Перейти до вмісту

Неукраїнські українці

Повідомлень в темі: 69

#41 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 23.05.2012 – 16:04

Перегляд дописуЧортеня (23.05.2012 – 15:02) писав:

О, я ж кажу - графомани.)
так мило, вчепившись до кожного слова доводити якусь свою думку.)
я так багато писати не люблю, свою думку висловила, а чи погоджуєтесь з нею, чи ні - ваша особиста справа.)
Та ніякої думки там у тебе немає. Слід навчитись що існує велика різниця між українскою культурою і випендрьожем "по українські".

Цитата

а на рахунок слів (не можу цього не прокоментувати):
якщо ви не філологог (а це скоріш не так, а якщо й так - то дуже поганий), то краще б змовчали.)
Ні, я не філолог. Але якщо людина пафосно повчає інших про українську мову у Львові, вона зобовязана бути взірцем цієї мови у своїх висловлюваннях. Інакше, як я сказав вище, це звичайнісінький випендрьож. Мені особисто, в своєму житті доводилось зустрічатись з українцями високої національної свідомості та культури. Їх дуже багато таких людей. І в містах і в селах. А те що тут, у цій темі, городять, говорить про те, що більшість поняття немає ані про культуру, ані про національну свідомість. Тут просто висловлюються націоналістично авторитарні думки на зразок : "я так хочу", а все що не "так" себто не співпадає з "моїм" бажанням, має бути заборонено/знищено. Оце і є однією з ознак совка, до твого відому.
  • 0

#42 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 23.05.2012 – 17:11

Перегляд дописуСенсоріка (23.05.2012 – 15:24) писав:

з іншого боку, подібний інтерес до чужої культури часто засуджують, мол, своє вивчайте, якого чорта в чуже полізли.
так, на день св. Патріка в Одесі деякі місцеві бризкали слиною на людей одягнених у зелене(часто одягнених як лепрекони,напр), з ірландськими прапорами, ірландськими піснями та танцями(міні парад був).
чомусь, ніхто з тих же одеситів не влаштовує пікетів під японськими суші-барами - це нормально, це прийнятно, більше, ще більше!
Одеські лепрекони мають не більше стосунку до ірландської культури, ніж Вєрка Сердючка до української.

Перегляд дописуСенсоріка (23.05.2012 – 15:24) писав:

сама я укр. культурою особо не цікавлюся, бо все життя маю протилежне середовище, цікавитися, м.яко кажучи, ніде.
Добре що ви підковані в инших культурах.
П. С. Як можна цікавитьсь культурою? :wink2:

а на рахунок слів (не можу цього не прокоментувати):
якщо ви не філологог (а це скоріш не так, а якщо й так - то дуже поганий), то краще б змовчали.)
А яку суму ви зібрались покласти на рахунок слів? І який стосунок має філологія до того рахунку? :box:

Повідомлення відредагував kalamar: 23.05.2012 – 17:11

• 0

#43 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 23.05.2012 – 17:23

Перегляд дописуkalamar (23.05.2012 – 17:11) писав:

Добре що ви підковані в инших культурах.
П. С. Як можна цікавитьсь культурою? :wink2:
запитайте в ющенка, здається, він трипільською цікавився)

Перегляд дописуkalamar (23.05.2012 – 17:11) писав:

Одеські лепрекони мають не більше стосунку до ірландської культури, ніж Вєрка Сердючка до української.
або в них

Цитата

вони,доречі, одесити, і були на тому міні-параді. навіть майстер-класи танців давали)))
  • 0

#44 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 23.05.2012 – 17:49

Перегляд дописуСенсоріка (23.05.2012 – 17:23) писав:

запитайте в ющенка, здається, він трипільською цікавився)
То археологічна культура. :rolleyes:

Перегляд дописуСенсоріка (23.05.2012 – 17:23) писав:

або в них

вони,доречі, одесити, і були на тому міні-параді. навіть майстер-класи танців давали)))
Красно дякую, з мене досить знаменитого lord of the dance.

Крім lord of the dance і лепреконів Ірландія має одну із найбільших і найвпливовіших літератур світу. Відомішу насправді, ніж напр. російська літ.
  • 0

#45 raIrakku

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 181 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:столиця українського гончарства

Відправлено 23.05.2012 – 20:37

ТАК, а ну циць!*крикнула настільки голосно, на скільки дозволя форум

в мене від вас голова обертом.
в темі обговорюємо іноземців, що хоч якимсь боком стосуються української культури

уявимо таку класифікацію
1. іноземці українського походження

Зображення

(МАЛЕНЬКА КАНАДКА УКРАЇНСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ АВРОРА ЛАДА ПРИЙШЛА НА ВІДКРИТТЯ НОВОГО ПАМ’ЯТНИКА ТАРАСОВІ ШЕВЧЕНКУ В СТОЛИЦІ КАНАДИ — ОТТАВІ — 26 ЧЕРВНЯ 2011 РОКУ)

2. іноземці яким подобається Україна та її культура

Зображення

(Джордж і Шерен, американець і японка http://20minut.ua/Но...оля/news/151430)

3. інозамці, що випадково примазались до української культури

приклад - друге відео в темі.

• 4

#46 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 23.05.2012 – 21:27

О, я ж кажу - графомани.)
так мило, вчепившись до кожного слова доводити якусь свою думку.)
я так багато писати не люблю, свою думку висловила, а чи погоджуєтесь з нею, чи ні - ваша особиста справа.)
Розумієш, Чортеня, чоловіки по іншому влаштовані - ми маємо відстоювати власну думку, а не просто вкидати її та тікати.

Перегляд допису_Ex (22.05.2012 – 22:18) писав:

як нація вони сформувались не пізніше інших.
Це яка ж? Американці - це купка євреїв, італійців, китайців, британців, греків, африканців, поляків які навчились більш-менш рідко вбивати одне одного та дотримуватися якихось спільних правил. Це - ніяка не нація. Чи ти бува повівся на їхнє внутрішнє втиралово?

Перегляд дописуkalamar (23.05.2012 – 17:49) писав:

Ірландія має одну із найбільших і найвпливовіших літератур світу. Відомішу насправді, ніж напр. російська літ.
В російській літературі я вільно можу назвати з десяток титанів, а у ірландців пригадую лише Джойса.

Перегляд дописуkalamar (23.05.2012 – 09:40) писав:

Що значить шароварщина?
Шароварщина = "гопак" + "шаровари" + "пісні" - "всі інші прояви культури".
  • 0

#47 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 23.05.2012 – 22:35

Перегляд дописуPavlo_Taiko (23.05.2012 – 21:17) писав:

В російській літературі я вільно можу назвати з десяток титанів, а у ірландців пригадую лише Джойса.
Залежно від того, що ви вважаєте титанами. Завважте, я не написав краща чи титанічніша, я написав відоміша. Можу уточнити, що вона значно впливовіша. Титанічність річ суб’єктивна.
Власне, більшість того, що ви вважаєте літературою англійською є літературою ірландською, за винятком того, що є літературою шотландською і валійською. Трохи жарт, але жарт від істини не далекий. Бачите, англійська мова, в протилежність національній російській мові, мова міжнародна, міжнаціональна, а отже, зденаціоналізована. Національність письменників у них не по мові творів визначають.

Поїхали.
Джонатан Свіфт - безперечно один із основоположників фантастики й метр політичної сатири.
Оскар Вайлд
Вільям Батлей Єйтс - один із найвпливовіших поетів 20 століття.
Семюел Беккет - один із засновників жанру абсурдизму.
Джеймс Джойс - жанр "потік свідомості"
Бернард Шоу

Й десятки инших, таких як Джордж Мур, Річард Шерідан, Брем Стокер... які хоч і не відкрили нових шляхів у світовій літературі, але зате на англомовну
літературу їх вплив значний.
І це без середньовічної літератури ґельською мовою, яка поряд з латиною і грекою була найдавнішою мовою, на якій була література, і яка впливала на виникнення европейських національних літератур, хоч звичайно ж не такою мірою, як латина. Зрештою і латину ірландці використовували. Ерігуену знаєте? Роль "кельтської смуги" відносної освіченості для виходу Европи із темних віків важко недооцінити. Тогочасні франки і латини вчились від ірландців. :wink2:

Перегляд дописуPavlo_Taiko (23.05.2012 – 21:27) писав:

Шароварщина = "гопак" + "шаровари" + "пісні" - "всі інші прояви культури".
Японська культура шароварна?
З піснями ви всю оперну класику в шаровари вдягли. Вся українська музика заснована на традиційній. Поезія теж звідти виходить.
Гаразд. Ґете шароварний поет, бо вірші, які згодом пісеньками стали, він точно писав?

Повідомлення відредагував kalamar: 23.05.2012 – 22:12

• 0

#48 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 24.05.2012 – 05:24

Перегляд дописуraIrakku (23.05.2012 – 20:37) писав:

ТАК, а ну циць!*крикнула настільки голосно, на скільки дозволя форум

в мене від вас голова обертом.
У мене також ішла колись від таких речей,коли в одній темі обговорюваласяінша, але звик.

Мене дивує на цьому форумі, що згадалося в тій темі про якесь відео, як іноземці співали якусь там українську пісню, яку там хтось покритикував в коментарях, хоча як для іноземця то хай собі буде, а не згадалося, наприклад, що у світі популярною є (не акту альна на цей сезон, але нехай) різдвяна пісня Щедрик, яку написав український композитор Микола Леонтович.
Шароварщина шароварщиною, ал українська культура то далеко не тільки шароварщина. Та й соромитися шаровар не потрібно, як і їх ліпити на кожнім кроці. Та й шаровари то не лише український одяг, хоча вони набули поширення як одяг козаків.

По темі. Свого часу я був дуже здивований, що Йосип Кобзон видав збірку українських народних пісень, а сам він єврей, уродженець Донеччини. Сьогодні він для нас є іноземець, так принаймні формально воно виглядає, адже є громадянином Росії, російським політиком. Проте в Україні його пам'ятають, навіть є споруджено йому пам'ятник в Донецьку. Мені подобається те, що людина вшановує землю, що її зростила. Нам українцям самим потрібно ще вчитися так поважати свій край.

Це я так згадав про людину за національністю неукраїнця, не громадянина сьогодні, але яка, мабуть, землю, де він виріс, більше поважає, ніж деякі етнічні українці.
  • 2

#49 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 24.05.2012 – 07:54

Перегляд дописуДруг Бобер (24.05.2012 – 05:24) писав:

У мене також ішла колись від таких речей,коли в одній темі обговорюваласяінша, але звик.

Мене дивує на цьому форумі, що згадалося в тій темі про якесь відео, як іноземці співали якусь там українську пісню, яку там хтось покритикував в коментарях, хоча як для іноземця то хай собі буде, а не згадалося, наприклад, що у світі популярною є (не акту альна на цей сезон, але нехай) різдвяна пісня Щедрик, яку написав український композитор Микола Леонтович.

Carol of the Bells взагалі то не є точною копією Щедрика. Але і Щедрик тепер, завдяки Carol of the Bells, популярний.

Критикували те відео теж іноземці. Я його не з приводу критики сюди запостив. Просто в тому відео була цікава вимова. Фонетика української мови звичайно складна для більшості европейців, але не аж така складна :wink2: , насправді більшості европейців фонетично українська значно простіша, ніж російська.
Якщо солістка з того відео німкеня, то вона чула "Несе галя воду" від ukrainian guy який на суржику розмовляв. Мені це просто кумедним видалось. :wink2:

Шароварщина шароварщиною, ал українська культура то далеко не тільки шароварщина. Та й соромитися шаровар не потрібно, як і їх ліпити на кожнім кроці. Та й шаровари то не лише український одяг, хоча вони набули поширення як одяг козаків.

По темі. Свого часу я був дуже здивований, що Йосип Кобзон видав збірку українських народних пісень, а сам він єврей, уродженець Донеччини. Сьогодні він для нас є іноземець, так принаймні формально воно виглядає, адже є громадянином Росії, російським політиком. Проте в Україні його пам'ятають, навіть є споруджено йому пам'ятник в Донецьку. Мені подобається те, що людина вшановує землю, що її зростила. Нам українцям самим потрібно ще вчитися так поважати свій край.

Це я так згадав про людину за національністю неукраїнця, не громадянина сьогодні, але яка, мабуть, землю, де він виріс, більше поважає, ніж деякі етнічні українці.
Кобзон - шароварщина! Він поганенько співає. Як на аматорство нормально, але він же проффесіонал. :wink2: Вибачте, але було багато виконавців, які співали українські пісні набагато краще за Кобзона.
  • 2

#50 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 24.05.2012 – 08:36

і я наипшу щось в цю тему
є така штука "Асиміляція", коли одна культура поглинає іншу завдяки інформаційній потужності.
ця тема виглядає як малюсінька радість за боротьбу в інформаційному поглинанні.

Японець грає на бандурі, це добре, але це один дослідник. Два афроамериканця танцюють гопак під Петрушку, нажаль, це оголосили як російський танець.
тобто, це не такі вже й перемоги

от якби хтось казав науковець, і зразу в голові уявлявся українець, або композитор, і теж всі думають, він напевне українець, одним словом, будьяка творча професія асоціювалась з нашою нацією, це було б класно.
але ніхто не зацікавлений в цьому. Чомусь створений стереотип що уркаїнці співочі, дуже натягнутий стеркотип. Та й спів на українській естраді це не артистична творчість, від виконавця часто потрібна присутність, і все, зараз співаків-артистів немає, якщо помиляюсь, дуже зрадію, якщо я неправий.
  • 0

#51 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 24.05.2012 – 08:55

Перегляд дописуKatod (24.05.2012 – 08:36) писав:

Два афроамериканця танцюють гопак під Петрушку, нажаль, це оголосили як російський танець.

До речі, гопака уже можна не популяризувати. Він досить популярний. В Нью Йорку є класи, подібні до наших одеських лепреконів.
  • 0

#52 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 24.05.2012 – 10:52

Перегляд дописуkalamar (24.05.2012 – 07:54) писав:

Кобзон - шароварщина! Він поганенько співає. Як на аматорство нормально, але він же проффесіонал. :wink2: Вибачте, але було багато виконавців, які співали українські пісні набагато краще за Кобзона.
До речі, ви мені пригадали цікаву статтю. Запишу її в тему про улюблену народну пісню. Посміємося разом, як комуняцька партія ввела увесь народ в оману.
Щодо Кобзона, його час уже виходить, то є представник старшого покоління і дійсно професіонал, відома людина. Приємно, що хоч одна пісня була ним заспівана, хоча заспівана була не одна, а деякі навіть у супроводі хору.

Поняття шароварщина, мабуть, є радянським клеймом, адже радянська влада робила так, щоби усе що не було совєцке виглядало якось смішним або неповноцінним. Я собі японця не уявляю, який скаже, що то кімонощення. Зараз якраз великі "любителі" всього українського запускають гумор на кшталт такого, що негр ходить у шароварах і вишиванках і їсть сало. Мені такий гумор ну зовсім не смішний. Та й він мене навіть не нервує, я так його дивлюся, як проходжу попри переповнений смітник бо треба якось по вулиці пройти.
Тож чому шаровар потрібно соромитися?
  • 2

#53 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 24.05.2012 – 11:20

Перегляд дописуДруг Бобер (24.05.2012 – 10:52) писав:

Щодо Кобзона, його час уже виходить, то є представник старшого покоління і дійсно професіонал, відома людина. Приємно, що хоч одна пісня була ним заспівана, хоча заспівана була не одна, а деякі навіть у супроводі хору.
Так, навіть в світі він людина трохи відома, але зовсім не за свої пісні. Янукович краще співає! :alakh:

Гаразд, щоб авторці теми не псувати.
Кобзон, хоча і прохвесіонал, навіть так не заспіває.

• 0

#54 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 24.05.2012 – 11:23

Чекайте, я вам покажу, що українська культура смішна, а навіть ті негри співають. Своє національне я буду відстоювати.
А мені інколи подобається слухати Чорнобривців. Цікава африканська обробка українських пісень.

Альбо цікавий креативчик.

Цитата

Гурт «Чорнобривці» утворился в грудні 2003 року. Саме тоді ямайсько-африканський склад вокалістів (Стів Ді, Растаман Девіс і Івонн) вперше вийшов на сцену арт-клубу «44» у супроводі романтично налаштованих музикантів з Києва (бас — Славік «Асік» Дяченко, ударні — Віталій Бажора, клавіші — Тарас, гітара — I Ray).
Основа репертуару гурту — оригінальні обробки традиційних українських пісень в стилях реггі, афро-латино та хіп-хоп. Виконання темношкірими солістами в національних українських костюмах таких пісень, як «Ти ж мене підманула», «Несе Галя воду», «Їхалі козаки», «Ой чорна я си чорна», «Розпрягайте хлопці коней» та інших ще нікого не залишала байдужим. У репертуарі гурту також оригінальні афро-латино композиції англійською та африканською мовами, а також кавер-версії популярних пісень Боба Марлі, Африка Симона, Шона Пола та інших виконавців.
Успіх дебютного виступу, за яким послідувало ще безліч концертів, телеефірів на каналах «Інтер», «1 +1», «Новий канал», «M1», «ТЕТ» і ряд фестивальних виступів спонукав гурт замислитися про випуск відеокліпу. Наприкінці 2004 року в ефір виходить перший відеокліп — хіп-хоп-версія пісні «Ти ж мене пiдманула». Режисер відеокліпу — Юрій Морозов. Зйомка відбувалася в найбільшому в Європі павільйоні кіностудії імені О. Довженка. У листопаді 2004 року був підписаний контракт про співпрацю з продюсерським центром «Про Аудіо України» і ПР-компанією «Пі-Ар Квадрат».
Взято з офіційного сайту гурту
  • 2

#55 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 24.05.2012 – 11:52

Перегляд дописуДруг Бобер (24.05.2012 – 11:23) писав:

Чекайте, я вам покажу, що українська культура смішна.
такого безліч про будь-кого можна показати.

Повідомлення відредагував kalamar: 24.05.2012 – 11:52

• 0

#56 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 24.05.2012 – 19:24

Перегляд дописуkalamar (23.05.2012 – 22:35) писав:

Власне, більшість того, що ви вважаєте літературою англійською є літературою ірландською,
Ну так відразу - Діккінз, Байрон, Шекспір. Мабуть найвпливовіші англійські літератори. Хто з них на вашу думку є ірландцем?

Перегляд дописуkalamar (23.05.2012 – 22:35) писав:

Японська культура шароварна?

Ніяка культура не є шароварною. Ви геть не розумієте про що я. А от пан Бобер зрозумів чомусь. Шароварщина - це поверхнева частина української культури, ось і все.

Перегляд дописуДруг Бобер (24.05.2012 – 10:52) писав:

Поняття шароварщина, мабуть, є радянським клеймом,
О - це поняття набагато старіше комунізму.

Перегляд дописуKatod (24.05.2012 – 08:36) писав:

от якби хтось казав науковець, і зразу в голові уявлявся українець,
У 90% населення у голові відразу спливає німецький єврей.

різдвяна пісня Щедрик, яку написав український композитор Микола Леонтович.
Ось цим і треба пишатися.
  • 0

#57 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 24.05.2012 – 21:41

Перегляд дописуPavlo_Taiko (24.05.2012 – 19:24) писав:

Ну так відразу - Діккінз, Байрон, Шекспір. Мабуть найвпливовіші англійські літератори. Хто з них на вашу думку є ірландцем?
Шекспір поза сумнівом. Діккінс просто відомий романіст, не першопрохідець якогось напрямку. Про Байрона словами Еліота скажу, що кількість написаного ним не співвідноситься з якістю, здається, що він нічого не викреслював. Він поет місцевого значення, як Пушкін, Шевченко чи Міцкевич, але менш талановитий за тих трьох, до того ж ті троє створили національні літературні мови, а що створили і на що тривале вплинули напушисті і пусті вірші Байрона? Він відоміший тільки тому, що писав англійською. Еліот був дуже впливовий, але він не англієць, а американець.
Вплив Джойса й Беккета (з Йонеско) на сучасну літературу колосальний, вони заснували нові напрямки, які досі експлуатують.
Сам факт наявності одеських лепреконів завдячує Єйтсу.

Перегляд дописуPavlo_Taiko (24.05.2012 – 19:24) писав:

Ніяка культура не є шароварною. Ви геть не розумієте про що я. А от пан Бобер зрозумів чомусь. Шароварщина - це поверхнева частина української культури, ось і все.
Я з вас просто трохи познущався, бо ви поплутали культуру і товар. Те, що добре продається, не обов’язково є культурою. Яким чином ви поверховість вcтановлюєте? Звідки вам відомо, наскільки глибоко те сприймає той японець? З чого ви взяли, що культура (чи мистецтво про яке мова фактично) має бути модною? Найбільший пісенний геній всіх часів і народів Шуберт, тепер дуже модний? Фольклор взагалі не зорієнтований на слухача, а на самого виконавця. Ви або вмієте співати українські пісні, або ні. :wink2: Товаром, зорієнтованим на слухача, можуть бути тільки обробки фолклору.
  • 1

#58 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 24.05.2012 – 22:27

До речі, щодо Кобзона. :rolleyes:
Рідна мати в еспанському гітарному стилі від україно-ірландця. Цікаво, хто з наших рок-поп-гіп-пуп-зірок так заграє на гітарі. :wink2:
українською

Й англійською мовою

Й навіть бонус є.
http://www.youtube.c...inianmusicvideo
  • 3

#59 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 25.05.2012 – 07:52

А що? Хороший бонус! :)
На жаль, движок форуму не дозволяє пубілкувати більше ніж два відео в одному пості, та я той бонус запощу, нехай народ читає форум, а не лінки цокає.

• 0

#60 raIrakku

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 181 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:столиця українського гончарства

Відправлено 25.05.2012 – 16:58

щось ми про Кубань забули

Там у вишневом у саду, там соловейко щебетав (Кубань)

Цитата

Народный ансамбль песни "Млада- Кубань Перша загальний перепис Російської імперії 1897 року з рідної мови, в порядку убування, (росіяни) - 44,3%, українцІ 17,8%, поляки - 6,3%, білороси (білоруси) - 4,3%, євреї - 4,0%. , Представники української мовної групи («малоросійської» за формулюванням перепису чисельно домінували на всій українській території також україномовне населення складало більшість на Кубані і Холмської губернії, за винятком Одеси і Криму.
зараз українська культура зберіглася там маленькими острівками.
ненька з Кубані, там бабусі вечорами збиралися і співали українські, ну і звичайно російські пісні.
а от зараз моя двоюрідна сестра, що там живе, взагалі не розуміє української (
  • 2

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних