Перейти до вмісту

Реінкарнація, карма, дхарма і інші намути такої філософії

Повідомлень в темі: 47

#41 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 25.05.2013 – 00:00

Перегляд дописусерпиня (24.05.2013 – 23:03) писав:

А я тут почитала трішечки про той індуїзм, даосизм. Згадала лекції з релігієзнавства, філософії, на яких нам анічогісінько про них не розказували, або може я не пам'ятаю вже просто. Знайшла, що це одні із основних релігій чи-то вчень відповідно Індії і Китаю, хоча я про це і здогадувалась, чула. Наткнулась на ось цю сумну статистику. Про страшну демографічну ситуацію і патріархальні устрої в цих країнах можна й не згадувати, всі знають, але краще згадаю. Може я й шукаю навмисно, щоб знайти якийсь зв'язок між цим усім. Може того зв'язку й нема і я щось собі вигадую, не знаю, бо історія не мій "коник", це був найнеулюбленіший мій предмет у школі, бо від нього у мене волосся на голові ворушилось, наскільки страшна наша людська історія.
Але я тут подумала: до сраки така релігія, якщо від голоду мруть люди.
Може ми, все ж, хоча б в Україні (бо лиш тут ще можемо) не будемо мутити усяких намутів, за якими і не зчуємося, як перестанемо помічати зло (голод, антисанітарію, хвороби, муки і смерть дітей та інше зло, що ми бачимо у тих країнах).
повторю.
...тільки я не вірю в ті релігії. я взяла те що мені сподобалося і інтегрувала у власну систему світогляду та свою філософію життя...

Цитата

Я то приділяю однакову увагу і тілу, і духу. А ви, очевидно, ні.
про тіло теж треба дбати. зокрема цього вчить йога. Бо про душу тяжко дбати в брудному тілі. Ти ж як приймеш душ чи ванну не вдягаєш одяг який носила три дні?

Цитата

Реінкарнація важається покаранням за гріхи, поки не відбудете їх не попадете в рай
я в то не вірю)) для мене рай, це коли душі вже буде нічого вчитися))

досконалих людей не буває.
  • 0

#42 серпинка

перлинка хмаринка машинка

• Користувачі
  • 1089 повідомлень

Відправлено 25.05.2013 – 18:13

Перегляд дописуKassandra (25.05.2013 – 00:00) писав:

...тільки я не вірю в ті релігії. я взяла те що мені сподобалося і інтегрувала у власну систему світогляду та свою філософію життя...
Кльово. Може б ми і історію так вибірково вивчали, лише те, що подобається.
Я думаю, що у цьому є небезбека, так присипляється свідомість.
Вважаю, що релігія має відволікати від думок про смерть, а не акцентувати на них увагу та ще й створювати міфи на цій базі.

про тіло теж треба дбати. зокрема цього вчить йога. Бо про душу тяжко дбати в брудному тілі. Ти ж як приймеш душ чи ванну не вдягаєш одяг який носила три дні?
Благаю Вас разом MqM, не асоціюйте тіло з одягом. Це ранить мою душу.)
Мені от, взагалі досить тяжко сприймати людей як "тіло" і "душу". Я їх сприймаю вцілому. Одне без іншого - це вже смерть.

я в то не вірю))
уже легше.

досконалих людей не буває.
Парадокс: моя мама є для мене досконалою, навіть з усіма її недоліками.
  • 2

#43 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень

Відправлено 25.05.2013 – 23:49

Перегляд дописусерпиня (25.05.2013 – 18:13) писав:

Кльово. Може б ми і історію так вибірково вивчали, лише те, що подобається.
Я думаю, що у цьому є небезбека, так присипляється свідомість.
Вважаю, що релігія має відволікати від думок про смерть, а не акцентувати на них увагу та ще й створювати міфи на цій базі.

Благаю Вас разом MqM, не асоціюйте тіло з одягом. Це ранить мою душу.)
Мені от, взагалі досить тяжко сприймати людей як "тіло" і "душу". Я їх сприймаю вцілому. Одне без іншого - це вже смерть.

уже легше.

Парадокс: моя мама є для мене досконалою, навіть з усіма її недоліками.
не приплітай історію до понять власний світогляд і філософія життя.
є для мене досконалою, навіть з усіма її недоліками - якийсь оксюморон))) як живий труп, або молодий старець
  • 0

#44 серпинка

• Користувачі
  • 1089 повідомлень

Відправлено 27.05.2013 – 12:58

Перегляд дописуKassandra (25.05.2013 – 23:49) писав:

не приплітай історію до понять власний світогляд і філософія життя.
Власний світогляд?? Він же у тебе частково запозичений, чи інтегрований, як ти пишеш. Ти взяла шматок чужої релігії, і як би ти його не приклеювала до свого світогляду, це буде чуже, а не твоє. От якби ти сама придумала реінкарнацію, то ти можеш собі вірити, чи не вірити, це твої справи, можеш навіть іншим розповідати, щось доводити. А коли ти починаєш вірити у щось чуже (добровільно, чи ні) - це вже не власний світогляд.
Щодо історії, то вона тісно пов'язана і зі світоглядом, і з релігією теж. Будь-яка релігія має свої історії (народу, країни, сім'ї, людини,...), і будь-яка історія має свої релігії. Світогляд же формується під впливом і історії, і релігії, але те, що ти назвала власним світоглядом, не відповідає цьому поняттю. Це "внєдрьонний" елемент з іншої релігії, але аж ніяк не власний світогляд, чи навіть його частина.
Звичайно, можливо й таке, коли твій світогляд частково співпадає з чиїмось ще. Але ти сама написала, що ти його інтегрувала, тобто об'єднала зі своїм, тобто запозичила, не сама дійшла до того.
От у науці все чітко. Ти до всього можеш дійти сама, до тих же висновків, що й першовідкривач. Ти можеш не вірити у чужі твердження, але, при бажанні, ти можеш перевірити їх істинність чи хибність, прослідкувавши всі етапи доведення. Тому іноді тут можна і повірити, зважаючи на складність.
А от релігіям (як і міфам, казкам, легендам) вірити не варто. Їх можна вивчати, вчитися чомусь на тих прикладах, але не вірити, я так думаю.

Перегляд дописуKassandra (25.05.2013 – 23:49) писав:

є для мене досконалою, навіть з усіма її недоліками - якийсь оксюморон))) як живий труп, або молодий старець
Я придумала оксюморон, оу, я на таке здатна? Зважаючи на те, що я не гуманітарій і практично не читаю художню літературу з часів навчання, то вважаю це за комплімент. Ти там дужечок наставила, може тобі смішно, але називай то як хочеш, основне відчувати, якщо не відчуваєш, то не зрозумієш. Для мене то аксіома, і доведення не потребує.
Щодо досконалості, то моя мама (і ти, думаю, теж) є досконалою вже тим, що має здатність вчитися і ставати кращою.

Оце написала багацько. Щось прориває мене останнім часом.))
  • 1

#45 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень

Відправлено 27.05.2013 – 14:06

для тих хто не знає що таке світогляд:

Цитата

Світо́гляд — сукупність переконань, оцінок, поглядів та принципів, які визначають найзагальніше бачення та розуміння світу і місце особистості у ньому, а також її життєві позиції, програми поведінки та діяльності. Світогляд людини зумовлений особливостями суспільного буття та соціальними умовами.
Світогляд тісно пов'язаний з філософією, хоча поняття світогляд ширше. Філософія визначає себе, як теоретичний світогляд. Світогляд властивий кожній людині, незалежно від того, чи є він раціонально усвідомлений.
Перш за все світогляд — це процес чуттєвопрактичного відношення людини до світу.
я свій світогляд будую не на історії, а принципах)

Повідомлення відредагував Kassandra: 27.05.2013 – 14:11

• 0

#46 серпинка

• Користувачі
  • 1089 повідомлень

Відправлено 27.05.2013 – 16:32

Вікіпедія - це дуже добре, але дуже мало.)
Переглянула он-лайн кілька підручників з філософії і знайшла у кожному або фразу "світогляд має історичний характер", або щось подібне, або взагалі окрему главу по цьому.
А принципи, про які ти пишеш, ти де береш? Хіба не на досвіді, зокрема історичному, будуєш?
  • 1

#47 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1793 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 27.09.2013 – 16:27

Перегляд дописусерпиня (17.05.2013 – 20:07) писав:

Реінкарнація - це ще страшніше. Як це я можу бути кимось іншим? Такої боягузки, як я, годі шукати))
принаймі вчення про реінкарнацію індусів та інших релігій ближче до дійсності ніж уявлення християнства про потойбічне життя. Адже з християнства вилучили всі згадки про реінкарнацію, замінивши це байкою про "рай та пекло". Християнство не визнає реінкарнацію, принаймі не знайомить з цими ідеями віруючих, бо доведеться багато чого пояснювати та відповідати на незручні питання.
Нічого страшного в реінкарнації нема, варто познайомитись з базовими постулатами вчень.
  • 0

#48 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Софія

Відправлено 30.09.2013 – 04:51

Перегляд дописусерпиня (17.05.2013 – 20:07) писав:

А що, у тебе були схожі думки, як у мене?
Реінкарнація - це ще страшніше. Як це я можу бути кимось іншим? Такої боягузки, як я, годі шукати))
Все дуже просто! Кожного ранку людина прокидається трохи іншою, а протягом життя вона може повністю змінитись декілька разів. От Вам і реінкарнація!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних