Перейти до вмісту

Кінець четвертого виміру ...

Повідомлень в темі: 178

#21 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 673 повідомлень

Відправлено 04.11.2015 – 18:03

ХКВ ... ти взагалі читаєш запитання чи "ліпиш" шо-попало в випадковому порядку ...
Тепер зберися, прочитай уважно, ВСЕ викинь - залиш ТІЛЬКИ секундомір і виміряй з його допомогою відстань ... Опиши процес по-кроково ...
щоб я встиг за "швидкістю" твоєї думки ... ))
  • 0

#22 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4232 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 04.11.2015 – 18:12

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (04.11.2015 – 17:34) писав:

ой-йой-йой. людина з одномірного простору, незнає які технології в двадцятому столітті з'явилися.
пояснюю покрокову вже древню технологію:
є електроніка. є генератор частоти, наприклад 300 МГц. тобто 300 000 000 коливань за секунду.
Ми точно знаємо, що за 1 секунду світло проходить відстань 300 000 000 метрів, а значить за 1 коливання генератора світло пройде 1 метр.
на електроніці тиснемо кнопку, і тим самим вмикаємо світлодіод і лічильник тактів.
потім фотодіод приймає світло, відбите від досліджуваного об'єкта, і зупиняє лічильник.
нараховані лічильником такти записуємо у пам'ять. Це шлях у метрах, яке пройшло світло туди і назад. Відстань до об'єкта вдвічі менша. Ділимо число на два і виводимо на екран.
Так, можна тільки добавити, що ми в метрах відстань записуємо тільки зі звички, адже метр, дюйм, лікоть, миля це просто довільно вибрані одиниці довжини. Так само секунда це теж одиниця довжини, тільки природніша. Так як ми можемо сантиметри переписати в дюймах, домноживши на потрібний коефіцієнт, так і одиницю довжини секунду можемо переписати в будь-якій иншій одиниці довжини, напр. в метрах. Ми можемо викинути взагалі метри, і домовитись і час, і відстань міряти в секундах, тоді швидкість світла с=1, і ні на що домножати не треба буде.
:otruta: :beer:

Повідомлення відредагував kalamar: 04.11.2015 – 18:14

• 0

#23 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 04.11.2015 – 18:18

каламар ... як ви вимірююте відстань до гирі секундоміром ... поясніть - покроково ...будь-ласка ...) я теж хочу вміти так ... ))
каламар ... а що таке "9 192 631 770 періодів випромінювання атомуцезію-133" ?? ))) І як це стосується "часу" .. ?
  • 0

#24 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6692 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 04.11.2015 – 18:26

Перегляд дописуVinja (04.11.2015 – 18:03) писав:

ХКВ ... ти взагалі читаєш запитання чи "ліпиш" шо-попало в випадковому порядку ...
Тепер зберися, прочитай уважно, ВСЕ викинь - залиш ТІЛЬКИ секундомір і виміряй з його допомогою відстань ... Опиши процес по-кроково ...
щоб я встиг за "швидкістю" твоєї думки ... ))
тобі пояснили як визначити відстань через вимірювання часу.
тобі не підходить інакший вимірювач часу? тобі тільки механічний секундомір з кнопочкою?
гаразд, припустимо я тримаю секундомір зверху над об'єктом, і визначаю висоту до об'єкту. тримаю секундомір кнопкою вниз. тисну кнопку , пускаю секундомір, він падає кнопкою на об'єкт, час падіння зафіксовано, рахую.

Перегляд дописуVinja (04.11.2015 – 18:18) писав:

каламар ... а що таке "9 192 631 770 періодів випромінювання атомуцезію-133" ?? ))) І як це стосується "часу" .. ?
так стосується, що саме стільки періодів випромінювання відбувається за секунду в заданих умовах.
але особисто я не вважаю це за еталон часу - задані умови все псують. і якщо при інших умовах у цезія інакший період випромінювання, то це не оозначає що для всіх повинна бути інакша секунда.
  • 0

#25 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 04.11.2015 – 18:29

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (04.11.2015 – 18:26) писав:

... рахую.
ЩО ? )))
  • 0

#26 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4232 повідомлень

Відправлено 04.11.2015 – 18:44

Перегляд дописуVinja (04.11.2015 – 18:18) писав:

каламар ... як ви вимірююте відстань до гирі секундоміром ... поясніть - покроково ...будь-ласка ...) я теж хочу вміти так ... ))
Атом цезію це просунутий секундомір, а період його випромінювання це дана природою стабільна одиниця часу і довжини, яка взята за еталон. Будь який інтервал часу вимірюється просто порахувавши, скільки разів за цей час тікає атом цезію. А будь яка довжина, порахувавши кількість тіків атома цезію, за яку цю довжину проходить світло.
А ті числа, то просто коефіцієнти, які звязують цю природну одиницю довжини і часу, зі штучними одиницями, які люди використовують, як дюйм, секунда, метр..

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (04.11.2015 – 18:26) писав:

так стосується, що саме стільки періодів випромінювання відбувається за секунду в заданих умовах.
але особисто я не вважаю це за еталон часу - задані умови все псують. і якщо при інших умовах у цезія інакший період випромінювання, то це не оозначає що для всіх повинна бути інакша секунда.

Цитата

С 1967 года международная система единиц СИ определяет одну секунду как 9 192 631 770 периодов электромагнитного излучения, возникающего при переходе между двумя сверхтонкими уровнями основного состояния атома цезия-133. Согласно этому определению, атом цезия-133 является стандартом для измерений времени и частоты. Точность определения секунды определяет точность определения других основных единиц, таких как, например, вольт или метр, содержащих секунду в своём определении. :beer:
Стабильность атомных часов Зображення (где Зображення — отклонение частоты Зображення часов за некоторый период времени) обычно лежит в пределах 10−14—10−15, а в специальных конструкциях достигает 10−17[1], и является наилучшей среди всех существующих типов часов
Зображення

Цей годинник дає похибку не більшу за одну секунду в 30 мільйонів років.

Повідомлення відредагував kalamar: 04.11.2015 – 18:52

• 0

#27 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6692 повідомлень

Відправлено 04.11.2015 – 18:44

Перегляд дописуVinja (04.11.2015 – 18:29) писав:

ЩО ? )))
час на секундомірі є , прискорення вільного падіння знаю, рахую відстань, та блін набридло, чому ти сам не можеш додумати?
  • 0

#28 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 04.11.2015 – 19:12

OMG ... :facepalm:
Ти умову читав .. ? Визначити : гиря рухається відносно стола чи - Ні ?

Перегляд дописуkalamar (04.11.2015 – 18:44) писав:

Атом цезію це просунутий секундомір,
Це тобі приснилось ... довести не зможеш ... )

а період його випромінювання це дана природою стабільна одиниця часу і довжини, яка взята за еталон.
Ні. Не так. Ось що таке період - https://uk.wikipedia...%96%D0%BE%D0%B4

скільки разів за цей час тікає атом цезію.
Що в ньому "тікає" ? І звідки цифра - 9 192 631 770 ???

каламар ... ТО як все-таки ви вимірююте секундоміром рухається чи ні гиря на столі ??... поясніть - покроково ...будь-ласка ...)
  • 0

#29 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4232 повідомлень

Відправлено 04.11.2015 – 20:21

Перегляд дописуVinja (04.11.2015 – 19:12) писав:

Що в ньому "тікає" ? І звідки цифра - 9 192 631 770 ???

каламар ... ТО як все-таки ви вимірююте секундоміром рухається чи ні гиря на столі ??... поясніть - покроково ...будь-ласка ...)
Ясно з пивом то понти були, програвши, з пивом ви обкалялись. Починаєте задавати тупі обдумані запитання, щоб тільки не визнати, що ви мені винні ящик пива. Що ж, питання вичерпано.

Що в ньому "тікає" ?
Частота, це тіки. тік, тік, тік, як в маятнику. Тікає атом цезія і дає лінію фіксованої частоти.

І звідки цифра - 9 192 631 770 ???
Стільки тіків в одній секунді.

Вам уже кілька разів пояснили. Тут нема що покроково пояснювати, бо це елементарно, тут один крок.
Берете будь-який прилад, який міряє час, і вимірюєте час, за який світло проходить задану відстань.
Я вище написав, що просто рахуєте кількість гребенів електромагнітної хвилі, яку випустив атом.

Якби ви з СТВ знайомі були би, то знали би про часопростір. Фактично одиниці виміру відстані і часу однакові.

Яким чином ви міряєте відстань до блискавки по спалаху і грому?

Повідомлення відредагував kalamar: 04.11.2015 – 20:27

• 0

#30 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 04.11.2015 – 20:45

Перегляд дописуkalamar (04.11.2015 – 20:21) писав:

Ясно з пивом то понти були,
Ні , все в силі ... Ви помилились

програвши, з пивом ви обкалялись. Починаєте задавати тупі обдумані запитання, щоб тільки не визнати, що ви мені винні ящик пива. Що ж, питання вичерпано.
Не вигадуйте, не видавайте бажане за дійсне ... )) УГОДА В СИЛІ !!!

Частота, це тіки. тік, тік, тік, як в маятнику. Тікає атом цезія і дає лінію фіксованої частоти.
Ні . НІЩО в атомі цезія НЕ ТІКАЄ і не "дає лінію" частоти (боже що за брєд), вас обдурили ...

Берете будь-який прилад, який міряє час, і вимірюєте час, за який світло проходить задану відстань.
О .. боже .. ЯКУ ВІДСТАНЬ ??? ДЕ В УМОВІ ВІДСТАНЬ ...?! ...

Я вище написав, що просто рахуєте кількість гребенів електромагнітної хвилі, яку випустив атом.
:facepalm: О ... боже .. які "гребені" "випустив" атом ... що з вами, станьте перед дзеркалом повторіть все це -
жахніться почутому ...! Що ви курите ...???

Якби ви з СТВ знайомі були би, то знали би про часопростір. Фактично одиниці виміру відстані і часу однакові.
Слава богу що я "не знайомий" з "часопростором" ...а то б теж рахував гребені з тікаючого атома .... ))))

ЧАСТОТА - характеристика періодичних процесів !!! Кількість повторень чогось за одиницю часу !
https://ru.wikipedia...%BE%D1%82%D0%B0

Повідомлення відредагував Vinja: 04.11.2015 – 20:47

• 0

#31 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6692 повідомлень

Відправлено 04.11.2015 – 21:08

Перегляд дописуVinja (04.11.2015 – 20:45) писав:

О .. боже .. ЯКУ ВІДСТАНЬ ??? ДЕ В УМОВІ ВІДСТАНЬ ...?! ...
двічі поміряв відстань - і якщо різниця більше нуля - то є рух. все треба розжовувати
  • 0

#32 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 04.11.2015 – 21:24

Це я вимірював відстань, а ти секундомір кидав ... ))
  • 0

#33 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4232 повідомлень

Відправлено 04.11.2015 – 22:08

OMG ... :facepalm:
Ти умову читав .. ? Визначити : гиря рухається відносно стола чи - Ні ?

Цитата

Лінійка - для вимірювання ДОВЖИНИ .
Секундомір - для вимірювання «ЧАСУ».
рішення:
1 . Секундомір викидаю .
2 . Лінійкою вимірюю відстань від краю стола до гирі , результат L1 запам'ятовую .
3 . Лінійкою вимірюю відстань від краю столу до гирі , результат L2 запам'ятовую .
4 . Вираховую ΔL = L1 - L2.
Якщо ΔL = 0 , гиря нерухома.
Якщо ΔL ≠ 0 , гиря рухається .
Завдання вирішено.
Ні. Не вирішено.
По перше, самої лінійки не досить, лінійку треба комусь переставляти. На це час потрібен. Гиря могла рухатись і вернутись в вихідну точку за той час, за який ви лінійку переставляєте.
По друге, якщо ви не розумієте сучасного стану речей, не знаєте що таке частота випромінювання атома, що таке часопростір, поясню вам на примітивах, на кшталт лінійки і секундоміра.
Хай столик десь кілометрів 10, і лінійочка 10 см. Ви сяк-так виміряєте відстань на такому слолику, але добряче попотієте навкарачки. А з секундоміром просто включаєте і йдете розміреним кроком до гирі, підійшовши до гирі виключаєте. І сміливо кажете, що до гирі напр. 1 година ходи. :rolleyes: Точність не буде меншою, бо ви 10 см лінійку не зможете на око нормально ставити під одним і тим самим кутом без допоміжних приладів, щоб вона була точно на прямій.
Власне, коли ви в місті дорогу питаєте, вам часто саме так і відповідають, що туди-то, пів години ходи, чи 20 хвилин на автобусі.
  • 0

#34 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 04.11.2015 – 22:50

Я міряю дуже швидко ...
Відключайте "фіз. інтуїцію" і читайте ще раз умову ! ... БЕЗ ВИМІРЮВАННЯ довжини ! Тільки використовуючи покази секундоміра ! Тормозите страшно ....
  • 0

#35 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4232 повідомлень

Відправлено 04.11.2015 – 23:05

Перегляд дописуVinja (04.11.2015 – 22:50) писав:

Я міряю дуже швидко ...
Відключайте "фіз. інтуїцію" і читайте ще раз умову ! ... БЕЗ ВИМІРЮВАННЯ довжини ! Тільки використовуючи покази секундоміра ! Тормозите страшно ....
Це ви в двох соснах тормозите. Я використовував тільки покази секундоміра.
Я вашу базгранину перепишу із потрібними змінами. Може до вас хоч так дійде.

Лінійка - для вимірювання ДОВЖИНИ і ЧАСУ.
Секундомір - для вимірювання ЧАСУ і ДОВЖИНИ.
рішення:
1 . Лінійку викидаю .
2 . Секундоміром вимірюю відстань від краю столу до гирі , результат L1 запам'ятовую. (я пройшовся до гирі, ви повзли до гирі рачки. Ви рахували скільки разів лінійка поміститься, я засік цифру на циферблаті коли прийшов до гирі).
3 . Секундоміром вимірюю відстань від краю столу до гирі , результат L2 запам'ятовую. (инша цифра на циферблаті секундоміра)
4 . Вираховую ΔL = L1 - L2.
Якщо ΔL = 0 , гиря нерухома.
Якщо ΔL ≠ 0 , гиря рухається .
Завдання вирішено.
  • 0

#36 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.11.2015 – 00:34

Ахаха. Я вигадав задачку для ваньки. З якою швидкістю відносно причалу буде рухатися катер, якщо він їде перпендикулярно течії річки зі швидкістю 4.7 км/год, а течія зносить його зі швидкістю 3.2 км/год. Ставлю 10 гривень - він її не подужає. А Вася Носенко з сьомого "В" класу - запросто.
  • 0

#37 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 05.11.2015 – 11:07

Перегляд дописуkalamar (04.11.2015 – 23:05) писав:

пройшовся до гирі, я засік цифру на циферблаті коли прийшов до гирі).
Завдання вирішено.
)) Ні, не вирішено. Ви як дитина їй-богу, далі свого носа не бачите ...
Ви ніяк не можете залишатись в межах УМОВИ ...
Бачите ви "пройшлися до гирі", це переміщення, а переміщення - це довжина ... І виміряли ви довжину ... ! ))
)) В цьому випадку тобі і секундомір взагалі не потрібен - порахував кількість кроків (півкроків, чвертькроків і т.д.) та й все ... ))))

Перегляд дописуPavlo_Taiko (05.11.2015 – 00:34) писав:

Ахаха.
пашко ... не плутайся по під ногами ... Це тема не для тебе ...

Повідомлення відредагував Vinja: 05.11.2015 – 11:30

• 0

#38 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4232 повідомлень

Відправлено 05.11.2015 – 17:08

Перегляд дописуVinja (05.11.2015 – 11:07) писав:

)) Ні, не вирішено. Ви як дитина їй-богу, далі свого носа не бачите ...
Ви ніяк не можете залишатись в межах УМОВИ ...
Ви не можете ніяк залишатись в межах УМОВИ, яку самі ж поставили. Нагадаю, в умові було визначити, чи пересунулась гтря між двома вимірами. Я розв’язав задачу за допомогою секундоміра. Я відстань виміряв секундоміром, то ваші фантазії, що я час міряв.

Бачите ви "пройшлися до гирі", це переміщення, а переміщення - це довжина ... І виміряли ви довжину ... ! ))
Ви прорачкували до гирі, а рачкування, це переміщення. Вам з лінійкою теж доведеться прорачкувати до гирі.

)) В цьому випадку тобі і секундомір взагалі не потрібен - порахував кількість кроків (півкроків, чвертькроків і т.д.) та й все ... ))))
Тоді і лінійка не потрібна, якщо завжди можна пройтися. А якщо гиря за 100 км тоді я просто лечу літаком. А ви 100 км. рачкуєте. Якщо гиря на місяці, я використовую радар, і міряю секундоміром коли прибуває відбитий сигнал. Ви зі своєю лінійкою в такому випадку в прольоті.
1. При практичних вимірюваннях лінійка має вузькі межі застосування.
2. Лінійка це тільки вибраний масштаб. Але щоб реально застосувати цей масштаб, все одно рух потрібен. Тобто і для використання лінійки, і для використання секундоміру потрібен рух, тому ніяких специфічних переваг лінійка при вимірюванні довжини не дає.
Людина має інтуїтивне поняття про час і простір. Але ми не відчували би простору, якби не могли рухатись. Очима, ми щомиті бачимо статичну картинку. Ми можемо сфокусувати зір на ближчі і дальші предмети зірницями, але це вже рух. Ми можемо переміщувати в просторі наше тіло, і бачимо предмети під різними кутами зору, і тому, ми маємо улявлення про тривимірні об’єкти, про відстань, ширину, висоту... Якби в з дитинства сиділи, і дивилися на якийсь пейзаж, без руху, у вас би не склалось уявлення про довжину.

Цитата

зрение и осязание не могли бы нам дать понятие пространства без помощи «мускульного чувства».
Это понятие не могло бы образоваться не только из единичного ощущения, но даже из ряда ощущений; кроме того, существо неподвижное никогда не могло бы приобрести его, так как, если бы оно не имело возможности компенсировать своими движениями эффектов, зависящих от изменений положения внешних предметов, оно не имело бы никакого основания отличать их от изменений состояния. Оно не могло бы также приобрести это понятие, если бы движения его не были произвольными или если бы они не сопровождались некоторыми ощущениями.
http://scilib.narod....cience.htm#1_04

Але я відволікся. Згідно вашої умови вашу задачу я розв’язав. Секундомір нормально міряє відстань і в фізиці, і на побутовому рівні, коли вам говорять, що туди то пів години ходи.

Повідомлення відредагував kalamar: 05.11.2015 – 17:09

• 0

#39 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 05.11.2015 – 17:29

Перегляд дописуkalamar (05.11.2015 – 17:08) писав:

Ви не можете ніяк залишатись в межах УМОВИ, яку самі ж поставили.
Ні. Завжди в межах умови.

Нагадаю, в умові було визначити, чи пересунулась гтря між двома вимірами.
)) НІ. Нагадую, для тих хто в танку і не може запам'ятати декілька слів ! .. - ВИРІШИТЬ ТУ Ж ЗАДАЧУ ЗА ДОПОМОГОЮ СЕКУНДОМІРА , БЕЗ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ...

Я відстань виміряв секундоміром, ....
)) Ну ... а я про що ... Ви точно не "космонавт" ? ... ВІДСТАНЬ (ДОВЖИНУ) міряти не можна згідно умови ...

Ви прорачкували до гирі,...
OMG ... Звідки ви знаєте ЯКА в мене лінійка ... зв'язок мозочка з космосом .. ? )))

Згідно вашої умови вашу задачу я розв’язав.
Ні, ви черговий раз вийшли за межі умови ...

... коли вам говорять, що туди то пів години ходи.
Ага .. каламар ... а що таке ХОДА ??? ))
Це не швидкість ходи часом ... )))
котру обчислили ПІСЛЯ того як виміряли ДОВЖИНУ (ВІДСТАНЬ) ? ))).
v=S/t
  • 0

#40 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6692 повідомлень

Відправлено 05.11.2015 – 17:59

Цілий день мене не було, нічого цікавого не з'явилося.
Vinja, поміряй силу струму лінійкою, а тиск газу - амперметром.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних