Перейти до вмісту

Позитивна та екзистенційна психологія

Повідомлень в темі: 63

#61 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 17.02.2012 – 20:31

Перегляд дописуManfred (17.02.2012 – 13:00) писав:

Навіщо відповідати на питання, які я не ставив, я ж чітко запитав, де такий дослід, з якого видно, що поведінка людини більш детермінована? Увімкніть уже логіку або хоч звичайне сприйняття. Ато я подумаю, що ваша поведінка дійсно більш детермінована за цю залізяку.
сто, або міліон
  • 0

#62 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 21.02.2012 – 14:35

Перегляд дописуManfred (21.02.2012 – 13:02) писав:

Як на мене, вам треба почитати про те що таке метафора ;-)
а тобі навчитись тримати лінію розмови, розуміти логічні зв"язки, трішки, хочаб поверхнево мати уявлення про природу взагалі
ну і не міяти тему, бо з"їхати на метафору можна завжди, але це негарно

доречі, поясни, яка метафора в тій фразі? де там метафора? метафорично назвати клітину молекулою?

показую приклад метафори в науці: "планетарна модель атома". Електрон і близько не літає навколо ядра, як планета по орбіті, але для простоти уявлення можна застосувати таку метафору. А тут метафори немає, це просто незнання
  • 0

#63 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3712 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 21.02.2012 – 14:37

Це були мої слова на які ви відповіли дослідом з маятником. Щось не так?
За свої слова ви самі відповідайте, я ж вважав, що ви просто думку нормально висловити не змогли.
Адже я чітко написав, що недетермінізм не є характеристичною ознакою живого.
Для довідки, характеристичні ознаки, то ознаки, риси, чи якості, які повністю щось вирізняють з поміж чогось иншого.

Й ще, щоб в майбутньому не було ніяких недомовок щодо ваших слів. Якщо я на якісь ваші слова відповідаю, то зовсім не означає, що я повністю погоджуюся із висловленим вами, чи з формою вашого вислову.
Напр. ваш вислів.

Цитата

який би відрізняв не верифіковні наукові теорії від не верифіковних лженаукових?
Я ніде не називав неверифіковні теорії лженауковими чи поганими, я їх називав просто неверифіковними, тобто такими, які відносяться не до науки, а до чогось иншого.
Популярні неверифіковні теорії звичайно характеризуються високим ступенем підігнаності частин, логічної повноти, й тому вони часто привабливі естетично.
Й у фізиці бувають неверифіковні теорії, напр. теорія суперструн. Але творці теорії суперструн усвідомлюють, що їх теорія неверифіковна, й що вона не може бути визнана повноцінною фізичною теорією. Вони просто сподіваються, що в майбутньому їм вдастся запропонувати способи верифікації.
Проблеми з неверифіковними теоріями виникають тільки тоді, коли така деорія оголошується підтвердженою численними експериментами, давно доведеною, правильною і тому загальноприйнятою, аж до вигуків, як ви того не знаєте! то ще в 19.. році Фройд в своїй теорії показав.

Я можу й броунівський рух згадати і шо? Хіба те, що матеріяльні об'єкти инколи непередбачувані
Вони радше инколи передбачуванні. :)

свідчить про те, що загалом матерія більшою мірою має свободну волю за людину? Якби це було б так, то ми б з вами зараз не змогли б, навіть писати тут свої коментарі, ми робимо це тільки й винятково через те, що відгук матерії на наші дії є нами передбачувані, чого ми ніяк не можемо сказати про людей і навіть, те що є ситуації, коли люди загалом поводяться передбачувано не доводить того, що людина є менш детермінованою за матеріяльні об'єкти.
Не товчіть воду в ступі, матеріальні об’єкти не менше непередбачувані, ніж людські вчиники, і там, і там, передбачення можливе тільки в певних випадках. Люди загалом теж передбачувано поводяться, передбачувано ранком встають, передбачувано йдуть на роботу. Якщо зараз налетить потужна сонячна буря, й вирубить електрику у всьому Києві, то ми своїх коментарів писати не зможемо.

Тому що вони фахівці й аналізують не лише свій досвід, а й досвід оточуючих їх. Я вважаю цей досвід таким же експериментом тільки у більшому масштабі і з результатами за які було сплачено кров'ю, ніж штучні умови згаданого вами. І взагалі:
Яким чином вони можуть аналізувати досвід оточуючих? Адже вони ніяких дослідів не проводять. На якій підставі вони свої враження на оточуючих переносять?
Далі, якщо ви твердите, що людина непередбачувана, то й немає сенсу казати, що людині щось притаманне, й слід відправити всіх психологів на заслужений відпочинок, бо якшо в психіки немає ніяких закономірностей, то психологія вивчає те, чого не існує.
А. так, стосунки фізіолога Павлова і вікіпедії.

Цитата

Іва́н Петро́вич Па́влов (27 вересня 1849, Рязань27 лютого 1936, Ленінград) — фізіолог, творець науки про вищу нервову діяльність і уявлень про процеси регуляції травлення; засновник найбільшої російської фізіологічної школи; лауреат Нобелівської премії в галузі медицини і фізіології у 1904

Iwan Petrowitsch Pawlow (russisch Иван Петрович Павлов, wiss. Transliteration Ivan Petrović Pavlov; * 14. Septemberjul./ 26. September 1849greg. in Rjasan; † 27. Februar 1936 in Leningrad) war ein russischer Mediziner und Physiologe. Er erhielt 1904 den Nobelpreis für Physiologie oder Medizin für seine Arbeiten über die Verdauungsdrüsen.

Це ви про яку саме теорію лікування?

Цитата

Віспа виникає від проникнення в тіло пацієнта злого духа амурабуби, цей дух боїться змій, щоб його вигнати, треба над тілом пацієнта потрусити змією, гарантує 100 відсоткове видужання, крім тих випадків, коли дух пацієнта якось розгнівав великого Озіріса.
Якщо ви широко застосуєте метод, ви зможете скласти широкий список задокументованих випадків, коли цей метод допоміг пацієнту видужати.

• 1

#64 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 21.02.2012 – 15:00

Я можу й броунівський рух згадати і шо? Хіба те, що матеріяльні об'єкти инколи непередбачувані свідчить про те, що загалом матерія більшою мірою має свободну волю за людину? Якби це було б так, то ми б з вами зараз не змогли б, навіть писати тут свої коментарі, ми робимо це тільки й винятково через те, що відгук матерії на наші дії є нами передбачувані, чого ми ніяк не можемо сказати про людей і навіть, те що є ситуації, коли люди загалом поводяться передбачувано не доводить того, що людина є менш детермінованою за матеріяльні об'єкти.

власне, таке враження, що Манфред хоче бути людиною, а основна ознака людини непередбачуваність, тому так йорзає по суміжних темах :)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних