Перейти до вмісту

Мовний законопроект становить загрозу цілісності держави

Повідомлень в темі: 192

#141 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4215 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 18.06.2012 – 21:55

Перегляд дописуБезбожник (18.06.2012 – 21:37) писав:

Та ну ? Серйозно ? А систему освіти від школи до ВИШУ їм теж, імпортували ? А працьовитість ? А дисципліну ? А любов до власної країни, до мови, до традицій, нарешті, це що?..імпортний товар ? Ніякі технології як і знання англійської мови тобі не допоможуть без освоення та усвідомлення вищеназваних факторів, як і багатьох інших котрі були введені в Японії. Окрім того, кошти котрі ми мали при виході, і котрі запозичили і просрали за два десятиліття наскільки великі, що кількість технологій які можна було...проти отриманого Японією..шо там говорить. Красти не треба, як ото в Японії було. Від того що злодії вивчать англійську, крадіжки, зрадництво, брехня та пофігізм, не щезнуть. Цікаво, а Китай теж включили до плану Маршалла ?
Я знайомий з деякими колегами японцями. Деякі навіть сюди полюбляють їздити. Навіть не знаю, що їх вабить.
Мабуть під атеїстичною шкіркою вони ще буддисти, й відчувають у нас близькість до шуньяти. :wink2:
Сильна освіта і вища школа в Японії з’явилась зовсім недавно, уже фактично після економічного чуда. Вони навіть трохи комплексують з приводу того, що їх внесок в науку, на сьогоднішній момент уже дуже значний, обмежується останніми кількома десятками років.

Перегляд дописуБезбожник (18.06.2012 – 21:37) писав:

а Китай теж включили до плану Маршалла ?
Ні, в Китай американські фірми просто попереносили виробництво, використовують робочу силу. Інтелектуальні центри поки що в США залишаються.

Повідомлення відредагував kalamar: 18.06.2012 – 22:04

• 0

#142 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 19.06.2012 – 09:31

Перегляд дописуManfred (19.06.2012 – 08:29) писав:

А Табачник і К° хоче російську. Знайдіть 10 відмінностей ;-)
Уточню, в Грузії англійська стала обов’язкова для вищої освіти.
Популярно потребу того гуманітарію можна просто пояснити. Фахівець, який сьогодні не знає англійської, насправді не є фахівець. Бо він і своїм фахом повноцінно володіти не може. Просто тому, що більшість інформації по його фаху на англійській.

Та бідні родичі вони там. Таке й ставлення до них. А до нас буде ще гіршим. Тому я проти як різних уній з Росією так і з Европою, не треба пхатися у те, чого ми не будували, це паразитичне світосприйняття, треба своїми руцями будувати свою Домівку і друзів добирати.
Забудьте про них, вони не будуть з вами об’єднуватись. Викиньте з голови дурні марення, й спробуйте побачити реальний світ.
Вони історична Европа, ставлення до них нормальне, й вони зовсім недавно стали членами ЕС, через кільканадцять років різниця між ними й західною Европою зникне.
Не потрібна їм ваша Азіопа і даром.

Вони ще просто не вїхали, куди втрапили, у них ще все попереду, але наст-то доля добряче вчила і тому ми не повинні робити дитсадівських помилок европейців, які просто не в курсі.
А куди вони втрапили? Всі гуманітарії провидці?

Я погоджуюсь з його переконаннями щодо єдиної мови для країни, а не з його знаннями про поточний стан наукової мови японців. Це дрібниці, знання яких вам ніц не додає. Людина може чогось не знати і мати правильні переконання, як і навпаки може бути супер-інтелектуалом і не розуміти елементарних речей, одне другому не заважає. Ви, напр., так і не зрозуміли всієї глибин і правди ось цих його слів:
Не тільки наукова, але і мова бізнесу. Й він трохи не в курсі, що й в політичній стабілізації Японії, й в створенні сприятливих умов для бізнесу, роль окупаційної американської адміністрації була значна. Так, менталітет населення відіграв вирішальну роль, але менталітет змінюється. Сучасні Японці уже не трудоголіки.

Бо технічне мислення уникає засадничих гуманітарних питань кшталту навіщо? воно займається лише технічними подробицями як? і що? Тобто технарю все одно куди йти, йому головне продумати як? Технарі це просто інформаційна служба підтримки (довідник) гуманітаріїв, бо їх (технарів) мислення дискретне і не охоплює проблем у повному закресі, це мозок подібний до машини, він сам по собі ні до чого не здатний, а лише тільки тоді коли ним керує користувач, що знається на справді важливих (гуманітарних) питаннях куди і навіщо ;-)
Не існує ніякого гуманітарного чи технічного мислення, є просто мислення.
Навіть з нашої суперечки про математику, як мистецтво, видно було, що знання гуманітаріїв, тих, які не знають математики, зводиться до химерних мітів про математику. Математику! 90 відсотків якої насправді не має практичної користі :wink2: , й створена творцями виключно для краси в суто творчому запалі.
  • 0

#143 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 19.06.2012 – 09:53

Перегляд дописуManfred (19.06.2012 – 09:37) писав:

Ви пропонуєте вести навчання спеців англійською в українських вишах? Що виграє з того українська?
Я такого не пропонував. Але такий варіант багато кращий, ніж навчання російською. Й частину лекцій читати англ. було би дуже добре, так є в багатьох країнах. В Могилянці здається теж щось читають англ.
Але в Умовах відсталості сучасної української освіти то не реалістично. У нас просто не буде кому читати. Викладачі, здатні читати англ., знайдуться тільки в кількох провідних вузах.
  • 0

#144 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 19.06.2012 – 10:03

Перегляд дописуManfred (19.06.2012 – 09:56) писав:

Та суперечка показала ваше повне незнання засад мистецтва і вашу неспроможність обґрунтувати свою дурню про математику, як мистецтво. То якраз приклад того, як технічний склад ума неспроможний розуміти гуманітарні питання, але пнеться це зробити, виходить весело.
Забудьте про те, або в тій темі дописуйте. Там фахівець з мистецтва не зміг пояснити, що таке мистецтво, і заблукав в трьох соснах римського права.

Перегляд дописуManfred (19.06.2012 – 09:56) писав:

Ну, отримаємо замість зросійщеного суспільства занглізоване, де ґешефт для української?
Чому?!! Україну зросійщували протягом останніх 300 років, а не занглійщували. Треба справді бути гуманітарієм, щоб не розуміти такої очевидної відмінності.

Перегляд дописуshіver2005 (19.06.2012 – 10:00) писав:

Більшість інформації у світі є іспанською мовою, Каламар як завше сів у калюжу. Однак справа навіть не у цьому. Україна - найбільша країна Європи. Тож якою мовою, як міжнародною повинна розмовляти Європа? Отож-бо.
Біжіть краще самбу станцюйте, можливо у вас те краще вийде.
  • 1

#145 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 19.06.2012 – 15:35

Цитата

Поважаюча себе держава повинна ставити для себе максимальні завдання, тим більше у сучасному світі де все, "бігом". І вона повинна боротись за своє місце так, щоби не ми, а англійці масово вивчали українську. Ось про що я вів мову.

О, це вже як Ньювасюки ;)

Мені здається, що Ви, пане Безбожник, перегинаєте. Kalamar (якщо я його правильно зрозуміла) говорить про те, що з кожним перекладом оригінал втрачає свою первинну змістовність. Просто тому, що це різні мови, різні умови їх формування, більша чи менша термінологічна розвиненість тощо. Англійська наразі є міжнародною мовою науки. Наука переймається зовсім іншими речами, ніж національні інтереси, краса та самобутність певної мови (навіть тієї ж англійської). Задача науки – якомога точніше передати зміст до реципієнта, із якомога меншими втратами «по дорозі». І коли ми читаємо наукову літературу в російському перекладі, то це вже бачення через призму того росіянина, який перекладав, а отже, є ймовірність помилок перекладу. Бо перекладачі, як правило, не знають так досконало те, що перекладають.
Про англізацію Manfred писав, подивіться вище. І знову ж я погоджуюся з Kalamar, що до читання певних курсів англійською у вишах нам ще років 40 по пустелі блукати… Тому це так, «мечты слоненка».

Щодо того, що ми "ситі" із СРСР виходили - теж питання. Ви знаєте, скажімо, як чудово у тій Пущі домовилися про розподіл збербанку? Як у казці про вершки та корінці.
  • 0

#146 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 19.06.2012 – 22:56

*"Як у казці про вершки та корінці". Має бути не "вершки", а як? "Вершечки"?"Верхівки"? Ну, суть зрозуміла.
  • 0

#147 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 20.06.2012 – 00:41

Перегляд дописуManfred (19.06.2012 – 09:48) писав:

Ви пропонуєте вести навчання спеців англійською в українських вишах? Що виграє з того українська?

Від того буде користь Українській державі і українцям, а від зміцнення держави буде користь і мові. Абсолютно переважний масив новітньої наукової інформації у світі сьогодні йде англійською, тому науковець, який не знає бодай основ англійської - це не науковець, а так, "совок" з папірцем. Бо він не зможе контактувати із закордонними колегами. Українська від знання великою кількістю українців англійської нічого не втратить, лише виграє, бо осягнувши найкращі досягнення світової науки наші молоді фахівці зможуть й україномовну науку на належний рівень підняти. Звісно, жодної масової побутової англізації, подібної до русифікації, не відбудеться. Бо русифікація - це наслідок цілеспрямованої державної асиміляційної політики, ніхто не пропонує тут таким чином проштовхувати англійську, йдеться лише про те, щоб підняти рівень викладання англійської і досягти того, що в цивілізованому світі нині є нормою. А державна мова, звісно, має лишатися одна - українська.

Щодо самого законопроекту, то вже багато сказано про його політичне підґрунтя. Справді, "регіонали" намагаються розігруючи мовну карту мобілізувати свого виборця. Але мені здається, що в проекту запровадження регіональних мов є й прихований шар. За ним стоїть прагнення синьо-білих маргіналізувати "електорат" на Сході й Півдні, створити "гетто" і таким чином закріпити ці області за собою назавжди. Бо головна проблема із законом не в тому, що він знищить українську, нікуди мова не зникне, звісно. Але він створить ілюзію, що в Україні можна чогось досягти без знання української мови, він забирає у зросійщеної дитини мотивацію її вивчати. І це міна уповільненої дії, бо за сьогоднішніх обставин в Україні носії лише російської будуть об'єктивно програвати у конкуренції з двомовними. Навіть у такому бастіоні русифікації як Луганськ я маю переваги, бо володію українською. А у Києві виходець зі Сходу без впливових зв'язків тим паче програватиме двомовним. Тому проект Колесніченка небезпечний у першу чергу для Сходу, Півдня, Криму. Його суть - це намагання перетворити половину України на бидло, бо бидлом легше керувати. Це намагання залишити Україну у совковому болоті. Я проти цього законопроекту, за те, щоб українці знали українську, англійську, російську та інші мови світу.

Повідомлення відредагував Максим Стюфляєв: 20.06.2012 – 00:42

• 2

#148 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1738 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 20.06.2012 – 03:43

Перегляд дописуСенсоріка (13.06.2012 – 18:13) писав:

а українські одесити,наприклад,взагалі ніяк українців не люблять.
чи дивно, шо російська цікавість мені більше до вподоби?

в мене повно родичів в Росії, деякі з них переїхали з України, деякі(більшість) - є росіянами. І ніхто не торочить про СТАРШОбратську любов. Якось не приходить їм у голову ставити когоь вище, чи нижче.
Я ще раз повторю. я не заперечую, що є і озлоблені агресивні люди, але є і інші, є люди, в яких політика не відіграє такої важливої ролі, щоб зненавидіти якийсь конкретний народ.
Я от недолюблюю мусульман, насамперед турків, але політика тут ніпричому, просто їх на півдні аж занадто багато і всі вони сюди приїжджають потрахатись. Хай би й їздили, але чогось мені неприємно гуляти вулицями і натикатися на всяких Фєхімов чи Мєхмєтов, які вперто переконані, що за 200 доларів ти їм і мінет зробиш і борща навариш і не розуміють. чого ти від них тікаєш, адже вони пропонують цілком вигідну для обох справу, вони себе майже героями відчувають допомагаючи бідним українкам заробляти таким легки шляхом.
Оце мені набагато неприємніше, ніж слова якогось росіянина, шо Тимошенко газ крала.
а5 за мінет! Ну ти ставиш в тупикове становище просто. Не кажи більше за мінет! тут принаймні. :lol:
Звичайно суть москалі яким до лампочки полтіика, але це ще не факт, що якщо вони не члєни єдірасії, то вони не мають жодної антипатії до українців на якихсь з втокмачених їм в бОшки підставах-пропагандистських фігнях. ну напр. шта ви там фошисти, бандєравци протів нас ваєвалі. і тд. І нарешті, - справді суть так би мовити москалі або байдужі до України цілком, вони не мають взагалі жодних думок з приводу і жодного ставлення, і їх можна охарактерихувати як пофігістів; і нарешті, є невелика купка росіян, які ставляться норм. до України, а дехто навіть розуміє, шо їхні імперії наробили серед інших і українцям лиха вельми багато. Всі суть. Питання в кількостях і співвідношеннях. Твоє бачення малює цілком невідповідну реаліності картину. Отакот.

Цитата

Чомусь ви ставите політику якимось індикатором поведінки, і забуваєте, що є люди, які не люблять політику, або не настільки дурні, щоб вірити всьому, що їм з екранів вєщают.

а я от рада. що українці насамперед асоціюються з салом, вишиванками і борщем, а не зеком президентом і бидло-народоми, який його обрав.
а то за вашою логікою, якшо почути слова про сало та вишиванки від якогось німця, то він ..а шо він? був би він щирим чи ні? нагла брехлива фашисська морда, шо лі?..
Сало і красиві дівчата сорочки - це не прєдєл для гордощів. Але з вуст москалів це звучить гірше ніж усі їхні "гумористи". Це так же тупо як і про балалайку, водку, мєдвєдєв. (останнє не про презідєнта мєдвєдєв)

Цитата

ти досить смішно намагаєшся мене викрити в тому, чого я ніколи не приховувала)
в чоловіка є якісь переконання, аналогічно як і умене, але наразі вони нас жодним чином не можуть розсварити. йому начхати як на політику України, так і на політику своєї Росії. він не лазить по інтернету в пошуках опонентів і не б.ється з українцями на вулиці. йому абсолютно начхати хто і шо там думає, аби людина не приносила шкоди.
крім того він сам на чверть українець, в нього повно знайомих українців, в нього є друзі, які переїхали жити в Україну і ніхто нікого брудом не поливає. якшо держави між собою щось там не поділили - нафіга людям за це битися?
і він сам якось сказав, ще на стадії, коли ми були просто друзями, що не поважав би мене, якби я була русофілом і зневажала все українське.. мол, це з точки зору громадянина України було б як мінімум дивним.

не знаю чи варто тобі казати, що любов таки трохи змінює людину. взаєморозуміння, взаємопідтримка і всьо такоє. української він.канєш, так і не вивчив(цей жахливий-жахливий акцееент!), але на мізки нікому не капає)
Ну я якби не намагався тебе викривати. Просто логіка: якщо людина яка каже шо українці типу недолюдки без культури там, у чому він там ще нам "відмовив", тему впадлу рити - це не українофоб, бо він не лазить по тирнетах в пошуках сраічв і не б*ється з українцями, це якось не вяжеться. Справа єж не в тому пофік йому до політики чи не пофік. Справа чи має він шовінінстичні переконання по відношенню до якогоьс народу чи ні. А в тебе виходить, шо він чистий, бо а) він політікою не цікавиться, б) начверть українець, в) його друзі в Україну переїхали, г) у вса повне взаімопаніманіє. :D Воно то канєшно супер, але хвакта шо в нього є переконання за які ти хотіла "відкусити йому яйця" (цитата по памяті) не спростовує. І до речі, він би паастарожнєй з таким небезпечним поєднанням таких розваг і переконань. :lol:
І чого ти взагалі рішила завести мову про розсварювання? Я про це не казав.)

Цитата

твоя позиція мені так само незрозуміла. ти живеш на сході і постійно нападаєш на західних співвітчизників. тобто по суті це гризня українця з українцями. нафіга?.. шо ти такого з ними не можеш поділити? ну от конкретно ти можеш сказати, що рос. мову якось притісняють? чи якою ти там в себе розмовляєш. тобі ж не заважає українська? але ти біжиш повчати всіх і кожного, що ти найукраїністіший українець з усіх-усіх. тобі подобається гризтися?
мені - ні. тому мені приємніше поговорити з людиною, яка не рватиме на собі(чи інших) волосся через подібні теми, а зможе спокійно і адекватно розмовляти, без образ чи зневаги. і мені начхати якої національності буде ця людина. хоча і неприємно, що саме від співвітчизників більша вірогідність отримати відро помиїв на голову, бо їм не подобається моя "мова".
"Постійно нападаю"? Ти жартуєш? Це ж власне через вболівання за долю солов*їної і постійні розчарування в цьому питанні, лунають іноді докори з моїх вуст в бік западенців. Мені неприємна їхня змоскаленість а засмучує вона мене ще більше ніж злить. Це немає нічого спільного з гризнею чи анатгонізмом між сходом і заходом.
Якось там якось я розмовляю... А ти якось там як розмовляєш? І як сталось шо ти така гарацька дівчонка з юга, виявилася така "українська"? Адже південь омоскалений ше більше ніж Данбас. Я з села родом, і просто неокацапився. А ти? Теж з села чи як? Стосовно ж чи заважає мені українська чи пригнічують тут російську на мою думку, - це мабуть жарт? До мене таке питати. Я відверто зневажаю рашку і всю її політіику і за три роки і чотири місяці тут накатав не одну гнівну рєч за це. Ти не могла цього не помітити якшо помітила шо я когось там повчаю. Шо за логіка? І не я "найукраїнськіший українець", а шо чиста мова Наддніпрянщини - найукраїнськіша. З зах. мені подобається мова гуцулів (і лемків, але їх вже знищили ляхи() Ну анігдот тут про "тре мінєти" ж читала? :lol:
А щодо тих співвітчизників, - їхня "вітчизна" ссср, тобто комуняцька расія. Як співає вілікий рассійскій співак Газманов, вони сдєлани в ссср. Їхній металітет. Навіть якшо їм по 20 років. Бо впливи маскви незупинені, вони прододвжують розповзатися і перелазять і по поколіннях теж. Ніяк розпад ссср на це негативно не вплинув. Бо хахли такі хахли. Можа лиш порадіти за естонців інших прибалтів, грузинів. молодці! То, бачиш, насправді і в расіі такі ж ссср-івці, просто ти собі намалювала трохи інакшу картину. хоч і виглядає не зовсім логічно, зато причини зрозумілі.

Повідомлення відредагував _Ex: 20.06.2012 – 03:43

• 1

#149 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 20.06.2012 – 16:07

Перегляд дописуManfred (20.06.2012 – 10:13) писав:

А чого мені забувати? На жодне з моїх питань не відповілисьте, захочете — заходьте і виправляйтеся. Наразі, вам злив.
Ви кособоко тему перенесли, ось відповідь. Ви в тій темі ніяких конкретних питань не задали.

Ага, поясніть мені гуманітарію чим занглізованість краще за зросійщеність?
Тим, що ні у нас, ні в світі ніякої занглійщеності немає і не буде. Занглійщеність істотна тільки для двох дуже давніх колоній, Шотландії та Ірландії.

От відомо, що майже в усіх країнах старої Европи англійська, як друга державна
Чорт, мені наприклад нічого такого не відомо. Ось країни, де англійська офіційна. Англійська не державна в Англії, у них немає взагалі державної.

можна нею звертатися будь-де і тебе скрізь зрозуміють\
Ага, розігналися. Нічого подібного. Вас зрозуміє частина европейців, яка має високу освіту. Якщо ви приїхали на якусь конференцію, в якийсь інститут у вас не буде проблем, чи якщо це туристична зона. Але не очікуйте, що вас зрозуміє німець, чех, чи швайцарець з "глибинки". :wink2:

чи викладають у вишах тих країн англійською?
Викладають. Адже мова не йде про те, що все викладається англійською, мова йде про те, що ряд предметів може бути англійською.
  • 1

#150 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 21.06.2012 – 11:07

Перегляд дописуManfred (21.06.2012 – 10:23) писав:

От вам яке слово більше подобається первень чи елемент?
А англійська тут до чого? А вам більше подобається слово шафа чи дерево?

Читайте уважніше: як друга державна ;-)
Вона ніде в континентальній Европі не є ні державною, ні як державною, яким би боком ви того не читали.

У більшості випадків туристи рідко бувають у глибинках, переважно в усіх туристично-розвинених місцевостях Европи англійську добре розуміють.
І що з того? Й це не правда, бо є уже українці, які в Швайцарію їздять рибалити. Вам важко буде второпати в Швайцарському селі, на яку наживку в якому озері можна ловити.

Цікаво було би ознайомитись з цією інфою: де і скільки, які саме предмети? Це дійсно дало би якесь уявлення про ступінь англізації Европи.
В Европі немає ніякого занглійщення, а є нормальна багатомовність. Всі німці нормально знають німецьку й спілкуються нею як рідною. Занглійщення, це коли англійська витісняє якусь мову, а не стає просто додатком. Занглійщення є в Ірландії, але воно там уже давно є, а зросійщення є в Україні. І занглійщення не буде, бо замало питомих носіїв англійської, адже перехід на англійську, як рідну, може відбуватись в мішаних шлюбах, коли англійська то рідна мова батька чи матері. Такого, щоб французька сім’я виховувала дітей в англійській, ніде нема.
  • 0

#151 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 21.06.2012 – 11:25

Перегляд дописуManfred (21.06.2012 – 11:15) писав:

До того, що сьогодні, як вже писав вище англійська заступаї функції латини, яка раніше була постачальником різних елементів, які витискали з мов їх природні первні.
1. Первень то не елемент.
2. Латина не витісняла ніяких "первнів", просто нерозвинені мови запозичували з латини слова, або калькували.
Чорт. Не було ні у слов’янських, ні в германських племен слова елемент. Воно їм тоді не потрібне було. Коли з’явилась потреба, вони його запозичили. А потім деякі диваки з нього недолуго скалькували слово первень.

Ви мене лякаєжте, ви справді розумієте значення слова як? )
?

До речи, у мене був знайомий зі Швейцарії, він потверджував, що там англійзація йде повним ходом.
Історія про рибалку теж від знайомого, який там не на те озеро рибалити сів, і йому пів дня чемні і законнослухняні швайцарці намагались пояснити на мигах, що він не правий. :wink2: Знайомий знав англійську.
Той ваш швайцарець, не має зеленого поняття, що таке русифікація, і плутає з нею просто вживання англійської в певних сферах і як другої мови.
  • 0

#152 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 21.06.2012 – 14:39

Перегляд дописуManfred (21.06.2012 – 13:56) писав:

:wink2:
І що з того? Та невже ви уявляєте, що якщо якийсь словних таку статтю дав, то хтось справді почне серйозно говорити про первневі збудження?

Тому і не було, що латина була мовою науки та правництва чи то пак юриспруденціїї ;-)
Паразит завжди використовує господаря і не використовує свої власні можливості, через що вони поступово атрофуються. Припиняйте паразитувати на инших культурах і буде нам щастя.
Ні, просто в германських чи словянських племен не було науки і філософії. Вони вчились науці від инших народів, і при навчанні позичали слова. Так завжди в реальних мовах.
Сучасне слово елемент вживається в значеннях, які далеко виходять за первісне значення "начало", "основа", чи отой ваш расово правильний первень.

До речі, спробуйте тут почитати, не дивіться на сайт. :wink2:

Мені не ішлося про номінально-офіційний статус англійської у країнах старої Европи, лише про фактичний. Так зрозуміло?
Я вам ще тоді і відповів, що немає подібного ні офіційного ні фактичного статусу. Ви припустились типової для гуманітарія логічної помилки, ви написали "от відомо", і з того "от відомо" почали якісь висновки робити. Й при тому не дали собі ніякого труду розповісти, звідки і чому вам те відомо.

Можливо він не в курсі, що таке русифікація, але що таке англізація Швейцарії пояснював достоту образно і переконливо.
А може він все вигадав?
  • 0

#153 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 21.06.2012 – 15:39

Manfred, а можна прочитати Вашу концепцію розвитку української мови (і зокрема - наукової термінології)?

Якби Україна була центром наукової думки, то зрозуміло: хто щось винайшов, той і назвав. А оскільки ми десь "на периферії", то що, створювати паралельно до міжнародних, суто українські аналоги?
  • 1

#154 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень
  • Місто:Столиця самогоноваріння України

Відправлено 21.06.2012 – 16:13

Я згадав одну влучну приказку.
Так, нам технарям, без вам гуманітаріїв, було б скучно. А ви би, без нас -- здохли.
  • 0

#155 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 21.06.2012 – 16:35

Є одна дуже давно відома техніка маніпулювання суспільною свідомістю. Якщо є щось умовно «хороше» і умовно «погане», то аби люди не досягли єдності в оцінці щодо першого і другого, слід поділити «хороше» на кілька частин. Тоді спільнота почне чубитися за більшу «хорошість» саме своєї частини «хорошого».
Так і в цій темі: гуманітарії змагаються з «технарями», ті, хто говорить з якихось причин російською – з україномовними, ті, хто за вирішення питання засобами мітингів чи страйків – з тими, хто вважає ці заходи політичним піаром певних сил. А взагалі-то в головах у нас, можливо, одна спільна думка: російська як друга державна Україні не потрібна.

Повідомлення відредагував taraBooka: 21.06.2012 – 16:36

• 1

#156 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 21.06.2012 – 16:53

Перегляд дописуManfred (21.06.2012 – 15:00) писав:

Ви настільки зневажаєте українську?
А до чого тут українська? Слово елемент не менш українське, ніж первень. Причому елемент здається давніше, ніж первень, бо первень то мабуть новотвір. Коли і де те слово вперше зустрічається?

Її не було у різних народів, саме тому знайти певний термін серед мовного матеріялу мови — розвиток останньої. Тому, напр., Куліш вважав за необхідне для такого розвою обов'язково перекласти українською Біблію і Шекспіра. Чи ви хочете чути українську тільки на кухнях?
Куліш і Пулюй. Пулюй теж перекладав Біблію, там не обійшлось без технарів, але той самий Пулюй роботи з фізики німецькою писав, чому?

Розкажіть, блск., у якій европейській країні особисто вам не відповіли на питання англійською?
??? :blink:
Краще ви розкажіть, в якій европейській країні, крім Британії, ви могли вільно розмовляти англійською із першою-ліпшою людиною з вулиці. Ви иноді дуже дивні питання задаєте.

Навряд чи, мовник, фахівець з есперанто, хоча коли взяти ваше ставлення до гуманітаріїв вас це не переконає.
Тоді все ясно, він упереджений щодо англійської, хоче, щоб всі есперанто вивчали.

Перегляд дописуtaraBooka (21.06.2012 – 16:35) писав:

Є одна дуже давно відома техніка маніпулювання суспільною свідомістю. Якщо є щось умовно «хороше» і умовно «погане», то аби люди не досягли єдності в оцінці щодо першого і другого, слід поділити «хороше» на кілька частин. Тоді спільнота почне чубитися за більшу «хорошість» саме своєї частини «хорошого».
Так і в цій темі: гуманітарії змагаються з «технарями», ті, хто говорить з якихось причин російською – з україномовними, ті, хто за вирішення питання засобами мітингів чи страйків – з тими, хто вважає ці заходи політичним піаром певних сил. А взагалі-то в головах у нас, можливо, одна спільна думка: російська як друга державна Україні не потрібна.
Ви файно написали, але чому гуманітарії без лапок, а "технарі" в лапках?
  • 1

#157 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 21.06.2012 – 17:14

Цитата

Мовний закон Колесніченка-Ківалова обійдеться у 17 мільярдів

У разі прийняття в цілому законопроекту "Про засади державної мовної політики" видатки на його виконання становитимуть від 12 до 17 мільярдів гривень на рік.

Про це заявила начальник відділу департаменту фінансів соціальної сфери Міністерства фінансів Валентина Брусило, яку цитує рух "Простір Свободи".

"Автори проекту не надали розрахунків вартості його реалізації, але, за нашими оцінками, це від 12 до 17 мільярдів гривень на рік", - заявила представниця Мінфіну у виступі на комітетських слуханнях з приводу законопроекту, що відбулися в Верховній Раді.

"Наше міністерство не підтримує прийняття цього законопроекту", - додала вона.

У свою чергу депутат від БЮТ Андрій Шкіль оцінює в 50 мільярдів гривень суму, яка необхідна для виконання розроблюваного закону "Про основи державної мовної політики".

"50 мільярдів гривень необхідно виділити в один момент, якщо виконувати цей закон буквально. І ці кошти потрібно вкласти не загалом, а одночасно, для того, щоб забезпечити його роботу", - цитують Шкіля "Українські новини".

Він додав, що для введення в дію законопроекту про мовну політику необхідно внести поправки до Конституції.

Шкіль вважає, що Рада не зможе прийняти законопроект про мовну політику до кінця поточної сесії.

http://www.pravda.co.../06/21/6967221/

• 0

#158 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4215 повідомлень

Відправлено 21.06.2012 – 20:31

Ви так комплексуєте з приводу своєї технічної освіти?
Людей з технічною освітою, які би комплексувала з приводу своєї освіти, майже неіснує.
Якщо ж вам цікаво, що спричинило auf!, то цей ваш допис, в якму ви віщали про гуманітарне та технічне мислення.

Manfred сказав:

Бо технічне мислення уникає засадничих гуманітарних питань кшталту навіщо? воно займається лише технічними подробицями як? і що? Тобто технарю все одно куди йти, йому головне продумати як? Технарі це просто інформаційна служба підтримки (довідник) гуманітаріїв, бо їх (технарів) мислення дискретне і не охоплює проблем у повному закресі, це мозок подібний до машини, він сам по собі ні до чого не здатний, а лише тільки тоді коли ним керує користувач, що знається на справді важливих (гуманітарних) питаннях куди і навіщо ;-)
Я просто знаю, що коли гуманітарій починає віщати, під його віщаннями завжди пусте місце, тривіальність, банальність. Його віщання мильні бульки. Тому ця ваша фраза і викликала auf! класичного с..чу технарі vs гуманітарії. Так що не я почав, як і у випадку із малярством. :wink2:
  • 2

#159 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 21.06.2012 – 23:23

Манфреде, а можна поцікавитися більш конкретно сферою вашої діяльності як гуманітарія? Може, колись і писали, але я тут нечастий гість. Мабуть, це або якісь загальні спеціальності (юрист, наприклад), або щось пов'язане з Україною (історія України, українське літературознавство)? Інакше такої б дискусії не виникло.
  • 1

#160 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 22.06.2012 – 09:19

Перегляд дописуkalamar (21.06.2012 – 16:53) писав:

Ви файно написали, але чому гуманітарії без лапок, а "технарі" в лапках?

Це, певне, обмовка за Фройдом :) Справа в тім, що я ще не зустрічала в житті гуманітарія, який би на достатньо високому рівні знав математику. А от "технарі", як правило, по життю знають не тільки "фізику", а й "лірику" (ті ж Г.В.Носовський та А.Т.Фоменко). Тож називати їх технарями - досить умовно (що я й передала у вигляді лапок), ІМХО.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних