Перейти до вмісту

Явлення лика Господнього

святі мочі ссань господня

Повідомлень в темі: 57

#41 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 20.04.2012 – 12:10

Manfred (20.04.2012 – 11:58) писав:

Щойно почув, що є ще "молящієся атеїсти", це такі, що у Бога не вірять, але, як притисне, то моляться, але кому, коли не вірять?
ну тій програмі, яку подарували інопланетяни :)
  • 0

#42 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3942 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 20.04.2012 – 12:33

Manfred (20.04.2012 – 11:58) писав:

Щойно почув, що є ще "молящієся атеїсти", це такі, що у Бога не вірять, але, як притисне, то моляться, але кому, коли не вірять?
"молящіхся атеїстов" віручі вигадали, їх не існує в природі. Більшість атеїстів не може у принципі молитись, бо не знає слів. Навіть із тим, щоб перехреститись складно, бо різні християни по різному хрестяться. Напр. я не певен, що отак зразу вам правильно скажу, з якого в який бік там правильно по православному. Такі от насправді справи.

Manfred (20.04.2012 – 10:20) писав:

У мене було радянсько-атеїстичне дитинство і я теж переглянув те, що мені втовкмачували з дитинства. Тому вважаю, що треба розрізняти віруючих на етнічно-віруючих та ідейно-віруючих, звісно це може й збігатися, коли людина не просто сприймає віру у спадок, але й свідомо приймає її картину світу.
Ви, очевидно, не були атеїстом щирим. Для справжнього атеїста саме релігійна картина світу і є найбільша перепона. Адже можна навчитись хреститись чи молитись, але прийняти спотворену картину світу, це вимагає зречення і зради свого атеїзму.
  • 2

#43 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2191 повідомлень

Відправлено 20.04.2012 – 12:59

Manfred (20.04.2012 – 12:46) писав:

Знаєте, у дитинстві якось не дуже замислюєшся над картиною світу, а от коли подорослішав і замислився, то зрозумів, що більшої бридні за атеїзм і вигадати важко, а покинути і зректися бридні, як на мене правильно і розумно.
Але міняти шило на мило, як на мене, не так вже й розумно.
  • 1

#44 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2191 повідомлень

Відправлено 20.04.2012 – 13:59

Manfred (20.04.2012 – 13:19) писав:

Шило на мило дійсно не варто, а бридню на вічність?
Вічність то надто гучне слово. Навіть Всесвіт не вічний.
  • 1

#45 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3942 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 20.04.2012 – 16:26

От-от, вічність. Типовий приклад спотвореної картини світу. :wink2:
Ви уявляєте, що ви можете вибрати те, що вам більше подобається. Вибираєте вічність!
Насправді справжні атеїсти зовсім не вважають, що можна вибирати картину світу, і вибрати кращу. Світ є таким, яким є, і яку би картину ми не вибрали, світ не зміниться по чиємусь хотінню, лише вибрана нами картина може дійсності відповідати чи невідповідати. Атеїсти дотримуються атеїстичних поглядів, бо вони вважають, що саме такі погляди відповідають дійсності, а не тому, що такі погляди їх чимось приваблюють.
Ви, до речі, часом не підсвідомий атеїст?
  • 2

#46 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 20.04.2012 – 17:09

Про свій атеїзм хочу сказати, що оскільки я звільнилася від тої духовної тюрми, у якій була, то я навіть не можу уявити, чому би хотіла іти назад. Або якби вилікуватись від хвороби, а потім добровільно захотіти бути хворою знову. До речі, я з дитинства і десь до років 30-ти була дуже хворобливою, багато всіх можливих простуд, а було, що мене щось боліло всередині і ніхто не знав чому. І мігрені мої теж тягнулися ще десь з 4-го класу. Я зараз, майже пенсійного віку, багато здоровша, ніж тоді.

Думаю, що якщо вже вибирати визначення, то я - агностик, тобто 1% залишаю, що я не знаю, що може щось є, лиш я не знаю про то. І то тільки тому, що знаючи з попереднього досвіду, як я міцно вважала себе віруючою, і як воно показалося насправді.

Навіть не можу уявити собі, щоб я колись могла молитись чи піти до церкви з такою ціллю. Навіть на чийсь похорон. Хоч самі церкви, як історія людства, мені не бридкі, лиш те, що у них робиться. Нам ще по старій пам*яті присилають різну літературу, з метою витискання грошей на різні "спасіння", так от зараз мене від того буквально фізично починає нудити.

Ще колись, будучи віруючою, але вже не католичкою, вважала, що поклонятись зображенням неправильно, і навіть відчувала вину, що може бог мене не приймає, бо я то колись робила. Ну, то коли ми були у Римі і, звичайно, відвідали і Ватикан, то я провіряла себе: а може щось заворушиться у мене від тих зображень, що інші вважають святими, і стають на коліна, і цілують, і хрестяться водичкою - абсолютно нічого, нуль. Ватикан і особливо його музей - то збір творів мистецтва, але не більше. Та і все у Римі гарне, навіть кринички на вулицях, що з них постійно тече вода. Потім, коли ми верталися поїздом до Польщі, щоб відвідати чоловікову родину, то по дорозі всі поляки питали, чи ми бачили "ойца сьвєнтеґо". Ну і ми просто відповідали, що ми не католики і то нас не цікавило. Деякі не здавались так просто і додавали, що навіть, якби ми і хотіли побачити, то то не так просто, але от вона мала знайомства і змогла. На що ми підтакували, що раді за неї :)
  • 1

#47 Скай

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 20.04.2012 – 18:09

Nameless One (20.04.2012 – 12:59) писав:

Але міняти шило на мило, як на мене, не так вже й розумно.

цікаво, хто в ітоґє залишиться з носом: Nameless One, який п'є-гуляє, тьолок кохає та горя не знає, коли виявиться, що Бог є, чи Manfred, який годинами-днями гортає Біблію, сподіваючись знайти там відповідь на своє чергове філософське питання, а в проміжках між штудіюванням компілює в своїй уяві аромат райських яблук, дозріваючих біля його майбутньої райської хатини, коли виявиться, що Бога нема? :wink2:
  • 0

#48 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 925 повідомлень

Відправлено 20.04.2012 – 19:04

Для багатьох віра має плацебо ефект, нема значення, чи воно насправді є. І якщо нічого по смерті нема (як на мене, то більш достовірно, ніж всякі решта байок) - то і так вже запізно щось змінювати. Оскільки ніхто не може нічого доказати перед смертю, а тоді вже нема кому доказувати, тому і процвітає торгівля раєм, як писав наш Шевченко:

Кругом неправда і неволя,
Народ замучений мовчить.
І на апостольськім престолі
Чернець годований сидить.
Людською кровію шинкує
І Рай у найми оддає!
Небесний Царю! Суд Твій всує,
І всує царствіє Твоє.
  • 1

#49 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 20.04.2012 – 19:15

Чудо повинне бути від віри,
а не віра від чуда

М. Бердяєв
  • 1

#50 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2191 повідомлень

Відправлено 20.04.2012 – 19:41

Скай (20.04.2012 – 18:09) писав:

цікаво, хто в ітоґє залишиться з носом: Nameless One, який п'є-гуляє, тьолок кохає та горя не знає, коли виявиться, що Бог є, чи Manfred, який годинами-днями гортає Біблію, сподіваючись знайти там відповідь на своє чергове філософське питання, а в проміжках між штудіюванням компілює в своїй уяві аромат райських яблук, дозріваючих біля його майбутньої райської хатини, коли виявиться, що Бога нема? :wink2:
Думаю що залишитись із носом більше шансів у того, в кого менше безладних зв'язків з протилежною статтю.
  • 0

#51 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень

Відправлено 20.04.2012 – 20:32

В рок-опері "Юнона і Авось" є такий вислів:
"Розформоване покоління, ми поодиноко до істини ідем"

Притча

Коли людина була ще дитиною, бабуся завжди казала йому: «Внуку, ось виростеш ти великий, стане тобі на душі погано - ти йди до храму, тобі завжди там легше буде».
Виріс чоловік. І стало йому жити якось зовсім нестерпно. Згадав він пораду бабусі і пішов в храм.
І тут до нього підходить хтось: «Не так руки тримаєш!» Друга підбігає: «Не там стоїш!» Третя бурчить: «Не так одягнений!»
Ззаду обсмикують: «Неправильно хрестишся!» А тут підійшла одна жінка і каже йому :
- Ви б вийшли з храму, купили собі книжку про те, як себе тут вести треба, потім б і заходили.
Вийшов чоловік з храму, сів на лавку і гірко заплакав.
І раптом чує він голос:
- Що ти, дитино моя, плачеш?
Підняв чоловік своє заплакане обличчя і побачив Христа.
каже:
- Господи! Мене в храм не пускають!
Обняв його Ісус:
- Не плач, вони й мене давно туди не пускають.
  • 1

#52 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 925 повідомлень

Відправлено 20.04.2012 – 23:31

Nameless One (20.04.2012 – 09:56) писав:

Aquarius-ka, дуже цікава історія. Справді не просто переосмислити все чому тебе навчали в дитинстві. Навчали люди яким довіряєш беззаперечно, оскільки вони - батьки, родичі. Сам до закінчення школи не дуже цікавився даною темою, як і більшість я сприймав усі традиції, обряди і правила за належне. Крім того у дитинстві я мав проблеми зі здоров'ям і під впливом родичів доволі довго і активно випрошував у боженьки чудесного вирішення усіх проблем. Проте в старших класах у мене було достатньо часу для літератури. Я на відміну від інших не пробував зліпити картину до купи, не шукав відповідей на всі суперечності. Просто після певного ознайомлення з різноманітними книгами, а також з історією, "пазлі" розпалися самі собою, і прийшло розуміння що люди даремно витрачають свій дорогоцінний час на ілюзії.
Щасливий ви, що вдалося звільнитись від того тягаря брехні ще у досить молодому віці. У мене, нажаль, майже все життя на то пішло. Але що ж, такова жизнь, яка не є - вся моя...

А до речі, Неймлес Ван-е, я пам*ятаю мій найперший плюсик від вас і нормальну, без нахабства, відповідь на запитання, коли я тільки зареєструвалася і була ще дуже "пацєряна". Він, плюсик, лежить у шкатулочці, завинений у батистову хустинку і пересипаний лавандою (від молів, про всяк випадок) :)

wizm (20.04.2012 – 20:32) писав:

В рок-опері "Юнона і Авось" є такий вислів:
"Розформоване покоління, ми поодиноко до істини ідем"

Притча

Коли людина була ще дитиною, бабуся завжди казала йому: «Внуку, ось виростеш ти великий, стане тобі на душі погано - ти йди до храму, тобі завжди там легше буде».
Виріс чоловік. І стало йому жити якось зовсім нестерпно. Згадав він пораду бабусі і пішов в храм.
І тут до нього підходить хтось: «Не так руки тримаєш!» Друга підбігає: «Не там стоїш!» Третя бурчить: «Не так одягнений!»
Ззаду обсмикують: «Неправильно хрестишся!» А тут підійшла одна жінка і каже йому :
- Ви б вийшли з храму, купили собі книжку про те, як себе тут вести треба, потім б і заходили.
Вийшов чоловік з храму, сів на лавку і гірко заплакав.
І раптом чує він голос:
- Що ти, дитино моя, плачеш?
Підняв чоловік своє заплакане обличчя і побачив Христа.
каже:
- Господи! Мене в храм не пускають!
Обняв його Ісус:
- Не плач, вони й мене давно туди не пускають.
Воно зворушлива історія, лиш, якби вона ще й правдивою була...
Був у мене такий період, коли під-час служби брати і сестри во Христі особливо завзято працювали ліктями, особливо сестри, або за що інше зачинали сварки,то я старалась "усмиряти гординю" і щоб не давати ліктем "здачі" - молилась, що от ти, сине божий, ще не то терпів, а міг би кивком одного пальця лівої ноги то всьо припинити, але який ти був покірний і смиренний! На короткий час то може якось і працювало, але не довго. Ну, а зараз то взагалі не має ніякого значення.
  • 1

#53 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень

Відправлено 21.04.2012 – 08:25

Віруючі і невіруючі знаходяться в одинакових стартових умовах
і спір абсолютно безпредметний, бо не знаю як 100% доказати що Бога нема і відповідно як доказати, що Бог є.
Ще є ті, котрі т.с. на вибори не ходять і їм приліпили ганебну клікуху - "противсіхи"
Даремно, може люди просто мали срави невідкладні.

Але і тут можуть бути паталогічні крайнощі
Не до сміху, як Акваурішко у Вашому, як кажуть москалі "Тяжелом случае"
І до сміху ті систематичні трафунки, абсолютно реальних чудес, з пострадянського простору :)
http://tsn.ua/tsikav...ya-cvillyu.html
  • 0

#54 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 925 повідомлень

Відправлено 21.04.2012 – 17:13

wizm (21.04.2012 – 08:25) писав:

Віруючі і невіруючі знаходяться в одинакових стартових умовах
і спір абсолютно безпредметний, бо не знаю як 100% доказати що Бога нема і відповідно як доказати, що Бог є.

Щось комусь індивідуально доказувати я, наприклад, і не збираюсь. Чому ми тут обговорюємо "Явлення лика Господнього"? - Бо воно попало у новини. Як хто має віру, що може горами сувати - то йому чи їй наше обговорення і так не віру не підточить.

Якщо щось насправді є, то доказати набагато легше і простіше, ніж того, чого нема. От якби я вам почала закидати, що ви ніколи не були у, скажімо, Сочі. Та ви би тут почали з обуренням і піною представляти докази, що ось моя власна фота у Сочі, ось мій друг, який може підтвердити, ось то і то сталося, коли ми там були, ось такі місця я пам*ятаю, а тепер вони вже інакші, але у архівах можна знайти. Так? :)

А тепер, якби я стала брехати, але на повному серйозі, що, скажімо, у мене в гаражі живе чарівний лилик, який виконує любі бажання. Ви б сказали: Ну то покажи нам, хай побачимо ту цяцю. Ну і, звичайно, що ніякого чарівного лилика у мене нема, і якби я дозволила обдивитись гараж - то вся справа би з тріском і позором провалилась і був би казочці кінець. Але якби я почала напускати туману: Той лилик не простий, він не всім показується, а тільки вибраним, тільки тим, хто має щиру віру і чисте серце, то навіть вірячи у мого лилика булоби тяжко заміряти "щирість" віри і "чистоту" серця. І якби почала ставити ще дивніші і дурніші вимоги, що треба перед тим постити і довго стояти на колінах і просити лилика про ласку, і обліпила свій гараж всякими блискітками і чудасіями, і притемнила світло, і пускала чарівний дим, - то змучені, з низьким вмістом цукру у крові люди могли би і дійсно щось відчувати. Навіть покращення стану здоров*я шляхом власно самонавіювання. Або і в облом було би признаватись, що вони не так вже і постили сорок днів, а позволили собі яке япко чи сливку. Ну а не помоголо - бо грішні, самі винні. А тоді слава про мого лилика рознеслась би по градам і весям, і мені або прийшлось би міцніше і професійніше брехати, напускати на себе поваги і таємничості, або пакувати манатки і тікати, де ще ніхто не знає ні мене, ні моєї дурної видумки.

Так що доказати те, щого нема - не так просто :)
  • 4

#55 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6463 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 21.04.2012 – 17:38

в когось є віра сувати гори? і хтось рушить гори лиш однією вірою? ми цього не бачимо.
зате ми бачимо віру в надприродню сутність плями на обістяній стіні, а також готовність цілувати ту пляму.
  • 2

#56 Скай

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 21.04.2012 – 18:39

Хмурий Князь Вітольд (21.04.2012 – 17:38) писав:

бачимо ....готовність цілувати ту пляму.
таку готовність виявила лиш чорно-біла

чорно-біла (18.04.2012 – 22:29) писав:

йду краще стіну цілувати

• 0

#57 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень

Відправлено 23.04.2012 – 14:33

"Так що доказати те, чого нема - не так просто :) "

Шановна Акварішко.
Чесно не чекав такої бурхливої реакції
Видно прикол, що одного бідолагу цвіль доїдає, виявився банальним баяном
Згадалось як гаспада офіцери канделябрами били, коли хто розповідав старі анекдоти
  • 0

#58 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 925 повідомлень

Відправлено 24.04.2012 – 06:01

Нєє, ну яка бурхлива, просто реакція. От попробував би хто піти там, де стіну цілують і сказав свою думку - ото би закипіло.
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua