Перейти до вмісту

Дилема помилки

Повідомлень в темі: 47

Опитування: Дилема помилки (14 користувачів проголосувало)

Яка помилка є для вас страшнішою?

1. Помилково прийняти злу людину за добру (8 голосів [57.14%])

Процент голосів: 57.14%

2. Помилково прийняти добру людину за злу (6 голосів [42.86%])

Процент голосів: 42.86%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1459 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 20.12.2012 – 15:17

Може, імовірність помилок такого роду зменшується, коли не маєш завищених очікувань щодо людей?
  • 0

#42 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 20.12.2012 – 17:55

Пригадала слова одного чоловіка, який "усі небесні блага намагається отримати ще тут, на землі, і саме тому завжди створює для себе свій невеликий, лише йому доступний куточок раю". До цього блаженного куточка будь-хто прагне не допустити зло, а прихистити лише добрих та порядних людей. Та, на жаль, не завжди це вдається.
Нам властиво помилятися. Адже той, хто ніколи не помилявся, ніколи не спробував зробити щось нове у житті. Ба більше - ця людина не завжди схвалює правильні рішення, бува, що й сприймає світ та довколишніх через рожеві окуляри.
Дехто може переконувати, мовляв, якщо така людина спотикнулася один раз - можна не помітити, вдруге - у змозі пробачити, але коли це входить у її звичку – тоді краще відсторонити такого друга. Інакше цей бруд просякне у ваше життя на довгі роки...
А загалом варто підбирати для себе тих друзів, з якими тепло, затишно й комфортно. Ми прагнемо до гармонії, кожному хочеться відчувати себе у своїй тарілці. І погодьтеся, що саме помилка - невід’ємна частина цієї гармонії. Адже вона нам підкидає прочухана, дає можливість побачити свої прогалини, зрозуміти, чого не вистачає, що треба скорегувати.
І взагалі… Скільки разів, зробивши, здавалося б, цілковиту дурість і картаючи себе за неї, ми раптом відкриваємо для себе щось більше, починаємо бачити світ крізь інший бік призми? Не варто викреслювати помилку зі свого життя, а навпаки, краще сказати для себе подумки: "Ну от я і став ще багатшим - на цілу помилку". :-)
А стосовно добрих і злих людей... Спали на думку золоті слова Джоан Коллінз: "Покажіть мені людину, яка не помилилася жодного разу в житті, і я покажу вам людину, яка нічого не досягнула".
  • 2

#43 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 889 повідомлень
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 20.12.2012 – 18:31

Перегляд дописуtaraBooka (20.12.2012 – 11:10) писав:

Ця тема якось перетворилася на діалог :) Я тільки ще хотіла у Вас уточнити: спершу Ви писали, що сусіди Вам допомогли впоратися із наркоманами, а потім - що сусідка "підставила". Це різні сусіди чи Ви переоцінили ситуацію?
Вже не діалог :) Ну звичайно, це різні сусіди. Інакше я би сама виглядала без пам"яті і "царя в голові" :) Той, що допоміг, - назвемо Сусід Зліва. Та, що підставила - Сусідка Справа. Ще там, де зараз живе Сусід Зліва, вони мінялися, хата пару раз продавалася, одних банк вигнав за неуплату.

Ну то з Сусідкою Справа ми знаємось вже 14 рр., багато ходили в гості за той час чи у ресторани, навіть раз у короткий похід, з самого початку обмінялись ключами і кодами до сигналізації. Так виглядало ніби персиково, поки не проявилось у пару випадках. Майже рік тому, вона подзвонила серед ночі, з іншого штату,і попросила мене піти виключити її сигналізацію, бо та "чомусь" включилась. Ну і я, дурна і спросоння, пішла (чоловіка теж тоді не було вдома). Як потім поліція мені наглядно пояснила - цього ні у якому разі не можна робити! Могли злодії запросто застрілити чи дати по голові, якщо б вони там були, а також поліція, яка незабаром приїхала, світили мені ліхтариками в очі і кричали "хто ви, документи?". Ну і якби я зробила різкий рух - вони б почали стріляти, самі казали. Після того Сусідка Справа навіть не відповіла на мій дзвінок (було запізно, вона заснула ;) і коли приїхала, то вдавала, що нічого не сталося.
Ну і потім, знаючи, що ті люди наркомани, вона нас не попередила. Її вони, думаю, не чіпали лиш тому, що від неї залежать їхні талони на їжу. Отакі-то расклади.

Ясно, що від сусідів нікуди не дінешся, я з нею, при нагоді, вітаюсь і перекинусь пару словами, але бачитись зайвий раз не хочу. Я ще й хотіла ключі віддати, лиш чоловік не хотів загострювати ситуацію. Що ж, хай буде так, лиш більше "провіряти" сигналізацію не піду.

Ну і яка тут може бути інакша мораль, крім: "No good deed go unpunished"/ "Добра справа не залишиться непокараною".

Перегляд дописуДруг Бобер (20.12.2012 – 14:22) писав:

Плутанина, мабуть, завжди буде. Каже бо народна мудрість а правда в тому є, що щоби пізнати людину, треба з нею пуд солі з'їсти. Пізнати, то знати добре, що то за людина, чи вона добра, чи зла. Дуже рідко трапляються люди, щоби були або повністю добрими, або повністю уже такі злі. Просто щось може в людині домінувати. При тому треба ще говорити окремо про обставини, які оточують людину.
Тут уже звучала думка, що коли є критичні ситуації, людина якраз себе і проявляє.Але й тут далеко не завжди вартує засуджувати людину.
Хоча вберегтися треба.
Згідна, Бобре! Але навіть "засуджуючи", як у моєму випадку, можна не бажати зла чи мститися, а просто відійти від ближчого спілкування. Таки в критичних ситуаціях людина себе проявляє, де ж іще?

Перегляд дописуtaraBooka (15.12.2012 – 11:43) писав:

Але я ліпше ще не раз помилюся (по 1-му типу, по 2-му вже давно не було, бо на початку знайомства намагаюсь уникати негативної оцінки), та набуду врешті чи досвід чи друга, ніж буду жити без дружнього тепла.

Цитата

Я думаю, що кожна людина виробляє певні "маркери", за якими (вільно чи невільно) оцінює інших на предмет можливості дружніх стосунків.
???

Перегляд дописуМаківка (20.12.2012 – 17:55) писав:

Нам властиво помилятися. Адже той, хто ніколи не помилявся, ніколи не спробував зробити щось нове у житті. Ба більше - ця людина не завжди схвалює правильні рішення, бува, що й сприймає світ та довколишніх через рожеві окуляри.
Є такі щасливчики з рожевими окулярами, сама б хотіла :)

Цитата

Дехто може переконувати, мовляв, якщо така людина спотикнулася один раз - можна не помітити, вдруге - у змозі пробачити, але коли це входить у її звичку – тоді краще відсторонити такого друга. Інакше цей бруд просякне у ваше життя на довгі роки...
А загалом варто підбирати для себе тих друзів, з якими тепло, затишно й комфортно. Ми прагнемо до гармонії, кожному хочеться відчувати себе у своїй тарілці. І погодьтеся, що саме помилка - невід’ємна частина цієї гармонії. Адже вона нам підкидає прочухана, дає можливість побачити свої прогалини, зрозуміти, чого не вистачає, що треба скорегувати.
І взагалі… Скільки разів, зробивши, здавалося б, цілковиту дурість і картаючи себе за неї, ми раптом відкриваємо для себе щось більше, починаємо бачити світ крізь інший бік призми?
Так-таки-так, сестро Маківко :)
  • 1

#44 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 20.12.2012 – 19:18

Перегляд дописуManfred (20.12.2012 – 13:00) писав:

Де я писав, що агностики є неврівноваженими?

Цитата

Так, критерій добра і зла є проблемою для агностиків та атеїстів.
проблема - тобто невміння розставити пріорітети, невміння знайти золоту середину, так? отже, ознака неврівноваженості.

І вони знають відповідь?
переважно так - якщо це стосується внутрішньої ділеми людини.

Звичайно, добре, коли вона правильно визначила, яка саме її сторона є світлою, а яка темною, а для цього треба мати критерій, щоб бува їх не сплутати і зненацька не "справитись" замість темної — зі світлою, еге?
Знову ж таки: до психолога. А може й до психіатра.)
Але не потрібно намагатись допомогти такій люди непрофесіоналам - можна нашкодити.

Відповім цитатою:
Та цитата не до питання конкретної людини. Тут всього лиш розважальний форум. Подобається - сприймаєш людину, спілкуєшся. Не подобається - ігноруєш. Хамить тобі людина - маєш право сердитись. Лізе в особисте життя - маєш право ненавидіти. Чому має бути навпаки? Чому на чиєсь постійне хамство та діставання ми повинні задумуватись, що з цією людиною не так? Це просто чужа людина, часто зовсім незнайома людина. Толку від неї тобі не буде ніякого - лише моральний геморой. Може хіба що комусь дуже легко і весело живеться, - то нехай побабрається в мізках та душі цієї людини. Але на своєму досвіді знаю: не варто робити добро людині, яка бажає тобі зла. Та й життя надто коротке, щоби витрачати його на непотрібних і злих людей.)

І, до речі, щодо цитати в загальному. Ліпше зібрати менший легіон надійних людей, аніж зібрати величезну армію придурків.)

Як на мене, це краща відповідь на поставлене питання теми!
:) то лише відповідь, на яку Ви очікували.))

Як ви це (виокремлене) визначили, що є чим?
Людина творить добро, значить це добра людина. Людина творить зло - це погана людина. Попри всі таракани в голові кожної людини.
Ми не зобов"язані докопуватись до істини. Це проблема лише цієї людини. Хіба що людина просить уваги до себе та допомоги. Але навіщо допомагати людині, якій всі до одного місця? Який сенс?
  • 0

#45 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1459 повідомлень

Відправлено 21.12.2012 – 16:22

Перегляд дописуAquarius-ka (20.12.2012 – 18:31) писав:

???
Ви натякаєте на суперечність? Для мене її там немає. Алгоритм такий: ти відкритий для нових знайомств, налаштований позитивно, коли починаєш спілкуватися, то оті "маркери" увиразнюють твоє уявлення про співбесідника, коригують щось із того, що стереотипно "вклалося в голову" при першому контакті ("маркери-стереотипи" час від часу потребують ревізії :)). Ну і далі - все як у всіх: поступово пізнаєш людину більше, робиш наступні кроки (як Ви писали про "бонсайський" досвід).

Як на мене, це краща відповідь на поставлене питання теми!
Спасибі, Манфреде. Я тільки хочу уточнити (бо, може, ти не так зрозумів ці слова). Я не Марія Тереза, і теж, як от жінки тут писали, не буду "лупати цю скалу", як франківський каменяр, не буду стукати в зачинені двері, якщо спілкування неприємне. Життя надто коротке, Олеська слушно зауважила, що ліпше витратити цей час на спілкування з близьким за духом людьми. Виключення - ситуації, про які написала Акваріуска, коли ця людина, з якою складно, є твоїм родичем або в силу інших причин нема можливості уникнути контактів (н-д, колега, сусідка). Але й тоді можна обмежитись ввічливим нейтралітетом.І ще я хотіла докинути до розмови одну репліку: в стосунках, будь-яких, є два учасники. І дружба - це прагнення обох сторін. Якщо видно, що друга сторона виявляє щось більш негативне, ніж байдужість, то чи варто шукати такої дружби? Або зміняться обставини, і обидві сторони подивляться одне на одного по-новому, або - не тратьте, куме, сили, сідайте на дно :).
  • 0

#46 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 21.12.2012 – 16:36

Перегляд дописуДруг Бобер (20.12.2012 – 14:22) писав:

Плутанина, мабуть, завжди буде. Каже бо народна мудрість а правда в тому є, що щоби пізнати людину, треба з нею пуд солі з'їсти.
Звісно. Адже навичка помилятися в людях набувається набагато швидше, ніж здатність в них розбиратися.

Перегляд дописуAquarius-ka (20.12.2012 – 18:31) писав:

Згідна, Бобре! Але навіть "засуджуючи", як у моєму випадку, можна не бажати зла чи мститися, а просто відійти від ближчого спілкування. Таки в критичних ситуаціях людина себе проявляє, де ж іще?
Повністю згідна, сестро. )
Як не прикро, але найгірше, мабуть, – це помилитися в людині. Ми часто, почасту навіть не замислюючись, пускаємо до себе в душу поганих людей. А потім гірко нарікаємо, бо ті починають там нахабно хазяйнувати. До цього ніколи не можна звикнути, і це завжди нестерпно боляче.
  • 1

#47 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1459 повідомлень

Відправлено 21.12.2012 – 23:35

Не знаю, чому згадала Марію Терезу), мала на увазі Матір Терезу, звичайно ж.
  • 0

#48 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 29.09.2014 – 14:00

Якщо прийняти злу людину за добру, то другу помилку вже можна і не встигнути здійснити((.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних