Перейти до вмісту

Фізична економія

фізична економія

Повідомлень в темі: 21

#21 Тимофій

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 300 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 03.02.2016 – 20:11

Цитата

Парадигма (грец. “приклад, взірець”) - це:

1. Теорія (або модель постановки проблеми), прийнята за взірець розв’язання дослідницьких завдань.

2. Сукупність всіх наукових досягнень, які дають модель постановки проблеми і її вирішення.

3. Деяка ідея або теорія, що лежить в основі наукової дисципліни.
У філософію науки поняття “парадигма” запроваджено Г.Бергманом для характеристики нормативності методології. Парадигма використовується в теорії і історії науки для характеристики формування наукової дисципліни , опису різних етапів наукового знання. Цінність парадигми в рамках тієї чи іншої наукової дисципліни залежить у першу чергу від величини внеску, що вона вносить у роз'яснення або вирішення проблеми в порівнянні з конкуруючими парадигмами. Парадигми зберігають силу доти, поки накопичені знання не вступлять у протиріччя з загальноприйнятими представленнями і не зажадають заміни існуючої парадигми новою.
Економічна парадигма тісно пов'язана з технологією. Вона розглядає такі глибокі, фундаментальні категорії, як власність, зміст і характер виробництва чи ширше - взаємодії людини і природи, суспільні форми праці, насамперед поділ і кооперацію праці як засоби зростання його продуктивності. . Офіційна парадигма західної економічної теорії зв'язана з поняттям "ефективності". Вважається, що якщо економіка і кожний з її суб'єктів "ефективні", тобто прибуткові, то така економіка щонайкраще задовольняє потреби суспільства.

Дискурс (англ. "судження, трактат) ---це
Теоретична конструкція в поєднанні з мовною інтерпретацією та історичним контекстом ;
“Тонка контактуюча поверхня, яка зближує мову і реальність"(Фуко)
Сукупність принципів, правил і істин, що дають можливість індивідові зорієнтуватися в просторі й часі на відповідній стадії суспільно-економічної еволюції.
Система поглядів, концепцій, уявлень про економічну дійсність на основі консенсусу стосовно істинності тих чи інших тверджень та їх адекватності реальним економічним процесам. Істина досягається в процесі спілкування.
Він відображає теоретичні уявлення про об'єкт і матеріалізує світогляд суб'єкта дослідження, його ментальний простір. Таким чином, дискурс відображає відносини між суб’єктом і об’єктом.
Економіч­ний дискурс розкриває теоретичну економіку, при цьому будь-яке економічне знання вважається відносним (історичним) через постійну еволюцію господарства і обмеженість формалізації економічних понять.
Економічна теорія ---це наукова дисципліна. Вона є методологічною основою системи економічних наук. Головним завданням економічної теорії є характеристика засад економічних систем через аналіз виробничих відносин.
Проаналізуйте співвідношенняя таких понять, як економічна теорія, економічна парадигма та економічний дискурс.

Повідомлення відредагував Тимофій: 03.02.2016 – 20:11

 • 0

#22 Тимофій

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 300 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 19.02.2016 – 21:47

Цитата

сонцепокло́нство = сонцепокло́нництво — поклоніння сонцю як божеству; у дохристиянські часи слов’яни поклонялися природним стихіям — сонцю, вогню, воді; домінував солярний світогляд, бо давні люди вбачали в сонці могутнє джерело тепла і світла, від якого цілковито залежали їхнє життя і добробут; зміни пори року викликали асоціації з богом, який вмирає і оживає; сонцю присвячувалися головні свята — Іва́на Купа́ла (див.), Коляда́ (див.), Про́води (див.); обрядові ігри, танці й пісні, що супроводжували їх, славили передусім со́нце (див.).
сонцепоклонство
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних