Перейти до вмісту

Мовний законопроект становить загрозу цілісності держави

Повідомлень в темі: 192

#161 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 22.06.2012 – 09:56

Перегляд дописуtaraBooka (22.06.2012 – 09:19) писав:

А от "технарі", як правило, по життю знають не тільки "фізику", а й "лірику" (ті ж Г.В.Носовський та А.Т.Фоменко).
:blink: :blink: :blink: :blink: Ну ви й приклад навели. Фоменко і Носовський просто "рубають бабки" на гуманітарному невігластві людей. :D Їхня нова хронологія - ахінея повна. От згаданий вище Пулюй дійсно вдало поєднував свої здібності і знання у різних галузях.
  • 2

#162 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1460 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 22.06.2012 – 10:04

Не можу погодитися. Але Ваше право - думати інакше. І що ж таке "гуманітарне невігластво", а? ;)
  • 0

#163 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 22.06.2012 – 10:23

Перегляд дописуtaraBooka (22.06.2012 – 10:04) писав:

Не можу погодитися. Але Ваше право - думати інакше. І що ж таке "гуманітарне невігластво", а? ;)
Гуманітарне невігластво - це обговорювати на повному серйозі таких "спеціалістів". Чомусь вважається, що в історії можуть розібратися всі. Це помилка. Історія - теж наука, їй теж потрібно вчитися, давні мови повчити, джерела в оригіналі почитати. Тоді не виникатиме бажання хапати перший-ліпший книжковий фастфуд.
  • 1

#164 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 22.06.2012 – 10:30

То і Біблія, по-Вашому, це оригінальне джерело?
Як на мене, гуманітарне невігластво - явище таке ж ефемерне, як і гуманітарні науки (хіба що індивід страждає на дизграфію чи щось подібне). От Ви кажете, що історія - це наука. Вивчити її - це прочитати джерела в оригіналі, на тих мовах, на яких вони написані?І все? Оце - наука?
  • 0

#165 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 22.06.2012 – 10:48

Біблія, безперечно, оригінальне джерело, якщо ви вивчаєте історію євреїв чи історію релігії. Загалом ви припускаєтеся типової для технаря помилки розглядаючи гуманітарні науки як "ефемерне". Так, історична наука більше прив'язана до особистих оцінок дослідника, ніж математика, але це не означає, що вона не ґрунтується на фактах. Фоменко та йому подібні займаються не дослідженням, а фальсифікацією. Те, що ви цього не помічаєте, свідчить лише про брак ваших знань в історичній науці. В цьому немає нічого ані страшного, ані поганого, всі ми щось не знаємо. Погано, коли людина не розбираючись лізе повчати інших. Мені, наприклад, не спадає на думку вчити фізика фізиці. А от технарі через своє зверхнє ставлення до гуманітарних наук часто заходять не на свій город. От і виходить Фоменко. Повірте, це виглядає смішно. Не вірите - опануйте історичну науку, і ви переконаєтеся у тому самі.

Повідомлення відредагував Максим Стюфляєв: 22.06.2012 – 10:49

• 1

#166 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 22.06.2012 – 11:00

Перегляд дописуManfred (22.06.2012 – 10:55) писав:

Ця тема про мене?

Та ні, я запитав про це, бо якщо ви, наприклад, займаєтеся світовою історію, то питання чому українські науковці мусять знати англійську виникати б не повинно.
  • 0

#167 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 22.06.2012 – 11:42

Перегляд дописуtaraBooka (22.06.2012 – 10:04) писав:

Фоменко просто заробляє гроші, він сам не вірить в свою нову хронологію. Досить хоча б трохи поцікавитись археологією, історією, чи лінгвістикою, щоб зрозуміти, що всі "докази" Фоменка то повний пшик, звичайно ж якщо просто мисленням користуватись, а не "гуманітарним" чи "технічним" мисленням. Проблема в тому, що те настільки примітивно, що серйозний фахівець навіть не сперечатиметься з Фоменком, просто тому, що його твори не належать до науки.
Ось є жартівливі матеріали по Фоменку.

Перегляд дописуtaraBooka (22.06.2012 – 10:30) писав:

То і Біблія, по-Вашому, це оригінальне джерело?
Як на мене, гуманітарне невігластво - явище таке ж ефемерне, як і гуманітарні науки (хіба що індивід страждає на дизграфію чи щось подібне). От Ви кажете, що історія - це наука. Вивчити її - це прочитати джерела в оригіналі, на тих мовах, на яких вони написані?І все? Оце - наука?
Історія це наука. І це не гуманітарна наука, а суспільна.
В історії є свої складні підходи й методології, й парадигми, і джерела треба не просто прочитати, а проінтерпретувати. Ітнерпретація джерел, то окрема піднаука. Ніколи не судіть про щось на основі дилетантських уявлень.
  • 1

#168 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень
  • Місто:Столиця самогоноваріння України

Відправлено 22.06.2012 – 11:50

Цитата

Коли ви хочете з периферії якось вибиватись у люди, то мусите знаходити / створювати у межах своєї мови термінологічні відповідники
О Боже, я так і уявив собі, як лікарі почали всі латинські терміни перекладати на українську :facepalm: .
А програмісти -- давати назви змінним в програмах на українському.

Цитата

Вивчити її - це прочитати джерела в оригіналі, на тих мовах, на яких вони написані?І все? Оце - наука?
Ооо, в першоджерелах не описані абсолютно всі події, що тоді відбувались, і щоб відновити ці, неописані події, потрібно будувати логічни ланцюжки, а це вже є наука.
  • 0

#169 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 22.06.2012 – 15:43

Перегляд дописуManfred (22.06.2012 – 10:57) писав:

Наприклад, нерозуміння сучасного мистецтва є гуманітарним невіглаством. Сьогодні практично ніхто з "нехудожників" ніц не тямить у сучасному мистецтві.

Зате всі тямлять, скажімо, в математиці чи фізиці? Насправді немає в мене ніякої зверхності. Перепрошую, якщо якийсь мій коментар на таке схожий. Я, швидше, "лірик", закоханий у те, як пояснюють світ "фізики". Але ж ця тема і не про мене.Знайшла ось таку статтю: www.pravda.co.../06/21/6966897/ Що скажете? Там ще є посилання на блог "російськомовного бандерівця". В мене ст. блогера викликала суперечливі почуття.

Повідомлення відредагував taraBooka: 22.06.2012 – 15:47

• 0

#170 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 22.06.2012 – 16:27

Перегляд дописуtaraBooka (22.06.2012 – 15:43) писав:

Зате всі тямлять, скажімо, в математиці чи фізиці? Насправді немає в мене ніякої зверхності. Перепрошую, якщо якийсь мій коментар на таке схожий. Я, швидше, "лірик", закоханий у те, як пояснюють світ "фізики". Але ж ця тема і не про мене.Знайшла ось таку статтю: www.pravda.co.../06/21/6966897/ Що скажете? Там ще є посилання на блог "російськомовного бандерівця". В мене ст. блогера викликала суперечливі почуття.
Російськомовний патріот, який проти проекту регіональних мов - це дійсно нормальне і поширене явище. Бо в цьому випадку поділ йде не між російськомовними і україномовними, не між "східняками" і "западенцями", а між тими, для кого Україна цінна як Україна і тими, для кого це або частина Совєцького / Євразійського союзу, або просто територія для збагачення і отримання дешевої робочої сили.

Повідомлення відредагував Максим Стюфляєв: 22.06.2012 – 16:29

• 0

#171 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень

Відправлено 22.06.2012 – 16:34

Цитата

Знайшла ось таку статтю: www.pravda.co.../06/21/6966897/ Що скажете?
Скажу що посилання побилося, запости його ще раз
  • 0

#172 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень

Відправлено 22.06.2012 – 17:17

До речі про знання мистецтва дуже влучно Андрухович сказав, ось викладую дивитись з 4.35 тут

Або вже виставлене на потрібне місце на йотубі.

http://youtu.be/rbk4e33xVcI?t=4m36s

Повідомлення відредагував xTANATOSx: 22.06.2012 – 17:18

• 0

#173 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 22.06.2012 – 21:03

Перегляд дописуxTANATOSx (22.06.2012 – 11:50) писав:

Ооо, в першоджерелах не описані абсолютно всі події, що тоді відбувались, і щоб відновити ці, неописані події, потрібно будувати логічни ланцюжки, а це вже є наука.
Звичайно ж Біблія теж історичне джерело, Манфред тут має рацію. Й про минуле можна дізнатись тільки з джерел (якщо широко джерело розуміти, не тільки як письмові пам’ятки, але передусім то все ж письмові пам’ятки). Неможливо дізнатись про не описані в джерелах події.
Просто для історика є аксіомою, що будь-яке джерело бреше, факт, якого не усвідомлюють аматори історії. З певної епохи ви маєте джерела, всі ці джерела без винятку брешуть, і відтворити на основі цих джерел якусь картину, стає задачою значно складнішою, ніж просто прочитати джерела. Це тільки щодо джерел і їх критики трохи образно. Так що в історії і логіка потрібна, і дудуктивний метод. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 22.06.2012 – 21:04

• 0

#174 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 22.06.2012 – 22:41

Перегляд дописуManfred (22.06.2012 – 10:45) писав:

У Туреччині, Чорногорії, Словаччині, Фінляндії, Швеції, Польщі та країнах Балтії. З неевропейських країн у Тунісі.
Обманювати не гарно. Хоча не знаю, може ви під "людиною з вулиці" щось своє розумієте.
Ось супер аналітика, яка деякі очевидні факти констатує.
  • 0

#175 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 22.06.2012 – 22:56

гонєво. хоча б тому, бо турки російською чіткіше говорять(й частіше), ніж англійською. бу хайят, бенім джанім.

а взагалі давно це ви мовну тему на батл технарів проти гуманітаріїв перевели?
ставлю на каламара!

Повідомлення відредагував Сенсоріка: 22.06.2012 – 22:57

• 1

#176 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 25.07.2012 – 14:14

Маю свіжий приклад з "мовного питання". До того ж – з найбільш мирного місця – місця відпочинку в Херсонській обл. – Арабатки.
Ми відпочивали там близько тижня у міні-пансіонаті. Щовечора дітям ставилися мультфільми в їдальні - для колективного перегляду. Діти, безумовно, переважно російськомовні. Власники пансіонату надали свої диски з мультами, російською. І лише в передостанній день нашого перебування я почула, що починається диснеївський мультфільм українською – пролунала назва. Ми навіть не встигли порадіти за нашу дитину, бо буквально за хвилину біля адміністратора опинилася одна із мам і збуджено почала вимагати замінити диск, бо маленькі дітки, що приїхали з Росії (таких було аж дві родини), не розуміють української. Ми спробували заперечити, що наша українськомовна дитина тут щодня змушена (в Україні!) дивитися російською і вже один-то мульт могли б усі подивитися українською. На це адміністратор відповіла, що добирає мультики за іншим, не мовним критерієм, а за неагресивним змістом, моральністю і т.п. Ми вирішили не перетворювати дитячий мульт. сеанс на політичні дебати. Тим часом дітям увімкнули теж диснеївський, російською. Усі російськомовні мамусі-татусі зітхнули з полегшенням, але я майже фізично відчувала, що між нашим столиком та рештою дорослих електризується повітря. Коли з екрану почали лунати слова "Ты дебил. – Нет, это ты дебил…" і т.п., я подумала, як добре, що моя дитина україномовна (до речі, в укр. версії там "йолоп", що, як на мене, не те саме).
Поки ми сиділи за столиком, адміністратора явно муляло оце випадково згадане "мовне питання". Пробігаючи повз нас, вона пробелькотіла: "Ви не уходите. Мы вам потом что-то подберем…" Мульт закінчився близько 22.00. Ми пішли в номер, по дорозі пояснюючи здивованій дитині, чому перший мультик було перервано.
Наступного дня колектив пансіонату сам зачепив "мовне питання". Одна працівниця обурювалася, що її, ту, що ніколи не вчила українську, тепер змушують заповнювати анкети українською. На що мій чоловік відповів, що змушувати заповнювати анкети – це одне, а змушувати людей їсти своїх родичів – це зовсім інше. Сперечалися довго. Коротше, коли ми поїхали, вони, певно, зраділи. Найсумніше те, що я гадаю: більш за все вони жалкують, що так "прокололися", поставивши мульт. українською.
P.S. Трохи офтопу про "мораль". За день до згаданого інциденту показували декілька радянських стрічок: "Серебряное копытце", "Музыкальная шкатулка"… А потім з'явилася назва "Латекс" і я запідозрила, що мульт не дитячий. Так воно і було. Ми відволікли малого солодощами і забрали в номер. А решта дітей (2-8 років) продовжували під наглядом дорослих дивитися, як бугай проривається в загорожу до корів, з амурними намірами. Отаке.
  • 1

#177 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 08.08.2012 – 17:41

Ну що, мої любі? Мовний закон уже Президентом підписаний.
  • 0

#178 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 08.08.2012 – 17:53

Та в Одесі ніби й знали: вже пишуть в новинах, що 48% школярів з Одеси будуть цього року навчатися російською мовою.
  • 0

#179 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 09.08.2012 – 07:59

А я все думав, що в Адєссі зроблять регіональними якщо не іврит з ідишом, то блатняк то точно.
  • 0

#180 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 09.08.2012 – 08:51

Перегляд дописуДруг Бобер (09.08.2012 – 07:59) писав:

А я все думав, що в Адєссі зроблять регіональними якщо не іврит з ідишом, то блатняк то точно.
Недооцінюєш Одесу. Сукупного інтелекту там не меше ніж в усій Галичині, це як мінімум.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних