Перейти до вмісту

Ісландська таємниця

Повідомлень в темі: 28

#21 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1457 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 06.03.2013 – 16:02

Фабрегас (06.03.2013 – 15:55) писав:

там фішка в тому що позику то брали приватні банки, в особі бізнесменів, потім ті банки збанкрутували, деяких керівників посадили, деякі втекли. Держава ввела в цих банках свою адміністрацію, а тепер кредитори хочуть щоб держава, як новий власник цих банків - віддала позику. А держава це податки людей.
Виходить що держава (в особі населення, які наповнюють бюджет), має повертати те що не брала, відповідати за помилки окремих приватних бізнесменів
Ті банки сплачували податки, з яких ісландцям надавалися, скажімо, різні соціальні виплати. Також ісладці брали кредити в тих банках, бо інакше поясни, за рахунок чого так добре розвивалася їхня економіка? Це все соціалістичні казочки про буржуїнів, які сидять на мішках із грішми. Все не так просто в економіці.
  • 0

#22 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 06.03.2013 – 16:07

taraBooka (06.03.2013 – 16:02) писав:

Ті банки сплачували податки, з яких ісландцям надавалися, скажімо, різні соціальні виплати. Також ісладці брали кредити в тих банках, бо інакше поясни, за рахунок чого так добре розвивалася їхня економіка? Це все соціалістичні казочки про буржуїнів, які сидять на мішках із грішми. Все не так просто в економіці.
порівнювати податки, сплачені банками і самі активи цих банків некоректно, думаю активи в рази більші. Ну і не думаю що ісландці прямо так взяли купу кредитів і не віддали)
може і казка але цікава ситуація, яка заслуговує на увагу в сучасному світі

соціалістична казочка? ) хм... я б і сам непроти був пожити в такій соціалістичній країні)
  • 0

#23 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1457 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 07.03.2013 – 10:13

Фабрегас (06.03.2013 – 16:07) писав:

порівнювати податки, сплачені банками і самі активи цих банків некоректно, думаю активи в рази більші. Ну і не думаю що ісландці прямо так взяли купу кредитів і не віддали)
Я і не порівнювала. Активи "фінансуються" пасивами, в пасивах ісландських банків, зокрема і оті надані МВФ кредити, в активах, зокрема, кредити, надані підприємствам, підприємцям, громадянам Ісландії, Якщо банки збанкрутували, то значить, видані позики не були повернені.
Ще таке. Нехай, припустимо ситуацію, що якісь шахраї вкрали гроші, які ти взяв у борг. Що вчиниш? Скажеш, хай піде в тих шахраїв забере свої гроші? :) Фактично тут те саме.

Мій погляд такий: вони погано почали, хай там навіть яку розкішну демократичну в усіх відношеннях конституцію б не створили для своїх громадян.
  • 0

#24 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 07.03.2013 – 10:16

taraBooka (07.03.2013 – 10:13) писав:

Я і не порівнювала. Активи "фінансуються" пасивами, в пасивах ісландських банків, зокрема і оті надані МВФ кредити, в активах, зокрема, кредити, надані підприємствам, підприємцям, громадянам Ісландії, Якщо банки збанкрутували, то значить, видані позики не були повернені.
Ще таке. Нехай, припустимо ситуацію, що якісь шахраї вкрали гроші, які ти взяв у борг. Що вчиниш? Скажеш, хай піде в тих шахраїв забере свої гроші? :) Фактично тут те саме.

Мій погляд такий: вони погано почали, хай там навіть яку розкішну демократичну в усіх відношеннях конституцію б не створили для своїх громадян.
думаю що банк може збанкрутувати не тільки від того що йому не повернули кредити...
та звичайно, що коли хтось позичив гроші і не віддає це погано... але мене тут приваблює не цей факт, а лише факт того що люди обєднались з державою заради спільної мети... (неважливо для якої) ... таке рідко побачиш
  • 0

#25 Апостол Роман

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 48 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 09.03.2013 – 19:13

Давайте поставимо усі крапки над "і". Оскільки я - націонал-ліберал, то і буду коментувати відповідно до власної політичної позиції.

Фабрегас (06.03.2013 – 16:01) писав:

там фішка в тому що позику то брали приватні банки, в особі бізнесменів, потім ті банки збанкрутували, деяких керівників посадили, деякі втекли.
Так, приватні. Але не забувайте, що брали ті позики у простих громадян на депозит банку - у голандців, данців і т.д.. І кредити з узятих на депозити коштів там надавали також приватним особам - ісландцям.

Цитата

Держава ввела в цих банках свою адміністрацію, а тепер кредитори хочуть щоб держава, як новий власник цих банків - віддала позику.
Власне, кредитори (громадяни з ЄС, що поклали кошти на депозит у банку) хотіли абсолютно законної речі - щоб їм повернули їх кошти. І, якщо банк, куди вони поклали депозит націоналізувала держава - то держава має і повернути той депозит, нє?
Якщо би депржава не хотіла відповідати за тими зобов'язаннями, то мала би просто передати банк-боржник кредиторам - вкладникам банку. А ті би уже могли або перетворити банк на акціонерне товариство, або продати його, а виручені кошти поділити між собою... Але банк (цінного у якому лише і є, що депозити вкладників) забрала держава, а повертати депозити вкладників - не хоче. Це, взагалі, грабунок називається, нє?

Цитата

А держава це податки людей.
Держава - це організоване угрупування чиновників, що "кришує" певну територію, збирає данину з холопів і розподіляє її між членами угрупування.

Цитата

Виходить що держава (в особі населення, які наповнюють бюджет), має повертати те що не брала, відповідати за помилки окремих приватних бізнесменів
Виходить, що організоване угрупування бюрократів вкрало у вкладників банку їх депозити. І сам банк - теж украло.

Цитата

я не каже, добре це чи погано...
це погано.

Цитата

просто мене цікавить сам факт, як держава на таке пішла, як люди зуміли згуртуватись і як можна "не йти по трупах" для того щоб отримати якусь владу. Цікавий приклад.
Бу-га-га. Та "держава" і не у таких об'ємах краде. Поцупити якийсь банк - це дрібниці, не варті уваги. А "люди згуртувались"... Ога-ога... Їм сказали - "ви брали позику у банку Х? Голосуйте за соціалістів - і можете її не віддавати!". Ну, звичайно, люмпен-пролетарьят і пішов рівними шеренгами голосувати за соціалістів. Хіба це перше у історії зворушливе єднання люмпенів і социків? Та зовсім ні - згадайте хоча-б 1917 рік. "Взять всьо і падєліть"(с). А чо? Нормально...

Цитата

І ще цікаво що справді світові ЗМІ про це не особливо говорять. Значить є на то причини. Звичайно держава маленька і все таке, але все ж..
А що їм казати, тим світовим ЗМІ? Вони усе абсолютно розповіли. Про усе, що там відбулось. Про те, як соціалістична держава Ісландія "кидонула" приватних вкладників з європейських країн. Про те, що організовані угрупування бюрократів з європейських країн прийняли рішення про відшкодування своїм громадянам з бюджету втрачених вкладів у ісландський банк.
Тобто, у кінцевому підсумку за усе заплатили громадяни країн Європи, усі ці гроші витрусили з людей, які ніякісінького відношення ні до ворюг, які ті гроші покрали, ні до дебілів, які спокусившись на високий відсоток, понесли ті гроші у той МММ...
Отак воно завжди - розплачуються у кінцевому підсумку за аферистів і дурнів люди, що і не аферисти, і не дурні. Дякуйте любій "державі" за те, що воно так. :)

Цитата

от якби в нас хтось запропонував зібрати 200 простих людей і щоб вони написали свою конституцію.. якою була б реакція влади? )))))
Нашій(і будь-якій) владі було би пофігу. 100% достовірна інформація, готовий побитись об заклад.
Хіба що сама влада організувала би і очолила той процес... Отоді їй було би не пофігу, і написано там було би саме те, чого влада і хотіла.
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних