Перейти до вмісту

Цінність життя в релігіях

Повідомлень в темі: 74

#61 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 13.01.2015 – 09:22

а я б цю тему не так розглядав. Є одне життя, 1Ж, яке вимірюється в релігіях, Ре. Виходить 1 Ж=кхРе. Де к залежить від релігій, а х це те невідоме яке треба знайти.
Або, ще така інтерпритація.
Треба побудувати ієрархію релігій, рейтинг, в їхній корисності для життя, типу, чи варто витрачати на вивчання певної релігії витрачати дорогоцінний час життя?
Як на мене, одна з найефективніших релігій, це релігія народів сіу. Швидко штудірується, і якщо працювати над собою, то можна досягнути рівня Сидячого Бика
  • 0

#62 Обрій

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 268 повідомлень

Відправлено 13.01.2015 – 10:41

Перегляд дописуkalamar (12.01.2015 – 23:42) писав:

Тоді ваш пост взагалі сенсу не має.
насправді сенсу немає твоя писанина оскільки по темі так нічого і не сказав. якщо, як звично, зайшов потролити-пофлудити і засвітити свою єдиноправильну думку, то помилився темою, мабуть свята далтсь взнаки :lol: ось куди тобі - http://tereveni.org/...iew__getnewpost

Цитата

Бо ніхто не примушує сучасних індіанців жити в резервації і не обмежує їх прав людини.
пусті словеса, не маючі ніякого змістового навантаження, те саме що бовкнути, що європейських колонізаторів примушували їхати в Америку, щоб вирізати індіанців. бій виграно, і махати кулаками ні з тої ні з другої сторони нема сенсу.

Цитата

Самі подумайте, чи взагалі реалістично повернути індіанців до традиційного способу життя, чи то просто марення кореспондента-демагога?
о, тепер ще й Вашингтон Пост - газета американського естеблішменту - отримала на горіхи за популізм від об'єктивного кореспондента Чорнобильського вісника. Браво!)))

Цитата

Сучасний стан корінних народів америки є просто наслідок того, що відбулось 200 років тому, і сучасний секуляризм до того не причетний.
ну дуже вже цікаво. виявляється, що сша зробила і робить все найкраще для індіанців - починаючи з їхнього вирізання і закінчуючи до загнання в резервації, а за нинішні наслідки вона не відповідає. виявляється теперішній спосіб життя, який проголошується нинішньою секуляристичною американськую маскультурою не чинить ніякого тиску молодих індіанців і не призводить до почуття меншовоартості, втрати трабиційного сенсу життя, і як наслідок до цілого букету проблемю. якщо для шанованого каламаря Ваш. Пост упереджене джерело, то пропоную йому заглянути сюди
http://en.wikipedia....ative_Americans

Цитата

Власне вам в компанію антисемітів. Бо ви вірите, що сучасні іудеї керуються нормами 2000 літньої давнини
так тішить наліплення ярликів на мене, то я зразковий віруючий християнин, то я злісний антисеміт, ал ні, любі друзі, ви помиляєтесь.) відкрию вам таємницю: насправді я - семіт. а для каламаря, відкрию ще одну таємницю: свідомість євреїв сформувалася на архетипах пронизаних ідеями Талмуда і в цілому залишається незмінною й досі. але про це говорять пошепки, бо у євреїв руки довгі. якщо сумніваєтесь, то наприклад, викличте духів вбитих євреями іранських науковців.
а ось і самі ідеї єврейської релігії:

Цитата

«Лучшего из гоев убей». (Kidduschim 82 a; Sophrim 15; Mechlito C. Bechallam).
а якщо цього мало, то ось вислів сучасного раввина Іцхака Гінзбурга

Цитата

Жизнь еврея намного более святая и уникальна, чем жизнь гоя

Цитата

. Я не помічав, щоб іудеї цінували життя инших менше, ніж инші смертні. :wink2:
:cool2: що тут ще скажеш, це аргумент року)
тим більше, беручи до уваги, що іудеями в лісах чорнобильщини аж кишить :lol:
  • -1

#63 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1354 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 13.01.2015 – 10:48

Перегляд дописуL'insouciаnce (09.01.2015 – 12:33) писав:

В секулярному світі прийнято вважати людське життя як найвищу цінність.
Секулярний світ, як на мене, у слово цінність вкладає суто меркантильний зміст.
  • 1

#64 Обрій

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 268 повідомлень

Відправлено 13.01.2015 – 11:16

Перегляд дописусерпиня (13.01.2015 – 10:48) писав:

Секулярний світ, як на мене, у слово цінність вкладає суто меркантильний зміст.
я вже зазначав у темі, що секулярний світ проголошує життя, як найвищу цінність. але, як ми часто бачимо, від теоретичного проголошення до як кажуть "імплементації" інколи стоїть провалля.
але можеш розвинути свою думку про секулярну меркантильність щодо життя?
я от думаю, а чи не зарахувати секуляритизм до релігії? адже релігія - це поклоніння комусь чи чомусь. поклоніння споживанню давно потрібно виводити в рамки релігії.

Прихований текст

• 1

#65 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1354 повідомлень

Відправлено 13.01.2015 – 16:00

Перегляд дописуL'insouciаnce (13.01.2015 – 11:16) писав:

я вже зазначав у темі, що секулярний світ проголошує життя, як найвищу цінність. але, як ми часто бачимо, від теоретичного проголошення до як кажуть "імплементації" інколи стоїть провалля.
але можеш розвинути свою думку про секулярну меркантильність щодо життя?
я от думаю, а чи не зарахувати секуляритизм до релігії? адже релігія - це поклоніння комусь чи чомусь. поклоніння споживанню давно потрібно виводити в рамки релігії.
треба ж було мені ляпнути) тепер мушу викручуватись за свої слова) хоч я далека від суспільних наук, та все ж спробую. у двох словах хоча б.
Можна навіть на прикладі подій в Україні.
Секуляризм передбачає, що
правительство и другие источники права должны существовать отдельно от любого типа религий и религиозной веры (вікіпедія)
Дії урядів України, Росії, ЄС стосовно Майдану не були продиктовані жодною релігією, як мені здається.
Так само Майдан не мав ніяких релігійних претензій, а лише претензії до існуючого ладу в Україні.
Але тим не менше, коли почали розстрілювати Майдан, то меркантильні інтереси зазначених урядів постали вище цінності людських життів.
Ось такий у мене секулярний меркантилізм))

щодо поклоніння не знаю. але секуляризм, як і релігії, теж містить щось сзхоже до поняття "вища мета", а саме, - нейтралітет в питаннях релігії, заради цієї мети мабуть і життями можна нехтувати, як показують останні події у Франції.
Тобто, заради мети дотримуватись нейтралітету в питаннях релігій можна й життями парочки журналістів пожертвувати.

Прихований текст
Прихований текст

• 1

#66 Обрій

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 268 повідомлень

Відправлено 13.01.2015 – 17:25

Перегляд дописуManfred (13.01.2015 – 11:37) писав:

чи правильно все зводити тільки до нього, коли він лише передмова до нашого життя поза утробою?
що буде поза можна лише вірити, але відомо одне - це буде щось інакше ніж життя нинішнє. тоді чому ми маємо знецінювати нинішнє життя, якщо воно неповторне?

Перегляд дописусерпиня (13.01.2015 – 16:00) писав:

Але тим не менше, коли почали розстрілювати Майдан, то меркантильні інтереси зазначених урядів постали вище цінності людських життів.
Ось такий у мене секулярний меркантилізм))
цінність життя людини для політичних та економічних верхів зазначених країн дорівнює нулю. як і більшості інших. пересічна людина для зазначених каст - лише інструмент, знаряддя для досягнення власних, меркантильних інтересів. тому термін меркантильний секулярізм в даному разі якраз доцільний і влучний.

Цитата

Тобто, заради мети дотримуватись нейтралітету в питаннях релігій можна й життями парочки журналістів пожертвувати.
якщо брати ставлення уряду Франції до життя людини, то тут досить суперечливі поуття виникають. так, коли мусуьманиекстремісти захоплювали закладників на території арабських країн, то уряд Франції платив їм міліони щоб врятувати життя громадянина Франції, з другого боку зазначен недавні події показують дещо інше ставлення. тим не менше, цінність життя в даній країні вища ніж в Росії та Україні.

Прихований текст

Прихований текст

Повідомлення відредагував L'insouciаnce: 13.01.2015 – 17:27

• 0

#67 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 928 повідомлень
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 13.01.2015 – 18:06

Перегляд дописуManfred (13.01.2015 – 12:31) писав:

Вітаю навзаєм!
Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
Дякую за вітання, Манфреде! Мені подобаються кольори і навіть стиль на картинках :)
А решта - вже стільки говорили про то, навіть неохота починати все спочатку. Можна підсумувати: на початку 2015-го ми з Вами залишились при своїх переконаннях. Хоч, як кажуть психологи: людина - це дієслово, а не іменник і тому ніколи не є тою самою, все міняється з часом.
  • 2

#68 Обрій

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 268 повідомлень

Відправлено 13.01.2015 – 18:16

Перегляд дописуManfred (13.01.2015 – 17:36) писав:

Хіба розуміння його істинного призначення є знеціненням?
якщо дивитись на цінність життя з релігійного ракурсу. байдуже християнство це чи буддизм, то так, теперішнє життя підпорядковане тому, що буде далі. і його цінність полягає саме в тому, щоб правильно використати це життя.
тільки ми не розглядаємо життя виключно в релігійному контексті, а намагаємось абстраговано глянути на його цінність з поза релігійних границь

Перегляд дописуAquarius-ka (13.01.2015 – 18:06) писав:

Хоч, як кажуть психологи: людина - це дієслово, а не іменник і тому ніколи не є тою самою, все міняється з часом.
Манфреде, ці слова пані Акваріуски говорять, що ти працюєш в правильному керунку, і якщо докладеш ще трохи зусиль, то можливо незабаром насолоджуватимешся плодами своєї праці)
  • 0

#69 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 13.01.2015 – 21:14

Перегляд дописуL'insouciаnce (12.01.2015 – 22:00) писав:

гадаєш, релігійність людей впливає на їхній матеріальний стан?
Якщо релігійність впливає на життя, тоді і на матеріальний стан впливає.

Цитата

і як цінність життя в релігії може бути виразником ставлення цієї релігії до добробуту людейїї сповідуючих?
Тут не можна однозначно сказати, і не можна сказати, що є якась пряма залежнічть між цінністю життя і ставленням до добробуту.
Релігія може цінити життя по-різному і по-різному бачити щастя в житті людини. Щастя може бути не прив’язане до матеріальних благ в одних релігіях, а в інших може бути дещо до матеріальних благ прив’язане.
Все залежить від того, як релігія визначає цінність життя і як релігія визначає добробут.

Цитата

ми не зможемо це зробити, будучи поза тією чи іншою релігією. можемо складати собі відсторонені уявлення, а зрозуміти хібащо узагальнено, не вдаючись в глибини справжню суть осягнути неможливо.
Зрозуміти основи і подивитися через їх призму можемо. Але осягнути всього, що досягається через релігійні практики, то тільки прийнявши релігію.

Цитата

ну от є християнство. якщо, успішність - побічний результат релігії, то він має бути однаковий як католиків поляків, так у католиків німців. але це не так. звязок між релігію та успішністю тут не працює. а працює лише традиція, точніше традиційний погляд на цінність праці.
Якби ж то матеріальний добробут однією релігію визначався, а ще, якби були релігії не поділені на гілки про це можна було б говорити. :)
  • 1

#70 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 928 повідомлень
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 14.01.2015 – 18:05

Перегляд дописуManfred (14.01.2015 – 12:07) писав:

От ви навели той випадок з християнином, який прийшов до вас на зібрання і погрожував вам, а чому не згадали, як ми з вами скільки часу дискутували, я коли-небудь вам погрожував? Якщо ви дійсно шукаєте істину, а не тільки потверджень своєї картини світу, то треба враховувати всі факти.

Ну звичайно ні, шановний Манфреде, Ви ніколи не погрожували і навіть не переступали норм ввічливості, це я ціню і тому спілкуюся з Вами. У протилежних випадках просто не бачу смислу.

Так от, той випадок я так і описала - як випадок. До речі, надворі під бібліотекою стояли свідки Єгови і хтось з наших побіг їх закликати для дискусії, вони відмовились. І ще одне, якось ми з чоловіком прийшли на похорон до своєї минулої церкви, за обідом після того почали питати мене, до якої церкви я тепер ходжу, - ніякої кажу, я перестала вірити. Німа пауза, понятно. Той пастор, що запрошував на похорон, вже знав (про моє невірство, чоловік сказав) і навіть зустрічав мене з обіймами і компліментами (трохи театрально, але най там). Потім через кілька днів подзвонив додому, типу пробувати воду, чи я не перенавернулась часом. Я кажу, що могла би прийти до своєї минулої церкви і розказати про свої погляди і що мене спонукало, якщо вони б хотіли. Цей пастор вже не пасторував там, був якийсь інший, японець казали, ну і той мій знайомий пообіцяв поговорити з новим і відзвонити. На тім і стало, нікоди не відзвонив. Отже - не так багато зараз є людей, готових вступати в дискусії, той в бібліотеці був таки вийнятком.

І ще одне, мене навіть не його погрози вразили, хоч то було неприємно бачити раптом таке змінене злістю обличчя, та і бібліотека має охорону, якби вже щось до чогось. Мене вразила його брехня, що навіть побачивши у власній Біблії приклади наказу вбивати ( після того, як претендував, що там всьо гарненько-солоденько), він не признав того, не сказав: дійсно, я не бачив, не знав. Ні, він сильно розлостився, а потім на то мав інше пояснення, а на то ще інше, просто крутився в'юном, якому на хвіст наступили.

Ну і які інші висновки з цього можна зробити? А якщо Ви пам'ятаєте з минулої писанини, то я прийшла до невірства (а для мене - визволення) вже у досить пізньому віці, після багатьох пошуків, кілограмів прочитаних релігійних книжок, молитов, безсонних ночей, досвіду спілкування і членства у церквах. Воно призбирувалось і одного дня булька лопнула. Так що: обіжаєте, начальнік :)
  • 2

#71 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 15.01.2015 – 12:31

Перегляд дописуAquarius-ka (14.01.2015 – 18:05) писав:

перенавернулась
я якось їхав на вєліку, і навернувся, шкандибав пару днів. Уявляю, що було б якби я перенавернувся :)

А взагалі, я б хотів в цій темі все перевернути з ніг на голову.
Одне питання, наскільки релігія цінить життя. Інше питання, наскільки ми самі цінимо життя, і чи варто хоч трішки його присвячувати якій небуть релігії.
Пропоную оцінити чи варто на релігію витрачати життя.
Я б з більшістю релігій витратив десь 30 годин життя. Ознайомлення, так, короткий курс історії розвитку релігії.
  • 0

#72 Обрій

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 268 повідомлень

Відправлено 15.01.2015 – 13:07

Перегляд дописуKatod (15.01.2015 – 12:31) писав:

чи варто хоч трішки його присвячувати якій небуть релігії.
взагалі-то ознак, що людина звільнилася з-під впливів інстинктів немає. єдине, що стримає людину від мандрівки "во всє тяжкіє" це наявність карного кодексу та релігії. виникнення моралі - це таке собі породження внаслідок схрещення першого та другого

Перегляд дописуManfred (14.01.2015 – 12:07) писав:

Яка його цінність у нерелігійному ракурсі, у чому вона полягає?
тут кожен сам складає своєму життю цінність. як правило, це цінності матеріальні, чи цінності які можна досягти внаслідок володіння матеріальними цінностями.

Цитата

Є така книжка Макса Вебера "ПРОТЕСТАНТСЬКА ЕТИКА І ДУХ КАПІТАЛІЗМУ" там розглядаються ці питання.
протестанити більш заземлені чи прагматичні, а католиків всьо врємя тянєт в Рім, чи то у світ кращий. але фактори традиції та інші відіграють суттєвішу роль ніж конфесійні в поглядах на життя. молдавани та вірмени належать до православ"я, але приналежність до еього не позначилась на зближенні світоглядів цих народів. перші на відміну від других не замічені у сферах де вимагається інтелектуальна складова. та й навіть артистична.
  • 0

#73 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 15.01.2015 – 13:52

Перегляд дописуОбрій (15.01.2015 – 13:07) писав:

взагалі-то ознак, що людина звільнилася з-під впливів інстинктів немає. єдине, що стримає людину від мандрівки "во всє тяжкіє" це наявність карного кодексу та релігії. виникнення моралі - це таке собі породження внаслідок схрещення першого та другого
якраз навпаки, винекнення релігії завдячує наявності моралі, яка виникла внаслідок еволюції людських племен, і вірувань, як пояснень складних процесів природи.
Мораль виникла еволюційно. Релігія виникла набагато пізніше
  • 1

#74 Обрій

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 268 повідомлень

Відправлено 15.01.2015 – 15:11

Перегляд дописуKatod (15.01.2015 – 13:52) писав:

якраз навпаки, винекнення релігії завдячує наявності моралі, яка виникла внаслідок еволюції людських племен, і вірувань, як пояснень складних процесів природи.
Мораль виникла еволюційно. Релігія виникла набагато пізніше
ні. про це немає задокументованих відомостей, тому залишається лише робити припущення.
гадаю, поштовхом до моралі могло стати почуття власності, на перших етапах його формування. в тебе сусід вкрав вечером кавалок м'са. тобі звісно стало образливо, оскільки ти планував його зїсти вранці. щоб запобігти цьому на майбутнє, ти збираєш зібрання племені і оголошуєш: брати не твоє мясо не дозволяється, інакше каратиму. але тобі було легко внєдріть це правило серед племені, бо ти був його шаманом, мав певний статус, бив у барабан і провозглашал рєчітатів про Бога :lol:
  • 0

#75 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 15.01.2015 – 15:14

Перегляд дописуОбрій (15.01.2015 – 15:11) писав:

ні. про це немає задокументованих відомостей, тому залишається лише робити припущення.
гадаю, поштовхом до моралі могло стати почуття власності, на перших етапах його формування. в тебе сусід вкрав вечером кавалок м'са. тобі звісно стало образливо, оскільки ти планував його зїсти вранці. щоб запобігти цьому на майбутнє, ти збираєш зібрання племені і оголошуєш: брати не твоє мясо не дозволяється, інакше каратиму. але тобі було легко внєдріть це правило серед племені, бо ти був його шаманом, мав певний статус, бив у барабан і провозглашал рєчітатів про Бога :lol:
бери раніше.
В усіх соціальних савців є мораль в їхній соціальній групі
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua