Перейти до вмісту

Половина українців виступають за русифікацію

Повідомлень в темі: 58

Опитування: Половина українців виступають за русифікацію (35 користувачів проголосувало)

Ваша позиція щодо укр. та рос. мов.

1. українська та російська мови мають бути рівноправними державними мовами; (1 голосів [2.86%])

Процент голосів: 2.86%

2. українська мова — державна, російська вживається як місцева офіційна мова в тих місцевостях, де більшість населення цього бажає; (1 голосів [2.86%])

Процент голосів: 2.86%

3. російська мова має бути єдиною державною мовою з витісненням української мови з усіх сфер суспільного життя; (0 голосів [0.00%])

Процент голосів: 0.00%

4. радикальна українізація з витісненням російської мови з усіх сфер суспільного життя; (15 голосів [42.86%])

Процент голосів: 42.86%

5. українська мова — державна, російська мова має такі самі права, як мови інших національних меншин; (10 голосів [28.57%])

Процент голосів: 28.57%

6. українська мова — державна, російська вживається лише як розмовна. (8 голосів [22.86%])

Процент голосів: 22.86%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 20.03.2012 – 21:25

Перегляд дописуМаківка (20.03.2012 – 21:19) писав:

Таке враження, що ти не українець, а монгол. :) Кажеш, що спілкуєшся державною? То яка для тебе державна мова?
Таке враження, що ти не українка, а волиняка)
Бігом за конституцією, і читати яка в Україні державна мова. Ганьба тобі за таке кричуще невігластво!
  • 1

#42 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3933 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 20.03.2012 – 21:31

Тут немає про що балакати...

Переглянула голосування. За радикальну українізацію з витісненням російської мови з усіх сфер суспільного життя - 8 голосів. Поки найбільше.
  • 0

#43 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • 402 повідомлень

Відправлено 20.03.2012 – 21:35

Перегляд дописуМаківка (20.03.2012 – 21:31) писав:

Переглянула голосування. За радикальну українізацію з витісненням російської мови з усіх сфер суспільного життя - 8 голосів. Поки найбільше.
Роздрукуй результати і бігом в парламент та до президента. Хай роблять висновки.)
  • 1

#44 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 21.03.2012 – 12:38

До слова.

Статус державної мови в Україні регламентований Конституцією. Для зміни статті 10 Конституції (відповідно до якої державною мовою в Україні є українська) потрібне рішення Верховної Ради конституційною більшістю - 300 народних депутатів з 450. Потім це рішення має бути схвалене на всенародному референдумі (стаття 156 Конституції).
  • 1

#45 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 21.03.2012 – 12:52

Прочитала у відгуках на мовний ажіотаж.

Цитата

Геніальна поетеса, гордість української нації Ліна Костенко сказала: "Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову". Звідси випливає, що тим, у кого відібрало мову, і тим, хто хоче цю мову відібрати у свого ж народу, нічого робити в нашій політиці. І не потрібно на кожному кроці говорити про патріотизм, не усвідомивши, що велика нація повинна мати єдину державну мову - мову свого народу, а її представники, дай Бог, нехай володіють і десятками мов.

Перегляд дописуManfred (21.03.2012 – 12:49) писав:

Знаєте байку, як зустрілися на мосту двоє віруючих і стали з'ясовувати хто якої віри, не зійшлися у подробицях. Так ото і з українцями така халепа весь час, спільне треба шукати, а не те, що нас розділяє.
А це золоті слова.
Так і живемо. Велику гордість російської класики називаємо Анною Ахмєтовою. І тим, хто це сказав, невідомо, що навчалася ця жінка в Києві. І легко та досконало (до речі) володіла українською мовою. Хоча майже все своє життя прожила в Росії.

Повідомлення відредагував Маківка: 21.03.2012 – 13:05

• 2

#46 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 21.03.2012 – 15:25

та шо ви розпереживалися? кожні вибори цю тему піднімають. Ше Кучма шось там обіцяв, Янукович не перший.

в Одесі в маршрутках плакати якоїсь там "новоросії" висять. я не вчитувалася, можливо то реклама одного відомого інтернет-порталу. і комуняки по вулицях ходять. оце мене більше страшить, ніж чиїсь марні фантазії щодо російської як другої державної.
  • 1

#47 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • 402 повідомлень

Відправлено 21.03.2012 – 20:00

Перегляд дописуСенсоріка (21.03.2012 – 15:25) писав:

комуняки по вулицях ходять. оце мене більше страшить,
не бійся, вони гвалтують тільки гарненьких :wink2:
  • -2

#48 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 21.03.2012 – 20:17

Перегляд дописуshіver2005 (21.03.2012 – 20:08) писав:

Їм сцють у лице, а вони - божа роса.
Ти про українців?
Читаю тему й дивуюся. Третина дописувачів проживає не в Україні. І ЯК різниться їхнє ставлення до української мови! Гмда...

Повідомлення відредагував Маківка: 21.03.2012 – 20:22

• 0

#49 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1321 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 22.03.2012 – 04:57

Перегляд дописуСенсоріка (21.03.2012 – 15:25) писав:

та шо ви розпереживалися? кожні вибори цю тему піднімають. Ше Кучма шось там обіцяв, Янукович не перший.

в Одесі в маршрутках плакати якоїсь там "новоросії" висять. я не вчитувалася, можливо то реклама одного відомого інтернет-порталу. і комуняки по вулицях ходять. оце мене більше страшить, ніж чиїсь марні фантазії щодо російської як другої державної.
якщо тобі особисто небайдуже, то приводи перейматися суть. на прийдешніх виборах владна партія може шляхом фальсифікацій і використанням факту безбашенности великої кількости нашого особливого вашого "новорасєйского" і нашого dumbass-ського бидла населення - які попри всю жопу, яку їм вчинила пр за останні 2 роки всеодно підуть тупо вкинуть бЮлетні за ялинковича - дістати конституційну більшість, маючи яку вони введуть шо хочуть, адже українофобів там вистачає, тож на радість того, з вєчнообдовбаним взгялдом припарка з крима калєстнічєнка і таким як воно, - введуть. якшо тобі небайдуже.
ЗІ. а от про ходячих комуняк не поняв. :lol: боїшся їх на вулиці? Не бійся. Ось, хотів в когось нагадує кинути, але хай буде тут. Як каже полюбившийся тобі Манфред посмішка до теми:
Зображення

Повідомлення відредагував _Ex: 22.03.2012 – 05:00

• 0

#50 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 22.03.2012 – 10:25

Шівере, давай тут обійдемося без образ. Я ще тобі Шевченка вибачити не можу, а ти починаєш відверто хамити.

Цитата

Я на жаль не знаю хто де живе і які голоси кому віддав.
Коли вже на те пішло, я тебе також мала на увазі.

Таке враження, що ти просто не зносиш українську мову. :huh:
  • 0

#51 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 22.03.2012 – 10:59

Патріотом треба бути в серці, а не на папері. Глибоко в душі, а не на язиці. Яка б то мова не була: українська, російська чи молдаванська.
  • 2

#52 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • 402 повідомлень

Відправлено 22.03.2012 – 14:39

Перегляд дописуManfred (22.03.2012 – 10:39) писав:

Гаразд, уявімо, що ви мене переконаєте, що я уніат і тому не можу вважати себе українцем. Хто від того виграє? Мені ж все одно треба буде шукати свою ідентичність, пра? Ну, наприклад, я вирішу після цього, що я поляк або русин, які будуть далі мої дії? Я візьмуся за русинську або польську культуру і піаритиму їх, відповідно переконуватиму собі подібних. Українська від того виграє, чи програє?
Вона вже програла, якщо не виріш, то дай мені відповідь на запитання: згідно конституції України, яка мова спілкування має бути в законодавчій та виконавчій гілках влади?
  • -1

#53 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 06.04.2012 – 10:49

До теми.

Володимир Яворівський, народний депутат України, письменник

Цитата

Чим небезпечний законопроект про двомовність?

Новий законопроект Ківалова-Колесніченка “Про засади мовної політики в Україні” трохи замаскували. Вже немає державної двомовності та нібито є державна українська мова. Водночас, у регіоні, де нараховується 10 відсотків населення, яке володіє іншою, крім державної, ця мова вводиться як державна. Йдеться приблизно про 12 регіонів, де блискавично російська мова може стати другою державною. Української там не буде, це вже цілком зрозуміло. Це замасковано нібито під те, що так можуть робити й інші мови національних меншин, наприклад, на Закарпатті - мадяри, на Буковині може бути румунська мова тощо. Та в жодній області немає іншої мови національних меншин, де вона може мати 10 відсотків, окрім російської. А російська може мати і має - це Донецьк, Луганськ, Харків, Одеса, Миколаїв і т. д. Тобто, у законопроекті є замаскована двомовність, а інші мови повністю усуваються, тому що 10 відсотків вони ніколи не наберуть.
Заледве вдалося відкласти і умертвити попередній мовний законопроект, який фактично пропонував пряму двомовність в Україні. Той законопроект поховали за рахунок наших внутрішніх українських експертів, яких було десь 12 - це Міністерство юстиції, Інститут держави і права, Національна академія тощо. Та найголовнішу роль відіграли інституції з-за меж України - Венеціанська комісія, ЄС, Рада Європи. Вони цей законопроект пропонували відхилити як такий, що суперечить 10-й статті Конституції. Через це їх виставили у двері, а вони у короткий час влізли через вікно з тим самим, тільки трішки препарованим.
Ухвалення закону є дуже небезпечним - це ще один захід проти державності української мови. Один із авторів законопроекту Вадим Колесніченко цього не приховує. Хоча подається в законі так, що державна мова залишається одна єдина. Водночас, у половині регіонів пропонується механізм, щоб другою державною стала російська. Як тільки вона стане другою, вона одразу автоматично стає першою.
В Україні діє закон, який прийнято ще комуністами. Коли ще першим секретарем ЦК був Щербицький, ухвалили закон “Про мови”. До речі, кращого закону на сьогоднішній день немає. Але ж коли він був прийнятий! Через це треба прийняти нормальний закон про державність української мови: як вона функціонує, де вона функціонує, в яких сферах. І, водночас, цей закон має захистити мови національних меншин.
Держава повинна мати свою позицію щодо мови. У цьому законопроекті Колесніченко з Ківаловим пропонують захистити російську мову. Від кого? Назвіть хоч один приклад, де б російська була пригнічена на державному рівні. Є люди, які хочуть другу державну - це їхнє право. Ми не забороняємо їм так думати.
Загалом протягом кількох століть було 127 заборон на українську мову. Сьогодні це все продовжується. Росія розширює свій вплив, хоче відновити євроазійський простір. Якщо дружина Путіна сказала, що там, де “проходит граница русского языка, где звучит русский язык - там проходит русская граница”, то, звичайно, Росія цим займається. І займається цим систематично. Треба їм віддати належне: вони мають тут таких як Колесніченко. Я Росію в цьому не звинувачую, бо вони розуміють, що мова - це один із чинників непідлеглості однієї держави іншій. У цьому випадку йдеться про “русский мир”. Тож абсолютно зрозуміло, що вплив від Росії є.
В Україні є наша “п'ята колона” людей, які ненавидять усе українське. Це їхнє право. Але ніде в нормальній державі такі люди не можуть бути представниками, наприклад, у парламенті. Не через те, що не можуть — вони можуть бути. Просто у Франції, Польщі, Чехії, Словаччині чи Румунії людей з подібними поглядами до парламенту не оберуть. А в нашій країні таких обирають.
Мовне питання розколе Верховну Раду і викличе колосальне протистояння. Тільки цивілізований парламент може зробити так, щоб це питання більше не піднімалося. Дехто просто не розуміє, наскільки болюче це для україномовних українців. Сьогодні мовне питання взагалі не треба вносити до Верховної Ради. Але економічна ситуація провальна, тож Партії регіонів нічого більшого не залишилося, як підігрівати питання мови. Не думаю, що набереться 300 голосів, бо це буде вибухом. Цей парламент такий закон не прийме.

Вадим Скуратівський, український мистецтвознавець, історик, літературознавець, публіцист. Професор кафедри Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Івана Карпенка-Карого

Цитата

Що змусило українців забути українську мову?

Українці не говорять українською внаслідок трагедії історичного характеру. Найголовніше під час створення нації - це нормальний не спазматичний перехід із сільського існування в міське. Себто, трансформація сільського начала в начало міське. Необхідно, щоб при цьому держава в жодному разі не заважала цьому процесові. Але російська державність, починаючи з 1860-х років, продовжуючи до Щербицького, невпинно заважала нормальному переходу сільського жителя в місто зі збереженням мови, якою говорить цей самий житель. Ми всі - нащадки селян, які переходили в місто і раптом бачили, що там їм буде непереливки, якщо розмовлятимуть українською. Отже, вони і починали розмовляти тією російською мовою, якою розмовляє, наприклад, Голохвастов у славнозвісному водевілі. На жаль, внаслідок цієї обставини в режимі страшної інерції все це продовжується до наших часів. Коли сільський мешканець приїжджав до міста пролетарем, чиновником чи студентом, то переконувався, що тут треба говорити “городською мовою”. Так, десь із XVIII століття кожен киянин знав, що йому треба говорити все ж російською мовою, а не мовою його сільської матері.
Цей страшний інцидент, який розтягнувся на майже два століття, збути за кільканадцять років незалежності неможливо. Адже 20 років - це лише іскорка.
Коли держава займається різноманітними провокаціями, то нічого взагалі доброго не вийде. Це відбувається на рівні “януковичів”, “азарових” і “табачників”. Чи чув хтось в Адміністрації президента чи Кабінеті Міністрів українську мову? То чого можна хотіти від тих, хто перебуває за межами цих кабінетів.
Треба, щоб масова культура запрацювала українською мовою. Та про що можна говорити, коли в українському ефірі ми безперестанку чуємо російську. Та і підійдіть до будь-якого кіоску з пресою. Вся масова періодика в Україні зараз видається саме російською мовою.
Зміна мовної ситуації залежить як від влади, так і від маси. Що таке історія? Це співробітництво влади і маси. Коли влада підла, то маса вважає, що теж має бути трохи підлою.
Щоб українці заговорили українською, мова має стати авторитетною. На екрані повинні з'являтися більш авторитетні гості. Але я не бачу на телебаченні ані Івана Дзюби, ані Євгена Сверстюка, ані Мирона Петровського. Натомість ми бачимо якусь “свиноту” типу Олеся Бузини. Для цього необхідно ще років 20. От тоді ми побачимо по-справжньому українську Україну.

• 2

#54 Чорний Ворон

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 27 повідомлень

Відправлено 04.06.2012 – 14:54

Перегляд дописуМаківка (18.03.2012 – 15:40) писав:

Майже половина українців хочуть підвищити російську мову в правах, а 28% населення взагалі висловились за надання їй статусу державної. За повну рівність статусів — "українська та російська мови мають бути рівноправними державними мовами" — висловилося 27% опитаних громадян.
Ще 19% віддали перевагу поміркованішому варіантові: "українська мова — державна, російська вживається як місцева офіційна мова в тих місцевостях, де більшість населення цього бажає".
Якщо додати 1% тих, що воліли б найрадикальнішої русифікації — "російська мова має бути єдиною державною мовою з витісненням української мови з усіх сфер суспільного життя", — прибічників такого чи іншого підвищення статусу російської мови виявляється 47%, тобто трохи менше половини.
Водночас 12% респондентів висловилися за радикальну українізацію "з витісненням російської мови з усіх сфер суспільного життя".
23% підтримали чинну законодавчу ситуацію "українська мова — державна, російська мова має такі самі права, як мови інших національних меншин", і ще 14% вибрали варіант, що приблизно відповідає реальній мовній ситуації в нинішній Україні: "українська мова — державна, російська вживається лише як розмовна".

За матеріалами ТСН
Осибисто я, цим соц. опитуванням не дуже довіряю. Мені слабо віриться, що така кількість українців виступає за права російської мови. Як на мене це звичайна дезінформація спрямована на включення в людей стадного інстинкту ( як всі так і я). Для чого і ким то все робиться, я точно не знаю. Схиляюся до думки, що те все робиться, щоб розколоти Україну на східну і західну, з ініціативи кого те все робиться(і за чиї гроші) думаю пояснювати не треба.
  • 1

#55 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 5909 повідомлень

Відправлено 01.02.2015 – 23:36

-Пєй,б**дь!
-Нє буду!
-РУСОФОБ,С*КА?

Прикріплені файли

Повідомлення відредагував Wеbеr: 01.02.2015 – 23:36

• 2

#56 Square

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 02.02.2015 – 20:15

Что за глупости о языке?! Я говорб на русском, свободно прехожу на украинский и никаких неудобств не ощущаю. Очень маленький процент населения не понимающий украинский язык, скорее всего просто не хотят. Но из-за них принимать второй государственный язык не вижу смысла.

[ex]Тоді переходьте на українську, оскільки згідно правил даного форуму писати дописи можна лише українською мовою. [/ex]

Повідомлення відредагував Nameless One: 03.02.2015 – 14:24

• 0

#57 MqM

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 620 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 02.02.2015 – 20:46

Перегляд дописуSquare (02.02.2015 – 20:15) писав:

Что за глупости о языке?! Я говорб на русском, свободно прехожу на украинский и никаких неудобств не ощущаю. Очень маленький процент населения не понимающий украинский язык, скорее всего просто не хотят. Но из-за них принимать второй государственный язык не вижу смысла.
а треба навпаки говорити на українській і переходити на російську коли хтось не звідси не розумію українську.
  • 0

#58 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 02.02.2015 – 22:16

Перегляд дописуMqM (02.02.2015 – 20:46) писав:

а треба навпаки говорити на українській і переходити на російську коли хтось не звідси не розумію українську.
А краще і не переходити.
  • 4

#59 Shіver2005

біла людина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 870 повідомлень
  • Місто:Анкара

Відправлено 15.09.2016 – 06:56

Українці зробили свій вибір.

Тепер справжнім українцям є кепсько...