Перейти до вмісту

Декарт проти Нютона. Раціоналізм проти формалізму ...

декарт нютон

Повідомлень в темі: 338

#201 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1498 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 25.05.2016 – 21:45

Перегляд дописуVinja (25.05.2016 – 17:22) писав:

кількість електрики ...
Як то кажуть - ми самі нє мєсниє. Тобто я не берусь сперечатись, бо сама тут прийшла прояснити для себе дещо, а не доводити комусь щось.
Просто запощу вікі про принцип дії лічильника електричної енергії (саме так називається):

Цитата

Вісь приладу з'єднана з лічильним механізмом, який вимірює частоту обертання диска. Частота обертання диску пропорційна потужності навантаження, а кількість обертів пропорційна кількості електричної енергії, що проходить крізь прилад. Передаточне число лічильного механізму підібрано так, що покази лічильника відповідають кількості використаної електроенергії, вираженій у кВт • год. Цифра, що показує десяті частини кВт • год, узята в кольорову рамку.https://uk.wikipedia....D0.B5.2F.D0.B5
Як видно, лічильник показує кількість, тобто якесь число. Це є суто матанонізм, як ви кажете. Але фізики знайшли застосування цьому здавалось би неіснуючому в реальності числу. Вони знайшли співвідношення, зв'язки - це мабуть єдине, що існує в світі (я в це вірю принаймні :) ), які показують, що вирахувана матаноністами кількість пов'язує між собою різні явища: обертання диска, потужність, кількість електроенергії.
  • 0

#202 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 640 повідомлень

Відправлено 26.05.2016 – 11:27

Перегляд дописусерпиня (25.05.2016 – 21:45) писав:

Як видно, лічильник показує кількість, тобто якесь число. Це є суто матанонізм, як ви кажете.
Ні це не матонанізм, це Число, котре прямо залежить від спожитої КІЛЬКОСТІ ЕЛЕКТРИКИ, не від обертів колеса, не від потужності, не від енергії, не від яйцеголових матонаністів,
а !! Увага !! :

від КІЛЬКОСТІ ЕЛЕКТРИКИ ...

як я і писав вище ... вникайте ...

Перегляд дописуkalamar (25.05.2016 – 19:25) писав:

При змінному струмі цей заряд рівний нулю, а оскільки у вас лічильник міряє кількість електрики, то ви зможете не платити взагалі, бо лічильник завжди нуль даватиме.
:facepalm: зробимо вигляд, що я цього не читав, а ви не писали ...

Повідомлення відредагував Vinja: 26.05.2016 – 11:28

• 0

#203 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4200 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 26.05.2016 – 11:52

Перегляд дописуVinja (26.05.2016 – 11:27) писав:

:facepalm: зробимо вигляд, що я цього не читав, а ви не писали ...
Писав.
Тиску у вас не існує, і лічильник не крутиться, файно вам.
Кількість електрики це заряд, а при змінному струмі заряд рухається туди-сюди, скільки за пів періода в одному напрямку пройшло, стільки й назад за другі пів періода. зА ПЕРІОД виходить нуль. Ніякого заряду від електростанції ви не отримуєте.
  • 1

#204 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 640 повідомлень

Відправлено 26.05.2016 – 13:49

Перегляд дописуkalamar (26.05.2016 – 11:52) писав:

Кількість електрики це заряд, а при змінному струмі заряд рухається туди-сюди, скільки за пів періода в одному напрямку пройшло, стільки й назад за другі пів періода. зА ПЕРІОД виходить нуль. Ніякого заряду від електростанції ви не отримуєте.
)))) :D
Це так в вашій матонаністичній реальності, а насправді - диск лічильника крутится, всі електроприлади працюють і споживають певну кількість ЕЛЕКТРИКИ .. ! ))) І тільки в каламара виходить повний нуль .. ))) :D
  • 0

#205 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1498 повідомлень

Відправлено 26.05.2016 – 14:28

Перегляд дописуVinja (26.05.2016 – 11:27) писав:

Ні це не матонанізм, це Число, котре прямо залежить від спожитої КІЛЬКОСТІ ЕЛЕКТРИКИ, не від обертів колеса, не від потужності, не від енергії, не від яйцеголових матонаністів,
а !! Увага !! :

від КІЛЬКОСТІ ЕЛЕКТРИКИ ...

як я і писав вище ... вникайте ...
Та вникаю я:

Цитата

Кількість електрики — це сумарний електричний заряд, що проходить через даний переріз провідника за певний проміжок часу. Позначається q. Вимірюється в кулонах (Кл).
http://subject.com.u...junior/162.html
То ви як, за кулони розплачуєтесь?
А що таке матонанізм, можна від вас визначення? :D

Повідомлення відредагував серпиня: 26.05.2016 – 14:29

• 0

#206 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 640 повідомлень

Відправлено 26.05.2016 – 14:55

Перегляд дописусерпиня (26.05.2016 – 14:28) писав:

То ви як, за кулони розплачуєтесь?
)) Мені більше подобається - за спожиту електрику, але можете і так сказати - за кулони , нічого проти немаю ...
а ви платите за спожиту воду чи за літри чи за метри кубічні ...?? )))

Перегляд дописусерпиня (26.05.2016 – 14:28) писав:

А що таке матонанізм, можна від вас визначення? :D
З цим до каламара - він напевне краще від мене знає .. ))

Повідомлення відредагував Vinja: 26.05.2016 – 14:59

• 0

#207 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1498 повідомлень

Відправлено 26.05.2016 – 15:30

Перегляд дописуVinja (26.05.2016 – 14:55) писав:

)) Мені більше подобається - за спожиту електрику, але можете і так сказати - за кулони , нічого проти немаю ...
Ну якщо вже так дотошно, то я сплачую водоканалу за послугу, яка у т.ч. містить кількість води, і ще багато інших кількостей.
А от за що ви сплачуєте енергозбуту - не зрозуміло. Ви їм не повинні нічого платити, адже ви нуль електрики використовуєте (так, я вірю пану каламарю) і лічильника, що кулони міряє, у вас нема ;)

З цим до каламара - він напевне краще від мене знає .. ))
Та ні, думаю у цьому питанні ви ліпше обізнані :wink2:

Повідомлення відредагував серпиня: 26.05.2016 – 15:31

• 0

#208 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 640 повідомлень

Відправлено 26.05.2016 – 15:35

Перегляд дописусерпиня (26.05.2016 – 15:30) писав:

Ви їм не повинні нічого платити, адже ви нуль електрики використовуєте (так, я вірю пану каламарю) і лічильника, що кулони міряє, у вас нема ;)
"Ібо вірую, амінь ... " Якщо ви віруєте - то ви помилились темою, тут про ФІЗИКУ , а не про релігію ...

Перегляд дописусерпиня (26.05.2016 – 15:30) писав:

Та ні, думаю у цьому питанні ви ліпше обізнані :wink2:
Це вам знов віра підказує .. ))
  • 0

#209 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1498 повідомлень

Відправлено 26.05.2016 – 15:43

Перегляд дописуVinja (26.05.2016 – 15:35) писав:

"Ібо вірую, амінь ... " Якщо ви віруєте - то ви помилились темою, тут про ФІЗИКУ , а не про релігію ...

Це вам знов віра підказує .. ))
Без віри не було б фізики:

Цитата

У книзі «Еволюція фізики» Ейнштейн писав:
За допомоги фізичних теорій ми намагаємося знайти шлях крізь лабіринти фактів, впорядкувати та осягнути світ наших чуттєвих сприйняттів. Ми бажаємо, щоб факти, які ми спостерігаємо логічно випливали з нашого розуміння реальності. Без віри в можливість охопити реальність нашими теоретичними конструкціями, без віри у внутрішню гармонію нашого світу, не було б ніякої науки. Ця віра є і завжди залишиться основним мотивом будь-якої наукової творчості. У всіх наших зусиллях, у будь-якій боротьбі між старим та новим ми бачимо вічне прагнення до пізнання, непохитну віру в гармонію світу, що постійно посилюються в міру зростання перешкод до пізнання.
http://pedagog.profi...ua/uk/node/3015

То ви маєте лічильник, що кулони вимірює?

Повідомлення відредагував серпиня: 26.05.2016 – 15:41

• 0

#210 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 640 повідомлень

Відправлено 26.05.2016 – 15:45

Перегляд дописусерпиня (26.05.2016 – 15:43) писав:

Без віри не було б фізики:
Ні не так.... ось так краще -
«Партия — ум, честь и совесть нашей эпохи!»

Перегляд дописусерпиня (26.05.2016 – 15:43) писав:

То ви маєте лічильник, що кулони вимірює?
Ага ... і ви теж ... )

Повідомлення відредагував Vinja: 26.05.2016 – 15:45

• 0

#211 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4200 повідомлень

Відправлено 26.05.2016 – 17:23

Як можна спожити електрику!!!
З вашої улюбленої БСЕ.

Цитата

ЭЛЕКТРИЧЕСТВО
совокупность явлений, обусловленных существованием, движением и взаимодействием электрически заряженных тел или частиц.
Як можна споживати сукупність явищ, обумовлених рухом та взаємодією заряджених тіл чи частинок. Віня, ви мабуть на сонці перегрілись. Зображення

В термодинаміці є поняття вільної енергії Гельмгольца, це поняття найближче підходить до того, що в народі називають "енергією".

Повідомлення відредагував kalamar: 26.05.2016 – 17:25

• 0

#212 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 26.05.2016 – 18:34

Перегляд дописуkalamar (26.05.2016 – 17:23) писав:

Віня, ви мабуть на сонці перегрілись. Зображення
він на сонце злітав вночі, коли сонце не світить :)

всі люді платять за електроЕНЕРГІЮ! тобто за енергію, яку їм доставили за допомогою електрики.
електричний заряд лише доставляє енергію споживачу, як посильний, споживач споживає енергію а не електричний заряд.
споживає, тобто перетворює в інший вид енергії.
Давай знову закручуй пластинку про те, що енергія не споживається. :)
Людина, що споживає їжу, теж її перетворює на лайно, факту зникнення їжі в животі людини ще не зафіксовано, так може скасувати слово "споживання", раз в світі ще не зафіксовано жодного випадку споживання по твоєму?
  • 1

#213 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1498 повідомлень

Відправлено 26.05.2016 – 22:32

Перегляд дописуVinja (26.05.2016 – 15:45) писав:

Ні не так.... ось так краще -
«Партия — ум, честь и совесть нашей эпохи!»
Ні, краще так: "Інтуїція - наше все".

Перегляд дописуVinja (26.05.2016 – 15:45) писав:

Ага ... і ви теж ... )
Я на нього (лічильник) навіть не дивлюся, що він там показує, мені рахунок у поштову скриньку кидають. І на тому папірці написано: рахунок на оплату за спожиту електроенергію. Різниця показників лічильника - у кВтг. Які ви маєте підстави вважати, що то кулони?

Повідомлення відредагував серпиня: 26.05.2016 – 22:33

• 0

#214 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 640 повідомлень

Відправлено 27.05.2016 – 10:29

Як можна спожити електрику!!!
))) Дуже просто - всі електроприлади споживають (перетворюють) електрику в механічний рух, світло і т.д. ... ВИТРАЧАЮЧИ на це ПЕВНУ кількість ЕЛЕКТРИКИ ...
Розжував ... внятно ... Ні ..
А тепер моя черга - наведіть прилад котрий споживає (перетворює) ЕНЕРГІЮ .. .. ))) вам року вистачить ....

З вашої улюбленої БСЕ.
Як можна споживати сукупність явищ, обумовлених рухом та взаємодією заряджених тіл чи частинок. Віня, ви мабуть на сонці перегрілись. Зображення
:facepalm: каламар, щось ви все більше і більше сповзаєте до рівня ФН ... ви ПІСЛЯ слова "явищ" читали .. ? ))
Для вас я виділив ключові слова - видно ... ? ))) "обумовлених рухом та взаємодією заряджених тіл чи частинок"
навіть на вашій помийці вікі написано що :
Електри́чний струм (англ. electric current) — упорядкований, спрямований рух електрично заряджених частинок у просторі.
https://uk.wikipedia...%80%D1%83%D0%BC
Для тих хто не вїжджає навіть в те, що пише сам я виділив ключові слова ... ))

В термодинаміці є поняття вільної енергії Гельмгольца, це поняття найближче підходить до того, що в народі називають "енергією".
Вам видніше ... )))

Перегляд дописуФеєричний неук ':)' (26.05.2016 – 18:34) писав:

всі люді платять за електроЕНЕРГІЮ! тобто за енергію, яку їм доставили за допомогою електрики.
ТОбі здається ... насправді платять за електрику ... ТОму, що "енергії" в природі НЕ ІСНУЄ ...
В тебе мав би виникнути когнітивний дисонанс в башці - ти ж писав, що згоден з визначенням енергії котре я писав вище ...
Але, видно нема чому там дисонувати ... )))

Перегляд дописуФеєричний неук ':)' (26.05.2016 – 18:34) писав:

електричний заряд лише доставляє енергію споживачу, як посильний, споживач споживає енергію а не електричний заряд.
споживає, тобто перетворює в інший вид енергії.
Давай знову закручуй пластинку про те, що енергія не споживається. :)
Людина, що споживає їжу, теж її перетворює на лайно, факту зникнення їжі в животі людини ще не зафіксовано, так може скасувати слово "споживання", раз в світі ще не зафіксовано жодного випадку споживання по твоєму?
Незачіплений розумом потік свідомості ... треба перечекати ... ))

Перегляд дописусерпиня (26.05.2016 – 22:32) писав:

Я на нього (лічильник) навіть не дивлюся, що він там показує, мені рахунок у поштову скриньку кидають.
)) Не сумніваюсь ..

Перегляд дописусерпиня (26.05.2016 – 22:32) писав:

І на тому папірці написано: рахунок на оплату за спожиту електроенергію. Різниця показників лічильника - у кВтг. Які ви маєте підстави вважати, що то кулони?
А кіловати звідки взялись ... ? ))

Повідомлення відредагував Vinja: 27.05.2016 – 10:31

• 0

#215 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4200 повідомлень

Відправлено 27.05.2016 – 10:54

Перегляд дописуVinja (27.05.2016 – 10:29) писав:

))) Дуже просто - всі електроприлади споживають (перетворюють) електрику в механічний рух, світло і т.д. ... ВИТРАЧАЮЧИ на це ПЕВНУ кількість ЕЛЕКТРИКИ ...
Віня, це просто свято якесь, повний заскок шариків за ролики. Як, ну як електроприлад може споживати сукупність явищ.

:facepalm: каламар, щось ви все більше і більше сповзаєте в дит. садок ... ви ПІСЛЯ слова "явищ" читали .. ? ))
Для вас я виділив ключові слова - видно ... ? ))) "обумовлених рухом та взаємодією заряджених тіл чи частинок"
навіть на вашій помийці вікі написано що :
Електри́чний струм (англ. electric current) — упорядкований, спрямований рух електрично заряджених частинок у просторі.
https://uk.wikipedia...%80%D1%83%D0%BC
Для тих хто не вїжджає навіть в те, що пише сам я виділив ключові слова ... ))
Ви не правильно виділили ключові слова.
Ось правильно.
Електрика це сукупність явищ, а далі йде просто пояснення яких явищ. Подібний приклад - Магнетизм — комплекс явищ і властивостей, пов´язаних з впливом магнітного поля, що може бути зумовлений протіканням макроскопічних електричних струмів (соленоїд, електромагніт), або атомних (магнітний момент).(укр. віка).
Ви навіщось дали ще про струм цитату. Але ж ви не споживаєте струму, ви ж не споживаєте упорядкований рух заряджених частинок. До того ж, більшість навіть вкрай віддалених від фізики і електротехніки людей знають, що робота аж ніяк не залежить тільки від струму, що крім струму важлива напруга.

Цитата

Напруга (U) на ділянці електричного кола — це різниця потенціалів між двома точками електричного поля та чисельно дорівнює роботі, яку необхідно виконати для переміщення заряду з однієї точки поля в іншу точку.
Напруга вимірюється у вольтах (B).
Але і напруги ви не споживаєте, бо напруга, це щось подібне до гравітації. Вода в річці тече під впливом гравітації (струм теж зявляється, бо є напруга, ЕРС), але ви що кажете, що Дніпрогес споживає гравітацію!!!

І ви не платите за спожиту воду. Адже ви не споживаєте води, ви скільки води взяли, стільки й віддали. Ви платите водоканалу за послугу по очищенню води і доставці чистої води, не за воду. Платите саме за літри чистої води, а виливаєте грязну воду в каналізацію.
  • 1

#216 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6637 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 27.05.2016 – 11:08

А тепер моя черга - наведіть прилад котрий споживає (перетворює) ЕНЕРГІЮ .. .. ))) вам року вистачить ....
електрика перетворюється в механічний рух, ага....
електрика зникає, рух з'являється, угу
все пожовано, все внятно, що тут коментувати
а генератори перетворюють рух на електрику. рух зникає, електрика з'являється.

Перегляд дописуkalamar (27.05.2016 – 10:54) писав:

Але і напруги ви не споживаєте, бо напруга, це щось подібне до гравітації. Вода в річці тече під впливом гравітації (струм теж зявляється, бо є напруга, ЕРС), але ви що кажете, що Дніпрогес споживає гравітацію!!!
тю, ти наче не знаєш
напруга - то є аналог сили. так, гравітація є сила, але не тільки гравітація - сила
пряме порівняння - напруга = сила

ну а сила струму то є насправді зовсім не сила. А яка величина в механіці аналогічна електричній силі струму? Я не знаю, то не є поширено, щоб потік позначався літерою і вимірювався в якихось одиницях, а дарма, то є потрібно
  • 0

#217 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4200 повідомлень

Відправлено 27.05.2016 – 11:30

Перегляд дописуФеєричний неук ':)' (27.05.2016 – 11:08) писав:

тю, ти наче не знаєш
напруга - то є аналог сили. так, гравітація є сила, але не тільки гравітація - сила
пряме порівняння - напруга = сила
Не зовсім так. Треба розповідати про консервативні поля, про поняття потенціалу. Сила то градієнт потенціалу. Адже сила вектор, а потенціал - скаляр. Принаймні з векторності сили тобі має бути ясно, що сила це не напруга (хоча вони тісно звязані матанонізмом, власне Віня, який заперечує матан, мусить і напругу заперечувати).

Повідомлення відредагував kalamar: 27.05.2016 – 11:35

• 0

#218 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 640 повідомлень

Відправлено 27.05.2016 – 13:18

Віня, це просто свято якесь, повний заскок шариків за ролики. Як, ну як електроприлад може споживати сукупність явищ.
:facepalm: Ніяк, каламар, що з вами ДЕ я писав про "сукупність явищ" ...?

Ви не правильно виділили ключові слова.
Ось правильно.
Електрика це сукупність явищ,
OMG !! каламар вже дописався до того, що в нього електрика - це сукупність явищ .. !? ... )))) що ви курите .. ???

Подібний приклад - Магнетизм — комплекс явищ
))) Ага, магнетизм - це комплекс явищ .. )))

Перегляд дописуФеєричний неук ':)' (27.05.2016 – 11:08) писав:

електрика перетворюється в механічний рух, ага....
електрика зникає, рух з'являється, угу
неуку ... як по-твоєму, ЩО розігріває нитку накалу (в підключеній лампочці) до тисяч градусів цельсія .. ?...
Робота ... ? енергія .. ? потужність .. ? кіловати .. ? напруга .. ? віра квантолога ? матонанізм каламара ?... віра серпині ... ? )) спробуй відповісти ...

Повідомлення відредагував Vinja: 27.05.2016 – 13:20

• 0

#219 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4200 повідомлень

Відправлено 27.05.2016 – 14:00

Перегляд дописуVinja (27.05.2016 – 13:18) писав:

:facepalm: Ніяк, каламар, що з вами ДЕ я писав про "сукупність явищ" ...?

OMG !! каламар вже дописався до того, що в нього електрика - це сукупність явищ .. !? ... )))) що ви курите .. ???
Рекомендована вами БСЕ написала, що електрика, це сукупність явищ...
Не я.
Я БСЕ процитував.
Щось ви геть посоловіли.
Ще раз.

Цитата

ЭЛЕКТРИЧЕСТВО
совокупность явлений, обусловленных существованием, движением и взаимодействием электрически заряженных тел или частиц.

Перегляд дописуVinja (27.05.2016 – 13:18) писав:

неуку ... як по-твоєму, ЩО розігріває нитку накалу (в підключеній лампочці) до тисяч градусів цельсія .. ?...
Робота ... ? енергія .. ? потужність .. ? кіловати .. ? напруга .. ? віра квантолога ? матонанізм каламара ?... віра серпині ... ? )) спробуй відповісти ...
І що ж її розігріває, і чому вона від розігрівання починає світитись? Чому напр. розігріта груба не світиться, а нитка розжарювання світиться? Чому ЛЕП не світиться? Чому при електрозварюванні світиться те місце, де є дуга, але не світиться електрод?
Зображення

Щоб відповісти, вам потрібна буде і енергія, і потужність, і напруга, і струм, і віра квантолога. Зображення

Повідомлення відредагував kalamar: 27.05.2016 – 14:10

• 0

#220 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 640 повідомлень

Відправлено 27.05.2016 – 15:09

Перегляд дописуkalamar (27.05.2016 – 14:00) писав:

Рекомендована вами БСЕ написала, що електрика, це сукупність явищ...
Не я.
Я БСЕ процитував.

... каламаре ..!! )) ми тут зараз розглядаєм НЕ "сукупність явищ", а конкретне - проходження електрики через лічильник ...

Щоб відповісти, вам потрібна буде і енергія, і потужність, і напруга, і струм, і віра квантолога. Зображення
Ні, для цього потрібна ЛИШЕ електрика ...
А от в матонаністів так і є ... ))

І що ж її розігріває, і чому вона від розігрівання починає світитись?
Напевно - потужність, або енергія, або віра квантолога-матонаніста ... )))

Повідомлення відредагував Vinja: 27.05.2016 – 15:12

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних