же он здесь утешается, а ты страдаешь; и сверх всего того между нами и вами утверждена великая пропасть, так что хотящие перейти отсюда к вам не могут, также и оттуда к нам не переходят. Тогда сказал он: так прошу тебя, отче, пошли его в дом отца моего, ибо у меня пять братьев; пусть он засвидетельствует им, чтобы и они не пришли в это место мучения. Авраам сказал ему: у них есть Моисей и пророки; пусть слушают их. Он же сказал: нет, отче Аврааме, но если кто из мертвых придет к ним, покаются. Тогда Авраам сказал ему: если Моисея и пророков не слушают, то если бы кто и из мертвых воскрес, не поверят.

Степень мучений в аде адекватна вине грешника: Лк.12:47-48 Раб же тот, который знал волю господина своего, и не был готов, и не делал по воле его, бит будет много; а который не знал, и сделал достойное наказания, бит будет меньше. И от всякого, кому дано много, много и потребуется, и кому много вверено, с того больше взыщут.

После Страшного Суда ад прекратит своё существование. Вечная участь дьяволиан — озеро огненное: Откр.20:10-15 А диавол, прельщавший их, ввержен в озеро огненное и серное, где зверь и лжепророк, и будут мучиться день и ночь во веки веков. И увидел я великий белый престол и Сидящего на нём, от лица Которого бежало небо и земля, и не нашлось им места. И увидел я мертвых, малых и великих, стоящих пред Богом, и книги раскрыты были, и иная книга раскрыта, которая есть книга жизни; и судимы были мертвые по написанному в книгах, сообразно с делами своими. Тогда отдало море мертвых, бывших в нём, и смерть и ад отдали мертвых, которые были в них; и судим был каждый по делам своим. И смерть и ад повержены в озеро огненное. Это смерть вторая. И кто не был записан в книге жизни, тот был брошен в озеро огненное.

Изначально озеро огненное предназначалось для дьявола и бесов: Мф.25:41 Тогда скажет и тем, которые по левую сторону: идите от Меня, проклятые, в огонь вечный, уготованный диаволу и ангелам его. Не все люди могут назваться Божьими детьми: 1Ин.3:10 Дети Божии и дети диавола узнаются так: всякий, не делающий правды, не есть от Бога, равно и не любящий брата своего.

трохи порився і шось типу є...
  • 0

#229 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 04.11.2011 – 11:18

От і добре, але прийми до уваги, що Обявлення - дуже образна книга - не потрібно сприймати все буквально - спробуй знайти підтекст і те, що заховане за буквальним значенням слів.
  • 0

#230 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень

Відправлено 04.11.2011 – 11:24

поживем побачим) хоча ні, помрем побачим що там і як, використовування пекла для залякування засуджую.
  • 0

#231 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 04.11.2011 – 11:40

Для роздумів.
В Біблії говориться про судний день, коли мертві будуть воскрешені для суду.
Притання:
якщо якийсь чудік грішив і попав в пекло, то навіщо його воскрешати, судити і знову відправляти в пекло?
якщо інший чудік вів життя праведне і після смерті потрапив до раю, то навіщо його воскрешати, судити і знову відправляти до раю?

i 

Теми об'єднав

• 0

#232 Electra

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 226 повідомлень
  • Місто:Володимир

Відправлено 04.11.2011 – 13:40

Miguel от для цього католики й придумали чудне місце - чистилище. в якому не зовсім праведники і не до кінця грішники мають шанс спокутувати то. що не так зробили, і заслужити рай:)

Друже Бобер, за католицькими уявленнями є така чарівна місцина - лімб. В ньому відсутні радощі, але й нема мук - десь так, як ти ото пишеш. За Данте, лімб розміщався у першому колі пекла і в нього потрапляли нехрещені, але й не грішін люди (наприклад, давньоримські філософи і немовлята) =)
  • 0

#233 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 04.11.2011 – 14:18

Перегляд дописуElectra (4.11.2011 13:40) писав:

Друже Бобер, за католицькими уявленнями є така чарівна місцина - лімб. В ньому відсутні радощі, але й нема мук - десь так, як ти ото пишеш. За Данте, лімб розміщався у першому колі пекла і в нього потрапляли нехрещені, але й не грішін люди (наприклад, давньоримські філософи і немовлята) =)
Ну не всі католики і ніхто не зобов'язаний ним бути. І це добре. Людство переживало часи, коли за благословенням церковної влади людство катували, а це призвело тільки до втрати авторитету у церкви, і як наслідок, однією із причин жорстоких, а не шляхетних лицарських війн, де цінувалася лицарська честь, як це було до застосування катувальних методів інквізиції. Сьогодні Католицька церква в особі папи Івана-Павла ІІ вибачилася за ці діяння, визнала їх великою помилкою. Отже церква не силує людей йти до себе, визнавати тільки її вчення, а це є позитивно.
Я попрошу, розказати докладніше про лімб, якщо ти про це знаєш. І не якусь там цитату з брошурки, чи багатотомника, не має значення, а конкретно догмат, де його шукати, ким прийнятий і ким підписаний, коли. Саме офіційна позиція цікава, а не передання, яке може суперечити офіційним догматам, до речі.

А Данте взагалі тут "не приший кобилі хвіст". Він просто писав художній твір в межах своєї уяви і уявлень.
  • 0

#234 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 04.11.2011 – 16:28

Перегляд дописуElectra (4.11.2011 13:40) писав:

Miguel от для цього католики й придумали чудне місце - чистилище. в якому не зовсім праведники і не до кінця грішники мають шанс спокутувати то. що не так зробили, і заслужити рай:)
В тому то й справа, що це ПРИДУМАЛИ католики. Поняття "чистилище" в Біблії не згадується, зате поняття "пекло" та "рай" там фігурують неодноразово.
При тому про воскресіння говориться для всіх і праведників і не зовсім праведників, і грішників, і не зовсім грішників.
Цікаво, як це можна не зовсім згрішити? Це щось накшталт "трошки вагітна". Ти або згрішив або не згрішив...
  • 0

#235 Electra

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 226 повідомлень
  • Місто:Володимир

Відправлено 04.11.2011 – 18:07

Перегляд дописуMiguel (4.11.2011 17:28) писав:

Цікаво, як це можна не зовсім згрішити? Це щось накшталт "трошки вагітна". Ти або згрішив або не згрішив...
ну, ймовірно,йдеться про дрібні грішки :) бо як почитати усі ті катехизи, то ксладається враження, що кожет твій крок, кожне слово - гріх.
а щодо того, що чистилище придумали люди, а в Біблії про то не йдеться... так Біблію теж писали люди, тільки інші,які жили давніше і мали інший життєвий досвід, й інше уявлення про світ... знову ж таки, в процесі перекладів і переписувань текст автентичної Біблії безперечно трансформувався.
тобто я веду не до того, що Біблії не треба вірити, а до того, що як там насправді, не знають ні католики, ін православні, ні мусульмани, ні записувачі і компілятори Біблії. Насправді могли би сказати люди, котрі там побували, але малоймовірно, щоб звідтам хто повернувся і нам все розказав :wacko:
  • 0

#236 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 688 повідомлень

Відправлено 04.11.2011 – 21:00

Як би це дивно і дико не звучало, але як на мене, то в пеклі цікавіше)
Бо що візьмеш з праведників і безгрішних людей? Там, мабуть, і поговорити немає з ким)) :)
  • 0

#237 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 11:14

Перегляд дописуElectra (4.11.2011 18:07) писав:

ну, ймовірно,йдеться про дрібні грішки ;) бо як почитати усі ті катехизи, то ксладається враження, що кожет твій крок, кожне слово - гріх.
а щодо того, що чистилище придумали люди, а в Біблії про то не йдеться... так Біблію теж писали люди, тільки інші,які жили давніше і мали інший життєвий досвід, й інше уявлення про світ... знову ж таки, в процесі перекладів і переписувань текст автентичної Біблії безперечно трансформувався.
тобто я веду не до того, що Біблії не треба вірити, а до того, що як там насправді, не знають ні католики, ін православні, ні мусульмани, ні записувачі і компілятори Біблії. Насправді могли би сказати люди, котрі там побували, але малоймовірно, щоб звідтам хто повернувся і нам все розказав :D
Ви цікава співрозмовниця. (це не комплімент а констатація факту) :)
Давайте визначимо реперні точки.
Перше - оскільки ми говоримо про пекло відштовхуючись від вказівників та поглядів на нього з точки зору християнства, то (щоб не заглиблюватися в напрямки, течії та конфесії цього християнства) обираємо Біблію як цілісний і незаперечний авторитет, від якого можна відштовхуватися і на якому можна базуватися при трактуванні своїх поглядів та аргументації своїх думок щодо пекла.
Друге - оскільки існує багато перекладів Біблії, але всі вони схожі між собою, бо в багатьох випадках використовуються слова-синоніми одних і тих самих понять, які, при бажанні, можна трактувати по різному, то пропоную прийняти для обговоренні україномовний переклад біблії, наприклад Огієнка, або якийсь інший і приймати синоніми як слова що мають різні значення і апелювати цими значеннями в процесі дискусії.
Третє - пропоную не апелювати словами "реінкарнованих" та "повернутих з того світу" людей, а також словами медіумів, мольфарів і інших відунів. Тобто апелювати словами виключно класичної Біблії (гностики відпочивають).

Тепер по темі.
Я не вважаю що малі грішки насправді такі вже й малі, бо Біблії вказано, що "якщо ти побажав жінку ближнього свого, то вже вчинив з нею перелюб у своєму серці", тобто сама думка про перелюб є гріхом рівноцінним гріху самого факту фізичного перелюбу. (катехізм - в топку згідно пункту першого, мною вище написаного)

Перегляд дописуЧортеня (4.11.2011 21:00) писав:

Як би це дивно і дико не звучало, але як на мене, то в пеклі цікавіше)
Бо що візьмеш з праведників і безгрішних людей? Там, мабуть, і поговорити немає з ким)) :)
Так, звичайно, навіщо радіти життю і вічно пізнавати нове, насолоджуватися спілкуванню з рідними і близькими і жити вічно в своїй найкращій красі, краще взагалі не існувати, це ж менш скучно.... :wacko:
  • 0

#238 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 11:56

Перегляд дописуMiguel (5.11.2011 11:14) писав:

Ви цікава співрозмовниця. (це не комплімент а констатація факту) :)
Давайте визначимо реперні точки.
Перше - оскільки ми говоримо про пекло відштовхуючись від вказівників та поглядів на нього з точки зору християнства, то (щоб не заглиблюватися в напрямки, течії та конфесії цього християнства) обираємо Біблію як цілісний і незаперечний авторитет, від якого можна відштовхуватися і на якому можна базуватися при трактуванні своїх поглядів та аргументації своїх думок щодо пекла.
Друге - оскільки існує багато перекладів Біблії, але всі вони схожі між собою, бо в багатьох випадках використовуються слова-синоніми одних і тих самих понять, які, при бажанні, можна трактувати по різному, то пропоную прийняти для обговоренні україномовний переклад біблії, наприклад Огієнка, або якийсь інший і приймати синоніми як слова що мають різні значення і апелювати цими значеннями в процесі дискусії.
Третє - пропоную не апелювати словами "реінкарнованих" та "повернутих з того світу" людей, а також словами медіумів, мольфарів і інших відунів. Тобто апелювати словами виключно класичної Біблії (гностики відпочивають).

Тепер по темі.
Я не вважаю що малі грішки насправді такі вже й малі, бо Біблії вказано, що "якщо ти побажав жінку ближнього свого, то вже вчинив з нею перелюб у своєму серці", тобто сама думка про перелюб є гріхом рівноцінним гріху самого факту фізичного перелюбу. (катехізм - в топку згідно пункту першого, мною вище написаного)

Так, звичайно, навіщо радіти життю і вічно пізнавати нове, насолоджуватися спілкуванню з рідними і близькими і жити вічно в своїй найкращій красі, краще взагалі не існувати, це ж менш скучно.... :wacko:
Можна питання? Чому саме ВИКЛЮЧНО на Біблію можна покладатися. Адже мусила бути якась організація, яка зібрала усі книги, і зробила єдиний непорушний кодекс, тобто зібрання усіх книг. Але й були апокрифи.
Ти правий у тому, що є різні переклади Біблії. Я скажу навіть і більше, про що уже казав раніше: у давніх переписах Біблії, а першоджерела не збереглися, є такі самі проблеми, що і ти назвав про переклади. Тобто є синоніми, які можна по різному трактувати. Є і інші проблеми. Отже, я можу зрозуміти людей, які приналежні до якоїсь конфесії і сприймають їхнє вчення, але я ніяк не можу зрозуміти людей, які шукють істину виключно в Біблії, інтерпритація змісту якої викликає питання і може породжувати сумніви, а не віру, якщо досліджувати їх професійно.
Але загальних поняттях у визнаних конфесіями перекладах Біблії суттєвої різниці немає. Але є відмінність навіть у кількостях книг старого завіту, які православна церква визнає неканонічними, що визнає католицька.

Щодо самого перекладу на українську мову Біблії, доцільно використовувати новий міжконфесійний переклад ієромонаха о. Рафаїла (Романа Турконяка), від 2011 року.

Ще щодо теми. Якщо вірити християнській науці, то усі є грішними. Народна приказка каже: ложка дьогтю псує бочку меду. Так само і малий гріх робить людину нечистою, а отже негідною, грішною, яка не може увійти у Царство Небесне. А плата за гріх смерть. Та християни мають єдину надію, Ісуса Христа, який відкупив своєю кров'ю і стражданнями людство від гріха. Католицька церква вчить, що людська душа проходить через чистилище, де очищується від усіх пороків. Православна чомусь критикує ці науки, але має подібні науки про митарства. Мені важко зараз збагнути, оскільки не вникав у деталі цих наук, чому науки однієї церкви критикуються іншою. Але у загальному, людська душа до Небесного Царства потрапляє після очищення від (дьогтю) гріхів.

А що таке пекло, то мабуть і не потрібно шукати відповіді в Біблії або у вченнях церкви. У будь-якому разі пекло - це є місце без Бога. Саме так його слід і сприймати. Усе решта - це є символи. Я не думаю, що знання природи пекла є так важливим для спасіння душі християнина.

Та рай і пекло для людської душі починається уже тут, на землі. Треба просто відкрити очі і подивитися, що нас оточують різні люди. Одні мають щасливу душу, живуть, наче у раю. Інші - тривожну, нещасну, злу. Чим не пеклом для них став і цей світ. Не потрібно нам того, щоби хтось там із мертвих воскрес. Просто потрібно вміти придивитися і побачити людську душу. Усе починається тут.
А для того, щоби побачити людську душу, не обов'язково бути навіть віруючим, але потрібно бути чуйним.
  • 0

#239 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 12:08

Перегляд дописуДруже Бобер (5.11.2011 11:56) писав:

Можна питання? Чому саме ВИКЛЮЧНО на Біблію можна покладатися. Адже мусила бути якась організація, яка зібрала усі книги, і зробила єдиний непорушний кодекс, тобто зібрання усіх книг. Але й були апокрифи.
Ти правий у тому, що є різні переклади Біблії. Я скажу навіть і більше, про що уже казав раніше: у давніх переписах Біблії, а першоджерела не збереглися, є такі самі проблеми, що і ти назвав про переклади. Тобто є синоніми, які можна по різному трактувати. Є і інші проблеми. Отже, я можу зрозуміти людей, які приналежні до якоїсь конфесії і сприймають їхнє вчення, але я ніяк не можу зрозуміти людей, які шукють істину виключно в Біблії, інтерпритація змісту якої викликає питання і може породжувати сумніви, а не віру, якщо досліджувати їх професійно.
Але загальних поняттях у визнаних конфесіями перекладах Біблії суттєвої різниці немає. Але є відмінність навіть у кількостях книг старого завіту, які православна церква визнає неканонічними, що визнає католицька.
Я пропоную посилатися виключно на Біблію, оскільки вона є джерелом у більшості (або у всіх) напрямках християнства, бо інші книги (дещо пізніші) однієї течії будуть щемити іншу течію і суперечити її книгам.
Про різність в Біблії між католицизмом та православям я не чув, можна деталі в приват або в відповідну тему?

Щодо самого перекладу на українську мову Біблії, доцільно використовувати новий міжконфесійний переклад ієромонаха о. Рафаїла (Романа Турконяка), від 2011 року.
В мене є 4 різних примірники біблії, але такого, нажаль, нема, тому я не можу ним апелювати, і відповідно, від нього відштовхуватися.
Де його можна придбати (бажано у Львові) і скільки, приблизно, він вартує?

Ще щодо теми. Якщо вірити християнській науці, то усі є грішними. Народна приказка каже: ложка дьогтю псує бочку меду. Так само і малий гріх робить людину нечистою, а отже негідною, грішною, яка не може увійти у Царство Небесне. А плата за гріх смерть. Та християни мають єдину надію, Ісуса Христа, який відкупив своєю кров'ю і стражданнями людство від гріха. Католицька церква вчить, що людська душа проходить через чистилище, де очищується від усіх пороків. Православна чомусь критикує ці науки, але має подібні науки про митарства. Мені важко зараз збагнути, оскільки не вникав у деталі цих наук, чому науки однієї церкви критикуються іншою. Але у загальному, людська душа до Небесного Царства потрапляє після очищення від (дьогтю) гріхів.

А що таке пекло, то мабуть і не потрібно шукати відповіді в Біблії або у вченнях церкви. У будь-якому разі пекло - це є місце без Бога. Саме так його слід і сприймати. Усе решта - це є символи. Я не думаю, що знання природи пекла є так важливим для спасіння душі християнина.

Та рай і пекло для людської душі починається уже тут, на землі. Треба просто відкрити очі і подивитися, що нас оточують різні люди. Одні мають щасливу душу, живуть, наче у раю. Інші - тривожну, нещасну, злу. Чим не пеклом для них став і цей світ. Не потрібно нам того, щоби хтось там із мертвих воскрес. Просто потрібно вміти придивитися і побачити людську душу. Усе починається тут.
А для того, щоби побачити людську душу, не обов'язково бути навіть віруючим, але потрібно бути чуйним.
тут є просто погляд, твій погляд на пекло під-час життя. Але подумай, якщо якийсь олігарх краде гроші, торгує наркотою, і катається як сир в маслі, то невже таке життя для нього є пеклом? Але ж він грішний.
Ми тут (наскільки я зрозумів) обговорюємо можливість існування пекла після смерті, і якщо воно існує, то яке воно.
  • 0

#240 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 12:18

Перегляд дописуMiguel (5.11.2011 12:08) писав:

тут є просто погляд, твій погляд на пекло під-час життя. Але подумай, якщо якийсь олігарх краде гроші, торгує наркотою, і катається як сир в маслі, то невже таке життя для нього є пеклом? Але ж він грішний.
Ми тут (наскільки я зрозумів) обговорюємо можливість існування пекла після смерті, і якщо воно існує, то яке воно.
Цей олігарх живе у розкошах, але тут мова йде про його душу. Я її судити не можу.
Але душі цих олігархів я також не бачу, можливо її у них немає. :) Я бачу тільки зовнішній образ цих людей, які вони або навіть і їм малюють. Тож не знаю, чи вони живуть наче у раю, чи як у пеклі. Коли людина стає олігархом, то і цінності міняються. І може їй цього не достатньо, що вона має, а це її мучить. Може він і живе тому, як у пеклі.
Але я не маю ні наміру, та й навіть можливість когось судити. Та людську душу ми спроможні побачити тільки частково, у деяких її проявах.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних