Перейти до вмісту

Українська Україна

Україна мова

Повідомлень в темі: 25

#1 Обрій

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 268 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 27.11.2014 – 10:32

 • 35
На цьому форумі всі ми різні, але є одне, що нас об’єднує – це любов до української мови. В Інтернеті майже не залишилося плацдармів, де можна було б спілкуватися українською – майже все спілкування йде на російській або на російській і українській. Особисто мені не подобається, коли україномовну атмосферу забруднюють російською, тому я противник двомовного спілкування, яке дуже вже стало поширеним в наш час. Хто не знає українську – може йти спілкуватися на російськомовні ресурси. Принцип толерування російської водночас є і вбивчим для української, це постійно треба усвідомлювати. Це щодо нету. В реалі ситуація не краща. Якщо чисту російську чуєш на кожному кроці, то чиста українська – виключення. Найчастіше це суржик, а він, як відомо, є перехідною ланкою з української мови до російської.

Хто любить нашу мову, той давно усвідомив, що їй загрожує небуття. Якщо все залишити на самоплив, то пройде клька поколінь і мова стане практично мертвою. Не знаю, як ви, але я не хочу цього. Тому, розумію, що потрібно діяти. Діяти вже зараз. Завтра буде запізно. Масштабне питання в межах країни, як правило, має 2 підходи для вирішення: згори та знизу. Сподіватись, що проблему мови почнуть вирішувати згори є наївно та помилково. 25 років незалежності продемонстрували, що дане питання, згори, всерйоз вирішувати не будуть. Ситуація з мовою лишень погіршилася за цей час. Тому, на даному етапі, розпинатися, що мовляв, потрібно приймати такі закони, сякі закони, такі квоти чи сякі квоти, вводити таку програму чи іншу, нічого не змінить, оскільки в даний час люди, що люблять мову, не при владі. Коли ми змінимо ситуацію на краще, і відбудеться поступове проникнення у владні структури справді проукраїнських людей, тоді можна буде констатувати: свою справу ми зробили, і проукраїнська влада нарешті зможе закріпити законодавчо статус української і щоденно відстежувати його виконання на всіх рівнях, а за недотримання - вдаватися до карного кодексу. Наразі це віддалена перспектива, більше того, є велика імовірність, що така перспектива нездійсненна, якщо ми сидітимемо і чекатимемо, що ситуацію покращуватиме хтось інший, а не ми.

Отже, ми дійшли до розуміння того, що проблему слід починати вирішувати на низовому рівні. Людей, що люблять українську в Україні є достатньо. Це доволі потужний ресурс, якщо задіяти його на повну силу. Винкає питання: якщо ми маємо такий значний ресурс в україномовних людях, тоді чому така плачевна ситуація з мовою? Причин - море. Про це можна створити окрему тему, наразі обмежусь кількома. Одна з них – мовна пасивність та мовна толерантність. І перше і друге, не робить нічого іншого як поступово знищує українську. Для мене незрозуміло, чому в спілкування з російськомовним громадянином україномовний підлаштовується під нього і переходить на російську. Чому купляє російськомовну прессу чи книжки за наявності україномовного відповідника. І ще купа інших чому. Багато хто, щиро люблячи українську, сприймає російську як свою, братню, і не бачить нічого поганого в повсякденному користуванні нею. Якщо об’єднати докупи ось такі окремі випадкі мовної пасивності та толерантності, то в кінцевому підсумку ми й отримаємо значну наявну проблему з мовою.

З цим треба боротися. Боротися наполегливо, активно, безстрашно, роками, доки не побачимо плоди боротьби. Бо інакше не можна. Як боротися? Змінювати свідомість. Це важко, в деяких випадках – безрезультативно. Але, як показує дійсність, зерно любові до української мови присутнє у свідомості значної кількості населення України, навіть якщо вони з тих чи інших причин в даний час і послугуються суржиком чи російською, а отже ми маємо підставу очікувати позитивного результату. Отже, наше завдання полягає в тому, щоб достукатися до свідомості кожного мешканця країни.
Щоб ця тема не канула безплідно у вічність як і купа подібних тем, пропоную нам всім об’єднатися. Скажімо, для початку в неті, а там, якщо буде потреба, то вийдемо на інший рівень спілкування. На початку, цього, вважаю, є цілком достатньо. Так от, пропоную створити рух, якщо є потреба назвати його, висуваймо свої ідеї. Моя ідея: рух «Українська Україна». Так, це звучить трохи націоналістично, тому давайте обмірковувати більш прийнятні варіанти.

Чим займатиметься рух. Як вже зазначив – буде стукати у свідомість наших співгромадян, поливатиме там зерно любові до української, задля того, щоб воно проросло. Умовно, роботу руху можна розділити на дві площини: ідейна та польова. В чому полягає робота ідейна? Оскільки наша мета – проникнення у свідомість кожного громадянина, то на ідейному рівні розроблятимемо найефективніші і водночас найпростіші способи добитися нашої цілі.
Що таке достукатися до свідомості? Це чітко, лаконічно, переконливо пояснити:
а) чому українській мові загрожує смертельна небезпека (байдужість кожного, використання і споживання російської, потужна хвиля всього рос продукту з величезної Росії тп)
б) чому особиста поведінка, особисте використання та споживання української мови є важливою для кожного (використання виключно української, щоденне ігнорування газет, журналів, телепередач, музики, сайтів російською мовою, постійні вимоги до державних структур подпвати всю інформацію саме державною мовою тп)
Все. Не потрібно нічого ускладнювати. Все має бути просте, зрозуміле, проте ефективне. Якщо ми доб’ємось переконливої подачі зазначених двох пунктів до свідомості людини – наша мета буде досягнута.
Не бачу щось аж дуже складного в цій площині роботи, чи не так? Знайдемо якнайпереконливіші і найлаконічніші слова та фрази, щоб достукатися до свідомості. Якщо нам вдасться дійти до свідомості значної частини населення, то, таким чином, ми створимо в суспільстві «інформаційне тіло», носій ідеї, так би мовити. А сильне інформаційне тіло, що витає в повітрі, неодмінно матеріалізується. Тим більше, що зараз для цього найсприятливіший час, самі розумієте з яких причин. Ми не повинні пропустити такий шанс. Все значне починається з малого, головне повірити і заронити свою віру іншим. Я впевнений, що якщо правильно підійти до нашої цілі, то видимого, і що головне! чуваного) результату, досягнемо не за одне чи два покоління, а за 3-5 років! Адже для цього є всі необхідні передумови! Мову знає кожен! Тільки необхідно задати потрібний імпульс. Я реально собі можу уявити, як у Києві, буквально за кілька років, число україномовних перевищує число російськомовних. Це можливо, Прага вже це довела.

Отже, якщо з ідейною роботою все зрозуміло, переходимо до польової. Тобто, до способів донесення наших ідей. Тут, взагалі, ще простіше. Коли у нас буде напрацьована, скажімо так, - апеляція (заклик тп, наразі не можу підібрати адекватний відповідник) тобто сформуємо і викладемо ідеї щодо «чому» у зведенні, то елементарно розсилаємо по електронці, через всі соц.мережі, всім нашим друзям та знайомим. Всім, без виключення! Також, викладаємо його в мережі, всюди, де ми присутні. Для цього, імовірно, дведеться заснувати спільноту нашого руху в соц мережах, що полегшить роботу і сприятиме якнайширшому інформуванню.
До польової площини роботи, можна віднести, проте необов’язково, ще один спосіб інформування. Тим, хто матиме таку можливість, засоби, та час, роздрукувати нашу «апеляцію до кожного» в кількадесятках (чи по можливості) примірників на принтері у форматі А4 і розклеїти по своєму місту чи селу.

Таким чином, наш «заклик», «звернення», чи як ми його назвемо, має поміститися у зазначений формат, читабельним шрифтом. В заклику, розмістимо обов’язково пункт про те, щоб він був поширений та донесений до всіх знайомих, близьких та друзів по нету та реалу, того хто його читатиме. Заклик, епіл тп, міститимуть різні ідеї, будь-хто може самостійно створити такий епіл, головне щоб він був ефективним, не відлякував і не змушував людей до чогось і мав одну ціль – пронести у свідомість людини наш месідж. Ось чому, бажано колективне обміркування подібних закликів перед їхнім розповсюдженням. В такий спосіб, інформація буде донесена до великої частини суспільства. Як ви зрозуміли, найскладніша частина завдання - знайти необхідні слова та фрази, які змусять людину реально задуматися і почати ставитися до української мови серйозніше. Це нелегко, бо передбачає майже цілковиту відмову від використання та споживання російської. Але нам не залишається нічого іншого, як йти у наступ. Послідовно, наполегливо, переконливо і ннав’язливо пояснювати кожному чому, чому, чому.
Давайте обговорювати, хто небайдужий. Тільки прохання, не пропонувати складних та нереальних на даний час підходів.

#2 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 7080 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 27.11.2014 – 12:19

я щось не зрозумів, а оце ось

Цитата

Общайся со своим ребёнком по-русски! Тем самым, этот язык станет для него родным!
це що таке?
 • 1

#3 Обрій

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 268 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 27.11.2014 – 12:50

 Хмурий Князь Вітольд (27.11.2014 – 12:19) писав:

я щось не зрозумів, а оце ось
це що таке?
та я вже звик, що ти все сприймаєш буквально, і трохи не кожний пост необхідно розжовувати, щоб до тебе дійшло, де я висловлюю власну позицію, де висловлююсь саркастично, а де намагаюсь позасторонньо проаналізувати ті чи інші процеси.
щодо підпису. це іронія. з одного нашого дуже активного форумчанина, який читає синові стішкі на вєлікам да магучєм ітп, одним словом, виховує чергового укрАінца
 • 0

#4 MqM

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 620 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів

Відправлено 27.11.2014 – 13:25

готовся вкладати час і кошти
 • 0

#5 Олександр Тагаєв

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 40 повідомлень

Відправлено 27.11.2014 – 15:27

Це все добре і готовий підтримати, але Ви собі не уявляєте масштабів проблеми і наскількі мізерна кількість готові цим займатися. Вже є організація "Всеукраїнський комітет захисту мови". Там є дійсно люди які переживають за долю мови. Легше до неї приєднатися ніж розпочинати все з нуля.

Я три місяці назад почав цим питанням цікавитись. Почав писати повідомлення у фейсбуці, приєднуватися до різних спільнот (в тому числі до того ж таки комітету) і переконався, що кількість людей яких це дійсно турбує - дуже мала.

Що можу порекомендувати, то це сформулювати свою позицію у декількох реченнях. Опублікувати це на фейсбуці. Взяти ще декілька демотиваторів, декілька списків з порадами, тільки не таких от розлогих. І після цього набирати собі друзів, які хоча б частину дописів пишуть українською мовою, не кого попало. Як от я зробив https://www.facebook...p?id=1109294290
Видаляти будь-які російськомовні коментарі з особистої сторінки.

Потім я став дописувачем вікіпедії і почав волонтером вести курси в одній із бібліотек. І про свою діяльність в вікіпедії також розповідаю усюди. Основний час приділяю вікіпедії, бо вважаю, що це фундамент. Майже весь свій час на це трачу.

Але ж ваша участь у цьому форумі - це вже якийсь крок у цьому напрямі.

Ну мабуть треба брати у декількох реченнях формулювати тези про захист мови і публікувати їх на всіх форумах підряд, що дописуються з території України, навіть російськомовних. Гірше вже від цього не стане. Посидьте декілька годин, опублікуйте такі тези на 50 форумах. Приєднайтесь до спільноти "Всеукраїнського комітету захисту мови". Запропонуйте їм ідею з листівками.

Повідомлення відредагував Олександр Тагаєв: 27.11.2014 – 15:29

 • 2

#6 пастух

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1990 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 27.11.2014 – 17:11

 Хмурий Князь Вітольд (27.11.2014 – 12:19) писав:

я щось не зрозумів, а оце ось
це що таке?
...альтернатива общению по руски.https://www.youtube....M0K9Nbwt4Q#t=10
 • 0

#7 Обрій

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 268 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 27.11.2014 – 18:26

 MqM (27.11.2014 – 13:25) писав:

готовся вкладати час і кошти
те, що я запропонував, не потребує жодних коштів і мінімум часу. жодних затратних проектів. якогомога простіше

 Олександр Тагаєв (27.11.2014 – 15:27) писав:

Це все добре і готовий підтримати, але Ви собі не уявляєте масштабів проблеми і наскількі мізерна кількість готові цим займатися. Вже є організація "Всеукраїнський комітет захисту мови". Там є дійсно люди які переживають за долю мови. Легше до неї приєднатися ніж розпочинати все з нуля.
"комітет" - звучить вже аж надто офіційно і тим самим викликає внутрішній спротив, в силу одного звучання, що наближує його до бездіяльної держави. ознайомлюсь з його діяльністю. проте, як сказав древній мудрець - хай ростуть різні квіти.


Цитата

Я три місяці назад почав цим питанням цікавитись. Почав писати повідомлення у фейсбуці, приєднуватися до різних спільнот (в тому числі до того ж таки комітету) і переконався, що кількість людей яких це дійсно турбує - дуже мала.
не приховуватиму, що я сам вже давно зневірився, проте попри мізерні сподівання, вони все ж залишаються, вони ще живі.
"мала кількість людей". так, це можна зрозуміти. по-перше, у нас так і не створено було українського народу, яке усвідомлювало б себе народом, було лише "населення". суспільна свідомість - досі майже на нулі. про це чітко вказує байдужість превалюючою маи, до того, що відбувається на сході. в крайньому випадку відбуваються пожертвуваннями. але пожертвування це не прояв свідомості, пожертвування дають і діти зі школи, прояв свідомості - це зібратися і висловити свою позицію незгоди. а про мову годі й казати. здається, в українського населення внаслідок багатостолітьої колонізації появився загальний ген несприйняття своєї мови. та зрештою, коли більше половини населення отримує 100-200$
зарплати чи пенсії, то звісно що в першу чергу вони думатимуть як вижити самим, а не як вижити мові.

Цитата

Що можу порекомендувати, то це сформулювати свою позицію у декількох реченнях. Опублікувати це на фейсбуці. Взяти ще декілька демотиваторів, декілька списків з порадами, тільки не таких от розлогих. І після цього набирати собі друзів, які хоча б частину дописів пишуть українською мовою, не кого попало. Як от я зробив https://www.facebook...p?id=1109294290
Видаляти будь-які російськомовні коментарі з особистої сторінки.
власне, саме про це мені й шлося

Цитата

Основний час приділяю вікіпедії, бо вважаю, що це фундамент.
це дуже важлива робота, але я не бачу як вікіпедія здатна повернути напрям потоку в потрібний бік

Цитата

Посидьте декілька годин, опублікуйте такі тези на 50 форумах.
мені потрібна допомога у формулюванні. адже я вважаю, що правильне формулювання - найголовніше. просто сухо сформувати кілька речень на тему про небезпеку для сови і необхідність кожного проявляти повсякчас свою мовну позицію недостатньо - свідомость людей в наш час щільно закрита, особливо в цьому болючому питанні, тому потрібно знаходити правильні фрази, вивіряти кожне слово, інакше вся подальша робота буде неефективна.

Цитата

Приєднайтесь до спільноти "Всеукраїнського комітету захисту мови". Запропонуйте їм ідею з листівками.
листівки це один із способів донесення епілу, проте явно не основний, і як зазначив MqM, потребує "часу і коштів") хоча він раніше позиціюнував себе як вболівальника за українську мову. але, як розумію, десяток-два роздрукованих на принтері аркушів і розклеїних по місту, є для нього затратною справою, як в коштах, так і в часі)
 • 0

#8 Олександр Тагаєв

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 40 повідомлень

Відправлено 27.11.2014 – 19:59

Особисто я в листівки не вірю і думаю, що такі акції вже багато раз проводили. Потрібен доступ до загальнодержавних ЗМІ і постійно там торкатися цього питання. І обов'язково заборонити все російськомовне. Якщо я навіть криком не можу переконати людей не дивитись російські серіали, то як на них можуть вплинути якісь там листівки?

Вікіпедію пишу, щоб ті хто хочуть читати, мали що читати, адже в реалі майже нічого не публікується. Читачі там українські є. Треба просто щоб у кожної російськомовної статті була її українська альтернатива, щоб людям не було потреби виходити за межі української вікіпедії. Процес русифікації це не зупинить, але можливо трохи сповільнить. Бо якщо людям навіть читати не буде що, то тоді це буде вже повна катастрофа. Це я можу робити і на це в мене є час.

Як написати декілька речень? Почитайте чиїсь подібні спроби в інтернеті. Виберіть те що вам здається найбільш ефективним. Опублікуєте тут. Я щось додам. Це ваша ідея і основу повинні написати ви. А ідея добра.

Щодо зневіри. Скажу так, що людство безумовно в чомусь дуже помиляється. Це не значить, що нема людей, які не розуміють цих помилок. Якщо ви дійсно щось зрозуміли, а всі інші залишаються байдужими, то своєю бездіяльністю ви ніби погоджуєтеся з ними. Часу вже потім не повернеш.

Повідомлення відредагував Олександр Тагаєв: 27.11.2014 – 20:02

 • 2

#9 taraBooka

  барабука)

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1460 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 27.11.2014 – 21:44

Зображення
Ось такий буклет був.
 • 2

#10 taraBooka

  барабука)

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1460 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 28.11.2014 – 09:32

На жаль, нема таких золотих слів, щоб здолати лінь та небажання виходити із зони комфорту. Бути україномовним українцем непросто.
Це, звичайно, не означає, що треба здаватися. Але заклики - не головне. Мені подобається ідея з перекладом вікі. Треба також робити переклади тих творів, що є забороненими в Росії. Треба перекладати твори Нобелівських лауреатів.
Треба створювати (не перекладати!) свій якісний друкований продукт, якісний, насамперед, за змістом. Хто читає лекції чи, наприклад, веде якісь курси дистанційно, через скайп, хай ставить умовою українську. Хто водить дітей до садка, на розвивальні заняття, до школи, в спортивні секції, гуртки, мовні курси тощо - вимагає україномовних вихователів та вчителів (маємо допомагати одне одному з юрид. підтримкою). Голлвний фокус - на дітей і молодь, бо чим старша людина, тим складнішим є перехід на іншу (в нас - українську) мову.
Вибачте за сумбур.
 • 1

#11 Олександр Тагаєв

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 40 повідомлень

Відправлено 28.11.2014 – 10:08

Я згоден, що заклики це не головне, але без них також не обійтись. Мені подобається ідея, що потрібно на кожному форумі (навіть російськомовному) створити тему з невеликим закликом говорити українською і пояснити в декількох реченнях для чого це потрібно. Зробити це не образливо, а так скажімо, на грані фола. Є якісь рекомендації на українських сторінках, але їх мало і їх не читають російськомовні. А ось такі прості повідомлення у великій кількості хтось би побачив. Може до когось дійшло би й з україномовних, які майже завжди тільки на тих форумах. Для цього багато часу не потрібно. Це не обклеювати листівками цілий район. Від себе тільки скажу, що буду у фейсбуці знаходити друзів, які хоча би частково пишуть українською. Закликати їх припинити репости з російськомовних новин тощо.
 • 1

#12 Обрій

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 268 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 28.11.2014 – 12:38

Ну ось - початок закладено. Читайте, виправляйте, додавайте...


Незабаром вона помре. Помре наша матір. Бо ми – її діти - ігнорували її. Ми покинули її, замість матері - ми взяли собі мачуху. Бо мачуха багатша, сильніша. Проте в мачухи є багато своїх власних дітей, вона даруватиме свою любов лише їм. Нас - вона використовуватиме.
Даючи померти матері, ми підриваємо власне коріння, тим самим знищуючи своє майбутнє.
Можливо, ми справді варті цього? Так, ми варті піти в небуття, бо вибрали мачуху, осиротивши матір.


До 80% друкованої продукції в Україні – російською мовою, і число продовжує зростати.
На телебаченні українською мовою говорять лише у мікрофон: ведучі новин, політики та чиновники, а поза мікрофоном вони переходять на російську. 90% серіалів та різних телешоу виходить російською, і частка цією мовою щораз стає більшою.
З вікон автівок лунає майже виключно російська популярна та російська тюремна пісня.
В радіоефірі звучить лунає все, що завгодно: Рускоє радіо і радіо Шансон, Але не радіо українське.
В інтернеті, треба затратити купу часу, щоб відшукати щось українською мовою.
Чому? Бо маючи власну матір, ти щодня вибираєш мачуху.


Історія мови нерозривна з історією народу, що говорить на ній.
Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову.
Межі країни закінчуться там, де перестає лунати її мова.
Рідна мова дається народові Богом, чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів.
Мова росте елементарно, разом з душею народу. І. Франко
Без знання української мови, українські устремління виявляться збудованими на піску.
Чужою мовою розмовляє у державі або гість, або найманець, або окупант, який нав'язує їй свою мову.
Мова - це кров, що оббігає тіло нації. Виточи кров - умре нація.
Народ, що не усвідомлює значення рідної мови для свого вищого духовного життя і сам її покидає й відрікається, виконує над собою самовбивство.
Мова завойовника в устах завойованого є мовою раба.
Кожна країна має ту мову, на яку вона заслуговує.
Мова – це дорожня карта культури народу. Вона розкаже звідки цей народ прийшов і куди він йде.


Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає.
Тобі обирати: чи не говорити мовою і тим самим кинути лопату землі на її могилу, чи вдихнути в неї життя своїми вустами.
 • 0

#13 Олександр Тагаєв

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 40 повідомлень

Відправлено 28.11.2014 – 13:14

 Shіver2005 (28.11.2014 – 11:00) писав:

Пане Тагаєв, але як так. Ви ж росіянин.

Ну я з 2 до 29 років прожив у Хмельницькій області, причому до восьми років у селі. Взагалі про це довго розповідати як формувались мої погляди. Батька живим не пам'ятаю, а бачив його під час похоронів, коли мені було 11 років. Насправді я відчуваю себе і чужим серед своїх і серед чужих, хоча по матері я більше українець і трохи поляк. Та й по батькові швидше якийсь татарин чи башкир. Останнім часом дійсно ненавиджу людей, які знають українську, але спілкуються хоча б частину часу російською і дійсно для мене важко в Києві. Я став органічно не любити російську мову. Раніше я, хоч сам і не переходив на російську, але якось цього не відчував. Попсу російську я завжди ненавидів, але рок-музику слухав. Але вже років з п'ять слухаю тільки англомовний рок, оскільки він набагато якісніший ніж російський і куди більш різноманітний. З дитинства читав в основному російською (а читав я дуже багато і дуже різноманітну літературу), але рятувало те, що була постійна мовна практика. Знаю декілька іноземних мов. Я знаєте, давно вже такий ось песиміст, скептик і мізантроп (не лише через українську мову), але в той самий час і дуже нещасливим себе не почуваю. Це ж не моя проблема, що всюди більшість - бовдури, це їх проблема.
 • 1

#14 Олександр Тагаєв

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 40 повідомлень

Відправлено 28.11.2014 – 14:34

Я трохи скоротив, бо ніхто не буде читати таку довгу річ. Здається зробив трохи менше пафосу. Мені взагалі подобається. Можливо треба трохи добавити гостроти. Сміливо пропонуйте варіанти.

Українська мова знаходиться під загрозою повного зникнення через декілька десятків років. Та що залишається, стає жахливим суржиком. Це відбувається через те, що українці рідко спілкуються нею і вважають, що достатньої її просто розуміти. Всі хто знають українську мову, але хоча би час від часу переходять на російську, потихеньку вбивають українську мову. Цим вони знищують основу української державності. Чи ми варті, щоб ось так просто піти в небуття, бо вибрали мачуху, осиротивши матір?

До 80% друкованої продукції в Україні – російською мовою, і число продовжує зростати. На телебаченні українською мовою говорять лише у мікрофон: ведучі новин, політики та чиновники, а поза мікрофоном вони переходять на російську. 90% серіалів та різних телешоу виходить російською, і частка цією мовою щораз стає більшою. З вікон автівок лунає майже виключно російська популярна та російська тюремна пісня. В радіоефірі звучить лунає все, що завгодно: Рускоє радіо і радіо Шансон, Але не радіо українське. В інтернеті, треба затратити купу часу, щоб відшукати щось українською мовою. Чому? Бо маючи власну матір, ти щодня вибираєш мачуху. Звичайно велика провина у цьому держави і олігархів. Але ми можемо виразити спротив хоча би користуючись українською мовою, а не тією, якою спілкуються вони.

Історія мови нерозривна з історією народу, що говорить нею. Межі країни закінчуться там, де перестає лунати її мова. Чужою мовою розмовляє у державі або гість, або найманець, або окупант, який нав'язує їй свою мову. Мова завойовника в устах завойованого є мовою раба. Українська мова терпіла стільки сотень років принижень і заборон, але вижила. І невже ви хочете допустити її зникання прямо на очах, через якихось попснючар і запроданців?

Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає.

Повідомлення відредагував Олександр Тагаєв: 28.11.2014 – 14:39

 • 0

#15 taraBooka

  барабука)

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1460 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 28.11.2014 – 14:37

Я би прибрала слова «Межі країни закінчуються там, де перестає лунати її мова». Бо ця фраза відома з вуст екс-дружини В. Путіна, вона так говорила про межі Росії чи то «руського світу»
 • 0

#16 Обрій

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 268 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 28.11.2014 – 15:44

Чудово. Разом будемо шліфувати текст.
Про межі. Поки що хай буде. Бо так воно і є, і неважливо хто озвучив ці слова. Можна навіть створити про це окрему тему і подискутувати.

Наразі попрацюю з Цензором. Один з найвідвідуваніших сайтів уанету.
http://censor.net.ua...omment_48505535
 • 1

#17 Олександр Тагаєв

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 40 повідомлень

Відправлено 28.11.2014 – 16:44

Бачите, навіть лайки ставлять. А до цього там ніхто так не писав точно. Просто мало хто це навіть усвідомлює.
 • 0

#18 Обрій

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 268 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 28.11.2014 – 17:01

«Межі країни закінчуються там, де перестає лунати її мова» замінив на м'якше "Країна починається там, де починає лунати її мова".
Також замінив різкі "попснючари, запроданці")
символ про мачуху змінив на "отчіма-язика", наразі задумався над цим моментом, тому пишіть свою думку чи варто залишити мачуху, чи краще отчім, чи взагалі щось інше.
Продовжуємо редагувати.
Актуальний текст на даний момент такий:
Прихований текст

Повідомлення відредагував L'insouciаnce: 28.11.2014 – 17:03

 • 0

#19 Himmels Falke

  Ледар

 • Користувачі
 • PipPip
 • 25 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Острів Руян

Відправлено 28.11.2014 – 18:02

Чому не залишилося майданчиків українською? Вони на найрізноманітнішу тематику. Наприклад:

zbroya info - Про зброю та політику

watcher com ua - Про маркетинг, піар та комунікації

finance ua - Фінанси України

hurtom com - Сайт підтримки всього українського

aratta-ukraine com - Національний портал Аратта

inspired com ua - Джерело натхнення

veselyk com - Гуртом Форум

texty org ua - Тексти для думаючих людей

online ua - Український Портал

Якщо тікати з тих сайтів, коли на них з'являється хоч одне російське слово, то я не дивуюсь, що "таких майданчиків вже не залишилося". Потрібно туди заходити і показувати, що ми є.
 • 0

#20 MqM

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 620 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львів

Відправлено 29.11.2014 – 01:28

online взагалі на рос мові

Цитата

коли на них з'являється хоч одне російське слово

 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних