Перейти до вмісту

Декарт проти Нютона. Раціоналізм проти формалізму ...

декарт нютон

Повідомлень в темі: 338

#61 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6676 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 20.04.2016 – 15:43

Перегляд дописуVinja (20.04.2016 – 14:43) писав:

"один до одного" - це твоя фантазія, читай уважніше те, що я пишу ...
я подав твою цитату. "один до одного" - твої слова, я прочитав уважно.
  • 0

#62 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 657 повідомлень

Відправлено 20.04.2016 – 15:45

А я продовжу …

Отже, безперечно, ефір взаємодіє з речовиною, але ця взаємодія має
деякі "парадоксальні" особливості …
Наприклад, як я вже писав вище, «Вакуум-Ефір» дуже "щільне" Середовище, але це абсолютно не заважає предметам (тілам) літати "по інерції" в Вакуумі, "не відчуваючи опору" ?!
Досить велику кількість часу, я витратив на подолання саме цього "феномена".
І, як мені здається, подолав його без занадто великих натяжок …
Я можу зрозуміти, чому ефірна гравітація не виходила у Декарта, або Лесажа ..
Адже вони не знали, що Атом "порожній" …
До відкриття Резерфорда залишалося ще 270 років.
Їм-то, доводилося зіштовхувати Ефір з "поверхнями тіл".

Нам легше …
Ми знаємо, що для дрібних шматочків матерії речовина нагадує "порожній космос з рідкими вкрапленнями планет"…
Що це означає?
Це означає, що вплив потоку тонкої матерії «Вакууму» дуже мало залежить від того, якої форми шматок речовини, і яким боком він повернутий до потоку.
І, цей вплив пропорційний кількості "ядер" речовини, а не площі поверхні …
Таким чином, мені вдалося подолати перше "протиріччя" - незалежність сили "гравітації" від форми і розташування предмета в "гравітаційному полі" …

Залишилися ще 2 - 3 ..
Але і тут я бачу світло в кінці "тунелю" …)
  • 0

#63 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 20.04.2016 – 16:00

Перегляд дописуVinja (20.04.2016 – 15:45) писав:

А я продовжу …

Отже, безперечно, ефір взаємодіє з речовиною, але ця взаємодія має
деякі "парадоксальні" особливості …
Наприклад, як я вже писав вище, «Вакуум-Ефір» дуже "щільне" Середовище, але це абсолютно не заважає предметам (тілам) літати "по інерції" в Вакуумі, "не відчуваючи опору" ?!
Досить велику кількість часу, я витратив на подолання саме цього "феномена".
І, як мені здається, подолав його без занадто великих натяжок …
Я можу зрозуміти, чому ефірна гравітація не виходила у Декарта, або Лесажа ..
Адже вони не знали, що Атом "порожній" …
До відкриття Резерфорда залишалося ще 270 років.
Їм-то, доводилося зіштовхувати Ефір з "поверхнями тіл".

Нам легше …
Ми знаємо, що для дрібних шматочків матерії речовина нагадує "порожній космос з рідкими вкрапленнями планет"…
Що це означає?
Це означає, що вплив потоку тонкої матерії «Вакууму» дуже мало залежить від того, якої форми шматок речовини, і яким боком він повернутий до потоку.
Таким чином, мені вдалося подолати перше "протиріччя" - незалежність сили "гравітації" від форми і розташування предмета в "гравітаційному полі" …

Залишилися ще 2 - 3 ..
Але і тут я бачу світло в кінці "тунелю" …)
прикинь, я тут нічому не заперечую. продовжуй.
хаба що формулювання "кількість ядер" мені не подобається. бо все ж таки маса речовини яка випливає і з кількості і зі складу ядер.
  • 0

#64 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 657 повідомлень

Відправлено 21.04.2016 – 14:51

А, я продовжу ..

Призначення будь-якої фізичної теорії - пояснювати і передбачати властивості об'єктів природи, або явища …
Вимог до ортодоксальних "фізико"-математичних теорій не багато ..
1. Нова Теорія повинна бути узагальненням попередніх теорій, котрі повинні бути окремими випадками нової …
2. Нова Теорія повинна пояснювати "відомі великій фізиці експериментальні факти".

Перша і найважливіша умова, виконання якої дозволяє не переписувати раніше написані підручники з "фізики", і не повертати нобелівські премії, видані за попередні "часткові" теорії, виконується шляхом введення необхідної кількості постулатів, котрі "долають протиріччя" з попередніми теоріями.
Другу умову забезпечує Безвідмовна Повія - Математика, яка підганяє теоретичні передбачення під експериментальні відповіді …

Але, у теорій, зроблених за описаним рецептом є один істотний недолік.
Ці теорії "пояснюють" не тільки ті явища природи, що є насправді, а й ті, яких насправді немає, або можливо, немає …
Це робить теорію дуже красивою, але абсолютно марною …
Така, наприклад, Теорія відносності Енштейна, яка "пояснює" все взагалі, і при цьому, нічого конкретно …
Те ж саме, з "квантовою теорією".

Однак.
Вимога до теорії "пояснювати все", в тому числі те, чого немає, не дозволяє будувати теорії, що пояснюють лише те, що є насправді.
Зокрема ця вимога не дозволила розвинутися ефірним теоріям Декарта, Лесажа, і їм подібним ...
Через те, що вони не могли пояснити одночасно Гравітацію (яка є), і "Інерцію", якої немає ....
Іншими словами, ефірні теорії не могли пояснити ВСІ "Закони Нютона" ..

Мене, особисто, це завжди дивувало?
І я завжди ставив собі питання:

«З якого дива, ефірні теорії "повинні" це робити ?»

Нам з самого раннього дитинства «втирають», що "закони нютона - Закони Природи", що вони "діють завжди і скрізь", і ми приходимо в доросле активне життя з уже готовим випаленим в мозку світоглядним імперативом …

Ось ці "закони":

Перший закон інерції - вимагає, щоб тіло було нерухоме або рухалося рівномірно і прямолінійно, якщо на нього не діє неврівноважених сил.

Другий закон інерції - вимагає, щоб тіло котре прискорюється "чинило опір прискоренню" з силою пропорційною масі тіла, і прискоренню.

Третій закон інерції - вимагає, щоб тіло котре прискорюється діяло на тіло котре його прискорює з такою ж силою.

Слово "інерція" в формулюваннях другого і третього законів Нютона, зазвичай, відсутнє.
Я вставив його навмисне, щоб звернути увагу на те, що всі ці "закони" - "інерційні" ..

У школі нам «втирають», що закони Нютона - "Закони Природи", забуваючи сказати, що насправді, це закони інерції і "Інерційних Систем Відліку".
І що, в інших Системах Відліку ці "закони" не діють ..

Що це означає?
Це означає, що закони Нютона - НЕ Закони Природи, і фізичні теорії (в тому числі ефірні) НЕ зобов'язані їм відповідати, і їх пояснювати.
  • 0

#65 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 21.04.2016 – 19:26

Перегляд дописуVinja (21.04.2016 – 14:51) писав:

У школі нам «втирають», що закони Нютона - "Закони Природи", забуваючи сказати, що насправді, це закони інерції і "Інерційних Систем Відліку".
І що, в інших Системах Відліку ці "закони" не діють ..
Вас обманули, закони Ньютона діють в неінерційних системах теж. Просто добавте сили інерції, і вперед.
  • 0

#66 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 21.04.2016 – 21:46

Перегляд дописуVinja (20.04.2016 – 15:45) писав:

Але ж, Віня, гравітація залежить від форми і розташування предмета. Цю залежність навіть практично використовують геологи, для пошуку копалин. Бачите, як все насправді сумно, вам тільки но вдалося подолати "протиріччя", якого насправді не було. Зображення
  • 0

#67 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 22.04.2016 – 06:04

Перегляд дописуkalamar (21.04.2016 – 21:46) писав:

Але ж, Віня, гравітація залежить від форми і розташування предмета. Цю залежність навіть практично використовують геологи, для пошуку копалин. Бачите, як все насправді сумно, вам тільки но вдалося подолати "протиріччя", якого насправді не було. Зображення
це єресь! це брехня ЗТВ! ніякими експерементами не підтверджено! речовини не притягуються між собою, речовину тягне спеціяльний речовинотяг всередині планети, тягне речовину він мотузком з обмеженою довжиною, тобто речовину яку не достає, не тягне.
  • 0

#68 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 657 повідомлень

Відправлено 22.04.2016 – 11:36

Перегляд дописуkalamar (21.04.2016 – 21:46) писав:

)) Це ваш сон .. ? Фантазії .. ? ))
  • 0

#69 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 22.04.2016 – 13:01

у якихось людей над каміном висів маятниковий годинник. він спішив.
його віддавали в ремонт - спішив. міняли на іншого - інший спішив. ставили в іншому місці - не спішив.
звернулися з цим феноменом до спеціалістів - ті відкопали клад - скриню золота в підвалі будинку.
  • 0

#70 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 22.04.2016 – 21:49

Перегляд дописуVinja (22.04.2016 – 11:36) писав:

)) Це ваш сон .. ? Фантазії .. ? ))
Гравітаційна карта того місця, по якому 65 мільйонів років тому вдарив астероїд, який призвів до вимирання динозаврів.
Зображення
  • 0

#71 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 23.04.2016 – 06:16

ну коли вже буде щось цікаве?
Віня, пиши вже щось!
  • 0

#72 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 657 повідомлень

Відправлено 23.04.2016 – 18:08

Перегляд дописуkalamar (22.04.2016 – 21:49) писав:

Гравітаційна карта того місця, ...

Ну і ...?! Що сказати хотіли каламар .. ? Ви як дитина, їй-богу ...))
  • 0

#73 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 23.04.2016 – 18:26

Перегляд дописуVinja (23.04.2016 – 18:08) писав:

Ну і ...?! Що сказати хотіли каламар .. ? Ви як дитина, їй-богу ...))
Те, що гравітація Землі залежить від розташування мас в Землі. Якщо ви візьмете два тіла, то притягання між тілами залежить від їх форми і розташування, це очевидно з формули для гравітаційного притягання Ньютона. Ви просто тієї формули не розумієте, і не вмієте нею користуватись.
Вам проста задача.
Є дві палиці метрової довжини. Знайдіть притягання між ними в залежності від кута між палицями (напр. палиці паралельні, і палиці на одній прямій).
  • 0

#74 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 23.04.2016 – 18:55

от нащо ти, Каламар... зарані йому таке розповідати, хай спочатку розкаже як він уявляє гравітацію.

які там задачі, я ніяк не дочекаюсь принцип дії холодильника
  • 0

#75 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 657 повідомлень

Відправлено 23.04.2016 – 19:17

Перегляд дописуkalamar (23.04.2016 – 18:26) писав:

Те, що гравітація Землі залежить від розташування мас в Землі.
) Ні, це означає, що гравітація екранується ...

Якщо ви візьмете два тіла, то притягання між тілами залежить від їх форми і розташування, це очевидно з формули для гравітаційного притягання Ньютона.
))) Давайте "візьміть" два РЕАЛЬНИХ тіла і по формулі доведіть цей ваш шрифтонабір .. )))

Вам проста задача.
Є дві палиці метрової довжини. Знайдіть притягання між ними в залежності від кута між палицями (напр. палиці паралельні, і палиці на одній прямій).
Відповідь - притягання ВІДСУТНЄ .. )
  • 0

#76 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 23.04.2016 – 20:26

Перегляд дописуVinja (23.04.2016 – 19:17) писав:

))) Давайте "візьміть" два РЕАЛЬНИХ тіла і по формулі доведіть цей ваш шрифтонабір .. )))
Порахуйте по формулі Ньютона. Чи ви просто на вмієте? Зображення Я знаю, що ви не вмієте, адже ви там щось про матеріальну точку глаголали, тому я ще тоді зрозумів, що ви навіть того не розумієте.

Перегляд дописуVinja (23.04.2016 – 19:17) писав:

Відповідь - притягання ВІДСУТНЄ .. )
Навіть якщо ви вважаєте, що формула Ньютона не правильна, це не заважає вам порахувати притягання по Ньютону. Щоб показати, що ви розумієте теорію, яку заперечуєте. Инакше, що ви заперечуєте, якщо ви не знаєте закону всесвітнього тяжіння. Так що давайте, вперед. Задача рівня першого курсу, звичайний школяр її не розв’яже.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (23.04.2016 – 18:55) писав:

от нащо ти, Каламар... зарані йому таке розповідати, хай спочатку розкаже як він уявляє гравітацію.
Гравітацію не потрібно уявляти, хай собі уявляє, як хоче. Потрібно вміти отримувати конуретні кількісні результати, які можна порівняти з експериментом.
  • 0

#77 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 657 повідомлень

Відправлено 25.04.2016 – 11:01

Перегляд дописуkalamar (23.04.2016 – 20:26) писав:

Порахуйте по формулі Ньютона.
))) Це ваша брєдова фантазія ... ви і рахуйте .. ))

Навіть якщо ви вважаєте, що формула Ньютона не правильна,
Правильна ... ) і ...

це не заважає вам порахувати притягання по Ньютону.
каламар ... Це ВАШ БРЄДОВИЙ шрифтонабір .. ВАМ і рахувати, чи ви як феєричний - пристанете до мене з холодильником, а завтра з мікрохвильовкою ... ? )))
  • 0

#78 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 657 повідомлень

Відправлено 25.04.2016 – 15:29

А я продовжу ...

Ефірісти не змогли пояснити "дію законів Нютона" з ефірних позицій …

І, здалися !
Даремно !

З тієї простої причини, що не варто було й напружуватися, бо "закони Нютона" підігнані під безефірну космологію.

Ефірним теоріям не потрібно заморочуватись поясненням того, як ефір забезпечує "перший закон Нютона", або "третій закон Нютона" з тієї простої причини, що ці "закони" для ІСВ, яка існує тільки в мозку Аналітика …

!!!!!!!!!!

Спробую довести, що "законодавство" Нютона обмежене виключно рамками ІСВ, і тому космологічні теорії не повинні відволікатися на пояснення "дії законів Нютона" поза цими рамками …
Я буду брати "закони Нютона" один за одним, виймати їх з ІСВ, і перевіряти, як їм "працюється" поза "заповідником"…
Почну, зрозуміло, з першого …

Уявіть собі, що ви перебуваєте на навколоземній орбіті, облітаючи Землю з Заходу на Схід.
І маєте можливість ставити експерименти з предметами, наприклад, кидатися кульками, і спостерігати їх рух.
Озирніться навколо, знайдіть очима Землю під собою …
Нехай, це буде – НИЗ.

1. Візьміть першу кулю, і киньте її строго вертикально ВГОРУ.
Зверніть увагу:
Куля рухається НЕ прямолінійно, і не рівномірно а, відчутно сповільнюється, і відхиляється на захід !
Тобто, поводиться так, як ніби потрапляє в Потік, в якому грузне, і несеться цим потоком.

2. Візьміть другу кулю, і киньте її строго вертикально вниз.
Зверніть увагу:
Куля рухається НЕ прямолінійно, і не рівномірно і відхиляється на схід !
Тобто, поводиться так, як ніби потрапляє в Потік, в якому грузне, і несеться цим потоком.

Я назвав це емпірично встановлене Правило - Перший Закон Vinja (Закон безінерційності).
Точне формулювання:
"Існують такі системи відліку (неінерційна СВ), де тіло рухається криволінійно і з прискоренням, якщо на нього не діють незкомпенсовані сили".

Які висновки з першого Закону Vinja:

1. НЕІСВ-Простір діє на кинуте тіло, примушуючи його змінювати значення швидкості, і напрямок.
2. Вплив НЕІСВ-Простору на рухоме в ньому тіло залежить від напрямку руху.

Тобто, Простір НЕІСВ - анізотропний.

Правила поведінки тіл залежать від вибору СВ …
В ІСВ діють закони Нютона.
У НЕІСВ - Закони Vinja.
Прямі та безпосередні спостереження руху матеріальних предметів в СВ, пов'язаних з тілами відліку на орбіті "тіл, що притягують" показують, що в таких СВ не діє "закон інерції Нютона".
І що в таких НЕ інерційних СВ діє Перший закон Vinja …

"Існують такі СВ, в яких тіло рухається з прискоренням і криволінійно, якщо на нього не діють незкомпенсовані сили".

Тобто, в НЕІСВ Vinja предмети "за інерцією" рухаються так, ніби вони рухаються у "вирі".
Але це ще не все…

Якщо, в НЕІСВ Vinja предмет пересунути Силою, наприклад ВГОРУ, і відпустити, то Предмет не залишиться на місці і почне рухатися з прискоренням …
При цьому напрямок руху буде залежати від координат місця, в яке тіло помістили.
Тобто, Простір НЕІСВ Vinja - неоднорідний …

Що це означає ?
Це означає, що в НЕІСВ Vinja для того, щоб тіло було нерухоме, до нього потрібно прикладати силу.
Це Другий Закон Vinja …
"Існують такі СВ, в яких для того, щоб предмет залишався нерухомим, до нього потрібно прикладати силу".

Тобто, в НЕІСВ Vinja предмети «нерухомі» так, ніби вони знаходяться у "вирі" …

Отже, Закони Нютона і Закони Vinja - закони Систем Відліку, а не Закони Природи !
Тобто, те що ми звично називаємо "Закони фізики" такими не є …
Як тільки мій Читач це починає розуміти, йому стають зрозумілими дуже багато "загадок" ...

Зокрема, мій Читач починає розуміти, навіщо "старі фізики", часів Декарта і Гюйгенса так багато уваги приділили пошуку "Абсолютної Системи Відліку" …
  • 0

#79 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень

Відправлено 25.04.2016 – 15:37

дякую, поржав. продовжуй далі.
  • 0

#80 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 657 повідомлень

Відправлено 25.04.2016 – 15:44

) Звичайно, "ржати" і падати під стіл - це ті твої властивості, котрі ти найчастіше тут демонструєш ... )) ...

Повідомлення відредагував Vinja: 25.04.2016 – 15:44

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних