Перейти до вмісту

Коли і де виникла цивілізація?

Повідомлень в темі: 98

#21 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4205 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 23.02.2013 – 11:51

Перегляд дописуБезбожник (23.02.2013 – 11:34) писав:

А в сорок ?
Середня маса кам’яних блоків 2.5 тони, але маса деяких блоків доходить до 30 тон. Про 40 я не чув.

Та шо ви кажете ? І де ж вони їх поставили близько 2 міліонів штук ?...особисто я ніякого конкретного місця з конкретною пірамідою, не назвивав. То ж приліпи ті два міліони вже якось сам...до будь якого місця...куди тобі більше сподобається.
Загалом, у всіх єгипетських пірамідах 2.3 мільйона блоків.

І на південь, теж.
Можна й на південь. Мається на увазі географічний, не магнітний південь. Таккож цікаво було би поміряти діагоналі основи вашого свинарника й подивитись наскільки вона прямокутна.
  • 0

#22 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 23.02.2013 – 16:03

Перегляд дописуkalamar (23.02.2013 – 11:51) писав:

Про 40 я не чув.
Жаль. А то я вже хотів запитати про 400-т тонні камінці.

Цитата

Загалом, у всіх єгипетських пірамідах 2.3 мільйона блоків.
Нехай їх там буде хоч 5 міліонів. Ну і що ?

Цитата

Таккож цікаво було би поміряти діагоналі основи вашого свинарника й подивитись наскільки вона прямокутна.
Мушу розчарувати. Нічого у тебе не вийде із заміром тих кутів у тій самій хатинці для поросят.. Я ж сказав простою мовою : батько будував коли я на вишню, "буба", говорив,...себто, мені було років 2-3. Від 60 віднімаємо 2, буде 58...я не помилився ?. Якщо ні, то жоден селянин у державі Україна, незалежно від суспільного ладу, не тримає таку споруду як, саж, цілих 58 років не збудувавши чогось іншого. А якщо врахувати що при будівництві нещасного сажа не ставиться за мету : "Час переживе все. Піраміди...тьху ти !...сажі переживуть час", то і поготів. Щоби розуміти таку простеньку річ не потрібно навіть закінчувати ВУЗ. Достатньо логіки. Вже не наголошую на тому, що ті проклятущі свині мають звичку гризти стіни та підлогу, штовхати ті стіни чухаючи боки, і ритись своїм рилом, де їх не просять. Ти про це не знав ?...нічим допомогти не можу.
Окрім цього. Я чітко вказав що це був час Хрущова...можливо, Маленкова. Вказав також (образно звичайно ж) про євроматеріали. Якщо ти думаєш що в ті часи селянин, тим більше не комуніст, міг збудувати не те що сажа, а навіть будинок з добрих матеріалів, то ти ніфіга не знаєш нашу власну реальну історію. Все робилось з кілків і дрючків...глина...а зверху - солома. Називалась - кулики. В кращому випадку, вночі батько з мамою йшли до лісу, шморгали пилкою "дружба два" дубка, которого могли підняти удвох на плечі, і несли до подвіря. Від лісу було кілометрів 4. А я, з малим братом, йщли слідом і несли сокиру та пилку. До ранку тре було той дубок десь прикопати в городі аби лісник не вислідив і не подав заяву бо могли і посадити людину. Отак і будували. Купити було ніде і ні за що, оскільки трудодні не є живі гроші, а пенсії селянам, почали давати тільки при Брєжнєві. Вчи рідну реальну історію, каламаре, нафіга тобі ті піраміди ? Може тоді второпаєш що при такому будівництві жоден саж не "проживе" 58 років.

Повідомлення відредагував Безбожник: 23.02.2013 – 16:05

• 1

#23 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.02.2013 – 20:43

Перегляд дописуkalamar (23.02.2013 – 11:29) писав:

Чому сільське господарство з’явилось саме тоді?
Сільське господарство з’явилось не в Межиріччі, і не в Єгипті, а в передній Азії. І грунти там були родючі.
А в чому власне проблема? Це заважає появі сільського господарства в інших місцях чи що? Вони патент по-твоєму оформили? :wink2:

Чому сільське господарство з’явилось саме тоді?
А чому брати Райт збудували літак саме на початку ХХ століття?

Найдавніші невеликі землеробські поселення в Єгипті були на островах на Нілі. Там насправді практично не було землі, яку можна було просто так взяти і почати обробляти.
Взагалі-то була. Після розливу Нілу залишається шар дуже родючої землі.

А з урахуванням клімату - можна збирати врожай пшениці та ячменю - тричі на рік, а не один раз, як у нас зараз.

Перегляд дописуkalamar (23.02.2013 – 11:51) писав:

Можна й на південь. Мається на увазі географічний, не магнітний південь. Таккож цікаво було би поміряти діагоналі основи вашого свинарника й подивитись наскільки вона прямокутна.
Про орієнтування на північ по зорях я статтю до речі виклав. А щодо прямого кута - тебе хіба на уроках креслення не навчили будувати прямі кути за допомогою циркуля?
  • 1

#24 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4205 повідомлень

Відправлено 24.02.2013 – 21:51

Перегляд дописуPavlo_Taiko (24.02.2013 – 20:23) писав:

А в чому власне проблема? Це заважає появі сільського господарства в інших місцях чи що? Вони патент по-твоєму оформили? :wink2:
На жаль, то довго розповідати.
Є така річ, як факти. Землеробство, окультурнення рослин, одомашнення тварин відбулось не будь де, а в кількох місцях планети. Вам справді треба щось крім шкільного підручника почитати.
Лише деякі ньюанси. З переходом до землеробства значно погіршилось уодноманітнилось харчування, як результат зменшилась тривалість життя, зменшився середній ріст населення, збільшилась захворюваність, тільки за останнє століття в результаті акселерації ми повернули собі колишній доземлеробський середній зріст. От якби вам вибирати, ви би що вибрали, життя мисливця із приємним, збуджуючим нерви, полюванням, життям на природі, харчуванням дичиною, чи важку одноманітну працю давнього землероба й харчування одними коржиками? :unsure: То що спонукало колишніх мисливців і збирачів почати гнути спину на полі!?
Далі розгляньмо цивілізацію.
Ну от чому в центральній Африці люди ще сотню років тому спокійно собі жили так, як 10 тисяч років тому, в цілковитій гармонії з природою, і не думали про розбудову якогось там цивілізованого суспільства, а в Месопотамії і Єгипті люди 6000 років тому раптом взялись за докорінне перетворення природи, дамби, канали для іригації, система судохідних каналів, які єгиптяни замість залізниць побудували, їм колесо тільки для колісниць потрібне було :wink2:, а їх транспортна система то були судохідні канали. Чому вони побудували сотню геометрично досконалих кам’яних гір, фортеці, не гірші за середньовічні, винайшли зали з колонами, які ми для палаців різних наших президентів досі у них копіюємо, тоді як решта земної кулі спокійнісінько обходилась архітектурними формами у вигляді купки безладно зромаджених камінців у якості хижки? Чому вони винайшли письмо, коли решта землі спокійно обходилась усною творчістю? Чому трипільці, які тоді тут у нас жили й мали досить залюднені поселення й розвинене землеробство, зі своїх хижок не вийшли, а проживши майже незмінно сотні років канули в Лету?
Збиральницько-мисливські суспільства, кочові суспільства, землеробські суспільства виходили на деякий щабель, рівень, і зупинялись, вони на тому щаблі були самодостатніми й не мали потреби щось міняти. Чому так, Маркс не пояснює, але факти говорять, що так. Розвиток відбувався квантовими стрибками в окремих місцях, а не неперервно загалом по людству. Діяв якийсь невідомий фактор, й історіософська теорія мусить ці речі пояснювати. Я не кажу, що виклики і відгуки Тойнбі то остаточна істина, але то спроба пояснити. Принаймні точно не слід робити вигляд, що мовляв все там ясно, бо мовляв вчення, яке істине тому, що воно правильне все пояснило. Там нічого не ясно.
  • 1

#25 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4205 повідомлень

Відправлено 24.02.2013 – 23:11

Перегляд дописуБезбожник (23.02.2013 – 16:03) писав:

Жаль. А то я вже хотів запитати про 400-т тонні камінці.
Щодо 30 я погарячкував і помилився. Бо здається гранітні плити в поховальній камері доходять до 80 тон. Але ж були не тільки піраміди. Цей обеліск важить 250 тон.
Зображення

Найбільший давньоєгипетський обеліск, який зараз у Римі, важить 455 тон.

Зображення

Але є незакінчений обеліск, який при обробці дав тріщину і був забракований і залишений в кар’єрі. Він важить 1200 тон. Очевидно, вони цілком серйозно збирались його транспортувати. :itshe:Зображення

Повідомлення відредагував kalamar: 24.02.2013 – 23:13

• 0

#26 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 25.02.2013 – 09:58

Перегляд дописуkalamar (24.02.2013 – 23:11) писав:

Люди вміли обходитись тим що в них є. Ви не задумались що в Рим його якось привезли? :)

Перегляд дописуkalamar (24.02.2013 – 21:51) писав:

Розвиток відбувався квантовими стрибками в окремих місцях, а не неперервно загалом по людству.
Так людство і не було в однакових умовах. І як ти хотів щоб розвивалось сільське господарство? Що там мало поступово розвиватись?
  • 0

#27 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 25.02.2013 – 10:29

Перегляд дописуkalamar (24.02.2013 – 21:51) писав:

От якби вам вибирати, ви би що вибрали, життя мисливця із приємним, збуджуючим нерви, полюванням, життям на природі, харчуванням дичиною, чи важку одноманітну працю давнього землероба й харчування одними коржиками? :unsure:
Розкажіть це сучасним селянам. Чого вони дурня клеять?
  • 1

#28 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4205 повідомлень

Відправлено 25.02.2013 – 10:41

Перегляд дописуPavlo_Taiko (25.02.2013 – 09:58) писав:

Люди вміли обходитись тим що в них є. Ви не задумались що в Рим його якось привезли? :)
Його в Рим везли не 3000 років тому. До того ж римляни перейняли від єгиптян і обеліски, і колони. Адже римляни не тільки перевозили до себе єгипетські обеліски, а й виготовляли свої. В Римі 8 єгипетських обелісків, і 5 своїх. Я ж не кажу, що піраміди чи обеліски інопланетяни будували. То ж до чого ви то пишете? Загалом добре відома техніка виготовлення і встановлення єгиптянами обелісків. Не відомо, як будувались піраміди, є ряд теорій. Але навіть автори тих теорій розуміють, що насправді по їх теоріям пірамід не побудуєш. Але це не означає, що потрібно інопланетян залучати, просто потрібно вдосконалювати теорії. Мабуть автори теорій просто тупіші, за єгипетських архітекторів, і поки просто не придумали способу.
Єгиптяни не зразу побудували геометрично досконалу сейсмостійку піраміду Хеопса, до цього була ступінчата піраміда, дві невдалі піраміди Снофру. Сам цей факт одразу заперечує втручання будь-яких інопланетян.

Перегляд дописуPavlo_Taiko (25.02.2013 – 10:29) писав:

Розкажіть це сучасним селянам. Чого вони дурня клеять?
Ви дурня клеїте.
  • -1

#29 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 25.02.2013 – 19:27

Перегляд дописуkalamar (24.02.2013 – 23:11) писав:

Щодо 30 я погарячкував і помилився. Бо здається гранітні плити в поховальній камері доходять до 80 тон. Але ж були не тільки піраміди. Цей обеліск важить 250 тон.
Чо, серйозно 250 тон ?...це вже цікавіше.

Цитата

Ага. Нарешті. Добрались і до 400-т тон. А то я про це не знав і все переживав : звідкіля у мене зявилось бажання запитати у тебе саме про 400-т тонні камінці ?

Цитата

Але є незакінчений обеліск, який при обробці дав тріщину і був забракований і залишений в кар’єрі. Він важить 1200 тон. Очевидно, вони цілком серйозно збирались його транспортувати. :itshe:
І що ? Ти, окрім незакінченого та забракованого обеліску нічого більще не бачиш на малюнку ? Ні ? Купуй квиток і чухрай на це місце. Оглянись довкола. Подумай. Задавай питання. Може зрозумієш чого ще ти не бачиш на малюнку.

Повідомлення відредагував Безбожник: 25.02.2013 – 19:27

• 1

#30 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 25.02.2013 – 20:12

Почистив. За образи будуть відсотки.

• 0

#31 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4205 повідомлень

Відправлено 25.02.2013 – 22:52

Перегляд дописуPavlo_Taiko (25.02.2013 – 09:58) писав:

Так людство і не було в однакових умовах. І як ти хотів щоб розвивалось сільське господарство? Що там мало поступово розвиватись?
Ну от давайте так. Землеробство виникає на території суч. Туреччини. Вони побудували поселення, які можна вважати майже містами. Раніше за Шумерів і Єгиптян. Чому вони загальмували й не пішли далі, не сворили писемності, розвинутої архітектури, літератури, початків медицини, держапарату, бюрократії, дипломатії..? Чи нехай припустимо, що в центральноафриканських джунглях умови настільки важкі, що тамтешнє населення приречене жити в гармонії з природою. Тоді чому на американському континенті перші цивілізації виникають саме в джунглях? Та й у старому світі, хоча й не виникли перші цивілізації в джунглях, але напр. ті, хто Ангкор Ват побудував, значно раніше цивілізувались, ніж жителі центр. Африки, чи пустелі Калахарі. Чому єгиптяни і шумери, створивши писемність, літературу, вражаючу архітектуру, скульптуру, початки медицини, математики, астрономії, флот, раптом загальмовують і не йдуть далі, не створюють філософії, розвиненої математики, історії (як науки). Варвари греки приходять, переймають досягнення єгиптян, мінойців, шумерів, ввесь час з пошаною на єгиптян кивають (єгиптяни єдиний народ якого греки ніколи не називали варварами), але самі йдуть значно далі, значно вдосконалюють архітектуру, скульптуру, урізноманітнюють літературу, й фактично самі сворюють філософію? Що заважало єгиптянам створити розвинену філософію раніше греків, адже вони мали принаймні 3000 років фори?
  • 0

#32 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 26.02.2013 – 03:13

Перегляд дописуPavlo_Taiko& (24.02.2013 – 20:43) писав:

А щодо прямого кута - тебе хіба на уроках креслення не навчили будувати прямі кути за допомогою циркуля?
А при відсутності циркуля, два кілки і мотузка з вузликами. Чи мітками на ній, якщо показники прямого кута мали бути максимально точними. Що, по суті, одне і теж, з циркулем. Не кожен, будуючи наприклад фундамент знає, що сума квадратів катетів дорівнює квадрату гіпотенузи, однак, ця обставина, не заважає їм успішно реалізувати це визначення на практиці, завдяки переймання практичного досвіду від, наприклад, старших...котрі від інших, старших...і так далі.
А ще, з допомогою мотузки і кілків, каламаре, можна намалювати коло на землі, накреслити в ньому діаметр, а потім зєднати кінці діаметра з точкою яку ти вибереш на накресленій лінії кола. Той угол що буде навпроти діаметру і буде прямим. І дядьки, як я бачив ще малим, успішно користувались і таким способом. Чи ти не допускаєш що вони могли про це знати не відаючи нічого про "вписаний угол" ? Але ж ти, особисто, у цій же темі, десь там сказав, що люди навіть 10 000 років тому, були не дурнішими за нас. Чи це не ти сказав ?

Повідомлення відредагував Безбожник: 26.02.2013 – 03:32

• 2

#33 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4205 повідомлень

Відправлено 26.02.2013 – 09:10

Перегляд дописуБезбожник (26.02.2013 – 03:13) писав:

А при відсутності циркуля, два кілки і мотузка з вузликами. Чи мітками на ній, якщо показники прямого кута мали бути максимально точними. Що, по суті, одне і теж, з циркулем. Не кожен, будуючи наприклад фундамент знає, що сума квадратів катетів дорівнює квадрату гіпотенузи, однак, ця обставина, не заважає їм успішно реалізувати це визначення на практиці, завдяки переймання практичного досвіду від, наприклад, старших...котрі від інших, старших...і так далі.
А ще, з допомогою мотузки і кілків, каламаре, можна намалювати коло на землі, накреслити в ньому діаметр, а потім зєднати кінці діаметра з точкою яку ти вибереш на накресленій лінії кола. Той угол що буде навпроти діаметру і буде прямим. І дядьки, як я бачив ще малим, успішно користувались і таким способом. Чи ти не допускаєш що вони могли про це знати не відаючи нічого про "вписаний угол" ? Але ж ти, особисто, у цій же темі, десь там сказав, що люди навіть 10 000 років тому, були не дурнішими за нас. Чи це не ти сказав ?
Безбожнику, на жаль ви не розумієте, що говорите, і не уяаляєте всіх складнощів. Маю підозру, що я знаю геометрію значно краще від вас, яле я також знаю теорію похибок. Сам по собі досить точний прямокутник можна намалювати, але инша справа побудувати досить геометрично точну піраміду величиною в кілька сотнів метрів із кількатонних блоків. Тільки тому я запитав вас, наскільки точно вам практично вдалось зробити прямокутною хоча б основу вашого свинарника, про прямокутність стін я навіть не питаю.
Є така галузь археології, де люди намагаються відтворити давні технології, тож невелику піраміду в наш час археологи намагались побудувати. Вони навіть оголосили експеримент успішним, але бачили би ви наскільки кривою получилась їхня поробка. Якби їх "піраміду" побачив Імхотеп, чи Хемуасе, ті б мабуть вмерли зо сміху. Хоч тут звичайно можна скинути на невмілість рук. Але не сумнівайтесь, вони знали шкільну геометрію.

Я дав вище статтю на дві сучасні теорії будівництва пірамід. На жаль вона англійською. Але там розглядаються і недоліки инших теорій.

Напр. ви написали, що мовляв є така річ, як дерево. Так, була теорія, яка такі собі дерев’яні шадуфи утилізує. Але, даруйте, для єгиптян дерево було на вагу золота, вони його аж з Ліванту, завозили. В Єгипті не було промислового дерева, тож подібні дерев’яні теорії з масовим використанням якихось дерев’яних пристосувань можете зразу викинути на смітник, навіть не розглядаючи, чи взагалі можливо, за допомогою риштовань і шадуфів досить швидко тягати кількатонні блоки, щоб закінчити будівництво за 23 роки.

Була теорія насипу з піску. Проблема, ніде не видно і найменшого сліду такого насипу, насип мав би бути дуже довгий, щоб мати нахил менший 8 градусів. І коли ви будуєте піраміду за допомогою насипу, у вас немає змоги під час будівництва проводити "контроль якості", піраміда вийде кривою.

Перегляд дописуPavlo_Taiko (24.02.2013 – 20:43) писав:

Взагалі-то була. Після розливу Нілу залишається шар дуже родючої землі.
А з урахуванням клімату - можна збирати врожай пшениці та ячменю - тричі на рік, а не один раз, як у нас зараз.
На болоті файно займатись сільським господарством?
Ніл не тоді розливався, коли було потрібно. Щоб збирати врожай, треба було воду на полях затримати, без басейнової системи іригації ви там мали би дірку від бублика.

Цитата

Могучую реку Нил, не только орошавшую землю, но и отлагавшую при ежегодных своих разливах плодоносный ил, человеку необходимо было освоить для того, чтобы она могла играть важную роль в развитии хозяйства. Без искусственных осушения и орошения долина Нила оставалась бы топкой низиной посреди зыбучих песков. Осваивать реку, т.е. копать оросительную сеть, насыпать водопреградные насыпи, содержать в исправности все эти сооружения, открывать и закрывать протоки, можно было при помощи несложных орудий - мотыги и корзины для переноски земли. На изображении, дошедшем до нас от времени одного из додинастических царей, показаны его подданные, голыми руками и мотыгой работающие на многоводном протоке. В представлении современников I династии любая область их страны была прежде всего орошаемой землей; само слово "область" (ном) в то время писалось знаком, изображавшим землю, поделенную оросительной сетью на четырехугольники.
І, до речі, на відміну від зрошувальної системи Шумерів, де можна було окремі канали відводити, зрошуваляну систему Єгипту можна було утримувати тільки централізовано. І підкоряли Ніл, робили його придатним для землеробства поступово, століттями.
  • 0

#34 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 26.02.2013 – 20:14

Перегляд дописуkalamar (26.02.2013 – 09:10) писав:

Безбожнику, на жаль ви не розумієте, що говорите, і не уяаляєте всіх складнощів.
Уяви собі, розумію. Це, раз. Я постійно, на відміну від тебе, займаюсь будівництвом чогось, власними руками, це два. І головне, я ніде не сказав що при будівництві пірамід, для визначення прямих кутів, потрібно було застосовувати саме описаний мною спосіб з мотузкою. Отож, твої уяви щодо мене, виявились хибними.

Цитата

Маю підозру, що я знаю геометрію значно краще від вас,
Ну це ще, хто зна. Я тобі, особисто, якось давненько казав таку фразу ; "я можу говорити, по різному". Однак не бачу ніякого сенсу в тому, аби заявляти для теревень що непогано володію арабською і подавати на цій мові тексти, як ото ти полюбляєш на англійській називаючи, при цьому, англомовний текст "Старожитності юдеїв", оригіналом.

Цитата

яле я також знаю теорію похибок
Навряд чи. Бо якщо це так, то Флавій писав свої праці таки, англійською. Про що нікому у світі не відомо. Окрім тебе, єссно.

Цитата

Сам по собі досить точний прямокутник можна намалювати, але инша справа побудувати досить геометрично точну піраміду величиною в кілька сотнів метрів із кількатонних блоків. Тільки тому я запитав вас, наскільки точно вам практично вдалось зробити прямокутною хоча б основу вашого свинарника, про прямокутність стін я навіть не питаю.
Є така галузь археології, де люди намагаються відтворити давні технології, тож невелику піраміду в наш час археологи намагались побудувати. Вони навіть оголосили експеримент успішним, але бачили би ви наскільки кривою получилась їхня поробка. Якби їх "піраміду" побачив Імхотеп, чи Хемуасе, ті б мабуть вмерли зо сміху. Хоч тут звичайно можна скинути на невмілість рук. Але не сумнівайтесь, вони знали шкільну геометрію.
Це все, пусте. Особисто я, нині, користуюсь у себе "гео фенелом" з дальністю 20 метрів. Дорогувата штучка, але я можу собі це дозволити. Так от, я чудово знаю, що похибки він дає. Вони навіть передбачені згідно формуляра, приладу. Так само як їх дає "лейка", "бош" і тд. Так само, як похибки будуть при застосуванні будь чого при встановлені прямих кутів, чи, навіть, прямої. Якщо мені потрібно більш точний горизонт на відповідальній ділянці (звісно не споруда для свиней) то я використовую лазер не як точний прилад, а як зручну штучку щоби не тягнути шнури. А для точності, віддаю перевагу звичайнісінькому і дешевому водяному рівню. По міткам якого встановлюю промінь лазера, і працюю. Це я до того, каламаре, що немає нічого абсолюно точного ні нині, ні в часи будівництва пірамід. Існує цілий перелік способів котрі могли бути застосовані при тому будівництві. Але ніхто..., ні ти, ні я, ні хто інший, достеменно про це не відає. І я не бачу ніякого сенсу доводити комусь, що "ось цей" спосіб було застосовано при встановленні кутів піраміди. І не роблю цього, якщо ти ще не зрозумів.

Цитата

На жаль вона англійською.
Оригінал, мабуть.

Цитата

Напр. ви написали, що мовляв є така річ, як дерево. Так, була теорія, яка такі собі дерев’яні шадуфи утилізує. Але, даруйте, для єгиптян дерево було на вагу золота,
Для єгиптян може і на вагу золота...а для фараона ? Його "золото", це, якраз, єгиптяни і "прочіє". При вмілому практичному використанні такого "золота" вага дефіцітного дерева могла зрівнятись з вагою звичайного піску. А якщо зважити на те, що суспільно-політична ситема тодішнього Єгипту теж має не один і не два варіанти, але жодного беззаперечного, то і поготів.

Цитата

вони його аж з Ліванту, завозили
Ага. Таки, завозили.

Цитата

В Єгипті не було промислового дерева,
Я розумію. Сибірський кедр там, точно, не росте.

Цитата

тож подібні дерев’яні теорії з масовим використанням якихось дерев’яних пристосувань можете зразу викинути на смітник, навіть не розглядаючи, чи взагалі можливо, за допомогою риштовань і шадуфів досить швидко тягати кількатонні блоки, щоб закінчити будівництво за 23 роки.
Ну. по перше, "швидко", це не причина неможливості застосування деревяних механізмів. По друге, термін, "23 роки" такий же спірний як і спосіб встановлення прямих кутів при будівництві пірамід. Цей термін не є загально визнаним. Як і інші, до речі.

Цитата

Була теорія насипу з піску. Проблема, ніде не видно і найменшого сліду такого насипу, насип мав би бути дуже довгий, щоб мати нахил менший 8 градусів. І коли ви будуєте піраміду за допомогою насипу, у вас немає змоги під час будівництва проводити "контроль якості", піраміда вийде кривою.
Каламаре, у тебе є дані про те, (альтернативщики-теоретики не враховуються) що хтось колись намагався дослідити і точно встановити чи є щось під пірамідою ?...скажімо, на глибині 20-30 метрів від нинішньої поверхні ?

Каламар : "археологи намагались побудувати. Вони навіть оголосили експеримент успішним, але бачили би ви наскільки кривою получилась їхня поробка".

Я в курсі. Халтурщики. Най би найняли бригаду "западенських хлопців" за достойню платню. Вони б їм збудували, як слід.

Повідомлення відредагував Безбожник: 26.02.2013 – 20:30

• 1

#35 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4205 повідомлень

Відправлено 27.02.2013 – 16:58

Перегляд дописуБезбожник (26.02.2013 – 20:14) писав:

Для єгиптян може і на вагу золота...а для фараона ? Його "золото", це, якраз, єгиптяни і "прочіє". При вмілому практичному використанні такого "золота" вага дефіцітного дерева могла зрівнятись з вагою звичайного піску. А якщо зважити на те, що суспільно-політична ситема тодішнього Єгипту теж має не один і не два варіанти, але жодного беззаперечного, то і поготів.
Соціально-політична система... Вас цікавить що їх спонукало так вкалувати на фараона? Ви на це натякаєте?
Кумедно, що альтернативники на інопланетянах зациклились.
Але піраміди безперечно мають релігійне призначення.
Піраміди не раби будували, цей факт давно відомий єгиптологам. Недавно знайшли ще одне археологічне підтвердження тому факту, розкопали селище тих, хто будував піраміди і цвинтар.
тут російською стаття
Кваліфіковані майстри постійно працювали, а селяни мабуть позмінно. Тих хто під час будівництва помер, ховали на цвинтарі біля фараона, що, як той головний і найвпливовіший по Єгипту і єгиптології дядько запевняє, було великою честю.

Цитата

Hawass said the builders came from poor Egyptian families from the north and the south, and were respected for their work -- so much so that those who died during construction were bestowed the honor of being buried in the tombs near the sacred pyramids of their pharaohs.
І поховані теж в невеликих гробницях, хто на яку спромігся.
Рабів би не ховали в такому святому місці. Та й рабів в Єгипті було мало, й використовувались вони як слуги, й часто повністю одомашнювались, одружувались на господарях.

Просто згадайте, що фараон був сином бога, спасителем, через якого його піддані на тому світі воскресали не тільки душею, а й тілом. Вони так тяжко вкалували задля Царства Небесного. Не тільки для фараона вони гробницю будували, а й забезпечували власне спасіння. Подумайте про це і вам вони зрозумілішими стануть.
Щоб остаточно потролити християн, можу тільки додати, що доброю традицією в єгиптології стало те, що коли знаходять черговий саркофаг, збирають там з помпою пресу, телебачення, на його відкриття, відкривають і... саркофаг виявляється пустим. :)

Вони завозили дерево, будували з дерева судна, використовували дерево в господарстві, використовували дерево для будівництва пірамід.Але навряд чи навіть фараон міг сотворити в пустелі пару тисяч кубів будівельного лісу, так як Тот сотворив хліб і рибу в Фаюмському оазисі. В теоріях не слід перегинати палку і розуміти, що 4.5 тисячі років тому вони навіть близько не мали тих матеріальних і людських ресурсів, які мав напр. Рим через 2.5 тисячі років.
<p>

Уяви собі, розумію. Це, раз. Я постійно, на відміну від тебе, займаюсь будівництвом чогось, власними руками, це два. І головне, я ніде не сказав що при будівництві пірамід, для визначення прямих кутів, потрібно було застосовувати саме описаний мною спосіб з мотузкою.
Пірамід хоча б 100х100 метрів не будуєте?
Щодо кутів, то я не маю нічого проти того способу визначення кутів, мало того, саме так єгиптяни прямі кути визначали і робили геометричні виміри.  В давньоєгипетській мові навіть було спеціальне слово для отих вимірювань і вимірювачів мотузкою. Адже основи практичної геометрії вони знали. Вони мабуть знали з практики і теорему Пітагора. Сучасні будівники в школі вчились, і ви той спосіб зі школи знаєте. Так само як вам в школі казали або ви десь прочитали, що Сонце то зірка, тому ви знаєте, а Джордано Бруно за подібні висловлювання свого часу спалили. Зате тепер ви впевнено в иншій темі зеявляєте, що мовляв те, що сонце то зірка то очевидно.  

До речі, якщо вам треба буде побудувати піраміду Хеопса із легеньких пінопластових блоків, але в реальну величину, як ви збираєтесь такі блоки класти?

Ну це ще, хто зна. Я тобі, особисто, якось давненько казав таку фразу ; "я можу говорити, по різному". Однак не бачу ніякого сенсу в тому, аби заявляти для теревень що непогано володію арабською і подавати на цій мові тексти, як ото ти полюбляєш на англійській називаючи, при цьому, англомовний текст "Старожитності юдеїв", оригіналом.
Я назвав "Старожитності" оригіналом для однієї притчі із Евангелія. Якби я знайшов старожитності українською чи російською, я би на них ланку дав, і теж назвав би оригіналом для тієї притчі. Англійською я часто цитую тільки тому, що легко доступного матеріалу англійською на порядки більше, ніж російською, не кажучи вже про українську.
Якщо Манфред вимагає від мене Тому, я даю йому Тому, і його крики, що давай українською, м'яко кажучи, не адекватні. Бо із того, що якогось місця з Томи в інтернеті немає українською, не слідує, що того місця немає в Томи.
Щодо альтернативників, то тим, хто думає що піраміди будували і камені рухали за допомогою кранів і вертольотів, варто почитати сатиричний Papyrus Anastasi і відповісти на питання, скільки вертольотів інопланетяни використовували для встановлення обеліску описаних у папірусі нижче розмірів.

Цитата

XIII. Amenemope is unable to determine the number of men required in the transport of an obelisk of given dimensions.
    Come, good sir, vigilant scribe, who art at the head of the army, distinguished when thou standest at the great Palace-gates, comely when thou bowest down beneath the Balcony!    A despatch has come from the crown-prince at ra-kA to rejoice the heart of the Horus of Gold, to extol(?) the raging Lion(?), telling that an obelisk has been newly made, graven with the name of His Majesty, of 110 cubits in length of shaft; its pedestal 10 cubits (square), the block at its base making 7 cubits in every direction; it goes in a slope(?) towards the summit(?), one cubit and one finger(?); its pyramidion one cubit in height, its point(?) (measuring) two fingers. Add them together(??) so as to make them into a list(??), so that thou mayest appoint every man needed to(??) drag them, and send them to the Red Mountain. Behold, they are waiting for [them].    Prepare(?) the way for(?) the crown-prince ms-itn. Approach(?) and decide for us the number of men who (shall go) before him. Let them not have to write again! The monument (lies ready) in the quarry. Answer quickly, do not dawdle! Behold thou art seeking them for thyself! Get thee on! Behold thou art bestirring thyself(?).
І де я подібну цитату російською знайду? :)
До речі, за версією Голівуду і одного ізраїльського політика піраміди побудували євреї в єгипетському рабстві. :)

Повідомлення відредагував kalamar: 27.02.2013 – 17:02

• 0

#36 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 27.02.2013 – 20:41

Перегляд дописуkalamar (27.02.2013 – 16:58) писав:

Соціально-політична система... Вас цікавить що їх спонукало так вкалувати на фараона? Ви на це натякаєте?
Ні. Не цікавить. Єдино прийнятної позиції з цього приводу, не існує. Що ж, в такому випадку, мене може цікавити в даному питанні ?

Цитата

Кумедно, що альтернативники на інопланетянах зациклились.
Не змушуй мене повторити на твою адресу фразу яку я, інколи, застосовую до деяких : "ти з чого впав ?". Я не наскільки погано оцінюю твій інтелект та загалом, відношусь до тебе, як тобі, можливо, здається. Відповідно цього, мені зовсім не зрозуміло, нахрєн ти мені оце пишеш ? Я десь щось натякав (вже не кажу про пряму мову) за інопланетян при будівництві пірамід ? Ану тицьни мене туди носом, каламаре.

Цитата

Але піраміди безперечно мають релігійне призначення.
Я цього не заперечую, але і не стверджую, оскільки це питання теж, суперечливе. Ти вважаєш, "релігійне", відповідно якихось джерел, це твоя справа. Хтось, відповідно інших джерел, вважає по іншому. І я не думаю що це той випадок коли хтось повинен щось стверджувати абсолютно точно, маючи похибки у своїй позиції. А такі похибки мають усі теорії, щодо пірамід. Колись, каламаре, коли я вчився у школі, говорити про те що всесвіту менше 20-ти міліардів років, було правилом дурного тону. Нині, таким же правилом дурного тону вважається говорити що тому ж самісінькому всесвіту, 20 міліардів років.

Цитата

Піраміди не раби будували, цей факт давно відомий єгиптологам. Недавно знайшли ще одне археологічне підтвердження тому факту, розкопали селище тих, хто будував піраміди і цвинтар.
Кваліфіковані майстри постійно працювали, а селяни мабуть позмінно.
Кораблі, Петру Першому, теж не раби будували. Кріпаки. А вже колгоспи, будували і працювали там задарма, не раби і не кріпаки, але колгоспники. І в усіх трьох випадках - безправні. Ще ніхто не відміняв правило що від перестановки доданків сума не змінюється. Якби, скажімо, комуністична система проіснувала скільки, скільки проіснував стародавній Єгипет, якби через кілька тисяч років, хтось знайшов рукописи та нашкрябані гасла (зроблені згідно постанов керівництва), то там було б написано, що колгоспи будували не рабикріпаки, а найщасливіші у світі колгоспники. І що у них був 8-годинний робочий день, були бригадири (як ото у єгиптян), були ланкові, і прочіє керівники будівництва. У них. до речі, теж були селища. Знову таки, як у єгиптян. Крочч, які б тексти дозволило (скоріше примусило) написати партійне керівництво, так і було б написано та нашкрябано. Це є незмінний закон для усіх керівників, усіх часів.

Цитата

Та й рабів в Єгипті було мало, й використовувались вони як слуги, й часто повністю одомашнювались, одружувались на господарях.
Таки раби були, виявляється. Але трошки. Не скажеш часом, скільки ? З точністю до плюс-мінус 100 душ ?. Бо мені не зовсім зрозуміла подана тобою "цифра", мало.

Цитата

Просто згадайте, що фараон був сином бога, спасителем, через якого його піддані на тому світі воскресали не тільки душею, а й тілом. Вони так тяжко вкалували задля Царства Небесного. Не тільки для фараона вони гробницю будували, а й забезпечували власне спасіння. Подумайте про це і вам вони зрозумілішими стануть.
Чо, серйозно я повинен згадати ?...ну добре. Згадав...всього навсього, більше 20 років тому, величезна частина земної кулі вважала, що фараон Лєнін є найгеніальніша людина. І цілком серйозно, ця частина вважала що він не мав жодного недоліку. Іншими словами, безгрішний. Може б ця величезна частина так і не вважала б, однак начальству було видніше яку лапшу навішувать "щасливим" колгоспникам-рабам. При цьому не тільки у СРСР, не тільки "в соцлагєрє" але і в багатьох арабських, африканських країнах. Плюс Латинська Америка в обличчі Куби, західна європа, в обличчі Албанії...курди в Турції...ну і так далі. Як бачиш, каламаре, розміри володіннь і розміри впливу будь якого фараона Єгипту, суще гівно, супроти фараона Лєніна. Однак є одна обставина. Якщо затуркані бесправні лєнінці (так само як і затуркані єгиптяни) були доведені до найвищої точки беззаперечної віри що фараон Лєнін рівний богу (а воно так і було) то це зовсім не означає, що особисто, фараон Лєнін..і Сталін, не знали що вони, ніякі не боги. Так само, як знали про це, фараони Єгипту. Згідно цього, каламаре, те, що ти назвиєш, релігією Єгипту , з таким же правом можна назвати звичайнісінькою політичною ідеологією. А піраміду - мавзолеєм.

Цитата

Вони завозили дерево, будували з дерева судна, використовували дерево в господарстві, використовували дерево для будівництва пірамід.Але навряд чи навіть фараон міг сотворити в пустелі пару тисяч кубів будівельного лісу,
"Навряд чи", це не аргумент, а припущення. Щодо кількості кубів лісу, то його могло бути вдесятеро, більше. А щодо пустелі, то "Біломорканал", теж, збудувати в такому географічно/кліматичному місці за такий термін, неможливо. Без безправних будівельників, єссно.

Цитата

Щодо кутів, то я не маю нічого проти того способу визначення кутів, мало того, саме так єгиптяни прямі кути визначали і робили геометричні виміри. В давньоєгипетській мові навіть було спеціальне слово для отих вимірювань і вимірювачів мотузкою.
І на тому, спасибі. Хоч я, особисто, припускаю кілька інших варіантів які могли використати єгиптяни, окрім мотузків. Або, іншими словами, не тільки мотузків.

Цитата

До речі, якщо вам треба буде побудувати піраміду Хеопса із легеньких пінопластових блоків, але в реальну величину, як ви збираєтесь такі блоки класти?
Ніяк. Я їх не клав би а ставив би. Однак, у планах на цю весну, часткова перебудова/перепланування будинку, плюс нова лазня, плюс нова огорожа навколо двору по всьому периметру, з фундаментом, єссно, а це, близько 130-140 метрів. В мене і та що є, непогана...але мені набрид її колір. Так шо, в гробу я хотів бачити Хеопсову піраміду...немає мені що робить як переводить пінопласт.

Цитата

Я назвав "Старожитності" оригіналом для однієї притчі із Евангелія. Якби я знайшов старожитності українською чи російською, я би на них ланку дав
http://www.vehi.net/...osti/index.html
Окрім того, я тоді сказав що ця книга не була дефіцітом. І якщо, скажімо, в часи СРСР ту чи іншу книгу на подібну тематику було тяжкувато придбати через пошту...магазин...або взяти у бібліотеці, то існував, для тих хто хотів, ще такий спосіб як "підкотить" до толкового (не сільського єссно) священника христянсько церкви, і попросити продати якусь книгу. Повторюю, на відповідну тематику в межах христянської літератури...хоча...повне зібрання томів Лєніна, у них теж було. Як і "Капітал". Щодо "Старожитності", саме в такий спосіб я і придбав цю книгу через священника у (тоді) Ленінграді.

Повідомлення відредагував Безбожник: 27.02.2013 – 20:50

• 1

#37 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 27.02.2013 – 22:13

Був такий дядько який самотужки "клав" блоки по 30 тонн (тягнув під гірку з моря - нічого так). І нічого - не надірвався.

Зображення

Та й рабів в Єгипті було мало,
Вже давно ніхто не вірить в екранізації з мільярдом рабів яких нищівно б'ють кийками. Таке хіба у фільмах буває чи у нас. Кажуть народам скащували податки за діяльність такого роду, їх харчували і вважали за нормальних типів. Це як у нас відслужити в армії було, тільки балабаси були ніштякові в чіпку і пиво на шару.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 27.02.2013 – 22:09

• 0

#38 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4205 повідомлень

Відправлено 28.02.2013 – 04:15

Перегляд дописуPavlo_Taiko (27.02.2013 – 22:13) писав:

Вже давно ніхто не вірить в екранізації з мільярдом рабів яких нищівно б'ють кийками. Таке хіба у фільмах буває чи у нас. Кажуть народам скащували податки за діяльність такого роду, їх харчували і вважали за нормальних типів. Це як у нас відслужити в армії було, тільки балабаси були ніштякові в чіпку і пиво на шару.
Так, не на пірамідах вони тоді не менше працювали і їли ще гірше. Привілейованим класам там теж працювати доводилось. Там писці, клята інтілігеція, були білоручками. Власне і тепер є експлуататори і ті, працю кого експлуататори присвоюють. Тож якщо вважати робом будь-кого, чию працю хтось присвоює, то й сучасне суспільство слід називати рабовласницьким. А повністю вільним тоді ніхто не був, всі вони були на певній службі, чи до чогось прикріплені.
До речі, і навіть в Римі оновною продуктивною силою не раби були, а свої ж римляни експлуатовані иншими римлянами. Рабів там здається десь бл. 20 відсотків населення було.
  • 0

#39 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 28.02.2013 – 19:12

Перегляд дописуkalamar (28.02.2013 – 04:15) писав:

Тож якщо вважати робом будь-кого, чию працю хтось присвоює
Робом - може, а ми про рабів все ж вели мову.
  • 0

#40 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 28.02.2013 – 19:59

Втім - це не суттєво, суттєво є те, що робочих рук вистачало.

Перегляд дописуkalamar (26.02.2013 – 09:10) писав:

На болоті файно займатись сільським господарством?
Ніл не тоді розливався, коли було потрібно. Щоб збирати врожай, треба було воду на полях затримати, без басейнової системи іригації ви там мали би дірку від бублика.
Певен для початку люди сіялись на самих пристосованих ділянках - це мало б якусь логіку, а потім вже намагались зробити подобу з непристосованих.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних