Перейти до вмісту

Міжнародні стереотипи, або з кого сміються інші народи

анекдоти іноземці міжнародні стереотипи Франція США Австралія Бразилія Канада Фінляндія Швеція

В цій темі немає відповідей

#1 Bimep

    Частий гість

  • Користувачі
  • PipPipPip
  • 46 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 13.12.2015 – 20:34

  • 4

Міжнародні стереотипи, або з кого сміються інші народи


Тут вирішила перекласти таку статтю, древню, але цікаву. І трохи переробивши. В той час, поки українці змагаються в складанні анекдотів з росіян, думаю, цікаво було б дізнатися з чого глузують інші народи

Скандинавський гумор

Зображення

Скандинавські народи люблять дражнити одне одного. У Швеції, Данії і Норвегії циркулює багато жартів з представниками цих народів. У той же час, жарти можуть бути однаковими, змінюється тільки об'єкт жартів. Шведи люблять познущатися над данською мовою, їх улюблений анекдот: "Данці говорять так, ніби мають в роті гарячу картоплину" або "страждають від запалення верхніх дихальних шляхів." Незважаючи на те, що данська мова дуже схожа на шведську і є зрозумілою для всіх скандинавів, для шведів вона звучить дещо смішно.
Про норвежців прийнято говорити, що це провінціали у картатих сорочках, які розмовляють так голосно, ніби вони самі знаходились на вершині гори, а їх співрозмовник - біля його підніжжя.

Джерелом жартів і взаємної ворожнечі є історія цих країн: протягом понад століття Швеція, Данія і Норвегія були під владою королів Данії в рамках Кальмарської унії, а після розпаду в 1523 році настала серія дансько-шведських воєн. Норвегія протягом більш ніж чотирьох століть підпорядковувалася Данії, а потім на більш ніж сторіччя перейшла під владу Швеції. Повну незалежність Норвегії вдалось здобути тільки в 1905 році. В даний час відносини між народами дуже доброзичливі. Свідченням цього, наприклад, є той факт, що скандинави іноді називають простір, в якому вони живуть, словом "Північ", не розділяючи його на окремі держави. Поза тим, у всіх є загальний об'єкт глузувань - фіни.

Про норвежців:
Прихований текст
Про шведів:

Що написано під знаком кругового руху у Швеції? «Максимум 8 разів».
Два шведа вирушили на зимову рибалку. Сидять довго, але зловити нічого не можуть. Недалеко рибалять два норвежця і витягають одну рибину за іншою. В чому справа? Один з шведів пішов у розвідку. Повертається, говорить товаришеві: «Все ясно! Вони, виявляється, в льоду лунки зробили! »

Чим шведська драбина відрізняється від інших? У неї нагорі написано «Стоп»

Данець, норвежець і швед беруть участь у конкурсі "хто більше часу протягне у свинарнику". Через годину датчанин не витримав і вийшов. Через 5 годин вийшов норвежець. Через 6 - вийшли свині.

Чому фіни не літають в космос? Якщо полетить фінський космонавт, то Фінляндія вимре від захвату, Норвегія і Данія вимруть від заздрощів. Що, всю Скандинавію шведам залишити?
Що повинні мати з собою шведські бігуни на 100-метрову дистанцію? Карту і компас.
[/spoiler]
Про данців:
Прихований текст
Про фінів:
Прихований текст

Австралія і Нова Зеландія

Зображення

Австралійці сміються з багато чого, в тому числі і з себе. Але головним об'єктом насмішок є їх менш заможні сусіди, новозеландці, яких вони називають "ківі", також аборигенів з Нової Зеландії - маорі.
Згідно статистики, щотижня близько тисячі новозеландців перетинають кордон з Австралією. Деякі приїжджають працювати і живуть деякий час з власних запасів, що не викликає симпатії місцевих і піддає їх іронії.
Анекдоти оссі (як австралійці називають себе) часто грубі і образливі, з великою долею чорного гумору. Новозеландців в Австралії висміюють за їх прихильність до овець, котрих нібито в Новій Зеландії більше, ніж людей. Повстала ціла серія непристойних жартів на цю тему. Висміюється також провінціалізм новозеландців і їх тісних зв'язок з Великобританією. На думку австралійця, новозеландець хитрий, жадібний і дуже британський. Тому отримали прізвисько "Помі південних морів" (Помі - прізвисько британців).
Більш врівноважені та тихі новозеландці вважають, що австралійці надто впевнені в собі, хамуваті і ліниві; на їх думку, ведуть себе занадто шумно і постійно перебивають один одного. Водночас оссі і ківі добре ладять між собою тому, що ці країни мають багато спільного: специфічне географічне розташування, британське коріння, державну англійську мову, любов до регбі і вітрильного спорту. Оссі і ківі можуть розповідати анекдоти про себе лицем до лиця, не порушуючи мирного співіснування.
Про новозеландців:
Прихований текст
Про австралійців:
Прихований текст

Аргентина і Бразилія

Зображення

Між Аргентиною і Бразилією вже давно існує суперництво, і не тільки на полі. У їх спільній історії були досить напружені моменти, у тому числі трирічна війна, коли Аргентина спробувала перехопити контроль над бразильською провінцією Сісплатіна - нині Уругвай. В очах бразильців, аргентинці – це самохвали, котрі вважають свою країну пупом світу і є зарозумілими по відношенню до інших. Бразильці більш схильні до європейської культури, часто нехтуючи своєю країною. У них є приказка: «Основною проблемою Бразилії є самі бразильці" В обох країнах є багато жартів про футбол і, оскільки Папою став аргентинець Франциск, з’явилось багато жартів і на цю тему.

Аргентинський гумор:
Прихований текст
Анекдоти бразильців:
Прихований текст

США і Канада

Зображення

Американці часто жартують над канадцями, виставляючи їх недотепами і відсталими провінціалами, на IQ яких вплинув суворий клімат, пристрасть до пива і хокею. Висміюється ввічливість і миролюбність канадців, їх акцент і звук eh в кінці кожного речення. Дістається також і патріотичним канадським туристам, які обвішують прапорами рюкзаки і одяг, щоб в подорожах їх не сплутали з американцями. У пародійній пісні американського співака Weird Al Yankovic - Canadian Idiot зібрані основні стереотипи про канадців: вони їдять пончики і лосине м'ясо, експортують кленовий сироп і сніг, а якщо канадцеві зламати ніс, він буде вибачатися. Оскільки економічно Канада дуже залежить від США, американці часто жартують про те, що Канада - це ще один штат Америки. Іноді жарти носять дружній характер, але проскакує і відверто антиканадский гумор, за яким ховаються політичні причини. Справа в тому, що Канада, як правило, не підтримує агресивну зовнішню політику США і залишається осторонь від воєн і конфліктів. Відповіддю американців стали жарти про недієздатну армію Канади, блаженну поліцію, занадто ліберальних політиків, прозвучав епітет Soviet Canuckistan – радянською Канаду називають за її соціальні програми, в тому числі дешеву медицину. Антиканадскі настрої в США спародійовано у пісні з мультсеріалу «Південний парк» Blame Canada: мовляв, у всьому, навіть у поганому вихованні американських дітей винна Канада.

Американський гумор
Прихований текст
Канадський гумор
Прихований текст

Англія, Ірландія і Шотландія

Зображення

Ці нації мають сотні анекдотів один про одного. В англійських анекдотах ірландці постають дурними і питущими, ірландці зображують англійців манірними снобами і задирами, про чию смерті ніхто не пошкодує. Шотландці також недолюблюють англійців за їх агресивну поведінку в минулому. У всіх трьох націй можна знайти анекдоти, де героями є англієць, ірландець і шотландець.

Ірландський гумор
Прихований текст
Англійський гумор
Прихований текст
Шотландський гумор
Прихований текст

Франція та Бельгія

Зображення

Один з жанрів французького гумору називається «бельгійські історії». За сюжетом вони нагадують розповіді про чукчів або блондинок, містять неперекладну гру слів, а саме слово «бельгієць» стає рівним слову «дурень». Багато асоціюють бельгійців з образом безглуздого чотириокого, чиї слова і вчинки не піддаються логіці, - цей образ створив французький комік Колюш. Бельгійці не надто ображаються і досі дивляться ці скетчі 30-річної давності в Мережі. Взаєморозумінню сприяє спільне минуле і французька мова, що є однією з трьох офіційних мов у Бельгії. Однак бельгійці терпіти не можуть, коли їх самих приймають за французів - сусідів з великої країни вони вважають самозакоханими і зарозумілими. Особливо їм не подобається, коли французи потішаються над їх бельгійським акцентом. Взаємна антипатія двох націй обігрується, зокрема, у французькій комедії «Митниця дає добро» - про двох поліцейських з Бельгії та Франції, які змушені співпрацювати, незважаючи на ворожнечу.

Французький гумор
Прихований текст
Бельгійський гумор
Прихований текст
Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних