Перейти до вмісту

Янгол охоронець

Повідомлень в темі: 233

#181 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1966 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 05.09.2012 – 16:19

Перегляд дописуВасиль (05.09.2012 – 16:14) писав:

Християнство знищило античну культуру, освіту й науку. І протягом тисячоліття ніякого розвитку не було.
І менше з тим. Пізніше була інша культура побудована. Усе має початок і кінець. Не знищило би християнство, то знищило би щось інше.
  • 0

#182 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 05.09.2012 – 16:22

Перегляд дописуManfred (05.09.2012 – 16:18) писав:

А комуністи, що віруючими були? )
Зовсім не маю схильности захищати інквізиторів, які вдавалися до духовного примусу, і все ж, порівняйте термін, який тривало слідство за інквізиції, ті можливості, які мала жертва уникнути покарання і майже самосуд на місці у часи "красного терора".

Інквізиція застосовувала тортури, як і комуністи. Принципової відмінности я не бачу. Спалювали людей за їхні погляди.
  • 0

#183 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 05.09.2012 – 16:23

Перегляд дописуДруг Бобер (05.09.2012 – 16:19) писав:

І менше з тим. Пізніше була інша культура побудована. Усе має початок і кінець. Не знищило би християнство, то знищило би щось інше.

Ага! Тобто християнство невинне?
  • 0

#184 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.09.2012 – 16:27

Перегляд дописуManfred (05.09.2012 – 13:53) писав:

Там всі ланки на дослідження у статті наведені. Коли з чимось незгодні, напишіть з чим саме?
ще почитаю, але як на мене та стаття заангажована

Напр., нацисти виконували накази, а потім за це їх засудили, як гадаєте чому?
до нациських рядів вступали люди, які раніше нічого не мали спільного з концтаборами, і були порядними громадянами, вони не засуджували поточну владу, як думаєш чому?
прохання, пиши тезу, а не витягуй з співрозмовника, як на мене, ти мало знаєш про другу світову війну, та й все що знаєш, зображаєш в неправильній інтерпритації, як на мене

Гаразд, Іван сходив до психолога і той пояснив йому навіщо він поїхав на дачу, тоді Іван спитав психолога: "Навіщо я живу?". Чи є що відповісти психологові?
звичайно є, психолог скаже свою думку, навіщо живе Іван. Взагалі, в Івана на лице невроз, він незнає навіщо він їде на дачу, в нього напевне проблеми

Впливають, але не визначають: Каїн та Авель мали однаковий досвід, і, думаю, не надто значні відмінності у баченні світу і, одначе, тільки Каїн обрав вчинити зло.
хтось брав показанння в Каіна? в нього напевне були маніакальні схильності, от і все, сам кажеш, що вони мали не надто значні відмінності, але ж вони мали відмінності, і явно вони не були однояйцевими близнюками.
Виходить порушення в виділенні серотоніну в Каіна була причиною злочину
  • 1

#185 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 05.09.2012 – 16:27

Перегляд дописуManfred (05.09.2012 – 16:23) писав:

Даруйте, яким чином християнство могло її знищити, коли це антична культура пачками годувала звірів тілами християн?

Культура не годує звірів. Знищили усе й залишили лише чотири канонічні тексти.

Тоді згідно з логікою, який стосунок має релігія до тортур, коли і атеїсти їх застосовували?

Не атеїсти, а комуністи.
  • 0

#186 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.09.2012 – 16:32

Даруйте, яким чином християнство могло її знищити, коли це антична культура пачками годувала звірів тілами християн?

Тоді згідно з логікою, який стосунок має релігія до тортур, коли і атеїсти їх застосовували?
знову пішла стара пісня, хто кого більше кокнув :)
скормлювати людей звірям це не прояв культури, а от Александрійська бібліотека, це прояв
давай припинемо міряння геноцидами, бо християни впєрєді планєти всєй :)
  • 0

#187 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 05.09.2012 – 16:37

Перегляд дописуManfred (05.09.2012 – 16:30) писав:

А ви в курсі про текстологічний аналіз? Ніякі тексти, які були хоч раз кимось переписані знищити майже неможливо.

Знищили все, що могли знищити.
  • 0

#188 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.09.2012 – 16:37

знаєш, що цікаво, що гоніння православних в росії комуністами це була не просто гоніння, а помста за намагання узурпації влади. Під час царської росії, інтеграція була суттєва, коли прийшла нова влада, то потрібно було відділити державу, від церкви, і влада вибрала самий революційний метод :)
зараз в росії правосляв"я бере реванш, по своєму, і добре що не бере, бо то кодло, яке просто бажає влади, паразіти одним словом
  • 1

#189 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.09.2012 – 16:42

Перегляд дописуManfred (05.09.2012 – 16:30) писав:

А ви в курсі про текстологічний аналіз? Ніякі тексти, які були хоч раз кимось переписані знищити майже неможливо.
цікаво, коли була придумана техніка текстологічного аналізу?
якби не було знищено бібліотеку, то якийсь вчений раніше дійшов до геліцентричної системи, інший Тіхо Браге зробив би дослідження орбіт Марса, і Кеплеровські Закони були б придумані раніше, і Ньютоновська механіка раніше побачила світ
я вже мовчу про медицину та інші науки
  • 0

#190 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 05.09.2012 – 16:43

Перегляд дописуManfred (05.09.2012 – 16:36) писав:

Коли люди протилежних переконань застосовують одне і теж, то згідно логіки не переконання у даному випадку є причиною.

Так я й кажу, що християнство є таким же шкідливим, як і комунізм. А Ви це заперечуєте. Ви захищаєте шкідників.
  • 0

#191 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.09.2012 – 16:46

Перегляд дописуManfred (05.09.2012 – 16:40) писав:

Ішлося про те, що Іванове питання про себе є загальнолюдським питанням про сенс нашого життя? Коли психологія має на нього відповідь, то озвучте його блск.?
дивний, кожен для себе сам визначає сенс життя

Перегляд дописуManfred (05.09.2012 – 16:40) писав:

Ага, тобто ви заперечуєте існування свободної воли?
звичайно Манфредової свободи волі немає (надалі це назвемо МСВ, а Критерій Каламара я буду називати КК, не плутати з Крос Кантрі)
Каін був психічно хворим хлопцем, йому потрібна була допомога, та й згідно КК немає свободи волі, писалось вище
  • 0

#192 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.09.2012 – 16:51

Перегляд дописуManfred (05.09.2012 – 16:45) писав:

Я вже застерігався вище, що не виправдовую інквізиторів, які вдавалися до духовного примусу єретиків. Мене лише дивує, що люди, які обурюються жорстокістю інквізиції, якось втрачають цілком здатність до обурення, коли ідеться про масові жахливі нищення першохристян або про атеїстично-комуністичні табори з Херосімою. Я чекаю з вашого боку такого ж самозастреження, щодо жертв атеїстів, бо саме вони за чисельністю попереду планети усієї.
мілко береш, ще треба зарахувати священні війни, причому треба брати жертви з обох боків, бо одні дурні посилали на смерть зарди б-г інші вбивали. Потім Інквізитори, та й твій улюблений помазаник божий Гітлер, діяв від імені християн, плюс північні народи Канади, це теж діло рук церкви.
а Атеісти?
Доречі, під час СССРу, правосляв"я яке вижило? яке підтримувало владу, на колиму ішли тільки незгодні, і їхня сумарна кількість значно менша за ту суму яку принесла вся історична братія священного вогню

Повідомлення відредагував Katod: 05.09.2012 – 16:55

• 0

#193 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 05.09.2012 – 16:59

Перегляд дописуManfred (05.09.2012 – 16:55) писав:

Наведу такий приклад, якось досліджували різні групи людей щодо захворювання на рак легенів, випадково з'ясувалося, що група, яка активно споживає каву має досить високі показники цього захворювання. Зробили висновок: кава причина раку легень. Пізніше випадково з'ясувалося, що ті люди, що багато п'ють каву також є затятими курцями, отже кава ніякого стосунку не мала. Те саме і з релігією-атеїзмом стосовно тортур. Жорстокість — наслідок гріховної природи людини, яких би поглядів вона не трималась.

Природа тут нідочого. Причини насилля соціальні. Перш за все, влада насилля та нетолерантність до інакодумства.
  • 2

#194 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.09.2012 – 17:00

Перегляд дописуManfred (05.09.2012 – 16:50) писав:

Коли вже церква так шпетно все узурпувала, то навіщо ж було віднімати, логічніше було просто поставити її на службу, отже причина була в иншому.
як мило, дійсно треба було так і зробити. Де ти бачив щоб хтось так робив, коли питання стосується влади?
такого не буває

Перегляд дописуManfred (05.09.2012 – 16:50) писав:

Нє, ви серйозно вірите у цю нісенітницю? Ви в курсі, чим була набита ця бібліотека? Переважно доносами та магічними трактатами, над якими фізики нині навіть не сміються ;-)
не хвилюйся, для тебе рівняння Шредігенгера, це теж магічна табличка.
На фізфаці КНУ є курс історії фізики і астрономії, чомусь ніхто не сміявся з того що була знищена Александрійська бібліотека. В Александнійській бібліотеці було повно даних по координатам зірок, і рухах планет.
  • 2

#195 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 09:40

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 09:30) писав:

Ви робите ту ж помилку, яку свого часу зробили комуністи припустивши, що природа людини "тут нідочого" і треба лише створити нормальні економічні умови для її життя і людина одразу ж настане всезагальний розквіт і світле комуністичне майбутнє, але виявилось, що навіть у найкращих економічних умовах людині чогось бракує, вона чомусь страждає, п'є, вдається до наркотиків і кінчає життя самогубством, тим самими не виправдовуючи тих сподівань, які на неї покладались комуністи.
Яскравий приклад шотландський модельєр Александр Макквін, зробив карколомну кар'єру, піднявся з низів, всього досяг своїм трудом, талантами, наполегливістю. Прижиттєва слава, купа нагород, своя яхта, купа прихильників і прихильниць, повне життя соціяльних гараздів, чого ще бажати?... у 40 років повісився. Ну і де тут ваші обіцяні соціяльні чинники, чому вони його не врятували?
так цікаво, в тебе не тільки оригінальне спрймання логіки, але й комуністичного устрою взагалі
давай краще розглянемо сучасну Фінляндію, чи ще якусь країну в якій переміг соціалізм, і в якій більшість атеісти
доречі, росія і зараз перша по кількості вживання спирту в світі, може це проблема не тільки в вірі?
  • 0

#196 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 06.09.2012 – 09:56

Перегляд дописуManfred (05.09.2012 – 09:31) писав:

Мені пригадується історія, яку колись чув про в'язнів у французькій тюрмі, там колись були такі знущання з них, коли їм загадували перекладати камені з однієї купи до иншої, а потім назад. І багато хто не витримував цієї сізіфової праці, люди божеволіли. Такою мірою людина потребує сенсу свого життя і без нього божеволіє, хворіє, кінчає життя самогубством, відчуває себе нещасливою, про що і свідчить статистика: віруючі значно щасливіші за атеїстів, бо все має сенс.
Важко мені сказати щось про тих французів. Можу лише припустити, що дух їхній був зломлений, а зміст роботи тут лише опосередковане значення має. Плюс сенсорна депривація.
У "Саду Гетсиманському" І. Багряного про наших уже людей зовсім інші речі описано (не про всіх, звичайно, були серед в'язнів НКВСівських турем і такі, що божеволіли чи йшли на "співробітництво"). Як в'язні одне одному світову літературу переказували, як майстрували засоби для гоління, дзеркальця, шахи тощо, таким чином підтримуючи і себе, і співкамерників, спонукаючи лишатися Людиною всупереч обставинам, і все - без жодного натяку, що колись це мусить скінчитись.
А от Ви не відповіли: навіщо вічне життя? Тоді втрачається цінність самого земного життя: перед смертю покаюся - потраплю до раю.
  • 1

#197 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 10:24

<p>

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 10:12) писав:

Цікаво, що це навіть у бізнес-психології присутнє, де керівні кадри навчають пояснювати підлеглим суть виконуваних ними процесів, їх зміст для загального процесу, вважається, що це мотивує людей до праці, тоді як одним з демотивуючих чинників вважається нерозуміння людиною роботи своєї ланки.
Це ж не робота була в тих французьких в'язнів, а вид знущання (Ви самі писали). Слід було саме це усвідомити, а не шукати сенс там, де його немає.
  • 0

#198 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 10:33

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 10:12) писав:

Все те саме пише й Віктор Франкл про своє життя у нацистських концтаборах, що людина може робити свій вибір не внаслідок обставин, а всупереч їм, у цьому проявляється свобода її воли. Проблема лише у тому, що коли людина поводиться героїчно не вірячи у сенс, то вона все одно прирікає себе на кінцеву поразку.
І цей сенс, по-Вашому, це - що? Якщо можна, про рай, як Ви собі це уявляєте.

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 10:27) писав:

А що це змінює? Людина так влаштована, що схильна в усьому дошукуватися сенсу. Я не думаю, що ті французькі наглядачі казали, виходьте зараз ми з вас познущаємось, імовірно вони й казали, що це праця.
Якщо це було переконливе пояснення для в'язнів - то що дивуватися з їхньої долі? Треба шукати справжній, свій сенс, а не той, який тобі нав'язують. В даному випадку, якщо Ви праві в своїх припущеннях, то це було б навіть смішно - вірити таким поясненням, якби не було так сумно.
  • 1

#199 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 10:53

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 10:40) писав:

Сенс, це те, що навіть страждання, скрутні обставини, важка праця, хвороба тощо були для чогось необхідні мали своє послання до людини, яка не могла щось усвідомити через слова і тому потребувала инакшої мови: коли переживаєш якісь події, то дещо усвідомлюєш через почуття.
Звучить поетично. А як, скажімо, щодо смертей безневинних дітей?

Рай, я собі уявляю не стільки місцем скільки станом примирення з Творцем.
Вічним?

Сенс неможливо нав'язати, коли людина його не відчуває і, мабуть, неможливо забрати, коли вона його відчуває. Це внутрішня дійсність.
Отож, і я про те: французькі в'язні прийняли правила гри, яку їм нав'язали, як свої власні (бо вони самі ніякого сенсу не могли побачити в тих обставинах, в яких опинилися, чогось їм бракувало), і зіграли в цю гру до кінця.
  • 1

#200 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.09.2012 – 11:21

Перегляд дописуManfred (06.09.2012 – 09:54) писав:

Почитайте европейську та російську історію, де церковні ієрархи з царями домовлялися.
от це взагалі неприйнятна штука, як на мене, віра неможе домовлятись з владою, влада не потрібна віруючим, а якщо якась релігійна організація домовляється з владою, то означає, що вони притендують на владу
тобто, це вже якась лажа, паразитування на вірі прихожан

Дик, за Птолемеєвою системою, тобто астрологія, яка наукою не є ;-)
пуста розмова, прочитай, не так як ти прочитав Моуета, книжку по історії фізики і астрономії, так і Кеплер хотів свої закони засунути в астрологію, але ж факт залишається фактом, його закон діє, так само як і таблиці руху планет, вони правильні і зараз

Про Фінляндію не знаю, кажуть, що найбільш атеїстичними є Німеччниа та Чехія, тоді як одна з найбільш віруючих США, Польща, Португалія, Ізраїль — всі названі держави належать до цивілізованих:

Зображення
тобто, та стаття таки єрунда, бо країни з високим рівнем життя є і там і там (хоча, якщо брати саме країни з високим рівнем життя, то їх серед атеістичних буде більше)

а ну да, ти пишеш в таких випадках, злив зараховано :)

Перегляд дописуtaraBooka (06.09.2012 – 09:56) писав:

А от Ви не відповіли: навіщо вічне життя? Тоді втрачається цінність самого земного життя: перед смертю покаюся - потраплю до раю.
знаєш, віруючим непотрібно вічне життя, вони все життя готуються до смерті, і думають що там вони будуть вічно жити, а що вони там будуть робити, вони ж незнають. Краще мати готовність і плани на дуже великий проміжок часу, в віруючих ця область знань заповнена очікуванням раю

Сенс, це те, що навіть страждання, скрутні обставини, важка праця, хвороба тощо були для чогось необхідні мали своє послання до людини, яка не могла щось усвідомити через слова і тому потребувала инакшої мови: коли переживаєш якісь події, то дещо усвідомлюєш через почуття.
Рай, я собі уявляю не стільки місцем скільки станом примирення з Творцем.
тобто ви з нам посварились?
в вас напевне якась криза відносин?
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних