Перейти до вмісту

НЕсмішні помилки


В цій темі немає відповідей

#1 Ірина НК

    Ледар

  • Користувачі
  • PipPip
  • 24 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 18.07.2013 – 15:11

  • 0
Маю друковані підручники з української мови. Та оскільки працюю за компом і лінуюся підводитися зайвий раз зі стільця, шукаю потрібну інфу в неті.
Сьогодні ось надибала таке (http://posibnyky.vntu.edu.ua/u_m/4.htm):

Цитата

мова мелозвучніша інших
мова мелозвучніша за (від) інших
мова мелозвучніша порівняно з іншими


Ось ще з "Офіційного (!!!) сайту української мови" (http://ukrainskamova...henni/7-1-0-226):

Цитата

Між простими реченнями (предикативними частинами), що входять до складнопідрядного, звичайно ставляться коми: Чо мусь саме сьогодні нараз перед ним з'явилось те питання, котрого він так ніби тікав досі, хоч і передчував, що воно колись прийде (Г. Хоткевич). Вона плакала, як мала дитина, і» зводила очей з того місця, де стояв на морі човен, доки небі одразу вияснилось, доки перестав вітер, неначе втік з мор: на степи, щоб нагулятись ще на степах досхочу на роздолл (1. Нечуй-Левицький). У першому прикладі є чотири синтаксичні центри, а отже, і чотири прості речення, і всі воні відділені одне від одного комами. У другому — сім прости; речень: частина як мала дитина — неповне речення з пропу щеним присудком плаче, приєднане сполучним словом як; не наче втік з моря на степи — теж неповне речення з пропуше ним підметом він (вітер); підрядна частина щоб нагулятись -інфінітивне речення.
Але кома не ставиться перед підрядним реченням, якіш перед ним стоять частки не, і: Мене цікавить не як це сталося а які можливі наслідки цього факту. Треба бути уважним і колі обставини цьому не сприяють.


Я розумію, що це, очевидно, просто невичитаний після сканування текст, але невже сайт, який бере на себе сміливість називатися офіційним, неспроможний найняти пристойного коректора? Це просто неповага і до себе, і до користувачів. До речі, на сайті, крім чату, не вказано жодних контактів, за якими можна було б знайти його авторів...
Сумно :cry:Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних