Перейти до вмісту

В якості візитівки :)

роман Зміна правил

Повідомлень в темі: 13

#1 Melquiades

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 7 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Kyiv, UA

Відправлено 24.10.2015 – 15:46

 • 13
Уривочок з мого роману "Зміна правил".
ДУЖЕ хочу дізнатись про ваші враження (млжна не церемонитись :) )

30.

Перша третина інструкції була проста і зрозуміла. Не проявляти жодної активності, що могла б засвідчити про близьке повернення Славського та членів його родини. Західнячку Іванку, яка по непарних числах прибирає в будинку, попередити, щоби до суботи не приходила. Напередодні прильоту, в п’ятницю, після двадцятої години, поїхати «Мерседесом» або Сашковим «Понтіаком» на Окружну і підчепити повію; чим вона буде ефектніша – тим краще. Дімон, певна річ, просто вухам своїм не повірив.

-Шеф, вы шутите? – вражено перепитав він. – Я же не по этим делам…

-А ты не прибедняйся, - з посмішкою в голосі порадив Макс. – Впрочем, - додав по хвилі, - если в самом деле не по этим, можешь ей стихи почитать у себя в комнате, но любой наблюдатель должен видеть: Димон расслабился, а значит Славский вернётся еще не скоро.

-Понятно, - зітхнув Дімон, якому з деяких причин відлягло від серця. – Возьму в вашей библиотеке Есенина или что-нибудь в этом роде…

До п’ятниці було ще трохи більше доби, тож Дімон проявив ініціативу – на крутому шефському позашляховику змотався в недалекий супермаркет і купив мартіні та величезну коробку цукерок. Потім відвідав перукарню. Якщо за ним стежили, то спостерігачі мусили б насторожитись: до чого б це? Подумавши, що ініціатива, певно, таки передчасна, він, проте, вирішив не відступати, вирулив зі стоянки і поїхав на Окружну, бо більш тривалий його «відрив» мав би виглядати переконливіше. Він їхав, намагаючись виявити «хвоста», але в такій тисняві хіба щось побачиш? Хоча, можливо, в Дімона просто не було досвіду.

Невдовзі його свідомість перемкнулась на інше: він абсолютно не уявляв, як вирізнити повію з-поміж порядних жінок і як, в разі успіху, побудувати з нею розмову. Колись у нього була дружина, а після розлучення – ще кільканадцять коханок, розділених роками і кілометрами, проте жодну з них він не «підчепив» на Окружній чи деінде, подібним стосункам передували щонайменше місяці знайомства, посиденьки за столиками кав’ярень або ресторанів і балачки ні про що, які поволеньки трансформувались у досить ненав’язливе залицяння з його боку. Наймолодшій з них, останній у цьому переліку, було трохи за двадцять - жодного криміналу, якщо не враховувати факту подружньої зради. Чим же вона керувалась, коли без особливих Дімонових умовлянь пірнула під ковдру до більш ніж удвічі старшого за неї чоловіка? В кожному разі, аж ніяк не бажанням щось заробити, бо грошей їй точно не бракувало. Може, хотіла скуштувати забороненого плоду, щоби згодом, балансуючи на вістрі ножа та завмираючи серцем після кожного сказаного нею слова, перетворювати власну брехню на мистецтво? І чим та молода жінка відрізняється від звичайнісінької повії, якщо її хай навіть не особливо зрозумілі устремління звелись до традиційного і цілком передбачуваного розведення ніжок? Отже, подумав Дімон, усе це фігня, над якою не варто сушити голову.

Він знову зиркнув у дзеркальце, ковзнув поглядом по тротуару – і побачив знічене та вочевидь розгублене дівчисько, яке стовбичило безпосередньо біля бічного відгалуження дороги. Місце було вибране вкрай невдало, причому не тільки через заборонену тут зупинку: значна частина автомобілів звертали праворуч, просто не доїжджаючи до неї, а ті, що прямували в бік Теремків, знаходились на дальших смугах. Тобто, юна і зовсім недосвідчена спокусниця могла тут стояти приблизно до другого Пришестя. Дімону, хоча він був класним водієм, пощастило перелаштуватись у крайній ряд лише через півсотні метрів. Дівча стояло, не звернувши на «Мерседеса» аніякісінької уваги. Дімон увімкнув аварійку і заднім ходом покотився у зворотному напрямку. Йому щосили сигналили, хтось крутив пальцем біля виска, - начхати. Нарешті він зупинився – не поряд, а не доїхавши до неї метрів п’ять, щоби не створювати перешкоди для автівок, які з бічного відгалуження час від часу просочувались на Окружну. Дівчисько, якому з вигляду було не більше шістнадцяти, все ще його не бачило.

Декілька хвилин Дімон сидів за кермом, оцінюючи її в дзеркалі заднього огляду. Гарна, нівроку: темне пряме волосся, що контрастує з великими синьо-зеленими очиськами, трішечки ластовиння на щічках (отже, фарбована), носик рівненький, губи повні, груди, щоправда, лише у вигляді не особливо виразного натяку, проте ніжки у напівпрозорому темному нейлоні, майже не прикриті чорною міні-спідничкою, просто супер. Дімон виліз з машини і попрямував до дівчинки; він був середнього зросту та міцної статури, а вона, взута в білі кросівки, досягала йому до плеча і важила, певно, вдвічі менше. Ну, а в іншій системі координат ця малявка була нижчою від шефової Аліни приблизно на півголови і легшою від неї на чотири або п’ять кілограмів.

-Работаешь, красавица? – привітно поцікавився Дімон.

Вона повернула до нього свою голівку і зашарілась аж по вуха.

-Зараз… просто стою, - відповіла українською тихим голосом.

-Гм… і довго стоїш?

Державна мова вимагала певних зусиль, але нічого страшного.

-Півгодини…

-А навіщо?

-Життя примусило.

-Може, побалакаємо трохи в машині? – запропонував Дімон.

-Побалакаємо…

Він відчинив перед нею дверцята, обійшов автомобіль спереду і сів за кермо. Деякий час панувала мовчанка, дівчинка, майже не кліпаючи, дивилась поперед себе, її руки лежали на колінцях.

-Тобі скільки років, красуне?

-Вісімнадцять, - збрехала вона і, щоби ці слова бодай трохи скидались на правду, уточнила: - Вчора у мене був день народження... не вірите?

Дімон на це запитання не відреагував, аби її не засмучувати.

-А звати як?

-Аня…

-Гарне ім’я, - кивнув він, - але мені б хотілось, щоби приблизно півтори доби ти відгукувалась на інше. Не заперечуєш?

Дівчинка легенько знизала плечима.

-Можна й так...

-Ось і чудово!.. А ще я хочу, щоби ти розмовляла зі мною російською – за окрему винагороду.

-Я… добре не вмію, можу щось не те сказати, - визнала вона після паузи.

-Це не смертельно; для мене важливо, щоби ти намагалась.

-Добре, я… намагатимусь.

І тоді Дімонові раптом спало на думку, що у цей самісінький момент він проминув точку власного неповернення… хоча ні, дідька лисого, він проминув її приблизно два роки тому, вперше подивившись на дівчинку-підлітка, як на жінку, і всі наступні місяці малюючи в розпаленій уяві картини їхньої близькості. Зараз не переломний момент, а цілком логічний розвиток ситуації, і ця зовсім випадкова школярочка (поки що Аня) просто допоможе йому доторкнутись до нездійсненної мрії, огорнути її своїм єством і щезнути в ній без найменшого сліду. Принаймні, вона намагатиметься.

-Що ж, тепер твоя черга вирішувати, - сказав Дімон і накрив своєю рукою тоненьку рученьку. – Ти згідна поїхати до мене додому приблизно на півтори доби? Тебе ніхто не буде розшукувати?

-Згідна… Я зателефоную, так що не будуть.

-Боїшся?

-Дуже, - прошепотіла вона.

-Скільки ж тобі, все-таки, років?

Аня мовчала добру хвилину, перш аніж сказати нарешті правду:

-П'ятнадцять… і вчора, якраз на мій день народження, вітчим напився і захотів мене зґвалтувати. Ледве вирвалась… А моїй мамі було до лампочки, бо й лика не в’язала… Певно, ще не отямилась, якщо за добу навіть не подзвонила.

Дімон відкинувся на спинку сидіння, заплющив очі. Господи, ну навіщо вона зізналась? Якби трималась отих вісімнадцяти, він би спробував вдати, що повірив. Але кому те вдавання потрібне: їй – чи йому самому? Дімонові встигло подуматись, що обидва варіанти відповіді неправильні в принципі. Вона точно знає, скільки їй років, а те, що дівчинка неповнолітня, він зрозумів, як тільки її побачив. Отже, теж знав, і тому виходить, що він хотів обдурити себе самого. Наче гріх перестав би від цього бути гріхом, яке безглуздя!

-Ви… дуже засмучені? – долинув звідкись здалеку тихий дівчачий голос. – Ми вже нікуди не поїдемо?

Дімон розплющив очі.

-Поїдемо, Аню, - посміхнувся він і, легенько погладивши шовкову щічку, повернув ключа в замку запалювання. – Що нам заважає відсвяткувати по-людськи твій день народження?.. Пристебни ремінь, будь ласка…

«Мерседес» відірвався від тротуару, влився в потік автомобілів.

-А як ви будете мене називати? – запитала вона. – Мені варто звикнути…

Дімон усміхнувся.

-Забудь, я передумав. Ти залишишся Анею і розмовлятимеш українською. Жодної гри, жодних обмежень… і взагалі ніякого бруду, моя дівчинко.

Точка неповернення віддалилась від нього в безвість.

Спасибо тебе, ребёнок…

#2 Pavlo_Taiko

  міністр по боротьбі з етикою та мораллю

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2145 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 24.10.2015 – 21:26

Рідкісне гівно.
 • -1

#3 Melquiades

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 7 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Kyiv, UA

Відправлено 24.10.2015 – 22:01

Перегляд дописуPavlo_Taiko (24.10.2015 – 21:26) писав:

Рідкісне гівно.

Для "міністра ПО БОРОТЬБІ З ЕТИКОЮ ТА МОРАЛЛЮ" це зовсім прогнозована реакція :8: ..
 • 0

#4 Pavlo_Taiko

  міністр по боротьбі з етикою та мораллю

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2145 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 24.10.2015 – 23:19

Ні, це об'єктивна критика.

Не намагайся перекинути на критика відповідальність за свою бездарність і літературну убогість.
 • -1

#5 Melquiades

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 7 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Kyiv, UA

Відправлено 25.10.2015 – 08:32

Просто, в мене є й інші, діаметрально протилежні, відгуки від людей, які в цьому теж кумекають. І ще, в мене самого є "надцять" публікацій в досить відомих часописах, у редакціях яких сидять свої критики. Невже вони зацікавлені підкласти свиню своєму ж виданню? Може, я обрав не той уривок в якості візитівки, але навіть у ньому я не зазіхнув ні на етику, ні на мораль (якщо Ви не зрозуміли, той Дімон долає свої початкові бажання і вже не допустить нічого кримінального з неповнолітньою. То що не так? Може, замість писати, що це лайно, варто конкретніше? Про русизми, про невдалі, не виважені, слова, про що там ще пишуть критики, аналізуючи твір? Може, ми з Вами конструктивно попрацюємо? ).
 • 0

#6 Pavlo_Taiko

  міністр по боротьбі з етикою та мораллю

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2145 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 25.10.2015 – 10:23

Перегляд дописуMelquiades (25.10.2015 – 08:32) писав:

Просто, в мене є й інші, діаметрально протилежні, відгуки від людей, які в цьому теж кумекають.
Вибач, тут не підлизують.
 • -1

#7 Melquiades

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 7 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Kyiv, UA

Відправлено 26.10.2015 – 12:28

Перегляд дописуPavlo_Taiko (25.10.2015 – 10:23) писав:

Вибач, тут не підлизують.

Мама мія! Та на холери мені, щоби підлизували? Я не ставив перед собою мету сподобатись усім без винятку, якщо хтось не сприймає мою писанину - це нормально, але слова "рідкісне гівно" і твердження про мою літературну убогість вимагають аргументації. Дотепер я не прочитав ЖОДНОГО СЛОВА критики! Суцільний нігілізм. А Ви справді критик? У мене виникли сумніви з цього приводу, і мені стає з Вами нецікаво.
АГОВ, на цьому сайті є хто-небудь, схильний до аналізу (навіть безцеремонного), а не до відмітання просто з порогу? Скажіть, що не так, Це так скдадно? До речі, Ваш контейнер для сміття багато про що говорить. Можна поцікавитись, що вийшло з-під Вашого пера? Можна те прочитати і скласти свою думку про Вашу творчість? Обіцяю: якщо мені здасться, що то гівно, я вживатиму інших слів і все обгрунтую. І мені не спаде на думку заявляти, що це об"єктивна критика, бо вона в будь-якому випадку залишатиметься суб"єктивною. НЕ ЛІЗЬТЕ В ПЛЯШКУ!
 • 0

#8 Lucifer's Angel

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 107 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 26.10.2015 – 16:50

Перегляд дописуMelquiades (26.10.2015 – 12:28) писав:

Мама мія! Та на холери мені, щоби підлизували? Я не ставив перед собою мету сподобатись усім без винятку, якщо хтось не сприймає мою писанину - це нормально, але слова "рідкісне гівно" і твердження про мою літературну убогість вимагають аргументації. Дотепер я не прочитав ЖОДНОГО СЛОВА критики! Суцільний нігілізм. А Ви справді критик? У мене виникли сумніви з цього приводу, і мені стає з Вами нецікаво.
АГОВ, на цьому сайті є хто-небудь, схильний до аналізу (навіть безцеремонного), а не до відмітання просто з порогу? Скажіть, що не так, Це так скдадно? До речі, Ваш контейнер для сміття багато про що говорить. Можна поцікавитись, що вийшло з-під Вашого пера? Можна те прочитати і скласти свою думку про Вашу творчість? Обіцяю: якщо мені здасться, що то гівно, я вживатиму інших слів і все обгрунтую. І мені не спаде на думку заявляти, що це об"єктивна критика, бо вона в будь-якому випадку залишатиметься суб"єктивною. НЕ ЛІЗЬТЕ В ПЛЯШКУ!
Це не літературний клуб щоб давати вашому творінню "експертну" оцінку. Якщо вас не влаштовують відгуки - не варто просити оцінювати роботу.
 • 0

#9 Melquiades

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 7 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Kyiv, UA

Відправлено 27.10.2015 – 10:43

Перегляд дописуShіver2005 (26.10.2015 – 16:52) писав:

Та не зважайте, просто тут плаває, як воно само себе окреслило "рідкісне гівно", то до відгуків не має жодного стосунку.
Дякую, я вже це зрозумів :)
 • 0

#10 Melquiades

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 7 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Kyiv, UA

Відправлено 27.10.2015 – 13:31

Перегляд дописуLucifer's Angel (26.10.2015 – 16:50) писав:

Це не літературний клуб щоб давати вашому творінню "експертну" оцінку. Якщо вас не влаштовують відгуки - не варто просити оцінювати роботу.

Перегляд дописуLucifer's Angel (26.10.2015 – 16:50) писав:

Це не літературний клуб щоб давати вашому творінню "експертну" оцінку. Якщо вас не влаштовують відгуки - не варто просити оцінювати роботу.

Якби були відгуки, вони б мене влаштували. Які завгодно. Але замість відгуків - відро помиїв без жодних пояснень. Нормальні люди так не роблять.
 • 0

#11 Pavlo_Taiko

  міністр по боротьбі з етикою та мораллю

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2145 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 27.10.2015 – 22:15

Ти просив відгуків - я відписав. Тобі не сподобалося - ти перейшов на особисте. Вивід - у тебе роздуте его, яке тріщить по швам від правди.

Ловити кайф від похвали місцевого клоуна - не рекомендую, він написав би протележне, аби я похвалив цю графоманію. Просто свого часу його було настільки попущено, що він підсцикує лізти до мене на пряму, і намагається кволо тролити. Рівень цієї людини можна визначити з рівня "підлянок" які він намагається влаштувати.

Перегляд дописуMelquiades (27.10.2015 – 13:31) писав:

Якби були відгуки, вони б мене влаштували.
Це і є відгук, просто він не позитивний. Аби я збрехав, надписавши, що це лайно дійсно має відношення до літератури, навряд чи ти щось там би вишукував в моєму статусі, що могло зменшити вагу мого допису. Тому це відгук, однак він тобі не до смаку, він не гріє твоє его.
 • -1

#12 Melquiades

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 7 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Kyiv, UA

Відправлено 28.10.2015 – 17:08

Перегляд дописуPavlo_Taiko (27.10.2015 – 22:15) писав:

Ти просив відгуків - я відписав. Тобі не сподобалося - ти перейшов на особисте. Вивід - у тебе роздуте его, яке тріщить по швам від правди.

Ловити кайф від похвали місцевого клоуна - не рекомендую, він написав би протележне, аби я похвалив цю графоманію. Просто свого часу його було настільки попущено, що він підсцикує лізти до мене на пряму, і намагається кволо тролити. Рівень цієї людини можна визначити з рівня "підлянок" які він намагається влаштувати.


Це і є відгук, просто він не позитивний. Аби я збрехав, надписавши, що це лайно дійсно має відношення до літератури, навряд чи ти щось там би вишукував в моєму статусі, що могло зменшити вагу мого допису. Тому це відгук, однак він тобі не до смаку, він не гріє твоє его.

Схоже, ми розмовляємо різними мовами. Як на мене, відгук і готовий висновок - це різні речі. Ти мені видав готовий висновок, без пояснень, чому вважаєш так, а не по-іншому. І мені не подобається не сам висновок, а відсутність аргументації. Хіба це так складно зрозуміти? Нарешті, моє его в теплі і без усього цього, і воно досить комфортно себе почуває.
 • 0

#13 recht

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 231 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 29.10.2015 – 09:33

Не сподобалось. Доволі примітивні аналогії, як на мене. Такий матеріал гармонійно виглядає поряд із періодичними виданнями у м*якій обкладинці. Хоча... там і Кінга можна знайти. Коротше, зовсім не цікаво, що там буде далі, чи, що було перед описаними подіями.
 • 0

#14 Pavlo_Taiko

  міністр по боротьбі з етикою та мораллю

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2145 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 29.10.2015 – 10:22

Перегляд дописуMelquiades (28.10.2015 – 17:08) писав:

Схоже, ми розмовляємо різними мовами. Як на мене, відгук і готовий висновок - це різні речі. Ти мені видав готовий висновок, без пояснень, чому вважаєш так, а не по-іншому. І мені не подобається не сам висновок, а відсутність аргументації. Хіба це так складно зрозуміти? Нарешті, моє его в теплі і без усього цього, і воно досить комфортно себе почуває.
Ти граєшся в терміни. Відгук, висновок - одне і те саме.

Ти взагалі писав, що хочеш дізнатися враження, тому не треба їздити тут лайном по вухам.
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних