Перейти до вмісту

Сумніви...

природа жорстокість

Повідомлень в темі: 344

#301 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 05.04.2012 – 10:34

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 10:28) писав:

Наведена цитата показує, що вони мали можливість їсти европейську їжу донесхочу і однак цього не робили, чому?

там не написано, що ця їжа "європейська", ці всі тварини, полярні тварини, вони живуть в полярних областях канади, це поперше
подруге, вони мають недостатню енергетичну цінність, для того щоб пережити полярну зиму.
і їли вони куропаток і всіх інших, але, для виживання в тих умовах необхіждно вживати набагато калорійнішу їжу.
  • 0

#302 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.04.2012 – 11:16

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 10:36) писав:

Куріпок чи риби бракує в Европі?

Щодо виживання аборигенів, то ваші слова суперечать науковим спостереженням Моуета, тому не мають жодної ані раціональної ані наукової цінности.
де вони суперечать?
він чітко писав, що для виживання людей на півночі потрібен жир, бо він має дуже велику енергетичну цінність, і ніщо інше з живності крім карібу не має такі запаси жиру

мої слова підтверджені Моуетом
твої висновки смішні

читай
про харчування на крайній півночі

Цитата

обеспечение жиром в суточном объеме 130 г, составляющем 39% от суточных энергетических потребностей. Рассматривая роль питания в обменных процессах у коренных жителей Севера, Л.Е. Панин пишет: "Несмотря на

я не відхожу від книжки ось, читай

Цитата

Но, несомненно, более всего для питания ихалмютов важны жиры. У эскимосов прибрежных районов под рукой богатый источник жиров – охота на тюленей, моржей, нарвалов и других морских млекопитающих. Под кожей у этих животных имеется толстый слой сала, служащего им защитой от холода арктических морей. Морские животные дают огромное количество ворвани (кстати, это сильно искаженное местное слово). Прибрежные жители обеспечены жирами в таком количестве, что их не только вполне хватает на питание, но остаются еще и излишки для отопления и освещения иглу. Да, приморским жителям повезло. А вот население внутренних, равнинных областей в этом отношении целиком зависит от карибу... но ведь в карибу нет столько жира, сколько в тюлене. Физическое состояние самцов карибу осенью, перед началом течки, (а сразу после нее и самок) наилучшее; это тот единственный период в году, когда у оленей много жира. От одного самца можно получить примерно тридцать фунтов чистого белого подкожного сала. Эта цифра внушительная, но нельзя забывать, что после перетопки сала его остается гораздо меньше. Немало самцов карибу надо убить, чтобы иметь столько жира, сколько дает один тюлень.

• 1

#303 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.04.2012 – 11:28

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 11:20) писав:

Вони суперечать у тому, що ви припускаєте, буцім спробуй вони калорійної европейської їжі і всьо буде пучком, а Моует якраз і критикує такі підходи і показує всю їх безглуздість і небезпечність.
яку європейську поижвну їжу їли ескімоси, яка була описана в книжці?

там нічого такого не написано, а ти написав, що їх хотіли перевести на європейссьу їжу, про це в книжці нічого не напписано

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 11:20) писав:

У Сибіру можуть бути свої специфічні особливості, я говорив тільки за ескімосів, яких досліджував Моует.
низькі температури скрізь однакові, раціони схожі
доречі, Моует пише, про те, що в планах пересилити північних оленів з сибіру до канади
і ще в цій самій книжці описується, що самі Іхламюти родичі північних народів сибіру

читай далі
  • 0

#304 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.04.2012 – 11:40

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 11:32) писав:

Мені ще раз процитувати, чи ви мотнете тему самотужки?
я краще сам ще раз повторю: ні слова про європейську їжу в книжці нема.

Даю ломову підказку: прочитайте уважніше про урядові ініціятиви і що про них пише Моует.
нептрібні підказки, читай що вони передавали в якості допомоги, боби пекарний порошок, в умовах де було важко найти паливо, тай енернетична цінність тих ресурсів була ніяка, плюс низька засвоюваність, не тільки в іхламютів, в усіх людей.

Північ, це не лише низькі температури, це цілий світ зі своїми специфічними мешканцями, що створює різні умови у різних частинах світу.
хм, Амундсен брав для дослідження півночі пемікан і для покорення півдня пемікан, це два різні пемікани, чи один і той саимй?

є класифікація екстримельних зон, наприклад такою книжкою "Человек в экстремальных условиях природной среды"
арктика
тайга
пустеля
джунглі
океан

доречі, цю книжку теж раджу прочитати

Повідомлення відредагував Katod: 05.04.2012 – 11:42

• 1

#305 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.04.2012 – 12:11

Північ, це не лише низькі температури, це цілий світ зі своїми специфічними мешканцями, що створює різні умови у різних частинах світу.
ну да, хочеш на північ, не забудь про бубен :)

Так що з вимірювачем аури — зливаєте?
визначення в студію, потім поговоримо, нехочу вести безпредметну розмову
власне, я вище написав, читай
  • 0

#306 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.04.2012 – 13:33

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 10:13) писав:

Гіпотетичне явище, яке зазвичай не сприймається органами почуттів середньої людини. Тут більше.

дякую, посміявся :)

Цитата

О научных доказательствах существования аур нет информации. Есть много источников, где представлены цветные фотографии с разноцветными ореолами вокруг людей. Однако, отличить профессиональный монтаж от сделанной в реальности фотографии невозможно. (См. также Эффект Барнума)

ти сам дав відповідь на сласне запитання :)

Перегляд дописуManfred (20.03.2012 – 13:07) писав:

Якось читав, що один дослідник мешкав серед племени ескімосів, які харчувались майже цілком тільки м'ясом оленів. Коли їх спробували перевести на звичайну людську їжу, то вони почали вимирати. І що?

і ще трішки, на улюблену тему
є така країна Норвегія, частина її за полярним колом, Норвежці теж європейці, чи їли ескімоси раціон норвежця, який живе за полярним колом, ні, а отже теза ще раз неправильна

людина яка живе на півночі має змінювати раціон, про це пишуть в усіх книжках по сурвайєризму
  • 2

#307 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.04.2012 – 14:51

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 14:43) писав:

Давайте, доводьте, що куріпки з рибою це не европейська їжа. Я от з їдальні нещодавно, там була риба, хз, може ми не европейці?

Цитата

Да, Барренс – это не только обиталище карибу. Зимой с крайнего севера на юг перемещаются в больших количествах полярные зайцы. Их мясо очень вкусно и нежно. Водятся здесь и полярные куропатки, причем весной и осенью их так много, что стаи этих птиц покрывают холмы, как снег. Реки и озера буквально кишат сигами, форелью, хариусами и коньками, и в летнее время всегда можно наловить достаточно рыбы сетями. Но, как ни странно, у ихалмютов нет и никогда не было сетей; от случая к случаю они добывают рыбу, пользуясь острогами хитроумной конструкции, применяемыми большинством эскимосов.

дуже по європейскому, полярні тварини

Цитата

Ну, чому ж непотрібно, коли ви вибірково читаєте, то конче потрібні, то як перечитаєте про урядові ініціятиви самотужки?

урядові ініціативи забезпечували ескімосів ресурсами завдяки яким неможливо вижити на півночі, це доречі теж було написано в книжці

дивні звинувачення в вибірковості, можу такі самі і в твою сторону.

ще раз повторюсь, для крайньої півночі і крайнього півдня необхідний специфічний раціон, погоджуйся, не погоджуйся, факт залишається фактом
в якості доказу приведено роботу на дану тему, та ще й сам Моует пише про це саме, про його Оленячу хворобу почитай.
  • 0

#308 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.04.2012 – 14:59

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 14:59) писав:

І що полярність робмить з куріпок та зайців тварин не рідних звичайним куріпкам чи зайцям? Як щодо форелі, евпропейці ж ніколи її не їдять, пра?

Оленяча хвороба Моуета є лише підтвердженням сказаному вище, бо він не є ескімосом.

Цитата

Арктический беляк[1] (лат. Lepus arcticus) — заяц, в основном приспособленный к обитанию в полярных и гористых местностях. Раньше он считался подвидом зайца-беляка, но сейчас выделяется как отдельный вид.

• 0

#309 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.04.2012 – 15:15

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 15:02) писав:

Залишилось зовсім небагато: доведіть, що европейці ніколи не ласували фореллю ;-)
До речи, про північного зайця:
Де тут Сибір?

причому тут сибір?

ти напевне нерозумієш тезу, яку відстоюю я

я кажу, що для ивживання на півночі, для людини, потрібен специфічний раціон, в якому буде збільшена кількість жирів і білків, які містяться в оленині
такий раціон дуже відрізняється від "стандартної" "європейської" кухні середніх широт

полярні зайці, полярні куріпки,північні олені, вівцебики, ці тварини пристосовані для виживання на півночі, тому і виділяються в окремі види, які пристосовані до виживання в відповідних ареалів

щоб спростувати мою точку зору не потрібно доводити що хтось чимось харчувався, потрібно довести, що раціон середніх широт достатній для виживання в полярних областях
  • 1

#310 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.04.2012 – 15:32

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 15:26) писав:

При тому, що вище ви наполягали, що різниці немає.
так для людини немає різниці яка приполярна область, чи то північна чи то південна під час вибору режиму харчування

от в Антерктиді теж немає полярних зайців, але Амундсен брав з собою і на північ і на південь однакові раціони
  • 0

#311 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.04.2012 – 16:02

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 15:36) писав:

Моя теза полягає у тому, що коли якась істота тривало (десятки або й сотні поколінь) перебуває у таких умовах, то виробляє певні властивості, як ескімоси, які знайшли для себе майже ідеальну їжу. Коли пам'ятаєте почалося все з котів, хтось написав, що вони не можуть без м'яса. Саме на це я і навів ескімосів, які теж не можуть без м'яса оленів, проте ескімоси — люди, а люди можуть бути і вегетаріянцями, це дає можливість припустити, що і коти не завжди були винятково м'ясоїдами, що ця їх властивість могла сформуватися внаслідок тривалого перебування їх виду колись у певних умовах, за яких м'ясо стало для них найбільш бажаною їжею або й умовою виживання.

Це пояснює, чому смерть тварин так прикро вражає людину, бо у нас є прапам'ять про те, що так було не завжди.
Більше того, згадайте ковчег Ноя, як би ті тварини всі там змогли перебувати разом, не пожерши одне-одне? Це наводить на думку про те, що можливо за часів Ноя тварини мали ще инакші менш хижі нахили, ніж нині.

є відповідні роботи і дослідження на цю тему, якби ескімоси не могли, як коти, жити без м"яса, то вони були б іншим видом, але вони є людьми, і являються всеядними, і як я вже навів в одному посиланні, специфічність їхнього раціону визначає не генетична схильність, а екстремальні умови середовища в якому вони живуть, тобто низькі температури

а коти, як пише вікіпедія, це віверові, яке еолюціонували, тобто хижаки в хто зна якому коліні, вони дуже пристосовані до харчування саме м"ясом, так, що деякі необхідні речовини можуть отримати тільки з тваринною їжею. Така спеціалізація.

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 15:36) писав:

Коли зайців немає, то не одне й те саме і цілком може статися, що ще когось немає, світ різноманітний. Не варто все валити до однієї купи.
в даному випадку це не суттєво, причому зайців не враховую не тільки я, але й В І Хасапулін, який досліджував роботу людського організму на крайній півночі, і теж нічого не писав в своїх роботах про полярних зайців, напевне, тому що ці організми поза людським організмом.
  • 1

#312 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.04.2012 – 16:40

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 16:07) писав:

Дик, я ж і кажу, що ви суперечите Фарлі Мовету саме у цьому. Я схильний довіряти у даному питанні саме йому.
цікаво, як я суперечу, якщо я пишу його висновки?
він же це писав в своїй книжці

я ж писав цитати звідти на цю тему, ще раз напишу, бо як показує досвід, в сплкуванні з тобою треба тягати весь багаж попередніх цитат і посилань в кожній відповіді :)

Цитата

Но, несомненно, более всего для питания ихалмютов важны жиры. У эскимосов прибрежных районов под рукой богатый источник жиров – охота на тюленей, моржей, нарвалов и других морских млекопитающих. Под кожей у этих животных имеется толстый слой сала, служащего им защитой от холода арктических морей. Морские животные дают огромное количество ворвани (кстати, это сильно искаженное местное слово). Прибрежные жители обеспечены жирами в таком количестве, что их не только вполне хватает на питание, но остаются еще и излишки для отопления и освещения иглу. Да, приморским жителям повезло. А вот население внутренних, равнинных областей в этом отношении целиком зависит от карибу... но ведь в карибу нет столько жира, сколько в тюлене. Физическое состояние самцов карибу осенью, перед началом течки, (а сразу после нее и самок) наилучшее; это тот единственный период в году, когда у оленей много жира. От одного самца можно получить примерно тридцать фунтов чистого белого подкожного сала. Эта цифра внушительная, но нельзя забывать, что после перетопки сала его остается гораздо меньше. Немало самцов карибу надо убить, чтобы иметь столько жира, сколько дает один тюлень.

Мене цікавлять дослідження часів Ноя, є такі?
здається Ной був теслею, а не біологом, в цьому питанні ти обізнаніший :)

Так що там з фореллю?
і про форель в тих роботах нічого не пишуть
  • 0

#313 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 05.04.2012 – 22:06

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 08:53) писав:

А що таке методи вимірювання, як не уточнені пристрої, які імітують наші почуття? Як на мене, ті ж яйця, тільки збоку ;-)
Ви певно гуманітарій?
  • 1

#314 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 05.04.2012 – 23:27

Перегляд дописуБлискавиця (04.04.2012 – 14:56) писав:

Хіба що лікування хворих. Але ж це доступне і простим смертним.
Лікування? Простим смертним? Ага, доступно.
Ісус оживляв мертвих, із простих сметртних то хіба Генрі Франкеенштайну було доступно. :wink2:
До речі, в подібних ситуаціях із Буддою, геть инша розв’язка, ніж у християнстві. Ось притча про гірчичні зерна (кепський переклад щоправла, але фундаментально иншу ніж у християнстві розв’язку ви побачите).

Повідомлення відредагував kalamar: 05.04.2012 – 23:39

• 0

#315 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень

Відправлено 06.04.2012 – 00:02

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 08:53) писав:

А що таке методи вимірювання, як не уточнені пристрої, які імітують наші почуття? Як на мене, ті ж яйця, тільки збоку ;-)
Органи чуття. Почуття то трохи инше.
Так, вимірювані пристрої принципово від органів чуття не відрізняються. Різниця тільки кількісна, більша точність й більший діапазон вимірювання. Нічого доброго не вийде, якщо ви спробуєте оцінити рукою температуру розплавленого заліза.
Крім чуття, є ще мислення, а мислення мабуть також як результат спостережень сформувалось. Отже ми ніяк не спостерігаємо об’єктивної реальності в існування якої вірите ви Pavlo_Taiko (зрештою різниця у ваших поглядах тільки на поверховий погляд суттєва). Те, що ми називаємо реальністю є не річ у собі, а результат специфіки нашого сприйннятя і мислення. В цьому сенсі реальність справді дана нам у відчуттях.
  • 1

#316 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.04.2012 – 01:09

Перегляд дописуkalamar (06.04.2012 – 00:02) писав:

Органи чуття. Почуття то трохи инше.
Так, вимірювані пристрої принципово від органів чуття не відрізняються. Різниця тільки кількісна, більша точність й більший діапазон вимірювання. Нічого доброго не вийде, якщо ви спробуєте оцінити рукою температуру розплавленого заліза.
Крім чуття, є ще мислення, а мислення мабуть також як результат спостережень сформувалось. Отже ми ніяк не спостерігаємо об’єктивної реальності в існування якої вірите ви Pavlo_Taiko (зрештою різниця у ваших поглядах тільки на поверховий погляд суттєва). Те, що ми називаємо реальністю є не річ у собі, а результат специфіки нашого сприйннятя і мислення. В цьому сенсі реальність справді дана нам у відчуттях.

щодо приладів, є прилади, які можна вважати протуктом біоніки, тобто перенесення органів чуття людини в метал, грубокажучи
але, от все що пов"язане з електронікою, спектроскопією, реєстраією радіовипромінювання, масспектрометрія. Тобто елекрика, атомна і ядерна фізика користується зовсім не біонічними приладами.

Перегляд дописуManfred (05.04.2012 – 14:48) писав:

Я поставив питання, чи може людина створити вимірювач того, що не фіксують її органи чуття, коли є свідоцтва, що явище таки існує. Позаяк ви відмовились нам показати такий вимірювач це є ілюстрацією того, що вимірювальні прилади є просто продовженням наших органів чуттів і нічим більше. Претензії на те, що ці прилади дають нам єдино-правильну і вичерпну уяву про дійсність є такими ж перебільшеними, як і подібні претензії щодо органів чуття.

є такі прилади, наприклад, радіотелескоп, який виник як еволюція радіоантени, тобто це дуже близько до радіо, але в людини немає радіооргана чуття, якщо не відносити високі інтенсивності і оптичний діпазон.
Виходить, людина таки зробила прилад, який фіксує те, що не фіксують її органи чуття
і я думаю органів таких повно :)
  • 0

#317 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень

Відправлено 06.04.2012 – 10:35

Перегляд дописуKatod (06.04.2012 – 01:09) писав:

щодо приладів, є прилади, які можна вважати протуктом біоніки, тобто перенесення органів чуття людини в метал, грубокажучи
але, от все що пов"язане з електронікою, спектроскопією, реєстраією радіовипромінювання, масспектрометрія. Тобто елекрика, атомна і ядерна фізика користується зовсім не біонічними приладами.
То малосуттєві ньюанси насправді. Нічим інформація отримана із масспектрометра чи радіотелескопа принципово не відрізняється, від отриманої через органи чуття. І та, і та інформація не відбиває об’єктивну реальність, а залежить як від приладу, так і передусім від інтерпретації, яку робить мозок користуючись теоретичними уявленнями. Птахи бачать в ультрафіолетовому діапазані. Акула сприймає електромагнітні поля. Коротко, прилади можна вважати просто продовженням і удосконаленням органів чуття. Прилади не дають нічого нового якісно, але зате незмірно переважають органи чуття кількісно.
Цікаво, що Манфред вдруге робить помилку, плутаючи слова відчуття і почуття. Маю гіпотезу, що він не просто так чинить. Адже Бог в відчуттях не даний, отже Бог не є об’єктивною реальністю існування якої якось встановленно, чи гіпотеза існування якого має якісь теоретичні підстави. :wink2:
  • 1

#318 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень

Відправлено 06.04.2012 – 11:10

Перегляд дописуManfred (06.04.2012 – 10:20) писав:

Чи правильно я вас зрозумів, що газові камери Освенціма та Дахау були лише частиною життя в'язнів і нічим особистим?
Я тут взагалі нідочого. То поганенько перекладена притча з буддизму про Кісу Ґотамі (щоб в кращому перекладі то прочитати, слід до англомовної збірки текстів звернутись, яка є в інтернеті. Я дав ланку на російський текс, бо чимало людей погано читає більш-менш складний англомовний текс). Тож доречно питати не чи ви правильно зрозуміли мене, а чи ви правильно зрозуміли ту притчу. На мою думку ви її геть не зрозуміли, але то моя думка.

До речі, вчора по дискавері була передача, де твердилось, що образи, картинки розпізнає уже 10-місячна дитина. Й образи розпізнають мавпи.

Перегляд дописуManfred (06.04.2012 – 10:53) писав:

Загалом, я за чуття, а що змінюють префікси?
Префікси змінюють значення слів. Відчуття, почуття, прочуття, передчуття, розчуття.

Цитата

дарами спогадів і снів,
дарами прочувань,
Почитайте якось Стуса, він був шанувальником Рільке, і він був великий майстер на префікси.
  • 0

#319 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.04.2012 – 11:59

Дуже просто, ви надаєте уваги одним його висловам і ігноруєте инші, мені ж здається, що саме у зігнорованих вами висловах і полягає головне.
питання було: яким висловам автора я протирічу?
а не: яким чином?

я написав свої докази

І де тут хоч слово сказане про те, що ці ж іхамлюти перевези їх до Европи одразу пересядуть на гамбурґери без жодних проблем?

є приклади не іхламютів, але інших родичів північних народів, а саме евенків, був такий радянський снайпер, потомствений мисливець, під час війни харчувався як і всі солдати. Або ось ще.
якщо поритися, то адаптованих народностей можна знайти чимало. Можеш пошукати серед іхламютів.

Спробую переформулювати: хто і коли стверджував, що форель не є европейською їжею?
я не стверджував, мої тези інші

в книжці Моуета, є стрічки, де він сам описував "оленячу хворобу", якою перехворів, і висновок був таким: для життя на півночі потрібна високоенергетична їжа.
це не тільки його висновок, я вже приводив роботи інших дослідників фізіології людей в умовах низьких температур. Там пишуть те саме, що моует, і ні слова про "європейську їжу"
  • 1

#320 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.04.2012 – 14:23

Перегляд дописуManfred (06.04.2012 – 13:35) писав:

Я навів цитату вище, мотніть темку самотужки.
не полінися, повтори будьласка

Те що ви вважаєте доказами, я вважаю хибним тлумаченням тексту.

цікаво, як можна тлумачити однозначно написані речі:

Цитата

вставлю ще разок, може ще раз почитаєш, і вкажеш на конкретні протиріччя в тексті.
Цікаво що цей текст узгоджується з дослідником Хасуліним В. І. який вказує на нюанси харчування в умовах низьких температур. До того ж цей текст узгоджується з роботами які наведені в книжці "Людина в екстримальних умовах оточуючого серидовища", яка була наведена вище.
думаю ще можна знайти схожі роботи, в яких будуть вказані нюанси роботи людського організма за умов низьких температур.

Не аргумент, бо про инші народи, я вважаю вашу думку про однаковість півночі скрізь безпідставною екстраполяцією. Полярний заєць, як одна з ілюстрацій цього.
Сам Моует описує в книжці можливі шляхи, якими Іхламюти пересилились на північ канади, і що вони являються родичами евенків, переселення відбулось в межах 1000 років, що єрунда для еволюції.

Тоді, ми мусимо визнати, що форель є европейською їжею і її було вдосталь в ескімосів, що вище ви заперечували.
читай моуета, він написав чому вона непотріб для північних народів.

Це аргумент не на користь вашої тези, а навпаки, бо Мовет не ескімос і саме це могло зумовити його "оленячу хворобу", бо його організм не був пристосований до умов, до яких чудово встигли пристосуватися ескімоси.
ага, і все пройшло коли він почав активно вживати м"ясо оленя, ну да :)
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних