Перейти до вмісту

Використання суржика на Україні.

Повідомлень в темі: 145

#21 Demoman

маньячина (chaotic good)

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 981 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Sadistic Village of Remarkable Misfortune

Відправлено 29.09.2012 – 18:23

Pavlo_Taiko, ну так роби шось
  • 0

#22 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 29.09.2012 – 18:27

Перегляд дописуDemoman (29.09.2012 – 18:23) писав:

Pavlo_Taiko, ну так роби шось
Пане Demoman,
дякую вам за пораду.

Вдалого дня.
  • 0

#23 Demoman

маньячина (chaotic good)

• Користувачі
  • 981 повідомлень

Відправлено 29.09.2012 – 18:29

вам тоже
  • 0

#24 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 29.09.2012 – 18:34

Перегляд дописуDemoman (29.09.2012 – 18:29) писав:

вам тоже
Пане Demoman,

я був би вам щиро вдячний, аби - суто для статистики, відповіли на одне питання - звідки ви родом?

Дякую наперед.
  • 0

#25 Demoman

маньячина (chaotic good)

• Користувачі
  • 981 повідомлень

Відправлено 29.09.2012 – 18:35

буковина, ага
  • 0

#26 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 29.09.2012 – 18:35

А точніше?

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 29.09.2012 – 18:36

• 0

#27 Demoman

маньячина (chaotic good)

• Користувачі
  • 981 повідомлень

Відправлено 29.09.2012 – 18:36

і цього вже забагато
  • 2

#28 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Roma

Відправлено 29.09.2012 – 18:37

Перегляд дописуPavlo_Taiko (29.09.2012 – 18:35) писав:

А точніше?
та пали всю, чіво мілачіцца
  • 2

#29 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 29.09.2012 – 18:40

Перегляд дописуDemoman (29.09.2012 – 18:36) писав:

і цього вже забагато
Шкода-шкода.

Перегляд дописучорно-біла (29.09.2012 – 18:37) писав:

та пали всю, чіво мілачіцца
Як ви могли таке подумати? Це - не толерантно.
  • 0

#30 Demoman

маньячина (chaotic good)

• Користувачі
  • 981 повідомлень

Відправлено 29.09.2012 – 18:41

Перегляд дописуPavlo_Taiko (26.09.2012 – 18:54) писав:

Чорт. Великі уходять від нас...
ну свою адресу ти ж знаєш, я надіюся
  • 0

#31 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 29.09.2012 – 19:00

Перегляд дописуDemoman (29.09.2012 – 18:41) писав:

ну свою адресу ти ж знаєш, я надіюся
http://sum.in.ua/s/ukhodyty
Одноразове невірне вживання слова і суржик - речі різні. Тому вибач.

Сподіваюсь ви прискіпливо, немов під мікроскопом переглянете всі мої повідомлення та доповісте про всі випадки невірного вживання слів. Вперед, мій юний друже! А я поки - подивлюсь фільм.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 29.09.2012 – 19:11

• 0

#32 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 29.09.2012 – 19:46

Перегляд дописуPavlo_Taiko (29.09.2012 – 15:48) писав:

Так би було аби в ньому був окремий набір слів, однак набір той весь час плаває. І навіть якщо це допустити - чим це краще тотальної русифікації?

от доречі ні. в кожному селі може бути свій суржик зі сталим набором суржикослів, майже як говірка, просто це непомітно в загальній масі.

ненавидіти людей за їх суржик так само безглуздо як і зневажати їх за відсутність художнього смаку. якщо вони в цьому виросли і живуть то по суті й не знають нічого іншого. "як всі разговарюють так і я" - бо мова вона для того й існує, щоби бути своїм серед своїх. от звідки мешканцям села Нижні Таргани, що знаходиться за 200 км від облцентру, брати приклади правильної мови? з радіо чи телевізору? для них це інша реальність, інший світ, де живуть якісь далекі від проблем звичайних нижньотарганців люди і розмовляють своєю мовою. та навіть ніяка школа не виб'є з них рідну для них мову. тільки коли вони потрапляють у сферу функціонування іншої мови - велике місто, інше село з кардинально іншим суржиком, тоді доводиться переходити на більш-менш літературний варіант. хоча це тільки в тому випадку, якщо в школі їх таки чогось та й навчили на уроках рідної мови. а сільські школи самі знаєте які.

рафінована літературна мова без різних "відхилень" від норми підходить тільки для документації та дикторів радіо-тб. вона має існувати і бути присутня в нашому житті повсякчасно як свого роду еталон.
але така мова не є і ніколи не буде живою. в цьому доречі велика проблема штучних мов - вони занадто ідеальні. сферична мова у вакуумі це хороша забавка, але не більше. так от я проти доведення української мови до цього стану в художній літературі та в повсякденному неофіційному спілкуванні.
звісно якщо суржик ллється суцільним потоком - це неосвіченість, за яку не слід зневажати. але тотальне його викорінення неприпустиме настільки ж наскільки й неможливе.
  • 1

#33 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 30.09.2012 – 00:06

Перегляд дописуNeorlandina (29.09.2012 – 19:46) писав:

от доречі ні. в кожному селі може бути свій суржик зі сталим набором суржикослів,
Нафіг. Всіх - до біореактору.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 30.09.2012 – 00:06

• 0

#34 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 30.09.2012 – 07:24

Перегляд дописуNeorlandina (29.09.2012 – 19:46) писав:

рафінована літературна мова без різних "відхилень" від норми підходить тільки для документації та дикторів радіо-тб.
Облиште - мова Франка, Остапа Вишні та Котляревського - "рафінована"? Мені здається, це дуже сміливе та надзвичайно суб'єктивне твердження.

До того ж відхилення від норми - це одне, а от тридцять відсотків російськомовних слів, які до того ж перетворюють згідно з українськими правилами - це вже не просто відхилення, це - діагноз.
  • 1

#35 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 30.09.2012 – 12:52

Перегляд дописуPavlo_Taiko (30.09.2012 – 07:24) писав:

Облиште - мова Франка, Остапа Вишні та Котляревського - "рафінована"?

звісно що ні, я ж про що говорю?

але щоби ставити діагнози то треба бути лікарем. якщо ви лікар, тоді шо тут сказати? успіхів вам у проведенні геноциду))
я підозрюю шо ваші претензії не стільки до суржику як до "понаїхали ото селюки тупі", а суржик лише як спосіб розпізнавання негідних елементів.
  • 2

#36 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 30.09.2012 – 15:22

Перегляд дописуNeorlandina (30.09.2012 – 12:52) писав:

але щоби ставити діагнози то треба бути лікарем. якщо ви лікар, тоді шо тут сказати?
Якщо у когось відсутня нога, чи треба бути лікарем щоб сказати що нога у нього відсутня?

Перегляд дописуNeorlandina (30.09.2012 – 12:52) писав:

я підозрюю шо ваші претензії не стільки до суржику як до "понаїхали ото селюки тупі"
Залиште свої підозри при собі. Аби це було так - я б так і написав.
  • 0

#37 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 30.09.2012 – 16:52

Я вважаю, що при оцінці цього явища важливо зважати на:
-    пропорцію "норма-не норма",
-    мету використання суржику,
-    місце його застосування.
Я не прихильниця суржикe, але, дійсно, так склалося історично. Зрозуміло, що більш за все в нім дратує, коли друга складова – це русизми (от коли полонізми, то вже ніби й не суржик). Нещодавно з малим дивилася якийсь мульт з "Качиних історій" (про дядечка Скруджа). Українська озвучка. Суржиком говорили негативні герої – злодюжки. Це сприймалося як елемент іронії (тобто нормально, ІМХО). З аналогічною метою мені сподобалося, як використовує суржик у своїх худ. творах Бриних. Насправді він його навіть творить ("шахова серія"),  з метою висміювання негативних реалій сьогодення в Україні. Я читала його записи у блозі – вишукана українська літературна, та і в творах крізь "суржиковане тло" проглядає саме вона.
А от до кого, як носія суржику, дійсно "маю претензії", так це до тих, хто повинен формувати  норму, а натомість несе в маси пародію: до вихователів-вчителів, гідів, публічних осіб тощо.
Зневажати тих, хто несе суржик із села, – неконструктивно, як мінімум. Вони є заручниками історичних обставин. Саме міста принесли в села російську, вони ж мають запустити і зворотний процес.
Ось знайшла ще непогану статтю:
http://aratta-ukrain..._ua.php?id=1666
Цитата з неї: "Суржик - феномен не тільки мовної, а й - що незмірно важливіше й глобальніше - геополітичної стратегії. Це симптоматичний варіант відповіді на питання вибору України. Сучасна влада в державі принципово уникає відповідей на кардинальні геополітичні питання, зокрема щодо орієнтації на Росію чи Захід. А оскільки російську експансію Україна відчуває на порядок сильніше, ніж американсько-європейську, то й реагує на неї податливістю мовної політики. Можна не проголошувати російську мову офіційною, як вимагають східні регіони, але просто-напросто широко й безборонно вживати її в офіційних сферах, що нині й маємо."

Повідомлення відредагував taraBooka: 30.09.2012 – 16:56

• 0

#38 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 30.09.2012 – 21:18

Перегляд дописуtaraBooka (30.09.2012 – 16:52) писав:

Зневажати тих, хто несе суржик із села, – неконструктивно, як мінімум.
А чому ви думаєте що суржик йде саме з села? У більшості сіл, де я бував - люди спілкуються відносно чисто. Окрім звісно Карпат, там просто гримуча суміш якась, а не мова. А от містечка та міста - ось де плодиться ця зараза. Ну це звісно моя думка і особисті спостереження, вона далека від об'єктивної оцінки.
  • 0

#39 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 01.10.2012 – 09:01

Перегляд дописуPavlo_Taiko (30.09.2012 – 21:18) писав:

А чому ви думаєте що суржик йде саме з села? У більшості сіл, де я бував - люди спілкуються відносно чисто. Окрім звісно Карпат, там просто гримуча суміш якась, а не мова. А от містечка та міста - ось де плодиться ця зараза. Ну це звісно моя думка і особисті спостереження, вона далека від об'єктивної оцінки.
Я не писала, що суржику більше по селах. Суржик виникає, коли русифікується українська, а не навпаки. Міста поповнюються за рахунок тих, хто переїжджає із сіл, селищ. От вони переселяються і опиняються на мовному роздоріжжі: в селі була українська, а міста – русифіковані. Не всім вистачає освіти, самоорганізованості, просто анти-конформізму, аби продовжувати говорити українською (адже мова, як тут уже писали, жива, людина постійно поповнює свій лексикон завдяки новим реаліям, що входять в її життя, а місто підсовує назви для цих реалій – російські).
  • 0

#40 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 01.10.2012 – 15:51

Перегляд дописуPavlo_Taiko (30.09.2012 – 15:22) писав:

Якщо у когось відсутня нога, чи треба бути лікарем щоб сказати що нога у нього відсутня?

відсутня нога це не діагноз, це спостереження. перитоніт, астма, запалення дванадцятиперсної кишки - це діагнози.

так от суржик це лише поверхневий "симптом" за яким можна в принципі зробити якісь висновки. але знову ж таки поверхневі за відсутністю додаткової інформації про "хворого".
і бидло є серед інтелігенції. і серед людей неосвічених з трьома класами церковної школи є чудові люди.
тому мені ближчою буде поміркована людина, що говорить на суржику, аніж високомірний представник "сраної інтелігенції", якою б чистою мовою він не говорив. бо мова все ж таки не показник.
  • 3

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних