Перейти до вмісту

суспільна інженерія, як змінюють суспільство

суспільство зміни

В темі одне повідомлення

#1 Armando

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1795 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 09.11.2013 – 07:19

 • 1
Спробуємо знайти зміни суспільної свідомості за останні два десятки років. Головними критеріями будуть характеристики суспільства, прагнення та мрії людей, взаємовідносини у суспільстві.
1. Індивідуалізація, перевага особистих пріорітетів та бажань над суспільними.
З мріями найпростіше. Раніше багато людей мріяло стати лікарем, вчителем, космонавтом, пожежником тобто люди обирали професії, що дозволяють допомагати іншим. Зараз більшість людей націлені на власний успіх, тому хочуть бути бізнесменами, хабарниками, бандитами. :)
2. Спілкування.
Час перебудови приніс жваве обговорення широкого кола питань. Люди охоче сплкувались на мітингах, зустрічах, у громадському транспорті. Вдалось дискредитувати політику та загальні збори. Вже ніхто не бажає обговорювати щось, бо вважають, що їх не почують. В громадському транспорті майже перестали спілкуватись з незнайомцями, а якщо і обговорюють, то "курей та свиней" - особисті проблеми, які не виходять з кола побутових.

3. рівень освіти. катастрофічно впав. Владі вигідно люмпенізувати суспільство для подальших маніпуляцій та легкого нав’язування потрібної суспільної думки. Рівень освіти та професіоналізму перестав бути головним атрибутом для займання високих посад.

4. пріорітети розвитку особистості. Суть змінена на форму. Саморозвиток та вдосконалення замінили збагачення та фітнес. Адже людину оцінюють за величиною капіталу та тим, наскільки гарно вона виглядає та дорого і модно вдягнена.

Повідомлення відредагував Armando: 09.11.2013 – 07:22


#2 Armando

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1795 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 02.04.2014 – 07:11

наведу декілька цитат з однієї статті, але вони того варті

Цитата

Зміни в економічній сфері тісно пов’язані з соціальними змінами: в результаті революції в галузі телекомунікацій, на думку багатьох дослідників, рано чи пізно усі працюватимуть в об’єднаних у єдину мережу невеликих „віртуальних” корпораціях: фірми скорочуватимуться, зберігаючи лише свою „основну спеціалізацію”, а для інших видів робіт, включаючи й замовлення на постачання сировини і матеріалів, надання бухгалтерських послуг та організацію збуту продукції, будуть підряджатися дрібні фірми, розміщуючи замовлення через волоконно-оптичні лінії зв’язку. Передбачається, що саме мережі дрібних фірм, а не великі ієрархічні структури і стихійні ринки, стануть у майбутньому, завдяки потужному наступові електроніки, магістральним шляхом розвитку. „З розвитком могутніх засобів зв’язку надійна і точна інформація витіснить ненадійну, чесні і працьовиті працівники перестануть зв’язуватися із шахраями і нахлібниками, розпочнеться добровільне єднання людей в ім’я загального блага” [10].

А от яким бачать майбутнє західні вчені, що прогнозують соціальні зміни, викликані розвитком мережевих засобів зв’язку.

1) очікується немасовість засобів інформації, в результаті чого телебачення втратить частину зорової аудиторії, зате популярними стануть радіостанції. Газети втратять як вплив на читачів, так і прибуток від рекламодавців;
6) мережеві засоби зв’язку породили нові форми ізоляції людей. Так, особи, що не володіють навичками користування сучасними засобами зв’язку, стають неконкурентоспроможними на ринку праці. Згодом розрив між освіченими людьми, що мають практичні навички, і тими, хто їх не має, поглиблюватиметься;
10) значна частина американських робітників могла б виконувати свою роботу, не виходячи з дому, за допомогою персональних комп’ютерів. Телепраця має як позитивні, так і негативні аспекти. З одного боку, зменшуються транспортні й енергетичні витрати, підвищується суспільна стабільність, бо „надомники” залишаються у своїх помешканнях навіть тоді, коли змінюють роботу; поглиблюються емоційні зв’язки між домашніми, сусідами. З іншого боку, телепраця не збігається з інтересами великої кількості робітників, оскільки корпорації укладають контракти на офісну й іншу роботу вдома, загострюючи проблеми медичного страхування і пенсійного забезпечення. Занепадає міське життя, тому що з офісу робота переїжджає „на дім”, міська біднота позбавляється можливості знайти роботу; зростає навантаження на сімейні відносини, в результаті чого збільшується відчуження між людьми, позаяк працівники втрачають можливість спілкуватися так, як у офісі;
11) в результаті бурхливого розвитку мережевих засобів зв’язку скорочується особистісне спілкування. На думку Л. Віннера, це спричиняє деградацію суспільного життя;
12) політичне, сімейне життя і мистецтво підпадають під диктат інформаційних технологій. Мережеві засоби зв’язку вже нині визначають користувачів та їх потреби шляхами, що точно відповідають механічним засобам наявних мереж

Завдяки сучасним ІКТ думки індивідів і груп інтернаціоналізуються в режимі реального часу, реакція на ті чи інші події стає відомою негайно. Це створює умови для публічних дискусій у міжнародному масштабі, а також для утворення коаліцій між учасниками політичної гри.

Екстремісти різного штибу використовують Інтернет як ефективний засіб активізації своєї діяльності, поширення своїх поглядів, вербування прихильників.
Потенційна можливість громадян безпосередньо впливати на державну владу порушує питання про трансформацію нинішніх владних структур і громадянського суспільства. Безперечно, Інтернет відкриває небачені раніш можливості зв’язку і політичної комунікації, створюючи передумови для зародження нетрадиційних форм політичної організації, включаючи й діючі тільки в кіберпросторі віртуальні „держави”. Однак, як засвідчила практика, Інтернет може використовуватися і як інструмент мобілізації в екстремістських цілях, спонукати до національної, релігійної, соціальної ворожнечі.
Не можна забувати, що коли, завдяки технології, суспільство стає все прозорішим для влади, то його легше контролювати.
http://www.politik.o...&ncss=verysmall

Повідомлення відредагував Armando: 02.04.2014 – 07:34

 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних