Перейти до вмісту

Сумніви...

природа жорстокість

Повідомлень в темі: 344

#41 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1966 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 07.02.2012 – 13:15

Перегляд дописуБлискавиця (07.02.2012 – 13:09) писав:

Я перепрошую, але я нічого не вибирала. Мене ніхто не питав. Та й чи людина вибрала, щоб тварини жерли одне одного?
Якщо уже дивитися поглядом християнської віри, то ми просто успадкували цей вибір. і житимемо з ним тимчасово.

Перегляд дописуБлискавиця (07.02.2012 – 13:10) писав:

Читаємо мій допис, де я пишу наступне : "уявімо, що МИ - Колективний Розум" (наприклад, Еволюція). Що тут тебе заплутує?
Ну тоді питання: від якого моменту мали би творити світ - взагалі з нічого, де немає ні простору ні часу, чи уже з того моменту, що є якась земля, повітря, простір, чи може ще з якогось.
  • 1

#42 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 07.02.2012 – 14:27

Зображення

[ex]Усне попередження - оффтоп.[/ex]

Повідомлення відредагував Nolex: 07.02.2012 – 17:34

• 0

#43 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 07.02.2012 – 14:32

Перегляд дописуManfred (07.02.2012 – 13:54) писав:

А через що ви світ сприймаєте?
Тут мається на увазі віра як переконання, що світ створений і управляється кимось або чимось, що не можна пояснити людським розумом.

Особисто я сприймаю світ так, як і сприймають його інші. Не можна усе пояснити вірою, чи наукою. Усе доповнює одне одне.
  • 2

#44 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 07.02.2012 – 14:37

Перегляд дописуБлискавиця (07.02.2012 – 13:10) писав:

Читаємо мій допис, де я пишу наступне : "уявімо, що МИ - Колективний Розум" (наприклад, Еволюція). Що тут тебе заплутує?
еволюція це не колективний розум, еволюція це процес, а колективний розум це... цьому поняттю теж потрібно дати визначення
  • 0

#45 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 07.02.2012 – 14:49

Перегляд дописуManfred (07.02.2012 – 14:39) писав:

А чим відрізняється вона від віри, як переконання, що світ ніким не створений?
Це теж віра.

Перегляд дописуManfred (07.02.2012 – 14:39) писав:

А звідки ви знаєте, як сприймають його инші і які саме инші?
Так якщо ми бачимо, чуємо, відчуваємо запах, дотик, тепло, холод та ін - це уже сприймання. Як глибше сприймають інші світ, то уже з повсякденного досвіду бачимо. А щодо того, хто такі інші, то тут мається на увазі усі навколишні люди.

Щось ми від теми відійшли. Тільки я ніяк не можу зрозуміти, чи вона філософська, чи релігійна, чи просто це гра. Без коньячка не обійтися.
  • 3

#46 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 07.02.2012 – 14:55

Перегляд дописуManfred (07.02.2012 – 14:53) писав:

Уві сні людина теж сприймає, відчуває запахи, форми, кольори і дотики, але чи є все це дійсністю?
Ну мабуть це є дійсність тільки на час сну.
  • 1

#47 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 07.02.2012 – 14:56

Перегляд дописуManfred (07.02.2012 – 14:53) писав:

Власне! Кожен обирає собі ту віру, яка ближче його душі. Комусь жерти одне одне — норма, комусь навпаки нормою є світ у якому кохання перемагає війну.

Уві сні людина теж сприймає, відчуває запахи, форми, кольори і дотики, але чи є все це дійсністю?
навадений вами приклад впадає в крайність, темне і світле, такого не буває, і часто жеруть щоб дати можливість жити.
  • 0

#48 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 07.02.2012 – 15:04

Перегляд дописуManfred (07.02.2012 – 14:59) писав:

Приклад сну, стану наркотичного / алкогольного сп'яніння тощо ставить під великий сумнів всі людські почуття. Вони не гарантують нам, що є точною, безперечною і повною інфою про дійсність. Отже, дійсність може бути будь-якою иншою.
Може і та дійсність не об'єктивна, може така дійсність є такою, що кардинально відрізняється від того, що робиться у світі, але людина живе в якомусь нереальному світі, значить для неї це є дійсність на якийсь час. Тільки вона колись закінчується.
Та й наслідки можуть бути навіть значні від перебування у такій дійсності.

Повідомлення відредагував Друг Бобер: 07.02.2012 – 15:06

• 1

#49 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 07.02.2012 – 15:18

Перегляд дописуManfred (07.02.2012 – 15:08) писав:

Згоден, у випадку хемічних впливів дійсно закінчується, а як щодо картин світу (дійсности), напр., фахового кілера і не менш фахової виховательки дитсадочку? Чи дорівнюватимуть вони одне одному? Чи таки один житиме у світі повному небезпек, а друга — у світі сповненому казкових персонажів?
Виконувати досконало і професійно роботу ще не означає нею жити.

А щодо поняття дійсності, кожен по-різному сприймає його. Я написав, як його сприймаю я, і то можу спростовувати.
  • 1

#50 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 07.02.2012 – 15:35

Перегляд дописуManfred (07.02.2012 – 15:22) писав:

З тезою "по-різному" згоден, вище ви написали, що сприймаєте його, "як инші", саме це й здивувало.
Так що тут дивного. В одному випадку малося на увазі сприйняття органами чуття та просто сприйняття інформації, у іншому - надання не лише сприйняття, але й оцінювання дійсності навколишнього середовища, реакція людини на навколишнє середовище.
Самому цікаво стало.
  • 0

#51 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 07.02.2012 – 15:38

Перегляд дописуManfred (07.02.2012 – 14:43) писав:

Наскільки я зрозумів, Блискавиця запрошувала уявити себе творцями Всесвіту, яким би ми сотворили його?
але ж ми мали бути колективним розумом
якби ти і я були б елементами колективного розуму він би постійно перегрівався від дисонансу, незнаю чи такий розум до чогось дійшов би, можливо він навіть на старті завис, або станеться там якийсь колапс :)
  • 1

#52 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 07.02.2012 – 15:44

Перегляд дописуKatod (07.02.2012 – 15:38) писав:

але ж ми мали бути колективним розумом
якби ти і я були б елементами колективного розуму він би постійно перегрівався від дисонансу, незнаю чи такий розум до чогось дійшов би, можливо він навіть на старті завис, або станеться там якийсь колапс :)
якби ви були частинками коликтивними розуму ніякого дисонансу не булоб, і взагалі вас як мислячих істот не булоб, булиб дві "кліти" які виконують свої функції.
мені от що цікаво, жили б ми в ідеальному світі, енергію від сонця отримували, чи щось таке, всюди мир і спокій, чи реально в такому світі виникнути розуму.
  • 1

#53 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 07.02.2012 – 15:53

Уявіть собі сучасну фірму, якою рулить президент. Він обирає курс. Рядові працівники — офісний планктон не обирав цього курсу, але вони страждатимуть за його вибір, пра? Або президента країни, який може схилитися не до проевропейського курсу, а до проросійського, наприклад. Бо ми всі в одному човні.
Боже, який ви заполітизований! Тобто ви визнаєте, що тварини страждають ні за що?

Отже, нехай створений нами світ лишається жорстко керований нами? Вам такий світ (без свободної воли) більше подобатиметься? Чи таки світ, де свідомі істоти самі вільно визначаться жити у любові, чи жити споглядаючи смерть?
Не впадайте у крайнощі, вам цього ніхто не запропонує). Ні першого, ні другого. А самі ви взяти непридатні.

Кожен з нас щось обирає щомиті, але питання чи думаємо ми бодай на крок уперед про наслідки нашого вибору? От ви зараз що обираєте: жити у світі де одні їдять инших, чи де всі живуть у любові і злагоді?
Якщо ви не думаєте, то не думайте, що ніхто не думає ;) Я не хочу світу, де "всі живуть у любові і злагоді". Я хочу світу, де тварини не жеруть одне одного, а людина не здатна на "звірства".
Іншими словами, я хочу жити в світі, де є життя за рахунок ресурсів неживої природи і рослин. Щоб моя їжа не вміла стрибати, бігати та не мала мозку.

Перегляд дописуDynkan 113 (07.02.2012 – 15:44) писав:

якби ви були частинками коликтивними розуму ніякого дисонансу не булоб, і взагалі вас як мислячих істот не булоб, булиб дві "кліти" які виконують свої функції.
мені от що цікаво, жили б ми в ідеальному світі, енергію від сонця отримували, чи щось таке, всюди мир і спокій, чи реально в такому світі виникнути розуму.
А що розум - то конче насильство?

Перегляд дописуKatod (07.02.2012 – 14:37) писав:

еволюція це не колективний розум, еволюція це процес, а колективний розум це... цьому поняттю теж потрібно дати визначення
Ну якщо ви не можете бути частиною колективного розуму, або просто самостійно уявити себе в ролі Творця, тоді ця тема не для вас ;)
Еволюція - це цілком інтелектуальний процес, ваш мозок теж не знаходиться у спокої, а працює і перебуває в процесі. Еволюцію цілком можна уявити в якості програміста.
  • 0

#54 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 07.02.2012 – 16:24

Перегляд дописуБлискавиця (07.02.2012 – 15:53) писав:

Ну якщо ви не можете бути частиною колективного розуму, або просто самостійно уявити себе в ролі Творця, тоді ця тема не для вас ;)
звідки такі висновки?
тим більше, моя теза не про те, я мав на увазі, що ніхто не давав визначення колективного розуму, нерозумію зв"язку між колективним розумом і творцем, можна бути творцем і бути одинаком, можна бути частиною колективного розуму, але він буде тільки і робити, що регулювати процеси, і ніякої творчої діяльності не буде
розберись з термінами

Перегляд дописуБлискавиця (07.02.2012 – 15:53) писав:

Еволюція - це цілком інтелектуальний процес, ваш мозок теж не знаходиться у спокої, а працює і перебуває в процесі. Еволюцію цілком можна уявити в якості програміста.
дивний в тебе аосоціативний ряд, еволюція це еволюція, а інтелект це інтелект, твоє визначення результат помилкової проекції
еволюція не програміст, все навпаки, програміст може змінювати програму і вона буде переживати свої еволюції та інволюції
  • 1

#55 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 928 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 07.02.2012 – 19:47

Перегляд дописуБлискавиця (07.02.2012 – 12:04) писав:

Ну щодо створення "вагітних жінок" я теж маю багато претензій, бо це ще той кадр із фільму "Чужий".
Що за створення вагітних жінок, що за фільм "Чужий"??? Вперше чую!

Цитата

І взагалі я прошу відкинути усі "казочки" про еволюцію та виживання людського племені, про яке ми не маємо жодного уявлення, окрім здогадок і фантазій істориків-археологів.
Тут вже у мене виникли сумніви, для чого взагалі авторці треба було створювати тему Сумніви, коли на всьо є власна думка, а всьо решта казочки. Тому мене огорнули сумніви щодо доцільності сюди писати. Натім адіос!
  • 1

#56 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 07.02.2012 – 19:57

Перегляд дописуAquarius-ka (07.02.2012 – 19:47) писав:

Що за створення вагітних жінок, що за фільм "Чужий"??? Вперше чую!

Болискавиця не пояснила, звукорижесер якраз займався створенням ваігтних жінок під час зйомок фільму, після роботи звичайно, але факт є факт :)
  • 1

#57 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 07.02.2012 – 20:26

Перегляд дописуManfred (07.02.2012 – 20:22) писав:

Я оптимістичніше сприймаю таку імовірність ;-)
Різність думок і поглядів це чудово, бо це об'ємне бачення дійсности з різних боків. Більше того, ми й порозумітися досі не спромоглися тільки через те, що не маємо якогось спільного завдання і високої мотивації до його вирішення, тоді, думаю, ми швидше дійшли б необхідної кількости компромісів та консенсусів.
цікавий офтоп :)
я так написав, бо всетаки це як поєднати апарата які працюють на різних принципах, і в яких застосована різна логіка, ми хіба що могли б засідати в одному парламенті :)

Повідомлення відредагував Katod: 07.02.2012 – 20:30

• 0

#58 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 07.02.2012 – 20:48

Перегляд дописуManfred (07.02.2012 – 20:39) писав:

Коли розглядати нас, як апарати, то ніяк, дійсно зависнуть або зламаються, але у тому й цікавинка, що людина більша за будь-який апарат, у цьому її таємничість і непередбачуваність. Наприклад, люди, які потрапляли до концтаборів, до того виховувались приблизно в однакових умовах і страждали вже у таборах — теж, проте, хтось втрачав будь-яку людську подобу, а хтось являв випадки нечуваної мужности і героїзму. Чому? Тому, що свободна воля людини непередбачувана.
ти деж думав, що якщо ми почнемо щось вирішувати разом то це буде інтелектуальний концтабір?
тема теми невизначена, тому якщо в модераторів є сумніви щодо правильності і актуальності допису пропонуюу глянути на назву теми :)
  • 1

#59 зато у мене довгий!

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 07.02.2012 – 21:03

Перегляд дописуБлискавиця (06.02.2012 – 12:48) писав:

Нещодавно переглянула передачу Нешнл Географік про найбільших хижаків на Землі. Подивилася, як морський лев хапає пінгвіна за задні лапи, підкидає, б’є об воду і в буквальному сенсі розбиває його на шмаття, з якого виїдає...лише жир.
Як білий ведмідь шматує дитинча моржа на очах у його родителів. Як крокодил розриває на шматки антилопу, яка все ще жива.

От і думаю собі. Невже таким був Божий задум для Землі? Адже жорстока тварина живе всередині кожної людини також. І тому є безліч прикладів. Але зараз мені хотілося б зосередитися на природі, а не на релігійних питаннях.
Моє питання більше філософське : навіщо і чому природа така жорстока?
що тут жорстокого??? люди куди більш жортостокі )))) хижаки вбивать бо хочуть хавати, а люди з різних причин:
1) ми вбиваєм корив-тому що це смачно
2) ми вбиваєм тигрів - тому що це весело
3) ми вбиваєм диких вепрів - тому що це весело і смачно
4) ми вбиваем різних звірів - тому що вони нам заважають
А ЩЕ МИ ВБИВАЄМ ЛЮДЕЙ:
1) бо це весело
2) бо у того кого ти вбиваєш більший пеніс
3) бо той у кого меньший пеніс слабший за тебе
ТАК!!! ЦЕ ТЕ ЩО ТАКЕ ВІЙНА!!!! КУПА МУЖИКІВ СТОЯТЬ В ПОЛІ І РОЗМАУЮТЬ ПЕНІСАМИ! А РОБЛЯТЬ ВОНИ ТО ТОМУ ЩО ПРЕЗИДЕНТУ ОДНОЇ КРАЇНИ ЗДАЛОСЯ ЩО У ПРИЗИДЕНТА ДРУГОЇ БІЛЬШИЙ ПЕНІС!

Перегляд дописуБлискавиця (06.02.2012 – 12:55) писав:

Тобто це нормально, що тварини шматують одне одного? Такий світ влаштований правильно?)
Навіть не так - це нормально, що серед тварин є ті, що призначені на роль жертви для з’їдання і є хижаки, які їх пожирають?
так
росте трава , її їсть антилопа , антелопу їсть лев, лев помирає і годує собою гієну, гієна вмирає і труп зігниває попадає в землю, грунт удобряється і росте трава, і антилопа має шо їсти, все правильно. + це рухає єволюцію в перед
  • -1

#60 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 07.02.2012 – 21:05

Перегляд дописуManfred (07.02.2012 – 20:26) писав:

Справа у тому, що сприйняття органами чуття виховується і шліфується культурою тривалий час життя. У народів, у яких культура не мала потужних зв'язків з сучасною цивілізацією, уявлення про дійсність геть відмінні від наших, наприклад, деякі дикі племена не сприймають фото, як відбиття дійсности, для них це просто безглуздий клаптик паперу з плямами, проте, коли їм довго пояснювали і нарешті провели по контуру силуетів людських постатей, вони зрозуміли, бо їх бачення світу виховувалось через контурний наскальний живопис. Що наочно демонструє, що наше бачення світу просто одне з можливих, можливо воно просто випадково перемогло у культурних змаганнях, але це ніяк не робить його єдиним з можливих.
Скажіть, а ви не можете конкретизувати, які то народи, хто показував фотографії, і хто і коли одержав такий результат.
Бо по Нашинал Джеоґрафік я недавно дивився передачу, там в Центральній Африці один пан шукав Мкеле-Мембе (Я точно не знаю як то вимовляється), то мовляв динозавр, який не відкритий наукою, і там досі зберігся, й про якого між місцевих жителів легенди ходять. Так от, місцеві то племена, які живуть в джунґлях життям доісторичної людини. Той пан показував місцевій жінці фотографії різних тварин на ноутбуці, й та жінка прекрасно впізнала слона й гіпопотама, у неї не було жодних проблем ані з сприйняттям самої фотографії, ані з тим, що те фото на ноуті, якого вона ніколи в житті не бачила. Вона навіть Мкеле-Мембе впізнала, коли їй показали фото реконструйованого динозавра. :)
  • 2

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних