Перейти до вмісту

Янгол охоронець

Повідомлень в темі: 233

#201 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1966 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 06.09.2012 – 11:45

Перегляд дописуВасиль (05.09.2012 – 16:23) писав:

Ага! Тобто християнство невинне?
Так само винне, як і демократія винна в бомбардуванні Хіросіми і Нагасакі.
Давайте поглянемо на ті часи. Так Рим розквітав, вся культура в центрі розвивалася, а не на периферії в Греції. Нічого дивного немає, що й впала також культура.
На зміну античної культури на цих землях прийшла візантійська. І чим вона гірша за античну? От погляньмо лише на собор Святої Софії, який зараз у Стамбулі. Стара будівля собору перенесла землетрус і нічого споруді не сталося. А сучасні будинки завалилися.
Тож для чого заперечувати і боротися з тим, чого немає?
  • 1

#202 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 06.09.2012 – 12:29

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 12:22) писав:

Те що так було, не означає, що так повинно бути.
тобто, можна методом послідовного виключити конфесії, які ведуть, або вели, себе неправильно. Цікаво, що ми залишимо в залишку? Може прийдеться відмести християнство майже відразу після того як воно зародилось?

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 12:22) писав:

Що саме прочитати?
вдумливо прочитати наприклад "Создавая Картіну всєлєнной" Девіада Лейзера
  • 0

#203 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 06.09.2012 – 12:56

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 09:30) писав:

Ви робите ту ж помилку, яку свого часу зробили комуністи припустивши, що природа людини "тут нідочого" і треба лише створити нормальні економічні умови для її життя і людина одразу ж настане всезагальний розквіт і світле комуністичне майбутнє, але виявилось, що навіть у найкращих економічних умовах людині чогось бракує, вона чомусь страждає, п'є, вдається до наркотиків і кінчає життя самогубством, тим самими не виправдовуючи тих сподівань, які на неї покладались комуністи.
Яскравий приклад шотландський модельєр Александр Макквін, зробив карколомну кар'єру, піднявся з низів, всього досяг своїм трудом, талантами, наполегливістю. Прижиттєва слава, купа нагород, своя яхта, купа прихильників і прихильниць, повне життя соціяльних гараздів, чого ще бажати?... у 40 років повісився.
Инший приклад — Брейвік, живе у цивілізованій країні з чудовими соціяльними гарантіями і раптом купа вбитих.
Ну і де тут ваші обіцяні соціяльні чинники, чому вони їх не врятували і не утримали?

Можна багато і плідно критикувати інквізицію за духовний примус, до якого вона вдавалась, але ж вам самому не подобаються ісламські фундаменталісти, про напади яких ви вище згадували, а інквізиція якраз і задумувалась, як орган перешкоди різним єресям, які у середні віки часто були не просто чиїмись опініями, а збройними повстаннями з численними жертвами. Чи ви вважаєте, що терористів не треба ніяк зупиняти?

Я вважаю, що влада насилля породжує ескалацію насилля та тероризм. Відтак, влада не має право на насилля до людей, і інквізиція також не має такого права.

Перегляд дописуДруг Бобер (06.09.2012 – 11:45) писав:

Так само винне, як і демократія винна в бомбардуванні Хіросіми і Нагасакі.
Давайте поглянемо на ті часи. Так Рим розквітав, вся культура в центрі розвивалася, а не на периферії в Греції. Нічого дивного немає, що й впала також культура.
На зміну античної культури на цих землях прийшла візантійська. І чим вона гірша за античну? От погляньмо лише на собор Святої Софії, який зараз у Стамбулі. Стара будівля собору перенесла землетрус і нічого споруді не сталося. А сучасні будинки завалилися.
Тож для чого заперечувати і боротися з тим, чого немає?

Ви вважаєте, що релігії немає?
  • 0

#204 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 13:14

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 13:03) писав:

Уважаєте, що органи правопорядку повинні бути скасовані?

Вважаю, що держава є паразитною структурою, й очікую банкруту держав. Це, що стосується передбачення майбутнього...
  • 0

#205 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 06.09.2012 – 13:22

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 12:29) писав:

Наш світ це чудова, але зламана гріхом система, у якій певні модулі вийшли цілком з ужитку, якісь ще працюють, але з перебоями, внаслідок цього наш світ дуже небезпечний для життя, а діти є найменш захищеними у ньому. Наша справа захищати їх і убезпечувати, а для цього нам самим треба мати правильні переконання щодо цього світу.
Все це виглядає правильним, і не в релігії навіть суть, але це все безособово, якісь діти, яких ми зможемо врятувати, якщо... Загалом же виглядає так, що Богу до конкретного життя конкретної людини байдуже, аби лише якомога більша частина пастви рухалася в потрібному, умовно правильному, напрямку до якогось вічного життя, про яке, по суті, і сказати нічого, окрім метафори про примирення. І не важливо, що на шляху залишаються безневинні жертви.

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 12:29) писав:

Вони зробили свій вибір, який зробив їх в'язнями, у яких уже вибору не було.
"Навіть якщо вас з'їли, у вас завжди є два виходи".
  • 1

#206 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 13:25

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 13:15) писав:

Ви прихильник анархізму?

Ні, я є прихильником метакратії. Стосунки між людьми мають бути добровільними.
  • 0

#207 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 13:29

Перегляд дописуВасиль (06.09.2012 – 12:56) писав:

Ви вважаєте, що релігії немає?
Жартуєте? :)
Релігія - об'єктивна дійсність. Я просто питаю, нащо боротися так з Богом, якщо вважати, що його не існує. Ось це мене дивує.
  • 1

#208 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 13:33

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 13:28) писав:

Як Йому може бути байдуже, коли Він прийшов до нас і помер за кожного з нас?
Для мене мир з Богом це дуже конкретна річ, я дуже добре пам'ятаю час, коли я не мав з Ним миру і пам'ятаю, що тоді було у мене у душі. Рецидиви бувають і зараз, але тепер у мене є з чим порівнювати.
тобто час від часу ти перебуваєш в раю
щодо цього все ок, мої вітання

просто є люди, які з ним не сварилися, бо його не знають і таким чином перебувають в стані схожому з твоїм
  • 0

#209 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 13:45

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 13:37) писав:

Він же сказав, що не здоровий потребує лікаря, а хворий, от тільки чи можна бути здоровим не потребуючи Бога?
можна
чи ти використовуєш принцип лікарів, що якщо в пацієнта нічого не болить, то він мертвий?
нагадує психічну іпохондрію, виникає, напевне коли немає чим зайнятись
  • 0

#210 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 13:54

Перегляд дописуДруг Бобер (06.09.2012 – 13:29) писав:

Жартуєте? :)
Релігія - об'єктивна дійсність. Я просто питаю, нащо боротися так з Богом, якщо вважати, що його не існує. Ось це мене дивує.

З тим, кого не існує, боротись неможливо і ніхто з ним не бореться. Проблемою є релігія.
  • 0

#211 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 13:56

Перегляд дописуВасиль (06.09.2012 – 13:54) писав:

З тим, кого не існує, боротись неможливо і ніхто з ним не бореться. Проблемою є релігія.
Якою саме?
  • 0

#212 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 13:57

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 13:30) писав:

Не знайшов такої статті у Вікі, тому поясніть, як чинитимуть у такому суспільстві із злочинцями?

Будуть судити.
  • 0

#213 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 13:59

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 13:24) писав:

Що могли б ви їм порадити?
Так сенсом же не можна поділитися чи нав'язати його. Це вже буде мій сенс.)
  • 0

#214 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 14:00

Перегляд дописуДруг Бобер (06.09.2012 – 13:56) писав:

Якою саме?

Ось такою:

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 13:55) писав:

Бог — Істина і джерело життя, як можна бути здоровим відгородившись від них?

Підміна життя метафізичною конструкцією. Життя є фізичним процесом, а не метафізичною конструкцією!
  • 0

#215 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 14:02

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 13:59) писав:

Хіба це не насилля?

Ні, коли суд є незалежним від влади.
  • 0

#216 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 14:04

Перегляд дописуВасиль (06.09.2012 – 14:00) писав:

Ось такою:

Підміна життя метафізичною конструкцією. Життя є фізичним процесом, а не метафізичною конструкцією!
А яка мені різниця, хто як там вважає? Де ж тоді свобода волі?
  • 0

#217 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 14:07

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 14:01) писав:

Яка мета цього фізичного процесу?

У фізичних процесів немає мети. Життя є продуктом фізичної еволюції, а не якогось метафізичного задуму.

Перегляд дописуДруг Бобер (06.09.2012 – 14:04) писав:

А яка мені різниця, хто як там вважає? Де ж тоді свобода волі?

Свобода волі в особистій незалежности від влади, також і від влади церкви.
  • 0

#218 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 14:12

Перегляд дописуВасиль (06.09.2012 – 14:07) писав:

Свобода волі в особистій незалежности від влади, також і від влади церкви.
Я зрозумів, що ви мали на увазі, що влада не втручається в мої переконання, якщо я не порушую норм законодавства, а церква не керує владою. Я те саме кажу. Також держава не має втручатися в церкву, хіба якщо є порушення законодавства.
  • 0

#219 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 14:13

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 14:01) писав:

Гаразд, тоді який сенс ви могли б знайти на їх місці?
Важко, будучи "не включеною". Але я думаю, що головне - це щоб не припинялася робота думки. Не можна зациклюватися на самій цій безглуздій роботі, треба вважати її тимчасовим тлом для роздумів, спогадів, мрій. Можна навіть просто згадувати щось, хоч таблицю множення чи вірші зі шкільної програми. Ще можна думати, що така робота - це уникнення інших способів тортур (а це - немало). І ще - пам'ятати, що твої кати - теж заручники ситуації, що твоя безцільна діяльність зводить їх з розуму, бо вони змушені на це дивитися, увесь час, не відволікаючись. Тому можна зайнятися дослідженням їхньої психології. Пам'ятаєте, як Андрій з того ж "Саду..." перегравав своїх слідчих та ін.? Вони дуріли від його здатності зберігати гідність за здавалося б неможливих умов.
Звісно, я теоретизую тут, але інакше не можливо відповісти з моєї мета-позиції.
  • 0

#220 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 14:40

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 13:55) писав:

Бог — Істина і джерело життя, як можна бути здоровим відгородившись від них?
часто це стається ненароком, просто хтось не знає про цю тезу, і живе собі здоровим
а ти знаєш, і хворієш, як так може бути?

Перегляд дописуtaraBooka (06.09.2012 – 14:13) писав:

Важко, будучи "не включеною". Але я думаю, що головне - це щоб не припинялася робота думки. Не можна зациклюватися на самій цій безглуздій роботі, треба вважати її тимчасовим тлом для роздумів, спогадів, мрій. Можна навіть просто згадувати щось, хоч таблицю множення чи вірші зі шкільної програми. Ще можна думати, що така робота - це уникнення інших способів тортур (а це - немало). І ще - пам'ятати, що твої кати - теж заручники ситуації, що твоя безцільна діяльність зводить їх з розуму, бо вони змушені на це дивитися, увесь час, не відволікаючись. Тому можна зайнятися дослідженням їхньої психології. Пам'ятаєте, як Андрій з того ж "Саду..." перегравав своїх слідчих та ін.? Вони дуріли від його здатності зберігати гідність за здавалося б неможливих умов.
Звісно, я теоретизую тут, але інакше не можливо відповісти з моєї мета-позиції.
правда
якщо людина має відпоівдний культурний рівень, то вона може тримати свою психіку стабільною, і незважати на зовнішні хворі подразники.
КОли я був в армії, то доводилось робити багато безглуздого, і багато хто жалівся, для мене ж це був тимчасовий процес, і я міг зайнятись самовдосконаленням. Під час патрулювання в ппсі, я придумував художні образи, веселі ситуації, множив числа, розважався як міг
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних