Перейти до вмісту

- - - - -

Linux ОС, допомога новачку.

Повідомлень в темі: 76

#61 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1611 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 05.08.2015 – 23:12

ну от бачите - яке широооке поле для так би мовити "налаштовування всього під себе", хай які асоціації цей вислів викликає.

"комплекси" я мав на уаазі це: а давайте зробим і на ппц! а хто юзатиме? а яка нах різниця, куруто жеж! комерційники так не можуть. ніхрєна не зароблять. але, якшо думати шо у тих хто робе це для "довгого" списка шось там реально юзабельне, можна обпектися. насправді весь лінукс це x86. от оце з чим ви "розважаєтесь". арм і міпс теж але якість якість ту просто ні зчим порівнювати. ось - тупий андроїд і гівняні прошивки в мережних девайсах. андроїд мене розчарував навіть попри те шо я й не дуже зачаровувався. а ті другі - глибоковбудовані міпс пристрої - ну хто скаже наскіке вони ефективно працюють? хто їх аналізуаав. ливлячись на найрозробленіший лінуксовий порт - x86 незрівнянно найрозробленіший, еа його якість, можна типу екстраполбвати й на решту. з поправками шо там це ще менше зусиль прикладається. славетний принцип "дижаст воркс" - той мінімум далі якого всі хто розгружає свої витрати за лопомогою лінукса не підуть.
  • 0

#62 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Look the my fuking IP

Відправлено 06.08.2015 – 00:07

Перегляд допису_Ex (05.08.2015 – 23:12) писав:

ну от бачите - яке широооке поле для так би мовити "налаштовування всього під себе", хай які асоціації цей вислів викликає.

"комплекси" я мав на уаазі це: а давайте зробим і на ппц! а хто юзатиме? а яка нах різниця, куруто жеж! комерційники так не можуть. ніхрєна не зароблять. але, якшо думати шо у тих хто робе це для "довгого" списка шось там реально юзабельне, можна обпектися. насправді весь лінукс це x86. от оце з чим ви "розважаєтесь". арм і міпс теж але якість якість ту просто ні зчим порівнювати. ось - тупий андроїд і гівняні прошивки в мережних девайсах. андроїд мене розчарував навіть попри те шо я й не дуже зачаровувався. а ті другі - глибоковбудовані міпс пристрої - ну хто скаже наскіке вони ефективно працюють? хто їх аналізуаав. ливлячись на найрозробленіший лінуксовий порт - x86 незрівнянно найрозробленіший, еа його якість, можна типу екстраполбвати й на решту. з поправками шо там це ще менше зусиль прикладається. славетний принцип "дижаст воркс" - той мінімум далі якого всі хто розгружає свої витрати за лопомогою лінукса не підуть.
Мені навпаки близька філософія "створюй що тобі захочеться, програмування це мистецтво складання гіганський конструкцій, із маленьких, елементарних блоків" , в тому то і штука, що архітектори Діб’ян, свого роду - вільні, що їм подобається/хочеться, те вони і роблять, звертаючи увагу на ринок, звичайно, але не ставлячи його за мету чи основу.
Із Лінуксом, на ікс_86 , все добре. НУ, принаймні не набагато гірше чим у ВінОС.

Зображення

WIKIPEDIA

www.palermo.edu/ingenieria/Oct2009.ppt
  • 0

#63 recht

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 231 повідомлень

Відправлено 06.08.2015 – 09:05

Цитата

це все індивідуально. як і напр. з почуттям гумору.
Цілком згоден.

Цитата

"комплекси" я мав на уаазі це: а давайте зробим і на ппц! а хто юзатиме? а яка нах різниця, куруто жеж!
Зробили, тому що можуть. В тому і привабливість лінуксу: не подобається -- сам зроби, якщо можеш :)
В мене до майкрософту набагато більше питань "чому так, а не інакше", однак нічого із цим не по робиш.
І скільки передрікають "вендокапец", стільки ж кричать "линукс сакс!", "швабодка нинужна!" :)
  • 0

#64 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 06.08.2015 – 21:52

Мені і Лінукс, і ВінОС подобається, правда Лінукс, якийсь - зручніший, наприклад в плані Графічного Інтерхвейсу Користувача. Зате на ВінОС, мої улюблені ігри, "йтимуть" без "тормозів", таких як, наприклад, на емуляторі у Лінукс :)
  • 0

#65 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1611 повідомлень

Відправлено 06.08.2015 – 22:13

Перегляд дописуrecht (06.08.2015 – 09:05) писав:

Цілком згоден.

Зробили, тому що можуть. В тому і привабливість лінуксу: не подобається -- сам зроби, якщо можеш :)

ну я так і підозрював шо "сам дурак, сам зроби" - це й є єдина "привабоивість лінукса. :D

Цитата

В мене до майкрософту набагато більше питань "чому так, а не інакше", однак нічого із цим не по робиш.
да лігко можеш зробити - купуєш те шо хочеш. це тіке в еротичних фантазіях лінуксоїдів майкрософт їх підкоряє і силою змушує закачувати всю планету своє ПЗ. там де ти хазяїн компутера - ти обираєш за бажанням і ща можливостями. майкрософт чи хтрсь інший тіке пропонує свій продукт. точка.

Цитата

І скільки передрікають "вендокапец", стільки ж кричать "линукс сакс!", "швабодка нинужна!" :)
мейбі, я шось не помітив такого ж стада баранів з іншого боку як з того де "передрікають вендекапец". але є й істотна відмінність - вендекапця не наступає, а от лінукс таки смокче і робе це турбулентно. :D
  • 0

#66 recht

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 231 повідомлень

Відправлено 06.08.2015 – 22:15

Так і є. Якщо іграшки, то вінда.
До речі, нещодавно портували KOTOR II. Є в Steam. Хто хоче зекономити, є на ексі у відповідному розділі.
  • 0

#67 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1611 повідомлень

Відправлено 06.08.2015 – 22:21

Перегляд дописуфростыш_дурак (06.08.2015 – 21:52) писав:

Мені і Лінукс, і ВінОС подобається, правда Лінукс, якийсь - зручніший, наприклад в плані Графічного Інтерхвейсу Користувача. Зате на ВінОС, мої улюблені ігри, "йтимуть" без "тормозів", таких як, наприклад, на емуляторі у Лінукс :)
ще одна перлина, євгєній ваганькович, ви тіке не зловживайте нею, навіть такі перли тьмяніють від надуживання. якшо нема натхнення, то, розбавляйте іноді ще чимсь стандартним, наприклад - суперкампустери, "на плутоні іншопланетяни - це теж лінукс", "весь галівуд -це лінукс", "все під себе", "очінь многа настройок", "слеш а не бекслеш", "гугл юзає лінукс", "фалоімітатор кінконг теж юзає лінукс, патамушо весь ембедед це лінукс, особливо такииий діііпли ембедед, ну ви поняли", "ми самі умні унас саме високе айсікю, лінукс не для тупиз, ми иліта" - є з чого вибрать. ;)
  • 0

#68 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 06.08.2015 – 22:36

Перегляд допису_Ex (06.08.2015 – 22:13) писав:

ну я так і підозрював шо "сам дурак, сам зроби" - це й є єдина "привабоивість лінукса. :D

да лігко можеш зробити - купуєш те шо хочеш. це тіке в еротичних фантазіях лінуксоїдів майкрософт їх підкоряє і силою змушує закачувати всю планету своє ПЗ. там де ти хазяїн компутера - ти обираєш за бажанням і ща можливостями. майкрософт чи хтрсь інший тіке пропонує свій продукт. точка.

мейбі, я шось не помітив такого ж стада баранів з іншого боку як з того де "передрікають вендекапец". але є й істотна відмінність - вендекапця не наступає, а от лінукс таки смокче і робе це турбулентно. :D
" - Елементарно . Др. Ватсоне!"
- "???"
- "Корпораційне, "закрите ПЗ/ПЗ"  => .... => Централізація. "Відкрите" програмне забеспечення => Децентралізація. "
Звичайно, зараз більшість розробників Лінукса (більше 80-процентів оних), отримують за це заробітну плату, але все ж таки.

____________________________________додано__________________________________

Перегляд дописуrecht (06.08.2015 – 22:15) писав:

Так і є. Якщо іграшки, то вінда.
До речі, нещодавно портували KOTOR II. Є в Steam. Хто хоче зекономити, є на ексі у відповідному розділі.
З "вірусами"? Я б ліцензію купив, якщо мій ПК "потягне", і_або гроші знайду :) .

_____________________додано______________________________

Перегляд допису_Ex (06.08.2015 – 22:21) писав:

ще одна перлина, євгєній ваганькович, ви тіке не зловживайте нею, навіть такі перли тьмяніють від надуживання. якшо нема натхнення, то, розбавляйте іноді ще чимсь стандартним, наприклад - суперкампустери, "на плутоні іншопланетяни - це теж лінукс", "весь галівуд -це лінукс", "все під себе", "очінь многа настройок", "слеш а не бекслеш", "гугл юзає лінукс", "фалоімітатор кінконг теж юзає лінукс, патамушо весь ембедед це лінукс, особливо такииий діііпли ембедед, ну ви поняли", "ми самі умні унас саме високе айсікю, лінукс не для тупиз, ми иліта" - є з чого вибрать. ;)
Взагалі-то , я тупий як колода. І мене не "колишуть" ніякі "слешово-бекслешові" іт.д. , відмінності. Я вам, наприклад, саме за ГРАФІЧНИЙ ІНТЕРФЕЙС КОРИСТУВАЧА, говорю, він мені зручніший ніж на ВінОС.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак: 06.08.2015 – 22:37

• 0

#69 recht

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 231 повідомлень

Відправлено 06.08.2015 – 22:46

Цитата

Набагато зручніше, якщо за тебе зроблять, а як і що там до чого нікого не колише. А дурні самі роблять.

Цитата

да лігко можеш зробити - купуєш те шо хочеш.
Вінду або вінду?

Цитата

це тіке в еротичних фантазіях лінуксоїдів майкрософт їх підкоряє і силою змушує закачувати всю планету своє ПЗ.
Більше схоже на маячню віндузятника, який наслухався страшних історій про бородатих, червонооких лінуксоїдів.

Цитата

там де ти хазяїн компутера - ти обираєш за бажанням і ща можливостями. майкрософт чи хтрсь інший тіке пропонує свій продукт. точка.
За умови, що ти знаєш, що вибір є.

Цитата

мейбі, я шось не помітив такого ж стада баранів з іншого боку як з того де "передрікають вендекапец".
І такі зустрічаються.

Цитата

але є й істотна відмінність - вендекапця не наступає
Не наступає. Хто знає чи він потрібен?

Цитата

а от лінукс таки смокче і робе це турбулентно. :D
Це мабуть знов якийсь специфічний жарт...
  • 0

#70 antip

Генеральний писар

• Користувачі
  • 530 повідомлень

Відправлено 08.08.2015 – 00:25

Перегляд дописуфростыш_дурак (04.08.2015 – 00:02) писав:

На днях "дістав", FreeBSD . Ледве за день, завантажив 100Мб, pfSense , є щось , що мені конче потрібно знати перед його інсталюванням? .
Ти пізнаєш всі прєлєсті установки програм з портів, аля "ОпенОфіс інсталювався всю ніч і пів ранку" + в базовій комплектації вона йде без GUI, любиш консоль?
А, ще забув сказати, в термінал рулить sh, знаєш його, чи окрім Bash-а нічого не бачив?

Повідомлення відредагував antip: 08.08.2015 – 00:26

• 0

#71 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 08.08.2015 – 02:37

Перегляд дописуantip (08.08.2015 – 00:25) писав:

Ти пізнаєш всі прєлєсті установки програм з портів, аля "ОпенОфіс інсталювався всю ніч і пів ранку" +  в базовій комплектації вона йде без GUI, любиш консоль?
А, ще забув сказати, в термінал рулить sh, знаєш його, чи окрім Bash-а нічого не бачив?
Ні, не людблю консоль, я б краще голосом із машиною спількувався
"
%принеси --кому? мені --що? штани
>Пошук штанів......
>Штанів знайдено - 5...  
>Попередження! Штани 4: "Сірі штани із діркою" - неможливо виволікти із шафу.
>Програма виволічення штанів, повернула помилку : 6
>Будь-ласка завантажте найновіші пакунки із офіційного сатсу/виволічення_штанів_із_шафи
>Команда перенесення шафу запускається....
*Паніка:AAAAAAAAAAAAAAFFFFFFFFFFFFFFFF*>^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^
C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C
^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C^C*Нііііііі ааааааааааааа*
>Шафа доставлена за місцем призначенням: "мені" , переміщено "штанів" - 5, "сорочок" - 4, "трусів" - 10, "носків" - 79 , "курток" - 3, ... ,
  >Загальна кількість - 170, загальна вага - 0х63  кілограм. разом із шафою - 0х96 кілограм
%
"
Бугагагага. Яка різниця МЕНІ, чи то БАШ, не ШШШ ? :D Я що там, що там, "нічо" не розумію :)

________________added____________________

З’явилась нова проблема (як завжди), от є сервер Віртуальної Приватної Мережі. Є клієнт. Є типу Піір то Піір з’єднання з отим ВПМ сервером, через інші сервери (інтернет), із сервером все "ОК", із Вогнестіною - також . але при ініціалізації ВПМ-клієнта на якийсь там сервер, до прикладу, виходять отакі "матюки" :
ip route add 176.126.237.214/32 via 0.0.0.0 RTNETLINK answers: No such device
Що це за каракулі? :D Звичайно ці "опенДжерельні ОС" , дістають, на ЧірТА!? Мені потрібно розбиратись в отих абревіатурах, скороченнях, суто назво-технічних термінах. !? Бляха-ж-муха.

Тобто э якась цифрова адреса а тоді ми ланцюг UDP-пакетів на ту адресу переправляєм через ДістоШлях 0.0.0.0 ?? ВТФ це таке*??? Чи я тупашу? :)

Повідомлення відредагував фростыш_дурак: 08.08.2015 – 02:12

• 0

#72 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 08.08.2015 – 10:27

програма Linux IPTABLES .

В кучі Лінуксів, вмонтована за замовчуванням ця програмка, це свого роду netfilter - тобто фільтр "пакетів"-даних, що "приходять" із інших машин на дану, або виходять із даної машини кудись там.
Що по факту, ця програмка робить - не зрозуміло. о_о
Але якісь "Опції" в неї є, коротше кажучи, говоримо комп’ютеру
iptables --policy OUTPUT ACCEPT
Ця програмка, працює із кучею даних, яку її творці називають "таблицями", за замовчування вона звертається, здаєтьсяд до таблички що називається "фільтр" - це правила для "звичайних" пакетів даних (комп’ютери розбивають дані на пакети, для їх передачі іншим комп’ютерам) , тобіш походу, "прилітає" пакет , програма перевіряє що воно таке (який його тип), і вмикає правила, т.є. що із ним коїти. - ну , якось так.
Це ми, здається напечатали, для ВИХІДНИХ - OUTPUT пакетів, якими керує таблички "фільтр" , стандартну (замовчувальну) політику policу ACCEPT - не перешкоджати пакетам, хоча мабуть доцільніше звичайно - ГАСИТИ/СКИДАТИ/ВИКИДАТИ DROP , це є краще за ВІДКИДАТИ/ВІДМОВЛЯТИ REJECT для повільного інтернету (і для ВХІДНИХ пакетів..), бо коли "граєшся" онлайн, для кожного "не прийнятого" пакету, потрібно надіслати повідомлення до джерела, що пакет таки не прийнятий, - то все начірта починає "лагати", воно звичайно лагає і без того, але все ж таки. :( .
iptables --policy INPUT DROP
iptables --policy FORWARD DROP
відповідно, замовчувальні політки для ВХІДНИХ і ПРОХІДНИХ пакетиків (тих, які наприклад, повзуть через вашу машину, кудись на іншу від попередньої, т.є. вони мають після адреси вашого ПК, наступну адресу в яку ваша машина, повинна їх переправити) даних .
Звичайно, програмка розрізняє правила між собою, а виконує вона їх в певному ієрархічному порядку, згідно із їх введенням (судячи із того що пишуть розробники "таблиць"...), ЗВЕРХУ_ВНИЗ - для правил в таблиці (наприклад у "фільтрові"), ЗЛІВА_НА_ПРАВО - для правил в правилі :) .
iptables --apend INPTUT --in-interface eth0 --source 127.0.0.1 --jump DROP
Це ми здається сказали, просканувати таблицю "фільтер", знайти в ній останнє правило і додати наступне --append , для всих стандартних (і не тільки лол.. ) пакетів, що приходять звідкілясь там INPUT , до інтехвейсу eth0, тобто через цей інтерфейс, до "нас". - ОС, потрібно якось називати "шини", шляхи взаємодії із пристроями, вона їх називає інтерфейсами пристроїв, приклад: eth0, lo0 і т.д. . --in-interface -значить що саме "в (через) інтерфейс до нас", а не "із (через) інтерфейс кудись там" , цю програму мона включати тільки до пакетів, типу INPUT і т.д. , здається. --source це джерело, ну тобіш адреса джерела, а не воно само... 127.0.0.1 - це , звичайний запис електронної адреси , для т.з. адреси "сам-до-себе", тобто програми що відправляють пакети даних на цю адресу, можуть знову їх отримати , "прочитавши" цю ж таки адресу :) - незнаю начірта воно , але здається, спрощує "спілкування" різних програм між собою.
--jump означає передачу управління, спеціальній програмі - DROP, яка "знищить" всі пакети. Наскільки я розумію, якщо --jump не вказати, то таблиці нічого не будуть робити із пакетами, а просто перейдуть до нового правила (тільки лічильких "отих самих" пакетів, буде "щьолкати") .
iptables --append FORWARD --in-interface eth0 --source 127.0.0.1 --jump DROP
iptables -append INPUT -in-interface eth0 --destination 127.0.0.1 --jump DROP
де --destination запускає програму, яка перевіряє призначення пакету, т.є. ми "скидаємо" всі пакети які, ПРИХОДЯТЬ_ІЗ 127.0.0.1 через(від інтерфейсу) інтерфейс eth0 до нас, ми "скидаємо" всі пакети які, ПРОХОДЯТЬ_ЧЕPЕ3 127.0.0.1, через(від інтерфейсу) інтерфейс eth0, ми "скидаємо" всі пакети які, ПРИХОДЯТЬ_В 127.0.0.1, через (від інтерфейсу) інтерфейс eth0 , логічно що інтерфейс eth0 - це той інтерфейс, завдяки якому ви спілкуєтесь із інтернетом, а він спілкується із вами.
iptables --append FORWARD --in-interface eth0 --destination 127.0.0.1 --jump DROP
Тепер мона, напечатати щоб все що приходить із Інтернету, мало т.з. "реальний" адресу, нащо це робити, я не знаю :lol: , але все ж таки
iptables --appned FORWARD --in-interface eth0 --source 192.168.0.0/16 --jump DROP
iptables --append FORWARD --in-interface eth0 --source 172.16.0.0/12 --jump DROP
iptables --append FORWARD --in-interface eth0 --source 10.0.0.0/8 --jump DROP
iptables --append INPUT --in-interface eth0 --source 192.168.0.0/16 --jump DROP
iptables --append INPUT --in-interface eth0 --source 172.16.0.0/12 --jump DROP
iptables --append INPUT --in -interface eth0 --source 172.16.0.0/12 --jump DROP
Взагалі, існує "чортова туча", заплутаних правил адресування в Глобальній Інформаційній Мережі, оскільки машини, зараз, розуміють лише два різновиди електричних сигналів в плані операцій із даними, то ме не можемо сказати що машина АЛІСА, місцеположення якої на п. Земля , Н’ю-Йорк, Окр. Колумбія :) , має інтернет-адресу США, Н’ю-Йорк, Окр.-Колумбія, Така-То Авеню, по такому-то шоссе і т.д. чи як воно там у Дяді Сема. Бо Комп’ютер не розуміє літер (а.к.а букв), він розуміє тільки два сигнала, які для нього означають НУЛЬ, або АДИН. Відповідно інтернет-адреси, задаються оцими нулями і одиницями, а щоб краще було їх розуміти не тільки машинам, а і людям, то вони спеціяльним образом перетворюються в десяткову систему числення (у більшості людей на рука, по десять палців, тому вони звикли все міряти "десятками") . Інтернет адреси, розділені на т.з. класи , грубо і невірно кажучи - типу АДРЕСИ_РЕГІОНІВ, АДРЕСИ_ДЕРЖАВ, АДРЕСИ_АДМ.ОКРУГІВ ну і т.д. як от АДРЕСА_МІСТА не може бути АДРЕСОЮ_ДЕРЖАВИ, а повинна бути "меншою", АДРЕСА_ДЕРЖАВИ, не повинна бути "рівною" АДРЕСІ_РЕГІОНУ, ну і.т.д. Класи є A, B, C, D - наприклад :)

Зображення

Крім того ввели кучу ідотських, але впринципі потрібних для "приватних мереж" правил, які не так-то просто обійти :), оскільки "блюстітелі" цих правил закладені у будь-якій машині, яка хоче спілкуватися із ГІМ. Наприклад, домовились що в Інтернеті, будуть відсутні деякі адреси,
10.0.0.0, ... ,10.255.255.255 A 
172.16.0.0, ..., 172.31.255.255 B 
192.168.0.0, ..., 192.168.255.255 B 
тобто такі адреси , не використовуютсья для адресування машин в Інтернеті, а зарезервовані для приватних мереж, доступ з яких до Інтернету, здійснюється через якусь машину/ни, які мають "реальну" адресу.

Але легко зрозуміти, що якби кожна машина могла спілкуватися із кожною машиною, напряму (для прикладу, уявіть ви в листі, до когось пишите лише його ім’я прізивще і батьковку, - відповідно щоб знайти цю людину, потрібно "перебрати по черзі" ВСІХ ЛЮДЕЙ НА п.Земля!) , - Інтернет був би хаосом (а це і так хаос хахахахахаах. пардон ), тому уводять, т.з. МЕРЕЖО_МАСКИ, the network mask, "netmask", а.к.а нетмаска. ви не можете напряму (не завжди..) зв’язатися із вашою ціллю, але посилаєте пакет, який містить, кінцеву адресу, і якйи згідно нетмаски приходить кудись-там, а оте кудись там пересилає його згідно своєї нетмаски - ще кудись, і т.д., аж поки пакет не прийде до цілі, якось так.
Нетмаска, блокує для адресування, в основному "передні" (машини люблять "читати" адреси задом-на-перед... ) числа адреси,
192.168.0.0 -> 11000000 10101000 00000000 00000000, ... , 192.168.255.255 -> 11000000 10101000 11111111 11111111 
192.168.0.0 netmask 255.255.0.0 = 11111111 11111111 00000000 00000000 , 192.168.0.0/16 
останній запис, означає перші 16 бітів, нашої інтернет адреси замасковані під одинички, для комп’ютера, це восновному будуть останні 16 бітів, якщо він читатиме задом-на-перед, зліва-на-право. Скільки різних адрес, можна знайти в цьому проміжку? - Тобто скільки різних чисел буде для комп’ютера в цьому проміжку? - Ну, наприклад для двох бітів, 00, 11, 01, 10, = 4 різних, або , для трьох 000, 111, 001, 110, 011, 100, 010, 101 = 8 різних, або , тобто 2 в степені кількості позицій.
Тобто, скільки різних адрес може вміщувати наша мережа, із маскарадом 255.255.0.0 - , чому мінус 2? Тому що серед отіє кучі, адрес, одна адреса наша .. а інша, "нашої мережі" , якось так. Тепер комп’ютерів у ГІМ, стало настільки багато що використовують не 4 рази по 8 , нуль або адин, а 8 разів по 8 , нуль або адин - назвали це IPv6 .
iptables --append FORWARD --in-interface eth0 --source 172.16.0.0/12 --jump DROP
ця прпограма "дропає" всі пакети що належать до 172.16.0.0/12 , тобто із маскарадом 10101100 00010000 00000000 00000000/12 = маска 11111111 11110000 00000000 00000000 , відповідно , різних адрес отаке якесь.
iptables --append INPUT --source 127.0.0.1 --jump ACCEPT
iptables --append INPUT --destination 127.0.0.1 --jump ACCEPT
Дозволяємо програмам "триндіть" між собою, через отой незрозумілий, "самоадрес".
iptables --append INPUT --protocol icmp --icmp-type echo-request --jump ACCEPT
Є куча різних "протоколів" (--protocol програма виділяє певний , окремий протокол, для них існують свої назви, відповідно, --icmp-type "сильніше" визначає вигляд пакетів, це повинні бути не просто ICMP, а ще і ICMP-ECHO-REQUEST), тобто наборів правил, як передавати дані, оцей страшний ЕйСіеМПі протокол, ми і виділяємо, правила будуть саме для пакетів, які підпадають під опис для цього протокола, тобто є ICMP-пакетами, ці ICMP-пакети, також діляться на різні підтипи, один із яких "ICMP ECHO REQUEST" ми і виділяємо, отже правило таке: " ВІХДНІ БУДЬ_ЯКІ, ВИДІЛИТИ ЕЙСІЕМПІ_ПАКЕТИ, ВИДІЛИТИ ЕЙСІЕМПІ_ПАКЕТИ_ТИП_ЕХО_ЗАПИТ, ПЕРЕДАТИ УПРАВЛІННЯ програмі "ДОЗВОЛИТИ"" . - якось так. Взагалі, оте "ЕЙСІЕМПІ", краще вмикати , тільки тоді коли потрібно, воно якесь "стрьомне" лол ...
iptables --append INPUT --protocol tcp --dport 80 --jump ACCEPT
iptables --append INPUT --protocol tcp --dport 443 --jump ACCEPT
Тут ми дозволяємо кумусь там, спілкуватися із нами, через порт 80, і 443 (--dport походу означає destination port :`D ) , "порти" (в нашому випадку, порти це додаткові адреси, як наприклад номери шоссе, щоб не товкти всі по "одній дорозі", краще розділити на багацько доріг, кожна , свого вигляду, і для своїх потреб, номер порта означає "кінцеву точку", з якої дані підуть далі, із параметрами отієї "дороги", відповідно, той-хто їх прийматиме, також чекатиме що вони прийдуть саме по отій дорозі, наприклад http - 80. ) 80 і 443 , полюбляє використовувати наший "інтернет_оглядач", тому якщо не користуєтесь HTTP-80 , HTTPS-443 , можна такого не печатати (не забуваємо у нас по замовч. "все блокується", а це ми вже уточнюєм що не блокувати). Якщо ви використовуєте якісь "штучки-дрючки", типу ВПМ то потрібно дозволити , деяким програмам, деякі "порти" , відповідно до налаштувань сервера/клієнта, якось так.
iptables --append OUTPUT --match state --state NEW --out-interface eth0 --jump ACCEPT
iptables --append INPUT --match state --state ESTABLISHED,RELATED --jump ACCEPT
програма iptables , може використовувати тьму всіляких програм-доповнень , модулів, "підключаються до операцій" , вони програмою --match, модуль state іще із довбаною кучею програм, "зчитує стан" з’єднань (т.є. активних налаштувань для передачі даних кудись там), в кожного модуля, свої довбані опції, яких , як не важко здогадатись - достобіса. В модуля state , зокрема є можливості проводити звірку считаного стану якихось "налаштувань" і стандартних "станів", які описуються в самому модулі опцією --state, в нашому випадку, ця програма проводить звірку стану нових налаштувань з’єднання для ВИХІДНИХ, із NEW, тобто із налаштуваннями які не є активні в даний момент, не є заблоковані і т.д. коротшe кажучи є новими, для інтерфейсу eth0 (--out-interface значить, що через цей (на) цей інтерфейс, "йтимуть" пакети, наприклад "від нас".) , якщо співпадають із "NEW - шаблоном", передати управління в ДОЗВОЛИТИ.
В іншому прикладі, уже для ВХІЛНИХ пакетів , їхні "налаштування з’єднання" , звіряються із якимисьо складними "шаблонами" (аля ВСТАНОВЛЕНІ_З’ЄДНАННЯ), якщо "такі самі" - ДОЗВОЛИТИ .
Ну оце таке собі, введення в інструкцію для взаємодії із програмкою iptables for newbies like me :P
Виправляйте, місця де я "затупашив".

https://en.wikipedia...wiki/Subnetwork
http://www.computerh...n/n/netmask.htm
man iptables 
man iptables_extensions
"Debian GNU/Linux Bible"(2001) Steve Hunger
  • 0

#73 recht

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 231 повідомлень

Відправлено 08.08.2015 – 10:44

"Многабукв" :(
  • 0

#74 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1611 повідомлень

Відправлено 08.08.2015 – 22:55

фростиш, це ви вікіпедію для себе відкрили. ото б вам в rfc поринути - там буквально оце все задокументовано. сурово без белетристики. а ще по кілька версій на кожен стандарт. ото там чтива.
  • 0

#75 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 09.08.2015 – 03:15

Пффф, нудні технічні терміни :( І звичайно не знаю шо таке , "rfc" , :lol: . Але зауважте, я на Укр. мові, не знаходив нічорташиньки по "таблицях", а ця програма майже в кожному Лінуксі, "за замовчуванням" вмотнована.

Допоможіть із ВПМ на одному К .
Альо , народ! :lol: Чому "матюкається" PPPD + OPENVPN O_O ?[cpoe]ip route add 176.126.237.214/32 via 0.0.0.0 RTNETLINK answers: No such device[/code] Що це таке ???? хД Ну, добре, грець із ним, я напечатав
ip route replace default via 1.1.1.1 dev pppN
і Уря! Воно працює! Але воно-то працює, тільки щось "блокує" всі пакети і то не мої "вогнестіни" . По ідеї .

Пффф, нудні технічні терміни :( І звичайно не знаю шо таке , "rfc" , :lol: . Але зауважте, я на Укр. мові, не знаходив нічорташиньки по "таблицях", а ця програма майже в кожному Лінуксі, "за замовчуванням" вмотнована.

Альо , народ! :lol: Чому "матюкається" PPPD + OPENVPN O_O ?[cpoe]ip route add 176.126.237.214/32 via 0.0.0.0 RTNETLINK answers: No such device[/code] Що це таке ???? хД Ну, добре, грець із ним, я напечатав
і Уря! Воно працює! Але воно-то працює, тільки щось "блокує" всі пакети і то не мої "вогнестіни" . По ідеї .

• 0

#76 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 14.08.2015 – 21:15

Труднощі перекладу

Цитата

GNU Go є вільною програмою, що грає у Го. Вона надає лише текстовий інтерфейс; якщо ви бажаєте грати на графічній дошці, погляньте на пакунок cgoban чи qgo.
Го є давньою грою, яка прийшла з Китаю, з певною історією довжиною понад 3000 років. Також є історики, які говорять, що гра була винайдена більш ніж 4000 років тому. Китайці називають гру Weiqi, існують й інші назви, зокрема Baduk (Корея), Igo (Японія) і Goe (Тайвань).У цій грі кожен гравець намагається взяти під контроль більшу територію, ніж його опонент, використовуючи загрозу смерті, захоплення чи ізоляції. Тому ця гра є відображенням стосунків між націями. Го стає дуже популярною по всьому світу, особливо в азіатських, європейських та американських країнах. По всьому світу проводяться змагання.
В Го грають на дошці. Набір для гри складається з дошки, 181-го чорного та 181-го білого каменя. Стандартна дошка має розмір 19х19 ліній, але також можуть використовуватись дошки розміром 13х13 та 9х9 ліній. Однак дошки розміром 13х13 та 9х9 — для новачків, більш досвідчені гравці надають перевагу традиційній дошці 19х19.Го має значно менше правил, ніж інтернаціональні чи китайські шахи. Дозволяється будь-який хід, тому го може бути більш інтелектуальною грою, ніж обидва види шахів. Тим не менше, го не є складною для вивчення, тож веселіться, граючи з вашими друзями!(взято з http://senseis.xmp.net/?WhatIsGo)

Цитата

Go is an ancient game which, from its forgotten origins in China, spread first to the rest of East Asia, and then to the entire world. How ancient? Historians aren't sure; it has a definite history of over 3000 years, but according to tradition Go was invented more than 4000 years ago. The English name comes from the Japanese name Igo, which means "surrounding boardgame".

In this game, each player tries to use threats of death, capture, or isolation to assert control over more of the board than his opponent. An abstract strategy game at heart, Go has nonetheless been interpreted as a stylized representation of fighting a war, settling a frontier, cornering a market, thrashing out an argument, or even of fortune-telling and prophecy. Go has always been one of the most played games in the world. Top-level international competitions can make the best players millionaires.
Go is played on a rectangular board like the one shown here. Players place their stones on the intersections of the lines. (The dots on the board have no effect on the game.) The board can be of any size, but a board with 19 lines by 19 lines is commonly used by advanced players and 9x9 and 13x13 by beginners.
Many Go players cherish the craftsmanship of go boards, the smoothness and heft of the black and white stones (traditionally made of slate and shell), and the luster of the wooden bowls that hold them. Yet such is the simplicity of the game that it can be played with almost any materials, even something as simple as pebbles placed on lines scratched into the earth.
http://senseis.xmp.net/?WhatIsGo

Ну, я навіть незнаю як це коментувати . . . "наша партія - наше всьо!", це ж... ну добре. хочa б не "позорили" http://senseis.xmp.net , написав би що "примітка перекладача" , ну взагалі, пов’язати оту Гру, і "боротьбу між націями" - то мммммм, :)

Коротше кажучи, цікаво почути думку _Ікса , враження таке, що перекладали одна, опосередковано відома, мені рослина... :lol: .
  • 0

#77 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 17.08.2015 – 19:34

Linux Games Keynoard  Stucking :( Workaround..
( Линукс , Игры , Залипание Клавиш  )
Якщо ви граєтесь в ПК-ігри, на якомусь Лінуксі , а тут починає "залипати" якась кнопочка, наприклад "клавіша ВГОРУ" , "ВНИЗ", ну і т.д. Це можливо через те , що "джаст воркс" , думає що ваша "мишка" чи клавішо-дошка є ще і "джойстиком" , в такому разі , можна зробити ось що . Знайти спеціальну програму, яка видобувається при завантаженні ОС, і яка відповідає за взаємодію ОС, і "джойстика" . Видалити її О_О . Доречі, таку "процедуру" доведеться робити при кожному запуску, коли потрібно гратися в пк-ігри.
locate js0
Або як ця програма називається у вашому дистрибутиві.
cd /path_to_the_js0_program
rm js0
(руут) - якось так :)
Програми
locate, cd, rm 
є "стандартними" для Лінукс дистрибутивів.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак: 17.08.2015 – 19:40

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua