Перейти до вмісту

- - - - -

стиль програмування

програмування маркетинг

В темі одне повідомлення

#1 Armando

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1795 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 18.02.2013 – 09:47

 • 1
Ітог освоєння ОС ЕС

Цитата

З іншого боку, необхідно мати на увазі, що запозичене програмне забезпечення, на відміну від «заліза» (обладнання), не можна вважати «неживим»; воно несе в собі певні знання, традиції та уподобання, закладені в нього його авторами і не завжди доречні в наших умовах, а в деяких випадках прямо висловлює комерційні інтереси фірми-розробника.
Слід почати з того, що фірма, основною продукцією якої є обладнання, в умовах відсутності рівних по силі конкурентів взагалі не зацікавлена ​​в тому, щоб її програмне забезпечення використовувало обладнання економно. Чим більше ресурсів машини (часу, оперативної і зовнішньої пам'яті) витратить програмне забезпечення, тим вищою буде потреба в обладнанні, тим ширше буде ринок його збуту. (При цьому, зрозуміло, марнотратне використання ресурсів не повинно бути занадто очевидним і легко устранімим.)

(Взагалі, керівництва по експлуатації вельми просторе, містять повтори і розраховані на низький рівень підготовки читача; напрошується аналогія з повідомляти в нашій пресі фактом, що у зв'язку із загальним зниженням культурного рівня деякі військові статути в США доводиться постачати ілюстраціями у вигляді коміксів.) Ясно , що в наших умовах ми не можемо, подібно ІБМ, орієнтуватися на залучення великої кількості низькокваліфікованих працівників, стимульованих лише високою зарплатою.

Негативний ефект переходу на машини ЄС вже позначився в тому, що була відтіснена на задній план машина БЕСМ-6 з її досить розвиненим програмним забезпеченням, а в деяких додатках довелося переходити з кращих систем програмування на гірші, нав'язані машинами ЄС.

http://tapemark.narod.ru/cejtin.html
корисно прочитати програмістам, адже основні болячки сучасного програмування були закладені ще 20-30 років тому.
Як то екстенсивне програмування, непотрібність оптимізації коду, метод грубої сили (тупа процесорна потужність :) )
Часто доводиться чути байки про індійських програмістів, яким платять за число байтів в коді. Але нема диму без вогню.
Наскільки оптимальними є підходи до розробки софту американськими, європейськими, індуськими, китайськими розробниками, чи є різниця?

"Віконізація" та програмування GUI забрали багато ресурсів(чоловіко-годин) за минулі 10-15 років, але навіть в наш час в промислових системах за кордоном використовуються текстові інтерфейси для користувачів. Може вони щось приховують? :-D

В середовищі ІТ побутує думка, що певні сили спеціально нав’язують відсталим країнам застарілі або тупікові ОС, засоби розробки, моделі побудови ІТ-інфраструктури, підходи до проектування і т.і., що збільшує технологічне відставання в багатьох галузях народного господарства.

Повідомлення відредагував Armando: 18.02.2013 – 09:58


#2 Pavlo_Taiko

  міністр по боротьбі з етикою та мораллю

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2145 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 18.02.2013 – 17:31

Перегляд дописуArmando (18.02.2013 – 09:47) писав:

Наскільки оптимальними є підходи до розробки софту американськими, європейськими, індуськими, китайськими розробниками, чи є різниця?
На роботі мушу копатися інколи в індійському, корейському та китайському коді. Проблема не в кількості строк, а в тому що роблять так аби робило, про красу коду думають мало - аби швидше зробити, і насрати що умова не досягається, пофігу на оптимізацію класів - головне швидко зробити свій фікс. А от рідний гуглівський код - продуманий, цікавий та вилизаний. На таке приємно дивитися.

Менеджмент у великих компаніях - убогий та бюрократизований, що плодить велику кількість ледацюг та ланок у системі зворотнього зв'язку. Дехто з менеджерів просто є дурником що перекладає завдання зверху на когось з підлеглим і все - це тупо та затратно.

Що ти маєш на увазі під "текстовими інтерфейсами"?

Щодо того що написано в цитаті - не сказав би що все саме так. Деякі системи контролю версій наприклад використовують саме через їх швидкодію, коли стає питання про сотні тисяч користувачів, відстані в пів світу та проекти з мільйонами файлів. І вони "виїжджають" якраз на своїй оптимізації. Системи безперервної інтеграції взагалі не використовують визначної кількості ресурсів, те саме можна сказати і про сховища артефактів. А що окрім цього є необхідним по суті у сучасному промисловому програмуванні?
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних