Перейти до вмісту

Коли і де виникла цивілізація?

Повідомлень в темі: 98

#61 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2145 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 03.03.2013 – 11:09

Перегляд дописусерпиня (03.03.2013 – 10:49) писав:

Та поки не знайша того, щоб заперечувало моє припущення,
Якщо ти постулюєш наявність факту, ти і мусиш його довести. Так працює наука. Опонент може лише показати що немає жодних підстав вважати твердження справедливим. І такі роботи є.

Так, але є ще й обставини, у які загнані люди.
Облиш, це вже фантазії.

А бездомні нікому не потрібні діти? Це горе, це біда.
Якщо людина не піклується про своїх нащадків - вона не заслуговує продовження роду. Я не прихильник євгеніки, однак ми стерилізуємо вуличних тварин, чи не так? Я б знаходив батьків таких "сиріт" і позбавляв їх права батьківства - хірургічним чином.

А про самих сиріт суспільство піклується.
  • 0

#62 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 03.03.2013 – 11:11

І ще раз

А ти думав над тим, скільки природи було знищено, щоб ти усе це зараз скуштував? Ціль оправдовує засоби?
А скільки природних ресурсів використовуються для того, щоби планета харчувалась? Порівняй з епохою неоліту і ще раніше.
У цьому випадку так, бо якщо я помру з голоду, то нащо мені здалися ті природні ресурси? Взагалі коли порівнюєте сучасність з епохою неоліту зважайте також на чисельність населення і тривалість життя. Бо прихильники повернення до життя в природі якось не зважають на той простий факт, що люди тоді вмирали значно молодшими.
  • 0

#63 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 03.03.2013 – 11:19

А ти думав над тим, скільки природи було знищено, щоб ти усе це зараз скуштував?
Якої природи? В Іспанії наскільки я знаю і в Бельгії з природою все гаразд.

Чоловіки в деяких напрямках не здатні далеко бачити без жіночих підказок. :)
Який кволий тролінг.

Я висловила твердження? Де?
Ось тут наприклад ти оперуєш матріархатом як доведеним фактом:

Перегляд дописусерпиня (02.03.2013 – 17:51) писав:

Тобто, при переході до патріархату, кухня якраз погіршилась.
....
Значить в Месопотамії з якихось причин жінки не захотіли прийняти нові правила гри, звідси й відношення до них.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 03.03.2013 – 11:19

• 0

#64 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1500 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 03.03.2013 – 11:47

Добре, ти поставив мені мат по всіх позиціях. Ти - професіонал, я - недолугий любитель. Ти вказав мені на мої помилки, про деякі з них я й сама здогадувалась (там, де я оперувала фактом матріархату). Вибач, якщо десь образила трохи. Сподіваюсь, висловлені мною думки - це не злочин.))
Та на останок скажи, мені цікаво, як ти вважаєш: патріархат - це факт? Чи достатньо є свідоцтв патріархату? І чи ці свідоцтва на відчуттях не базуються?
  • 2

#65 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 03.03.2013 – 15:28

Перегляд дописусерпиня (03.03.2013 – 11:47) писав:

Та на останок скажи, мені цікаво, як ти вважаєш: патріархат - це факт?
Поглянь довкола.
  • 0

#66 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 04.03.2013 – 02:12

Про Ехнатона і його реформу створено окрему тему.

• 0

#67 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1500 повідомлень

Відправлено 04.03.2013 – 11:17

Перегляд дописусерпиня (03.03.2013 – 11:47) писав:

...Та на останок скажи...
Ні, мабуть, це ще не останок.)

Перегляд дописуPavlo_Taiko (03.03.2013 – 15:28) писав:

Поглянь довкола.
Хоч ти й не відповів на мої запитання. Але вважаю це за ствердну відповідь.
А тепер ще скажи: той, хто має владу, несе відповідальність за свої дії? Не чекаю відповіді, бо думаю тут ти теж відповіси ствердно.
Так от, чоловіки несуть відповідальність за останні (скільки там казав каламар?) приблизно 40 тис. років. Або ні, не буду гратися у цифри, це ж історія, тут прийнято гратися з фактами. Тоді так: чоловіки несуть відповідальність відтоді, як ми спостерігаємо (через наші відчуття: зір, слух,...) свідоцтва патріархату, в тому числі відповідальність й за те, що ти згадував: за погане господарювання, перенаселення і т.і. І не вздумай тут згадувати якісь ще там обставини, які завадили, це ж фантазії (с).

Перегляд дописуPavlo_Taiko (03.03.2013 – 11:09) писав:

А про самих сиріт суспільство піклується.
Щось поганенько воно піклується. З них частіше виростають або самогубці, або злочинці.

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (03.03.2013 – 11:11) писав:

У цьому випадку так, бо якщо я помру з голоду, то нащо мені здалися ті природні ресурси? Взагалі коли порівнюєте сучасність з епохою неоліту зважайте також на чисельність населення і тривалість життя. Бо прихильники повернення до життя в природі якось не зважають на той простий факт, що люди тоді вмирали значно молодшими.
Більше викидається, ніж споживається. Таки ціль не оправдовує засобів.
  • 1

#68 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1500 повідомлень

Відправлено 05.03.2013 – 09:32

А ти думав над тим, скільки природи було знищено, щоб ти усе це зараз скуштував?

Перегляд дописуPavlo_Taiko (03.03.2013 – 11:19) писав:

Якої природи? В Іспанії наскільки я знаю і в Бельгії з природою все гаразд.

О, я розумію, "знищена" в твоєму розумінні - це, напевно, треба так, щоб і билинки не залишилось.
Тоді мушу внести зміни до постанови: заміняю слово "знищено" на "понівечено". :D
  • 1

#69 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1500 повідомлень

Відправлено 05.03.2013 – 11:57

А тепер щодо відповідальності. Мої думки.
Хоч чоловіки і мають нести відповідальність, але вони її не несуть.
Що вони зробили:
Вони навіть не взяли її на себе з самого початку, як почали владарювати, бо, як я вже писала, вони не розуміють, що відповідальність⊂влада. Знаєш такий значок?
Вони придумали інакше, знявши з себе (як чоловічого роду) відповідальність і поклавши її на кожного члена суспільства зокрема.
Відтоді почався розбрат, вбивства. Потім вони придумали право, тюрми.
От візьмемо, наприклад, сироту, яка стала злочинцем. Ви ж її саджаєте до тюрми, чи не так? Ну покарання хоча б якесь, якщо не тюрма. Відповідальність (як ви встановили своїми кодексами) лежить на ній.
Гарні ігри. Сумно, страшно.
  • 1

#70 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 05.03.2013 – 12:06

Шановні, я розумію, що виникнення цивілізації - тема досить широка, але хотів би щоб учасники дискусії повернулися ближче саме до виникнення, бо те, що є сьогодні, можна обговорити й в інших темах

Повідомлення відредагував Максим Стюфляєв: 05.03.2013 – 12:07

• 0

#71 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1500 повідомлень

Відправлено 06.03.2013 – 09:21

Перегляд дописуPavlo_Taiko (03.03.2013 – 11:09) писав:

Якщо ти постулюєш наявність факту, ти і мусиш його довести. Так працює наука. Опонент може лише показати що немає жодних підстав вважати твердження справедливим. І такі роботи є.
Не читала і не збираюсь.
Ви до того догралися, що скоро й перднути без науки не зможете.
Рекомендую подивитись документальні фільми про птахів. Вони краще петрають в географії і орієнтуються в просторі, ніж усі науковці разом взяті. І це вони роблять лише за допомогою відчуттів.

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (05.03.2013 – 12:06) писав:

[ex]Шановні, я розумію, що виникнення цивілізації - тема досить широка, але хотів би щоб учасники дискусії повернулися ближче саме до виникнення, бо те, що є сьогодні, можна обговорити й в інших темах[/ex]
Вибачте, так получилось. Більше не буду. Розумію вас. Відповідальність.

Іду я від вас. Злі ви всі. Але воно й не дивно. Я сама зла на це усе. Поставте мені хтось плюс, щоб мені не було так сумно. Будь ласка.
  • 3

#72 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 07.03.2013 – 00:49

Взяти теорію, що Сфінкс був зроблений 10000 років тому, а не 4500 років тому, як каже історія. Сліди ерозії ж свідчать про зовсім інший вік. А те, що 10000 років тому в Сахарі була саванна ніхто й не заперечує. Взяти піраміди в Сакарі, ось так - бачу незграбну будову того часу, але проходить 100 літ і раби шліфують камяні блоки як теперішня обробка камня. Доречі, хто задумався, яким чином кормити армію рабів, що тягали блоки до будівництва й будували туж Велику піраміду. Уявляєте скільки людей задіяно, Ні в одній державі не під силу взяти на себе таке будівництво. А Єгипет зміг, скажіть яким чином? Йдемо далі - Перу - територія інків, Мачу-Пікчу та й всі поселення навколо озера Тітікака - це не інки ці міста будували, а предки їхні, інки просто прийшли на готові місця, як нащадки великої цвілізації, намагались щось ремонтувати, але так ганебно виходило, сміх наразі та й годі.Покищо все, відповідайте, далі почну фотографіями розкидуватись ;)
  • 1

#73 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 07.03.2013 – 08:10

Перегляд дописуbamik (07.03.2013 – 00:49) писав:

Взяти теорію, що Сфінкс був зроблений 10000 років тому, а не 4500 років тому, як каже історія. Сліди ерозії ж свідчать про зовсім інший вік.
Ага, я читав Еріка фон Денікена, однак є одна проблема - це бездоказові твердження взяті зі стелі.

Цитата

Взяти піраміди в Сакарі, ось так - бачу незграбну будову того часу, але проходить 100 літ і раби шліфують камяні блоки як теперішня обробка камня.
Конкретніше - між якими двома спорудами пройшло 100 років?

Цитата

Доречі, хто задумався, яким чином кормити армію рабів, що тягали блоки до будівництва й будували туж Велику піраміду.
Селяни зимою в Україні три місяці не вирощують нічого. І годують себе і ще й міста. Думаю якщо частину часу великий відсоток від населення буде присвячувати себе побудові пірамід - у них все згодом вийде.

Цитата

Йдемо далі - Перу - територія інків, Мачу-Пікчу та й всі поселення навколо озера Тітікака - це не інки ці міста будували, а предки їхні, інки просто прийшли на готові місця, як нащадки великої цвілізації,
Побудували не одні чуваки а інші? Та й це твердження наразі безпідставне.
  • 0

#74 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 07.03.2013 – 17:46

Перегляд дописуPavlo_Taiko (07.03.2013 – 08:10) писав:

Ага, я читав Еріка фон Денікена, однак є одна проблема - це бездоказові твердження взяті зі стелі.
Звісно, ерозія лап сфінкса взята зі стелі!

Конкретніше - між якими двома спорудами пройшло 100 років?
Піраміда Джосера та Велика піраміда

Селяни зимою в Україні три місяці не вирощують нічого. І годують себе і ще й міста. Думаю якщо частину часу великий відсоток від населення буде присвячувати себе побудові пірамід - у них все згодом вийде.
Угу, якраз для клімату Єгипту підходить, в нас вся земля плодотворна, а там тільки береги Нілу!

Побудували не одні чуваки а інші? Та й це твердження наразі безпідставне.
Цивілізація інків на якій стадії вона не була б не спроможна була досягти рівня технологій. Є там халтурний ремонт, але не вони те робили..
Зображення

Повідомлення відредагував bamik: 07.03.2013 – 17:48

• 0

#75 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 10.03.2013 – 23:14

Перегляд дописуbamik (07.03.2013 – 17:46) писав:

Звісно, ерозія лап сфінкса взята зі стелі!
Пісок + вітер. І ніякої води.

Є там халтурний ремонт, але не вони те робили..
Знову голослівні твердження. Та навіть аби так - що з того? Робили інші дядьки. Нічого надприродного. Чому всім здається що якщо ми живемо в 21 столітті ми краще всіх розбираємось у всьому? Ніфіга подібного, будь-який кроманьйонець обставить сучасного інженера в обробці кременю чи обсидіану, те саме стосується і будівництва в умовах кам'яного та бронзового віку.

Угу, якраз для клімату Єгипту підходить, в нас вся земля плодотворна, а там тільки береги Нілу!
На той час земля на теренах України не була такою плодючою. І збираємо ми лише один врожай на рік. Бачив узимку картоплю з Єгипту?
  • 0

#76 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 15.03.2013 – 19:27

Хочу повернутися ближче до теми про передумови виникнення цивілізації. Якщо згадати, де виникла цивілізація (Месопотамія, Єгипет, Долина Інду, Китай, Центральна і Південна Америка), то все це території, де зекмлероб міг прогодувати себе і свою родину, але лише доклавши для цього значних зусиль. У Месопотамії землі не такі плодючі, як на сусідньому півмісяці, їхня обробка потребує значних людських зусиль, для отримання гарних врожаїв давні землероби тут мусили будувати канали і дамби. Так само Єгипет - оточена пустелею смужка землі, життя на якій цілком залежить від рівня розливів Нілу. Про майя взагалі мовчу - їхні міста розквітнули посеред сповненого небезпек тропічного лісу. Тобто є зовнішні труднощі, котрі підштовхують до мобілізації, але є умови для землеробства й осілого способу життя. Там, де можна було прожити мисливством і збиральництвом або де клімат не сприяв вирощуванню землеробських культур (Тропічна Африка, Крайня Північ Росії тощо), цивілізацій не виникло.
  • 1

#77 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 25.03.2013 – 23:46

Знайшов цікавий сайт. Інтерактивна карта культур і держав з 3000 до н.е.
http://geacron.com
  • 0

#78 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4205 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 26.03.2013 – 09:44

Цивілізація інків на якій стадії вона не була б не спроможна була досягти рівня технологій. Є там халтурний ремонт, але не вони те робили..
Зображення

Цю штуку иноді називають полігональною кладкою. Таку кладку винайшли в різних місцях земної кулі. Вона в Америці була, на острові Пасхи, Осіріон в Єгипті (там різні камінці різної величини навіть симетричні), на сході, в Японії, і в Туреччині, в отому найдавнішому місті, якому за 10000 років.
Бачите, коли ви робите кладку без розчину, з підігнаних камінців, для міцності споруди потрібно брати підігнані камінці різної величини.

В епоху неоліту люди багато працювали із каменем, вони природно розробили багато простих технологічних прийомів, які згодом мулярами були забуті, тому, що стали не актуальними. Вони були майстрами по обробці каменю. Але це не означає, що вони лазери використовували. Додайте до того відео майстерність давніх майстрів, і ви одержите спосіб, яким таку кладку можна зробити без лазерів.

Єгипетська косметична кам’яна ваза з додинастичного періоду. Десь 3150 р до. н. е.
Зображення

Скажіть, це схоже на використання лазерів?

Зображення
  • 0

#79 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 26.03.2013 – 16:18

Перегляд дописусерпиня (06.03.2013 – 09:21) писав:

Іду я від вас. Злі ви всі. Але воно й не дивно
Та не злі. Зарозумілі. Тому що, як ти правильно кажеш:

Цитата

Ви до того догралися, що скоро й перднути без науки не зможете.
От і вся причина "злості". Але справжня злість це зовсім інша категорія. Вона, часто-густо буває конче необхідною і виглядає навіть дуже симпатично в порівнянні до зарозумілості.

Цитата

Рекомендую подивитись документальні фільми про птахів. Вони краще петрають в географії і орієнтуються в просторі, ніж усі науковці разом взяті. І це вони роблять лише за допомогою відчуттів.
Та подивитись то можна. Але не всі те побачуть. Є категорія людей котрі вигадають масу теорій щодо орієнтації птахів, це раз, поставлять їх вміння орієнтуватись, нижче плінтуса, це два, віднесуть це вміння до категорії примітивних інстинктів, це три, і нагадають усім що людина, і тільки вона, є тут царем, це чотири. А на питання про будь які аргументи порадять тобі уважно оглянутись довкола (ну щоб ти сама в собі засумнівалась навіть будучи правою) і з відчуттям виконаного обовязку залишать тебе роздумувати : шо то воно було ?...відповідь ти не знайдеш, по любому, бо її не існує але ціль досягнута ; в середину тебе занесли сумнів і з відчуттям виконаного обовязку, одягнувши на своє обличчя маску загадковості, водночас, з виразом офігенного розуму, гордовито повернувшись до тебе спиною (підкреслюючи тим самим твій "низький науковий статус"), підуть собі далі... сіяти "розумне добре вічне".
Звісно ж, заради справедливості, потрібно сказати що є і протилежні приклади. Як то, каламар, чи той же, Стюфляєв, наприклад, у цій темі.

Цитата

Поставте мені хтось плюс, щоб мені не було так сумно. Будь ласка.
Нє вапрос. Скіко завгодно.

Перегляд дописуkalamar (26.03.2013 – 09:44) писав:

Скажіть, це схоже на використання лазерів?

Зображення
Гм...я тут уважно роздився...зара я тобі розкажу, каламаре, шо то воно нагадує. Лазер, не сперечаюсь, навряд чи. Але минулої осені ми з товаришем утеплювали будинок пінопластом. Розмір : 1000/500/50 мм. Вирішили, до нанесення короїду, зробити горизонтальний карниз між першим та другим поверхом, заодно зробити виступаючі відкоси по переметру вікон. Пінопласт потрібно було красиво нарізати однаковісінького розміру. Ми, вибрали 120 мм. Для цього я взяв старий 200 ваттний транс телевізора, зняв вторинні витки, намотав потрібну мені кількість витків 1 мм емальованим дротом, потім зробив з фанери точнісінько такий прилад що на малюнку і ми, удвох, каламаре, я підкреслюю це слово, удвох, почали різати той пінопласт. І так само, як на малюнку, ми зайняли позицію один проти одного. Я ні грмульки не сумніваюсь що тобі чудово відомо як переробити старий транформатор, як підібрати необхідний розігрів вертикально встановленого дроту високого опору (як ото на малюнку) однак описав цей процес детально. Але не для того щоб когось здивувати, а для того щоб запитати у тебе : звідкіля отим древнім пацанам на малюнку була відома електрика ? Звідкіля вони знали як зробити потрібний трансформатор ? Звідкіля у них взявся мідний емальований та дріт високого опору, наприклад, ніхром ? Звідкіля у них зявилось виробництво пінопласту ? Га, каламаре ? :wink2:

Повідомлення відредагував Безбожник: 26.03.2013 – 15:53

• 2

#80 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4205 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 26.03.2013 – 19:07

Перегляд дописуБезбожник (26.03.2013 – 16:18) писав:

Гм...я тут уважно роздився...зара я тобі розкажу, каламаре, шо то воно нагадує. Лазер, не сперечаюсь, навряд чи. Але минулої осені ми з товаришем утеплювали будинок пінопластом.
Це найдавніше зображення пра-пра-батька токарного верстата з гробниці Петосіріса.
Отой дядько праворуч виконує функції двигуна, тягає мотузкою туди-сюди. А дядько ліворуч то токар.
Трохи вдоскональте, навчіться корисуватись, і зможете робити такий посуд із базальту.

Зображення
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних