Перейти до вмісту

Ким був Шевченко насправді?

Повідомлень в темі: 43

#21 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1492 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 09.04.2012 – 14:48

Перегляд допису_Ex (09.04.2012 – 14:28) писав:

От якраз я й про те, шо не думаю, шо тільки ті. Принаймні мали - всі. Навіть ті, які подумали шо образили укр. футбол. Бо для загалу це все важливі символи. Того на них і серуть наші "великі брати". І нормальна поведінка норм. нації не толерувати цього під приводом: та ми тут буддисти більші ніж всі китайці. Під будь яким приводом. Він не міфи розвіював, а під приводом цього принижував хахлів. Нація не повинна дозволяти себе принижувати*пафосно Була б інша справа якби розвіюванням якихсь там міфів зайнялася людина, яка не викликала сумнівів в його не 5-тиколонності і професійности у відповідній галузі. На нього б уже тоді гнали переважно оті тобою згадані, показушники і інші несправжні шевченкознавці пластмсаові патроіти.))) Такшо взіьми свою каменюку і кинь в Бузину, як не зробила раніше, бачимо. :lol:
В кого що, а у Еха знову всі дороги ведуть до одного)Навіщо виправляти наслідки, якщо можна виправити причину?Тим паче, що зміна акценту у вивченні Кобзаря як поета-людини,а не як шаблона більш можлива. А троляки типу бузини і так існуватимуть. Це лише перевірка на міцність і на ідентичність,а не комплекс стада;)
  • 0

#22 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 09.04.2012 – 14:49

Перегляд дописуМаківка (09.04.2012 – 14:39) писав:

Вважаєш, що в нього було роздвоєння віри? Це як?
Не знаю. Думаю він вірив в Бога. Якої конфесії був нічого не можу сказати, і яка різниця, але кумедно буде якщо грекокатолик, - є в нас занадто православні, ото погомонять про це. Тут же все православне, в них і люди тіке ті шо православні, а тут таке пророк нації, - католик!
  • 0

#23 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 14:51

Перегляд дописуДруг Бобер (09.04.2012 – 14:39) писав:

Поясніть, будь ласка, мені, що зробив Бузина стосовно Шевченка, крім того, що облив його помиями. Я собі навіть не можу уявити, щоби росіяни облили брудом Пушкіна, поляки Міцкевича, німці Ґьоте (байдуже мені норми правопису, оскільки вони не передають правильне відображення цього прізвища), греки Платона, а євреї Шолом Алейхема.
А у нас чомусь ті, хто обливає брудом генія стають мало не найбільшими героями. Хоча і можна сказати, що Шевченко мислив як кріпак, як бунтівний кріпак, який хоче виступити проти тогочасної системи, але він залишається генієм, навіть пророком. Читаючи твори Шевченка, можна побачити відображення наших часів.
так, облив помиями, як недожурналюга у жовтій пресі.Брав, так би мовити на низькосортність, щоб повелися на бруд. І повелися, що печально

Перегляд дописуМаківка (09.04.2012 – 14:39) писав:

Вважаєш, що в нього було роздвоєння віри? Це як?
в якийсь період житейських поневірянь у нього настала криза віри, що цілком природно
  • 2

#24 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 14:52

Перегляд допису_Ex (09.04.2012 – 14:45) писав:

ні, передають, просто ви те відображення не знаєте. якщо вас не переконала колишня дисуксія у відповідних темах, то хоч би сходіть в Вікіпедію і почитайте за німецьку фонологію чишо. Ґете.
Ну гаразд, після прийнятої хорошої дози коньячку... ні не так,...ось... після добре прийнятої дози їхнього національного шнапсу таки Гете, ти мене переконав. А тепер спробуй переконати мене про Бузину.
  • 1

#25 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 14:53

Перегляд дописуДруг Бобер (09.04.2012 – 14:52) писав:

Ну гаразд, після прийнятої хорошої дози коньячку... ні не так,...ось... після добре прийнятої дози їхнього національного шнапсу таки Гете, ти мене переконав. А тепер спробуй переконати мене про Бузину.
Ґете)
  • 1

#26 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 09.04.2012 – 14:55

Перегляд дописувеснянка (09.04.2012 – 14:51) писав:

в якийсь період житейських поневірянь у нього настала криза віри, що цілком природно
Звісно. Однак, коли йому було важко на душі, звертався до Бога.

Перегляд допису_Ex (09.04.2012 – 14:49) писав:

...а тут таке пророк нації, - католик!
А коли й католик. Це злочин?
  • 2

#27 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 09.04.2012 – 15:02

Перегляд дописувеснянка (09.04.2012 – 14:48) писав:

В кого що, а у Еха знову всі дороги ведуть до одного)Навіщо виправляти наслідки, якщо можна виправити причину?Тим паче, що зміна акценту у вивченні Кобзаря як поета-людини,а не як шаблона більш можлива. А троляки типу бузини і так існуватимуть. Це лише перевірка на міцність і на ідентичність,а не комплекс стада ;)
Проходження цієї перевірки єсть відсіч, але не мороз і пошук хибних пояснень.)))
Ще раз: причина не в тому шо Шевченка зробили таким як він є, а в тому, що українофобам є потреба принижувати символи українського. Невже я не ясно висловлююсь: розшаблоненого Шевченка теж обгажуватимуть. Все, мову, діячів, ліса гори й ріки. Саааало.

Перегляд дописуДруг Бобер (09.04.2012 – 14:52) писав:

Скоріш навпаки: після дози може бути будь що і будь як.
А про бузину я наче героєм його не називав, мяко кажучи, і чому переконати?

Перегляд дописуМаківка (09.04.2012 – 14:55) писав:

Звісно. Однак, коли йому було важко на душі, звертався до Бога.

А коли й католик. Це злочин?
Тю, я ж написав там так, шо очевидно, про кого я написав і яка моя позиція. Я чуть лі не сам католик. Хоча й не католик.
  • 1

#28 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 15:14

Я пропоную подивитися на ставлення Шевченка до Бога і до релігії, не тільки через його творчість, яку могли і спотворити з ідеологічною метою, а через його громадську діяльність.
Як відомо, Шевченко був членом Кирило-Мефодіївського товариства, де він мав значний, а можливо і вирішальний вплив у його розвитку, формуванні ідей, поглядів, концепцій.
Кирило-мефодіївці вважали, що творцем історії є Бог, а її рушійною силою — християнська релігія. Суспільство, на їхню думку, повинно будуватися за принципами первісного християнства (рівність, добро, справедливість, 10 заповідей). Тобто вони мали цілком християнський світогляд.
Якщо Шевченко туди вступив і в його житті відігравав визначальну роль, то і очевидно, що християнський світогляд для нього був цілком прийнятний.

Перегляд допису_Ex (09.04.2012 – 15:02) писав:

Скоріш навпаки: після дози може бути будь що і будь як.
А про бузину я наче героєм його не називав, мяко кажучи, і чому переконати?
Мабуть, Шевченко з алкоголю любив тільки горілочку випити, але менше з тим.
Може скажеш хоч ти, що написав Бузина про Шевченка, крім помиїв.
  • 1

#29 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4200 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 09.04.2012 – 15:25

Перегляд дописуДруг Бобер (09.04.2012 – 15:07) писав:

Я пропоную подивитися на ставлення Шевченка до Бога і до релігії, не тільки через його творчість, яку могли і спотворити з ідеологічною метою, а через його громадську діяльність.
Як відомо, Шевченко був членом Кирило-Мефодіївського товариства, де він мав значний, а можливо і вирішальний вплив у його розвитку, формуванні ідей, поглядів, концепцій.
Кирило-мефодіївці вважали, що творцем історії є Бог, а її рушійною силою — християнська релігія. Суспільство, на їхню думку, повинно будуватися за принципами первісного християнства (рівність, добро, справедливість, 10 заповідей). Тобто вони мали цілком християнський світогляд.
Якщо Шевченко туди вступив і в його житті відігравав визначальну роль, то і очевидно, що християнський світогляд для нього був цілком прийнятний.

Вам не спадає да думку, що для нього просто релігійне питання важило зовсім небагато, як і для більшості нормальних людей? Адже тільки релігійним фанатикам цікаво намагатись доводити, що Шевченко, Гайзенберг, Гітлер... були християнами. Шевченко жив тоді, коли не християн в Україні було мало, й природно, що він був християнином. Його випади проти церкви не свідчать про атеїзм. Він не був християнським поетом, так само, як Гайзенберг не був християнським фізиком, а Гітлер - християнським політиком. Хоча всі троє були християнами.

Повідомлення відредагував kalamar: 09.04.2012 – 15:25

• 3

#30 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 15:32

Перегляд дописуkalamar (09.04.2012 – 15:25) писав:

Вам не спадає да думку, що для нього просто релігійне питання важило зовсім небагато, як і для більшості нормальних людей? Адже тільки релігійним фанатикам цікаво намагатись доводити, що Шевченко, Гайзенберг, Гітлер... були християнами. Шевченко жив тоді, коли не християн в Україні було мало, й природно, що він був християнином. Його випади проти церкви не свідчать про атеїзм. Він не був християнським поетом, так само, як Гайзенберг не був християнським фізиком, а Гітлер - християнським політиком. Хоча всі троє були християнами.
Мені не спадало на думку зовсім, наскільки для нього релігійне питання важило, проте я написав, що християнство для нього було прийнятним. Шевченко виділився як поет, також як художник, а не як якийсь християнський подвижник, чи інша поважна особа, яка зробила якийсь вклад в християнство.
  • 1

#31 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень
  • Місто:Волинь

Відправлено 09.04.2012 – 15:36

Перегляд дописуkalamar (09.04.2012 – 15:25) писав:

Дуже слушна думка
+1
нічого додати
  • 0

#32 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 441 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 18:11

Якщо ми вже зачепили, ким був Батько "насправді", то давайте розберемо, що ми насправді знаємо про "Кобзаря". Вперше Кобзар Шевченка було видано 1840 року в друкарні Є.Фішера (Санкт-Петербург) і називався він "Кобзар Т. Шевченка". Це були два випуски першого варіанту першого вірша-збірки Шевченка; перший на 115, другий на 114 сторінок.
Єдиний на сьогодні примірник першого видання Кобзаря знаходиться в Черкаському краєзнавчому музеї (принаймні, сподіваюсь, що знаходиться і зараз). Колір обкладинки - синій, листки - жовтого кольору.
Тепер коротко щодо змісту: "Кобзар Т.Шевченка" складається з восьми поезій саме в такій послідовності: "Думи мої, думи мої", "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "До Основ"яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч". В Шевченковому задумі "Кобзар" - це єдиний вірш, складений з 8 частин!
Прочитайте ці вірші послідовно, і ви зрозумієте, що хотів сказати Кобзар своїми піснями, і проти чийого гноблення вони були спрямовані.
  • 1

#33 Козаченько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 76 повідомлень
  • Місто:Україна, м.Богуслав

Відправлено 09.04.2012 – 20:18

Можливо, наш славетний кобзар, хотів відлучити людей від зв'язку: Бог - церква - людина. І залучити до: Бог - людина?

Адже, церква є розпуснецею священиків.
  • 0

#34 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 10.04.2012 – 08:53

Перегляд дописуКозаченько (09.04.2012 – 20:18) писав:

Це Ваша думка?

Можливо, наш славетний кобзар, хотів відлучити людей від зв'язку: Бог - церква - людина. І залучити до: Бог - людина?
Звучить лякливо. Для чого відлучати? )
  • 1

#35 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 10.04.2012 – 09:59

Перегляд дописуМаківка (10.04.2012 – 08:53) писав:

Це Ваша думка?

А давайте на це питання знову ж таки подивимося з точки зору громадської діяльності Т. Шевченка.
Кирило-Мефодіївське братство, до якого входив Шевченко і де він мав значний вплив, зважаючи на існування слов’ян у світі різних християнських конфесій мало на меті викорінення "будь-якої племінної та релігійної ворожості" й пропаганду ідеї "можливості примирення розходжень у християнських церквах". Таким чином товариство не виступало проти церкви. Невже тоді Шевченко протистояв так цьому. Як мінімум йому було байдуже питання приналежності людей до церкви, але скоріше за все він ті постулати товариства підтримував.
  • 0

#36 Козаченько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 76 повідомлень

Відправлено 10.04.2012 – 14:10

Перегляд дописуМаківка (10.04.2012 – 08:53) писав:

Це Ваша думка?

Як кажуть, хочеш дізнатися яка людина, дай її владу. Рідко коли в людей криша зостається на місці, від влади росте пиха та вседозволеність.
Щоб не бути в'язнями церкви. Десь чув, що в давнину, щоб піп відпустив тобі гріхи потрібно було дати йому червонця.
Тим більше, якщо ти дійсно віриш у Бога то навіщо церква? Я вважаю, що церква - це лише місце для молитви, яке можна замінити куточком з образом, укритим вишитим рушником, у кутку хати.

Перегляд дописуДруг Бобер (10.04.2012 – 09:59) писав:

А давайте на це питання знову ж таки подивимося з точки зору громадської діяльності Т. Шевченка.
Кирило-Мефодіївське братство, до якого входив Шевченко і де він мав значний вплив, зважаючи на існування слов’ян у світі різних християнських конфесій мало на меті викорінення "будь-якої племінної та релігійної ворожості" й пропаганду ідеї "можливості примирення розходжень у християнських церквах". Таким чином товариство не виступало проти церкви. Невже тоді Шевченко протистояв так цьому. Як мінімум йому було байдуже питання приналежності людей до церкви, але скоріше за все він ті постулати товариства підтримував.
Можливо він хотів об'єднання християнства?
  • 0

#37 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 11.04.2012 – 12:36

Шевченко був атеістом, втіхаря переписувався з Гельмгольцем, і сидячи в бур'яні вивчав матан :)
  • 0

#38 Козаченько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 76 повідомлень

Відправлено 11.04.2012 – 16:28

Перегляд дописуManfred (11.04.2012 – 12:10) писав:

Напевно тому, що "Не добре чоловікові бути самотнім..." (Буття 2:18).
Либонь і Шевченко не писав вірші лише для себе.
Вибачте не второпав:) Тай біблії немає під рукою.
  • 0

#39 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 12.04.2012 – 14:34

Перегляд дописуshіver2005 (12.04.2012 – 10:12) писав:

Не католик. Ляхи та уніати - одне ціле, він сам писав.

В черговий раз спроба зробити політику на релігійному роздиранні України в 21 столітті.

Не потрібно з поета робити ікону, але і перебріхувати негоже.

Полякам

Ще як були ми козаками,
А унії не чуть було,
Отам-то весело жилось!
Братались з вольними ляхами,
Пишались вольними степами,
В садах кохалися, цвіли,
Неначе лілії, дівчата.
Пишалася синами мати,
Синами вольними... Росли,
Росли сини і веселили
Старії скорбнії літа...
Аж поки іменем Христа
Прийшли ксьондзи і запалили
Наш тихий рай. І розлили
Широке море сльоз і крові,
А сирот іменем Христовим
Замордували, розп'яли.
Поникли голови козачі,
Неначе стоптана трава.
Украйна плаче, стогне-плаче!
За головою голова
Додолу пада. Кат лютує,
А ксьондз скаженим язиком
Кричить: “Te deum! алілуя!..”

Отак-то, ляше, друже, брате!
Неситії ксьондзи, магнати
Нас порізнили, розвели,
А ми б і досі так жили.
Подай же руку козакові
І серце чистеє подай!
І знову іменем Христовим
Ми оновим наш тихий рай.

[Після 22 червня 1847, Орська кріпость; 1850, Оренбург]

Любив він жінок і навіть в засланні вони в нього не переводились, адже оголенних їх малював, попробуй тут утриматись...
Непогано б було(для генофонду), якби він дійсно ще в молодості, зі слів ворогів української державності:" перепортил всех девок в округе"
  • 1

#40 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 12.04.2012 – 20:37

Ляхи(поляки) є католики і греко-католиками ніколи не були
Цивілізовані країни такими стали не відразу, але вони вже перехворіли на міжконфесійну різню,
котра апріорі не може нікому нічого доказати, тому і мають право такими називатись.
Не можна усе те механічно тягнути в сьогодення, - інакше прийде третя сила.
Той же Ірак яскраве тому підтвердження.

Шевченко усе те писав з болем душевним в час, коли Польща розірвана натроє, втратила державність,
а Україна пережила Руїну.
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних