Перейти до вмісту

Мовний законопроект становить загрозу цілісності держави

Повідомлень в темі: 192

#81 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1731 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 07.06.2012 – 00:09

Сенсорика просто прєукрасіла, вийшло занадто сценічно, але я повірю шо москалі могли сюсюкати а хохли сичати.
Просто ви тут, таваріщі, упиваючись своїми казочками, так між іншим, не забувайте спускатись на землю, і от напр. памятайте, шо статистика опитувань свідчить шо не менше 2/3 наших братушок ставляться до вас як до сміття, яке зобовязане слатися їм під ноги. Я розумію, пукати ванілью про мір дружбу колбасу приємно, але небезпечно так віддалятися від реалій. Українці і справді поводяться як жлобуваті салоїди які заблукали в 3-х соснах і продовжують мотати круги. Нажаль як нація ми ніхрєна несформовані. Ми не бачимо ні загроз, ми не вміємо робити правильний вибір ми як нація постійно тупимо, ми посміховисько. Після того як дали кацапам вибрати януковоща мені стало ясно: ця країна як національна сутність вже нежиттєздатна, а цивілазаційно - приречена назавжди скніти в цьому відстійнику расія.
  • 0

#82 Равлик2011

Частий гість

• Заблоковані
  • PipPipPip
  • 58 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 07.06.2012 – 00:44

Перегляд допису_Ex (07.06.2012 – 00:09) писав:

Сенсорика просто прєукрасіла, вийшло занадто сценічно, але я повірю шо москалі могли сюсюкати а хохли сичати.
Просто ви тут, таваріщі, упиваючись своїми казочками, так між іншим, не забувайте спускатись на землю, і от напр. памятайте, шо статистика опитувань свідчить шо не менше 2/3 наших братушок ставляться до вас як до сміття,
...........а хто ту сатистику створював?.........хто робив опитування?.........ти?...........ні?......але ти всеодно в це віриш?...........
.........я дурний равлик і то не вірю в цю статистику..........а ти..........віриш.......гм.....
....кажеш хохли сичать на українську мову........гм........ти теж любитель сидіти в генделику з бомжами і алкашами..........може це саме тоді до вашої милої бомжацької компанії завітала Сенсоріка і саме там і почула разом з тобою як хохли сичать на українську мову?...........а вже потім вигадала свою прєукрашеную брехливу історію В ПОТЯЗІ.......ну бо недобре якось про бомжів розповідати.............
.......
  • 1

#83 raIrakku

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 181 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:столиця українського гончарства

Відправлено 07.06.2012 – 02:08

:facepalm:
аааааааааа... он ви про що, приношу свої вибачення щодо непорозуміння :kvitu:
я чомусь зрозуміла текст сенсоріки ніби росіяни спершу хвалили Україну, а потім начали брудом поливати.

Перегляд дописуРавлик2011 (06.06.2012 – 22:46) писав:

ніколи щось я не бачив щоб хтось із українців хтось так нахабно В ПОТЯЗІ чи В ЕЛЕКТРИЧЦІ чіплявся до людини із-за того, що мова не сподобалася, і відкрито лаяв її……
нажаль такі люди існують.(( в минулому році була на морі в Євпаторії(чудове місце)
там більшість розмоляє чисто російською, а в мене на підсвідомуму рівні є вимикач: чую чисту російську мову - перемика мене на чисту українську.(в житті розмовляю суржиком :()
так ось, найдешевший засіб пересування там трамвай, і щастило нам пересікатися в ньому з одной панянкой, котра чумусь мене і друзів не долюблювала. (по погляду було зрозуміло)
одного разу "пощастило" нам стояти побілизу неї і її знайомої і я краєм вуха чула її розмову. суть її монологу така, що Крим це не Україна, а вони тут понаїхали. влади на нас нема і мова взагалі ганебна.вийшла вона раніше, залишивши свою знайому. коли збиралаь виходити інша жіночка, вона до мене підійшла сказала просту річ "не обращай внимание, все хорошо"
в мене аж від сердця відлягло, просто я довгий час не могла зрозуміти, що ми зробили не так, що нас поглядом свердлять, а коли зрозуміла в мене був глибокий шок.

люди різні бувають

ось люди щиро радіють прийняттю законопроекта

• 1

#84 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 07.06.2012 – 05:05

Перегляд дописуraIrakku (07.06.2012 – 02:08) писав:

я чомусь зрозуміла текст сенсоріки ніби росіяни спершу хвалили Україну, а потім начали брудом поливати.

нажаль такі люди існують.(( в минулому році була на морі в Євпаторії(чудове місце)
там більшість розмоляє чисто російською, а в мене на підсвідомуму рівні є вимикач: чую чисту російську мову - перемика мене на чисту українську.(в житті розмовляю суржиком :()
так ось, найдешевший засіб пересування там трамвай, і щастило нам пересікатися в ньому з одной панянкой, котра чумусь мене і друзів не долюблювала. (по погляду було зрозуміло)
одного разу "пощастило" нам стояти побілизу неї і її знайомої і я краєм вуха чула її розмову. суть її монологу така, що Крим це не Україна, а вони тут понаїхали. влади на нас нема і мова взагалі ганебна.вийшла вона раніше, залишивши свою знайому. коли збиралаь виходити інша жіночка, вона до мене підійшла сказала просту річ "не обращай внимание, все хорошо"
в мене аж від сердця відлягло, просто я довгий час не могла зрозуміти, що ми зробили не так, що нас поглядом свердлять, а коли зрозуміла в мене був глибокий шок.

люди різні бувають
Мені пригадалася недавня розповідь знайомого, який приїхав у Донецьку область і українською мовою запитався, як проїхати в таке-то місто. Йому просто вказали неправильний шлях. Він проїхав, нічого не запідозривши сотню кілометрів. То ж тут маємо ще один приклад українофобів.
  • 0

#85 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 07.06.2012 – 07:34

Ті, що росіяни, їхали за ділом чи на гостину, тож психологічно налаштовувалися «на добро», і Сенсоріка стала в нагоді потренуватися у «виявах братньої любові». Ті, що мають російські корені, верталися з «родины», їх, по-перше, там накрутили їхні оброблені путінівщиною родичі, по-друге, вони вже й цю землю своєю мнять… ну все зрозуміло. От якби Сенсоріка зачепила, не дай Боже, не тему вишиванок-рушників, а щось із політики, хоча б про сплановані голодомори в Україні, то тут би всі й розкрилися в усій своїй щирості й «любові». Ну неприємно людям жити із почуттям своєї неправоти, тому вони охоче вірять в усе, що виправдовує їхніх політиків, бути «старшим братом», який поблажливо дивиться на «недолугого» меншого – це ж набагато комфортніше.

Щодо Криму, то якби ми туди воду припинили туди подавати (а це недешево) і віддали Крим Росії, то ці чорнороті дуже скоро б назад запросилися, і мову б вивчили, і все.
  • 0

#86 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 07.06.2012 – 08:33

Мені сподобалася ось така пропозиція:

Цитата

Українська банерна мережа

Ото начитався на форумах та фейсбуках плачів від опозиціонерів і патріотів на тему нового закону про мови. Суцільний скрегіт зубовний і мінімум конструктиву.

Усі готові боротися, якщо боротьба включає в себе перепости фотожаб і статей. Інших варіантів - мінімум.

Виникла ідея - як один із варіантів боротьби - бити по гаманцях язичників.

Сформувати список товарів, торгових марок та інших речей, які належать депутатам, котрі голосували за закон. І всім, хто проти, наголошувати: я не вживаю Сармату і Олімпу, не кладу гроші в Донгорбанк і Укргазбанк, не користуюся металом Метінвесту. Ну і далі за текстом. Щоб вони чітко розуміли - через свої голосування вони втрачають реальні гроші.

Я б іще сюди додала всіх шоу-менів та вуменів, які агітують за краще життя вже сьогодні.
  • 1

#87 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 07.06.2012 – 09:40

Усі ці вистави з законами та боротьбою за права виборців влаштовуються перш за все для них – тих, хто сприймає світ через блакитні екрани, тих, хто й далі вірить, ніби парламент - це місце, де відстоюються їхні інтереси.

Цитата

Повернувся з протесту проти "мовного" закону. Побачив харківську фан-зону. На площі, з боку Сумської, стоять три гігантські матрьошки, на яких зображені німкеня, голландка та португалка. Виглядають, щонайменше, загрозливо. Гадаю, голландці з німцями будуть здивовані. Самі матрьошки, схоже, лишились від якихось попередніх свят – чи то Нового року, чи то Дня незалежності. В будь-якому разі – на цій площі вони вже стояли. Харківська влада має якусь малопоясниму любов до цих іграшок, видно, хтось ними в дитинстві перегрався. Підозрюю, на осінні вибори місцеві регіони теж підуть із матрьошками, зобразивши на них, відповідно, передвиборчі портрети мера та губернатора. Але менше з тим. Протестувальників було чоловік сто, плюс міліція. Частину з них (протестувальників) я пам'ятаю ще з харківських мітингів кінця вісімдесятих. Сильно здали, проте не здалися. Але так само були й молоді люди. Дехто в футболках "Свободи". Декого я час від часу бачу на різних концертах та літературних вечорах. Решту складали незалежні журналісти. Залежних, ясна річ, не було – залежні в цей час звітували на своїх каналах та радіостанціях про успіхи тих, від кого вони залежать. Перехожі не зупинялись – мовна проблема, наскільки можна судити, справді мало кого цікавить. Принаймні не настільки, аби щось підтримувати, чи проти чогось протестувати. Можливо, на це вони й розраховують – телевізор увечері подивляться всі, а ось на мітинг зранку вийдуть лише ті, хто не побоявся. Можливо, вони справді думають, що їх бояться, саме тому демонструють силу та брутальність, забороняючи мітинги й зганяючи міліцію. А можливо, вони взагалі ні про що не думають, діючи на автопілоті й користуючись давно перевіреними методами та прийомами. Скажімо, є така давня звичка українських політиків – напередодні виборів обов'язково нагадувати про мовне питання, зіштовхуючи нас поміж собою, й примушуючи нас боротися одне з одним. Прийом, здавалося б, настільки давній, що не мав би вже діяти. А, виявляється, ні – мовні війни й далі здатні розколювати суспільство, на них і далі дослужуються до вищих генеральських звань, ламаються голови та підносяться прапори. За двадцять один рік незалежності в цьому сенсі нічого не змінилося. Мабуть тому, що ми самі не змінилися, дозволяючи розводити себе по різні боки барикад, дозволяючи створювати для себе образ ворога з-поміж своїх співвітчизників, і потім болісно на цей образ реагуючи. Вони поводяться з нами так, як ми дозволяємо з собою поводитись. Вони говорять із нами тією мовою, на яку ми реагуємо – мовою провокацій, викликів, ультиматумів, погроз, залякувань. Вони не змінюють правил гри, оскільки ми й надалі граємо за цими правилами. Я говорю, звісно, не лише про тих, хто сьогодні виходить на вулиці. Більше того – в першу чергу я говорю про тих, хто не виходить. Адже всі ці вистави з законами та боротьбою за права виборців влаштовуються перш за все для них – тих, хто сприймає світ через блакитні екрани, тих, хто й далі вірить, ніби парламент - це місце, де відстоюються їхні інтереси, тих, хто й далі переконаний, що головний їхній ворог – той, хто говорить іншою мовою. Тих, хто зранку до вечора говорить про політику в себе під під'їздом, проте ніколи й нізащо не вийде протестувати проти підвищення комунальних тарифів чи вартості проїзду в міському транспорті. Себто, називаючи речі своїми іменами, все це блазнювання розраховане на нас всіх – пересічних громадян України, оскільки ми просто потребуємо цього маразму, продовжуючи його для себе під час чергових виборів, оскільки ми залежимо від нього, оскільки ми просто звикли спілкуватися тією мовою, якою з нами говорять. Вперто вірячи, що ось цього разу нас напевно почують. Щиро потім ображаючись, що знову лишились непочутими.
Сергій Жадан
  • 3

#88 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 07.06.2012 – 12:18

навіть українська правда зневажає і в йух не ставить українську мову. кумедно читати тут полум'яні наївні спічі палких юнаків та юначок. але згодом і вони зрозуміють, що нашу мову спіткала доля латинської, білоруської. ними користуються, дехто ще й говорить, навіть формально вона є державною ( націоналісти цим моментом ну дуууже пишаються. а це мені нагадує анекдот про жінку, яка хвалиться, що в її чоловіка пуцька на 22см. проте насправді вона нею не користується бо в нього неробоча і висить чисто формально, для приколу(як і українська) тому вона пойобується з сусідом, всі це знають, але вдають ніби її грає чоловік))

Зображення
  • 1

#89 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 07.06.2012 – 14:27

Перегляд дописуtaraBooka (07.06.2012 – 07:34) писав:

От якби Сенсоріка зачепила, не дай Боже, не тему вишиванок-рушників, а щось із політики, хоча б про сплановані голодомори в Україні, то тут би всі й розкрилися в усій своїй щирості й «любові». Ну неприємно людям жити із почуттям своєї неправоти, тому вони охоче вірять в усе, що виправдовує їхніх політиків, бути «старшим братом», який поблажливо дивиться на «недолугого» меншого – це ж набагато комфортніше.
я взагалі нікого не чіпала,я в дорогу завжди з собою беру книжку, але їхати 36 годин потягом і ні разу не заговорити з сусідами все одно не виходить.

Перегляд дописуraIrakku (06.06.2012 – 21:31) писав:

не знаю як в Одесі, спілкувалась з одеситами тількі на студентській республіці, але й від них інколи чула українську мову(хоч і рідко, дуже рідко)
та жлоби поголовно. вчора вони, одесити, день рускай славєснасті відмічали. причому, це в них тут, здається, навіть офіційне свято, вже зо два роки, в рамках розвитку російської мови в Одесі.

Цитата

«День рождения Пушкина в Одессе – большой общегородской праздник – День русской словесности. Одесса это, наверное, самый русскоговорящий и самый русский по духу город Украины, – говорит Юрий Антонов. – Поэтому, стоя сегодня здесь, у этого красивого, скромного и очень душевного памятника великому русскому поэту, я хочу поздравить всех одесситов и гостей города у моря с этим большим праздником».
http://timer.od.ua/n...snosti_913.html

• 1

#90 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 07.06.2012 – 16:03

Сенсоріко, я не мала на увазі, щоб Ви сказали: "Поговорімо ліпше про Голодомор..." Просто є ситуації, коли те, про що мовчать, більш красномовно висвітлює особистість мовчуна. Вони підбирали з Вами політкоректні теми, бо були нещирі. ІМХО,

Можливо хтось із форумчан знає, чи можуть батьки відмовитися від вивчення дітьми у школі російської? На якій підставі? За СРСР в Україні у школах, знаю, бувало по 10 осіб із класу були звільнені від вивчення української мови. Частіше причиною вказували їхнє неукраїнське походження. А тепер дзеркальна ситуація може бути?
  • 0

#91 Равлик2011

Частий гість

• Заблоковані
  • PipPipPip
  • 58 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 07.06.2012 – 16:09

Перегляд дописуraIrakku (07.06.2012 – 02:08) писав:

……..Все гаразд…….вибачатися непотрібно……..головне, що ми порозумілися….)

Перегляд дописуtaraBooka (07.06.2012 – 07:34) писав:

Ті, що росіяни, їхали за ділом чи на гостину, тож психологічно налаштовувалися «на добро», і Сенсоріка стала в нагоді потренуватися у «виявах братньої любові». Ті, що мають російські корені, верталися з «родины», їх, по-перше, там накрутили їхні оброблені путінівщиною родичі, по-друге, вони вже й цю землю своєю мнять… ну все зрозуміло. От якби Сенсоріка зачепила, не дай Боже, не тему вишиванок-рушників, а щось із політики, хоча б про сплановані голодомори в Україні, то тут би всі й розкрилися в усій своїй щирості й «любові». Ну неприємно людям жити із почуттям своєї неправоти, тому вони охоче вірять в усе, що виправдовує їхніх політиків, бути «старшим братом», який поблажливо дивиться на «недолугого» меншого – це ж набагато комфортніше.

Щодо Криму, то якби ми туди воду припинили туди подавати (а це недешево) і віддали Крим Росії, то ці чорнороті дуже скоро б назад запросилися, і мову б вивчили, і все.
..........підтримую..........правду кажете.......

Перегляд дописуСенсоріка (07.06.2012 – 14:27) писав:

та жлоби поголовно
…….це Сенсоріка злиться і сичить………бо я розкрив її нахабну брехню……..
……… Сенсоріка, не варто так сильно злитися…………бо додаткові зморшки на обличчі з’являтимуться……..
  • 1

#92 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 07.06.2012 – 16:11

Цитата

я взагалі нікого не чіпала,я в дорогу завжди з собою беру книжку, але їхати 36 годин потягом і ні разу не заговорити з сусідами все одно не виходить.
А у мене чомусь виходить. То ти погано стараєшся.
  • 0

#93 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 08.06.2012 – 10:38

Мені здається, що є ще один негативний наслідок від цієї «законотворчості». Багато є людей, які можуть у магазині чи там на пошті відповісти українською, цілком пристойно її розуміють та ставляться до української мови позитивно, навіть своїх дітей намагаються віддавати в українські навчальні заклади, бо самі не можуть їх навчити говорити українською. А це закон нас роз'єднує. Маркер «свій-чужий» залежно від мови спілкування. Це не є добре для української мови і для нації в цілому.
  • 0

#94 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 08.06.2012 – 21:21

Перегляд дописуtaraBooka (07.06.2012 – 16:03) писав:

Сенсоріко, я не мала на увазі, щоб Ви сказали: "Поговорімо ліпше про Голодомор..." Просто є ситуації, коли те, про що мовчать, більш красномовно висвітлює особистість мовчуна. Вони підбирали з Вами політкоректні теми, бо були нещирі. ІМХО,
я думаю, це справжня біда, коли людина усіх і кожного підозрює в нещирості. така людина ніколи не порозуміється з іншою і завжди з усіма конфліктуватиме.
а ще, не впевнена. але оця вічна підозрілість, здається, є симптомом шизофренії.

не зійтися думкою в політичному диспуті я так само можу і з українцем. чи навпаки - порозумітися з росіянином, румуном, іспанцем і тд. адекватність ніхто не відміняв. і упередження є у кожного, незалежно від його національності.

мені часто на форумі "радять"(нафіга?!) робити щось таке, що б злило людей навколо мене. Наприклад, взяти вивісити в себе в Пітері на балконі український прапор. Чи кататися з бандерівською стрічкою на велосипеді. Чи спробувати говорити виключно українською, а вони, росіяни, хай самі вгадують, шо я хочу сказати. Я. не розумію подібного брєду. Досі я лише раз зустрічала росіянина, який взнавши, що я - українка. якось там презирливо висловився. Але він був просто дебілом, дебілом як людина, а не як "зразковий еталонний росіянин". Всі інші просять привести правильного українського сала і дивуються, що я його - о боги!- терпіти не можу. Мені не важко пояснити їм, що те, що вони в своїй росії називають борщем- то помиї стрьомні, а справжній борщ вариться геть не так і уж точно не за годину. Мені неважко пояснити їм, що я з Миколаєва, повторити тричі і пояснити де це знаходиться, бо більшість уявлення не має. Мені не важко розвіяти їхнє здивування, що українською говорять не лише на заході України.І у відповідь я чую:"О круто!", часто ше - відверто дізнаюся - дістають перекладом того чи іншого слова/фрази з мови на мову, але до цього я теж звикла.

Так, є люди. з якими я маю діаметрально протилежні думки щодо політики, чи історії. Певною мірою від "незнання" - їхнього, чи мого. Я не чіпаю питань історії - я її ніколи не любила, вся історія України - суцільна нудятина про те хто, як і скільки років грав українців. Але, наприклад, пояснити, чому Янукович- бидложлоб я можу. Я не дуже люблю подібні теми для розмов, але інколи - інколи!- такі питання самі собою стають.І я спокійно розмовлятиму, але лише коли людині цікава моя думка. От моєму чоловікові на політику взагалі чхати. В нього є певні переконання з того чи іншого приводу. Але це не завадило нам покохати і одружитися. Його друг- православний шовініст В.ячеслав - теж на диво приємна людина. З ним у нас взагалі розмови завжди на "Ви", тон виключно шанобливий, інколи навіть урочистий. І це абсолютно щиро.

а моє питання "ну як так" означало, що, на жаль, адекватних людей серед співвітчизників мені чомусь зустрічається куди менше. І я не розумію чому так. Чому в нас вся Одеса- повна духовних калік. Є не вигорожую власне рідне місто, ні, таких калік повно на всьому півдні, але в Одесі мені особливо неприємно бувати, бо за те, що ти ідентифікуєш себе як українця тебе там можуть і побити. Ну, це в гіршому випадку. А так просто матюкатися будуть. У мене повно російськомовних друзів. І в тій же Одесі кілька є. Але вони не корінні одесити, а приїжджі. Місцеві ж тотально хворі.
Херсон в цьому плані най..як би це сказати.. поблажливе для українця на сході місто(з адмін. центрів). Але і от - тьотінька з поїзду. Народилася десь на Донеччині,але прожила майже все життя в Херсоні. Як же добре, що останні 12 років вона живе в Росії. Хай би всі ті хворі люди виїхали.

Та не зважайте, у мене завжди такі настрої після поїзду. Ідіотів усюди повно. Але приємно, коли ідіот вміє себе поводити пристойно.
  • 0

#95 raIrakku

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 181 повідомлень

Відправлено 08.06.2012 – 22:28

Закон про мови – хєрня повна (цитати з експертного управління Верховної Ради)
http://maidan.org.ua/2012/06/zakon-pro-movy-hjernya-povna-tsytaty-z-ekspernoho-upravlinnya-verhovnoji-rady/

Цитата

Роман Вінтонів | 6 червня 2012

У Верховній Раді є таке науково-експертне управління. Вони аналізують кожен закон до його прийняття. І вони пишуть свої висновки до кожного закону. Найяскравіші зауваження до закону про мови Колесніченка:

1. ”замість однієї тепер у нас буде 20 мов”
На думку управління, концептуальним вадою законопроекту є те, що у ньому мова розглядається не як одна із найважливіших етнонаціональних ознак, а як територіальна ознака, що не узгоджується з теорією етносу та нації. У зв’язку з цим законопроект спрямовується не стільки на задоволення мовних потреб національних меншин України, скільки на впровадження регіональних мов, серед яких особливе місце відводиться російській мові.

2. “російській мові – особливий статус”
“Незважаючи на те, що в Конституції України термін “російська мова” вживається в єдиному контексті з терміном “мови національних меншин України”, у законопроекті простежується тенденція наділити російську мову особливим статусом, відмінним від статусу інших мов національних меншин, на які поширюються положення Європейської хартії. Це відображається тому, що у законопроекті російська мова в різних контекстах згадується 9 разів.

3. “автори закону визначились, яка мова є рідною для кожного”
Неточним вбачається визначення терміну “рідна мова”, під якою розуміється “перша мова, якою особа оволоділа в ранньому дитинстві”(абзац 9 статті 1 проекту), оскільки із нього випливає, що рідною мовою може бути чужа мова, якщо за певних обставин людина осолоділа нею першою.

4. “свою регіональну мову в кожне село”
Відсутність чіткості у визначені термінів “у межах території” і “у межах адміністративно-територіальних одиниць” призводить до того, що на органи місцевого самоврядування, які діють у межах адміністративно-територіальних одиниць, що мають статусі регіонів, законопроектом покладаються функції визнання мов регіональними. До того ж, вживання терміну «регіональні мови» по відношенню до таких адміністративно-територіальних одиниць як село, селище, місто тощо (пункт четвертий статті 5 законопроекту) є некоректним.

5. “0_о”
“поважання меж ареалу розповсюдження регіональних мов або мов меншин з метою забезпечення того, щоб існуючий або новий адміністративно-територій устрій не створював перешкод їх розвитку” (пункт 8 частини 2 статті 5). ЦЕ ВОПШЕ АХІНЄЯ

6. “ще говорите українською? Ми йдемо до вас!”
частина 3 статті 6 законопроекту, відповідно до якої “обов’язковість застосування державної мови чи сприяння її використанню у тій чи іншій сфері суспільного життя не повинні тлумачитися як заперечення або применшення права на користування регіональними мовами або мовами меншин у відповідній сфері та на територіях поширення”.

7. “Вам скажуть зверху, якою мовою говорити”
Необхідно враховувати й те, що у процесі практичного застосування запропонованих положень можливе виникнення ситуації, коли місцеві ради вищого рівня прийматимуть рішення стосовно вживання регіональних мов без наявності відповідних рішень місцевих рад нижчого рівня, що теж може призвести до хаосу у сфері нормативно-правового забезпечення функціонування мов у межах тих чи інших адміністративно-територіальних одиниць.

8. “поліглотів у владу”
Статтею законопроекту пропонується встановити, що у листуванні органів державної влади та органів місцевого самоврядування з органами державної влади вищого рівня дозволяється застосовувати регіональну мову (мови) (частина перша). Доцільність запровадження такої норми викликає сумнів, оскільки її реалізація вимагатиме наявності у органах державної влади вищого рівня фахівців, які володіють різними регіональними мовами, що вбачається недоцільним.

9. “вже хочу в Закарпатський суд – просто послухати”
У проекті фактично встановлюється додаткова вимога для зайняття посади професійного судді – знання регіональної мови.

10. “я так робив на першому курсі в курсовій”
Викликає зауваження структура Розділів VІ, VІІ та ІХ, кожен із яких всупереч правилам законодавчої техніки складається із однієї статті (відповідно статті 29, 30, 32), назви яких дослівно повторюють назви розділів. При цьому слід звернути увагу на те, що Положення статті 30, відповідно до якого держава “сприяє навчанню громадян українського походження і навчальних закладах України” не належить до предмету регулювання цього закону.

11. “райдержадміністрації 12 років з конфіскацією майна”
Певні непорозуміння виникають за змістом статті 32 проекту. По-перше, нею передбачається, що відповідальність за порушення Закону України «Про засади державної мовної політики» має наставати лише за двома видами юридичної відповідальності – адміністративної та кримінальної. Інші види юридичної відповідальності, зокрема такі як дисциплінарна або цивільна відповідальність, законопроектом взагалі не беруться до уваги; по-друге, за змістом цієї статті суб’єктами адміністративної та кримінальної відповідальності визначаються органи державної влади та органи місцевого самоврядування, що вбачається неприйнятним, оскільки відповідальність має персональний характер.

12. “без-возд-мезд-но”
“засідання Верховної Ради України ведуться державною мовою (частина третя). Промовець, який не володіє державною мовою, може виступати іншою мовою. Переклад його виступу державною мовою, у разі необхідності, забезпечує Апарат Верховної Ради” (частина четверта). У зв’язку з цим, нова редакція цієї статті, передбачена Перехідними положеннями законопроекту, вбачається зайвою (пункт 32, частина 1 Розділ ХІ).Частиною першою статті 10 передбачається, що “акти вищих органів державної влади приймаються державною мовою і офіційно публікуються державною, російською та іншими регіональними мовами або мовами меншин”Слід також зазначити, що це положення законопроекту сформульоване таким чином, що на державу покладається обов’язок забезпечувати офіційну публікацію відповідних актів крім державної, будь-якими іншими мовами, які поширені в Україні. Тобто із запропонованої редакції випливає, що акти вищих органів державної влади мають бути офіційно опубліковані крім державної та російської, ще не менш як 12-ма мовами, з чим не можна погодитися. Не можна погодитися з твердженням, яке міститься у Пояснювальній записці, що “введення в дію законопроекту не потребує додаткових бюджетних коштів” (пункт 5 пояснювальної записки). Адже реалізація положень цього законопроекту потребуватиме значних додаткових видатків з Державного та відповідних місцевих бюджетів. У зв’язку з цим законопроект потребує відповідного кодексу фінансово-економічного обґрунтування, а також висновку Кабінету Міністрів України.

13. “на розпалку”
Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відправити на доопрацювання.

Роман Вінтонів

• 1

#96 raIrakku

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 181 повідомлень

Відправлено 08.06.2012 – 23:03

неймовірні фото
НЕ ЗАБИРАЙТЕ МОВУ!!! Мітинг під стінами ВРУ

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Цитата

бабусю рятують...бачив потім її - вона лишилась ціла
Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

більше фото тут
  • 1

#97 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4199 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 08.06.2012 – 23:12

Перегляд дописуСенсоріка (08.06.2012 – 21:21) писав:

я думаю, це справжня біда, коли людина усіх і кожного підозрює в нещирості. така людина ніколи не порозуміється з іншою і завжди з усіма конфліктуватиме.
а ще, не впевнена. але оця вічна підозрілість, здається, є симптомом шизофренії.

не зійтися думкою в політичному диспуті я так само можу і з українцем. чи навпаки - порозумітися з росіянином, румуном, іспанцем і тд. адекватність ніхто не відміняв. і упередження є у кожного, незалежно від його національності.

мені часто на форумі "радять"(нафіга?!) робити щось таке, що б злило людей навколо мене. Наприклад, взяти вивісити в себе в Пітері на балконі український прапор. Чи кататися з бандерівською стрічкою на велосипеді. Чи спробувати говорити виключно українською, а вони, росіяни, хай самі вгадують, шо я хочу сказати. Я. не розумію подібного брєду. Досі я лише раз зустрічала росіянина, який взнавши, що я - українка. якось там презирливо висловився. Але він був просто дебілом, дебілом як людина, а не як "зразковий еталонний росіянин". Всі інші просять привести правильного українського сала і дивуються, що я його - о боги!- терпіти не можу. Мені не важко пояснити їм, що те, що вони в своїй росії називають борщем- то помиї стрьомні, а справжній борщ вариться геть не так і уж точно не за годину. Мені неважко пояснити їм, що я з Миколаєва, повторити тричі і пояснити де це знаходиться, бо більшість уявлення не має. Мені не важко розвіяти їхнє здивування, що українською говорять не лише на заході України.І у відповідь я чую:"О круто!", часто ше - відверто дізнаюся - дістають перекладом того чи іншого слова/фрази з мови на мову, але до цього я теж звикла.

Так, є люди. з якими я маю діаметрально протилежні думки щодо політики, чи історії. Певною мірою від "незнання" - їхнього, чи мого. Я не чіпаю питань історії - я її ніколи не любила, вся історія України - суцільна нудятина про те хто, як і скільки років грав українців. Але, наприклад, пояснити, чому Янукович- бидложлоб я можу. Я не дуже люблю подібні теми для розмов, але інколи - інколи!- такі питання самі собою стають.І я спокійно розмовлятиму, але лише коли людині цікава моя думка. От моєму чоловікові на політику взагалі чхати. В нього є певні переконання з того чи іншого приводу. Але це не завадило нам покохати і одружитися. Його друг- православний шовініст В.ячеслав - теж на диво приємна людина. З ним у нас взагалі розмови завжди на "Ви", тон виключно шанобливий, інколи навіть урочистий. І це абсолютно щиро.

а моє питання "ну як так" означало, що, на жаль, адекватних людей серед співвітчизників мені чомусь зустрічається куди менше. І я не розумію чому так. Чому в нас вся Одеса- повна духовних калік. Є не вигорожую власне рідне місто, ні, таких калік повно на всьому півдні, але в Одесі мені особливо неприємно бувати, бо за те, що ти ідентифікуєш себе як українця тебе там можуть і побити. Ну, це в гіршому випадку. А так просто матюкатися будуть. У мене повно російськомовних друзів. І в тій же Одесі кілька є. Але вони не корінні одесити, а приїжджі. Місцеві ж тотально хворі.
Херсон в цьому плані най..як би це сказати.. поблажливе для українця на сході місто(з адмін. центрів). Але і от - тьотінька з поїзду. Народилася десь на Донеччині,але прожила майже все життя в Херсоні. Як же добре, що останні 12 років вона живе в Росії. Хай би всі ті хворі люди виїхали.

Вам слушно завважили про політику. Росіяни люблять українців чисто старшобратською любов’ю, лише як малоросійську губернію. І Михаил Погодін любив малоросіян, і члени "Русского мира" люблять, як русских.
Не люблять "бандерівців", бо ті зовсім не вважають себе русскими, чи якось з Росією пов’язаними, вважають себе окремим народом. Ви знаєте вірш Андруховича про Ваню Каїна.
Повірте, те, що напр. до російської мови і літератури у мене не більше сентиментів, ніж до угорської, навіть у більшості українців викликає шок. В їх уяві я чомусь маю вважати російьку другою рідною бо я українець.
  • 2

#98 raIrakku

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 181 повідомлень

Відправлено 08.06.2012 – 23:27

Регіонали кинули "захисників" російської мови на 30 тис. грн

ТСН
  • 1

#99 raIrakku

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 181 повідомлень

Відправлено 10.06.2012 – 14:28

Мертві души за "язык" Ківалова-Колесніченка

• 0

#100 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 10.06.2012 – 15:20

Перегляд дописуСенсоріка (08.06.2012 – 21:21) писав:

Так, є люди. з якими я маю діаметрально протилежні думки щодо політики, чи історії. Певною мірою від "незнання" - їхнього, чи мого. Я не чіпаю питань історії - я її ніколи не любила, вся історія України - суцільна нудятина про те хто, як і скільки років грав українців.

а моє питання "ну як так" означало, що, на жаль, адекватних людей серед співвітчизників мені чомусь зустрічається куди менше.
Та не "всіх підозрює", а тільки тих, хто сходу починає, побачивши українця, солодкоголосо співати про наше сало, борщ та вишиванки. Не закликала я Вас конфліктувати, лише висловила свою думку, щодо того, в якому "реаліті-шоу" Вам довелося взяти участь. Не скажу, що я такий вже знавець історії, але хоча б розумію, що то не співвітчизники їхали з Вами і поїзді, а нащадки тих, кого за СРСР сюди звезли керувати та асимілювати українців у єдину "совецьку націю".

Дивно, в одному реченні Ви не любите-не знаєте історію та політику, а в іншому - маєте з кимось в цих сферах "діаметрально протилежні думки". Це як ото: "Да не согласен я. — С кем? С Энгельсом или с Каутским? —С обоими". ;)

Взагалі, нині питання української мови є питанням політичним (принаймні, в цій гілці, судячи з назви, обговорюється саме цей аспект). І якщо Ви не мали на увазі політику, то весь той пост - флуд, сорі.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних