Перейти до вмісту

- - - - -

операційні системи

ОС OS Plan 9 Inferno

Повідомлень в темі: 56

#41 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 13.09.2018 – 22:16

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (13.09.2018 – 21:18) писав:

Стандарти програмного забезпечення типу "операційна система" для широкого спектру користувачів. Віндовс їх задала, і задає ще й досі. Той самий Лінукс, Мак, та всі інші операційні системи, у дечому намагаються наслідувати Віндовс, маю на увазі, у плані базових принципів, типу комбінація підтримки розважальних додатків та спеціалізованих програм, широкий спектр підтримки обладнання, сумісність із попедерніми версіями, інтуїтивна зрозумілість інтерфейсу. Весь ринок програмного забезпечення, комплектуючих, так чи інакше зв'язаний із тим-же Віндовс, прямо чи дотично (тобто через посередників, чи проміжні технології).
Типу як більшість напоїв копіюють базові принципи Кока-Коли, яскравий смак, солод, яскрава етикетка, тощо... — Чисто моя думка.
Вибачте, але навіть Ех, щирий віндузятник, не буде тут відстоювати цю фігню.
Лінукс послідовно наслідує юнікс, чули про таку систему? Власне лінукс це те, що на місце юнікса прийшло.
А щодо системи, для так званого широкого кола, то по перше, що то за широке коло? Якщо для хом’ячків, то в США то починалось, і Apple був перший. Коли Apple свій перший хом’ячковий комп продавав, Гейтс тільки пішки зпід столу вийшов.

Цитата

With both cash and a new case design in hand thanks to designer Jerry Manock, the Apple II was released in 1977 and was one of the three "1977 Trinity" computers generally credited with creating the home computer market (the other two being the Commodore PET and the Tandy Corporation TRS-80).[18] Millions were sold well into the 1980s. A number of different models of the Apple II series were built, including the Apple IIe and Apple IIGS, which continued in public use for nearly two decades thereafter.

Цитата

In 1983, in collaboration with numerous companies, Microsoft created a home computer system, MSX, which contained its own version of the DOS operating system, called MSX-DOS; this became relatively popular in Japan, Europe and South America.[10][28][29] Later, the market saw a flood of IBM PC clones after Columbia Data Products successfully cloned the IBM BIOS, quickly followed by Eagle Computer and Compaq.[30][31][32][33] The deal with IBM allowed Microsoft to have control of its own QDOS derivative, MS-DOS, and through aggressive marketing of the operating system to manufacturers of IBM-PC clones Microsoft rose from a small player to one of the major software vendors in the home computer industry.
Якщо ж до появи пісюків ПС, то тут IBM дякуйте. Чули про відкриту архітектуру IBM?
Взагалі то правильна назва не PC, а IBM PC чи IBM compatible PC, так то ще називали десь аж до 2000 го.
Я в універі на подібному вчився. Радянський персональний комп’ютер "Пошук", який був IBM компатибільний.

Так що, смаліть ще. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 13.09.2018 – 22:18

 • 0

#42 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 13.09.2018 – 22:58

Перегляд дописуkalamar (13.09.2018 – 22:16) писав:

Вибачте, але навіть Ех, щирий віндузятник, не буде тут відстоювати цю фігню.
Лінукс послідовно наслідує юнікс, чули про таку систему? Власне лінукс це те, що на місце юнікса прийшло.
А щодо системи, для так званого широкого кола, то по перше, що то за широке коло? Якщо для хом’ячків, то в США то починалось, і Apple був перший. Коли Apple свій перший хом’ячковий комп продавав, Гейтс тільки пішки зпід столу вийшов.Якщо ж до появи пісюків ПС, то тут IBM дякуйте. Чули про відкриту архітектуру IBM?
Взагалі то правильна назва не PC, а IBM PC чи IBM compatible PC, так то ще називали десь аж до 2000 го.
Я в універі на подібному вчився. Радянський персональний комп’ютер "Пошук", який був IBM компатибільний.

Так що, смаліть ще. :wink2:
Тут ваше абсолютне нерозуміння глобальних тенденцій, содова мабуть також до Кока-Коли існувало, яскраві етикетки, і що? Віндовс — це сукурність, це система, це конгломерат факторів, яка по своїй суті уже є стандарт. Тобто свого роду, як ваш покірний слуга і говорив — концепція. Стандарт об'єднання стандартів, якщо хочете. І немає їй поки-що альтернативи, а враховуючи потужність того ж Майкрософт, досвід, можливості — ще і не буде, поки-що. І воно таким і залишається доки не винайдуть нової концепції, доки не відбудеться нова, науково-технічна революція (ставлю на те, що новий "Віндовс" буде в Дяді Сема також...), вибачаюсь, але просто мені важко передавати думки словами (жаль немає, якогось телепатичного способу!), а люди важко розуміють те що мну пише...
Ваша відповідь має дуже, скажімо так, дотичне відношення до того що мну хотів сказати.

Взагалі смисл Віндовсу в тому, що воно якби сказати, універсальне, універсально підійшло різним людям із різними можливостями та забаганками, ні Мак, ні Лінукс, ні Юнікс не змогли цього. Тобто тут іде не просто якась новизна, а вже середньостатистична реальність. Воно просто ідеально вписується у сучасний світ комп'ютерного обладнання та користувачів, результат величезного досвіду, величезна аудиторія, величезна кількість спроб-помилок, тощо. І з цим, нічого так просто не вийде зробити, пане Каламар, пишіть що хочете, але Віндовс нумбер ван, поки-що. :wacko:
 • 0

#43 _Ex

  STATUS_OK

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2159 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 13.09.2018 – 23:29

поіск - попитка очінь ізвращенно создать компутер. :D давня назва дана совковими хацкерами тому подєлію, яка до речі показує як совок був впіріді планети всєй. по комуниждженню західних тенологій.

взагалі спорити з кальмаром про глинукс - це ж як спорити з вірунами.

там все дуже дуже запущено. уніх задав усі стандарти. :lol:

а ви знали каламаре, шо мікрософт в свій час робив найпопулярнішу за кількістю інсталяцій уніх систему? Ксеникс*. цитатки он з педевікії кидає. пєдєвікія залила цим упореним гівном всі статті про ПЗ і Мікрософт. у них там багаторічне диміння.

Вінда задала стандарти беззаперечно. По-перше - справжнє API, найвикористовуваніше в світі ПЗ - це не гівняний посикс. Це WinAPI. Для світу десктопів - це точно. А в плані GUI і багато чого іншого - тут якби тільки релігійний фанатизм не дає цього побачити. Весь ГУЙ і його досягнення. всі фішки оці такі звичні - це вийшло з Вінди. А порівнювати потворний, неестетичний, неергономічний інтерфейс лінукса, так неефективно імплементоваий (жере процесор увесь час) з Віндовим - це взагалі сором здоровому глузду. В реальному світі навіть не кожен лінуксоїд спроможеться вичавити з себе маразм рівня "вінда стирила у лінукса гуйові ідеї". тут треба талант. :lol:

лінукс нічого не вигадав. калька на систему з 70-х років так і лишилася калькою. нуль. її використовують як дешевку, як халяву. бо купка фанатиків - статистично - нуль. реальне юзання глинукса сидить на жертві якості на користь дешевшому процесу. нажаль для нас, кінцевих користувачів.

Мікрософт тримає першість в виробництві ПЗ вже десятиляття. про шо тут спорити. вони роблять найуживанішу ОС. вони роблять одну з трьох великих СКБД - MS SQL. Вони роблять Офєз. І ще вагон всього вони роблять. Кажуть в свій час портування одного Офєза на мак врятувало аплє від банкруцтва. Вони причетні до створення тонни стандартів сучасного компутерного світу. від USB до там якогось SMB протоколу. Вони тепер навіть люблять лінукс, стали платиновим членом в тій фундації і купили гітхаб на якому хоститься більшість опиншмопин прожектів. тепер всі ці варяти сидітимуть в МС на шиї. :lol:

у юніксоїдів типу каламара просто комплекс меншовартости з приводу їхньої ОС. це породжує дисусії як оця ось. срач. з гівноцитатками з срамоти яка себе обізвала енциклопедією (але через ось такі пасажі і викривлвленість нею і не є, хоча поза цим таким чутливим полем, - справді такий класний ресурс і задум. та як завсіди фанатизм псує добрі задуми). необєктивність і бризкання слиною - це марнота. коли хтось бубнить про закритість про опинсорс, я це розумію, це релігія, людям так треба. мікрософт не вписується того вони його не люблять. якшо вони це визнають - це чесна нелюбов. а от коли починається лиття бруду і опаганення системи яка насправді в рази краща за те гівно яким вони користуються, то тут вже - діагноз. Ну кальмару лінуксовий ГУЙ кращий Віндового! більше, - він добалакався до того шо "вінда брала гуй ідеї в лінукса"... ви от уявляєте рівень абстракції від реальности? :lol:
Всьо украли, всіх змусили. А так би під стіл ходили, на басику писали косинку... ?уєта.

* - іронія, завдяки цьому навіть в уніксових стандартах є розробки мікрософта. вони ліцензували в АТТ унікс, портували на своє залізо, додавали всякі свої фігні, поступово воно верталося в нові релізи унікса. смішно сидячи в своєму "шеллі" лінпуксоїдному (адже ж це вершина розвитку компутерів, еге ж, каламаре, - сидіти і дрюкати в консолі - каламар і не здогадується шо винаходи з мікрософта ще з кінця сімдесятих - сидять в його крепексі, скальковані. :lol:
До речі, як писав Гордон Летвин, один з засновників МС, і один з архітекторів напівосі і автор HPFS, мс-дос ніколи не розглядався як шось всерйоз і надовго в МС. це було "дешево і сердито" рішення для Ібе Іме, "шоб не плакав". Вони МС тоді розглядали уникс. Але відмовились бо розуміли, шо мають володіти API. вони мають його задавати і напрваляти. самі. ;)
До речі, раз уже пішли дискурси в історію, додам - і знаменита напівось починалася виключно в МС. Саме ксениксові і мс-досні чуваки її починали. Ніякий це не спільний винахід. і вже тим паче не Айбіемівське. Як педевікія подає. Але от шо Ібеіме зробив сам з цією Оссю так це довів її до нуля на середину 90-х. А МС виграв, коли послав Ібеме на йух у відповідь на вимоги зарубати Windows. Вони сказали йому gtfo, пішли і замутили 32 бітну WinAPI під новоспечену NT. і взяли світ. Компутер - це пісюк. ОС - це Вінда. фанатики уніха - це шум. :)

Повідомлення відредагував _Ex: 13.09.2018 – 23:50

 • 0

#44 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 13.09.2018 – 23:44

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (13.09.2018 – 22:58) писав:

Тут ваше абсолютне нерозуміння глобальних тенденцій, содова мабуть також до Кока-Коли існувало, яскраві етикетки, і що? Віндовс — це сукурність, це система, це конгломерат факторів, яка по своїй суті уже є стандарт.
Ви абсолютно не знаєте ні історії того, і ніколи не вилазили із вашого хутора. В Юнікса справді є стандарт, офіційний стандарт.
А говорити, що Apple, чи NeXTSTEP наслідували відновз, це навіть не смішно.

1976
Зображення


1984
Apple Lisa
Зображення

1986
Зображення

Юніксові х-си.
Зображення

Перша популярна вінда. 1993. Дизайн передраний трохи менше, ніж, повністю із Apple Lisa.
Зображення

Нащадок NextStep в лінуксі.

Зображення


Один з сучасних нащадків NextStep.
Зображення

Повідомлення відредагував kalamar: 13.09.2018 – 23:53

 • 0

#45 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 14.09.2018 – 00:34

Перегляд допису_Ex (13.09.2018 – 23:29) писав:

До речі, раз уже пішли дискурси в історію, додам - і знаменита напівось починалася виключно в МС. Саме ксениксові і мс-досні чуваки її починали. Ніякий це не спільний винахід. і вже тим паче не Айбіемівське. Як педевікія подає. Але от шо Ібеіме зробив сам з цією Оссю так це довів її до нуля на середину 90-х. А МС виграв, коли послав Ібеме на йух у відповідь на вимоги зарубати Windows. Вони сказали йому gtfo, пішли і замутили 32 бітну WinAPI під новоспечену NT. і взяли світ. Компутер - це пісюк. ОС - це Вінда. фанатики уніха - це шум. :)
І чим OS-2 була знаменита? Знову експердиза пішла.

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (13.09.2018 – 22:58) писав:

Взагалі смисл Віндовсу в тому, що воно якби сказати, універсальне, універсально підійшло різним людям із різними можливостями та забаганками, ні Мак, ні Лінукс, ні Юнікс не змогли цього.
Та універсально Мак американці майже ввесь час юзали. На вашому хуторі просто цього не знають, дорогувато було.
"Windows was not as good as Macintosh, but it was good enough for the average user" думка американців тимчасового періоду певного занепаду маків на 4-5 років. Але знизили ціни, і уже з 2000 відродження почалось. В США зараз щось 37 відсотків бідніших громадяд вінду юзають, і 28 багатщих - мак. Там це як дорожча чи дешевша машина ввесь час було. В тому, що мікрософт злетів, IBM заслуга. Просто, завдяки відкритій архітектурі пісюків, пісюки (залізо), стали значно дешевші за Маки, а не всі американці були багатими, тому, як бюджетний варіант, стали популярні пісюки, от і вся таємниця.
Не слухайте марень Еха.
Щодо стандарту. От, найпростіше. Зверніть увагу на адресу сотінки. http://tereveni.org/topic/29408 , бачите, шлях p таким значком /, а подивіться на ващому "стандарті", там якась фігня, на кшталт c:\Windows....
Ніхто поза вашою віндою вашу вінду не копіює, і в інтернеті, і в вашому андроїді, і в маках, слідують заповітам великого Юнікса.

Повідомлення відредагував kalamar: 14.09.2018 – 00:40

 • 0

#46 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 14.09.2018 – 05:01

Перегляд допису_Ex (13.09.2018 – 23:29) писав:

поіск - попитка очінь ізвращенно создать компутер. :D давня назва дана совковими хацкерами тому подєлію, яка до речі показує як совок був впіріді планети всєй. по комуниждженню західних тенологій.
По різним параметрам, особливо по їх сукупності, "совок", після 60-х, був впереди планети всей, як бог, або диявол попереду смертних... А впереди "совка" був Дядя Сем, і нічого Ви із цією, "числовою" прямою не вкоїте. На жаль. (Хоча мну не прибічник такого типу мислення!). На цій числовій прямій немає ніяких даних про те, хто-що, у кого комуниздив, лише результат...

Перегляд допису_Ex (13.09.2018 – 23:29) писав:

взагалі спорити з кальмаром про глинукс - це ж як спорити з вірунами.

там все дуже дуже запущено. уніх задав усі стандарти. :lol:

а ви знали каламаре, шо мікрософт в свій час робив найпопулярнішу за кількістю інсталяцій уніх систему? Ксеникс*. цитатки он з педевікії кидає. пєдєвікія залила цим упореним гівном всі статті про ПЗ і Мікрософт. у них там багаторічне диміння.

Вінда задала стандарти беззаперечно. По-перше - справжнє API, найвикористовуваніше в світі ПЗ - це не гівняний посикс. Це WinAPI. Для світу десктопів - це точно. А в плані GUI і багато чого іншого - тут якби тільки релігійний фанатизм не дає цього побачити. Весь ГУЙ і його досягнення. всі фішки оці такі звичні - це вийшло з Вінди. А порівнювати потворний, неестетичний, неергономічний інтерфейс лінукса, так неефективно імплементоваий (жере процесор увесь час) з Віндовим - це взагалі сором здоровому глузду. В реальному світі навіть не кожен лінуксоїд спроможеться вичавити з себе маразм рівня "вінда стирила у лінукса гуйові ідеї". тут треба талант. :lol:

лінукс нічого не вигадав. калька на систему з 70-х років так і лишилася калькою. нуль. її використовують як дешевку, як халяву. бо купка фанатиків - статистично - нуль. реальне юзання глинукса сидить на жертві якості на користь дешевшому процесу. нажаль для нас, кінцевих користувачів.

Мікрософт тримає першість в виробництві ПЗ вже десятиляття. про шо тут спорити. вони роблять найуживанішу ОС. вони роблять одну з трьох великих СКБД - MS SQL. Вони роблять Офєз. І ще вагон всього вони роблять. Кажуть в свій час портування одного Офєза на мак врятувало аплє від банкруцтва. Вони причетні до створення тонни стандартів сучасного компутерного світу. від USB до там якогось SMB протоколу. Вони тепер навіть люблять лінукс, стали платиновим членом в тій фундації і купили гітхаб на якому хоститься більшість опиншмопин прожектів. тепер всі ці варяти сидітимуть в МС на шиї. :lol:

у юніксоїдів типу каламара просто комплекс меншовартости з приводу їхньої ОС. це породжує дисусії як оця ось. срач. з гівноцитатками з срамоти яка себе обізвала енциклопедією (але через ось такі пасажі і викривлвленість нею і не є, хоча поза цим таким чутливим полем, - справді такий класний ресурс і задум. та як завсіди фанатизм псує добрі задуми). необєктивність і бризкання слиною - це марнота. коли хтось бубнить про закритість про опинсорс, я це розумію, це релігія, людям так треба. мікрософт не вписується того вони його не люблять. якшо вони це визнають - це чесна нелюбов. а от коли починається лиття бруду і опаганення системи яка насправді в рази краща за те гівно яким вони користуються, то тут вже - діагноз. Ну кальмару лінуксовий ГУЙ кращий Віндового! більше, - він добалакався до того шо "вінда брала гуй ідеї в лінукса"... ви от уявляєте рівень абстракції від реальности? :lol:
Всьо украли, всіх змусили. А так би під стіл ходили, на басику писали косинку... ?уєта.

* - іронія, завдяки цьому навіть в уніксових стандартах є розробки мікрософта. вони ліцензували в АТТ унікс, портували на своє залізо, додавали всякі свої фігні, поступово воно верталося в нові релізи унікса. смішно сидячи в своєму "шеллі" лінпуксоїдному (адже ж це вершина розвитку компутерів, еге ж, каламаре, - сидіти і дрюкати в консолі - каламар і не здогадується шо винаходи з мікрософта ще з кінця сімдесятих - сидять в його крепексі, скальковані. :lol:
До речі, як писав Гордон Летвин, один з засновників МС, і один з архітекторів напівосі і автор HPFS, мс-дос ніколи не розглядався як шось всерйоз і надовго в МС. це було "дешево і сердито" рішення для Ібе Іме, "шоб не плакав". Вони МС тоді розглядали уникс. Але відмовились бо розуміли, шо мають володіти API. вони мають його задавати і напрваляти. самі. ;)
До речі, раз уже пішли дискурси в історію, додам - і знаменита напівось починалася виключно в МС. Саме ксениксові і мс-досні чуваки її починали. Ніякий це не спільний винахід. і вже тим паче не Айбіемівське. Як педевікія подає. Але от шо Ібеіме зробив сам з цією Оссю так це довів її до нуля на середину 90-х. А МС виграв, коли послав Ібеме на йух у відповідь на вимоги зарубати Windows. Вони сказали йому gtfo, пішли і замутили 32 бітну WinAPI під новоспечену NT. і взяли світ. Компутер - це пісюк. ОС - це Вінда. фанатики уніха - це шум. :)
Ваш покірний слуга не спец із історії розробки машин та програмного забезпечення для машин, але прочитав усе що Ви написали. Ви забуваєте одну, ключову річ, чому Віндовс і Лінукс в різних нішах — щоб зрозуміти щось у Віндовс, потрібно або купити в Майкрософт ліцензію, або зібрати цілий аналітичний відділ (а може і два...), багато-багато датацентрів (або один дуже здоровий...), та різного, дуже крутого (і просто казково не дешевого) обладнання, навіть більше, можливо знадобиться недоступне простим смертним обладнання... А тоді, порядку пів року, займатися тим, як говорив один астрогном: "запихати пасту, назад в тюбик", тобто, як це на сучасній мові — реверсною інженерією. У Лінуксі, таку саму роботу робить ОДИН-ДВА, бідних і дуже дешевих програмера, на ще дешевших машинах, за той самий час... Ви чомусь люто впускаєте цей момент, що Віндовс має закодований програмний код (якого там дофіга і трішки...), а Лінукс — не кодований.

А в іншому згоден, Віндовс унікальна, універсальна, глобальна, і нічого із цим уже не вкоїш, так просто — бо це реальність, а не марення якихось осяйних опусів.

Перегляд дописуkalamar (13.09.2018 – 23:44) писав:

Ви абсолютно не знаєте ні історії того, і ніколи не вилазили із вашого хутора. В Юнікса справді є стандарт, офіційний стандарт.
А говорити, що Apple, чи NeXTSTEP наслідували відновз, це навіть не смішно.

Один з сучасних нащадків NextStep.
Як говорив генерал Блекі: "Ми втрачаємо точку..."; чому чому саме Віндовс набув такої популярності у різних сферах, круто змінивши життя людей на планеті Земля (буде навіть уявит важко, який вплив Віндовс вчинило на світ, це як квантова система виборів та рішень)? Чому воно поширилося по всьому світу (хай і у вигляді піратських копій, не важливо...)? Чому...? Хто...? Де...? — Це все немає ніякого значення! :angry2: Хоча ваш покірний слуга не мислить так і не вітає таке мислення. Важливий тільки результат! А результат наступний — Віндовс є стандарт, є законодавець, є глобальна штука. Як сраний долар, як срана Англійська мова (не мав наміру образити цю, без сумніву, прекрасну та милозвучну мову, просто від захвату...), як срана Кока-Кола, як срані джинси! :angry:
І хоч Ви трісніть, Ви нічого із цим не зробите, Ви не поверните минулого назад, і не вкоїть із цим нічого і Лінукс, бо Лінукс то інша справа по сукупності багатьох факторів, і Макос то інша справа, інша історія, інша сукупність факторів, інший результат, інша ніша, інша!

Зображення

Але це не означає що Віндовс монополіст, чи не має конкуренції, просто мені важко пояснювати все на словах, у мене не виходить нормально виражати свої думки, буду вчити кляту Китайську, там хоч ієрогліфи красиві, все одно розуму виражати думки немає, так зате естетика більша буде.
 • 0

#47 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 14.09.2018 – 12:48

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (14.09.2018 – 05:01) писав:

Як говорив генерал Блекі: "Ми втрачаємо точку..."; чому чому саме Віндовс набув такої популярності у різних сферах, круто змінивши життя людей на планеті Земля
Не втрачаємо. Я відповів на обидва питання. Давайте з особистих мемуарів. Прогамування нам ще в школі викладали (теоретично, бейсик), але комп'ютера я не бачив. :wink2: В університаті читались числові методи, фортран/паскаль на вибір студента, і були семінари за ЕОМ (консоль), і на залік треба було здати якість змодельовані чисельно задачі. Згодом, за отим IBM сумісним ПК Пошук. Уже в цей час тут в декого з'являлись ПК напр. такі. використовувались вони для ігор. Завважте, це у нас, там природно то шість років раніше було. Дисертацію на i486 робив, теж тоді вже давно був пентіум, але користувався тим, що було на роботі. Розрахунки фортран, там програма була для графіків, текст в LaTeX (сучасний ворд не дасть вам такої якості, як уже тоді давав TeX), редактор і по сумісництву DE мульти едитор, DOS. Там була ота вінда, яка запускалась зпід доса, але я нею не користувався, то було лайно рідкісне. Звичайна Dirty Операційна недо-Система із Norton commander'ом була зручніша. Але на цей час IBM ПК уже навіть у нас, що називається, вийшли в маси. Вони не були особливо дорогими, і молодь, якій напр. папа-мама давали якісь гроші, купувала, і різалась в тонни досівських іграшок (не спішіть завантажувати, подивіться на розмір колекції, там досівських іграшок на 2 терабайта :wink2: ). Тобто вінда не могла понести ПК в маси уже навіть по елементарній причині того, що на час виходу версій вінди, в яких, за купою лайна ряхтіли якісь риси надії, ПК уже давно був у массах. Аж майже до кінця 90-х, ще робили по дві версії ігор, під вінду, і нормальну під ДОС. (напр. культові Герої 2).
А історія виходу пк в маси має 2 етапи.
1. Поява власне ПК (Apple, Commodore, Tandy). При пристойних заробітках пересічний америкос міг купити домашній комп'ютер
2. Поява IBM PC. (внаслідок відкритої архітектури домашній комп'ютер подешевшав настільки, що став доступний навіть при непристойних заробітках).
Чому саме мікрософт? Їх бізнес менеджери побачили потенціал там, де проґавили менеджери IBM. Уявіть собі, що компанія Amazon найняла Еха в 2005 році консультантом, і коли в них з'явилась ідея заробляти бабло на хмарних обчисленнях, Ех їм би розповів, що то все фігня. Зараз би вони не були дгугою ІТ компанією в світі після Apple.
Якщо той час брати, то мікрософт це 28 людей, а IBM то тогочасний гігант індустрії, то те, чим мілком'які були років 15 тому. IBM займався мейнфреймами, суперкомп'ютерам, розробка пісюка для них була забавка, вони розробили ПК і відкрили специфікації, так, що будь-хто міг робити до пісюка компонени (вінчестер, пам'ять...). Коли від Apple ви купували все від Apple, пісюк сккладався як конструктор, з компонентів, які могли виробляти різні фірми, і конкурувати між собою, а ця конкуранція привела до швидкого падіння ціни. Операційна система тоді не була дуже важлива, їли те що дають, був ДОС, юзали ДОС. Мабуть чи не найгірша ОС в історії (якщо не брати ранніх Віндовз), але на безриб'ї і рак був рибою. IBM проґавила ринок пісюків, не побачила величезного комерційного потенціалу того ринку, а мікрософт, який в партнерстві з IBM був, природно тільки тим і займався (власне, зважаючи на розміри, він тоді нічим иншим і не міг займатись). Це схоже до того, як уже пізніше уже мікрософт проґавив мобільний ринок, інтернет, хмари.

Повідомлення відредагував kalamar: 14.09.2018 – 12:48

 • 0

#48 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 14.09.2018 – 15:46

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (14.09.2018 – 05:01) писав:

Ви не поверните минулого назад, і не вкоїть із цим нічого і Лінукс, бо Лінукс то інша справа по сукупності багатьох факторів, і Макос то інша справа, інша історія, інша сукупність факторів, інший результат, інша ніша, інша!
Та тут навіть сперечатись сенсу не має. Завжди були альтернативи вінді. І Мак, і десктопний Лінукс тепер альтернативи. Це системи, які роблять все те, що ваша вінда, щось краще, щось гірше, але ні тепер, ні в минулому, абсолютно нічого універсальнішого в вашій вінді не було.
Ви як людина із одного анекдота про євреїв Жмеринку і Париж. Оцінююте глухість населених пунктів по відстанні від центру цивілізації - Жмеринки.
Щодо Маку, якби він дешевший був, він, гадаю, і тепер зміг би вінду витіснити. Бо то реально справді система для народу, для простих хом'яків, без віддтінку гіковості, і таким він був від початку своєї історії, коли майбутні віндузятники ще запускалі вінду з ДОС. Тобто, як універсальна операційна система максимально проста в використанні мак завжди випереджав віндовз, просто ціна його була завжди вища, ніж ціна ПК з віндою.

Масовість не оначає якість. Тут важливо першим бути, бо коли ви перші, ваша платформа обростає застосунками, і згодом від вашої платформи не відмовляються просто тому, що застосунків не будуть переписувати.
Так тепер, android захопив більшість мобільного ринку, але важко саму ОС вдалою назавати. Це така ж сміттярка, як і ваша вінда. Але сам по собі статус сміттярки, не баг, а фіча, він дозволяє отримувати гроші із неохочих платити хом'ячків, соваючи їм програми з рекламою. Основна мета корпорацій не якість протукту, а максимальний прибуток, тому не сподівайтесь на нормальну ОС.

Повідомлення відредагував kalamar: 14.09.2018 – 16:02

 • 0

#49 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 14.09.2018 – 20:41

Перегляд дописуkalamar (14.09.2018 – 12:48) писав:

Не втрачаємо. Я відповів на обидва питання. Давайте з особистих мемуарів. Прогамування нам ще в школі викладали (теоретично, бейсик), але комп'ютера я не бачив. :wink2:  В університаті читались числові методи, фортран/паскаль на вибір студента, і були семінари за ЕОМ (консоль), і на залік треба було здати якість змодельовані чисельно задачі. Згодом, за отим  IBM сумісним ПК Пошук. Уже в цей час тут в декого з'являлись ПК напр. такі. використовувались вони для ігор. Завважте, це у нас, там природно то шість років раніше було. Дисертацію на i486 робив, теж тоді вже давно був пентіум, але користувався тим, що було на роботі. Розрахунки фортран, там програма була для графіків, текст в LaTeX (сучасний ворд не дасть вам такої якості, як уже тоді давав TeX), редактор і по сумісництву DE мульти едитор, DOS. Там була ота вінда, яка запускалась зпід доса, але я нею не користувався, то було лайно рідкісне. Звичайна Dirty Операційна недо-Система із Norton commander'ом була зручніша. Але на цей час IBM ПК уже навіть у нас, що називається, вийшли в маси. Вони не були особливо дорогими, і молодь, якій напр. папа-мама давали якісь гроші, купувала, і різалась в тонни досівських іграшок (не спішіть завантажувати, подивіться на розмір колекції, там досівських іграшок на 2 терабайта :wink2: ). Тобто вінда не могла понести ПК в маси уже навіть по елементарній причині того, що на час виходу версій вінди, в яких, за купою лайна ряхтіли якісь риси надії, ПК уже давно був у массах. Аж майже до кінця 90-х, ще робили по дві версії ігор, під вінду, і нормальну під ДОС. (напр. культові Герої 2).
А історія виходу пк в маси має 2 етапи.
1. Поява власне ПК (Apple, Commodore, Tandy). При пристойних заробітках пересічний америкос міг купити домашній комп'ютер
2. Поява IBM PC. (внаслідок відкритої архітектури домашній комп'ютер подешевшав настільки, що став доступний навіть при непристойних заробітках).
Чому саме мікрософт? Їх бізнес менеджери побачили потенціал там, де проґавили менеджери IBM. Уявіть собі, що компанія Amazon найняла Еха в 2005 році консультантом, і коли в них з'явилась ідея заробляти бабло на хмарних обчисленнях, Ех їм би розповів, що то все фігня. Зараз би вони не були дгугою ІТ компанією в світі після Apple.
Ми втратили точку, а Ви не вірно робите Дедекіндівський переріз, хоча нещодавно самі ж допомогли мені у них розібратися! Не вірно вибрана множина у даному контексті, приводить вас до не вірного результату. — Як вірно підмітив місте _Іекс, пару постами вище, люди мають дві руки, дві ноги, одну голову, і все таке, середньостатистично, не хотів образити людей із особливими потребами. Взагалі на містера _Іекса мабуть погано впливає спілкування на цьому форумі, раз він уже почав урівнювати людей для спрощення розрахунків, дуже не осяйно та не первинно, але зараз не про це...
А про те що:
1) Ми можемо урівняти людей, приблизно за потребами, зробивши відповідний переріз суспільства
2) У світі приблизно вісім мільярдів людей, в одну категорію відносимо людей із спецевічними потребами, в іншу із середньостатистичними.
3) Навідміну від Дедекіндівського, тут елементи із однієї підмножини можуть потрапляти в іншу, це ще збільшу кількість людей із середньостатистичними потребами.
4) Потреби, мається на увазі на тільки спосіб використання персонального комп'ютера, а і наприклад фінансові можливості дістати той ПК та ОС.
5) Така модель дуже далека, містере Каламар, від вашого локального наближення.
Як легко бачити, із будь-яких, відкритих, статистичних даних:

"There are three big personal computing platforms.[2] Google claims over 2.7 billion users[3] with Android while Microsoft has claimed over 1.4 billion users for Windows. The third "platform" – or strictly two (or three) platforms – Apple's iOS and macOS combined, is claimed to have over 1.3 billion users.[2][4] Windows running on personal computers (i.e. those other than e.g. smartphones, such as desktop computers) has been dominant for over 25 years period since the early 1990s. The mainframe computer-era preceded the desktop era.[5][6] From late 2016 the mobile era took over, with total desktop computers' market share (measured by web usage and including macOS) having reduced to 45% by January 2017.[7][8] The "end of an era"[9] was declared by StatCounter with Windows no longer the most popular operating system, and desktop computers in general no longer the most popular format. Since 2017, smartphones alone – excluding tablets – have been the most common computing device globally." — Usage share of operating systems

Віндовс є унікальне явище, яке підійшло і фермеру із Папуа Нової Ґвінеї, який завантажив піратську копію, та веб-дизайнеру із Нью-Йорку що купив ліцензію, і дитині веб-дизайнера що гралася у відео-ігри та дивилася мультики, і ще багато кому. Те що Віндовс зайняло цю нішу, робить його унікальним стандартом для інших. Лінукс, Макос, всі вони мали можливості, але Віндовс виявилося кращим. Содових багато, а Кока-Кола одна. Ніяки персональні досвіди вам тут не допоможуть, тут, от даному, конкретному випадку, потрібно мислити глобально. До слова, у мене в селі компи з'явилися набагато пізніше ніж у вас, набагато... Свій мну дістав за частину грошей які були відкладені із тих, що виплатили ФРН для людей що були там в концлагерях/гостарбайтерами, моя бабця як-раз із таких, мну виклянчив коли був ще малий, взагалі не дуже хороший крок був із моєї сторони :(, мну у дечому жалкує, але добре що хоч ті гроші у нас не вкрали, вони б все одно до цього часу не долежали б, це точно (зараз би згодилися, бо безгрошів'я пипець...)! Та й остачу ми родичам роздали... Це Я до того, що не міряйте все по вашому прикладі, люди у якісь Папуа Новій Ґвінеї, прості люди, крім "крякнутого Віндовса" в житті нічого не бачили... А Ви Латехи-фігехи, до речі огидна програма, мені не подобається, доки розберешся як там формулу написати, вже й забудеш що і думав! :angry:

Перегляд дописуkalamar (14.09.2018 – 12:48) писав:

Якщо той час брати, то мікрософт це 28 людей, а IBM то тогочасний гігант індустрії, то те, чим мілком'які були років 15 тому. IBM займався мейнфреймами, суперкомп'ютерам, розробка пісюка для них була забавка, вони розробили ПК і відкрили специфікації, так, що будь-хто міг робити до пісюка компонени (вінчестер, пам'ять...). Коли від Apple ви купували все від Apple, пісюк сккладався як конструктор, з компонентів, які могли виробляти різні фірми, і конкурувати між собою, а ця конкуранція привела до швидкого падіння ціни. Операційна система тоді не була дуже важлива, їли те що дають, був ДОС, юзали ДОС. Мабуть чи не найгірша ОС в історії (якщо не брати ранніх Віндовз), але на безриб'ї і рак був рибою. IBM проґавила ринок пісюків, не побачила величезного комерційного потенціалу того ринку, а мікрософт, який в партнерстві з IBM був, природно тільки тим і займався (власне, зважаючи на розміри, він тоді нічим иншим і не міг займатись). Це схоже до того, як уже пізніше уже мікрософт проґавив мобільний ринок, інтернет, хмари.
Ви говорите про різні масштаби та часи. Часи коли ПК були дуже слабко поширені у світі, і часи коли це стала буденність навіть у якомусь Сомалії. Віндовс не потребує ніяких особливих навичок для користування чи особливого обладнання, воно дуступне (кряки), завантажив, натиснув три кнопи — па-ба-ба-бам "Приветствие", і офіс відразу, й ігри, й музика, й відео, й інтернет, все загалом. Навіть Матумба із сахари зрозуміє.

Віндовс змінило світ, дуже сильно змінило, воно змінило рішення які приймало багато людей, дуже багато, воно стало частиною їх життя та відкрило їм світ комп'ютерних технологій, вплив Віндовс на сучасний світ переоцінити важко, це дуже глобальна штука! Ні Лінус, ні Макос, такого не зуміли.

Зображення

Перегляд дописуkalamar (14.09.2018 – 15:46) писав:

Та тут навіть сперечатись сенсу не має. Завжди були альтернативи вінді. І Мак, і десктопний Лінукс тепер альтернативи. Це системи, які роблять все те, що ваша вінда, щось краще, щось гірше, але ні тепер, ні в минулому, абсолютно нічого універсальнішого в вашій вінді не було.
Статистика говорить про інше. Віндовс була і залишається домінантом у своїй ніші, впродовж блтзько тридцяти років. Назвийте це дарвіном, як хочете, але це факт, Віндовс — стандарт.

Перегляд дописуkalamar (14.09.2018 – 15:46) писав:

Ви як людина із одного анекдота про євреїв Жмеринку і Париж. Оцінююте глухість населених пунктів по відстанні від центру цивілізації - Жмеринки.
Мну знає дуже мало анекдотів, і всі вони дуже не смішні тому такого анекдоту не чув.

Перегляд дописуkalamar (14.09.2018 – 15:46) писав:

Щодо Маку, якби він дешевший був, він, гадаю, і тепер зміг би вінду витіснити. Бо то реально справді система для народу, для простих хом'яків, без віддтінку гіковості, і таким він був від початку своєї історії, коли майбутні віндузятники ще запускалі вінду з ДОС. Тобто, як універсальна операційна система максимально проста в використанні мак завжди випереджав віндовз, просто ціна його була завжди вища, ніж ціна ПК з віндою.
Якби, аби, коли б, якщо б, а ті б, а эти б... Фе! Бла-бла-бла! Ви там, вибачте, сраний марксизм тут на форумі толкали! :angry: Де Ви у смердючого бородатика такі питання знаходили? Шо це за нонсенс, рівня первинних осяйностей? Ану вмикайте бородатого алкоголіка! Де Ви його поділи!? :D Зараз поясню: немає значенян що зробило Віндовс таким, чи що не зробило Лінукс таким чи Макос, та вивело його вперед, випадок, сукупність факторів, тощо... Головне результат, результат — реальність. Так мислять комуно-риб'тка, тому вони не знають значення слів "боги", "нації", чи ще якихось казочок та додаткових факторів, їм на це начхати, вони знають значення слова "результат" та "ефективність"... Як говорив професор Ґрьотишов: "Тот заслуживает выжить, кто может выжить!", ваш покірний слуга тут абсолютно іншої думки ніж вельмишановний професор, але у даному констексті, вижило Віндовс. Ось і все.

Перегляд дописуkalamar (14.09.2018 – 15:46) писав:

Масовість не оначає якість. Тут важливо першим бути, бо коли ви перші, ваша платформа обростає застосунками, і згодом від вашої платформи не відмовляються просто тому, що застосунків не будуть переписувати.
Так тепер, android захопив більшість мобільного ринку, але важко саму ОС вдалою назавати. Це така ж сміттярка, як і ваша вінда. Але сам по собі статус сміттярки, не баг, а фіча, він дозволяє отримувати гроші із неохочих платити хом'ячків, соваючи їм програми з рекламою. Основна мета корпорацій не якість протукту, а максимальний прибуток, тому не сподівайтесь на нормальну ОС.
Сказала одна людина про те, чим користуються мільярди людей... Я б не поспішав із розумінням мети тих корпорацій, краще зверніту увагу на кінцевий результат.
 • 0

#50 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 7294 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 14.09.2018 – 21:09

Перегляд дописуkalamar (12.09.2018 – 13:00) писав:

Ні, є фундаментальна різниця. 20 років тому, щоб щось робити на ПК ви купували програми :wink2: і запускали їх на свому залізі. Тепер, програма запускатиметься не на вашому залізі, ви купуватимете сервіси. Вам не ПК потрібен буде, а консоль для виходу в інтернет.
І тут виникає питання - як оподатковувати такий бізнес? Якщо купець в інтернеті прямо може купувати імпортну послугу з за кордону, без розмитнення?
 • 0

#51 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 14.09.2018 – 22:58

Перегляд дописуУповноважений (14.09.2018 – 21:09) писав:

І тут виникає питання - як оподатковувати такий бізнес? Якщо купець в інтернеті прямо може купувати імпортну послугу з за кордону, без розмитнення?
Капіталізм не має кордонів :).
 • 0

#52 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 15.09.2018 – 00:22

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (14.09.2018 – 20:41) писав:

Віндовс є унікальне явище, яке підійшло і фермеру із Папуа Нової Ґвінеї, який завантажив піратську копію, та веб-дизайнеру із Нью-Йорку що купив ліцензію, і дитині веб-дизайнера що гралася у відео-ігри та дивилася мультики, і ще багато кому.
Андроїд це унікальне явище, ... бо мухи не можуть помилятися. :wink2:
Не пишіть брєд.
Відео ігри склалися і сформувалися в завершені жанри ще під DOS. Під віндою в іграх практично нічого нового не придумали, комерціалізували, от і все. Я все ж грався і в ігри під дос, і віндовз, і саме досівські ігри найбільш вставляючі. Причому ігри під DOS ще й шедеври з програмістського погляду, просто фантастика шо справжній Програміст тоді вмів втиснути в 640 кілобайт.
Вінда не причетна до появи ігр, ви плутаєте ОС, і програми. Ось далеко не повний список.

Що кумедно, зараз уже досить давно під лунуксои можна гратись у більшість класики, а тепер і в багато сучасних іграшок, але ви розповідаєте стару казку, що тільки під віндою можна гратись.
В steam список досить великий. Під лінукс чи мак важко знайти піратки ігор, почнемо з цього, тому віндузятники і жаліються, що їм сильно не вистачає ігор. :wink2:

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (14.09.2018 – 20:41) писав:

Сказала одна людина про те, чим користуються мільярди людей... Я б не поспішав із розумінням мети тих корпорацій, краще зверніту увагу на кінцевий результат.
Ну лінуксом більше користується. В андроїді теж є ядро лінукса, а користувачів більше, ніж у вінди, одже лінукс кращий, бо має більше користувачів, ОК?

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (14.09.2018 – 20:41) писав:

ваш покірний слуга тут абсолютно іншої думки ніж вельмишановний професор, але у даному констексті, вижило Віндовс. Ось і все.
По кількості виходів в інтернет в минулому році у вінди тільки 37 відсотків. Наймасовіша система зараз андроїд. По вашій логіці здохло віндовс. Тільки на десктопах і ноутах у вінди 84, але кількість виходів в інтернет із десктопів і ноутів падає. Це то, з чого ми почали. По грошах мікрософт далеко обійдений Apple. На серверах віндовз лідером так і не став, там юнікс замінив лінукс. Apple має помірну долю десктопів теж, і хоч їх менше, ніж у мікрософт, але майте на увазі, що грошей із кожного Apple заробив значно більше. Так що реальна доля ринку у них значно більша, ніж фактична кількість дивайсів, бо продукт позиціонується як елітний.

Перегляд дописуУповноважений (14.09.2018 – 21:09) писав:

І тут виникає питання - як оподатковувати такий бізнес? Якщо купець в інтернеті прямо може купувати імпортну послугу з за кордону, без розмитнення?
Я так розумію, що amazon, ibm, google, microsoft... платять з прибутку податки. Як у нас, не знаю. Але коли дуже треба, то можна ввести "розмитнення". По суті, обчислювальні ресурси постачаються як напр. електроенергія, чи вода.
 • 0

#53 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 15.09.2018 – 12:04

Перегляд дописуkalamar (15.09.2018 – 00:22) писав:

Андроїд це унікальне явище,  ... бо мухи не можуть помилятися. :wink2:
Не пишіть брєд.
Відео ігри склалися і сформувалися в завершені жанри ще під DOS. Під віндою в іграх практично нічого нового не придумали, комерціалізували, от і все. Я все ж грався і в ігри під дос, і віндовз, і саме досівські ігри найбільш вставляючі. Причому ігри під DOS ще й шедеври з програмістського погляду, просто фантастика шо справжній Програміст тоді вмів втиснути в 640 кілобайт.
Вінда не причетна до появи ігр, ви плутаєте ОС, і програми. Ось далеко не повний список.
Не полюбляю вмикати професора Ґрьотишева, але у даному випадку думаю можна. — Ну, комерціалізували Віндовс, і воно завоювало світ, а Лінукс і Макос, відповідно ні. Далі що? А далі випливає те, що Віндовс унікальний хоча б тим, що тільки воно завоювало світ персональних комп'ютерів в останнє тридцятиріччя, а не Віндовс, Лінукс і Макос. Логічно? Тому шедеври, бла-бла-бла, тільки у глобальному масштабі ті всі шедеври не коштують одного блокбастера, а 95% відео-ігрових блокбастерів на ПК коїлися під Вінду... Це зараз із мегатонами оперативки можна через віртальні емуляції відео-ігри запускати на Лінуксі, але так було не завше, і не кожному селянину доступний машина що здатна поятгнути ту всю віртуалізацію.

Перегляд дописуkalamar (15.09.2018 – 00:22) писав:

Що кумедно, зараз уже досить давно під лунуксои можна гратись у більшість класики, а тепер і в багато сучасних іграшок, але ви розповідаєте стару казку, що тільки під віндою можна гратись.
Кумедно що чи то ваш покірний слуга, як завше не зумів виразити свою думку нормально, чи то Ви, вельмишановний містере Каламар перекрутили все що можна і не можна. — Мова йшла про те, що Віндовс уніфікувало у собі простоту, відеоплеєр, музичний плеєр, можливості компа і як результат, купуєш комп, інсталюєш крякнуту Віндовс та й усе, не потрібно діставати відик, плеєр, тощо. Будь-який Матумба із Сахара міг розібрати без "гіковості", яка йому/їй і на буй не потрібна, бо йому/їй хочеться прийти після важкої роботи, подивитися кіно, помалювати у Паінті, чи послухати музику.
Зараз Планшети уніфікували у собі мобільність, радіозв'язок телефонів та можливості ПК із простотою користування, як колись ПК із Віндою уніфікували у собі багато девайсів, дешевизну, простоту, тощо. Тут першість у ГУГЛ, не в Майкрософт, ну і шо? Шо то, шо то, кагбе есмь Дядя Сем, а Дядя Сем якось сам із собою примириться... :)

Перегляд дописуkalamar (15.09.2018 – 00:22) писав:

В steam список досить великий. Під лінукс чи мак важко знайти піратки ігор, почнемо з цього, тому віндузятники і жаліються, що їм сильно не вистачає ігор. :wink2:
Ну лінуксом більше користується. В андроїді теж є ядро лінукса, а користувачів більше, ніж у вінди, одже лінукс кращий, бо має більше користувачів, ОК?
Зате їм вистачає блокбастерів відео-ігор на ПК, які не будуть оминати Віндовс бо це просто смішно...
Думаю в Андроїді стоїть ядро, яке ГУГЛ розібрав побітово та зібрав заново... Хз-хз, воно то може і Лінукс, але що це змінює? — Я не вживав терміни "кращий-гірший", не перекручуйте. Лише взяв до увага багато факторів, а головне підсумував результати, а вони такі: Віндовс нумбер ван. Краще воно, чи гірше, не знаю, але перше ось уже на протязі порядку тридцяти років, у своїй ніші ПК.

Перегляд дописуkalamar (15.09.2018 – 00:22) писав:

По кількості виходів в інтернет в минулому році у вінди тільки 37 відсотків. Наймасовіша система зараз андроїд. По вашій логіці здохло віндовс. Тільки на десктопах і ноутах у вінди 84, але кількість виходів в інтернет із десктопів і ноутів падає. Це то, з чого ми почали. По грошах мікрософт далеко обійдений Apple. На серверах віндовз лідером так і не став, там юнікс замінив лінукс. Apple має помірну долю десктопів теж, і хоч їх менше, ніж у мікрософт, але майте на увазі, що грошей із кожного Apple заробив значно більше. Так що реальна доля ринку у них значно більша, ніж фактична кількість дивайсів, бо продукт позиціонується як елітний.
Дядько Сем конкурує сам із собою у глобальному масштабі, заявочка еге? Дожилися! Пипець, а ведь все могло быть иначе. Ех ладно...

Хочу лише підмітити, ось уявіть собі всих користувачів Віндовс за останні тридцять років, уявили? Ну Ви по ідеї шурупаєте у квантових штуках, вам не важко буде уявити систему із такої велетенської кількості елемнтів, ну приблизно звичайно, абстракція. — Так от уявіть як ця ОС впливала на їхні життя, тобто на рішення які ці елементи приймали по життю, тобто із міріади шляхів як Ви малювали для розповсюдження вторинних-третинних-енних фронтів по Гюйгенсу, вибирається для кожного моменту — один-єдиний, тоді для наступного моменту, і так далі. Ну наприклад дитина там подивилася фільм по ПК, послухала музику де допустимо оспівували зелений колір, їй це сподобалося, це закарбувалося у неї/нього у свідомості, а далі він/вона вибрала роботу де була зелена уніформа/офіс/вивіска, чи партрнера для створення сім'ї який/яка була у зеленому одязі, не знаю там, (це просто приклад, узагальнювати потрібно). Тобто уявіть наскільки науково-технічна революція та поширення ПК із Віндовс змінило світ, неймовірно правда?
 • 0

#54 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5146 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 15.09.2018 – 18:08

Перегляд дописуфростыш_дурак(забанений) (15.09.2018 – 12:04) писав:

Хочу лише підмітити, ось уявіть собі всих користувачів Віндовс за останні тридцять років, уявили? Ну Ви по ідеї шурупаєте у квантових штуках, вам не важко буде уявити систему із такої велетенської кількості елемнтів, ну приблизно звичайно, абстракція. — Так от уявіть як ця ОС впливала на їхні життя, тобто на рішення які ці елементи приймали по життю, тобто із міріади шляхів ...
Ми уже з вами встановили, що ніякого суттєвого розвитку технічного за останні 40 років не відбулось. Навіть інерція прогресу технологій 70-х (розвиток заліза), з’їдена прогресуючою криворукістю програмістів і повним застойом в програмуванні (там переливання з пустого в порожнє з 70-х).
А вінда звичайно вплинула, це система яка виїдає мозок, її слід заборонити в школах, і пересадити дітей на Haiku, чи на крайняк, на лінуксову консоль. Тоді може знову розвиток людства відновиться. :wink2:
 • 0

#55 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 15.09.2018 – 20:13

Перегляд дописуkalamar (15.09.2018 – 18:08) писав:

Ми уже з вами встановили, що ніякого суттєвого розвитку технічного за останні 40 років не відбулось. Навіть інерція прогресу технологій 70-х (розвиток заліза), з’їдена прогресуючою криворукістю програмістів і повним застойом в програмуванні (там переливання з пустого в порожнє з 70-х).
А вінда звичайно вплинула, це система яка виїдає мозок, її слід заборонити в школах, і пересадити дітей на Haiku, чи на крайняк, на лінуксову консоль. Тоді може знову розвиток людства відновиться. :wink2:
Допустимо "Вінда виїдає мозок". Ви гадаєте якби Вінди не було, а було щось, що його не виїдає, у світі жилося б краще? Хмм...

Зображення

Чи люди б сприйняли те що "не виїдає", чи середньостатистичнй, допустимо фермер із Конго б користувався тоді комп'ютером взагалі? Ніхто і не говорив, що простота користування, універсальність, доступність, тощо дається безкоштовно, але Віндовс вгадав із "формулою". — Чисто моя думка.
 • 0

#56 фростыш_дурак(забанений)

  Вибір твій? Вибір твій?!

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1931 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Село

Відправлено 16.09.2018 – 11:34

Забув додати що Ефект Метелика потрібно враховувати, тому шедевральна відеогра, навіть на ДОС може спонукати якусь людину до творчості, певного вибору і як результат, змінити світ. Може там Білл Гейтс вигадав переможну концепцію Майкрософт слухаючи класичну музику, переглядаючи фільм, чи граючись у якусь ДОС-гру. Не можна мислито повністю глобально, не враховуючи локальних факторів, нюансів, вони інколи грають ключову роль.
 • 0

#57 Sergettttt

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 7 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Днепр

Відправлено 16.09.2018 – 20:58

Перегляд дописуАркадий (21.08.2015 – 15:27) писав:

Я недавно встановлений Windows 10, і я дуже задоволений своєї роботи. Всі ви могли б порекомендувати для установки!

я перешел на 10-ку тоже, сначала не зашло, т.к. поспешил и установил еще сырую. а сейчас норм, советую тоже
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних