Перейти до вмісту

Декарт проти Нютона. Раціоналізм проти формалізму ...

декарт нютон

Повідомлень в темі: 338

#241 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 641 повідомлень

Відправлено 01.06.2016 – 10:52

Перегляд дописуkalamar (01.06.2016 – 10:36) писав:

Тепловий амперметр реагує на тепло, на енергію, яка виділяється.
Що таке тепло ?
ДЕ виділяється енергія і за якими ознаками ви знаєте що це енергія ... ?

Перегляд дописуkalamar (01.06.2016 – 10:36) писав:

А з виділеної енергії ми теоретично, по формулі u=I^2*R знаходимо так званий ефективний струм (умовна величина, якій конкрктно нічого не відповідає, яка навіть введена з енергетичних міркувань і в самому свому визначенні опирається на поняття енергії). Справжнього миттєвого струму амперметр не міряє.
Ви черговий раз плутаєте ПРИЧИНУ І наслідок ... ну прямо вроджений маттиоретик ... )))
ПРИЧИНА - СТРУМ (ЕЛЕКТРИКА що рухається в провіднику)
А нагрівання - НАСЛІДОК ...
:facepalm:

Перегляд дописуkalamar (01.06.2016 – 10:39) писав:

Звідки ви то знаєте? Звязок мозочка з космосом?
Ні. Те про що вам не відомо - емпірика .

Перегляд дописуkalamar (01.06.2016 – 10:39) писав:

Який механізм.
Вже ... див. вище ...№236

Перегляд дописуkalamar (01.06.2016 – 10:28) писав:

Яка деталь в вашому лічильнику реагує на заряд?
яка ДЕТАЛЬ реагує на енергію в вашому тепл. амперметрі .. ?? )) року вистачить щоб написати ? )))

Перегляд дописуkalamar (01.06.2016 – 10:28) писав:

Цих потоків ви теж не бачите, ви просто бачите диск, що обертається. Обертання цього диску ви і міряєте. А решта, Віня, струм, магнітні потоки, вихрові струми в диску, то Віня матан.
)))) каламар, ми і повітря не бачимо ... повітря - матан ... :blink:
  • 0

#242 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4201 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 01.06.2016 – 14:56

Перегляд дописуVinja (01.06.2016 – 10:52) писав:

Ви черговий раз плутаєте ПРИЧИНУ І наслідок ... ну прямо вроджений маттиоретик ... )))
ПРИЧИНА - СТРУМ (ЕЛЕКТРИКА що рухається в провіднику)
А нагрівання - НАСЛІДОК ...
:facepalm:
Що таке тепло і що таке електрика? Звідки знаєте, що причиною нагрівання є електрика, знову звязок мозочка з космосом?
А так, по вашому електрика це заряд. Гаразд, як заряд спричиняє тепло? Електрика що, зникає і перетворюється в тепло? Візьмімо постійний струм, лампочку підключену до батарейки. Чому тепло виділяється в лампочці, а не в дротах до лампочки, адже через нитку лампочки, і через дріт проходить однаковий заряд?
  • 0

#243 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4201 повідомлень

Відправлено 01.06.2016 – 15:32

Перегляд дописуVinja (01.06.2016 – 10:35) писав:

Ага, але Фізики (не матонаністи) чітко знають, що на рамку впливає щось, що рухається по дротах і назвали це електрика ...
Фізики мислять геть не так, не плутайте фізиків з філософами. Ви у всіх своїх дописах мислите не як фізик, а як недовчений філософ. Ви не мислите конкретно, бо це приведе вас до матану, ви мислите в туманних загальних поняттях, які по колу визначаються одне через одне.
Почитайте вище, як фізик Фейнман пояснив, що таке енергія.
Далі, відкрийте віку, і прочитайте, як то пояснюють філософи.

Цитата

Ене́ргія (від грец. ενεργός — діяльний) — це скалярна фізична величина, загальна кількісна міра руху і взаємодії всіх видів матерії.
З точки зору фізика, це визначення настільки погане, що воно навіть не неправильне. Це визначення нічого, абсолютно нічого не дає і не несе ніякої інформації. Енергія визначається через поняття руху, взаємодії і матерії, через поняття туманні, які самі не мають чіткого визначення. Якщо ви у філософа, який чув про енергію, запитаєте, що таке рух, він по колу для визначення руху скористається також поняттями енергії і матерії. В визначенні ж матерії він знову скористається рухом (чи синонімами від руху). І так по колу. Так і ви робите. Вам здається, що досить обізвати якусь електрику, яка десь там у вас в голові кудись тече по дротам причиною, а тепло наслідком, і ви все пояснили. Зображення

Щодо фізиків і матану, то

Цитата

натурфилософия записана в огромной книге, раскрытой перед нашими глазами. Однако нельзя понять книгу, не зная языка и не различая букв, которыми она написана. Написана же она на языке математики
Г. Галілей

Цитата

После некоторого обсуждения значения термина "сущностный объект",
профессор, который вел семинар, сказал что-то, что должно было разъяснить
суть, и нарисовал на доске нечто похожее на пылающую стрелу-молнию. "Мистер
Фейнман,- задал он вопрос, - можете ли вы назвать электрон сущностным
объектом?
"
Я чувствовал себя неловко. Я не читал книгу, и понятия не имел, что
подразумевал Вайтхед под этой фразой. Я лишь пришел посмотреть. "Ну, -
сказал я, - я постараюсь ответить на вопрос профессора, если вы сначала
ответите на мой вопрос, чтобы можно было лучше разобраться в значении
термина "сущностный объект". Является ли кирпич сущностным объектом?"
Все, что я намеривался сделать- узнать, думают ли они, что сущностный
объект обозначает теоретические конструкции. Электрон- это теория, которую
мы используем. Он настолько важен в понимании смысла работы природы, что мы
считаем его почти реальным.
Я хотел провести теоретическую аналогию. После
ответа с кирпичом мой следующий вопрос был бы таким: "А что насчет того, что
находится внутри кирпича?" И я заострил бы внимание на том, что никто
никогда не видел, что находится внутри кирпича. Каждый раз, ломая кирпич, мы
видим лишь внешнюю его сторону. То, что находится внутри кирпича - лишь
теория, которая помогает нам понять вещи лучше. Теория электронов
аналогична.
Поэтому я начал с вопроса: "Является ли кирпич сущностным
объектом?"
Я получил ответ. Один из студентов встал и сказал: "Кирпич, как
индивидуум, особенный кирпич. Вот что подразумевал Вайтхед под сущностным
объектом".
Другой студент сказал: "Нет, не индивидуальность каждого кирпича
является сущностным объектом, а общие свойства, которые присущи всем
кирпичам в целом и которые определяют их "кирпичность" называются сущностным
объектом".
Еще один парень поднялся и сказал: "Нет, дело не в самих кирпичах.
"Сущностный объект" обозначает мысленную идею, то, что присутствует в твоем
уме, когда ты думаешь о кирпичах".
Еще один парень ответил на мой вопрос и еще... и, признаться, никогда
раньше я не слышал столь изобретательных и разнообразных суждений о
кирпичах. И, как обычно бывает в подобных случаях с философами, это
закончилось полным хаосом. Они даже не спросили себя во всех своих
опрометчивых суждениях, может ли такой простой предмет, как кирпич (гораздо
менее значимый, чем электрон) оказаться "сущностным объектом".

Повідомлення відредагував kalamar: 01.06.2016 – 15:34

• 1

#244 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 641 повідомлень

Відправлено 01.06.2016 – 17:07

Перегляд дописуkalamar (01.06.2016 – 15:32) писав:

ви мислите в туманних загальних поняттях, які по колу визначаються одне через одне.
Ні. Так мислять маттиоретики якраз ...

Почитайте вище, як фізик Фейнман пояснив, що таке енергія.
Чим вам не подобається моє пояснення .. ? Як на мене моє - краще ...

З точки зору фізика, це визначення настільки погане, що воно навіть не неправильне. Це визначення нічого, абсолютно нічого не дає і не несе ніякої інформації.
Згоден ... Але ви ж ним користуєтесь і свято вірите в нього .. )))

Енергія визначається через поняття руху, взаємодії і матерії, через поняття туманні, які самі не мають чіткого визначення.
каламар... !! Що для вас "туманне" в понятті руху .!? ...
Нагадаю ... - РУХ - ЗМІНА ВІДСТАНІ . Де тут для вас туман ?! ... Все чітко і ОДНОЗНАЧНО ...

Якщо ви у філософа, який чув про енергію, запитаєте, що таке рух, він по колу для визначення руху скористається також поняттями енергії і матерії.
ЕНЕРГІЯ - аналітична, синтетична фізична величина - розрахункова ще не зроблена робота ...
Як вам таке визначення .. ? Де в ньому туман .. ?

енергія - ДО взаємодії
Сила - під час взаємодії
Робота - після взаємодії ...

вникайте, все просто ...

Вам здається, що досить обізвати якусь електрику, яка десь там у вас в голові кудись тече по дротам причиною, а тепло наслідком, і ви все пояснили. Зображення
Я і не намагаюсь ВСЕ пояснити ... я уважно спостерігаю за ПРИРОДОЮ, і аналізую ...
А все (і нічого) пояснюють якраз яйцеголові матонаністи, котрі вірять що мат. формули на папері "рулять" природою ... )))

Повідомлення відредагував Vinja: 01.06.2016 – 17:11

• 0

#245 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4201 повідомлень

Відправлено 01.06.2016 – 17:46

Перегляд дописуVinja (01.06.2016 – 17:07) писав:

ЕНЕРГІЯ - аналітична, синтетична фізична величина - розрахункова ще не зроблена робота ...
Як вам таке визначення .. ? Де в ньому туман .. ?

енергія - ДО взаємодії
Сила - під час взаємодії
Робота - після взаємодії ...

вникайте, все просто ...
Воно суціль туман, беліберда. Що таке ота загадкова взаємодія. І по вашому що, енергія, робота, і сила це одно? Після такого визначення, я змушений запитати, що таке робота, і що таке сила, і що таке розрахункова величина. Бо ви, очевидно, користуєтесь якимись відмінними значеннями цих слів, від загальноприйнятих в фізиці.
Напр. в фізиці робота це скалярний добуток сили на диференціал переміщення, або, в інтегральній формі, це криволінійний інтеграл другого роду по траєкторії від скалярного добутку сили на переміщення. І це все. Сама по собі робота в фізиці розрахункова величина, вона не може бути зробленою і не зробленою. Це просто число, яке ви можете порахувати, якщо вам відомі сили і траєкторія.
  • 0

#246 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6640 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 01.06.2016 – 18:22

Рух зміна відстані . Каламар ти що забув що обертання то нерухомість . Блін де на цій андроїдній клаві знак питання ? О ось тут
  • 0

#247 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4201 повідомлень

Відправлено 01.06.2016 – 20:06

Перегляд дописуVinja (01.06.2016 – 17:07) писав:

Згоден ... Але ви ж ним користуєтесь і свято вірите в нього .. )))
Та не користується тим визначенням ніхто!
Фізика кількісна наука, тому в фізиці все формулюється на мові математики. Напр. на останніх кількох сторінках, я вам задав купу конкретних запитань, і про електрозварку, і про лампочку, і про трансформатор, і про ЛЕП. Ви навіть не спробували відповісти на жодне, бо ви літаєте в хмарах загальних слів, ви не розумієте взагалі про що фізика.
Люди фізику починають вивчати з механіки. В механіці вводяться математично конкретні поняття роботи, кінетичної енергії, потенціальної енергії, показується, як вони математично звязані, математично виводиться закон збереження механічної енергії. При вивченні инших розділів фізики, вводяться нові види енергії (нові математичні вирази). Фізики взагалі не мислять в термінах того означення, фізики не мислять так як ви. Щоб знати ціну свому знанню фізики, візьміть якийсь збірник задач для дошкільнят, і спробуйте їх порозвязувати. Зображення

Перегляд дописуVinja (01.06.2016 – 10:52) писав:

Що таке тепло ?
ДЕ виділяється енергія і за якими ознаками ви знаєте що це енергія ... ?
Куріть перше начало термодинаміки. Той амперметр фактично термометр, реагує на зростання температури в контакті термопари. Внутрішня енергія функція температури. Внутрішня енергія зростає через приток тепла і через роботу зовнішніх сил. Тут нема роботи зовнішніх сил, отже температура зростає, бо в провіднику виділяється тепло.
Можете мене не питати означень якихось величин, а дивіться загальноприйняті означення. Я вас питаю означення тоді, коли ви вживаєте якесь слово, а прийняте означення не підходить до контексту, в якому ви то слово вживаєте.

Повідомлення відредагував kalamar: 01.06.2016 – 20:09

• 0

#248 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 01.06.2016 – 20:34

А в наших краях, в тутешній українській мові, лепом називають бруд який накопичується на немитому тілі. Наприклад, - Столман на одній з лекцій, чи питаннях/відповідях, в авдиторії, сидів, і підчас давання відповідей, скинув носки, і збирав леп з своїх ніг, скручував його в кульки і їв його. Знамените таїнство опинсорса канєшно. :D А у вас каламаре, феєричний неуку, серпине, так кажуть? Серпиня, от звідки ти? Я за тебе не знаю, ти як наче шифруєшся, неймлеса підтрунювала, а сама ні ні, тіке там шось сказала, шо 400 км від Києва, дуже розмито.

Повідомлення відредагував _Ex: 01.06.2016 – 20:35

• 0

#249 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4201 повідомлень

Відправлено 01.06.2016 – 21:23

Перегляд допису_Ex (01.06.2016 – 20:34) писав:

А в наших краях, в тутешній українській мові, лепом називають бруд який накопичується на немитому тілі. Наприклад, - Столман на одній з лекцій, чи питаннях/відповідях, в авдиторії, сидів, і підчас давання відповідей, скинув носки, і збирав леп з своїх ніг, скручував його в кульки і їв його. Знамените таїнство опинсорса канєшно. :D А у вас каламаре, феєричний неуку, серпине, так кажуть? Серпиня, от звідки ти? Я за тебе не знаю, ти як наче шифруєшся, неймлеса підтрунювала, а сама ні ні, тіке там шось сказала, шо 400 км від Києва, дуже розмито.
Лепом той бруд звуть по всій Україні.
До речі, я коли сюди пишу, в частині дописів пишу без апострофа. Це тому, що частина дописів з під Вінди. Де в вінді, в укр. розкладці, апостроф?
  • 0

#250 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6640 повідомлень

Відправлено 01.06.2016 – 21:54

Перегляд дописуkalamar (01.06.2016 – 21:23) писав:

Лепом той бруд звуть по всій Україні.
До речі, я коли сюди пишу, в частині дописів пишу без апострофа. Це тому, що частина дописів з під Вінди. Де в вінді, в укр. розкладці, апостроф?
ё в розширеній українській розкладці
  • 1

#251 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4201 повідомлень

Відправлено 01.06.2016 – 22:07

Перегляд дописуФеєричний неук ':)' (01.06.2016 – 21:54) писав:

ё в розширеній українській розкладці
Там віндовз xp. Там нема розширеної розкладки. Я, зрештою, крім xp, иншими віндами користуватись не вмію. Переучуватись нема сенсу. На xp як набрати апостроф?

Повідомлення відредагував kalamar: 01.06.2016 – 22:09

• 0

#252 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень

Відправлено 01.06.2016 – 22:16

добре чути. просто в літертаурну мову багато чого не попало, а шо попало замість - вухобійні кальки з ну тієї мови. ніколи не чув шоб це слово вжєлвалося в "тілівізорі" загально кажучи.
также як і наприклад слів "віхоть", "пожмАканий" (в літ. кажуть пом'ятий :angry:), жабурИння (в літ. кажуть водорості), жУжалка (в літ. кажуть зола) тощо.
ну за бідний апостроф вже сказали. пілюс ґ не знаю як на розширеній, а на тій шо з йом :angry: ґ робиться правим альтом (AltGr) + г.

Перегляд дописуkalamar (01.06.2016 – 22:07) писав:

Там віндовз xp. Там нема розширеної розкладки. Я, зрештою, крім xp, иншими віндами користуватись не вмію. Переучуватись нема сенсу. На xp як набрати апостроф?
якшо нема, треба ставити, якшо не хочете, робіть як я, лінива скотина, яка ніколи нічого не пошукає не почитає, якшо мені так треба апостроф, перемикаю розкладку на англ і ставлю його.
на захист вінди хочу сказати, шо крім можливости інсталювати вже зроблене кимсь, ви можете написати свою власну розкладку, я навіть колись хотів. Та потім як у нас кажуть, Хотій не дав. :D
  • 0

#253 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4201 повідомлень

Відправлено 01.06.2016 – 22:50

Перегляд допису_Ex (01.06.2016 – 22:16) писав:

якшо нема, треба ставити, якшо не хочете, робіть як я, лінива скотина, яка ніколи нічого не пошукає не почитає, якшо мені так треба апостроф, перемикаю розкладку на англ і ставлю його.
Власне, без перемикання, апостроф можна набирати як Alt код (Alt+39). Але це аж три рази треба тиснути.
  • 0

#254 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень

Відправлено 01.06.2016 – 23:42

Я вірю, шо є легші шляхи, але ось якшо хочете, нижче ланка на майкрософтівський лейаут криейтор, на хрюшку. там пишуть шо ви можете зробити свій власний, на базі існуючого (наприклад викинути те бісове ё і поставити туди апостроф) і тд. качається правда шось дуже довго. я ось досі качаю (видно вони його в той сервер закинули шо під водою :lol: ).
https://msdn.microso...global/bb964665

Повідомлення відредагував _Ex: 01.06.2016 – 23:44

• 1

#255 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень

Відправлено 02.06.2016 – 00:20

програма виявилась дуже проста, зрозуміла і цікава, спробуйте, за пару хвилин зробите собі апостроф (я її довше качав, ніж створював лейаут). Якшо не хочете, я можу вам вислати вже зроблений пакет. :D Цей досвід знову ткнув мене носом в мою інертність - я давно хотів зробити лейаут для моєї латиниці української, там є зо три символи з діакритикою, весь час думав шо треба буде шось "програмувати"))) а воно все уже зроблено. ну я знав шо є, але ніколи не вникав. так же як і з цим апострофом. коротше 100% рішення. інтерфейс інтуїтивний. я просто викинув йо і поставив туди апостроф, при шифті нічого не писатиме, я хотів зробити теж апостроф, але там попередження вийшли, не хотячи паритися викиниув апостроф при шифті, ну це не проблема.

Повідомлення відредагував _Ex: 02.06.2016 – 00:44

• 0

#256 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 641 повідомлень

Відправлено 02.06.2016 – 09:42

Перегляд дописуkalamar (01.06.2016 – 17:46) писав:

І по вашому що, енергія, робота, і сила це одно?
ні.

Після такого визначення, я змушений запитати, що таке робота, і що таке сила, і що таке розрахункова величина.
робота - F*S
сила - назва дії предмета на предмет або середовища на предмет ...
буквально - сила здатність предмета (середовища) деформувати інші предмети, або
змінювати їх швидкість в якійсь СВ ...
Коли аналітик пише або говорить що "на предмет діє сила" то він при цьому обовязково розуміє, що діє якийсь предмет чи середовище ...
розрахункова величина - величина котру можна тільки обчислити ...

Сама по собі робота в фізиці розрахункова величина, вона не може бути зробленою і не зробленою. Це просто число, яке ви можете порахувати, якщо вам відомі сили і траєкторія.
просто число, котре можна тільки обчислити ... ))) то вам все ж таки відомо, що таке розрахункова величина .. ))

Перегляд дописуkalamar (01.06.2016 – 20:06) писав:

Внутрішня енергія функція температури.
Ні. не так.

Перегляд дописуkalamar (01.06.2016 – 20:06) писав:

Тут нема роботи зовнішніх сил, отже температура зростає, бо в провіднику виділяється тепло.
:facepalm: а "тепло" ЧОМУ виділяється ... ?? ))))))) Ще ж недавно не виділялось .. )))
  • 0

#257 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4201 повідомлень

Відправлено 02.06.2016 – 15:31

Перегляд дописуVinja (02.06.2016 – 09:42) писав:

робота - F*S
Для 7 класу загальноосвітньої школи можна і так написати. Але таке визначення вам багато не дасть, дасть тільки можливість розв'язувати елементарні задачі. Це максимально спрощене визначення розраховано на дітей.
Бо по перше. Сила вектор, і переміщення вектор, і вони не в однову напрямку напрямлені. Тому слід писати скалярний добуток сили на елементарне переміщення.
По друге. В реальних ситуаціях, а не в максимально спрощених шкільних задачах, сила не стала, в різних точках простору сила різна.
В якій точці ви F берете, по середині відрізка переміщення, на початку, чи в кінці? Тому тут ми бачимо, що по тій формулі без матаналізу, ми нічого не зможемо порахувати, крім дуже частинного випадку сталої сили напрямленої здовж траєкторії.
Тому вже тут, якщо ми хочемо реально щось рахувати, а не просто мріяти про електрику Зображення і небесні монади , треба записувати формулу на мові матаналізу, або в диференціальному вигляді, як скалярний добуток сили на диференціал радіус-вектора, або в інтегральному вигляді, як інтеграл другого роду від сили.
А тепер перечитайте, що ви написали про енергію. Ви написали, що то, ще не зроблена робота. Але тут пишете, що робота, це просто дві перемножені величини. Ну як дві перемножені величини можуть бути не зробленими?
Иноді пишуть що потенціальна енергія це здатність системи виконати певну роботу. Але не пишуть, що потенціальна енергія це не зроблена робота. Адже ці фрази геть різне означають. В шкільному варіанті потенціальна енергія це mgh, це явно не робота.
Це філологічна частина, чому ваше визначення енергії не правильне. Ви перекрутили фразу, надавши їй кумедного змісту.
Є ще фізична частина, чому енергію в загальному випадку не можна вважати просто здатністю системи до виконання якоїсь роботи, але вона з'являється не в механіці, а в термодинаміці. Термодинаміка вивчає закони, по яким енергія може перетворюватись в роботу. Куріть термодинаміку, друге начало.
Є такий термодинамічний потенціал, вільна енергія Гельмгольца, його можна назвати здатністю до виконання роботи.

:facepalm: а "тепло" ЧОМУ виділяється ... ?? ))))))) Ще ж недавно не виділялось .. )))
На це можна двома способами відповісти. Або розповідати якусь детальну мікроскопічну теорію, або, якщо це для вас надто складно, послатись на емпіричну формулу. Коли я вас запитав, чому ви вважаєте, що струм є причиною тепла, ви не зробили ні того, ні иншого.
Але коли ви просто посилаєтесь на емпіричну формулу, треба прямо так і казати, казати, що ви не знаєте детального механізму утворення тепла в опорі, але експериментально можна взяти опір, батарею, амперметр, калориметер, скласти коло, і міряти калориметром тепло яке виділяється на опорі при ряді значень струму, які ви міряєте амперметром. Побудувати криву залежності виділеного тепла від струму. Якби ви справді такий експеримент зробили, то відкрили би, що кількість тепла залежить не тільки від струму, а й від матеріалу і геометричних розмірів дроту, в якому тепло виділяється. А звідси, якби ви ще вміли думати, ви могли би зробити висновок, що не струмом єдиним визначається кількість тепла, а тому ваша початкова ідея, що ваш лічильник міряє заряд - хибна.

Повідомлення відредагував kalamar: 02.06.2016 – 15:35

• 0

#258 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень

Відправлено 02.06.2016 – 15:45

каламаре, ну шо там з' а'п'о'с'т'р'о'ф'о'м'?' в'и'й'ш'л'о'? :D
  • 1

#259 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4201 повідомлень

Відправлено 02.06.2016 – 19:31

Перегляд допису_Ex (02.06.2016 – 15:45) писав:

каламаре, ну шо там з' а'п'о'с'т'р'о'ф'о'м'?' в'и'й'ш'л'о'? :D
Вийшло.

Є класична теорія електропровідності Друде, вона застаріла, але ви і її не потягнете.
А з енергетичних міркувань, на пальцях, все досить просто. Є не тільки сила струму, а і різниця потенціалів. Ви настільки причепились до струму, що про напругу взагалі забули. Зображення В середньому електрон рухається зі сталою швидкістю, тому і середня кінетична енергія його не міняється. Але потенціальна енергія електрона зменшується по мірі руху по дроту, ця енергія і дисипує в тепло. Як конкретно дисипує, це складне питання. Друде, який жив 100 років тому, просто уявляв, що електрон розганяється і вдаряється в атом решітки, знову розганяється, і знову вдаряється. В середньому його швидкість стала. Але атоми решітки розкачуються. Насправді, взаємодія електрона з решіткою значно складніша штука, без квантової механіки не варто і братися. Але теорія Друде все ж пояснила і закон Ома, і Джоуля-Ленца, і ефект Голла.
Проста аналогія. Ви маєте купу (сотні) сит одне над одним, і сієте горох. Горошина рухається зі сталою швидкістю в середньому, але потенціальна енергія горошини ввесь час зменшується, а сита від постійних ударів вібрують. Але не беріть цю аналогію близько до серця, там все набагато складніше і квантовомеханічніше.

Повідомлення відредагував kalamar: 02.06.2016 – 20:00

• 0

#260 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6640 повідомлень

Відправлено 02.06.2016 – 20:24

Перегляд дописуkalamar (01.06.2016 – 22:07) писав:

додай собі розширену розкладку до хр. Тут на форумі колись викладали. Погугли скачай
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних