Перейти до вмісту

Кінець четвертого виміру ...

Повідомлень в темі: 178

#81 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4219 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 06.11.2015 – 22:55

Перегляд дописуVinja (06.11.2015 – 21:40) писав:

)) Каламар ... а ви зможете пояснити що таке "тривалість" і зразу пояснити що таке 1 сек ...??
Завдання спрощую ... Я на відміну, від вас, знаю що таке довжина ... ))
Тю. То чому ж коли я вас запитав, що таке довжина, ви в бутилку полізли? Ну, давайте, коліться.
Я не можу пояснити ні що таке тривалість, ні що таке довжина, я можу дати тільки конструктивне означення. Пояснити, як ці величини міряються. Конструктивне означення не пяснення.
Але ви не розслабляйтесь. Давайте, пояснюйте, що таке довжина.

Повідомлення відредагував kalamar: 06.11.2015 – 22:55

• 0

#82 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 647 повідомлень

Відправлено 07.11.2015 – 00:09

https://uk.wikipedia...%B8%D0%BD%D0%B0

Ось .. ДОВЖИНА ...читайте .. ваш улюблений смітник

Перегляд дописуkalamar (06.11.2015 – 22:55) писав:

я можу дати тільки конструктивне означення. Пояснити, як ці величини міряються. Конструктивне означення не пяснення.
) Серйозно ..., давайте ...

Повідомлення відредагував Vinja: 07.11.2015 – 00:09

• 0

#83 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 07.11.2015 – 00:25

Перегляд дописуVinja (07.11.2015 – 00:09) писав:

https://uk.wikipedia...%B8%D0%BD%D0%B0

Ось .. ДОВЖИНА ...читайте .. ваш улюблений смітник
Тю. А що таке відстань?

Перегляд дописуVinja (07.11.2015 – 00:09) писав:

) Серйозно ..., давайте ...
Вище вже дав.
  • 0

#84 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 07.11.2015 – 00:33

Точно ... Ось це - Тривалість процесу, це різниця показів годинника між початком процесу і кінцем.

Ви ще писали ось таку "фінтіфлюшку" - "9 192 631 770 періодів випромінювання атомуцезію-133"
Що це означає ?? каламар ?

Повідомлення відредагував Vinja: 07.11.2015 – 00:30

• 0

#85 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1741 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 07.11.2015 – 00:48

Перегляд дописуVinja (06.11.2015 – 20:48) писав:

... всі годинники ... )) Ти, що, з першого разу не в'їзджаєш ...

))) рідкі кристали ... повертаються (РУХАЮТЬСЯ)
... невігласе ... в тебе прогалини в освіті, і ти поняття не маєш (і розуму не вистачає глянути, щоб не позоритись) як працює рідкокристалічний дисплей ...
На, штудіюй ... )) https://uk.wikipedia...%BB%D0%B5%D0%B9
немає жодного значення який самий той дисплей. візьми CRT дисплей. Там шо рухається? Електрони? еге ж? Знаєш завсіди шось десь рухається, але це тобі не допоможе з*їхати і не обламатися - бо, нас цікавить САМЕ ТОЙ пройдений шлях "рухомого тіла", яке на твою думку і є ФАКТИЧНИМ виміром, з яким співставляється і з якого виводиться час. А те, шо кристали рухаються, то добре, Тільки їхній рух ніяк не співставляється і з їхнього руху ніяк не виводиться час в тому "годиннику". Ти може й "віглас", але прикинутися шлангом так шоб в це повірили, тобі не вдалося.
Іще раз повторюю, ти сказав ось це:

Цитата

Якщо ти мав на увазі годинники (всі) - то вони вимірюють Довжину пробігу головної деталі що рухається . Тобто Відстань.
Цим ти ствердив, шо всі годинники міряють довжину. Та ще й пробігу! Головної деталі. Я ще раз питаю тебе не про мій рівень знань і не чийсь інший а саме - шо в годиннику який я навів тобі є "головною деталлю", "довжину пробігу" якої вимірює той годинник і з якої виводе час? ти розумієш шо я тебе питаю? А так то да, кристали рухаються, навіть моль рухається біля монітора, прилетівши літньої ночі на світло. Але вибач дарагенький, ні з одного ні з іншого час там не виводиться. Відлік часу відбувається на твоїй стороні, спостерігача, завдяки зміні кольорової схеми В ОДНОМУ МІСЦІ для тебе підкреслюю, і байдуже, байдуже як саме на яких саме фізичних приницпах той механізм зміни базований - рухаються там кристали чи там взагалі НЕ кристали і НЕ рухаються, чи електрони там когось вазбуждають - це тут ні до чого і ти не такий одноклітинний шоб цього не второпати. А на боці самого пристрою цей відлік відбувається по таймеру. Наприклад. Проходе секунда, переповнюється лічильник, генерується переривання, знову ж - на якійсь лініїї помінялася напруга, рухалося там шось не рухалося - неважливо - важливо шо той рух НЕ використовувася так шо "довжина пробігу" того "тіла" була використана для кіліькісного виведення часу. Просто працює періодичний процес, обробник переривання періодично посилає вказівки монітору намалювати тобі кульку іншого кольору. Віділк часу де факто відбувається фіксуванням цієї періодичности. Сама періодичність породжується з іншої, зімною стану. От да притекли електрони, і стало тут інше значення сигналу - але ж ніякої довжини пробігу там ніхто не міряв, йолопе! Одна система могла мати одну довжину електричних ліній інша іншу, тобі вже за це казали - але всі вони могли б тобі, дурню, малювати ТУ САМУ картинку на моніторі якою б ти міг час рахувати. Відрахунок відбувається фіксацією періодичних змін стану а НЕ співставленням з "довжиною пробігу" якогось "основного тіла". З*їж це.
  • 0

#86 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 07.11.2015 – 01:09

Перегляд дописуVinja (07.11.2015 – 00:33) писав:

Ви ще писали ось таку "фінтіфлюшку" - "9 192 631 770 періодів випромінювання атомуцезію-133"
Що це означає ?? каламар ?
Я вже писав, хоча це тривіально.
Атомний годинник дає періодичний процес надвисокої стабільності, тому його період прийняли за еталон часу. Але нам не зручно прямо використовувати настільки малий еталон в звичайному житті. Тому оті 9 192 631 770 то просто банальний коефіцієнт переходу до инших одиниць, до звичнішої нам секунди. Число навмисне взяли цілим. Тобто взяли старе означення секунди, поділили на період, і заокруглили. Потім ввели нове озачення секунди рівне цілому числу періодів. Фактично, після цього еталон секунди трохи змінився, але не на багато.

Але ви щось на це не реагуєте.
Ви бздур пишете не тільки про атомні годинники, а і про звичайнісінькі ходики і унітаз, про який ХКВ в иншій темі вам написав. В більшості звичайних годинників частота визначається самою конструкцією годинника, і не залежить від шляху, яке в ньому пройшло те, що рухається. :wink2: Тому швидкість ходу наручних годинників не залежить від натягу пружини, а електронних, від заряду батареї.

Повідомлення відредагував kalamar: 07.11.2015 – 01:19

• 0

#87 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 07.11.2015 – 20:42

Перегляд допису_Ex (07.11.2015 – 00:48) писав:

Цим ти ствердив, шо всі годинники міряють довжину. Та ще й пробігу! Головної деталі. Я ще раз питаю тебе не про мій рівень знань і не чийсь інший а саме - шо в годиннику який я навів тобі є "головною деталлю",
)) тобі і прикидуватись шлангом одоклітинним не треба, пишучи такі шрифтонабори ...
Нагадую, тобі "багатоклітинному", що навів ти не годинник, а УВАГА - монітор ..! ))) І що ти хочеш щоб я пояснив ... - яка "головна деталь" в моніторі ..? )))

А на боці самого пристрою цей відлік відбувається по таймеру.
Молодець .. ))) А таймер є різновидом годинника ...))

Наприклад. Проходе секунда,
Що означає - "проходе секунда" ... ? Опиши це явище детально - може тоді щось зрозумієш ...

важливо шо той рух НЕ використовувася так шо "довжина пробігу" того "тіла" була використана для кіліькісного виведення часу.
)))) Так використовується чи НІ ... ?? )))) Ти просто феєричний невіглас ... як ці оксюморони живуть в твоїй башці .. ?))

Просто працює періодичний процес,
))) часом не кварц .. ?))) :D

Перегляд дописуkalamar (07.11.2015 – 01:09) писав:

Тому оті 9 192 631 770 то просто банальний коефіцієнт переходу до инших одиниць, до звичнішої нам секунди.
)) А чому саме 9 192 631 770 , а не 10 000 000 000 .. ?? )

Тобто взяли старе означення секунди, поділили на період, і заокруглили. Потім ввели нове озачення секунди рівне цілому числу періодів. Фактично, після цього еталон секунди трохи змінився, але не на багато.
))) А ви можете все це зробити тут, написати ... ?? От прямо так і напишіть :
(старе означення сек.)/період (період чого ?) = 9 192 631 770

В більшості звичайних годинників частота визначається самою конструкцією годинника, і не залежить від шляху, яке в ньому пройшло те, що рухається. :wink2: Т
Частота ЧОГО .. ???

Повідомлення відредагував Vinja: 07.11.2015 – 20:45

• 0

#88 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1741 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 08.11.2015 – 01:54

Шпіц, пиши краще роман. Серйозно. І навіть якшо ти не шпіц - всеодно пиши краще роман. Ти не вмієш писати роман? Всеодно пиши - вийде краще ніж ця тупа галімаття. Будь шо буде краще неї. Пиши роман і помісти в нього такого придурка який вірить шо часу не існує. :D Самі вигоди. В романі такі ідеї можуть навіть перемогти... Уяви. Стоп, це я вже втручаюсь в можливий творчій процес. Не втурчатимусь. Я не вірю шо ти віриш в оцю лабуду яку тут пишеш. І ніхто не вірить. І навіть ти не віриш. Тоді яка мета випромінювання цієї ахінеї? Це якийсь психологічний експеримент? Шось не схоже. Чи це просто ще один спосіб неадекватно вбивати час за допомогою теревенів? В будь якому разі воно дуже нудне. Прикидатися дурником і "дурачити" так можна навіть я не знаю Гокінга, адже яка різниця хто шо каже - можна звести все на бред. Тобі сто разів показали шо ти мелеш бред божевільний. Ти проігнорував це всі рази. То ж далі справа просто технічна - прикидатися дурником і далі по колу. Але чи воно цікаве? Хоч комусь? Тобі воно цікаве? А роман, якшо напишеш міг би бути не нудним. білівмі. хвате цього.
  • 0

#89 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 08.11.2015 – 17:41

Перегляд допису_Ex (08.11.2015 – 01:54) писав:

Я не вірю шо ти віриш в оцю лабуду яку тут пишеш.
Правильно, шланг, я не вірю - я ЗНАЮ ... Вірити це твоя прерогатива ... )

Перегляд допису_Ex (08.11.2015 – 01:54) писав:

Тобі сто разів показали шо ти мелеш бред божевільний.

))) Де ... ? Ти плів відсебеньки, плювався божевіллям і оксюморонами і т.д.
Але, як завжди, буває з такими "багатоклітинними" віруючими як ти - аргументовано ДОВЕСТИ нічого не зміг
і не зможеш, змирись ... ))
  • 0

#90 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6665 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 10.11.2015 – 08:29

щось затихла наша наука. нудно :(

слухайте... є матерія, є енергія, є інформація - як це все одним словом назвати?
  • 0

#91 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 10.11.2015 – 15:51

Перегляд дописуVinja (07.11.2015 – 20:42) писав:

)) А чому саме 9 192 631 770 , а не 10 000 000 000 .. ?? )
Можна було би і так, але тоді нова секунда сильно різнилася би від старої. Просто при означенні нового еталону намагались зробити його максимально близьким до старого.

Перегляд дописуVinja (07.11.2015 – 20:42) писав:

Частота ЧОГО .. ???
Того, що тікає. :wink2:
А, так, забув, що ви фрік з маніакальними ідеями, щодо суперпозиції, часу...
І однією з ваших маніакальних ідей є це.

Цитата

Так-так, ви не помилились. Годинник вимірює ДОВЖИНУ пробігу ДЕТАЛІ , що РУХАЄТЬСЯ. (ДщоР)
Ця сама ДщоР, пробіг якої вимірює годинник може бути БУДЬ-ЯКОЮ, виглядати дуже екзотично, але вона - Є ЗАВЖДИ.
У пісочному годиннику це - ПІЩИНКИ, що падають з верхньої колби в нижню.
У бабусиному "годиннику - зозулі" - гиря на ланцюжку, що опускається згори вниз.
У "електронному хронометрі" - заряди, що переповзають від "плюса" до "мінуса".
Це просто хибно, щодо більшості годинників, які практично використовуються.
Так само, як годинником відстань можна міряти, так і лінійкою можна міряти час. Означити час, як відстань поділену на якусь сталу швидкість.

Але більшість годинників не по такій схемі сконструйовані.
В більшості годинників є три частини.
1. Серце годинника, власне те, що справді міряє час, є якась система, осцилятор, яка здійснює власні коливання. Частота цих коливань не залежить від відстані, яку проходить те, що коливається.
В настінних ходиках це маятних, в наручному годиннику це вантаж на пружинці, в електронному коливний контур чи кварцевий резонатор, в атомному атом цезія.
2. В осциляторі є дисипації енергії, тому щоб осцилятор не зупинявся, потрібен механізм поповнення енергії коливань, щоб були автоколивання. (механізм який поповнює енергію маятника, використовуючи потенціальну енергію вантажу в ходиках, ота гиря на ланцюжку, про яку ви вище писали, і абсолютно хибно описали її призначення. Та гиря не міряє часу, вона виконує роль запасу енергії для маятника, функціонально на місці, пружини, яку ви накручуєте в механічному годиннику, чи батарейки в електронному).
3. Потрібен механізм зчитування тіків осцилятора. (механізм, який крутить стрілки в ходиках, щоб ви могли зчитати час, а не рахували тіки)

За такою схемою влаштовані більшість годинників, від старосвітських маятникових ходиків, то атомних.
І вони не міряють відстані, бо період коливань осцилятора не залежить від амплітуди коливань.
  • 0

#92 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 10.11.2015 – 16:15

kalamar, це ваша "формула" ? - (старе означення сек.)/період (період чого ?) = 9 192 631 770
підставте в неї цифри ... інакше ви просто пустобріх ... )

Перегляд дописуkalamar (10.11.2015 – 15:51) писав:

Але більшість годинників не по такій схемі сконструйовані.
В більшості годинників є три частини.
1. Серце годинника, власне те, що справді міряє час, є якась система, осцилятор, яка здійснює власні коливання.
Ні. Ніякий час осцилятор не вимірює, ось (просвіщайтесь) - Осцилля́тор (от лат. oscillo — качаюсь) — система, совершающая колебания, то есть показатели которой периодически повторяются во времени.
https://ru.wikipedia...%82%D0%BE%D1%80

Частота цих коливань не залежить від відстані, яку проходить те, що коливається.
)) Фух ... ну накінець-то ... )) все-таки ви вродили важко, довго, але вродили ..) - що ТЕ ЩО, КОЛИВАЄТЬСЯ проходить відстань ... )))
А от ЯКУ "воно" пройде ВІДСТАНЬ залежить від ... __________ Здогадаєтесь самі, чи розжувати .. ?))

3. Потрібен механізм зчитування тіків осцилятора. (механізм, який крутить стрілки в ходиках, щоб ви могли зчитати час, а не рахували тіки)
Правильно.. ! каламар ... ви як стоячий годинник - два рази на добу кажете очевидно правильні речі .. ))
А ЯК механізм зчитування "переводить" "тіки" в покази часу ... ?? пояснити, чи розберетесь самі ... ? ))
  • 0

#93 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6665 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 10.11.2015 – 17:12

Перегляд дописуVinja (10.11.2015 – 16:15) писав:

ТЕ ЩО, КОЛИВАЄТЬСЯ проходить відстань ... )))
А от ЯКУ "воно" пройде ВІДСТАНЬ залежить від ... __________
від конструкції.

Перегляд дописуVinja (10.11.2015 – 16:15) писав:

А ЯК механізм зчитування "переводить" "тіки" в покази часу ... ?? пояснити, чи розберетесь самі ... ? ))
способи візуалізації є різноманітні, немає сенсу про це сперечатись.
У нас же питання що таке час.
А час це зміна стану матерії, енергії і інформації. Зсвісно ж без руху зміни стану не буде, а зміну стану можна зафіксувати тільки якщо є память - інформація про минуле. що далі?
  • 0

#94 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 10.11.2015 – 23:21

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (10.11.2015 – 17:12) писав:

від конструкції.
Не визначається конструкцією. В тому то і справа, що частота визначається "конструкцією", а відстань - ні. Відстань зплежить від амплітуди, яка може бути довільною. Тому все те, що пише ваня, то дитсадок. Він просто не розуміє, що таке власні частоти коливань. Так само як із припливами, його уявлення на рівні примітивного мислення учня шостого класу. Адже через хибне пояснення припливів, що місяць притягує воду яка під ним, а на протилежній стороні відплив, проходили всі. Просто хтось йде далі і розбирається з правильним поясненням, яке уже не тривіальне, а хтось на цьому хибному поясненні залишається, бо зрозуміти правильне пояснення уже бракує клепок в голові. Найдурніші стають фріками, альтернативниками, заперечують науку і постять різні нісенітниці в інтернет.

Ось формула для частоти коливань мат. маятника. Чостота залежить від прискорення вільного падіння, і від довжини нитки. Частота взагалі не залежить від відстані, яку пройшов грузик. При невеликих амплітудах коливань фізичний маятник близький до математичного.
Зображення

Повідомлення відредагував kalamar: 10.11.2015 – 23:32

• 0

#95 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 11.11.2015 – 10:32

))) каламур ... це все на що тебе хватило .. )) Ти розкажеш де ось це "виссав" чи ні ... ?
- (старе означення сек.)/період (період чого ?) = 9 192 631 770
підстав цифри ... і поясни звідки ти їх взяв ... )

ЯК механізм зчитування "переводить" "тіки" в покази часу ... ??! Давай роди вже ...
  • 0

#96 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 11.11.2015 – 11:37

Перегляд дописуVinja (11.11.2015 – 10:32) писав:

))) каламур ... це все на що тебе хватило .. )) Ти розкажеш де ось це "виссав" чи ні ... ?
- (старе означення сек.)/період (період чого ?) = 9 192 631 770
підстав цифри ... і поясни звідки ти їх взяв ... )
Знайшли експериментально що ефемеридна секунда відповідає 9 192 631 770 ± 20 періодам коливань випромінювання для вибраного переходу в атомі цезія.
Ось стаття з фізрева.
  • 0

#97 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 11.11.2015 – 12:03

Тому оті 9 192 631 770 то просто банальний коефіцієнт переходу до инших одиниць, до звичнішої нам секунди. Число навмисне взяли цілим. Тобто взяли старе означення секунди, поділили на період, і заокруглили.
:D
Ваша брєдятіна ... )) ?
То ви один брєд "пояснюєте" іншим .. ))) Чи ви взяли приклад з _Ex? він теж оксюморони виписує .. )))

Перегляд дописуkalamar (11.11.2015 – 11:37) писав:

Знайшли експериментально що ефемеридна секунда відповідає 9 192 631 770 ± 20 періодам коливань випромінювання для вибраного переходу в атомі цезія.
Ось стаття з фізрева.
))) Ні. Знов не вгадав ! ))) Ось що таке ефемеридна секунда :
ефемеридна секунда, яка становить Зображення частку тропічного року
https://uk.wikipedia...%87%D0%B0%D1%81

Давай, каламар , смали ще .. )))) :D

каламар ... вам, напевно, має сподобатись ось таке "пояснення" цифри 9 192 631 770 :Зображення
https://uk.wikipedia...%BD%D0%B4%D0%B0
:ggggg:

Повідомлення відредагував Vinja: 11.11.2015 – 12:05

• -1

#98 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 11.11.2015 – 14:09

Перегляд дописуVinja (11.11.2015 – 12:03) писав:

:D
Ваша брєдятіна ... )) ?
То ви один брєд "пояснюєте" іншим .. ))) Чи ви взяли приклад з _Ex? він теж оксюморони виписує .. )))
Тут розумному - досить. Ефемеридальна секунда була еталоном тоді, коли вийшла та стаття, а в тій статті знайшли, чому рівна секунда поділена на період випромвнювання тієї лінії цезію. Тобто це просто коефіцієнт переходу.
Ну то як, буде пиво, чи зажали. :rolleyes:

Нормальне пояснення. Це те саме, про що я вам написав.

))) Ні. Знов не вгадав ! ))) Ось що таке ефемеридна секунда :
ефемеридна секунда, яка становить Зображення частку тропічного року
https://uk.wikipedia...%87%D0%B0%D1%81
Ви прикидаєтесь, чи ви справді настільки тупі? Так, і що з того?
Яким чином це заважає секунді бути рівною 9 192 631 770 ± 20 періодам коливань випромінювання для вибраного переходу в атомі цезія?

От як ви гадаєте, що таке метр?

Повідомлення відредагував kalamar: 11.11.2015 – 14:10

• 0

#99 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 11.11.2015 – 15:05

Перегляд дописуkalamar (11.11.2015 – 14:09) писав:

Яким чином це заважає секунді бути рівною 9 192 631 770 ± 20 періодам коливань випромінювання для вибраного переходу в атомі цезія?
Таким чином -
ідіоти котрі придумали (а ви, як папуга за ними повторили) ось цю "формулу" - (старе означення сек.)/період (період чого ?) = 9 192 631 770
(котра НІЧОГО не відображає з реальності) і ви (разом з тими хто її виссав з ... пальця) НЕ МОЖЕТЕ навіть підставити цифри ...
Я вже не говорю про фізичний зміст даної "формули" ...
І я впевнений , що ви не зможете "вродити" ЩО в атомі цезію коливається з такою частотою ! )))

Повідомлення відредагував Vinja: 11.11.2015 – 15:28

• 0

#100 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 11.11.2015 – 15:50

Перегляд дописуkalamar (11.11.2015 – 14:09) писав:

От як ви гадаєте, що таке метр?

1 метр - це відстань між двома штрихами міжнародного прототипу в вигляді платиново-іридієвого профілю (90%-платини і 10%-іридію), поперечне січення у вигляді букви "Х" зберігається в м. Севр біля Парижу.
28 таких профілей були відправлені в різні країни як еталони метра, 2 були залишені як "еталон-копія" і "еталон-свідок" . Зберігаються до сих пір.
Походить від однієї сорокамільйонної частини довжини «парижського меридіану» (так зв. "архівний метр").

Повідомлення відредагував Vinja: 11.11.2015 – 16:00

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних