Перейти до вмісту

Військова служба за контрактом

контрактна служба контракт в армії контрактна армія служба за контрактом

Повідомлень в темі: 29

#1 Miguel

  ХРАНИТЕЛЬ

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3807 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Україна

Відправлено 24.12.2013 – 22:54

 • 35
Оскільки осінь 2013 року була останнім призивом на строкову службу, а вся подальша служба в Збройних силах України буде на контрактній основі, то я вирішив створити тему, де буде описано покроково весь шлях від бажаючого вступити на контрактну службу до, беспосередньо, службовця за контрактом в ЗСУ.
Все пишу з власного досвіду. Пишу тому, що такої інформації більше ніде в інтернеті не отримав. Я проживаю у Львові і служити маю наміт теж у Львові в Високомобільних десантних військах, але думаю, що процес не дуже відрізняється в інших містах, частинах, військоматах та родах військ.

Отже, Ви вирішили піти на контракт. Невідомо що штовхнуло Вас на такий крок: перегляд фільмів про військових, історії друзів, бажання отримати зарплату вищу аніж у друзів на державній роботі, соціальний захист, можливість отримати житло через 125 років, або просто не знайшли себе на гражданці.... Для того щоб стати контрактником Вам потрібно:
1- Вибрати військову частину в якій Ви хочете служити
2 - Переконатися що Ви дійсно хочете служити, адже служба це не 20 хвилин понтів перед дівчатами в парадній формі, це щоденне виконання непортібних вказівок, прибирання територій, чистка зброї, миття техніки, прибирання казарм, драяння туалетів і ще багато моментів "професійної підготовки".
Якщо Ви вибрали частину - треба прийти на КПП (контрольно-пропускний пункт) цієї частини і сказати чкрговому по КПП (будь-якому хлопцю в військовій формі) що Ви хочете тут служити. Після питання "Ти шо - дебіл?" він повинен відвести Вас, або викликати до Вас відповідального за комплектування особового складу. Приїходить до Вас цей відповідальний (то, здебільшого старший сержант або молодший офіцер, деколи замполіт) і повідомляє чи є вільні вакансії в цю чатину. Якщо ваканції є, то Ви можете починати перші кроки до статусу контрактника. Спочатку Вам потрібно пройти ФІЗО (здати фізичні нормативи, необхідні здя зайняття вільної посади), пройти співбесіду в психолога (здати пару тестів) а також пройти мед.огляд в сан.частині військової частини. Якщо все пройшло добре, Вас допустять до співбесіди з командиром частини. Командир подивиться на Вас по-дружньому, спитає як справи та "приміряє" до якогось підрозділу (де є вільні посади).
На данному етапі Вам потрібно зробити наступні папери:
1 - Автобіографія
2 - тести в психолога
3 - Анкета вивчення кандидата в військовій частині (саме в неї буде записано висновок інструктора по ФІЗо, психолога та висновок лікарів з сан.частини).
Якщо все пройшло успішно і Вас таки хочуть взяти на службу, то той самий відповідальний за комплектування особового складу повинен дати Вам листок-запит-відношення від військової частини, в якому буде вказано Ваші особисті дані, номер частини, яка готова взяти Вас на службу, посада, підрозділ та військово-облікова спеціальність, на яку Вас беруть.
З цим листком Ви приходите в районний військовий комісаріат (у Львові два об'єднаних військових комісаріати, тому при вході скажіть черговому де Ви приписані, щоб він направив Вас саме в Ваш ОРВК) і повідомляєте, що хочете служити в армії за контрактом. Вас направляють в відповідний кабінет до відповідального за комплектування особового складу по ОРВК (об'єднаний районний військовий комісаріат), який ще раз перепитує, чи Ви не божевільний, а тодіпочинає формувати особову справу. Прямо тут у Вас запросять 30 гривень на бланк особової справи (які вони, начебто, замовляють за власні гроші) а також дадуть список документів, які необхідно мати, щоб все було добре.
Отже, Вам потрібно зібрати:
1 - Автобіографія написана вручну
2 - автобіографія набрана на комп'ютері
3 - аркуш вивчення (його дають в військовій частині)
4 - запит командира військової частини (дають у військовій частині)
5 - копія паспорта (всі сторінки на яких є відмітки)
6 - копія ідентифікаційного номеру
7 - довідка (вимога) з УІТ МВС України (довідка про несудимість, її можна отримати за адресою: вул. Липинського 44 з 09:00 до 13:00 з понеділка по п'ятницю. Для цього потрібно прийти за зазначеною адресою з паспортом, заповнити анкету (анкети безкоштовні але ручку краще мати з собою) і отримати довідку через 30 днів з моменту подання анкети. Довідка безкоштовна. Там намагатимуться Вас переконати, що довідку робитимуть дуже довго і що треба заплатити якусь сумму і Ви зможете отримати довідку швидше. Не ведіться і не спішіть, Вам потрібно буде зробити ще багато яких довідок, тому 30 днів - це не проблема)
Оскільки я робитиму все так як має бкть, тому писатиму цифри лише обов'язкових зборів а не хабарів за "пришвидшення і сприяння" отримання різноманітних довідок.
8 - Копія свідоцтва про народження
9 - Копія свідоцтва про одруження (розлучення)
10 - копія свідоцтва про народження дітей
11 - Довідка про те, що діти навчаються в школі (дитсадку) - тільки для жінок
12 -Довідка з ЖЕК форма №3 (довідка про склад сім'ї)
13 - Копія диплому про здобуту спеціальність
14 - Копія додатку до диплому
15 - копія посвітчення водія
16 - службова характеристика (її можна отримати за місцем проживання в ЖЕК чи в міліції, за місцем попередньої роботи чи служби, за місцем навчання)
17 - копія військового квитка
18 - копія трудової книжки
19 - Сертифікат з напркодиспансеру (вартість сертифікату 46 гривень в касу. Час виготовлення 2-3 доби. Потрібно мати паспорт і картку медичного огляду та обстеження кандидата на військову службу за контрактом (картка видається у військоматі))
20 - Довідка про групу крові та резус фактор (видається в поліклініці за місцем проживання після здачі відповідного аналізу крові, див. нижче)
21 - Довідка з фізіопульмонології (Можна отримати за адресою М.Львів вул. Личаківська 233, довідка безкоштовна видається у день звернення, з собою треба мати паспорт, картку медичного огляду кандидата і флюрографію, див. нижче)
22 - Довідка про психіатричний огляд (Видається в психдиспансері за адресою м.Львів, вул. Коціловського 30. Вартість довідки 45 гривень в касу. видають на наступний день після звернення. З собою мати: паспорт, картку медичного огляду кандидата)
23 - Довідка з шкірвенерологічного диспансеру (Довідку можна отримати за адресою м.Львів, вул Коновальця 1. Вартість довідки - 75,5 гривень в касу. потрібно здати аналіз крові на RW (сифіліс) і довідку можна забрати через день після звернення. З собою мати паспорт, результат аналізу крові на RW і картку медичного огляду кандидата)
24 - Флюрографія (безкоштовно в поліклініці за місцем проживання, знадобиться для проходження медоглядів та дла отримання довідки з фізіопульмонології)
25 - кардіограма (ЕКГ) - безкоштовно за місцем проживання в поліклініці
26 - картка медичного огляду кандидата (видають в військовому комісаріаті безкоштовно)
27 - Довідка ВЛК РМВК, ОВК (оформляється в військовому комісаріаті, після того як пройшов мед.комісію, безкоштовно)
28 - Фотографія 3х4 - 6шт, 9х12 - 2шт.
29 - Загальний аналіз крові (в поліклініці за місцем проживання безкоштовно)
30 - Аналіз сечі (в поліклініці за місцем проживання безкоштовно)
31 - Біохімічний аналіз крові (цукор, білірубін, АЛТ) (в поліклініці за місцем проживання безкоштовно)
32 - аналіз крові на ВІЛ/СНІД (в поліклініці за місцем проживання безкоштовно)
33 - Аналіз на антиген до вірусу гепатиту В (в поліклініці за місцем проживання безкоштовно)
34 - Аналіз на антиген до вірусу гепатиту С (в поліклініці за місцем проживання безкоштовно)
35 - Аналіз крові на RW (в поліклініці за місцем проживання безкоштовно або в шкірвендиспансері)
36 - аналіз на групу крові та резус-фактор (в поліклініці за місцем проживання безкоштовно)

Після того як Ви зібрали всі вищеперелічені документи - необхідно йти в Ваш військомат до того ж самого відповідального за укомплектування особового складу. Тепер починається формування Вашої особової справи (30 гривень на бланк особової справи в Вас вже виманили) для якої потрібно наксерити купу різних паперів (тому Вам потрібно принести ще з 30 листочків для ксерокса)...

#2 Miguel

  ХРАНИТЕЛЬ

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3807 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Україна

Відправлено 25.12.2013 – 19:35

Отже в військоматі потрібно написати і заповнити:
1 - Згода на проведення спеціальної перевірки відомостей про особу , яка претендує на зайняття посади, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (форма №1, бланк видається в військоматі)
2 - Аркуш вивчення особистих якостей кандидата (заповнюється в військовому комісаріаті відповідальним за укомплектування особового складу)
3 - Картка професійного відбору кандидата (заповнюється в військовому комісаріаті відповідальним за укомплектування особового складу)
4 - Анкета кандидата для прийняття на військову службу за контрактом (бланк видається у військоматі)
5 - Заява на ім'я начальника військомату з проханням про оформлення особової справи (пишеться вручну)

Після заповнення і оформлення всього вищеописаного працівник військомату формує 5 запитів, які потрібно подати у відповідні органи для проведення спеціальної перевірки:
1 - Запит на проведення спеціальної перевірки відомостей про особу , яка претендує на зайняття посади, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (форма №2, бланк видається в військоматі) у Головне управління Міндоходів у Львівській області (подається в податкову, м.Львів, вул.Стрийська 35).До цього запиту додається копія автобіографії надрукованої на комп'ютері, копія згодина проведення спеціальної перевірки відомостей про особу, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, копія паспорта і заповнена декларація про доходи за попередній рік (бланк декларації видають у військоматі). Всі копії завіряються круглою печаткою військомату та підписом начальника військомату.
2 - Запит на проведення спеціальної перевірки відомостей про особу , яка претендує на зайняття посади, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (форма №2, бланк видається в військоматі) у Департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації (м.Львів, вул.Просвіти 4а).До цього запиту додається копія автобіографії надрукованої на комп'ютері, копія згодина проведення спеціальної перевірки відомостей про особу, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, копія паспорта і копія диплому та копія додатку до диплому. Всі копії завіряються круглою печаткою військомату та підписом начальника військомату.
3 - Запит на проведення спеціальної перевірки відомостей про особу , яка претендує на зайняття посади, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (форма №2, бланк видається в військоматі) у Головне управління юстиції у Львівській області (м.Львів, вул.Шашкевича 1).До цього запиту додається копія автобіографії надрукованої на комп'ютері, копія згодина проведення спеціальної перевірки відомостей про особу, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, копія паспорта. Всі копії завіряються круглою печаткою військомату та підписом начальника військомату.
4 - Запит на проведення спеціальної перевірки відомостей про особу , яка претендує на зайняття посади, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (форма №2, бланк видається в військоматі) у Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Львівській області ( м.Львів, вул.Липинського 44, 4 поверх).До цього запиту додається копія автобіографії надрукованої на комп'ютері, копія згодина проведення спеціальної перевірки відомостей про особу, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, копія паспорта . Всі копії завіряються круглою печаткою військомату та підписом начальника військомату.
5 - Запит на проведення спеціальної перевірки відомостей про особу , яка претендує на зайняття посади, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (форма №2, бланк видається в військоматі) у Департамент охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації (м.Львів, вул.Конопницької 3).До цього запиту додається копія автобіографії надрукованої на комп'ютері, копія згодина проведення спеціальної перевірки відомостей про особу, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, копія паспорта і копія заповнененої форми № 133 (як і де отримати цю форму - див нижче) а також копії сертифікатів з психдиспансера і наркодиспансера (див вище) . Всі копії завіряються круглою печаткою військомату та підписом начальника військомату.
Поки Вас перевірять і дадуть відповіді назапити пройде ще 2-2,5 тижні (можливо і довше, це вже залежить від лінивості і корумпованості чиновників на місцях)

Для того щоб отримати медичну довідку (форму №133) (бланк форми купив на ксероксі в поліклініці за 40 коп.) потрібно:
1 - 2 фотографії 3х4
2 - Сертифікат з психдиспансеру (див вище)
3 - Сертифікат з наркодиспансеру (див вище)
4 - Паспорт (оригінал)
5 - Амбулаторна медична картка (є в кожного вдома, це той зошит куди лікарі пишуть діагнози при оглядах чи захворюваннях)
6 - заповнена форма № 123/1-О

Для того, щоб отримати медичну картку (форма № 123/1-О) (бланк форми купив на ксероксі в поліклініці за 80 коп.) потрібно:
1 - Паспорт (оригінал)
2 - Амбулаторна медична картка (є в кожного вдома, це той зошит куди лікарі пишуть діагнози при оглядах чи захворюваннях)
3 - пройти наступних лікарів і отримати результати наступних аналізів:
3.1 - Сертифікат з психдиспансеру (див вище)
3.2 - Сертифікат з наркодиспансеру (див. вище)
3.3 - Огляд терапевта (сімейного лікаря)
3.4 - Огляд хірурга
3.5 - Огляд ЛОРа
3.6 - Огляд Офтальмолога
3.7 - Огляд невропатолога
3.8 - Аналіз крові на цукор (див вище)
3.9 - Флюрографія (див вище)
3.10 - ЕКГ (кардіограма) (див. вище)


Нагадую, що медичні форми ф №133 і ф №123/1-О виготовляються (отримуються) в поліклініці за місцем проживання.

Після того як отримаємо результати всіх п'яти перевірок за запитами - беремо всі папери, що маємо, і (якщо бажання служити ще не пропало) знову йдемо в військомат до, того ж самого, відповідального за укомплектування особового складу...

Повідомлення відредагував Miguel: 27.12.2013 – 12:23

 • 3

#3 Miguel

  ХРАНИТЕЛЬ

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3807 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Україна

Відправлено 26.12.2013 – 08:40

Перегляд дописуShіver2005 (26.12.2013 – 05:23) писав:

В Африці воюватимете?
Ні, це просто перелік документів необхідних для того, щоб піти простим рядовим на контракт а армію... і це ще не все, це тільки початок...
 • 2

#4 Небрежный до безбрежности

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 5 повідомлень

Відправлено 26.12.2013 – 11:47

Перегляд дописуMiguel (26.12.2013 – 08:40) писав:

Ні, це просто перелік документів необхідних для того, щоб піти простим рядовим на контракт а армію... і це ще не все, це тільки початок...
Яка ж зарплата простого рядового буде при такій тягамотині зі збором необхідних паперів, як у Хвранціїї, нєбось?
 • 0

#5 Miguel

  ХРАНИТЕЛЬ

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3807 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Україна

Відправлено 26.12.2013 – 17:13

Перегляд дописуМурчик (26.12.2013 – 11:47) писав:

Яка ж зарплата простого рядового буде при такій тягамотині зі збором необхідних паперів, як у Хвранціїї, нєбось?
3070грн
 • 0

#6 Зварич

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1056 повідомлень
 • Місто: перерви між допитами

Відправлено 26.12.2013 – 19:50

Перегляд дописуMiguel (26.12.2013 – 08:40) писав:

Ні, це просто перелік документів необхідних для того, щоб піти простим рядовим на контракт а армію... і це ще не все, це тільки початок...
Чекаю продовження. Цікаво :)
 • 1

#7 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 26.12.2013 – 21:13

Тема цікава, безсумнівно. Але у мене таке враження що ота кількість документів...та це ще і не все, як ти кажеш..., враження таке що все поставлено так аби хлопець, допоки збиратиме оту купу паперів, перехотів служити.
 • 1

#8 Miguel

  ХРАНИТЕЛЬ

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3807 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Україна

Відправлено 28.12.2013 – 23:06

Перегляд дописуБезбожник (26.12.2013 – 21:13) писав:

Тема цікава, безсумнівно. Але у мене таке враження що ота кількість документів...та це ще і не все, як ти кажеш..., враження таке що все поставлено так аби хлопець, допоки збиратиме оту купу паперів, перехотів служити.
Так, як на мене - це штучні ускладнення. Якщо йдеш на роботу по спеціальності, то ніхто не вимагає спецперевірки диплому в міністерстві освіти і науки. А в армії така перевірка потрібна, хоча там не потрібна моя освіта. Навіщо перевірка в міністерстві зборів і поборів - якби я не заплатив податки - мене б і так посадили. Навіщо перевірка в міністерстві внутрішніх справ якщо я щойно з цього міністерства довідку про несудимість приніс. Навіщо перевірка в міністерстві охорони здоров'я якщо після цього всерівно проходитиму військово-лікарську комісію... Дуже багато непотрібних речей які дублюються. Так само - навіщо довідка про склад сім'ї, якщо я йду на контракт сам і свідомо в дуже повнолітньому віці. Також дуже багато аркушів вивчення і карток перевірки які просто дублюють одна одну.
 • 0

#9 antip

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 537 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 28.12.2013 – 23:11

Перегляд дописуMiguel (28.12.2013 – 23:06) писав:

Так, як на мене - це штучні ускладнення. Якщо йдеш на роботу по спеціальності, то ніхто не вимагає спецперевірки диплому в міністерстві освіти і науки. А в армії така перевірка потрібна, хоча там не потрібна моя освіта. Навіщо перевірка в міністерстві зборів і поборів - якби я не заплатив податки - мене б і так посадили. Навіщо перевірка в міністерстві внутрішніх справ якщо я щойно з цього міністерства довідку про несудимість приніс. Навіщо перевірка в міністерстві охорони здоров'я якщо після цього всерівно проходитиму військово-лікарську комісію... Дуже багато непотрібних речей які дублюються. Так само - навіщо довідка про склад сім'ї, якщо я йду на контракт сам і свідомо в дуже повнолітньому віці. Також дуже багато аркушів вивчення і карток перевірки які просто дублюють одна одну.
Тому що в нашій країні купа бюрократів яких теж треба кормити.
 • 0

#10 Miguel

  ХРАНИТЕЛЬ

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3807 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Україна

Відправлено 28.12.2013 – 23:39

Перегляд дописуantip (28.12.2013 – 23:11) писав:

Тому що в нашій країні купа бюрократів яких теж треба кормити.
а саме цікаве - мають же ж бути якісь електронні бази, які дають доступ до всьої тої інформації за лічені секунди...
 • 0

#11 antip

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 537 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 28.12.2013 – 23:44

Перегляд дописуMiguel (28.12.2013 – 23:39) писав:

а саме цікаве - мають же ж бути якісь електронні бази, які дають доступ до всьої тої інформації за лічені секунди...
Національні реестри ще не допіляні.
 • 0

#12 Miguel

  ХРАНИТЕЛЬ

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3807 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Україна

Відправлено 29.12.2013 – 11:37

Перегляд дописуShіver2005 (29.12.2013 – 11:32) писав:

Я думаю - це повна хєрня. Більше за сторожіння запасів харчів не дійде.
ага, розвідрота ВДВ тільки тим і займається, що стереже запаси харчів. За це їм і служба йде рік за півтора...

Якусь таку хрєнь пишеш, чесслово...
 • 0

#13 antip

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 537 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 29.12.2013 – 11:48

Перегляд дописуMiguel (29.12.2013 – 11:37) писав:

ага, розвідрота ВДВ тільки тим і займається, що стереже запаси харчів. За це їм і служба йде рік за півтора...

Якусь таку хрєнь пишеш, чесслово...
"Дайте мне роту российских десантников и я построю отличную дачу" © генерал ВВС США Хейк.
 • 1

#14 Miguel

  ХРАНИТЕЛЬ

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3807 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Україна

Відправлено 29.12.2013 – 12:03

Перегляд дописуantip (29.12.2013 – 11:48) писав:

"Дайте мне роту российских десантников и я построю отличную дачу" © генерал ВВС США Хейк.
...советских... ...и я весь мир поставлю на колена.
 • 1

#15 Miguel

  ХРАНИТЕЛЬ

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3807 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Україна

Відправлено 29.12.2013 – 17:12

щоденна підготовка до виконання різноманітних завдань в різних умовах, плюс несення нарядів.
 • 0

#16 Miguel

  ХРАНИТЕЛЬ

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3807 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Україна

Відправлено 29.12.2013 – 19:02

Перегляд дописуShіver2005 (29.12.2013 – 18:02) писав:

Так-так, охорона спецпайків. Особливо щодо завдань сподобалось - будете в гарячих точках воювати по приставці)))

Така сама шняга, як і охоронці в магазах, повинна ж бути робота для тих, хто не бажає думати.
Примітивне і обмежене мислення ображеної, на армію, людини...
Пропоную не голослівно кидати какахи в інтернеті, а підійти під КПП найближчої військової частини спеціального призначення і висловити цю думку, щодо спецпайків, чітко і голосно, якщо сміливості вистачить. Але ж їх, військових спєців, боятися не варто, вони ж тільки і вміють спецпайки охороняти.
 • 0

#17 Безбожник

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2624 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 29.12.2013 – 22:36

Перегляд дописуShіver2005 (29.12.2013 – 18:02) писав:

Так-так, охорона спецпайків. Особливо щодо завдань сподобалось - будете в гарячих точках воювати по приставці)))
Така сама шняга, як і охоронці в магазах, повинна ж бути робота для тих, хто не бажає думати.
Нє, ну це ти надто, Шівере. Армія така, яку ми збудували. Якщо взагалі це можна назвати побудовою сучасної армії. Але ж призвані люди не винні. Хто хоче най вірить мені на слово, хто хоче ні, але українські хлопці в армії СРСР вважались одними з найкращих для укомплектування тих же спецпідрозділів. Так само як і військ, діяльність яких була повязана з технічними спеціалістами (спеціалісти звязківці, космічні війська і т.п), авіація...ну і так далі. І довели це на практиці. Якби підхід до вирішення проблем в українській армії був поставлений на те щоб людей готувати як належить, заодно комплектували відповідними сучасними зразками зброї та інше постачання, то з цих же самих людей котрі нині служать, чи будуть служити, вийшли б професіонали найвищого гатунку. Ну а у нас, армією, займатись ніколи через часті політичні зміни-перипетії. Її кинули на поталу. Її використовують політичні прихіндеї котрих до цієї структури і близько підпускати не можна. А підпустиш - все перегадять. Що вони і роблять. У нас навіть не існує генеральної доктрини, без чого нездатна обійтись сучасна, поважаюча себе армія. Як можна готувати спеціалістів без доктрини ? На самотік ?...воно так і виходить у нас. І, знову таки, не по вині призваних людей. Військова доктрина є фундацією на якій визначаються пріоритети професійної підготовки людей, це по перше, та комплектування армії технічними засобами, це по друге. Це може бути оборонна доктрина, комбінована (тобто оборона/напад), доктрина нападу "в чистому вигляді", або превентивного удару і т.д. Від цього і "танцюють" визначаючи кількість війська, професійно-підготовчу спрямованість. На доктрину опираються також у вирішення питання виговлення (або закупівлю) відповідних доктрині озброєнь. Отак і потрібно готувати особистий склад армії. А бардачком...нічо не буде...бардачок і отримаєм. Але люди - не винні. Повага до військової спеціальності визначається ще у шкільних класах. Якщо народ сприймає свою армію, своєю, то немає ніякої логіки в тому щоби складати про неї фальшиві анекдоти, принижувати, вважати професію військового неперспективною...ну і т.д. Допоки весь комплекс питань не вирішемо - армії не буде. Буде просто структура котра зодягнута у інакшу форму та взуття. Що ми і маємо (в основному, бо є і світлі плями) на сьогоднішній день.
 • 1

#18 Miguel

  ХРАНИТЕЛЬ

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3807 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Україна

Відправлено 02.02.2014 – 17:58

Продовжуємо йти в армію на контракт....
Отже, коли ми зібрали результати всіх п'яти спецперевірок (див першу сторінку теми), ми йдемо в військомат, там нам готують особову справу і дають направлення на військово-лікарську комісію. Військово-лікарська комісія проходиться в самому військоматі... І тут починаються чудеса: якщо хтось проходив ВЛК на строуову службу то знає, що з будь-якої калічі лікарі робили абсолютно здорового і безсмертного термінатора (на папері, звичайно ж), то в данному випадку - всьо навпаки. лікарі починають шукати різні хвороби. домахуються до любого прища на дупі...
Але, якщо Вам все ж пощастило, і в висновку написано "Здоровий, придатний до служби" то ви берете направлення в обласний військомат. В обласному військоматі отримуєте скерування в військову частину, звідки брали відношення.
Йдете в частину, там перевіряють Вашу особову справу, і, якщо все підходить - Вам пропонують підписати контракт. Після підписання контракту, Вас скеровують до командира Вашого підрозділу, де Ви починаєте проходити службу.
В частину, крім всіх вищеописаних документів потрібно ще 4 фотографії 3х4 і 2 фотографії 10х13 (на фото Ви повинні бути в військовій формі без головного убору), обліково-послужна картка (її видали в попередньому місці служби) та військовий квиток.
В стройовій частині Вам повинні зробити перепустку на територію військової частини.
Отже, юридично - Ви вже військовослужбовець і маханина з карточками і справочками є фактично закінчена.

Але для того, щоб бути нормальним, повноцінним військовослужбовцем, потрібно потратити ще багато часу і грошей.
Спочатку опишу те, що Вам видадуть безкоштовно а потім - те, що доведеться купити самому. Потрібно розуміти, що в залежності від звання, посади і роду військ, речі, отримані на складі можуть різнитися.
Отже, на речовому складі Ви отримаєте (можливо і б/у):
1 - Бушлат - 1 шт.
2 - форма повсякденна (кітель і штани) - 1 комплект
3 - шапка зимова (шапка-вушанка) - 1 шт.
4 - берет - 1 шт.
5 - бєрци - 1 шт.
6 - тєльняшка - 1 шт.
7 - котелок "3 в1"
8 - рукавиці в'язані - 1пара.
9 - ОЗК (загальновійськовий захисний костюм)- 1 комплект
10 - протигаз - 1 комплект
11 - МСЛ (саперна лопатка) - 1 шт.
12 - ППІ (пакет перев'язочний, індивідуальний) - 1 уп.

Відповідно, щоб виглядати "по статуту" необхідно докупити:
1 - портупея
2 - брючний ремінь
3 - чорні шкарпетки
4 - кокарда на шапку зимову
5 - кокарда і прапорець на берет
6 - комплект нашивок на кітель
7 - комплект нашивок на бушлат
8 - петлички на кітель
9 - бригадка (значок з емблемою бригади чи полка)
10 - тканина для підшивання підкомірців
11 - Рюкзак
12 - кепка камуфльована


Далі я напишу, що потрібно докупити для "хозпакета" та на стройовий огляд...

Повідомлення відредагував Miguel: 10.02.2014 – 22:21

 • 0

#19 antip

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 537 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 02.02.2014 – 18:58

Мігель я тебе прошу, не йди служити в Беркут, не треба.
 • 0

#20 Miguel

  ХРАНИТЕЛЬ

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3807 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Україна

Відправлено 02.02.2014 – 20:21

Перегляд дописуantip (02.02.2014 – 18:58) писав:

Мігель я тебе прошу, не йди служити в Беркут, не треба.
Нє, "Беркут" то не моє. Я в ВДВ служу...
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних