Перейти до вмісту

Сумніви...

природа жорстокість

Повідомлень в темі: 344

#321 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 06.04.2012 – 18:09

Перегляд дописуkalamar (06.04.2012 – 11:10) писав:

Я тут взагалі нідочого. То поганенько перекладена притча з буддизму про Кісу Ґотамі (щоб в кращому перекладі то прочитати, слід до англомовної збірки текстів звернутись, яка є в інтернеті. Я дав ланку на російський текс, бо чимало людей погано читає більш-менш складний англомовний текс). Тож доречно питати не чи ви правильно зрозуміли мене, а чи ви правильно зрозуміли ту притчу. На мою думку ви її геть не зрозуміли, але то моя думка.
вже двох
доречі, можна ще сказати, що Манфред неправильно зрозумів Маоуета, і списатись на неточність перекладу :)

читаю статтю про ескімосів, які соназиваються іхламютами , і там написано, що вони проживають від гренландії до чукотки, що ж робити, північ скрізь різна... :)
  • 1

#322 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4207 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 07.04.2012 – 18:44

Перегляд дописуManfred (06.04.2012 – 11:12) писав:

Це можна зрозуміти напевно тільки ставши 10-місячною дитиною, все решта просто інтерпретація. Щодо мавп, то вони швидко соціялізуються у сучасному світі, то й не дивно. Це ніяк не прояснює головного питання, чи є відображення дійсности нашими чуттями єдино-можливим і абсолютно точним? Якось доводилось читати, що дитина розповіла батькові, що бачила аури людей до 10-річного віку, а потім, позаяк на це ніхт не звертав щонайменшої уваги просто це зникло з поля її уваги, а з часом і з поля бачення. Зі свого досвіду скажу, що те, чому надаєш увагу стаєш розрізняти з часом набагато чіткіше, це, як накачування м'язів, коли ви щодня вдивляєтесь у кольори, то з часом ваша чуттєвість до кольорів збільшується так само, як м'язи качка збільшується з кожним тренуванням.
Ви часом не другий академік Лисенко?

Перегляд дописуManfred (06.04.2012 – 11:12) писав:

Це ніяк не прояснює головного питання, чи є відображення дійсности нашими чуттями єдино-можливим і абсолютно точним?
Про зображення я згадав з приводу попередньої суперечки про розпізнавання фотографій дикунами.
А хто стверджує, що відчуття абсолютно точно відображають дійсність? Особисто я взагалі не вірю, що існує якась дійсність поза сприйманою відчуттями.

І щодо вегетаріанства. У принципі, як сучасні дослідження показують, можна бути чистим вегетаріанцем. Однак вам таке харчування дуже дорого обійдеться. В Україні то не реалістично. Адже людина-вегетаріанець не може просто піти і пожувати травичку. Людині потрібна дієта з різноманітних рослинних продуктів, які би в сукупності містили потрібні білки та вітаміни, які людина звичайно з тваринними продуктами отримує. І я не знаю, чи можливе вегетаріанство з дитинства, і як вегетаріанство вплине на фізичний та розумовий розвиток.

Повідомлення відредагував kalamar: 07.04.2012 – 18:54

• 2

#323 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 08:57

Перегляд дописуManfred (09.04.2012 – 08:23) писав:

Коли маєте цікавість не полінуєтесь знайти самотужки, коли ж не маєте, то й мої зусилля пропадуть марно.
дякую, я ж не лінюсь повторювати, власне це нюанси ведення дискусії :)

Прочитав ще раз, вкотре вжахнувся тому наскільки людина може підганяти текст під свої власні погляди та переконання. Жодних потверджень того, що іхамлюти цілком можуть раптом без жодних проблем пересісти на гамбурґери не знайшов, читайте ще. Більше того, головний месідж Мовета — безглуздість урядових ініцятив щодо цього залишилась поза вашою увагою.
власне гарний аргумент, контраргумент, ніде не написано що вони не можуть їсти гамбургери :)

Це теорія і її цінність вельми сумнівна, набагато цікавіше його практичні спостереження, а вони якраз говорять про можливість протилежних висновків.
якщо так розглядати роботу то можна все ставити під сумнів, виходить всі висновки моуета можна відкинути, бо вони сумнівні і неоднозначні
давай тоді користуватись науковими роботами дослідників півночі, може в них написано однозначність в висновках

А може вам? Я її згадав через те, що ви вище написали, буцім не було у них можливости їсти европейську їжу, я вам заперечив саме цим. То як визнаєте, що форель европейська їжа, а ви ляпнули фігню? )
ну да, в європі всі тільки те і роблять що їдять форель.
для норального функціонування організму потрібен весь набір вітамінів і білків, жирів, вуглеводів. Мені цікаво, чи зможеш ти прохарчуватись хоча б рік однією фореллю.
мої засади інші, для життя на крайній півночі потрібен специфічний раціон, який описують інші дослідники півночі
  • 1

#324 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 10:42

Перегляд дописуManfred (09.04.2012 – 09:24) писав:

Я не вважаю те що тут відбувається конструктивним і неупередженим обміном думок, тому й не напружуюся. Переконайте мене, що ви готові сприйняти мої погляди, як свої (без стьобу), тоді й розмова буде инакша, а так не варте воно нічого иншого.
а, от тому ти пишеш дурниці :)

Ви ж розумієте, що гамбурґери це метафора, то чому робите вигляд, що не розумієте?
і гамбургер і форель це метафора, і недолік перекладу, та й те що Моует пише про те що на півночі потрібний інший раціон харчування це масовий психоз редакторів. А ці роботи:

Цитата

1.Барбашова З.И. Адаптация к материковому Заполярью вновь прибывших лиц, а также местных жителей коренных и некоренных национальностей. /З.И.Барбашова //Ресурсы биосферы. Адаптация человека. Л.: Наука, 1976. Вып. III. С. 99-119.
2.Бондарев Г.И. Фактическое питание коренного и некоренного населения районов Крайнего Севера и Дальнего Востока. /Г.И.Бондарев, А.И.Феоктистова, Т.А.Землянская //Вопр. Питания, 1993. № 2. С. 14-18.
3.Власова Н.В., Гительзон И.А., Окладников Ю.Н. //Вопросы питания, 1975. № 5. С. 53-56
4.Влощинский П.Е. Состояние углеводного и жирового обменов, их взаимосвязь со структурой питания у жителей Крайнего Севера. /П.Е.Влощинский: Автореф. дисс… докт. мед. наук. Новосибирск, 1999. 36 с.
5.Волгарев М.Н. Состояние питания некоторых групп населения Дальнего Востока и Крайнего Севера. /М.Н.Волгарев, М.М.Левачев, Г.И.Бондарев //Вестн. АМН СССР, 1989. № 9. С. 51-55.
6.Казначеев В.П. Актуальные проблемы рационального питания пришлого населения Заполярья и аборигенов Севера. /В.П.Казначеев, Л.Е.Панин, Л.А.Коваленко //Вопр. Питания, 1980. № 1. С. 23-27.
7.Козлов А.И. Экология питания: Курс лекций. /А.И.Козлов М.: Изд-во МНЭПУ, 2002. 184 с.
8.Кривошапкин В.Г. Очерки клиники внутренних болезней на Севере. /В.Г.Кривошапкин Якутск: Изд. Департамента НиСПО МО, РС(Я), 2001. 128 с.
9.Оборотова Е.А. От печки. – Новосибирск: «Наука-Центр», 2003.-224 с.
10.Панин Л.Е. Энергетические аспекты адаптации. /Л.Е.Панин М.: Медицина, 1978. 192 с.
11.Панин Л.Е. Уточнение физиологических норм в пищевых веществах и энергии для различных климатических зон Востока СССР. /Л.Е.Панин, П.Д.Березовиков, Т.И.Андронова //Медико-биологические аспекты продовольственной программы на Востоке СССР. Новосибирск, 1983. С. 3-53.
12.Панин Л.Е Норма потребности человека в пищевых веществах и энергии для районов Сибири и Азиатского Севера. /Л.Е.Панин, П.Д.Березовиков, Т.И.Андронова //Питание – основа первичной профилактики заболеваний на Севере. Новосибирск, 1987. С.29-42.
13.Скурихин И.М. Как правильно питаться. /И.М.Скурихин, В.А.Шатерников. М.:Агропромиздат, 1986.
14.Хаснулин В.И. Синдром полярного напряжения. //Медико-экологические основы формирования, лечения и профилактики заболеваний у коренного населения Ханты-Мансийского автономного округа.-Новосибирск, 2004.-С.24-35
15.Хаснулин В.И., Бойко Е.Р., Хаснулина А.В. Основы традиционных рационов питания коренных жителей Севера //Мат.международной конф. «Медико-социальные проблемы коренных малочисленных народов Севера».-Ханты-Мансийск, 2005.-С.265-267
16.Хаснулин В.И. Обоснование норм здорового потребления обскими уграми рыбы с учетом требований северного типа обмена веществ. Методическое письмо /В.И.Хаснулин, Л.П.Ефимова, А.В.Хаснулина, В.Е.Кудряшова.-Новосибирск, 2007.-22 с.
17.Цуканов В.В. Клинико-биохимические особенности заболеваний желчевыводящих путей у населения Азиатского Севера. /В.В.Цуканов: Автореф. дисс.... д-ра. мед. наук. Томск, 1996. 36 с.
18.Ebbesson S.O. High consumption of saturated fats is associated with atherosclerosis in Eskimos: the gocadan study. /S.O.Ebbesson, M.J.Roman, R.B.Devereux et al. //The 13th International Congress on Circumpolar Health. Novosibirsk, 2006. P. 81-82.
це групове пімішання

У даному випадку ми маємо справу з племенем, яке досить давно живе у цьому регіоні і має певну налаштованість організму. Ви це заперечуєте?
звичайно воно пристосоване для життя на півночі, але пристосованість виражається не в генетичних глобальних змінах, а в пристоуванні в методах виживання.
Моует жив там 2 роки, і в нього навіть цинги не почалось. А німець від іннуітки мав дітей, які мали дітей, тобто відмінність в генетичному плані мізерна
до того ж, я наводив приклади, радянських снайпеірв-евенків, яким прийшлося вживати європейську їжу
і до того ж, сам Моует пише про державну програму нідерландів, в якій іннуіти гренландії на навчання їздять в нідерланди, не думаю, що за роки навчання в європі приходиться їсти європецську їжу, і якось виживати :)
  • 2

#325 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 14:02

Перегляд дописуManfred (09.04.2012 – 13:15) писав:

Даруйте, а який зв'язок між генетичними змінами пристосованости ескімосів і можливістю мати спільних дітей з представниками инших націй, вони що через генетичні зміни відійшли на відстань від решти людей більшу, як кури від индиків? Ви про що, взагалі?

це до того, що якщо екстраполювати твої погляди на котів, які являються відгалудженням від віверових, з якими не можуть навіть спільних гібридів мати

іхламюти, це люди, які можуть харчуватись тим, чим можуть будь-які люди, харчування олениною необхідний крок, бо іншого калорійного і вітаміновмісного харчу на території їхнього перебування немає. Зайці, куріпки, форелі, мають недостатню кількість жирів, щоб організм міг нормально функціонувати в умовах низьких температур
я ще раз нагадаю, про що тут мова :)

Перегляд дописуManfred (09.04.2012 – 13:15) писав:

Ні, це ваша екстраполяція, яка навіює відому примовку, я йому про Хому, а він мені про Ярему ;-)
якщо я помиляюсь, будьласка вкажи на помилку, яку я роблю в процесі своїх роздумів
  • 0

#326 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4207 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 14:09

Перегляд дописуManfred (09.04.2012 – 08:56) писав:

У чому саме?
Схожість поглядів. Ви вірите, що  багато що можна натренувати і "виховати", а коли вам кажуть, що є певні особливості фізіології, які "вихованням" і яровизацією не зміниш, ви тим нехтуєте і маркуєте те як ідеалістичні вигадки, які суперечать матеріалістичній мічурінській науці.

Тобто дійсність яку сприймають птахи не існує?
Чому? Птахи, наскільки нам відомо, не сприймають нічого такого, що і нам у відчуттях не дано. Адже під відчуттями розуміються і всеможливі прилади. Вони бачать ультрафіолет очима, а ми можемо його бачити за допомогою приладів. Тож сприймана їхніми відчуттями дійсність тотожна дійсності нашій.

Хз, маю знайомих вегетаріянців, наче не скаржаться. Нещодавно десь промайнула новина, що вегетаріянство ВОЗ визнала захворюванням, але за достовірність цієї інфи не ручаюсь.

Ваші знайомі не пахнуть? Їх запах змінився? Ваші знайомі не були вегетаріанцями з дитинства, й невідомо, наскільки вони справді вегетаріанці тепер. Вегетаріанство доволі розтяжне поняття. Скажімо тих, хто вживає яйця (для не повних вегетаріанців джерело вітаміну В12, якого в рослинній їжі нема), вважати вегетаріанцями не можна. А з рештою вітамінів, білків та елементів, то дієту можна підібрати, але та дієта має містити цілий спектр різноманітних рослинних продуктів, різних горіхів, квасолі, чіа, грибів (ці насправді не рослини), коричневого рису, люпину, арахісу, гарбузових дзернят.. й купи иншого, й не в кількостях щоб побалуватись, а в кількостях щоб харчуватись. Й це навіть як не брати до уваги, що й звичайна городина та фрукти зимою не дешеві. Тож якщо ваші знайомі нові українці, повірю, що вони вегетаріанці. А так, то абсолютній більшості вегетаріанська дієта геть не по кишені.
  • 1

#327 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 14:43

Перегляд дописуManfred (09.04.2012 – 14:13) писав:

Вище постив фотку, де тигр їсть з миски буддиста, а не самого буддиста, як ви це пояснюєте? Цей тигр — тупікова гілка еволюції? )
Все сказане вами про іхамлютів чистий суб'єктив, вкотре прошу покажіть мені де Мовет пише, що це звичайнісінькі люди, які не матимуть жодних прблем з переходом на звичайну для европейців їжу, коли їх помістити у відповідні умови?
той тигр, я про нього нічого не знаю, а ті висновки які можна зробити з фото, це тільки те, що тигр їсть з миски людини, і все

ось що пише Моует про гренландських ескмосів, які їдуть навчатись в європу

Цитата

Чистокровный эскимос имеет возможность пройти школьное обучение в Гренландии и затем поехать в Данию (на средства правительства), чтобы завершить там свое образование в университете. Когда такие люди возвращаются в Гренландию, они становятся учителями тех, кто оставался дома.

Дик, щоразу вказую, ви ж не чуєте, то чи варто повторювати?
тобто, ти не можеш вказати на логічні зв"язки, які використовую я, чи помилки дослідників півночі
  • 1

#328 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4207 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 14:48

<p><p>

Вище постив фотку, де тигр їсть з миски буддиста, а не самого буддиста, як ви це пояснюєте? Цей тигр — тупікова гілка еволюції? )
Все сказане вами про іхамлютів чистий суб'єктив, вкотре прошу покажіть мені де Мовет пише, що це звичайнісінькі люди, які не матимуть жодних прблем з переходом на звичайну для европейців їжу, коли їх помістити у відповідні умови?
Те що в мисці то перше, а монах буде на друге.Ті тигри накачані хімією, щоб не були агресивні, й все одно трапляються ексцеси.Не вірте в кожне потьомкінське село. Тигри там в клітках живуть, виводять їх тільки для показухи і фотографування. http://www.lonelypla...hreadID=1625499

Повідомлення відредагував kalamar: 09.04.2012 – 14:50

• 1

#329 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 15:36

Перегляд дописуManfred (09.04.2012 – 14:54) писав:

Ага, і де хоч слово про харчування? Шукайте ще ;-)
власне, ні слова про те, що їх доводилося кормити тюленями, чи оленями, очевидно, вони харчуються тим що є в європі.
а про харчування в умовах низьких температур наводив цитати і посилання вище

Я не аналізую праці тих, про кого я не говорив, я говорив лише про Мовета, ви не здатні навести жодних переконливих свідчень на користь своєї гіпотези, отже вона помилкова або недостатньо обґрунтована.
думаю, всі переконливі свідчення, які переконливі для людей, які хоч трішки розуміються на виживанні в важких умовах, я навів
те що вони непереконливі для тебе, свідчить тільки про те, що вони непереконливі і для тебе
власне, це стосується більшості аргументів, які підтверджені науковими працями

і я раджу, для розирення кругозору, коли досліджуєш якесь питання, користуватись не одним джерелом
  • 0

#330 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 16:51

знайшов деякі цікаві фрази в книжці:

Цитата

от случая к случаю они добывают рыбу, пользуясь острогами хитроумной конструкции, применяемыми большинством эскимосов.
тобто виходить вони таки їдять рибу, але всетаки налягають на оленів

Цитата

И все же эти трудности не так уж важны. Существует определенная причина тому, что ихалмюты даже не научились плести сети и пользоваться ими. Конечно, они прекрасно знали, что могли бы ловить рыбу и даже иметь ее в изобилии. Но им было также хорошо известно, что рыба все равно не даст того, что необходимо для поддержания жизни человека в Барренс. Суть дела опять сводится к обеспечению людей жирами. Даже самые большие запасы любой рыбы, выловленной в пресной воде, не удовлетворят и малой доли потребностей ихалмютов в жирах. То же самое можно сказать и о зайцах и куропатках.

знайшов, думаю, тут внятно написано про те, чому зайці і все інше неможе задовольнити раціон людини на крайній півночі
  • 0

#331 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4207 повідомлень

Відправлено 09.04.2012 – 22:18

Та якби то був поодинокий випадок, ато ж були ще леви печерних затвірників та ведмідь св. Серафима. То все теж "потьомкінські села"?
Як скажете. Я не знав, що в казках теж згадуються зоопарки й туристичні атракціони. І як, св. Серафим нормально заробляв на тому ведмеді?
Тільки за фотку з тигром там 50 баксів

Цитата

The

Tiger Temple

has its own web site. It is even more commercial than most commercial web sites. This Temple, or the 'Foundation' behind it are after money and nothing else. There is no real care or concern or even understanding of the animals they keep. One wonders about the 'Foundation' and who they consist of. I believe a clue may be found in the links from the Tiger Temple web site. Not unexpectedly one finds that

Sri Racha Tiger Zoo

is there, the so called '

DolphinSanctuary

' too and the

Million Year Stone Park

. Animal exploiters all. Consider that up to a thousand or so tourists visit the temple each afternoon. Without even considering how much each one pays to get into the temple area there is the fifty or so US Dollars for a photograph with a tiger. Big money is being made here. It IS commercial.

джерело
Ви що, ніколи не були в цирку і не бачили дресированих ведмедів? Особисто я би дресирування тварин заборонив. :ggggg:

Щодо вегетаріанства. То власне вегетаріанці не знають, чи рослини, які вони їдять, справді хочуть, щоб їх з’їли, адже рослини не розмовляють. З цієї ситуації вихід придумав був Дуґлас Адамс в "Ресторані на краю Всесвіту". Вихід простий, слід вивести тварину, яка хотітиме, щоб її з’їли, і яка буде здатна чітко і ясно про те сказати.

OK, we'll Meet the Meat

• 1

#332 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 13.04.2012 – 11:00

Перегляд дописуManfred (13.04.2012 – 10:17) писав:

Я якось не вшарю про що ми сперечаємося? Жираф у процесі еволюції відростив собі шию, страус розучився літати, кіт навчився їсти м'ясо, темношкірі люди внаслідок пристосування до середовища стали темношкірими і це закріпилося у їх генетичному коді, можливо тенденція до виняткового м'ясоїдства ескімосів дійсно не мала такого довгого терміну, як у котів і тому ще не закріпилася у їх генетичному коді, але саме по собі таке припущення цілком вписується в еволюційну теорію, яка говорить, що генетичний код змінюється і закріплює тривалі тенденції пристосування видів до середовища, то що вас бентежить?
в мене справи все ок :)
а це припущення неправильне, чому писав вище
але, звичайно в дискусії з тобою потрібно нагадувати про що була мова постійно, в кожному дописі, тож, я трішки зроблю ретроспективу попередніх 152 серій :)

канадський біолог Моует іде на північ країни щоб досліджувати все підряд, там він знайомиться з народом, який харчується оленями, і який переживає не найкращі свої часи. Моует визначає, що народ гине від голоду, і недостачі карібу. Бо ті являються найєефективнішим харчем на півночі, бо в них достатньо білків і жирів, для людського організму в умовах низьких температур.

а щодо еволюції, треба мати уявлення часу який потрібен для тобто щоб з міациадів вийшли коти, і скільки китаїв за цей час розвалиться
причому тут китай?
на думку Моуета, іннуіти, це народність в північній азії, яку плавно витісняли на північний схід
  • 0

#333 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 13.04.2012 – 13:37

Перегляд дописуManfred (13.04.2012 – 12:53) писав:

Наскільки я зрозумів, ви вважаєте, що ескімоси не настільки довго мешкали у певних природних умовах, щоб стати усталеним споживачем лише оленячого м'яса і цілком можуть мешкаючи в Европі їсти европейську їжу. Цілком імовірно, хоча мені й здається, що ваші докази не є достатніми, але дійсно можливо ця тенденція ще не закріпилася настільки, щоб бути прописаною у їх генетичному коді. Мова про те, що загалом така імовірність у межах еволюційної теорії існує, як існують приклади, які я навів вище з жирафами, страусами тощо. Тому, як уже писав у Забавці у флуд, і хижаки могли стати хижаками на якомусь черговому повороті історії.
для такого специфічного пристосування як в жирафа, чи в страуса потрібен дуже довгий період, мільйони років, наприклад, міациди існували за 64-34 міліонів років тому, а перші котячі 28-25 міліонів років, тобто дял того щоб стати котячими треба було 10 мільйонів років, це час, який існує вид хомо на Землі
  • 1

#334 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 13.04.2012 – 14:17

Вище постив фотку, де тигр їсть з миски буддиста, а не самого буддиста, як ви це пояснюєте?

Це якийсь алогізм. Як можна їсти буддиста з миски, але при тому не їсти його самого.

Ага, і де хоч слово про харчування? Шукайте ще ;-)

З переїздом в Европу ескімоси перестають харчуватися - це факт.
  • 2

#335 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4207 повідомлень

Відправлено 18.04.2012 – 20:46

Ви плутаєте казки з історичними свідченнями, останні хоч і не є беззаперечними, проте коли їх всі заперечувати, то люди змушені будуть піддавати сумніву навіть учорашній день. Тому притомні люди вважають розумним вірити, напр., що Древній Рим таки існував, а не є вигадкою істориків, як вважає Фоменко, який піддає сумніву історичні свідчення про нього, що Пушкіна вбив на дуелі Дантес, а вірш про Бородіно написав Лєрмонтов, хоча деякі історичні подробиці цього вірша змушують сумніватися в його автентичності тощо.
Справа в тому, що історики не користуються джерелами без поперелньої критики джерела.
Скажімо історики можуть навіть Біблію як джерело використовувати, але дуже обережно, бо то складне для використання і ненадійне джерело. Загалом, якщо про щось згадує тільки одне джерело, те щось під дуже великою підозрою. А тут маємо справу із монастирським "літописом", й навіть
там про ті здибанки з медведем зі слів "очевидців". Тож тут звичайні побрехенки, яких в житіях святих повнісінько.

Срібролюбство і святість речі несумісні.
Зате сріблолюбство аномально сильно поширене серед духовних пастирів.

Це до буддистів.
Буддистські духовні пастирі не виняток щодо сріблолюбства. Але я би не акцентував увагу на конкретній вірі. Православні пастирі сріблолюбці принаймні не менші.

А до чого тут дресирування, ви про що?
Вам же пояснили, що то не дикі, а ручні, домашні, вирощені в неволі тигри. Їх годують вареною курятиною, вареною, щоб вони не знали
смаку і запаху крові. Можливо застосовуються і певні хемічні препарати. Власне правильно, що той монастир зрештою на зоопарк переробили. Бо релігія та збереження тигрів там тільки прикриття цілком комерційної структури, прикриття, яке тільки додатковій рекламі слугує. Коли про збереження диких тварин говорять, то передусім мають на увазі збереження тварин у їх природному середовищі, а не в зоопарку. Ви написали вище, що й святий Серафим таким бізнесом займався, що то не поодинокий випадок, але я гадаю, що про Серафима, то звичайні житійні побрехеньки.

Але це не означає, що контакт із хижаками для людини неможливий, і що хижак одразу кидається на людину. Зовсім ні, людина не є безпосередньою ланкою в харчовому ланцюгу, людина для хижака не є здобиччю. (Так було не завжди, палеонтологами встановлено, що на предків людини великі кішки полювали.)
Звичайно ж хижаки регулярно нападають і вбивають людей, але й тут мотиви як правила не харчові. А щодо контактів, до дослідникам чи кіножурналістам доволі часто доводиться бути в близькості до великих хижаків, і не ручних хижаків, а цілком диких.
Чули про Timothy Treadwell`а, він не був святим, але жив серед диких ведменів і знімав їх зовсім зблизька, і в реальності, а не в життійній побрехенці. Але зрештою від ведмедів він і загинув.
Тож контакти зі справді дикими тваринами то не питання святості (молитви не допомагають), то питання знання особливостей поведінки тварин, і такі контакти не бувають повністю безпечними. Дикі тварини, то дикі тварини, вони можуть повестись непередбучувано.
Навіть у випадку дельфінів, які ніколи не нападають на людей, є випадки "агресивної" поведінки.

Повідомлення відредагував kalamar: 18.04.2012 – 20:46

• 1

#336 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 11.07.2012 – 13:47

Цікаво, якщо Марія була дружиною Йосипа, то як же ж вона залишалася дівою? В них шо, не було подружньої ночі?
А якщо він одружився з нею опісля того, як вона завагітніла, то ніяк не міг знати - чи був у неї хто, окрім Господа... чи той...Святого Духа.
Вочевидь саме непорочність мала засвідчувати факт, що дитина "від Бога". Ну але зараз науці відомо, що можна завагітніти, не маючи сексу, власне. Або маючи секс не вагінальний.
Виходить, що або Ісус просто син Йосипа, обдарований надздібностями, а непорочність - то легенда задля "більшої правдоподібності".
Або Бог виглядає саме так, як Ісус (бо є його батьком).
Могло бути й штучне запліднення, що означає - нікого, окрім людських істот наша цивілізація не знає. (бо маємо вигляд Ісуса - руки, ноги, голова, ока третього нема)

Тепер друге. Згідно людських понять, найбільшою турботою батьки оточують саме своїх дітей. Якщо людина не здатна любити свою дитину, то й інших навряд чи зможе.
Тобто якщо Бог пожертвував своїм Сином, то навряд чи Він любив інших людей. Так змусити мучитися свою дитину навряд чи будь-який батько може. Особливо люблячий.
Ну й смерть на хресті - то була страта для всіх порушників на той час. Тобто нічого особливого в цьому не було. Так мучилися тисячі інших людей.
Тоді або Бог просто не має емоцій, або вміє їх придушувати аж так сильно - виходить, що й до людей Він вміє нічого не відчувати.
Або ж Ісус не Його син.
Також Ісус на хресті звертався до Бога "чому ти покинув мене?". Тобто Ісус також не чекав, що з ним таке станеться. Хоча не раз згадував, що йому є призначення, яке скоро здійсниться, і він покине своїх учнів. Але нічого не було про мучинецьку смерть.

Рекомендую почитати цікаву статтю : "Чому Іуда зрадив Ісуса" . Раніше я не знала, що в іудеїв найбільша цінність - це гроші. Що це насправді закладено, як цінність та ідеал. Цей факт багато чого пояснює і в сьогоденні. Українцям варто це знати.

Повідомлення відредагував Блискавиця: 11.07.2012 – 13:48

• 2

#337 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 11.07.2012 – 14:39

Блискавиця, нарешті Ви з'явилися.:) Тема про зраду Іудою Ісуса мене теж цікавить. Я вже навіть тут задувала ессе Борхеса "Три версии предательства Иуды": http://tereveni.org/...43/page__st__80 . Там теж цікава версія тих подій.
  • 0

#338 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень
  • Місто:Столиця самогоноваріння України

Відправлено 11.07.2012 – 14:43

Так, цікаве питання. Чи позбавив Ісус цнотливості свою матір, коли народжувався?
  • 0

#339 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 11.07.2012 – 17:13

Перегляд дописуБлискавиця (06.02.2012 – 12:55) писав:

Тобто це нормально, що тварини шматують одне одного? Такий світ влаштований правильно?)
Навіть не так - це нормально, що серед тварин є ті, що призначені на роль жертви для з’їдання і є хижаки, які їх пожирають?

Ваша теза є хибною, бо світ ніким не влаштований, а є результатом спонтанної еволюції. Тому мораль тут нідочого. Біологічне життя та смерть не є питанням моралі. Мораль є винаходом людей, існує лише для людей і через людей.
  • 3

#340 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 11.07.2012 – 22:51

Перегляд дописуБлискавиця (06.02.2012 – 22:42) писав:

ну та, а тепер підніміть руки, хто вважає, що якщо вас хтось зжере, як слабшого, то це цілком нормально і еволюційно закономірно.
Поки що ніхто так і не вкурив суть питання. Невже хтось думає, що я не знаю, які потреби у тварин і які закони еволюції прописано в книжках?))

Сенсоріко, для тебе особисто - мені не бридко дивитися, мене це засмучує і жахає. Тому що природа показує такий рівень жорстокості, від якого жити не хочеться, іншими словами - не розумію сенс такого битія. Не розумію цього Світу, в якому випало жити.
Та, у тварин такого поняття немає. Але ж я - людина. Я їм м’ясо, хоча не зможу відрубати курці голову і випатрати напівживу рибу.

Давайте ще одну спробу : уявімо, що ми (хтось з нас, ну або всі разом - кому як подобається :) ) - колективний розум (хоч це й важко уявити...я зараз про розум, а не про "колективний"...ну та менше з тим...)...отже, .Ми - колективний розум (хай навіть ми назвемося еволюцією). І якось нам в голову щось там вдарило і вирішили ми стоврити Світ.
Ну недовго думали (нехай буде днів 6, а на 7-й відпочили) - і створили купу живих організмів, що поїдають одні інших, і ніколи - щоб навпаки. Ну навіть не в чесному двобої. Просто одні жеруть інших - і баста.
І тут одна з тварин раптом розвивається до рівню свідомості та й каже - усе це ганьба й бісівщина, нумо любити одне одного (при цьому продовжуючи жерти усіх, кого можна їсти...ну або просто тих, хто смачний - на свій смак).
Де тут логіка? І нахріна створювати такий Світ?

Сенсу і логіки світу не треба шукати, бо їх в ньому немає. Сенс і логіка є лише в діях людей, а в світі є лише фізичні закони еволюції. Їх можна досліджувати й пізнавати, але шукати в них якусь справедливість чи мораль марно. Але Ви налаштовані на такий пошук, і це є сенсом Ваших дій.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних