Перейти до вмісту

Православ’я і Католицизм

Повідомлень в темі: 144

#21 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1460 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 11.09.2014 – 23:10

Перегляд дописуManfred (09.09.2014 – 08:48) писав:

Тут співпраця Бога і людини, священописьменник натхненний Богом, але він залишається людиною і на його письмі залишається відбиток його людської особи. Бог бере у співробітники звичайних людей, щоб показати нам, що для нас теж двері Його ласки відкриті.
Тоді чому дописи не всіх «співробітників» потрапили до Біблії? А як же «відкриті двері»?

Перегляд дописуManfred (10.09.2014 – 19:01) писав:

Коли під Санта-Клаусом розуміти св. Миколая — цілком історичну особу, то про нього можна дещо дізнатися з історичних джерел. Але про Ісуса маємо набагато більше історичних свідчень. Навіть, коли ти відмовляєшся їх прийняти, все-одно читаючи книгу про певного персонажа ми складаємо про нього собі якусь опінію з його слів і вчинків, от як тобі здається з того, що ти читала в Евангелії, ти довіряєш Ісусу?
Треба було написати про Оллє Лукоє :)
Біблія - не Ісус. Я можу лише сказати, що ті, хто писав про нього в ній, намагалися зробити його позитивним героєм (як ти сам зазначив, додаючи щось своє, особисте, до його персони). Але від цього казка не стає для мене правдою.
  • 1

#22 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 12.09.2014 – 10:41

Перегляд дописуManfred (12.09.2014 – 09:40) писав:

Чи правильно я тебе, зрозумів, що твоя відповідь на моє питання — так?
Ти помітив, що я глибоко у релігійні дискусії не пірнаю? Це тому, що всю біблію я не читала. Мені здалось нецікавим, навіть як на казку. Але ті фрагменти, що читала, то Ісус видався (образ змальований) якимось ходульним, як ніби до манекена причепили різні чесноти - благородство, жертовність, доброта... Тому - ні. От образ Христа, змальований Булаковим, - так, зачепив емоційно.
  • 1

#23 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 928 повідомлень
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 12.09.2014 – 16:23

За св. Миколая: "Розповідають, що будучи ще немовлям Миколай був настільки набожним, що в дні посту (середу та п'ятницю) ссав материнське молоко лише один раз на день", - з Вікіпедії. Ото святий, так святий, всім святим святий!!! А ще там же пише, що він зруйнував храм Артеміди, теж певно під вказівкою зверху.

А до того, що Тарабука порівнювала віру в Санта Клауса до віри в Ісуса і Манфредова відповідь на те, що (Санта - Сент Николас - Миколай) був історичною особою, то якщо навіть так і правдиві ті його залізання в комин, все-таки зараз батьки кладуть подарунки під подушку. Чи правдиво-побожним дітям сам Миколай?

До Манфреда: постараюсь відповісти пізніше на то, що було до мене.
  • 3

#24 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 13.09.2014 – 03:05

Ок, почну помаленьку, раз обіцяла:

Перегляд дописуManfred (11.09.2014 – 08:50) писав:

Мені зрозуміло, що св. Письмо створювалось Богом та людьми, а останні належали до різних епох та культур, коли щось мені неясно, то просто шукаю відповідь, а не пасивно відчуваю дискомфорт, це як заблудившись у лісі можна волати і бити себе дрючком по голові, а можна просто шукати дорогу, як на мене друге розумніше.
Ніби всі ті, що розчаровані і зрозуміли беззмістовність, то ніколи не шукали? Обіжаєтє, гражданін начальнік :)

Цитата

Чи заслужимо ми спасеніє? Ми не заслуговуємо на спасеніє, ми запрошуємось Богом до спасенія. Уявіть, що до кав'ярні, де ви сидите заходить людина і каже, що кожен, хто зараз піде до банку зможе забрати мільйон долярів. Напевно, ви скажете, що мало хто на це відгукнеться більшість забуде про це через кілька хвилин. Проте можливо знайдеться кілька таких, хто конче потребує зараз грошей і саме їм спаде на думку піти до банку і забрати таки мільйон. Бог робить нам пропозицію до вічного життя і ми можемо прийняти цю пропозицію, а можемо відхилити. Коли ми обираємо прийняти цю пропозицію і віримо, що Бог є благим, Він нас не обманює, ми довіряємо Йому, то нам залишається просто виконувати те, що Він нам заповідував і надіятися на Його милість. Дійсно ми можемо схибити, щось неправильно зрозуміти і взагалі наламати дров, але уявіть, що ваш чоловік розбив вашу улюблену вазу, ви що кинете його через це? Припускаю, що ні, але коли ви не сумніваєтесь у собі, то чому сумніваєтесь у милості Божій, знаючи, що Бог морально благий? Один святий якось сказав, що велику образу робить Богові той, хто на милосердя Його не надіється.

У випадку з кав'ярнею - багато Вам, чи комусь з рідних та знайомих траплялось таких пропозицій? Як вже видумувати, то хоч би щось реальніше! А по-друге, навіть ті, що не відгукнуться, то втратять той ніби обіцяний мільйон, але їх не кинуть у тюрму на вічні муки за те, що не повірили. Та і жити, лиш надіючись на щасливий випадок - що то за життя? А по-третє: католицька церква, до речі, так не вчить. Там треба померти у "стані ласки", тобто без тяжкого гріха, бажано свіжовисповіданим і запричащенним, а з тим всяко може бути. Я знала одну старшу жінку, з чоловікової родини, вона у листах до нас сильно переживала, щоб не попасти у пекло, а якщо у чистилище, то хоч не сильно мучитись. Я її потішала, як вміла, але вона все казала, що то добре би було, якби пекла не було, але ксьондз пробощ інакше каже. І ще належала до кулка ружаньцовеґо, щодня хвора, з ходунками ходила в каплицю на ранкові молитви про "добру смерть", боялась довгого лежання. І, бідна, потім дістала інсульт і майже 3 роки промучилась у ліжку, в сильних болях, казали, що обезболюючі мало помагали. То було пару років тому, але кожен раз, коли то згадую, в мені просто кров кипить! Не досить, що людина пережила війну і мала тяжке життя, не досить, що була хвора, але ще над нею висів і мордував постійний страх пекла. От і добрий бозя, СОБ!

Наразі натім скінчу, геть чисто нема настрою писати.
  • 2

#25 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 13.09.2014 – 22:48

Перегляд дописуManfred (09.09.2014 – 08:35) писав:

живі свідки переказують події, які вони пережили.
Ніхто з авторів Євангелія не описує події які він пережив чи бачив. Сподіваюсь це не новина для тебе.
  • 2

#26 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 15.09.2014 – 14:43

Іще трохи про різницю між католиками і православними.
Днями мені сказали, що у львівській церкві Стрітення по черзі проводять свої обряди римо-католики і греко-католики. Коли я запитав, чи є десь церква, в якій православні так само мирно чергуються з іншою конфесією, то мені відповіли тільки смайликами.
  • 0

#27 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 15.09.2014 – 18:31

то все єресь від юдаїзма. а юдаїзм в свою чергу показує бога дрібязковим і нікчемним, заздрісним і емоційно нестабільним.... блін як по нашому "вспыльчивый"?
  • 1

#28 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 15.09.2014 – 20:07

Вспыльчивый - запальний ніби, але точніше, думаю, буде швидкий до гніву, роздратування.
"....юдаїзм в свою чергу показує бога дрібязковим і нікчемним, заздрісним і емоційно нестабільним", - всьо правильно, Хмурий, інакше біблійний бог і не виглядає.
Вже навіть мій ніби віруючий чоловік згоджується, що якщо би був хтось такий могутній, що сотворив то всьо, всі галактики, чорні діри і нашу землю, то чому йому бути таким дріб'язковим і зачинати якісь міжплеменні чвари про "правдивого бога"? Так як би ми мали сильно переживати, що муравлі в саду мають свою королеву і (ах), їй покланяються, а не нам, чи коти мають секс, без нашого позволення і окроплення свяченою водою!
  • 1

#29 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 15.09.2014 – 21:38

Перегляд дописуAquarius-ka (12.09.2014 – 16:23) писав:

За св. Миколая: "Розповідають, що будучи ще немовлям Миколай був настільки набожним, що в дні посту (середу та п'ятницю) ссав материнське молоко лише один раз на день", - з Вікіпедії. Ото святий, так святий, всім святим святий!!! А ще там же пише, що він зруйнував храм Артеміди, теж певно під вказівкою зверху.

А до того, що Тарабука порівнювала віру в Санта Клауса до віри в Ісуса і Манфредова відповідь на те, що (Санта - Сент Николас - Миколай) був історичною особою, то якщо навіть так і правдиві ті його залізання в комин, все-таки зараз батьки кладуть подарунки під подушку. Чи правдиво-побожним дітям сам Миколай?

До Манфреда: постараюсь відповісти пізніше на то, що було до мене.
Манфред тут просто демонструє зразки релігійної упередженості.
1. Історичність Св. Миколая, як і історичність більшості святих, насправді майже вилами по воді писана.
2. Категорично говорити, що Санта Клаус то святий Миколай не правильно. Докази тут благенькі. Він принаймні не менше св. Миколай, ніж скандинавський довгобородий бог Один.
3. Зовсім вилами по воді, то отак зразу ототожнювати Діда Мороза із Санта Клаусом. Адже в Росії Дід Мороз був Дідом Морозом, і спроби називати його св. Миколаєм свого часу не прижились.

Перегляд дописуManfred (15.09.2014 – 11:23) писав:

Дійсно про багатьох історичних персонажів існують легенди і перекази, які з часом створюють певну міфологізацію цих осіб, але чи ставить це під сумнів їх реальне існування? Як на мене, це ставить під сумнів саме ці пізніші легенди про них, а не саме їх існування.
Але частіше відбувається навпаки. Історизують мітологічні персонажі. Ясон, Геракл, Вільгельм Тель, Робін Гуд, козак Мамай, Ромул і Рем, Заратуштра, Сідхартха, Кастор і Полукс, Мойсей, король Артур, Ісус Христос, Гвіневера, Tuatha Dé Danann, Ілля Муромець, королева Morrigan...
  • 2

#30 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 16.09.2014 – 06:20

Ну ясно, що нє, Санта - не є західним відповідником Миколая, хоч ніби ім'я походить від Сент Николас. Санта Клаус - то цілком світський дідусь, він втратив церковну мітру і засушений святенницький вигляд, зато виростив животик, має майстерню, де робить дітям іграшки і потім розвозить їх на 8 оленях. А також він жонатий, пані Клаус (відома лиш по прізвищу), теж помагає, пече тістечка і доглядає за оленями. Хоч ще є мала ймовірність для нечемних дітей в шкарпетці замість подарунка отримати вугілля, але все ж не різки, як з Миколаєм. Ах часи і міфи!

Але Тарабуці, думаю, йшлося за віру в то, хто кладе подарунки під подушку, так?
  • 1

#31 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 16.09.2014 – 06:57

Перегляд дописуManfred (15.09.2014 – 11:23) писав:

Життєва путь кожної людини до Бога є унікальною і кожну людину Бог веде осібно, це приватна справа між Богом і нею, подробиці якої ми можемо лиш побіжно спостерігати зовні, насправді ж усіх подробиць ми не не знаємо, тому як нам судити правильно Бог чинить чи ні, що допускає певні страждання тій чи иншій людині? Судячи так ми ставмо свій розум вище за Божий, ми вирішуємо, що Богові і як і з ким робити, а не довіряємо Йому. Тоді як тільки Він і знає, що саме буде кращим для цієї людини, для її вічного спасенія і коли їй час піти. Бог не шукає, як згубити людини, навпаки як спасти цю людину.

Ну давайте будемо хоч трохи чемними дискутантами і послідовно тримаймось теми, бо інакше - який смисл клавіатуру мучити!

Йшлося про спасіння і Ви, Манфреде, твердили, що його не треба заслуговувати. Католицька церква каже, що треба і ось приклад страждань живої людини, приклад байдужості до болю і терпіння і не відповіді на молитви. Натомість - роки життя у страху очікування пекельних мук. Таких прикладів кожен, мабуть, знає, якщо роздивитись по родині і сусідах, навіть не відходячи далеко. Ну до чого тут унікальність? Так кожен злочин можна оправдати унікальністю і що "бог не допустить випробувань більших, ніж можемо знести", ну то поки людина не помре - то може всякі муки знести! Що і теперішня війна з рускими підтверджує. Не з невірними "поганами" воює Україна, а з християнами, з більш ніж 1000-літньою історією, був час на "виховання у праведності", йолки!!! А ще зі святоньким Павлом кажете "радіймо", та якого дідька тут радіти??? А довіряти - довіру треба заслужити, а не самі обіцянки-цяцянки та грушки на вербі.

У підсумку: між церквами є розбіжності щодо спасіння, то мучить і гнобить віруючих людей, ніякий "добрий пастир" не втручається з виясненням.
  • 0

#32 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 16.09.2014 – 11:17

Перегляд дописуManfred (16.09.2014 – 09:31) писав:

То Бог не заслуговує на довіру, на вашу думку? Ісус помер за вас, щоб ви могли спастися.
Та людство взагалі - невдячні тупорилі свині! Он скільки російських солдатів уже померли на Донбасі, щоб ми могли спастися, а ми Путіну не довіряємо! :durak:
  • 3

#33 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 16.09.2014 – 11:38

Щодо Іллі Муромця, то є історичне свідчення: "За свідченням Еріха Лясоти (1594 р.) славний герой чи як його в Києві називають Богатир, про якого складені численні легенди — Ілля Муромець похоронений в каплиці поза Св. Софією (можливо поза центральною частиною церкви), його саркофаг зруйновано, але саркофаг його побратима в тій самій каплиці зберігся"укрвіка. Для вас це благенький доказ, але історики аналізують свідчення перш, якось оцінювати їх.
Ви це називаєте історичним свідченням? Не смішіть. Тільки для горе історика цього досить. Коли жив Лясота, а коли гадано жив Ілля Муромець. Яке джерело Лясота дає? Звідки Лясота про то знає? Знову ж з переказів, легенд.
Отак і з "історичними" свідченнями майже про всіх святих.
Мітологізовні історичні персонажі, як Македонський чи Цезар, до справжніх мітів так і не дотягнули.

Повідомлення відредагував kalamar: 16.09.2014 – 11:42

• 1

#34 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 16.09.2014 – 13:48

Унікальність тут до того, що ані ви, ані я не знаємо, які молитви саме ця душа возносила до Бога і які відповіді від Нього одержувала, які пропустила, які не схотіла почути або зрозуміти? Людина дуже добре вміє себе обманювати та самовиправдовувати, коли не хоче чогось робити, але Бога обманути неможливо.
Звичайно ж, ті старенькі ранками дибали в каплицю, щоб Ісусику дулі в кишені показувати.

Цитата

То Бог не заслуговує на довіру, на вашу думку? Ісус помер за вас, щоб ви могли спастися.
Чий бог? Їх тисячі і всі ворожі між собою! А юдео-християнський видуманий людьми особливо злими, з хворою уявою і схильністю до садизму. І не треба за мене помирати, за якісь уявні гріхи, самими ж богами і видумані. Я, як і всі люди, народилась безгрішною. Якщо і маємо якісь гріхи, то перед подібними собі і меншими братами, тваринами. І жити треба так, щоб не труситись перед якимось уявним божеством, а старатись покращити життя тут, на землі і лишити по собі добрий слід. Люди злі часто власне через пригнобленість і знущання інших над ними. Вільні люди веселіші і добріші.

А як читати історію міфів, то помираючі і воскресаючі боги прийшли власне з землеробством, бо там люди спостерігали помираючий і оживаючий цикл життя рослин. В мисливський період такого не видумували, бо забита тварина не оживала, правда, поклонялись її духу і просили прощення, що багато благородніше, НМД.
  • 3

#35 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 16.09.2014 – 14:10

Перегляд дописуManfred (16.09.2014 – 13:44) писав:

Порівняння некоректне, Бог не маніпулює.
Путін теж. Він святий, це навіть Патріарх Кирило може підтвердити. То його недолугі чиновники дискредитують. Так само, як окремі недолугі попи дискредитують християнську ідею й показують свого бога в нехорошому ракурсі.
  • 2

#36 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 16.09.2014 – 15:22

Перегляд дописуManfred (16.09.2014 – 14:22) писав:

Я не ставлю під сумнів їх щирість, я скромно стверджую, що не маю ані обов'язку, щоб судити про це, ані достоту об'єктивних даних, щоб робити якість висновки про це. Ви маєте? Ви бачили серця цих людей, так, як їх бачить Бог?
Тоді треба признати факт, що не на всі молитви є позитивна відповідь, що ввесь час треба ходити по тонкій нитці, раптом добрий бозя щось не то в серці побачив?! А я бачила і бачу страждання живих людей, до того ж такі страждання, яких можна би уникнути, якби забрати релігійний страх. І мені від того серце крається і я їм дуже співчуваю.

А ще з богами біда, що як догоджати одному, то можна заслужити пекло в іншого.

Цитата

Та пам'ятаємо, як ці "звільнені" Голодомори та 37-й рік влаштовували.
Повторююсь. Ні не звільнені, це була нова брехлива і жорстока релігія будівників "світлого майбутнього", а насправді жадібних влади садистів. Як і у всіх релігіях - вони не любили конкурентів, тому заперечували інші.

В місіонерські дебрі краще не залазити, ось наступає річниця "відкриття" Христофором Колумбом і його послідовниками Нового Світу, Америк тобто. Як вони поводились з місцевим населенням і як "навертали" - не треба пекла, воно прийшло з християнської Європи. Зараз люди, що мають якийсь встид і совість, не знають, куди очі ховати, багато публічно просять вибачення в індіанців.
  • 1

#37 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 16.09.2014 – 15:38

Перегляд дописуManfred (16.09.2014 – 14:22) писав:

Цитата

Однажды некий отважный миссионер прибыл на острова, где жили охотники за головами. Отрезанные головы они сушили, и тщательно зашивали им рот, чтобы дух убитого врага оставался внутри и не мог им навредить. Такие головы считались мощным оберегом. Миссионер выучил язык дикарей и приобрел у них некоторое доверие и авторитет. Он успел строго запретить им охотиться за головами, но тут умер от какой-то местной болезни.
Новообращенные островитяне каждый день с усердием читали его наставление - «Дети мои! Отвергните этот худой обычай и не охотьтесь больше за головами!»
Островитяне понимали, что эту заповедь нельзя исполнять буквально.
Во-первых, все люди всегда охотились за головами. Так же как они дышали, ели, вступали в брак, строили хижины. Это часть жизни, и тут уж ничего не поделаешь.
Во-вторых, если перестать охотиться за головами, старые обветшают и придут в негодность, и племя лишится мощных магических амулетов, оберегающих его от злых духов.
В-третьих, все соседние племена, не видя больше голов, станут считать наше племя слабым и начнут дерзко угонять его скот.
В-четвертых, молодые воины больше не смогут становиться настоящими мужчинами и доказывать, что они — нашего рода, пройдя испытание по добыче головы врага.
В-пятых, наши великие и премудрые предки считали обычай охоты за головами очень важным — а это были достойные, почитаемые люди.
В-шестых, белые люди, как это всем известно, сами убивают врагов, но не делают ничего путного с их головами — так что не им запрещать нам хотя бы употребить отрезанные головы с пользой для племени.
В-седьмых, в Толстой Книге Белого Брата ясно сказано, «Тогда Давид подбежал и, наступив на Филистимлянина, взял меч его и вынул его из ножен, ударил его и отсек им голову его» (1Цар.17:51), из чего видим, что и Толстая Книга одобряет охоту за головами.

Следующий миссионер обнаружил племя христианских охотников за головами, которые сушили отрезанные головы и зашивали им рты с пением псалмов
Ваш рівень розуміння християнства такий же?
Так, Але найсмішніше, що ваш - теж точно такий. Тільки я розумію, що християнські заповіді неможливо виконувати буквально, і тому не беру їх до уваги зовсім (зверніть увагу: не роблю все з точністю до навпаки, а просто не зважаю, як наче не вмикаю зіпсований прилад). А ви розумієте, що християнські заповіді неможливо виконувати буквально, і виконуєте ту частину, котра вам подобається, вигадуючи 1000 відмазок для невиконання іншої (найпоширеніші з яких "я грішний, але я каюся" і "то не можна розуміти буквально, то некоректний переклад зі старих мов, у нас на проповіді все розкажуть, слухай нас"). Між вами й тими дикунами нема жодної принципової різниці - ви так само робите, що заманеться, під спів псалмів.
  • 2

#38 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 16.09.2014 – 15:55

Перегляд дописуManfred (16.09.2014 – 15:33) писав:

У тому і справа, що Бог морально досконалий і бачить все правильно, помилятися можемо тільки ми. Тому цілком логічно довіряти Йому.
Так якого дідька ви тут флудите?! Прийде до мене бог, розкаже про свої правила - йому й повірю. А ви можете помилятися, так що помовчте!

З цим немає жодної біди, Бог єдиний.
Саме існування цієї теми говорить протилежне. Кожна церква церква має свої правила, пропагує свою мораль, свої закони - отже, своє розуміння бога. Коли ви, християни, зможете об'єднатися в одну-єдину конфесію, й не буде більше ні православних, ні католиків - тоді я повірю, що ваш бог єдиний, а поки що не брешіть! Ви не маєте жодного морального права триндіти щось про єдиного бога, доки у вас існують десятки конфесій!

Коли ви називаєте будь-які переконання релігією, то ви теж релігійна людина, але тоді атеїзм теж релігія, як відрізнятимемо одні релігії від инших?
Всі релігії заснована на вірі, атеїзм - на сумніві. Не приписуйте атеїстам власної дурості, атеїсти не моляться Обізяні й не чіпляють у кожній хаті портрети Дарвіна.

Перегляд дописуManfred (16.09.2014 – 15:50) писав:

Коли ви так добре знаєте, навіть не знаючи мене особисто, що саме я не виконую або ошукую себе, що виконую, а насправді ні, то може й приклад якись наведете?
Не наведу. Попитайте в особистих знайомих, які заповіді ви виконуєте, а які ігноруєте.
  • 2

#39 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 16.09.2014 – 16:16

Перегляд дописуManfred (16.09.2014 – 13:44) писав:

Валити все до однієї купи, то не надто фаховий підхід, варто розбиратися у кожному конкретному випадку. Існують різні аргументи щодо перевірки правдивости свідчень, наприклад щодо свідчень Апостолів є дві основні версії:
  • версія змови
  • версія галюцинацій
В обох є серйозні проблеми, у першому випадку: за позірні ідеали, у які сама людина щиро не вірить вона на смерть не йде; у другому: масові галюцинації неможливі, відтак можна виснувати собі наскільки ці версії імовірні і знайти найбільш вірогідне пояснення. Для мене найпростішим і вичерпним поясненням є те, що Апостоли говорили правду. Міфологічна школа сьогодні вже є пережитком радянського минулого і серйозно не розглядається.
Апостоли такі ж мітологічні персонажі, як і Ісус.
Це все одно, що говорити, що Ілля Муромець історичний персонаж, бо про нього дав свідчення сучасник, Соловій Розбійник. :)
Евангелія від початку і до кінця збірка типово легендарних сюжетів. Копіпаста з подібних сюжетів з язичницьких релігій і старого заповіту, який, в свою чергу, є подібною ж копіпастою.

І все ж. Ну не виступав в тогочасній Іудеї Ісус перед простим народом грекою. Де оригінали слів Ісуса і хто з апостолів його перекладав. :o

Повідомлення відредагував kalamar: 16.09.2014 – 16:21

• 3

#40 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 16.09.2014 – 16:37

З цим немає жодної біди, Бог єдиний.
Чому тоді наказував доносити на і забивати всіх, навіть рідних, якщо вони поклоняються іншим богам? Показати цитатку в Писанії, чи самі знайдете? І ще - як уВас, особисто, з вірою у Перуна, наприклад?

Цитата

Коли ви називаєте будь-які переконання релігією, то ви теж релігійна людина, але тоді атеїзм теж релігія, як відрізнятимемо одні релігії від инших? Тому я все ж за класичне визначення релігії, як відновлення зв'язку Бога і людини.
Не всі переконання, а тільки корисливі і жорстокі. До того ж, атеїсти не кажуть, що ними хтось керує зверху, вони приходять до невірства на основі власних спостережень, висновків, історії і досвіду інших людей. З часом люди, які думають і шукають, бачать більше і ширше, нема чогось такого раз і на все усталеного. Все можна критикувати і переглядати, нема атеїстичного пекла :)

Атеїсти не воюють з неіснуючими богами, а проти обману одних людей іншими під фальшивим приводом видуманих міфів.

Найбільшим доказом відсутності якихось вищих сил є наша історія, наше поводження одне з одним, особливо слабшими, і з тваринами. Чим краще її знати - тим стає понятніше, видно причини і наслідки.

Також тут вже 150 раз говорилось, що не роблення чогось не є заняттям. Не грати в футбол чи не вирощувати орхідеї не є хоббі, люди не встають рано і думають, як би мені ще один день утриматись від гри в футбол.
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних