Перейти до вмісту

Ruby


Повідомлень в темі: 4

#1 Sigon

  Ледар

 • На перевірці
 • PipPip
 • 18 повідомлень

Відправлено 15.08.2016 – 22:10

 • 4
ruby має бути! шо за дискримінція?!
https://www.ruby-lang.org/

#2 _Ex

  STATUS_OK

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2152 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 15.08.2016 – 22:53

я колись як хворів на компіляторописання, розглядав це рубі як один з мов кандидатів на імплементацію (компілятора, інтепретатора). ну мрії, дєцкий садок. це при тому, шо я ніхрєна за нього не знав і не знаю, а ще я нинавіжу ООП і всю оцю фігню з ним пов'язану, яка тіке робе ПЗ блоатед і гімняним.
Звичайно, компіляторописання залишилось в моєму серці як шось дуже приємне і класне, але рубі компілятор я таки не став писати. :D Всього просто не охопиш. Думки тоді були такі - "о, вони (ну рубі спільнта наприклад) мучаються з тими (неефективними) байткодами, ВМ і прочою модною і акдемічною %нею, давай я їм напишу компілятор, :lol: який їхню улюблену мову перетоврюватиме в виконувані модулі, мені об'єкт для роботи, їм інструмент, всім приємно". Також думав про якісь функціональні мови, типу Haskel. Або про археологію, наприклад навіть Modula-2 чи забув як називається - ООП мова така чудна, француз її вигадав, забув назву балін! Все це було наївно і амбіційно. Саме так і треба, це ж мрії! З цих мрій все ж, багато чого лишилось як плани, - тобто колись© треба буде це зробити. Наприклад імплемнтувати UEFI Shell, теж мова, теж командний інтепретатор. Або ось ще, на ще дальше майбутнє - імплементувати мову Rexx як мову командного інтерпретатора на дефолтній підсистемі, як дефолтний командний рядок на майбутній ОС. Взагалі, там планується заточити POSIX-підсистему, з метою перенесення вже наваяних тон програм (і оболнок в т.ч.), які суть у вільному доступі. Але, концептуально, ОС матиме дефолтну підсистему, і от Rexx можна було б зробити мовою командного рядка на дефолтному наборі (тобто поза посиксним середовищем (яке може бути і не інстальоване)). Також в цій якости розглдяалася мова Scheme - правильно ж я пам'ятаю, ТАК називається один діалектів Lisp'а? Це ще не скоро. :D Але всі оці думки і плани викристалізували з "хворіння" на компіляторописання.) Просто ще є "хворіння" на системне програмування. І воно взяло гору. Всього не охопиш - казав уже.
Ну а от власне оці новомодні ООП штучки, нє, це не моє. Сорі, веб-чуваки. Це ж вам треба дякувати, за такі глючні, роздуті, перевантажені до підвісювання компутера, нелогічні і нефункціональні сайти, правда? :lol: На рубях, пітонах і прочих жабах - твітери, фейспуки, інстаграми. Неможливо користуватися (я розумію, шо цей хлам який прилітає з сайта, це вже "досягення" хтмл5 і цсс3 і головно - уроцтва під назвою ЖОПАскрипт, але ж випльовують цей динамічний контент всякі серверні модулі, які там висажують попусту процесор і їдять пам'ять і ось вони ж, якраз зроблені на оцих ваших рубі пітонах, еге ж? з ООПом і усіма його безпощадно паразитичними "технологіями").

ЗІ. Також з цієї категорії - була ідея, імплементувати Forth, як частину OpenFirmware. Але я переключився на UEFI. Ну, релевантність, самі розумієте. А ще - OF безглуздо диктує підтримку лише big-endian машин, в той час як UEFI - лише little-endian. А це ж питання фанатизму, не тіке бізнесу для бекерів цих стандартів. Їм то канєшно бізнес - Ібм з його PPC бігендіанний, Інтел літлендіанний, як же можна було вставити в сатндарт підтримку ворожої сторони і конкурента. Але все ж, це питання більше фанатизму. І я мав робити свій вибір. :D Ну ви поняли, чуваки які знають про асемблер з асемблера для x86, для DOS. З усією тією вірусною романтикою, вони не можуть не кривитися від бігендіана! :lol: Це ж як догори ногами! про шо вони там думали, коли взагалі рішили класти старший байт багатобайтної сутности ПЕРШОЮ в пам'яті! Так, я вважаю little-endian правильним вибором, але кажучи трохи серйозніше - OF це вже археологія. Хай сантехніки куплені ораклом над нею паряться. Майбутнє ж за UEFI. Але Forth прикольна мова.

Повідомлення відредагував _Ex: 15.08.2016 – 22:42

 • 0

#3 Sigon

  Ледар

 • На перевірці
 • PipPip
 • 18 повідомлень

Відправлено 15.08.2016 – 23:09

начитаний) Все глючне коли руки криві, незалежно від мови. Все не охопиш, ти правий, ну хіба нічого крім монітора з кодом не бачити впродовж років

"паразитичний ооп" він всюди. Якшо комусь не пдходить інструмент, то не означає шо він поганий.

"Неможливо користуватися"
але ж мільярди людей користуються. То може воно не таке ж погане

я так зрозумів то буде скоро флуд :D
 • 0

#4 _Ex

  STATUS_OK

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2152 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 16.08.2016 – 00:12

флуду не буде, звільнімо дорогу для змістовного рубі-обговорення. то був експромт. рідкісний. я ж блогів ніяких не пишу. от графоманія іноді і вилазить.

так, мільярди користуються. як ті їжачки з кактусом.
от щойно "дивився" на інстаграмі відео - коротенькі, зроблені в снапчаті. на компутері, вони не відтворюються. крім як в хромому бравзері. питання - чого? коли там усе є для цього? тіке на відроїдному планшеті відтворюються. але яаак! це ж знущання з користувача. я не переказуватиму як косо і криво зроблений функціонал відеопрогравання на інстаграмі, як спотворено найелементарнішу логіку інтерфейсу, поведінку застосунку, можливості які він надає в контексті і т.д. я не вмію коротко, і тут це все ж офтоп, але експіріенс нагадує бігання з перешкодами з відром на голові. а застосунок snapchat після інсталяції і вимкненого вайвая, на ранок висадив усю батарею. шо він робив? "сміття" збирав? Зображення ну і розгорнувся теж непагано десь в районі 100МБ. досить примітивна програма для фотачок з фільтриками. я вже не пам'ятаю, зніс його к чортам собачим. Він написаний на жабі. Це шоб трохи прикрутити до теми. А саме, - всі ці "інструменти" не вміють робити ефективно. А люди в цьому випадку схильні виокристовувати, шо їм навіяли як шось дуже круте. і життєвонеобхідне. сучасні кодуни вважають, шо от без оцього всього НЕМОЖЛИВО нічого створити. уже нема вибору. того мілярди й користуються.

я не люблю цієї пустої філософії, не збираюсь засмічувати тему, з радістю почитаю, шо там на рубі фронті.
О, а може б ви пописали, шо там харошого. ну мають же десь бути українські прихильник рубі. о, я навіть пам'ятаю колись навіть тут був один - планокур ще той, з тернополя наче як. Ксобб - затятий лінуксоїд, хамло з схильністю до надуживання матюків, і наче як прихильник оцієї от фігні - рубі.
 • 0

#5 Sigon

  Ледар

 • На перевірці
 • PipPip
 • 18 повідомлень

Відправлено 16.08.2016 – 07:49

то браузероби винні у всьому :D поки не дойдуть до одної конвенції так і буде, мабуть. Мене тако от скайп кумарить. Ніби простий месенджер а віджерає зразу після старту 400мб пам'яті. і чого б то? я не дуже сильний в сі, але шось мені здається шо так не мало б бути.

шо таке жаба?
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних