Перейти до вмісту

Декарт проти Нютона. Раціоналізм проти формалізму ...

декарт нютон

Повідомлень в темі: 338

#21 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 648 повідомлень

Відправлено 14.04.2016 – 11:36

Перегляд дописуkalamar (13.04.2016 – 17:11) писав:

1. під дією універсальної сили, яка дія між будь-якими масами.
Ні. Це до сих пір НЕ ДОВЕДЕНО ... ))

Перегляд дописуkalamar (13.04.2016 – 17:11) писав:

3. Ньютон розробив математичний апарат, який дозволяв по тій формулі кількісно обчислити траєкторії планет, траєкторію яблука, чи траєкторію гарматного ядра.
АЛЕ, Ніхто і ніколи (при здоровому глузді) не обчислює траєкторії руху планет і космісних апаратів по цій формулі (ЗВТ) Нютона .. )))
Вас знов обдурили ...а ви повірили ...)

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (13.04.2016 – 18:59) писав:

2) тому що Ньютон не висував гіпотез взагалі.
)) Висував - виссана з пальця гіпотеза про те, що "все до всього притягається .. "

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (13.04.2016 – 18:59) писав:

тому що Ньютон обмежився тим, що бачив, і не став вигадувати причин того.
Ні. Нютон вигадав найдурнішу гіпотезу яку тільки можна вигадати - "маса притягує ... " ))

Повідомлення відредагував Vinja: 14.04.2016 – 11:50

• 0

#22 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6666 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 14.04.2016 – 11:46

Віня живе у 1700 році. за 300 років виконані різноманітні досліди він ігнорує.
хоча були виконані досліди, які зафіксували зближення тіл з невеликою масою, і були досліди які навіть виміряли силу тиску сонячного вітру, і багато-багато інших дослідів.
  • 0

#23 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 648 повідомлень

Відправлено 14.04.2016 – 11:59

А я продовжу ...

Відмова від рухомої матерії, і заміна її "порожнечею" призвели до того, що механізм гравітаційних взаємодій не досліджується вже майже 400 років ..!!
Немає чого досліджувати!
- Порожнеча, АДЖЕ !
Відмова від рухомої матерії, котра "заповнює Всесвіт" призвела до того, що кожній нововідкритій "взаємодії" доводиться придумувати "поле" ..
А, кожному знову придуманому "полю" - "елементарного носія" !?
А, Світлу, котре просто хвилі!
Довелося стати "корпускулами" дуалістичними до непристойності …
А, підручник "фізики" в результаті на 90 відсотків складається з вчення про "порожнечу" і "поля", і про "елементарних носіїв взаємодій"
Притому, що всі вони простий наслідок ідіотської ідеї про "порожнечу" !..

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (14.04.2016 – 11:46) писав:

хоча були виконані досліди, які зафіксували зближення тіл з невеликою масою,
Але, з тієї великої кількості "різноманітних" дослідів навести тут два котрі свідчать, що маса притягує ти не зможеш .. ))

Повідомлення відредагував Vinja: 14.04.2016 – 12:00

• 0

#24 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6666 повідомлень

Відправлено 14.04.2016 – 12:28

ну а після Декарта уявлення про етер дуже й дуже змінилися, але Віня не сприймає нових відомостей, йому етер Декарта подавай, в трьох агрегатних станах

Перегляд дописуVinja (14.04.2016 – 11:59) писав:

Але, з тієї великої кількості "різноманітних" дослідів навести тут два котрі свідчать, що маса притягує ти не зможеш .. ))
погуглю і зможу, зараз зайнятий, пізніше погуглю
  • 0

#25 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 648 повідомлень

Відправлено 14.04.2016 – 12:43

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (14.04.2016 – 12:28) писав:

... але Віня не сприймає нових відомостей, йому етер Декарта подавай, в трьох агрегатних станах
)) Ну що в тебе за дурна звичка приписувати мені твої власні фантазії ...
  • 0

#26 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6666 повідомлень

Відправлено 14.04.2016 – 12:44

Цитата

Експеримент Генрі Кавендіша

Закон всесвітнього тяжіння стверджує, що сила притягання між двома тілами прямо пропорційна їх масам і обернено пропорційна квадрату відстані між ними. Але в цьому законі невідомою була гравітаційна константа g. Для її визначення треба було виміряти притягання між двома тілами з визначеними масами і відомою відстанню між ними. Це надзвичайно складна проблема, бо відповідна сила є дуже малою. Наприклад, ми знаходимося в полі тяжіння Землі, відчуваємо його, але як ми притягаємось наповненим самоскидом, не знаємо, бо ніякого впливу на нас немає.

Метод вимірювання притягання і запропонував співвітчизник Ньютона Генрі Кавендіш у 1798 р. Він узяв крутильні ваги з двома кульками, що висять на тонкій легкій нитці. Далі вимірювалося зміщення кульок при наближенні до них більш важких предметів. Так, ваги реагували на збурення, але внаслідок малості прямо виміряти його було важко. Тому Кавендіш зробив спеціальні дзеркальця, приєднав їх до кульок і спостерігав за світловими зайчиками на площині, що суттєво підняло чутливість пристрою. Цим самим вдалося достатньо точно встановити величину і знайти значення маси Землі.

- See more at: http://kpi.ua/experi...h.FGebeBf4.dpuf
1798 рік. а для тебе, мабуть, не існує дослідів після 1700 року, так ?
  • 0

#27 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 648 повідомлень

Відправлено 14.04.2016 – 13:06

Відкрив посилання .... і ... прочитав наступне :
Метод вимірювання притягання і запропонував співвітчизник Ньютона Генрі Кавендіш у 1798 р. Він узяв крутильні ваги з двома кульками, що висять на тонкій легкій нитці. Далі вимірювалося зміщення кульок при наближенні до них більш важких предметів. Так, ваги реагували на збурення, але внаслідок малості прямо виміряти його було важко. Тому Кавендіш зробив спеціальні дзеркальця, приєднав їх до кульок і спостерігав за світловими зайчиками на площині, що суттєво підняло чутливість пристрою. Цим самим вдалося достатньо точно встановити величину і знайти значення маси Землі.
Ти жартуєш !? ХКВ ... це не опис експерименту ! Це якась казка для ідіотів ! ДЕ детальний ОПИС ЕКСПЕРИМЕНТУ ? ДЕ МЕТОДИКА вимірювань ? І т.д ...?
  • 0

#28 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4221 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 14.04.2016 – 13:24

Перегляд дописуVinja (14.04.2016 – 11:36) писав:

АЛЕ, Ніхто і ніколи (при здоровому глузді) не обчислює траєкторії руху планет і космісних апаратів по цій формулі (ЗВТ) Нютона .. )))
Вас знов обдурили ...а ви повірили ...)
Я обчислював. Зображення Ви то я певен, що не обчислювали, бо ви на пропорційності температури до квадрату швидкості застрягли і на поясненні припливів.
Але годі про Ньютона, ясно, що для вас то заскладно, ви повний баран і у фізиці і в математиці, з вами про то говорити не цікаво. Але чому ви на це не реагуєте?

Цитата

Чому, така очевидна для всіх, інтуїтивно зрозуміла, несуперечлива ідея про те, що все, що є поза нашою свідомістю є все, що є поза нашою свідомістю
Адже ця тема явно філософська.Тож поясніть, в чому була глибина вашої думки?

Перегляд дописуVinja (14.04.2016 – 11:36) писав:

Ні. Це до сих пір НЕ ДОВЕДЕНО ... ))
Жодна фізична теорія не буває повністю ДОВЕДЕНОЮ, хоча б такі речі слід розуміти. Зображення

Повідомлення відредагував kalamar: 14.04.2016 – 13:18

• 0

#29 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 648 повідомлень

Відправлено 14.04.2016 – 16:00

Перегляд дописуkalamar (14.04.2016 – 13:24) писав:

Я обчислював. Зображення
)) Не сумніваюсь. Я ж написав - що ті хто при здоровому глузді - не обчислюють, а ідіоти ладні робити все, що захочуть .. )

Але чому ви на це не реагуєте?
)) Ви приписали мені свою фантазію і хочете щоб я на неї "реагував" ...)) :facepalm:

Жодна фізична теорія не буває повністю ДОВЕДЕНОЮ, хоча б такі речі слід розуміти. Зображення
Для тих хто в танку - я не просив доводити теорію, я просив надати експериментальні ДОКАЗИ того, що маса притягує ..! :facepalm:

Повідомлення відредагував Vinja: 14.04.2016 – 16:04

• 0

#30 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6666 повідомлень

Відправлено 14.04.2016 – 17:03

Перегляд дописуVinja (14.04.2016 – 13:06) писав:

Відкрив посилання .... і ... прочитав наступне :
Ти жартуєш !? ХКВ ... це не опис експерименту ! Це якась казка для ідіотів ! ДЕ детальний ОПИС ЕКСПЕРИМЕНТУ ? ДЕ МЕТОДИКА вимірювань ? І т.д ...?
мені ліньки гуглити більше. який сенс. в тебе всеодно планети будуть по рейках ковзати, ти не погодишся, що вони падають.
  • 0

#31 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 648 повідомлень

Відправлено 14.04.2016 – 17:52

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (14.04.2016 – 17:03) писав:

мені ліньки гуглити більше. ..
))) Не сумніваюсь ...

А я продовжу …
Отже, чому "Рухома Матерія" Декарта, була замінена на "Порожній Простір" Нютона в ортодоксальної "фізиці" ?
У мене є версія.
Але, я хотів би почути версії інших учасників форуму, перш, ніж викласти свою …
Адже фактом залишається те, що Натурфілософія (Фізика) як наука про Природу була непогано розвинена до Нютона!
Декарт, Гюйгенс, Гук, Лейбніц .. і інші розробили добре розвинену несуперечливу картину Світу, а також геометричний-математичний апарат для Аналізу …
Як же так вийшло, що всі їхні видатні досягнення були перекреслені, перероблені в "Пустологію" Нютона ?
  • 0

#32 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4221 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 14.04.2016 – 19:03

Перегляд дописуVinja (14.04.2016 – 17:52) писав:

Адже фактом залишається те, що Натурфілософія (Фізика) як наука про Природу була непогано розвинена до Нютона!
Декарт, Гюйгенс, Гук, Лейбніц .. і інші розробили добре розвинену несуперечливу картину Світу, а також геометричний-математичний апарат для Аналізу …
Як же так вийшло, що всі їхні видатні досягнення були перекреслені, перероблені в "Пустологію" Нютона ?
Напр. ця добре розвинена фізика немогла навіть припливів пояснити, як і ви не можете? Зображення

Цитата

И среди великих людей, рассуждавших об этом удивительном явлении природы более всех других меня удивляет Кеплер, который, будучи наделен умом свободным и острым и хорошо знакомый с движениями, приписываемыми Земле, допускал особую власть Луны над водой, сокровенные свойства и тому подобные ребячества Зображення
Г. Галілей (засновник фізики)
Vinja, признайтесь, а ви припускаєте слідом за Ньютоном особливу владу місяця над водою і вами, чи ні?
  • 0

#33 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6666 повідомлень

Відправлено 14.04.2016 – 19:33

Перегляд дописуVinja (14.04.2016 – 17:52) писав:

ги, ну ти гуморист...
ех, які славні були часи

хоча уявлення про етер домінували ще на початку двадцятого століття, ти вперто стверджуєш, що Ньютонівська пустота перемогла.
  • 0

#34 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 648 повідомлень

Відправлено 15.04.2016 – 14:20

А я продовжу ...

Отже, я не дочекався гіпотез чому розумне і логічне уявлення про Всесвіт, як про рухому матерію, за допомогою якої здійснюються всі "взаємодії" (включаючи гравітаційну, електромагнітну і сильну), в якій поширюється Світло і Радіохвилі ... поступилося місцем дивним, якщо не сказати більше, поданням про Всесвіт, як про "Порожній простір", через порожнечу котрого чарівним чином поширюються світлові хвилі, "притягують" електричні заряди, магніти і речовина ..

Тому висловлю свою гіпотезу ..

Мені видається, що причиною послужили дві основні обставини - Об'єктивна і Суб'єктивна ..
Причому, Обставини суб'єктивні, як мені видається, мали вирішальну роль ..
Об'єктивно, остаточному визнанню ефіра заважали труднощі з поясненням - чому тіла котрі «летять по інерції» не зупиняються "продираючись" крізь ефірне середовище, не нагріваються, коли «труться» об ефір …
Суб'єктивно ..
Рене Декарт, як основний носій ідеології Матеріальною Всесвіту, впав у єресь людинопоклоніння, і як результат, втратив заступництво католицької церкви, яка була в ті часи всемогутньою ..
Декарт навіть змушений був тікати до Швеції, побоюючись за свободу, здоров'я і життя ..

Для пустологів, і Нютона відкрилися всі шляхи …
До того ж Нютон користувався дружбою з Папою і Двором, і володів практично необмеженим адміністративним ресурсом …
З цієї причини, нютонівська пустологічна парадигма отримала розвиток, а картезіанська поступово захиріла, і по суті, померла на багато століть …

Повідомлення відредагував Vinja: 15.04.2016 – 14:47

• 0

#35 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6666 повідомлень

Відправлено 15.04.2016 – 15:31

Перегляд дописуVinja (15.04.2016 – 14:20) писав:

чому тіла котрі «летять по інерції» не зупиняються "продираючись" крізь ефірне середовище, не нагріваються, коли «труться» об ефір …
А чому? яка твоя відповідь?
  • 0

#36 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 648 повідомлень

Відправлено 15.04.2016 – 16:03

Спробую пояснити ...
У статті, на яку ти посилаєшся дається огляд і аналіз ОДНІЄЇ єдиної теорі] гравітації.
А саме – теорії Лесажа .

Цю теорію не висміяв тільки ледачий !
Ця теорія настільки дурна і безглузда, що її згадують в ортодоксальних підручниках з "фізики", щоб пожартувати над дурістю ефіристів.
Ця теорія покликана пояснити з "ефірних позицій" ..

УВАГА!

…"Всесвітнє тяжіння"

Тобто, Лесаж, і його апологети намагаються за допомогою спеціального "Лесажа ефіру" змусити "притягатися один до одного тіла"…

Ти, звичайно, не розумієш весь ідіотизм ситуації ...
А він .. – як на долоні …
Ефір намагаються поставити на службу Нютону !

Теорія Лесажа намагається пояснити те, чого можливо немає ..
Саме це я називаю ідіотизмом ..
Хіба, я не маю рації ?

А тепер, по суті.
Теорія Лесажа намагається впихнути невпі ***..єме - пояснити те, чого, можливо немає ..
Ну це все одно, що написати ефірну теорію, яка "пояснить механізм роботи вогняного мішка дракона" ..
Природно, у Лесажа ніфіга не виходить ..
Тепер, що стосується "взаємодії ефіру з речовиною".
Теорія Лесажа не займається цим питанням ..
Теорія Лесажа намагається пристосувати теорію неабсолютно пружної взаємодії Предметів в якості "взаємодії ефіру з речовиною" …
Ти як і багато «ефіристів» ніяк не можеш зрозуміти, що ефір не зобов'язаний взаємодіяти з речовиною так, як це написано в "теорії Нютона".

Закони Нютона - НЕ Закони Природи.
"Закони Нютона" - Правила для ІСВ.

Природа плювати хотіла на Правила для ІСВ ....
Описувати Взаємодію Ефіру з речовиною, за допомогою "законодавства Нютона", все одно, що намагатися черпати воду ситом …

Ефір взаємодіє з речовиною за законами природи, які ще не ВІДКРИТІ …
Їх ще належить відкрити.
І, я трохи просунувся в цьому напрямку …

Повідомлення відредагував Vinja: 15.04.2016 – 16:05

• 0

#37 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1743 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 15.04.2016 – 16:35

Цитата

Зображення
хоч шось смішне в цьому потоці унилого нецікавого божевільного лайна.
  • 0

#38 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6666 повідомлень

Відправлено 15.04.2016 – 19:56

Перегляд дописуVinja (15.04.2016 – 16:03) писав:

Спробую пояснити ...
У статті, на яку ти посилаєшся дається огляд і аналіз ОДНІЄЇ єдиної теорі] гравітації.
А саме – теорії Лесажа .
Цю теорію не висміяв тільки ледачий !
Зате версія Декарта про етер в трьох агрегатних станах - о, це круто, це істинно, ха-ха геть не викликає.

Перегляд дописуVinja (15.04.2016 – 16:03) писав:

Ось мене геть розсмішило, по підлозі катаюсь, просунутий він, той хто принципу дії холодильника не розуміє і заперечує.
Ти не просунутий, ти задвинутий

проблема прихильників етеру в тому, що досі ще ніхто не видвигав гіпотезу того, що середовище етеру в речовині прискорюється в напрямі проти напряму прискорення речовини.
А от при такому розкладі, коли етер в об'єкті рухається проти руху об'єкта, і зі швидкістю більшою, ніж швидкість руху етеру зовні об'єкта (відносно об'єкта) - при такому розкладі відомі закони фізики виконуються без проблем.
  • 0

#39 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 648 повідомлень

Відправлено 18.04.2016 – 12:15

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (15.04.2016 – 19:56) писав:

Зате версія Декарта про етер в трьох агрегатних станах - о, це круто, це істинно, ха-ха геть не викликає.
)) Причому тут версія Декарта про "три агрегатні стани" ... Паси своїх тараканів сам ... )

Ось мене геть розсмішило, по підлозі катаюсь, просунутий він, той хто принципу дії холодильника не розуміє і заперечує.
Ти не просунутий, ти задвинутий
)) по підлозі ти катаєшся в приступі істеричного сміху - бо ПО-СУТІ нічого вродити не можеш ...

проблема прихильників етеру в тому, що досі ще ніхто не видвигав гіпотезу того, що середовище етеру в речовині прискорюється в напрямі проти напряму прискорення речовини.
)) Ага , ця "проблема" тільки в твоїй башці ...

Поки ХКВ катуляється по підлозі в приступі істеричного сміху,

я продовжу …

Отже, "закон всесвітнього тяжіння" Нютона "відкритий" вже майже, як 400 .. років
Але, Що з закономірностей цього "явища природи" виявлено за цей час ...
Спробуємо порахувати ..
У Гіпотезі "все притягається до всього пропорційно масі і обернено пропорційно квадрату відстані між ними"

НЕ перевірені:

1. "загальність тяжіння" (не підтверджена здатність речовини "гравітаційно притягувати")
2. "Пропорційність масі" (Маси планет не виміряні)

Що встановлено достовірно?

1. Речовина піддається гравітації (що було відомо і до Нютона).
2. Обернена пропорційність сили гравітації до відстані до "притягуючого об'єкту" …

Що-небудь ще?
Ні.
Більш, нічого не встановлено.

НЕ встановлені:

1. Не встановлена ​​Швидкість гравітації (автори різних теорій пропонують значення від однієї до 9 000 швидкостей світла).
2. Не встановлені межі дії гравітації …
3. Не знайдено жодного способу впливу на гравітацію …

І це, через 400 років після того, як "закон був відкритий" ...

Для порівняння!

Таке явище Природи, як "Магнетизм" і "Електрика" за більш короткий період часу було досліджено значно докладніше.

Чому "всесвітньому тяжінню" так не пощастило?
Моя думка - тому, що в основі лежить безплідна пустологічна гіпотеза …

Ухвалення, в якості основного теоретичного імперативу "порожнечі", призвело до того, що процеси в цій "порожнечі" просто не досліджувалися.
Що можна знайти в "порожньому просторі", крім кубометрів … )
Порожнеча - НІЩО.
Ніщо не має властивостей, які можна досліджувати експериментально, або аналітично.
Неможливо скласти План Досліджень того, чого немає!
Нема на що попросити грошей з Наукового Бюджету.
Ніхто не стане спонсором Дослідження Того, Чого НЕМАЄ.
Ніхто не дасть Грант на досліди з порожніми кубометрами …

Тому, порожнеча, з часів перемоги нютонівської механічної пустологічної парадигми і не досліджувалася.

А, що станеться, якщо повернути в Фізику рухому матерію (Ефір)?
О!
У цьому випадку, все відразу оживає, ніби хтось клацнув вмикач :)
З'являється ЩО досліджувати, вивчати, обмірковувати, .. аналізувати.
Можна прямо тут, зараз накидати План дослідження Ефіру.
Визначити основні напрямки і пріоритети.
Виділити фінансові та людські резерви ... )
І, вже через 5 - 10 років отримати перші результати, у вигляді Списку основних властивостей ефіру, і їх вимірних значень.
І, напевно до цього часу виникнуть і основні теорії взаємодії Ефіру і Речовини …
  • 0

#40 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1743 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 18.04.2016 – 15:41

вінні, в тебе тут мало ілюстративного матеріалу, на ось.
Зображення

Або безпосередньо по темі:
Зображення
Послухай:
Зображення

Зображення

Повідомлення відредагував _Ex: 18.04.2016 – 15:48

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних