Перейти до вмісту

Коли і де виникла цивілізація?

Повідомлень в темі: 98

#41 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4218 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 01.03.2013 – 00:03

Перегляд дописуPavlo_Taiko (28.02.2013 – 19:59) писав:

Робом - може, а ми про рабів все ж вели мову.

а. Людина позбавлена майже всіх громадянських прав.
Такі раби були в південних американських штатах в 19ст. В давньому Єгипті таких рабів мабуть майже не було, хіба на золотих шахтах в Нубії, але то не час коли піраміди будувались.
б. Людина, яку змушують до примусової праці/служби. Тоді будь-яка країна в якій є призов в армію - рабовласницька. Для часу будівництва пірамід робота напр. на дамбах для них був обов’язок, і обов’язок необхідний для їхнього виживання, а піраміди можливо були необхідні для їхнього спасіння. :wink2: Фараони в ті часи мабуть мали реальний авторитет, як сини бога і великі організатори. Все ж у них дуже довга історія, напр. між Тутанхамоном і пірамідами 1000 років, то для нас вони всі в одно. З цивілізацією, у них чиновництво і бюрократія з’явилась, яка, як і належить бюрократії, обкрадала і народ і фараона. А один їхній фараон зрештою доцарювався до того, що проти нього організував змову власний гарем.

Власне, ось трохи з гумором і з помилками розповідь про перший в історії робітничий страйк, який відбувся за Рамзеса третього.

Ось англомовний переклад папірусу про страйк.

Власне, в плані моралі, то в ідеалі у них принципи Маат мали панувати.

Тут батько Сталін фараон виконує роль гаранта конституції гаранта принципів Маат (то така богиня, дочка Ра, яка уособлювала моральність і справедливість)

Це, за рівнем правдивості мабуть можна поріняти з передвиборчою промовою якого-небуть нашого депутата, чи повчаннями Мономаха.

Цитата

Никогда не сделал я зла дочери бедняка, не притеснял вдову. [Ни одного] крестьянина не приговорил я к битью, никогда не препятствовал пастуху. Не было [такого] старшины пятёрки, у которого я бы отнял людей для работ. Не было ни одного нищего вокруг меня, не было ни одного голодного в мое время.
Когда наступили годы голода, я поднялся, я вспахал все поля нома Ма-хедж [вплоть] до северной и южной границы его. Я дал жизнь его жителям, приготовив пропитание для них: никто из них не голодал.
[Воз]давал я вдове также, как той, которая имела мужа. Не возносил я старшего над младшим во всём, что я давал [им]. Когда [потом] наступили высокие разливы Нила, принёсшие [урожай] пшеницы и ячменя, производя все вещи в изобилии, не потребовал я [возвращения] задолженностей с полей.

Але, як бачите, всупереч уявленням Манфреда, ідеали морлі існували і до декалогу. :wink2:

Перегляд дописуPavlo_Taiko (28.02.2013 – 19:59) писав:

Втім - це не суттєво, суттєво є те, що робочих рук вистачало.
На піраміди? Вистачало, і те що вони їх побудували тому доказ. Але й не слід з Римом транспортування обелісків порівнювати. Крім рук і матеріалів не кранами єдиними, напр. був простий підйомний механізм, але вважається, що його греки винайшли. Єгиптяни використовували блоки, але щодо того, що їм подібний механізм відомий був, була тільки гіпотеза. Єгиптяни використовували насипи при будівництві пірамід, і сліди тих насипів збереглися, але воні різні типи насипів для різних пірамід використовували, залежно від розташування кар’єру, піраміди... і у випадку піраміди Хеопса сліду насипу не виявили. Взагалі вони різні піраміди по різному будували. Тож тут задача, вгадати план Хемуїна (архітектора піраміди Хеопса).
Ось напр книжка з великим попереднім переглядом.

Повідомлення відредагував kalamar: 01.03.2013 – 00:05

• 0

#42 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 01.03.2013 – 07:20

Перегляд дописуkalamar (01.03.2013 – 00:03) писав:

б. Людина, яку змушують до примусової праці/служби.
Виходить що всі призовники - раби за цим визначенням.

Зрозуміло що якщо ти виробляєш та тягаєш здоровенні брили - ти дуже швидко знайдеш якісь інновації, а у них були сотні років щоб навчитись.

Перегляд дописуkalamar (01.03.2013 – 00:03) писав:

З цивілізацією, у них чиновництво і бюрократія з’явилась, яка, як і належить бюрократії, обкрадала і народ і фараона. А один їхній фараон зрештою доцарювався до того, що проти нього організував змову власний гарем.
Якщо ви про Ехнатона - то це не чиновники, а попи.
  • 0

#43 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4218 повідомлень

Відправлено 01.03.2013 – 09:27

Перегляд дописуPavlo_Taiko (01.03.2013 – 07:20) писав:

Виходить що всі призовники - раби за цим визначенням.
Зрозуміло що якщо ти виробляєш та тягаєш здоровенні брили - ти дуже швидко знайдеш якісь інновації, а у них були сотні років щоб навчитись.
Вони багато чому й навчились. Більшість не усвідомлює, наскільки багато у нас від них, від абетки кирилиця - грека - фінікійська абетка, це справді була нова іновація, але все одно, вона виникла передусім під впливом єгипетського, й дещо менше шумерського письма, до поділу доби на 24 години, чи звичаю дарувати квітки на 8 березня.
Зображення

Та ні, до чого тут Ехнатон. Я про звичайну чиновницьку армію, яка там з’явилась.
Ехнатон то був дивак, поет, і пацифіст, й він мабуть якраз з попами боровся. Та його монотеїстична реформа, то мабуть був перший в історії конфлікт церкви та держави. Адже він фактично відставив тогочасних попів. Але для народу його царювання було черговою катастрофою.
  • 0

#44 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4218 повідомлень

Відправлено 01.03.2013 – 10:33

До речі, гігантомахія радянських часів, пристрасть до статуй здоровецьких баб, теж від них мабуть. Але в них, здається, то иноді краще виходило. :wink2:
Зображення

А по кількості статуй вождів народу на квадратний кілометер, вони, за деяких їхніх вождів, далеко нас переплюнули.

Повідомлення відредагував kalamar: 01.03.2013 – 10:38

• 0

#45 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 01.03.2013 – 11:11

Каламар говорить про Рамзеса ІІІ, проти якого дійсно був організований заколот. Дуже цікавий епізод єгипетської історії насправді. Ось програма російською мовою, присвячена цьому фараонові.

Перегляд дописуkalamar (01.03.2013 – 09:27) писав:

Ехнатон то був дивак, поет, і пацифіст, й він мабуть якраз з попами боровся. Та його монотеїстична реформа, то мабуть був перший в історії конфлікт церкви та держави. Адже він фактично відставив тогочасних попів. Але для народу його царювання було черговою катастрофою.
Я згоден з оцінкою його правління як катастрофи для народу, але уявлення про Ехнатона як про дивака-поета, на мою думку, хибне, хоча й поширене. Насправді за допомогою своєї реформи він намагався насамперед зміцнити особисту владу й узурпувати спілкування з богом. Це був жорстокий тиран. На цю тему рекомендую усім почитати книгу Яна Асмана про єгипетську релігія (є в російському перекладі), дуже класно розкрито суть сонцепоклонницького перевороту. Якщо є інтерес, можна про Ехнатона окрему тему створити.

Повідомлення відредагував Максим Стюфляєв: 01.03.2013 – 11:50

• 0

#46 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1511 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 01.03.2013 – 22:37

Перегляд дописуkalamar (24.02.2013 – 21:51) писав:

На жаль, то довго розповідати.
Є така річ, як факти. Землеробство, окультурнення рослин, одомашнення тварин відбулось не будь де, а в кількох місцях планети. Вам справді треба щось крім шкільного підручника почитати.
Лише деякі ньюанси. З переходом до землеробства значно погіршилось уодноманітнилось харчування, як результат зменшилась тривалість життя, зменшився середній ріст населення, збільшилась захворюваність, тільки за останнє століття в результаті акселерації ми повернули собі колишній доземлеробський середній зріст. От якби вам вибирати, ви би що вибрали, життя мисливця із приємним, збуджуючим нерви, полюванням, життям на природі, харчуванням дичиною, чи важку одноманітну працю давнього землероба й харчування одними коржиками? :unsure: То що спонукало колишніх мисливців і збирачів почати гнути спину на полі!?
Далі розгляньмо цивілізацію.
Ну от чому в центральній Африці люди ще сотню років тому спокійно собі жили так, як 10 тисяч років тому, в цілковитій гармонії з природою, і не думали про розбудову якогось там цивілізованого суспільства, а в Месопотамії і Єгипті люди 6000 років тому раптом взялись за докорінне перетворення природи, дамби, канали для іригації, система судохідних каналів, які єгиптяни замість залізниць побудували, їм колесо тільки для колісниць потрібне було :wink2:, а їх транспортна система то були судохідні канали. Чому вони побудували сотню геометрично досконалих кам’яних гір, фортеці, не гірші за середньовічні, винайшли зали з колонами, які ми для палаців різних наших президентів досі у них копіюємо, тоді як решта земної кулі спокійнісінько обходилась архітектурними формами у вигляді купки безладно зромаджених камінців у якості хижки? Чому вони винайшли письмо, коли решта землі спокійно обходилась усною творчістю? Чому трипільці, які тоді тут у нас жили й мали досить залюднені поселення й розвинене землеробство, зі своїх хижок не вийшли, а проживши майже незмінно сотні років канули в Лету?
Збиральницько-мисливські суспільства, кочові суспільства, землеробські суспільства виходили на деякий щабель, рівень, і зупинялись, вони на тому щаблі були самодостатніми й не мали потреби щось міняти. Чому так, Маркс не пояснює, але факти говорять, що так. Розвиток відбувався квантовими стрибками в окремих місцях, а не неперервно загалом по людству. Діяв якийсь невідомий фактор, й історіософська теорія мусить ці речі пояснювати. Я не кажу, що виклики і відгуки Тойнбі то остаточна істина, але то спроба пояснити. Принаймні точно не слід робити вигляд, що мовляв все там ясно, бо мовляв вчення, яке істине тому, що воно правильне все пояснило. Там нічого не ясно.

Ви упустили ще таку важливу річ, як перехід від матріархату до патріархату у той час, якщо я не помиляюся. Може тут криються відповіді на ваші запитання?
Коли жінки віддали владу чоловікам, тоді й все стало по-іншому. Але чому так сталося? Це теж мені цікаво.
Не хочу образити чоловіків, хоча й то їхня природа така, але вони не усвідомлюють і не розуміють, насправді, що таке влада і для чого вона. Вони з нею граються уже десятки тисяч років. Але й біди вони наробили. Та й жінки винні, нащо владу віддали?)))

Перегляд дописуkalamar (25.02.2013 – 10:41) писав:

Його в Рим везли не 3000 років тому. До того ж римляни перейняли від єгиптян і обеліски, і колони. Адже римляни не тільки перевозили до себе єгипетські обеліски, а й виготовляли свої. В Римі 8 єгипетських обелісків, і 5 своїх. Я ж не кажу, що піраміди чи обеліски інопланетяни будували. То ж до чого ви то пишете? Загалом добре відома техніка виготовлення і встановлення єгиптянами обелісків. Не відомо, як будувались піраміди, є ряд теорій. Але навіть автори тих теорій розуміють, що насправді по їх теоріям пірамід не побудуєш. Але це не означає, що потрібно інопланетян залучати, просто потрібно вдосконалювати теорії. Мабуть автори теорій просто тупіші, за єгипетських архітекторів, і поки просто не придумали способу.
Єгиптяни не зразу побудували геометрично досконалу сейсмостійку піраміду Хеопса, до цього була ступінчата піраміда, дві невдалі піраміди Снофру. Сам цей факт одразу заперечує втручання будь-яких інопланетян.

А може, вони збудували піраміди, керуючись не теоріями, а емоціями.

Перегляд дописуkalamar (25.02.2013 – 22:52) писав:

Ну от давайте так. Землеробство виникає на території суч. Туреччини. Вони побудували поселення, які можна вважати майже містами. Раніше за Шумерів і Єгиптян. Чому вони загальмували й не пішли далі, не сворили писемності, розвинутої архітектури, літератури, початків медицини, держапарату, бюрократії, дипломатії..? Чи нехай припустимо, що в центральноафриканських джунглях умови настільки важкі, що тамтешнє населення приречене жити в гармонії з природою. Тоді чому на американському континенті перші цивілізації виникають саме в джунглях? Та й у старому світі, хоча й не виникли перші цивілізації в джунглях, але напр. ті, хто Ангкор Ват побудував, значно раніше цивілізувались, ніж жителі центр. Африки, чи пустелі Калахарі. Чому єгиптяни і шумери, створивши писемність, літературу, вражаючу архітектуру, скульптуру, початки медицини, математики, астрономії, флот, раптом загальмовують і не йдуть далі, не створюють філософії, розвиненої математики, історії (як науки). Варвари греки приходять, переймають досягнення єгиптян, мінойців, шумерів, ввесь час з пошаною на єгиптян кивають (єгиптяни єдиний народ якого греки ніколи не називали варварами), але самі йдуть значно далі, значно вдосконалюють архітектуру, скульптуру, урізноманітнюють літературу, й фактично самі сворюють філософію? Що заважало єгиптянам створити розвинену філософію раніше греків, адже вони мали принаймні 3000 років фори?

Можливо, вони зрозуміли, що це небезпечно.
  • 2

#47 Aigo

Частий гість

• Заблоковані
  • PipPipPip
  • 50 повідомлень

Відправлено 01.03.2013 – 22:48

Перегляд дописусерпиня (01.03.2013 – 22:37) писав:

Ви упустили ще таку важливу річ, як перехід від матріархату до патріархату у той час, якщо я не помиляюся.
Коли жінки віддали владу чоловікам, тоді й все стало по-іншому. Але чому так сталося? Це теж мені цікаво.
Тому що з кухні не зручно керувати.
  • 0

#48 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 02.03.2013 – 00:02

Перегляд дописуkalamar (01.03.2013 – 09:27) писав:

Вони багато чому й навчились. Більшість не усвідомлює, наскільки багато у нас від них, від абетки кирилиця - грека - фінікійська абетка, це справді була нова іновація, але все одно, вона виникла передусім під впливом єгипетського, й дещо менше шумерського письма, до поділу доби на 24 години, чи звичаю дарувати квітки на 8 березня.
Те, що Фінікійська абетка запозичена з єгипетських ієрогліфів - не має підтвердження. 8 березня - річниця жіночого мітингу 1908 року.
А от що залишилось з Єгипту - це пиво. О так. Ця штука рулить.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 02.03.2013 – 00:05

• 0

#49 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4218 повідомлень

Відправлено 02.03.2013 – 00:13

Перегляд дописусерпиня (01.03.2013 – 22:37) писав:

Ви упустили ще таку важливу річ, як перехід від матріархату до патріархату у той час, якщо я не помиляюся. Може тут криються відповіді на ваші запитання?
Тут Месопотамія і Єгипет дуже сильно відрізнялись. В Месопотамії жінка майже не вважалась людиною, в Єгипті жінка мала права майже рівні з чоловіком. Трон мабуть по жіночій лінії передавався. Деякі єгиптологи навть кажуть, що в єгипті жінка мала не менше прав, ніж сучасна, але то звичайно перебільшення. В Єгипті навіть одружувались за коханням і квітками жінок зваблювали, в Месопотамії одружувати так десь у віці в 8 років на перспективу. :wacko:

Перегляд дописуPavlo_Taiko (02.03.2013 – 00:02) писав:

Те, що Фінікійська абетка запозичена з єгипетських ієрогліфів - не має підтвердження. 8 березня - річниця жіночого мітингу 1908 року.
А от що залишилось з Єгипту - це пиво. О так. Ця штука рулить.
Має. Абетку вони не могли є Єгипту запозичити, бо в Єгипті ієрогліфічне письмо було. Але в тому, що фінікійська абетка розвинулась під впливом єгипетського письма, сумніву немає. Занадто тісні були контакти, адже Єгипет в певні періоди був імперією і мав колонії.
Прочитайте, що я написав, я написав під впливом.
Про квітки я не до дати того мітингу, просто то був у них наче символ вічного життя. Просто ви ж, я сподіваюсь, не даруєте квіток в якісь дні окрім 8 березня? Власне, а де ваше почуття гумору?

Повідомлення відредагував kalamar: 02.03.2013 – 00:28

• 0

#50 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 02.03.2013 – 01:05

Перегляд дописуkalamar (02.03.2013 – 00:13) писав:

Просто ви ж, я сподіваюсь, не даруєте квіток в якісь дні окрім 8 березня?
Давай може на ти?
  • 0

#51 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4218 повідомлень

Відправлено 02.03.2013 – 01:35

Перегляд дописуPavlo_Taiko (02.03.2013 – 01:05) писав:

Давай може на ти?
Можна на ти.
Подумай сам. Письмо має із піктографії розвиватись, правильно? Отже припускати, що предки фінікійців отак сиділи під єгиптянами, бачили ієрогліфи, чи ієратичне письмо, а деякі ієрогліфи теж фонеми передають, а потім, бах, і геніально одразу відкрили фонетичне письмо. Якось не реалістично. Тим більше, що фінікійські знаки і деякі єгипетські аж надто схожі. Можливо була до фінікійської якась абетка, про яку ми не знаємо, де схожість була більша.

Повідомлення відредагував kalamar: 02.03.2013 – 01:37

• 0

#52 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 02.03.2013 – 02:55

Єгипет само собою та, ще є предки інків, а це вже інший континент. Щодо геометрії споруди, іпонці намагались, їм не вдалось відтворити нарвази меншу споруду
  • 0

#53 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 02.03.2013 – 11:53

Перегляд дописуbamik (02.03.2013 – 02:55) писав:

Єгипет само собою та, ще є предки інків, а це вже інший континент.
А що предки інків? Якщо йдеться про піраміди, то їх будували майя, причому на кілька тисяч років пізніше єгиптян. Про жодне запозичення здобутків однієї культури іншою йтися у цьому випадку не може.
  • 0

#54 Aigo

Частий гість

• Заблоковані
  • PipPipPip
  • 50 повідомлень

Відправлено 02.03.2013 – 12:10

А що, якщо виникнення цивілізацій не закономірний процес, а випадковий? Це пояснює їх виникнення в різних умовах в різний час на різних континентах
  • 0

#55 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1511 повідомлень

Відправлено 02.03.2013 – 17:51

Перегляд дописуAigo (01.03.2013 – 22:48) писав:

Тому що з кухні не зручно керувати.

Ваш сарказм вкотре переконує мене, що чоловіки ніц не розуміються на владі.
Та ж з кухні і починається влада. Каламар же ж теж написав (24.02.2013 – 21:51): "...З переходом до землеробства значно погіршилось уодноманітнилось харчування, як результат зменшилась тривалість життя, зменшився середній ріст населення, збільшилась захворюваність...". Тобто, при переході до патріархату, кухня якраз погіршилась.
А зараз? Ви можете похвалитись тим, що добре харчуєтесь?
Щоби там не казали про "не хлібом єдиним", але без цього ніяк. Це перше, це основне, це відповідальність перед своїми.
Яка відповідальність зараз? Споживчий кошик? Такий сміх, що плакати хочеться.
От, що я вам скажу: ви недооцінюєте кухню, не знали ви голоду, кугут вас в сраку не клюнув!

Перегляд дописуkalamar (02.03.2013 – 00:13) писав:

Тут Месопотамія і Єгипет дуже сильно відрізнялись. В Месопотамії жінка майже не вважалась людиною, в Єгипті жінка мала права майже рівні з чоловіком. Трон мабуть по жіночій лінії передавався. Деякі єгиптологи навть кажуть, що в єгипті жінка мала не менше прав, ніж сучасна, але то звичайно перебільшення. В Єгипті навіть одружувались за коханням і квітками жінок зваблювали, в Месопотамії одружувати так десь у віці в 8 років на перспективу. :wacko:
Значить в Месопотамії з якихось причин жінки не захотіли прийняти нові правила гри, звідси й відношення до них. Єгиптянки чомусь були більш зговірливими.))
Я хочу сказати, що справа зовсім не у правах, які мали жінки, а у нових правилах, які встановили чоловіки. І справа у тому, де як залегко прийняли нові правила жінки і чи погодились вони за ними жити. Єгиптянки, очевидно, дуже легко освоїлись, мабуть не було чого втрачати.
І у сьогоднішньому світі, незважаючи на всі пречудові права жінок, все ж діють правила чоловіків. Жінки-президенти - це не є та влада жінки, якою вона має бути, це лише гра у владу за чоловічими правилами.
  • 2

#56 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 02.03.2013 – 20:45

Перегляд дописусерпиня (02.03.2013 – 17:51) писав:

А зараз? Ви можете похвалитись тим, що добре харчуєтесь?
Ти будеш сміятись, однак я зараз якраз запиваю Рошфором (вісімкою) і Вестмалє сир з труфелями та хамон. Чесно кажучи не відчуваю себе обділеною харчуванням людиною. :)
А взагалі в історії не існувало жодного достеменно відомого матріархату. Тому це лише твої фантазії.
  • 0

#57 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1511 повідомлень

Відправлено 02.03.2013 – 21:26

Перегляд дописуPavlo_Taiko (02.03.2013 – 20:45) писав:

в історії не існувало жодного достеменно відомого матріархату. Тому це лише твої фантазії.

звичайно, не відомо достеменно, адже тоді не існувало писемності, не було науки історії. Нічого з тих днів не дійшло до нас, окрім кісток. Це припущеня, звісно, засноване на відчуттях. Я не історик, тому не можу сперечатися, бо мало володію фактами. Так, лише виклала свої думки, які давно сиділи в моїй голові, та й то не всі. Цікаво, що каламар думає: був той клятий матріархат, чи ні?

Ти будеш сміятись, однак я зараз якраз запиваю Рошфором (вісімкою) і Вестмалє сир з труфелями та хамон. Чесно кажучи не відчуваю себе обділеною харчуванням людиною. :)

Так, але ти думаєш напевно тільки про себе, ну може про свою родину ще. Тобі добре, а на інших начхати. А як живуть у цій країні інші люди? А по всьому світу? Я розумію, що ти, хоч би й хотів, та не зміг би допомогти усім. А мені деколи болить те, що я бачу. Тому й шукаю відповіді: чому так є? А ще страшніше стає, коли не болить, коли сприймаєш, як належне.
  • 2

#58 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 03.03.2013 – 09:46

Перегляд дописусерпиня (02.03.2013 – 21:26) писав:

Так, але ти думаєш напевно тільки про себе, ну може про свою родину ще. Тобі добре, а на інших начхати.
Ба все ж таки хтось і нормально харчується, покрутіше ніж в неоліті? :)
Те що хтось бідує - вже проблема перенаселення і поганого господарювання в тих регіонах.
В Україні якщо маєш руки та ноги - з голоду не помреш. А на інші країни мені дійсно начхати.

Перегляд дописусерпиня (02.03.2013 – 21:26) писав:

Це припущеня, звісно, засноване на відчуттях.
Історія - це наука. Наука будується на фактах, а не на відчуттях. Доведення твердження - справа людини що твердження висуває. Якщо твердження не доведене, то і мову про нього вести не слід.
  • 0

#59 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1511 повідомлень

Відправлено 03.03.2013 – 10:49

І ще раз

А ти думав над тим, скільки природи було знищено, щоб ти усе це зараз скуштував? Ціль оправдовує засоби?
А скільки природних ресурсів використовуються для того, щоби планета харчувалась? Порівняй з епохою неоліту і ще раніше.
Чоловіки в деяких напрямках не здатні далеко бачити без жіночих підказок. :)

і до цього теж це відносится:

Перегляд дописуPavlo_Taiko (03.03.2013 – 09:46) писав:

Ба все ж таки хтось і нормально харчується, покрутіше ніж в неоліті? :)
Те що хтось бідує - вже проблема перенаселення і поганого господарювання в тих регіонах.
В Україні якщо маєш руки та ноги - з голоду не помреш. А на інші країни мені дійсно начхати.

Так, але є ще й обставини, у які загнані люди. Не через усе усі можуть переступити.
Щодо перенаселення, то це безперечно - проблема. Якби керували жінки, то з цим би проблем не було. Жінка відчуває, чи бажана дитина в даний час, чи ні і скільки тих дітей потрібно. А зараз жінки йдуть всупереч своїм відчуттям. Чому ж ті післяродові депресії? А бездомні нікому не потрібні діти? Це горе, це біда.

Перегляд дописуPavlo_Taiko (03.03.2013 – 09:46) писав:

Історія - це наука. Наука будується на фактах, а не на відчуттях. Доведення твердження - справа людини що твердження висуває. Якщо твердження не доведене, то і мову про нього вести не слід.

Та що ти кажеш. А факти хіба не базуються на наших відчуттях і на нашому сприйнятті дійсності?
Йдемо далі.
Я висловила твердження? Де? Відколи це припущення стало називатись твердженням. Воно стає називатись твердженням, коли воно доведено.
Крім того, я намагаюся це припущення для себе довести, не терплю голослів'я. Та поки не знайша того, щоб заперечувало моє припущення, навпаки - знаходжу лише підтвердження, проте не фактичні, а, на жаль, лише теоретичні. Може спробувати довести це методом від супротивного? Хоча я була б рада, якби хтось зробив це замість мене.
  • 2

#60 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 03.03.2013 – 10:59

Перегляд дописусерпиня (03.03.2013 – 10:49) писав:

Та що ти кажеш. А факти хіба не базуються на наших відчуттях і на нашому сприйнятті дійсності?
Ні. Якщо було знайдено свідоцтво матріархату - це факт, і він не залежить від наших відчуттів.

Воно стає називатись твердженням, коли воно доведено.
Коли твердження доведено, воно починає називатись доведеним твердженням, а до того - воно просто твердження.

Крім того, я намагаюся це припущення для себе довести, не терплю голослів'я.
Вочевидь ти не досягла значних успіхів у цьому.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних